De komende Olympische Spelen. Rubriek voor Vragen. V/ij Hagenaars En Scheveningen. Nu de zon ons in den Haag (en IJ in Haar lem maar dat gaat ons niet aan) :s och tends verwelkomt en wij in pyjama gaan kiiken of de zes pakjes zaad langs de schut- fjjg ai uitkomen (zij komen niet uit en zul len niet uitkomen)nu wij de centrale ver warming buiten werking hebben gesteld en avonds met een electrisch straalkachel tje manoeuvreeren; nu den geheelen dag het getingel der ijsco's niet uit mijn straatje is de Bijenkorf zijn daktuin geopend heeft, hét restaurant Haeck naar zijn dépendance aan zee verhuist en Royal z'n wereldberoem de hors d'oeuvres in Warmond serveert; nu Cor van der Lugt Melsert de laatste van zijn dertig premières houdt en een acteur wiens naam wij nooit gehoord hebben in alle bla den mededeeling doet van het feit dat hij het volgend jaar niet meer aan het Rotter- damseh Hofstadtooneel verbonden zal zijn; nu de bioscopen oude melkgevende koetjes van stal halen, de serre van Central open staat op de lente, de Italiaansche ijssalon op de Heerengracht z'n biscuit-hoorntjes met de heerlijkste ijsjes bij duizenden per dag verkoopt en de eenden in de vijvers van het Bosch met klein grut achter hun wiebelen de staartjes rondzwemmen nu komt Scheveningen weer aan de beurt. Gaan we weer een borrel drinken in het Een kopje-koffie-met-zonnewarmte halen bij Houtmeyer en onder de Rotonde. Een Piertje-om doen. Wie Scheveningen kent, ziet er duizend en-één-aspecten. Wie Scheveningen en zijn plaats in ons Haagsche leven beschrijven wil in een luchtig en vluchtig krabbeltje heeft er een héél schetsboek voor noodig. Over den Haag-aan Zee ben ik niet spoe dig uitgepraat. Want het is zoo veelvoudig, zoo vol van allemaal andere en allemaal verschillende impressies. Het is mondain, maar óók een visschersplaats, maar óók demi-mondain, maar óók dagjesmenscherig. Het is zéér Haagsch, maar oók zeer inter nationaal, maar óók zeer-speciaal Scheve- ningsch. Mén zwemt er, men eet er, men danst er. Ik vind 't prettig, omdat ik er in een strandstoel kan zitten lezen met veel bloote spillebeenen, bananen, limonade en opge stroopte broekspijpen om mij heen. Zij vindt het zalig om in het zonnebad te ligaen stoven tusschen de liefste badpakken die* Goldfish en Jantzen en Tweka dit jaar hebben gecomponeerd. Hij vindt 't prettig omdat er veel aardige meisjes zijn. Zij vindt het zalig omdat lederen middag op de Pier op 't derde bankje van den ingang af, een knaap zit die maar-dan-ook-sprékend op' Willy Fritsch lijkt. Wij vinden het heerlijk omdat er m de Kurzaal goede concerten voor weinig geld te beluisteren zijn Gij danst graag in 't Palais-de-Danse dat duur en chique is nu ja, een tikkeltje kwa- si, maar dat heeft óók zijn bekoring; gij drinkt graag thee-met-jazz in de foyer van de Kurzaal; gij houdt van een aperitief in Palermo of Chez Maxim. Zij rijsttafelen heerlijk bij Waroong Dja- wa, gaan graag naar Louis Davids' Caba ret En wij allemaal liggen lekker-verzaligd-lui op de stoelen-als-bedden van het Solarium; gaan 's avonds een luchtje in den zoelen zo mer scheppen op 't terras van het Grand- Hótel en hangen met onze parelgrijze pan talon den gentleman-die-in-ons-allen-woont en die achter de schrijftafel op kantoor niet zoozeer tot zijn recht komt, uit, in de weel derigheid van de badplaats En zoo kan het héél goed gebeuren, dat U uit