HET NIEUWE AVONDBLAD Turnvereeniging „IJmuiden". 20e JAARGANG No. 161 MAANDAG 13 MEI 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIcN: 1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag cn Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIéN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn. zoodra zij 14 dagen als zoodanig m de reg.sters zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.-bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. f 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, Indien hetzelfde ongeval den dood van vijl of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevailen. Polis Is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN Opening eigen gebouw „De Daad". Groote belangstelling. Onder groote belangstelling vond Zondag avond de officieele opening plaats van de zaal van „De Daad", de voormalige concert zaal Flora. De wanden waren versierd met de vlaggen van de aangesloten vereenigingen Palvu, Voorwaarts, Excelsior en IJmuider Volks stem. Na een korte inleiding van den voorzitter van „De Daad" den heer H. van Dokkum speelde Voorwaarts onder leiding van haar tweeden dirigent den heer Groeneveld een drietal marschen en zong de IJmuider Volks stem eenige liederen. Na deze muzikale inleiding sprak de heer van Dokkum eenige woorden. Hij herinnerde aan de oprichting van de Supportersvereeni- ging „De Daad", die ten doel heeft, de be langen der cultureele socialistische vereeni gingen te behartigen. De heer van Dokkum wees er op. dat door de vereeniging reeds veel was gedaan. De behoefte aan een repe titielokaal kwam naar voren en reeds waren plannen voor een nieuw gebouw in voorbe reiding. Deze plannen konden niet worden uitgevoerd. Het lag meende spreker ook meer op den weg van de vereeniging „Ons Huis", welke vereeniging thans het benoodigde grondkapitaal voor een eigen gebouw voor de moderne arbeidersbeweging tracht bijeen te brengen. Aangezien „Ons Huis" voorloopig nog niet zoover is heeft de vereeniging „De Daad", geheel ln de lijn van de ge-dachten van het N.V.V. deze zaal voor twee jaar ge huurd. Door enkele leden is veel werk ge daan, maar spreker betreurde het, geen grooteren steun van de leden van de ver eenigingen te hebben mogen ondervinden. De heer L. van Hameien, voorzitter van de Federatie Velsen der S. D. A. P. wien ver zocht was. het gebouw te willen openen, noemde dezen avond een mijlpaal in den strijd der arbeidersbeweging in Velsen. Wan neer we achter ons zien. -kunnen wij toch constateeren. dat er iets bereikt is. aldus spreker. Hij herinnerde er aan, hoe jaren geleden met een klein aantal leden in een klein zaaltje vergaderd werd. Het eigen ge bouwtje in de Schoolstraat is te klein gewor den en nu staan we -hier in een zaal van de cultureele organisaties, die op het oogenblik een stuk, niet de hoofdzaak, van onze bewe ging vormen. Dat de besturen het aandur ven dit gebouw te exploiteeren is een bewijs, dat zij vertrouwen hebben in de toekomst. Waarom hebben zij dit vertrouwen? Omdat zij socialist zijn, om-dat zij gelooven in de rechtvaardigheid der socialistische arbei dersbeweging. Spreker herinnerde aan de vele vergaderingen, die in deze zaal door de S. D. A. P. zijn gehouden. Het is nog maar een begin, het exploiteeren van deze zaal, het einddoel is „Ons Huis", een eigen ge bouw. Spreker wekte de aanwezigen op, mede te strijden voor de socialistische beginselen, welke strijd thans feller is dan ooit omdat de tegenstanders al het mogelijke doen, om de georganiseerde arbeidersbeweging te on derdrukken. voorts om ijverig deel te nemen aan de actie voor de gemeenteraadsverkie zing. Spreker dankte het bestuur van „De Daad" voor zijn daad, waarmede het de geheele ar beidersbeweging een dienst heeft bewezen. Hij feliciteerde den heer van Dokkum als voorzitter