1 BEVERWIJK De begrooting voor 1935. Reëele sluiting verlangd. Geen reserves uit de bedrijven. en W- hebben aan den Raad medegedeeld - zij tot hun leedwezen geen gevolg hebben gLen geven aan hun voornemen om de ont- pn)-begrooting voor het dienstjaar 1935 op 1 nctober 1934 aan den raad aan te bieden. Wel 0 - het concept op dien datum gereed, doch Gevolge de bepalingen van de op 1 Juli 1934 1 werking getreden wet van 22 December 1933 hebben zij bet ontwerp, alvorens dit bij den emeenteraad in behandeling te brengen, fan Gedeputeerde Staten ter voorloopige be- rdeeling ingezonden. Bij brief van 21 Maart 1935 heeft de voor zitter van Gedeputeerde Staten dezer pro vincie B- en W. de opmerkingen medegedeeld, waartoe de ontwerp-begrooting aanleiding heeft gegeven. B. en W. meenen bijzondere aandacht te moeten vestigen op de opmerking, fan het slot dezer nota gesteld, luidende: Ondanks verschillende maatregelen zijn Burgemeester en Wethouders er niet in ge slaagd de ontwerp-begrooting voor 1935 op reëele wijze te doen sluiten. Onder volgnum- er 484 is toch tot een bedrag van 30.000 beschikt over een gedeelte van de reserve van het eiectriciteitsbedrijf. Gedeputeerde Staten hebben weliswaar voor het sluitend maken van de begrooting voor Üet dienstjaar 1934 met een beschikking over de reserve van het gasbedrijf tot een bedrag van 53.000 genoegen genomen, doch er mag niet uit het oog worden verloren, dat bij het nemen van die beslissing de mogelijkheid tot het nemen van maatregeden tot het ver soberen van de huishouding der gemeente vrijwel was uitgesloten. Dit is thans niet het oeval. In de ontwerp-voordracht van Burge meester en Wethouders aan den Raad wordt aan dit College medegedeeld, dat de moge lijkheid van een verdere versobering van het gemeentelijk budget nog geenszins is uitgeput. Bet onderzoek van de ontwerp-begrooting heeft trouwens aangetoond, dat voor 1935 DOg verschillende bezuinigingen kunnen wor den ingevoerd en inkomsten kunnen worden verhoogd. In verband hiermede wordt dan ook .onder de aandacht van het gemeente bestuur gebracht, dat met een beschikken over de reserve van het eiectriciteitsbedrijf eerst genoegen kan worden genomen," wan neer alle mogelijkheden tot het verlagen van de uitgaven en het verhoogen van de inkom sten zullen zijn uitgeput". In hun schrijven van 4 Mei 1935 hebben B. in W. reeds medegedeeld dat de ontwerp-be grooting voor 1935, zooals deze in October 1934 aan Geü. Staten was overgelegd, ook op grond van de inmiddels gewijzigde omstan digheden en vooruitzichten een belangrijke wijziging moet ondergaan. De navolgende ramingen behooren te worden herzien: Bij nadere berekening is B. en W. gebleken, 'dat de winst van het gasbedrijf moet worden verminderd met een bedrag van 25.802.57. Hoofdzakelijk ïs dit een gevolg van delaatste tarief wijziging. Daartegenover bleek, dat de winst van het Eiectriciteitsbedrijf kon worden verhoogd met een bedrag van 11.133.05 In de begrooting van het Slachthuis-be drijf kan thans een winst worden geraamd yan 4000. Dit is een gevolg van vermindering van het personeel door overlijden van den hulp keurmeester en van hoogere ontvangsten. Bij een revisie der begrooting van Openbare Werken konden de uitgaven worden vermin derd met 788. Bij den ophaal- en stortingsdienst kan het nadeelig slot worden verminderd met 200. De bij raadsbesluit van 26 October 1934 ge troffen maatregelen omtrent de bezetting der gemeente-secretarie geven een voordeel van 1793. Bij volgno. 