Haarlem, wanneer ge in het Casino gezeten zijt en U te goed doet aan koele dranken en heete jazz, de kouwe-drukte van een meneer in onberispelijke kleedij aanziet voor de allure van een gezantschaps-secre- taris of een rechter in het Permanente Hof van Internationale Justitie, terwijl deze zelfde aristocraat morgen aan Uw deur komt, om U te vragen of ge reeds een stofzuiger hebt en zoo meer ol' hij U dan de Super-Electro- suc eens mag demonstreeren. Niet dat ik iets tegen stofzuigerheeren heb, maar U hebt misschien iets tegen ontgoo chelingen. Waarmee ik alleen maar zeggen wil dat het niet alles upper-tenthousand is, wat er blinkt op Scheveningen en dat die bad plaats juist op vele punten en plaatsen zoo interessant is om de kleur en de sfeer, die wij Hagenaars eraan geven. En dat is nog maar één van zijn kleuren. Er is een heele regenboog. Daar is bijvoorbeeld de Pier en hoe de Zondagsche kleur van dit statische voer tuig des rustigen vermaaks gewijzigd is, zon der dat iemand begrijpt wanneer precies en waarom eigenlijk. Want drie jaar geleden was de Pier op Zondagochtend een min of meer mondaine en plechtige plicht. Alle wat je noemt nette Hagenaars groetten daar alle wat je noemt nette Hagenaars. Men moest daar min of meer gewéést zijn 0111 te kunnen meepraten. Men ging daarheen met een Fransch of En- gelsch boek, dat men zeker wist niet te zul len lezen, met z'n nieuwe complet en z'n nieuwe hoedje; men ging er zitten en stond weer op en drentelde rond. Men groette elkaar, knoopte een praatje aan, knoopte het praatje weer los en zag veel snoezige meisjes en knapen met den maatschappelijken maarschalksstaf in pa z'n ransel. Nu is dat uit en afgeloopen. 't Zondagsch Pierpubliek is veranderd. Jan Eige-Wagentje en Kees Karnemelk hebben zich meester gemaakt van dit terrein. Voor vijftien cent is dat niet duur gekocht en waarom zouden Jan en Kees niet net zoo goed recht hebben op een wandelingetje bo ven de zee als Bob en Dolly? Maar 't Scheveningsche Pier-aspect is heelemaal veranderd. En ik zeide U reeds voor ons, Hagenaars, heeft Scheveningen tallooze en steeds mèt- de-seizoenen veranderende aspecten. Een dik schetsboek vol. Ik zal daar voor U nog 'ns een paar blaad jes uitscheuren. Mr. E ELIAS. Naar vrede in den Chaco? Bolivia en Paraguay bereid tot preliminaire besprekingen RIO DE JANEIRO, 8 Mei (V.D.) In Zuid- Amerika is na het besluit tot gezamenlijke ac tie van een aantal Zuid-Amerikaansche sta ten de hoop op bijlegging van het conflict in den Gran Chaco herleefd. Naar verluidt zou den zoowel de regeering van Paraguay als van Bolivia bereid zijn toe te stemmen in eer. preliminaire bespreking van hun ministers van buitenlandsche zaken over de verschil* lende uit den weg ruiinen, .groblemeïL ARROND. RECHTBANK. Motor- en Rijwielwet De arrondissementsrechtbank tc Haarlem kreeg Woensdag een serie appèlzaken te be handelen voornamelijk betrekking hebbende op overtredingen van de Motor- en Rijwielwet. Een behanger uit Heemstede had, zooals de officier zei, een wielrijder op den Gasthuis singel klem gereden, toen de auto te snel naar rechts zwenkte na het passeeren. De chauf feur was door den kantonrechter veroordeeld tot 10,— subs. 5 dagen. Aangezien echter ten laste gelegd was dat de chauffeur niet genoeg naar links was uitgeweken, vroeg de officier, die dat niet in overeenstemming vond met de feiten, vrijspraak. Een vrachtauto