DE BILT 1 VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: De toestand der Diesel, treinen. Sport-Varia. Schip Alkmaar Atlas (Gr.) Aurora Amstelkerk Achilles (Ned.) Andriotis Alcinous Boschfontein Berengar Boskoop Bramow Birkenhead Buccari Baarn Barneveld Clytoneus Cottica C. F. Liljevalch Essen Egori Euterpe Ganymedes Grangepark Heidelberg Hermes (Ned.) Helder (Ned.) Hercules Havsten Hebe (Ned.) Itauri Iberia Joh. de Witt Juno (Ned Jagersfontein Krasnoe Znamia Klara Zetkin Kreta Kurmark Maasland Buenos Aires Mont.ferlandBuenos Aires Martin GoldschmicH Midd. Zee Chili Constan tza Barcelona West Afrika Midd. Zee Buenos Aiies Londen Hamburg Buenos Aires Chili Danzig Pt. Arthur Buenos Aires Chili Hamburg Batavia West Indië Narvick (v. IJm.) Ned. Indië W. Afrika Bordeaux Piraeus Bassein Ned. Indie Bourgas West Afrika West Afrika 'uracao Danzig Ned. Indië Pto Barrios Batavia Middell Zee Afrika Novosossisk Leningrad West Indië Ned. Indië verm, aankomst Laatste bericht Nikoklis Nina Borthen Nereus (Ned.) Oberon Orestes Orion (Ned.) Polydorus Poelau Bras Phoenicia Poelau Tello Phrontis Parana Pluto Regin Rhesus Randfontein Southgate Serooskerk Sheaf Lance Salabangka Saleier Salland Stentor Saltersgate Skeldergate Superga Theseus (Brit.) Ta.iandoen Treworlas Tabinta Tarakan V. A. Polemis Vulcanus Zaanland Zuiderkerk Buenos Aires Con stan tza Stettin Hamburg Piraeus Alexandrië 3atavia Ned.-Indië Mexico Batavia Hamburg Buenos Aires Gothenburg Hernösand Batavia Z. Afrika Rosario Tapan Bassein Ned. Indië Batavia Buenos Aires Batavia Villa Constitucion Rosario Constantza Batavia Ned. Indië Buenos Aires Hamburg Ned.-Indië Kosseir Napels -Iamburg Japan 30 Mei 11 Juni 22 Mei 19 Mei 16 Mei 13 Mei 22 Mei 11 Juni 8 Juni 15 Mei 16 Mei 12 Juni 21 Mei 15 Juni 15 Mei 30 Mei 12 Mei 19 Mei 26 Mei 21 Mei 15 Mei 15 Mei 19 Juni 1 Juni 14 Juni 1 Juni 18 Mei 7 Juni 16 Mei 27 Mei 12 Mei 20 Juni 17 Mei U Mei 2 Juni 28 Juni 24 Mei 15 Mei 7 Juni 13 Mei 19 Mei 13 Mei van Arica. 11 Mei van Istanboul. 11 Mei van Setubal. 11 Mei van Las Palmas. 13 Mei te Catania. 8 Mei vertrokken, in lading. vertrekt 18 Mei. 9 Mei van Madeira. 8 Mei van Curacao. pass. 11 Mei Elseneur. 8 Mei van New York. 8 Mei van Santa Fé. 7 Mei van Callao. in lading. 11 Mei van Belawan. 15 Mei te Havre. 10 Mei vertrokken. 6 Mei van Colombo. 5 Mei van Las Palmas. in lading. 14 Mei te Stamboul. 8 Mei van Colombo. 10 Mei van Cadix. 13 Mei van Izmir. 4 Mei te Liberia. 11 Mei van Victoria. 21 April vertrokken. 13 Mei vertrokken. 13 Mei van Port Said. 9 Mei van Barbados. 11 Mei van Port Said. 14 Mei te Rotterdam. J.1 Mei van Mombassa. 11 Mei te Antwerpen, in lading. 4 Mei van Trinidad. 11 Mei van Batavia. 8 Mei van Bahia. in lading. 11 Mei van Valencia. 7 Mei van Las Palmas. in lading. in lading. in lading. 13 Mei te Malta, in lading. 12 Mei van Perim. 13 Mei van Gibraltar. 11 Mei van Livingston, in lading. 15 Mei van Bremen. 29 April vertrokken. in lading. 6 Meil van Söderhamn. 6 Mei te Macassar. 13 Mei van Kaapstad. 9 Mei van Madeira. 12 Mei van Marseille. 7 Mei van Port Said. 11 Mei van Belawan. 13 Mei van Colombo. 13 Mei van Rio Janeiro, in lading, in lading, in lading. 12 Mei van Gibraltar. 13 Mei van Port Said. 13 Mei te Londen. m lading, in lading. 12 Mei van Sabang. 7 Mei van Gibraltar. 11 Mei vertrokken. in lading. 12 Mei van Kobé. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Zweedsch s.s. Runmarö Oxelösund erts IJMUIDEN MARKTPRIJZEN VAN WOENDAG 15 MEI. Tarbot per K.G. f 0.52—0.28. Griet per 50 K.G. f 17—11. Tongen per K.G. f 0.520.34. Groote schol per 50 K.G. f 2518. Middelschol per 50 K.G. f 22—16. Zetschol per 50 K.G. f 20—17,50. Kleine schol per 50 K.G. f 18—9.50 Schar per 50 K.G. f 12,50. Tongschar per 50 K.G. f 2413. Vleet per stuk f 1,200.44. Kleine poon per 50 K.G. f 4.502,10. Groote schelvisch per 50 K.G. f 1916. Middelschelvisch per 50 K.G. f 1613,50. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 16 8,20. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 136.90. Kabeljauw per 125 K.G. f 31,50—8,50. Groote gullen per 50 K.G. f 10—5. Kleine gullen per 50 K.G. f 12,506. Wijting per 50 K.G. f 8,50. Makreel per 50 K.G. f 122,50. Heilbot per K.G. f 0.72—0.56. Leng per stuk f 1,100.37. Koolvisch per stuk f 0.38. BESOMMINGEN. Trawlers: Gloria Um. 37 730 manden f 3260. Caroline IJm. 26 615 m. f 2640. Ewald IJm. 48 540 manden f 2840. Azimuth IJm. 195 270 m. f 2070. Motorloggers: K.W. 27 f 320. K.W. 91 f 350, KW.'112 f 330. KW. 78 f 1160. KW. 159 f 46. KW. 24 f 450. SOH. 250 f 960. SCHIPPER KRAMER ZESTIG JAAR. Gisteren is schipper Kramer van de motor- reddingboot zestig jaar geworden. Van alle kanten heeft onze populaire en be scheiden vriend blijken van belangstelling mogen ondervinden, hetgeen vooral bleek uit de vele bloemstukken die aan den woning van den jarige werden bezorgd. Zoo was er een prachtige bloemenhulde van het bestuur dei- Noord- en Zuid-Hollandsche Redding Mij. een bloemstuk in den vorm van een redding boot van de familie, een groote taart van de bemanning en nog tal van andere huldeblij ken. ANTI-REV. JONGEREN ACTIE „WILLEM VAN ORANJE". Bovengenoemde studieclub vergadert 17 Mei. a.s. Vrijdag, in gebouw „Irene". Dien avond zal de heer KI. v. Veelen een referaat houden pver ..Dr. Abraham Kuijper als Staatsman". Belangstellenden hebben vrijen toegang. VELSEN JAARFEEST VAN PHILADELPHIA. Dinsdagavond werd in de Gymnastiekzaal van de Christelijke School in de Langeveld- straat het jaarfeest gehouden van de Christ. Jongemannenvereeniging Philadelphia. De voorzitter" de heer L. T. Kooien, gaf in zijn openingswoord een overzicht van het werk dat de vereeniging in 24 jaar op allerlei ge- 'bied heeft gepresteerd. Na de jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester begon het feest. Het programma vermeldde declamaties en tooneelstukjes. De heer Amse zorgde voor de muziek. De heer Maurice heeft een drama tisch gedicht gedeclameerd. De leden van de jongemannen vereeniging hebben een too- neelspel „Jan z'n geheim" met groot suaces opgevoerd. Na de uitslag der verloting ging men naar huis. VOOR VERLAGING VAN DE P. E. N.- TARIEVEN. Dinsdagavond heeft in het vergaderlokaal in de De Ruyterstraat 'n vergadering plaats gehad van het comité van actie tot verla ging der P.E.N.-tarieven. Van verschillende organisaties waren ad- haesie.betuigingen ingekomen. Besloten werd te trachten met verschillende organisaties in contact te komen, teneinde deze actie te kunnen doorzetten. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: D. Bakkerv. d. Berg. d.. van Wassenaerstraat 28, IJmuiden: W. H. Kors Tromp, d., Deurne; D. J. Kistenmaker—van Strien, z.. Trompstraat 8, IJmuiden: A. v. d. ZandeWesterman, z.: van Galenstraat 16. IJmuiden: G. v. d. PlasDemmers, d., Vare- niusstraat 7, IJmuiden. Overleden: L. Lubbers. 47 j., echtgenoot van P. Hourik, Heemskerk; P. C. Eeveleens, 82 j.. weduwnaar van J. Rietdijk, Wilhelminakade 60. IJmuiden; E. Potstra. 