531 der begrooting was gerekend op een bedrag van 6876 als mindere uitgaven als gevolg van conversie van geldleeningen. Het werkelijke voordeel bedraagt echter 5367.13;dus 1508.87 minder. In verband met uitbreiding van het aantal werkloozen en het tewerkstellen in de werk verschaffing van een aanmerkelijk geringer aantal werkloozen, dan waarop bij de opma king der begrooting (in September '34) was gerekend, is het noodzakelijk den post „steun aan werkloozen" te verhoogen met een be drag van 40.000. Hierop komt in mindering eens Rijksbijdrage van 81 pCt. is 32.400, zoodat over 1935 uit dien hoofde meer be- noodigd is 7.600. Voor bijdrage aan de Streekplancommissie is voorts nog te ramen over het 2e halfjaar 1935 een bedrag van 750. Vervolgens is nog te ramen (voorloopig over het le halfjaar 1935) voor toelagen op de ziekenfondspremies, na aftrek der toegezegde bijdrage 1500. Er moet dus nog in totaal dekking worden gevonden voor 19247.39. Een en ander heeft B. en W. genoodzaakt tot het samenstellen van een belangrijke nota van wijzigingen in de ontwerp-begrooting voor het dienstjaar 1935. Deze nota, welke door B. en W. met spoed wordt voorbereid, zal dezer dagen verschijnen. DE LIJST-EIJKING. De naam van den heer A. F. G. Schmitt, die oorspronkelijk als no. 4 voorkwam op de can- didatenlijst van de groep-Eijking, bleek bij de inlevering van de lijst te zijn vervangen door dien van den heer H. J. Nagel. Het raadslid W. de Groot verlangt geen herbenoeming. Bedankt voor de candidatuur. W. DE GROOT Toen Dinsdagmiddag na de inlevering van de candidatenlijst voor de a s. gemeenteraads verkiezingen het hoofdstembureau vergaderde voor het eerste onderzoek van de ingediende lijsten, bleek de bij de wet vereischte bewil- ligingsverklaring van den heer W. de Groot te ontbreken. De heer De Groot kwam op rang nummer 6 voor op de door de R.K. Kiesver- eeniging „Recht en Plicht'" ingeleverde can didatenlijst. Bij informatie is ons gebleken, dat de heer W. de Groot Maandagavond aan het bestuur van de R.K. Kiesvereeniging bericht had, dat hij voor de candidatuur bedankte. Het was toen niet meer mogelijk de leden te raadple gen, zoodat de lijst in haar oorspronkelijke samenstelling werd ingediend. Wij stelden ons m verbinding met den heer W. de Groot, die ons mededeelde, dat de uit slag van de j.l. Zondag door de leden van de R.K. Kiesvereeniging gehouden stemming over de rangorde der c-andidaten hem tot dit besluit heeft genoopt. Uit het feit, dat slechts 25 kiezers hun stem op hem uitbrachten trok de heer De Groot de consequentie zijn zetel in den Raad ter beschikking te moeten stellen. Hij achtte zich niet verantwoord een zetel in den raad in te nemen, wanneer hij zich slechts door zoo'n klein aantal kiezers gesteund wist Dit was het eenige motief, dat aanleiding gaf tot dit besluit. Eenige critiek op het door de R.K. Kiesvereeniging bij de candidaatstellin<_ gevolgde systeem hield dit niet in. Zooals wij onlangs berichtten geschiedde de vaststelling ongeveer op dezelfde wijze als die, welke bij de verkiezingen zelf wordt gevolgd. Groepen van kiezers konden lijsten indienen, deze lijs ten konden weer verbonden worden, ook en kele candidaten konden worden gesteld, enz. Maar zooals opgemerkt, de heer De Groot weet het geringe stemmenaantal niet aan het gevolgde systeem, waaraan évenzeer feilen kleven, als aan de tot nu toe gevolgde metho des. Intusschen zal dus evenmin als de hee- ren Braun, Brantjes en Maters de heer W. de Groot deel uitmaken van den in September e.k. zitting nemenden raad. De heer W. de