stond links van den weg en wilde wegrijden, waartoe de chauffeur de richtingaanwijzer uitstak, zich vergewiste of er iets achter hem aankwam en langzaam wegreed, naar de rechterzijde van den weg gaande. De weg was ter plaatse zeer smal, omdat rechts twee verhuisauto's stonden en links ook nog een bestelauto stond. Op dat oogenblik kwam een personenauto aanrijden, die bekneld raakte tusschen de verhuisauto's en de vrachtauto. De chauffeur van de vracht auto kreeg 10 boete van den kantonrechter. In hooger beroep achtte de officier zijn schuld niet bewezen en vroeg vrijspraak. Een chauffeur van een tractor is door den kantonrechter veroordeeld tot een boete van 20 subs. 10 dagen hechtenis, omdat hij niet ver genoeg naar links is uitgeweken, waar door hij een wielrijdster heeft aangereden. Hier bleek geen sprake van snijden te zijn, zooals in het eerste geval, en de officier vroeg bevestiging van het door den kantonrechter gewezen vonnis. Het verkeer van rechts gaat vooren een overtreder moest 15.boete betalen. Hij verkoos in hooger beroep te gaan, zoodat zijn zaak Woensdag voor de rechtbank diende. Hij beweerde slecht zicht te hebben op den hoek Heemsteedsche Dreef en Cruquiusweg, wat door anderen ontkend werd. De officier vroeg bevestiging van het vonnis. Uitspraken in al deze zaken op Dinsdag 21 Mei om twee uur. Hinderlijk volgen Twee typografen stonden weer terecht voor den Haarlemschen kantonrechter, ter zake dat zij op 26 Februari twee werkwilligen bij een typografenstaking hinderlijk gevolgd zouden hebben. Deze zaak was aangehouden om de gevolgden te kunnen hooren. De een verklaarde een der verdachten te hebben gewaarschuwd en te hebben verzocht hem niet meer te volgen. Dit zou eenigen tijd voor den 26 Februari zijn geweest. Bovendien verklaarde deze getuige zich beleedigd te heb ben gevoeld door de uitdrukking „maffer" wat echter evenmin op den bewusten dag zou zijn geschied. Een inspecteur van politie zei dat getuige een der verdachten inderdaad had gewaar schuwd, maar niet op den dag van de be keuring. De andere getuige, ook een Amsterdammer, zei, dat het volgen hinderlijk was. Wel waren de twee verdachten dan eens vóór hen, dan weer achter hen op ongeveer 25 meter, doch het feit dat politie per motor en rechercheurs te voet erbij te pas moesten komen, vonden de getuigen zeer onaangenaam. De ambtenaar zei dat deze verklaringen nog eens bevestigden wat hij reeds in een vorige zitting heeft gezegd: dat men op straat vrij moet kunnen loopen en dat zij die deze vrij heid verstoren, streng gestraft dienen te wor den. Hij persisteerde bij zijn eisch: 25 of 25 dagen voor den een en 25 of vier weken tuchthuis voor den jongste. Als verzachtende omstandigheid noemde hij het feit dat ande ren dan verdachten de touwtjes in handen hadden. De. verdediger, Mr. H. O. Drilsma, verzocht vernietiging van de dagvaarding, o.a. omdat niet tot uiting kwam waarin het hinderlijke volgen bestond, ontslag van rechtsvervolging, en in ieder geval vrijspraak voor den jongste, wien men z.i. niets ten laste kon leggen, want hem was in het geheel niet gezegd dat de ge tuigen van volgen niet waren gediend, hetgeen vereischt is. Naar het oordeel van den verdediger lag het hinderlijke voor de getuigen in het feit dat politie ter bescherming mee moest, hetgeen niet anders kon, doch voor getuigen wel on aangenaam moest zijn. Indien straf moest worden opgelegd, acht spr. een veel lichtere straf op haar plaats, daar het feit lang zoo ernstig niet was in de oogen van verdachten als het wordt voorge steld. Vroeger was deze wijze van doen bij stakingen niet meer dan gewoon. Over veertien dagen zal de kantonrechter schriftelijk vonnis wijzen. De Koning 'danlcf. DONDERDAG 9 MEI 1935 De buitenlandsche gezanten bij koning George. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen op 7 April uitgesproken: 1. W. Smit, meubelmaker, wonende te Krom menie, Zuiderhoofdstraat 87. Curatrice Me vrouw Mr. E. J. Scheltema—Conradi, alhier. 2. W. van Wijk, machinist en rijwielhande laar, wonende te IJmuiden-Oost, Willemsbeek- weg 24. Curatrice Mej. Mr. M. J. Kluitman, alhier. 3. G. Maaskant, koetsier besteller, wonende te Hillegom, Stationsweg 234. Curatrice Me vrouw Mr. E. J. Scheltema—Conradi, alhier. 4. D. P. v. d. Mey, schilder, wonende te Haar lem, Spaanschevaartstraat 2123. Curator Mr. L. J. Venhuizen te Heemstede. 5. Wilhelmina Wallaart, wonende te Zand- voort, te Amsterdam zaak gedreven hebbende onder den naam Westzaansche Zeep- en Blauwselfabriek „Hodi". Curator Mr. H. E. Prinsen Geerligs, alhier. 6. W. Snieder, timmerman, wonende te Half weg, Zwanenburgerdijk 299. Curator Mr. A. Beets, alhier. 7. H. C. van der Stad, poelier, wonende te Haarlem, KI. Ploutstraat 136. Curator Mr. H. J. M. Tonino, alhier. J. Ch. Schneegans, bontwerker, wonende te Haarlem, Schouwtjeslaan 108. Curator Mr. H. J. van Gelderen, alhier. 9. KI. van der Woude, veehouder, wonende te Zaandam, Jazykoffstraat 1. Curator Mr. H. C. M. Dekhuyzen te Zaandam. 10. H. Cnossen, vroeger schilder, wonende te Enkhuizen, thans reiziger te Haarlem, Ged. Schalkburgergrach't 81. Curator Mi'. J. van der Vegt te Heemstede. 11. G. Bax, machinist, wonende te IJmui- den, Wijk aan Zeeërweg 112, Curatrice Mej Mi'. M. J. Kluitman, alhier. 12. J. Jansen Jr., oud-Inspecteur van het Bureau der Generale Commissie Zuiderzee Steunwet, wonende te Haarlem, Zijlweg 10. Curator Mr. W. Briët, alhier. Rechter-Commissaris Mr. E. J. W. Top. Opgeheven zijn wegens gebrek aan actief de faillissementen van: 1. de N.V. Visscherij Maatschappij „De Vriendschap", gevestigd te IJmuiden. Curator eerst wijlen Mr. H. Tuymelaar, thans Mr. A. W. Hellema te IJmuiden. 2. L. van Dijk, vee houder, wonende te Velsen, Rijksstraatweg 238. Curator Mr. J. A. P. C. ten Bokkel, alhier. 3. J. J. van Leeuwen, handelsreiziger, wo nende te Haarlem, Middenweg 84. Curator Mr. Julius Hoog, alhier. 4. A. A. Boogaard, lid der firma N. A. Boo gaard en Co., bloembollenhandelaar, wonende te Beverwijk, Arendsweg 50. Curator Mr. E. van Tuinen te Beverwijk. Geëindigd zijn wegens het verbindend wor den der ui'tdeelingslijst de faillissementen van: 1. L. Enthoven, timmerman en aannemer, wonende te Abbenes, Haarlemmermeer. Cu rator Mr. W. Briët, alhier. 2. L. J. Sterk, kruidenier, wonende te Haar lem, Rijksstraatweg 43. Curator Mr. P. Tide- man, alhier. 3. A. C. R. Kouijzer, bakker, wonende te Haarlem, Nicolaas Beetsstraat 11. Curator Mr. P. Tideman, alhier. 