der vereeniging en hoopte, dat over twee jaar ook dit jasje te klein mag zijn. (Luid applaus). Staande zongen de aanwezigen daarop de Internationale. Vervolgens werd het feestuur nog gecom plimenteerd door den heer Kastelein namens de vereeniging ,Ons Huis", d-oor den heer S. Bonke namens de IJmuider Volksstem, dooi den heer B. van der Nulft namens „Voor waarts", door den heer Boer namens de af- deeling van de V.A.RA. Alle sprekers boden een geschenk aan en werden door den heer van Dokkum bedankt. Na het officieele gedeelte lieten De IJmui der Volksstem en Voorwaarts zich nog eens hooren, waarna de bijeenkomst gesloten werd- De Gemeenteraadsverkiezing. De candidaten der R. S. A. P. Thans hebben bijna alle politièke partijen en groepen hunne candidatenlijsten samenge steld. Aan de reeds door ons gepubliceerde lijs ten kunnen wij thans nog toevoegen die der Rev. Soc. Arbeiders Partij, die er als volgt uit ziet: 1 P. Ottens, 2 M. Akkerman. 3 P. A. Stangen- berger. 4 J. Hieslaar. 5 T. T. Smit. Nog niet bekend zijn de lijsten van de Neu trale partij, de Communistische partij en die der dissidente katholieken. Op eerstgenoemde lijst zullen vermoedelijk o.a. geplaatst worden de heeren M. J. Enzerink, die zooals men weet heeft bedankt als lid van den Vrijheidsbond, en A. de Waal, zoodat de Groep-Schilling. waarvoor de heer de Waal in den Raad zitting had, niet met een eigen lijst uitkomt. De candidatenlijst van de dissidente katho lieken is niet gepubliceerd. Het is ons echter bekend, dat hierop voorko men de heeren S. P. J. Stevens. C. Diependaal en P. van Zutphen. Beide laatsten hebben in den scheidenden Raad zitting voor de Katho lieke Staatspartij. Het is niet onmogelijk, dat in den nieuwen Raad slechts 15 leden van den ouden terug komen. Visscherijnieuws in een notedop. De vischomzet in Ostende. In de week van Vrijdag 3 Mei tot en met Donderdag 9 Mei bedroeg ae omzet in de vischmijn te Ostende 1.035.000 francs. Lekke ketels. De „Petten" die eenige weken wegens reparatie heef stilgelegen zou Zater dag naar zee vertrekken. Bij het uitvaren ontstond een lek in den ketel, waardoor het ver trek moest worden uitgesteld. Ook de „Odin", die na een gedwongen rust van eenige jaren zou uitvaren, moest wegens lekkage van den ketel terugkeeren. De Petten is inmiddels weer naar zee vertrokken. Geen grove visch uit België naar Frankrijk. De uitvoer van grove visch van België naar Frankrijk is tot einde Mei stopgezet. Als ge volg hiervan worden de komende weken lage vischprijzen voor bepaalde soorten verwacht. Nog steeds lage tongprijzen. De tongprijzeli blijven zeer laag. J.l. Zaterdag bereikten ze zelfs een nieuw laagterecord. De grootmiddel- tongen werden verkocht tegen 27 a 28 ets. per Kilo. De kleine tongen waren iets duurder. De tongvangsten blijven zeer ruim, maar door de lage prijzen zijn de resultaten der kustvisschers zeer slecht. De Dolfijn, die 2200 K.G. tong en nog 40 manden andere visch aanvoerde, besomde bijv. slechts f 1090. De loggers, die Zaterdag aan den afslag waren hadden tongvangsten die varieerden van 1000 tot 2000 K.G. Werklooze visschers worden reeder. Eenige werklooze Katwijker visschers hebben voor gezamenlijke rekening aangekocht den logger SCH 194. Het vaartuig is onder het merk KW 166 ter visscherij uitgevaren. Snelle reparatie. De Dirkje RO 53. die we gens een defect aan den motor den dag van het vertrek weer was binnengekomen, heeft weinig oponthoud gehad. Binnen 24 uur was de schade hersteld, hetgeen mogelijk was, doordat men telegrafisch in Zweden een cy linder had besteld, welke per vliegmachine was toegezonden. IJMUIDEN ALS AANLOOPHAVEN VOOR OCEAANBOOTEN Nieuwe perspectieven voor onze plaats Naar „De Maasbode" uit Hamburg vernam zal de HamburgAmerika-Linie, te beginnen met het motorschip Cordillera, van 25 Mei a.s. haar