Groot werd in 1927 voor de R.K. Staatspartij naar den gemeenteraad af gevaardigd. In 1931 zag hij zijn mandaat her nieuwd. Wie nu in den nieuwen x-aad eventueel zijn plaats zal innemen zal nog door de R.K. Kiesvereeniging moeten worden uitgemaakt. Op den zesden zetel kan door de Staatspartij niet zeker worden gerekend. Na nummer zesi werden de overige candidaten in alphabetische volgorde op de lijst geplaatst. Op den heer De Groot volgde de R.K. arbeiderscandidaat. P. Bakker. Er was echter bepaald, dat bij uit vallen van een candidaat de opvolger van gelijken stand zou worden benoemd. De can didaten hebben daarmede genoegeix moeten nemen. Verwacht wordt, dat deze aangelegenheid in de eerstvolgende vergadering van Recht en Plicht aan de oi"de zal worden gesteld. SCIILUR AFGEBRAND Dinsdagavond te ongeveer half elf ont dekte een voorbijganger brand in een schuur, staande achter de woning van den groenten- handelaar W. van Leeuwen aan den Heems- kerkerweg. Terstond werd de brandweer ge waarschuwd, die na eexx kwartier arriveerde, De schuur werd een prooi der vlammen, die hoog boven de daken uitsloegen. De windrich ting was gvxnstig voor de belendende percee- len, zoodat het gevaar voor overslaan van het vuur niet zeer groot was. Toen de bi'axxdweer met twee stralen op de motorspuit den strijd tegen het felle bi'andje aanbond, was het pleit spoedig beslist. Van de schuur, die van hout was opgetrokken, bleef slechts wat verkoold hout over. Een hoeveelheid ledige veilint kisten en manden, benevens een platte wagen en een fiets, waren een prooi der vlammen ge worden. De schuur was niet verzekerd, wel de wagen en de fiets. Om kwart over elf kon de brandweer vertrekken. De oorzaak van het brandje bleef onbekend. Concert van de Vereenigde Zangers. slot. van den avond eon ietwat te zware op-' gave. Het klonk wat vermoeid. Overigens konden de Vereenigde Zangers op een keu rige prestatie terugzien. Het was een gexxot naar hun te luisteren en het was de sfeer, die het publiek van applaus terughield. Voor de stemming leek ons dit trouwens ideaal. Slot ij n heeft allen weer onder de bekoring gebracht van zijn meesterlijk spel. Wij be hoeven daarover niet uit te wijden, hij is ten onzent genoegzaam bekend. Het was een bui tengewoon genoegen deze hobo aan de lippen van Stotijn te hooren zixxgen. De solist speelde een concert van Handel, een „Suite im alten Stil" vaix Kranke en een tweetal extra's. Het was fijn cn edel, wat hij daarin te ge nieten gaf. Ds. J. D. van Calcar dankte hem aan het slot van den avond met een gevoelvol woord. Wij besluiten met een woord van oprechte cn welverdiende waardeering voor de keurige wijze, waarop de heer II. van Dijk den solist, aan het orgel begeleidde, want dat was zeer zeker een bijzonder knappe prestatie. DE LIJST DER COMMUNISTISCHE PARTIJ. De plaatselijke afdeeling van de Communis tische Partij Holland heeft Diixsdag voor de a s. gemeenteraadsverkiezingen onderstaande candidatenlijst ingediend: 1. G. A. Rollenberg, J. P. Koning. De verordening op de Winkel sluiting. Stotijn als solist Het dubbel-mannenkwartet „De Vereenigde Zangers" had tot slot van het seizoen een concert georganiseerd, dat Dinsdagavond in de Doopsgezinde kerk wei'd gegeven. Hoewel de vermaarde hoboist Jaap Stotijn van het Residentieorkest aan dit concert solistische medewerking verleende bleef muziekminnend Bevei'wijk in gebi'eke, daarvoor door een massale, opkomst waardeering te toonen. De heer L. Blaauw kon dan ook slechts een be scheiden aantal toehoorders welkom