4. H. J. Pijpers, caféhouder, wonende te Hil legom. Curator Mr. J. Deenik, alhier. LONDEN, 8 Mei (ReuteiO. Heden dankte de koning de wereld voor de felicitaties en goede wenschen ter gelegenheid van zijn jubi leum. In de wit en gouden troonzaal van het Saint James Paleis ontving hij de buitenland sche ambassadeurs en gezanten, de vertegen woordigers van de dominions en de minister presidenten van het Rijk. MacDonald en de ambassadeur van Brazi lië, als deken van het corps diplomatique, spra ken hun gelukwenschen uit, waarop de Ko ning in een korte toespraak dankte. De koning was gekleed in admiraals-uni form. Hij reed per auto van Buckingham Palace naar Saint James Palace, vergezeld van de koningin en den hertog van Gloucester. Reeds vroeg was voor Buckingham Palace een groote menigte verzameld, welke het ko ninklijk paar hartelijk toejuichte. Telegram van Koningin Wilhelmina. De Koningin heeft aan den Koning van Groot Brittannië en Ierland bij gelegenheid van zijn regeeringsjubileum het volgende tele- gram gezonden: ,Op dezen dag van Uw zilveren jubileum bied ik Uw Majesteit mijn oprechte geluk wenschen aan. Wilt Mijne allerbeste wenschen aanvaarden voor Uw persoonlijk geluk en voor den voorspoed van Uw Rijk". Horner deelt aan de commissie mede dat de eenige manier om de noodige gelden bijeen te krijgen bestond in de aanneming van twee wetten door de wetgevende macht van den staat, ten doel hebbend de verhooging van de omzetbelasting, doch dat de republikeinsche minderheid weigert haar medewerking te ver- leenen om tot een tweederde-meerderheid te komen. DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonnés van dit blad worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten worden geadresseerd aan het bureau van ons blad, met duidelijke vermelding van naam en woonplaats. De namen der vragers blijven redactie geheim. Vragen, waaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd. De antwoorden worden GEHEEL KOSTE LOOS thuis bezorgd. Alleen die vragen, welker beantwoording voor vele anderen behalve den vTager, van nut kan zijn, worden tevens in ons blad ge- HET SOCIALISTISCHE EENHEIDSFRONT IN FRANKRIJK. PARIJS, 8 Mei. (Reuter) De door de so ciaal-democratische en communistische partij gevormde commissie van toenadering heeft een oproep gepubliceerd, waarin voor de tweede verkiezingsronde voor de gemeente raden wordt voorgeschreven, dat de sociaal democraten en de communisten zich onder ling ten gunste van de kansrijkste candidaten zullen terugtrekken. Wanneer andere linksche candidaten meer kans op een zetel hebben, moeten sociaal-democraten en communisten hun candidaten terugtrekken, indien dit voor de bestrijding van het fascisme en van de reactie gewenscht wordt geacht. Noodtoestand in Amerikaan- schen Staat. Deel der bevolking met hongersnood bedreigd. WASHINGTON, 8 Mei (Reuter). Uit Spring field in den staat Illinois wordt gemeld, dat aldaar een ernstige toestand is ontstaan, door dat 200.000 mannen, vrouwen en kinderen van dezen dichtbevolkten staat door het sluiten der bureaux voor maatschappelijken steun door hongersnood worden bedreigd. 500 betoo- gers zijn naar de hoofdstad van den staat ge marcheerd om het verzoek in te dienen, dat de bureaux weer zullen worden geopend. De huidige toestand is een gevolg van het feit, dat de staatsautoriteiten niet hebben kunnen voldoen aan het verzoek van de federale auto riteiten om bij te dragen aan het ondersteu ningsfonds. Een commissie uit de betoogers verlangde,, dat de wetgevende macht van den staat zich de noodige middelen zou verschaffen om de heropening der bureaux voor maatschappelij ken steun mogelijk te maken. Gouverneur Het zwemstadion in aanbouw. Een internationaal