schepen in den dienst naar Midden- Amerika onze haven laten aanloopen tot het inschepen van passagiers. De schepen zullen in den regel des Zondags middags hier aankomen en na een kort op onthoud, via Antwerpen, de reis vervolgen. Teneinde de werving van Nederlandsche passagiers voor West-Indië op te voeren wordt voor de inscheping alhier niets extra doch dezelfde passage als van Antwerpen of Boulogne-sur-Mer berekend. Voor onze haven liggen hier mooie perspec tieven. Indien de proef slaagt zullen misschien ook andere buitenlandsche lijnen gaan gebruik maken van onze, zoo gunstig voor het inter nationaal scheepvaartverkeer gelegen, haven te meer omdat hier geen havengelden worden geheven en men dus alleen maar de betaling van loodsgelden en eenige bijkomende kosten te dragen heeft. BONTE AVOND. Zaterdag 18 Mei a.s. geeft het IJmuidens Mannenkoor een z.g. bonten feestavond in het gebouw Cycloop. GOUDEN ECHT VEREENIGING liet eciiipaar Zeilemakcu. Donderdag 23 Mei a.s. zal het een halve eeuw geleden zijn, dat op Urk het echtpaar H. Zeilemaker-Bakker in den echt werd ver bonden. Als zooveel andere bewoners van het eiland trok het echtpaar naar IJmuiden, waar thans reeds meer dan 40 jaar wonen. De heer Zeilemaker en zijn vrouw vonden een woning op de toen nog bijna onbewoonde Heide en in de vischhal was voor den jongen arbeider, die van zijn kinderjaren af met visch had omge gaan, gelegenheid genoeg om zijn kost te ver dienen. De bruidegom, hoewel reeds 71 jaren oud, komt nog geregeld eiken dag naar de visch hal om te trachten, wat te verdienen en door zijn oude en vele relaties vooral bij vischhan- delaren uit de hoofdstad lukt hem dat vrij wel, alhoewel de crisis en de concurrentie van het jonge geslacht het hem natuurlijk niet gemakkelijk maken om aan den kost fce ko men. Met wat handel tracht hij, wat zijn werk te kort opbrengt, aan te vullen. Moeder Zeilemaker verricht ondanks haar 78 jaren nog opgewekt haar dagelijksch werk en zoo zien beide oudjes ondanks hun hoogen leeftijd opgewekt hun gouden bruiloftsdag te gemoet. die ze hopen te vieren in den krin< van hun zes kinderen en de kleinkinderen. Maar ook buiten den familiekring zal wel veel belangstelling voor dezen feestdag be staan, want de oude heer Zeilemaker en zijn vrouw genieten veler vriendschap. Bij hun gelukwenschen voegen wij gaarne de onze. Naar de keuruitvoering K.N.G.V. Den Haag Nadat van liet geheele gezeischap een foto was gemaakt, die men hierboven afgedrukt vindt, vertrokken Zaterdagmiddag 22 T.V.IJ.- ers, welk aantal onderweg steeg tot 24, van het Kennemerplein per autobus van de N.V. .Stormvogels" naar Den Haag tot bijwoning van de keuruitvoering van het Koninklijk Nederlandsch Gymnastiekverbond. Daar het gezelschap reeds om 6 uur in Den Haag arri veerde, was er nog voldoende tijd, om eerst in Scheveningen nog even te genieten van het altijd wisselende spel van de onstuimige gol ven, het kleine, gemoedelijke haventje te be kijken en de stevige bries door de haren te laten waaien, om straks zoo frisch mogelijk in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschap pen te verschijnen, en daar ten volle te kun nen genieten van al het schoons, dat geboden zou worden. Wat men daar heeft gezien, tart iedere be schrijving; het één werd al meer bewonderd dan het andere. In deze prachtige zaal, ge heel bezet door de velen uit alle deelen van het land. die de gymnastiek een warm hart toedragen, kwam volkomen tot uitdrukking. tot welk hoog peil het turnen, en dan mogen we wel zeggen, vooral het damesturnen, ge stegen is. Het optreden van ons dameskeurkorps, Olympisch kampioene, aan hoogbrug en rin gen, verwekte een storm van applaus, en ook het heerenkeurkorps verwekte hoogstaande stof aan hoogrek en hoogbrug. Al was het voor de meester, niet de eerste keer, dat ze deze