heeten. Gelukkig heeft deze teleurstelling geen af breuk gedaan aan de prestaties. Het is een avond van intens muzikaal genot geworden, zoowel door het meesterlijke spel van Stotijn als door den voor tref fel ij ken kwartetzang van de Vereenigde Zangei-s. De heer II. van Dijk had het zijn manxxen niet gemakkelijk gemaakt. Er stond nogal wat modern werk op het programma. Naast Schu bert stond daarop b.v. Diepenbrock vermeld. Over het algemeen waren de prestaties zeer verdienstelijk, wij vonden de klankkleur mooier en vooral warmer, dan zij wel eens geweest is. Met „Lente"' van Keex-eweer en „Vesper- zang" van Kampf weri het vocale gedeelte in gezet. Deze nummers werden fijn genuanceerd gezongen, evenals het innige lied „Moeder en Kind" van J. P. J. Wierts. In het Veni Creator van Diepenbrock waar deerden wij zeer de goede opvatting van den heer Van Dijk. Ook de uitspraak van het La tijn (klassiek) viel zeer te loven. Het wérk eigent zich vooral in de fortissimi meer voor koor, dan voor kwartet, maar het bevat daarnaast ook zooveel „fijn"' werk, dat wij de keuze van den dirigent zeker konden rechtvaai-digen. Uitstekend gezongen werden „Sanctus" van Schubert, „Ecce quomodo moritur" van Han del en „Das Abendglocklein ruft" van Heyland. Pi-achtig werk leverden hierin de bassen en de tenoren. „De Ruine" van Mosmans leek ons aan het WOENSDAG 15 MET 1935 L. van Roon. A. J. de Wit, W. C. Röling, C. van Veen, C. Baltus en H. Lammers. Chr.-Ilist. en Vrijz.-Dem.: R. W, A. Muijen. Chr. van den Outeixaar. J. Docter Hz.. B. van der Kolk, P. van den Bom, G. van den Outenaar, P. de Vries en P. Jan sen. S.D.A.P.: Jac. Klomp, Jac. N. Slot en KI. Klinkenberg. Comm. Partij: K. Tijssen, A. C. J. Loi"jé, G. Lotterman en A. Kluft- Lijst N. Henneman: N. Henneman. HARDDRAVERIJ. De Najaarshardcraverij blijft gehandhaafd op 5 September. Daar Beverwijk ook 5 Sep tember had aangevraagd, wordt deze datum verschoven tot 12 Septeixiber. SANTPOORT KERKNIEUWS Heden zou de Job-lezing van px'of. dr. G. A. van den Bcrgh van Eyzinga beginnexx. Thans wordt ons medegedeeld, dat deze lezing een week is uitgesteld en dus Woensdag 22 Mei, 's avonds 8 uur zal aanvangen. WIJK AAN ZEE EN DUIN De Minister verlangt wijziging. De in de raadsvergadering van 11 April j.l. vastgestelde verordening, als bedoeld in arti kel 9 lid 1, der Winkelsluitingswet 1930, heeft de Minister van Economische Zaken aanlei ding gegeven tot het maken van enkele op merkingen. Vooreerst acht de Minister het wenschelïjk, om in artikel 1 in de plaatso van „verkocht plegen te woi-den" (tweemaal) te lezen „ten verkoop in voorraad zijn" en in plaats van „tabak, sigaren en/of sigaretten" te lezen „tabaksartikelen". Vervolgens verdient het, naar de meening van den Minister, aanbeveling, om de redactie van het eerste lid van artikel 3 als volgt te lezen: „In afwijking van het bepaalde in ar tikel 7. lid 3, der Winkelsluitingswet mogen Burgemeester en Wethouders aan den houder van een winkel, als bedoeld in artikel 2 dezer verordening vergunning verleenen op Zondag tusschen 9 uur des voormiddags en 8 uur des namiddags melk en melkpi-oducten ter afle vering uit te zenden aan baixketbakkei'swin- kels of werkplaatsen, restaurants en andere, naar het oordeel van Burgemeester en Wet houders daarmede gelijk te stellen inrich tingen". B. en W. stellen den Raad voor de verorde ning, aldus gewijzigd, opnieuw vast te stellen. Mutaties bij het Onderwijs. Bemiddeling bij Recht en Plicht. Ingediende lijst is een z.g.n. „wilde". Zooals wij vorige