jeugdcongres. De Olympische roeiwedstrijden. Aan verschillende stadions voor de komen de Olympische Spelen 1936 te Berlijn wordt hard gewerkt. Sommige naderen de voltooiing. Andere, met den bouw waarvan men niet zoo veel haast behoeft te maken, verkeeren nog in een beginstadium. Speciale aandacht verdient het zwemstadion. Op den voorgrond ziet men het spring- bassin, dat 20 x 20 meter meet. Het is door een betonmuur van het 50 meter lange wed- strijdbassin gescheiden. Links achter naast de toeschouwerstribune is de groote turnhal van het sportforum zichtbaar. Internationaal Jeugdcongres. De president van het organisatie-comité voor de Xlde Olympiade en de Rijkssportleider heb ben na overleg met den Jeugdleider van het Duitsche Rijk aan alle nationale Olympische comité's, die toezegging gedaan hebben, aan de Olympische Spelen te zullen deelnemen, de volgende uitnoodiging verzonden tot deelne ming aan een internationaal Jeugdcongres in het kader van de Olympische Spelen 1936: „Het plan bestaat, gedurende het feest van de Xlde Olympiade Berlijn 1936 een interna tionaal Jeugdcongres te doen plaats hebben. Wij noodigen de aan de Olympische Spelen deelnemende naties uit, elk een jeugddelegatie van 30 jongelingen in den leeftijd van 15 tot 18 jaar onder een leider naar de Spelen af te vaardigen. De jeugdgroepen zijn vanaf de Duitsche grens onze gasten. Zij worden in de buurt van het Olympia-stadion ondergebracht en ge meenschappelijk verzorgd. Wij zorgen ervoor, dat de jeugdgroepen gedurende de Spelen ge legenheid hebben zelf sport te beoefenen en de bezienswaardigheden en schoonheden van Berlijn te leeren kennen. Eveneens mogen zij de Olympische wedstrijden bijwonen. Het verdient aanbeveling, het vertrek der delegaties zoo in te richten, dat zij zooveel mogelijk tegelijkertijd, namelijk Donderdag ochtend den 30sten Juli 1936, hier aankomen. Het vertrek is vastgesteld op Maandagochtend, den 17den Augustus. Voor den duur van het oponthoud wordt een uniform programma ontworpen, zoodat de deelnemers elkander leeren kennen en het verblijf te Berlijn tot een alle naties verbindend gemeenschapsbeleven wordt. Wij hopen de vreugde te smaken, een jeugd delegatie van Uw land te begroeten en verzoe ken, ons zoo spoedig mogelijk mede te deelen, of wij op Uw bezoek mogen rekenen. Nadere bijzonderheden deelen wij mede, zoodra wij in het bezit zijn van Uw vriendelijke toezeg ging." De Olympische roeïbaan. Aan de oevers van de Spree bij Grünau in een mooie omgeving en met den electrischen trein gemakkelijk te bereiken ligt een dei- mooiste wedstrijd-roeibanen ter wereld. De drie bootshuizen, die reeds zijn gebouwd, en de hoofdtribune, die op komst is, laten een breede, glooiende oeverstrook vrij voor de toeschouwers. In totaal is er plaats voor 18 a 20.000 personen. De oude tribune, 25 jaar oud, wordt afge broken. De nieuwe zal toegankelijk zijn door vijf breede poorten aan den achterkant. Er zullen 3000 zitplaatsen zijn, waaronder 400 voor de pers, 170 ervan zullen van een lessenaar zijn voorzien. In den onderbouw komt een postkantoor, met afdeelingen voor publiek en pers, vertrekken voor den geluids filmopname wagen, voor den geneeskundigen dienst van het Roode Kruis, garderobes en een restauratiezaal. Een afdeeling voor eeregasten in het midden der tribune zal een eigen ont vangkamer en resaurant bevatten. Daarvoor is een platform, van