uitverkorenen aan het werk zagen, allen heb ben met stijgende bewondering het werk gade geslagen. Maar wat wel een groote verrassing was, dat v/as het prachtige vereenigingswerk, dat hier gedemonstreerd werd. Ook het werk van „Donar" den Haag, „Kra lingen", „Turniust" en „Aspasia", alle van Rotterdam dwong alle respect af. Tot slot sprak dë bondsvoorzitter, de heer Reys. een kort woord, waarin hij aan den heer Sommer hulde bracht voor diens initia tief tot en organisatie van dezen avond. Na een gezellig zitje in de binnenstad ver trokken de IJmuidenaren weer naar huis, waar men laat in den nacht arriveerde. grime waren door Toni Koper heel goed ver zorgd. Als gewoonlijk werd een verloting gehouden. De Bronners Band verzorgde het .nuzikaal ge deelte Het geheel werd besloten met een ge zellig bal. „NEDERL. UNIE VAN BELLAMYANEN". Bovengenoemde Unie hield een propagan- davergadering in de bovenzaal van gebouw Cycloop. Toen de heer Kruyt. die de vergadering presideerde, te 8 uur 15 opende met een duidelijke uiteenzetting van het doel en stre ven der op 8 April j.l. opgerichte Unie, waren ongeveer 70 belangstellenden aanwezig. De eerste spreker de heer Stam uit Haar lem. gaf een duidelijk beeld der wanorde in de hedcndaagsche maatschappij, die haar directe oorzaak vindt in het geld, en het aan verwante winstsysteem. Na de nauze sprak de heer Kloos. even eens uit Haarlem, welke snreker speciaal de Bellamygedachte behandelde, en dit voor beeld tot geraking uit de hedendaagsche chaos eveneens met duidelijke voorbeelden uit onze samenleving verduidelijkte. Hierna beantwoordde de heer Kruyt de in de pauze ingebrachte vragen op. gezien het warme applaus, blijkbaar bevredigende wiize Van de aanwezigen gaven velen zich als lid op. Nadat de voorziter verzocht had deze leden na de vergadering nog even biieen te komen, voor de oprichting van een afdeeling te IJmuiden dankte hij de aanwezigen voor hun bli.ik van belangstelling, hen daarbij op het hart drukkend toch vooral niet te ver geten de bekende boeken van Edward Bel lamy te lezen. Opgelegde schepen. Zaterdag waren te Rotterdam 21 schepen op gelegd, van welke vijf onder buitenlandsche vlag. Volbrachte sleepreis. De sleepboot Oostzee heeft hier van Rotter dam aangebracht, de baggermolen Gymp, wel ke door een kanaalsleepboot naar Amsterdam verder werd gebracht terwijl de sleepboot naar Maassluis vertrok. CONCERT EUPHONIE. Voor het concert, dat het symphonieorkest Euphonie in een goed bezette Patronaatszaal gaf, had het zich de medewerking verzekerd van IJmuidens Mannenkoor. Het orkestprogramma bevatte slechts een 4-tal werken. Zij het dan gering in kwantiteit, was het gekozene niet gering van kwaliteit Het waren n.l. Beethovens Ouverture Egmont, Schubert's Unvollendete, een succeswals van Strauss en een fantasie over de Paarlvissehers Directeur Adam liet, na den monumentalen inzet der Egmont, het hobotrekje door de fluit weergeven; de klankkleur der hobo is hier onmisbaar. Studeeren dus maar hoboiste! Er waren weliswaar mooie momenten in de uitvoering, met- name in het hout, doch aan het geheel ontbrak nog de zoo noodige span ning. Dit uitte zich 't meest in de attaque der strijkers, die eenigermate aan den loomen kant waren. In het allegro wist directeur Adam er toch het feu sacré in te brengen, daarin gesteund door het koper. De stemming van het srrijkerscorps was niet ideaal in de ouverture. Schubert's symphonisch meesterwerk was voor het orkest een heele opgaaf. De inleiden de maten van het allegro moderato, waar het trekje voor hobo en klarinet door fluit en kla rinet gespeeld werd, deed ons denken aan het door Beethoven opgegeven raadsel: Wat is valschcr dan een fluit? Twee fluiten! De reine stemming stuitte op ernstige be zwaren en hierin ging geen enkel onderdeel van het orkest vrijuit. En