week berichtten heeft het bestuur der R.K. Kamercentrale den heer J. J. Bisschop aangewezen om de moeilijkheden in de R.K. Kiesvereeniging Recht en Plicht te Wijk aan Zee op te lossen. In afwachting van het resultaat der bemid delingspogingen werd het bestuur geschox-st, en alle besluiten uit vergaderingen geleid door dit bestuur, ongeldig verklaard. De candidatenlijst voor den gemeenteraad, die dit bestuur heeft ingediend, moet als een z.g.n. „wilde lijst" worden aangemerkt Op de officieele R.K. candidatenlijst is de heer B. Schelvis als nummer een geplaatst. Er is een commissie benoemd die de belan gen der R.K. Staatspartij in Wijk aan Zee zal behartigen. Van deze commissie is de heer J. J. Bisschop voorzitter en A. Schelvis secreta ris. Verder hebben hier zitting de heeren: F. van Lippersluis, Jac. v. d. Mey, P. Bol, A. Couzijn, Ph. v. Gooi, A. Vosse. Mej. A. Smit vertrekt. Bij raadsbesluit van 19 Februari j.l. werd besloten om aan de openbare lagere school no. 2 een afzonderlijk hoofd te benoemen. Tenge volge van dit besluit zal op 15 Juli a.s., datum waarop het nieuwe hoofd in functie zal tre den, aan deze school een onderwijzer boven tallig worden en mitsdien in aanmerking die nen te komen voor ontslag. In overleg met den Inspecteur voor het L. O. te Alkmaar wordt echter aan een andere op lossing de voorkeur gegeven. In de plaats van een onderwijzer van school 2 zou op wachtgeld kunnen worden gesteld een onderwijzeres van de o.l. school no. 1, die op 3 Maart 1936 den pensioengerechtigden leeftijd zal bereiken. Genoemde onderwijzeres heeft tegen deze op lossing geen bezwaar. Een en ander is slechts mogelijk indien eerst een ondex-wijzer van de o.l. school no. 2 wordt overgeplaatst naar de o.l. school no. 1. Voor deze ovex-plaatsing komt, na gehouden overleg met den Inspecteur van het L. O. in de inspectie Alkmaar, in aanmerking de on derwijzer W. Pieksma. In vex*band hiex-mede hebben B. en W. den Raad voorgesteld: le, den onderwijzer W. Pieksma ingaande 15 Juli 1935 over te plaatsen van de o.l. school no. 2 naar de o.l. school no. 1; 2e wegexis opheffing van hare betrekking aan de onderwijzeres mej. A. Smit, ingaande 15 Juli 1935, eervol ontslag te verleenen als orxderwijzeres aan de openbare lagere school no. 1. UITSLAG VERLOTING VOOR EEN ORGEL. Dinsdagavond was de trekking der verloting die georganiseerd is ten bate van de restaura tie van het orgel in de Ned. Hervormde Kerk. De hoofdprijs viel op no. 41. HEEMSKERK Uit het leven van maarschalk Pilsoedski. Links boven: Pilsoedski bij een spelletje patience, zijn lievelingsbezigheid in zijn vx'ijexx tijd. Daaronder: de maarschalk met zijxi beide dochtertjes. Rechts: Pilsoedski als commandaxit der Poolsche legioenexi in 1915. DE RAADSVERKIEZING. Candidaatstelling. Bij de Dinsdag gehouden candidaatstelling voor de op 12 Juni a.s. te houden verkiezing van leden van den Gemeenteraad zijn vijf lijsten van candidatexi ingediend en wel door de navolgende partijen: R. K. Staatspartij', Chr.-Hist, en Vrijz.