den water kant langs trappen bereikbaar en bestemd voor de prijsuitreiking aan en huldiging van de overwinnaars. Het boothuis „West" is het hoofdkwartier der roeileiding. Het bevat een luidsprekercen trale door middel waarvan de toeschouwers op de hoogte worden gehouden van het ver loop van den strijd. Bovendien zijn hier de cabines voor de radioverslaggevers. Het is na melijk de bedoeling, dat elk der vier naties, van wie een boot aan den wedstrijd meedoet, door een eigen ooggetuige het verloop van de race laat schilderen. Het middengedeelte van het huis wordt ingenomen door de 10 x 10.r meter metende „Ruderersaal" voor feestelijke gelegenheden. Voorts zijn er de boothallen en cantines voor roeiers en publiek. Het boothuis „Midden" bestaat al 25 jaai en is als normaal clubhuis ingericht met boothallen, slaap- en kleedkamers. Het in den herfst van het vorige jaar vol tooide bootenhuis „Oost" telt 6 boothallen van elk 25 meter lengte, een werkplaats en biedt woon- en slaapgelegenheid voor 160 roeiers. Bijbehoorende bad-, wasch en massagekamers zijn natuurlijk niet vergeten. De afbeelding vertoont van links naar rechts de bootenhuizen „Oost", „Midden" en „West" en de nieuwe tribune op den Zuide lijken oever van de Dahme bij Grünau, dicht bij de (denkbeeldige) eindstreep van de 2000 M. lange roeibaan. De bootenhuizen liggen in de schaduw van oude berken en eiken. Den 16en tot den 18en Augustus van dit jaar worden hier de Europeesche kampioen schappen verroeid. oubliceerd. RECHTZAKEN VRAAG: Hoeveel bedragen de kosten van royement van een 2e hypotheek van 500. ANTWOORD; 15. VRAAG: 1. Mijn gewezen huurder heeft eenige maanden huui-schuld en heeft het huls verlaten. Zijn meubelen ztjn naar zijn nieuwe woning over gebracht. Kan Ik nu toch daarop beslag laten leggen en ze daarna laten verlcoopcn? 2. Hoeveel kosten komen daarop? ANTWOORD: 1. Als het vervoer nog geen 14 dagen geleden is, kunt gij dat doen, onafhanke lijk van de vraag wiens eigendom ze zijn en ze zelfs in do woning doen terugvoeren, Is die ter mijn verstreken, dan kunt gij het alleen doen als ze eigendom zijn van den huurder, doch ls van een terugvoeren geen sprake. 2. Wendt u tot een advocaat. Of veel kosten te uwer. laste komen hangt af van do vraag of er voldoende verhaal is. RECEPTEN - Het Zwemstadion, De roeibaan, VRAAG: Een paar handschoenen van licht grijs kalfsleer zijn door het dragen vuil gewor den. Hoe maakt men die schoon? ANTWOORD: Goed afborstelen met con stevig schuiertje en waschbenzine. Glad ophangen. Deze behandeling buiten in de schaduw en vooral geen vuur of vlammetje in de nabijheid! VRAAG: Hoe verwijdert men een vlek van tandpasta uit een rood wollen rokje? ANTWOORD: Doe een theelepeltje mierenzuur op een theekopje warm water en borstel daarmee de vlek weg. Met een zeemleeren lap of badhand doek zoo droog mogelijk betten. VRAAG: 1. Hoe kan men een witten stroohoed schoonmaken? 2. Hoe maakt men dien hoed crème? ANTWOORD: 1. Met strobin. verkrijgbaar bij drogisten. De gebruiksaanwijzing staat er op. 2. Dat is niet goed te doen, aangezien de hoed dan 24 uur in een lauw bad zou moeten liggen en daardoor zoowel model als appret totaal verlo ren zou gaan. VRAAG: Hoe maakt men Russische eieren? ANTWOORD: 6 hard gekookte eieren. 