juist in de Unvol lendete is dit toch een delicaat punt, vooral qua blazers. De violen, alten, celli en bassen hadden hun partij wel bestudeerd en gaven tal van momenten van keurig spel te genieten. Zij musiceerden met élan en een voornaam deel van het succes komt hen toe. Ragfijn was het andante, waar klarinet en violen het zangthema te verwerken krijgen. Dat maakte een uitstekenden indruk, totdat helaas het koper met zijn aanhang (fluit) de stemming in den letterlijken zin des woords kwam verstoren. Wij ontkwamen niet aan den indruk, dat het gehoor van de leden af en toe totaal zoek was. Technisch was het er im grossen ganzen wel en men moet bewondering hebben voor de energie van de spelers om dit geenszins licht vaardig op de lessenaar te plaatsen werk in te studeeren. Daar daarmee is men er nog niet! En dan rijst onwillekeurig de vx-aag. nu men weer eens heeft kunnen constateeren hoe moeilijk het is symphonische werken van de grootmeesters der toonkunst door dilettant-musici op eenigs- zins bevredigende wijze te laten uxtvoex-en, of men niet beter (en wijzer) zou doen met naar een iets lichter, maar daai'om niet minder ge degen werk te grijpen. Behalve een Unvollen dete ligt nog genoeg muziek te wachten, die spreekt tot publiek en leden. Dat bewees het gedeelte na de pauze, dat ons een ander Euphonie liet hooren. Zelfs di recteur Adam hei-kenden we bijna niet meer in de met veel verve voorgedragen Geschich- ten aus dem Wienerwald. zoo brillant ten ge hoor e gebracht, op zich zelf reeds geen geringe verdienste. Dat Euphonie een orkest met kwaliteit is bewees ze haar auditorium met Fe tras' fanta sie over de Paarlvissehers, waar hout en ko-, per zulk belangrijk werk te doen hebben. Imposant was het openings- tevens slot koor: Brahma wir fleh'n zu dir, geaccentueerd door het koper. De Romanze: Mir traumt von jener zeit met delicaat hout, met kleur uitgevoerd, was even als het bei-oemde Tempel Brahma's een bewijs, hoe intens het orkest op de bedoelingen van zijn leider reageert. Dit waren wel verreweg de gelukkigste mo menten van het concert, Euphonie ga op dezen weg voort muziek te brengen, die gemakke lijk aanspreekt. Mannenkoor's eerste nummer; frisch en vrij wel geheel op toon. Eerste tenoren nog wel klankvoller trachten in te zetten; ook de uit spraak nog duidelijker. Zum Sanctus van Schubert en Vale Carissima waren pi-achtig van klank, zeer beschaafd van vooi-di-acht. Di recteur Ai-isz heeft hier zijn zangers, waar zoo veel mooi materiaal onder schuilt, knap laten zingen, 't Was een genot naar klank, timbre en nuanceering te luisteren. Een paradepaardje was In Ephiphania Domini, door Henk J. Arisz uiterst muzikaal gedirigeerd en door zijn mannen devoot vertolkt. Het Halleluja-koor, dat gevaarlijke momenten herbergt, was pre cies op toon. Kermiscavalier, het vrije werk voor het ko mend concours, was raak van tempo. De scher pe kantjes moeten er nog afgevijld woi'den, vooi-al aan den diskant klank vei-edelen. Het Mannenkoor heeft het zich met deze keus lang niet gemakkelijk gemaakt; vooral in het slot couplet komt het op toonvastheid aan; men was iets gestegen. Voorzitter Brassinga van Euphonie heeft het concert met een welkomstwoord geopend, W. KUNSTKRING „HET SCHOUWSPEL" De Kunstkring ..Het Schouwspel" geeft a.s. Donderdag in Thalia zijn laatste tooneelvoor- stelling in dit seizoen. Opgevoerd zal worden „Inbi-eker gevraagd", vroolijk spel in drie bedrijven van Jan Fabi-icius en Henk Bakker en wel door het „Nieuw Schouwtooneel" onder artistieke leiding van Ko van Dijk en Frits Bouwmeester. In het stuk treden op Lou Ezennan, Lena Kleij. Dogi Rugani. Jacqueline Royaards,- Sandberg. Ben Aerden, Ferd. Koolbergen, Jacques Snoek, Sam de Vries, Ko van Dijk en C. Gerstel. UITVVOERING „ALGEMEEN BELANG" De tooneelclub van de Vereeniging „Alge