-Dem. gecombineerd; S.D.A.P.; Comm. Partij en lijst N. Henne man. De lijsten bevatten de namen van de navol gende personen R. K. Staatspartij: J. vaxx Duivenvoorde, Joh. Henneman. H. Vendel. A. E. de Wildt, J. de Wit. S. van der Kolk, P. Klaase, M. Kunnen, A. Th. Zuurbier. HANDBOOGSCHIETEN. KONING SCHIETEN BIJ V.Z.O.S. TE SANTPOORT. Bij V.Z.O.S. te Santpoort had wederom het jaarlijksche koning-schieten plaats. De voor zitter der vereeniging de heer De Lange, open de den strijd met eerx hartelijk woord. J. varx Eeken, die reeds twee jaar achter elkaar ko ning was, moest den koningstitel sterk verde digen. Het ongeluk wilde echter dat hij vier maanden geleden de zoo door handboog schutters gevreesde inzinking kreeg en daar nog niet geheel overheen was. De strijd begon te elf uur en verliep vlot. Het resultaat was, dat de voorzitter der vereeniging den ko ningstitel behaalde met een voor een wed strijd mooi aantaal punten. Smit, die reeds vele jaren de „Keizer" van de club was, behield door dezen uitslag dexx keizerstitel. De secretai-is feliciteerde den vooi-zitter der club met den behaalden koningstitel en hing hem het koningskruis om. Michels, die nog maar twintig weken schutter is, werd de opvolger van den koning met 98 punten. De uitslag luidde als volgt:: 120 punten 32 schot. Chr. Smit (keizer), 107 p.. 32 sch,, De Lange (koning). 98 p., 32 sch., Michels, 95 p., 32 sch., Jan van Eeken (afgetr. koning), 95 p., 32 sch., B. de Groot, 93 p., 32 sch., M, v. d. Berg, 81 p., 32 sch., Verhappen, 75 p., 32 sch. v. Staveren. 72 p. 32 sch. E. de Gi-oot, 66 p. 32 sch.. Sibrand, 53 p„ 32 sch. Joh. v. Eeken. Divei'se prijzen werden door den voorzitter uitgereikt. Deze openingsdag van het haxxd- boogschuttei-s-seizoen mag wederom geslaagd 'genoemd worden. LAWNTENNIS. Om den Davis-Cup. AUSTRAMë—NIEUW ZEE'AND (3—2). Uit Eastbourne: Dinsdag zouden de beide laatste enkelspelen van den Daviscupwed- strijd Austral'ëNieuw Zeeland wox'den ge speeld, doch de regen was ditmaal spelbreker. Toen de stand in de ontmoeting Crawford (Australië)Stedman (Nieuw Zeeland) 1412, 17—15 en 43 in de dex-de set stond, ten voordeele van den Australiër, verhinderde de regen het verder spelen. Heaexx, Woerxsdag zoudexi deze ontmoeting en het nog restee- rende enkelspel plaats hebben, doch de Australiërs hebben hiervan afgezien In ver- baxid met het feit, dat zij tijdig te Parijs wil len zijn voor de Fransche internationale kam pioenschappen. Austi-alië heeft hiermede twee punten aan de Nieuw Zeelanders cadeau gegeven, zoodat de eindstand 32 voor Australië wordt. SCHEEPVAART BERICHT EN HOLLAND—AMERIKALIJN Lochgoxl Vancouver n. Rott. 11 v. Los Angeles Drechtdïjk. Vancouver n. Rotterdam 12 (v.m.» te Seattle. Beemsterdijk, 13 (v.m.) van Rotterdam te New York. Danxsterdijk. Rott. xx. Vancouver 13 (n.m.) te Cristobal. Boschdijk, Rotterdam xxaar New-York 13 (1.59 run.) 240 mijl Z.W. van Valentia. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (thuisreis) 13 van Kaapstad. Meliskerk (uitreis) 14 (n.m.) v. Antwerpexx. HALCYONLIJN. Flensburg 13 van Narvik naar „Stad Amsterdam, 14 van Ernden te Vlaar- dlngen. Stad Haarlem 14 van Vlaardixigen n. Servola HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Garoet (uitr.) 14 v. Antwerpen en pass. (v.m.) Vlissingen. Hoogkerk 14 van Rotterdam te Bremen. Streefkerk (thuisr.) 13 van Coeanada. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Serooskerk (thuisr.) 13 van Marseille. -Meerkerk Omuisr.). 42 .van Kobe, KON. NED. STOOMBOOT MIJ Achilles 13 Mei van Catania naar Messina. Alkmaar 13 Mei van Arica naar Mollendo. Ceres 13 Mei van Piraexis naar Volo. Hebe 13 (6 n.m.) van Danzig naar Kopen- h age xx. Hermes 13 Mei van Izmir naar Catacole. Pluto 13 Mei van Amsterdam te Gothenburg. Rhea 13 Mei van Cadix naar Genua. Theseus 14 Mei van Stettin te Amsterdam. Van Rensselaer 12 v. Curacao n. Pto Cabello Astrea 12 Mei van West-Indië te New-York. Juno 14 v. Rotterdam n. Amsterdam. Ariadne 14 v. Castellon te Barcelona. Perseus 14 v. Kopenhagen n. Gdynia. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Zaanland 12 (8 n.m.) v. Amsterdam te Hbg. Sallaxxd (thuisr.) 13 (n.m.) v. Rio de Janeiro ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak (thuisr.) p. 13 (6 n.m.) Perim. Blitar (thuisr.) p. 13 (6 n.m.) Land's End. Kota Baroe (uitr.) 14 (8 v.m.) te Sabang. Kota Nopan (uitr.) p. 14 (5 v.m.) Sagres. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LiJN. Alwaki thuisreis p. 14 Ouessant. Aldabi uitreis 12 te Montevideo. Alphaeca thuisreis 13 van Montevideo. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Bras thuisreis p. 13 Gibraltar. Salawati uitreis 14 te Port Said, STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Deucalion Japan n. Rotterdam P- 14 Perim City of Bristol Japan n. Rotterdam 14 te Singapore. Benmacdhui, Kohsichang n. Rotterdam 14 te Londen. Patroclus, Japan n. Rotterdam 12 van Singapore. Melampus, Amsterdam n. Batavia 13 van Singapore. Theseus Batavia n. Amsterdam 13 van Port Said. Dai'daxxus 11 van Rotterdam te Osaka. City of Oran, Rotterdam xx. Japan 12 8.49 v.m. 180 mijl O.Z.O. van Land's End. Vlootuitbreiding. Naar geixxeld wordt is het thans vrij zeker dat met hulp onzer regeering een nieuw stoomschip voor de Holland-Amerika Lijn zal wordexx gebouwd. Nieuwe kruiser. De bij Wilton-Feijeixoord gebouwde nieuwe kruiser De Ruyter is uit de bouwput, waarin het schip werd gebouwd, naar grootscheeps- vaarwater overgebracht. Hier zal de kruiser verder worden afgebouwd teneinde over een jaar te kunnen worden afgeleverd aan de Marine. Groote snelheid. Het nieuwgebouwde Fransche stoomschip Normandië heeft bij de px-oefvaart een sxxel- heid van 32 mijlen behaald. Geen wonder, dat het schip in een paar dagen tij ds van Frank rijk xxaar New York kan overloopen. Ertsaanvoer. Het van Oxelösund aangekomen Zweedsche stoomschip Runmarö heeft eexx lading erts voor de Hoogovens aangebracht. AANGEKOMEN 13 Mei: The Viceroy s.s. Swansea Stella s.s. Midd. Zee Bacchus s.s. Midd. Zee Texelstroom s.s. Liverpool 14 Mei: Theseus s.s. Stettin Alf s.s. Gdynia Havsten m.s. Curacao Baltic m.s. Londen Jantiena m.s. Loxxdexx Runmaro s.s. Oxelösund VERTROKKEN 14 Mei: Gaunless s.s. Hamburg Patricia m.s. Bremen Patria s.s. Rotterdam Sarmatia s.s. Dordrecht Glynwen s.s. Blyth 13 Mei: Helene Russ s.s. Kotka Wolfram s.s. Hamburg Zijpenberg ss. Rotterdam Monteur in de vlammen omgekomen. NOORDHORN. 14 Mei. Hedenmorgen te ongeveer vijf uur is brand ontstaan in de ga rage vaxx dexx heer Oosterhuis te Noordhorn (Groningen). De 22-jarige monteur Tj. Duisterwinkel was vannacht te omstreeks drie uur met den wa gen thuisgekomen. Hij heeft deze in de gara ge gezet exx heeft vervolgens zijn slaapplaats, boven de garage gelegen, opgezocht. Na het ontdekken van den brand heeft meix xxog pogingen in het werk gesteld den jongemaix te x-eddexx, doch men voxxd het bed leeg. Vermoe delijk heeft de moxxtexxr den brand bemerkt en nog getracht zich te reddexx, hetgeen hem evenwel niet is gelukt. Het geheel verkoolde lijk werd later in de garage gevonden. De garage bx-andde geheel uit. Men neemt aan dat zelfontbranding vaxx de auto oorzaak vaxi den brand ls. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 14 MEI. Bevallen 9 Mei: M. K. SerphosKulage, d.; 11 Mei: S. M. van den Ban—Joren, z.; M. C. Th. Sonnemans—Klein, d.; A. Hoogteijling-^ van den Oever, d.; 12 Mei: E. KJeijnde Goede, z.: A. de Vries—Hollander, z.; 13 Mei: M. Kaaxxdorp—Schaaper, z.; M. M. Makkeiie— ;w uil ems, d,

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 7