1/2 ons gepelde garnalen: 1/2 eetlepel gehakte peterselie; 1 theelepel Maggi's aroma; 2 eetlopel3 dikke mayonnaise, G ansjovissen; 8 kapertjes en een kropje sla of wat veldsla. Snij de gepelde harde eieren door midden en neem aan de beide punten een plakje af, zoodat het ei goed vast kan staan. Snij de eieren midden door en neem er voorzichtig de dooiers uit. Wrijf deze fijn mot de mayonnaise: meng er de gehakte peterselie en de gewasschen garnalen door en maak het mengsel op smaak af met Maggi's aro ma, wat peper en zout en misschien nog een Ietsje azijn. Vul er de eiwitbakjes mee. zoo, dat het torentje vari het vulsel een paar cM. boven het el uitsteekt, Gar ft eer elk ei met een opgerolde ansjovlshe-lft en leg In het midden daarvan een capertjo of een plukje gehakte peterselie, Schik de eieren op een schotel, waarop eerst een bedje van mooie slablaadjes is gemaakt. VRAAG: Hoe maakt men vleeschcroquetten? ANTWOORD: Benoodigd: 125 gram koud vleesch lJ/< dL. melk, (hiervoor kuni gij ook bouillon ne men, of jus met water); 10 gram bloem; 20 gr. boter; wat peper, zout, nootmuscaat, gehakte pe terselie en 1/2 ei. Hak of maal het vleesch fijn. Breng boter en bloem, al roerende, aan de kook, voeg er bij kleine scheutjes het vocht bij en blijf roeren, tot liet goed doorgekookt heeft cn gaar is (ongeveer 10 min.). Vermeng het dan met het vleesch en de kruiden en leg het uitgespreid op een bord en laat het koud en bijna stijf wor den. Neem dan op een lepel 1/6 of 1/8 deel cn maak dit met een andere lepel zoo glad mogelijk. Rol het dan door paneermeel en vorm er een croquetjes van, maar zorg, dat er geen barstjes in zijn. Rol het vervolgens door hot halve ei, dat met 1 lepel water geklopt is en zorg dat het over al geraakt wordt, Rol 't dan nog eens door pa neermeel, Doe er 3 of 4 te gelijk in slaolie, die zoo heet ls dat er blauwe damp afkomt. Zij moe ten geheel onder liggen. Bak ze bruin en knap pend en laat op grauw papier uitdruipen. VRAAG: 1. Hoe reinigt men een witten vilt- hoed? 2. Hoe een vette kraag van een lichte 'regenjas? ANTWOORD: 1. Goed stofschoon maken en daarna met harder, borstel met waschbenzine flink afborstelen. Dadelijk daarna, terwijl de hoed nog vochtig is. goed inwrijven met magnesia. Een uur laten drogen en dan met harden borstel af schuieren. 2. Met een harden borstel en benzine, benzol of tetra stevig afschuieren en dadelijk bedekken met een laagje magnesia. Stil laten liggen en na een uur afschuieren. Beide behandelingen buiten in de schaduw en vooral geen vuur of vlammetje in de nabijheid! VRAAG: Ik wil heel sterk bleekwater maken, zoodat ik voor iedere wasch maar weinig noodig heb. Hoe moet ik dat doen en welke hoeveelhe den bleekpoeder en water heb ik idaarvoor noo dig? ANTWOORD: Los 1 K.G. prima chloor op in lauw water. Giet er onder voortdurend roeren la-ngzaam water bij, tot de hoeveelheid 10 L. is geworden. Laat rustig staan, tot de vloeistof hel der is en giet het door een doekje in een Keulsch potje. Deze goed dichtdekken met houten deksel. Bij gebruik voor uw wasch is 12 liter op 1 em mer water voldoende. VRAAG: In een grijs covercoat Jasje zijn, al een Jaar, gele en groene verfvtekken. Wasschen en terpentijn gaven geen resultaat. Weet u een middel om die vlekken weg te krijgen? ANTWOORD: De vlekken met een hard bor steltje met perchlooraethjieen stevig schuieren en dan bedekken irmt een laagje magnesia. Stil laten liggen en na gfeu uur afschuieren.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 7