meen Belang" heeft Zaterdagavond een uit voering gegeven in „Het Wapen van Velsen". Deze uitvoering, de laatste in dit seizoen, mocht zich in een groote belangstelling vex-heugen. Het doel van deze uitvoering is om xnet de re ven uen daarvan op St. Nicolaas de kindei'en der leden een prettig feest te bereiden en om. zooals den heer J. Meysen, voorzitter der ver eeniging, in-zijn openingswoox-d zeiöe, tevens te trachten met de vacantie die kinderen een uitstapje te laten maken. De opbrengst is dus ten bate van het kind. De uitvoering is uitstekend geslaagd. Een drietal blijspelen, één acters. werd opgevoerd Het eerste was getiteld: „Stadhuispijn", het tweede „Minnaar zonder jas" en het derde: „Gruweldaden van Fickerman". Over het ge-, heel is heel aardig gespeeld. In het bijzonder „Stadhuispijn" slaagde uitstekend. Een beetje meer temop in het spel was niet verkeerd geweest. Het kapwerk en de Groote diepgang. Het met stukgoedex-en naar Hamburg ver trokken Nederlandsche stoomschip Barneveld passeerde het Noordzeekanaal uitgaand met een diepgang van 8,1 Meter. VELSEN RIJWIEL ONTVREEMD. Toen een bewoner van -de Corverslaan zijn rijwiel wilde gebruiken, dat hij had ge plaatst in de schuur achter zijn woning, bleek dit te zi.in verdwenen. Aangifte bij de politie volgde. NAAR „MOOI NEDERLAND". Op Zondag 1 Mei a.s. gaan de natuur vrienden afdeeling Velsen—IJmuiden een bezoek brengen aan de tentoonstelling ..Mooi Nederland" in de Apollo Hal te Amsterdam. FEESTAVOND KINHEIM. Het bestuur in de bloemen. Zaterdagavond hield de V.V. „Kinheim" een feestavond in gebouw ..Concordia" voor leden, donateurs en genoodigden. dit ter ge legenheid van haar i5-jarig bestaan. Medewei'king aan dezen avond verleenden behalve de ..Concox-dia Band", het ..Haarlem's Klein Cabaret". Jan Hoeben Sr met zijn keurige levensliedjes en Jos. Mathot, humo- hist, aan den vleugel Jan Hoeben Jr. Na de opening door de „Concordia Band" schetste de heer W. Berghuis voorzitter van Kinheim in grove trekken eenige feiten uit Kinheim's verleden, waarbij spreker duide lijk naar voren liet komen dat het voor Kin heim een gx-oot voorrecht is te mogen spe len in het altijd keurig verzorgde Van Gel ders Sportpark. Hier hebben wij dezen avond ook :*og een huldiging te brengen aan de spelers van het 4e en 5e elftal, welke de j.l. gehouden com petitie zoo keurig promoveerden. De voorzitter vex-zoekt de aanvoerders van genoemde elftallen naar voren te komen en bood namens Kinheim aan elk der spelers een di'aagmedaille aan. Vervolgens bracht spreker dank aan allen voor de medewerking op welk gebied ook en hij hoopte in de toekomst en liefst zeer spoe dig het 2e en 1ste elftal te zien promoveeren. Eerst dan. zeide spreker heeft een Kin- heimfeest dubbele waarde. Hierna was gelegenheid, het bestuur der jubileerende vereeniging te feliciteeren waar van door velen wox-clt gebruik gemaakt. De heer J. Hommers complimenteerde na mens de V.V. V.G.S., A. Zuiderduin namens V.V.W. fWijk aan Zee). Bloemen werden aan geboden door de aanvoerders der diverse elf tallen en door mevx-ouw Beentjes namens het clubhuls, alle met hartelijke gelxikwenschen. De heer F. vaxx Asselt bestuurslid der Sup- oortersvereeniging „Geel-Zwart" complimen teerde onder aanbieding van een prachtige mand. vergezeld van een kleine bloemen hulde aan de aanvoex'dex-s van het 4e en 5e elftal. Tevens overhandigd hij aan den voorzitter twee zilveren vuloootlooden, bestemd voor F. Redeker en J- Waagmeester ter gelegenheid van hun 15-jaxige vervulling van een be stuursfunctie bij Kinheim: In hartelijke woorden werden de geluk wenschen door den heer Berghuis beant woord. Het verdere gedeelte van dezen avond werd op zeer gezellige wijze doorgebracht. Tot laat in den nacht duurde het bal.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1