67 j„ echtgenoot van A v. Ballegoyen, Wüstelaan 14, Santpoort. Getrouwd: A. A. de Winter en S. Luijting, Perenstraat 47, Den Haag. WIJK AAN ZEE EN DUIN meldt: Hoogste barometerstand 776.6 m.M. te Akureiri. Laagste barometerstand 753 m.M. te Röst. en voorspelt: Aanvankelijk zwakken veranedrlijken later matigen tot. krachtigen Westelijken tot Noor delijken wind. Zwaar bewolkt tot betrokken. Waarschijnlijk regen. Later iets kouder. Barometer Heden morgen 9 uur 760 m.M. Neiging: Stilstand, Thermometer gisteren 49 F. Laagste heden nacht 42 F. Hoogste heden 42 F. OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, IJmuiden. Telef. 5460 HOOG WATER TE IJMUIDEN. Donderdag v.m. 0.58 urn-; n.m. 1.21 uur. Vrijdag v.m. 1 37 uur; n.m. 1.57 uur. Zaterdag v.m. 2.12 uur; n.m. 2.35 uur. 3. H. van der Kolk Hz. 4. De Jansen, 5. N. Blom 6. F. R. C. Rijkens 7. J. H. Pleeging 8 M. Of- fenberg 9. E. Swiertstra 10 J. C. van Eek. R.K. Staatspartij Wijk aan Duin: 1. T. Tervoort (aftr.) 2. Jac. J. de Wildt (aftr.) 3. J. P. N. van Doorn 4. W. van der Meulen 5. G. Bakkum (aftr.) 6. H. A. C. Dames 7. W. Geijs (aftr.) 8. C. Nieuwland 9. P. H. Lubbers Verbonden lijst Chr. partijen: 1. N. Passchier 2. A. van Velthoven 3. J. W. van Someren 4. A. J. de Swart 5. Chr. van den Gutenaar 6. H. J. Tibboel 7. G. van der Ge- nugten. Neutrale lijst: 1. J. Poortstra (aftr.) 2. H. W. de Haan 3. J. Knegjes 4. E. de Haan 5. T. Booker. Lijst der S. D. A. P. 1. W. van Dok 2. A. Wernke 3. J. W. Gabel 4. J. Davidson 5. M. Berghuis geb. Overdorp 6. G. Jongejans 7. G. Heij geb. Bos 8. C. Burger geb. de Wolff. R.K. Staatspartij Wijk aan Zee: 1. B. Schelvis 2. A. Vosse 3. F. van der Meij 4. A. Couzijn 5. Ph. F. van Gooi Communistische lijst: 1. W. S. Rumping 2. C. Gouma. R.K. Groep Paap. 1. H. Paap 2. D. Zuiderduin 3. J. Holthaus 4. J. de Boer 5. C. C. Schaaper. SPORT EN SPEL. NEDERLAND—JAPAN. Voor den Davis-Cup. WOENSDAG Ï5 MEI 1935 den de ruiterfeesten van 's middags als t schouwers bij. t0e* De paarden zijn reeds Zal.rdag op den tn gegaan en worden Woensdagochtend te g sel verwacht. Alle negen rijpaarden waren 7 vermoeid van wat men in Rome van de <ü^er had moeten eischen. De mogelijkheid bes* dat de daarop gevolgde reis het noodig maain aan de paarden nog een dag rust te gun» in welk geval de Nederlandsche ruiters hed' te Brussel niet zouden uitkomen. etl Heden wordt dienst uitgebreid. Uiteenzetting van Ir. Hupkes. SANTPOORT DE CANDIDAATSTELLING VOOR DEN GEMEENTERAAD. Bij de Dinsdag gehouden candidaatstelling voor de verkiezing van de leden van den Raad dezer Gemeente op 13 Juni a.s. zijn de navol gende lijsten ingeleverd: Vrijz. Dem. lijst: l.H. G. van der Colk (aftr,) 2, J.H. Melchers ALS KINDEREN SPELEN MET LUCIFERS. Bij het spelen met lucifers door kinderen geraakte een groote rietschelf op het bloem- bollenbedrijf van Gebrs. N. aan den Rijksweg- in brand. Spoedig was de plaatselijke brand weer aanwezig, die direct het vuur met volle kracht bestreed. Het duurde echter geruimen tijd, alvorens zij het vuur in zooverre meester wa-s. dat althans een deel der manschappen kon vertrekken. ,,Vox HurnanaV' jubileum concert. Gisteravond gaf „Vox Humana" in verband met haar 25-,jarig bestaan haar tweede jubi leumconcert en al was de zaal niet geheel be zet, ook thans was de belangstelling weer alleszins bevredigend. Na het verslag van de vorige week van onzen muziekmedewerker, volgt hier natuurlijk geen herhaling van het reeds geschrevene, maar wel willen we even aanstippen, dat „Vox Hu mana" ook nu met genoegen op haar concert kan terugzien. Met „Das Lied von der Glocke" heeft „Vox Humana" een bijzonder gelukkige keus ge daan. doordat de muziek ook voor de minder muzikaal ontwikkelden uitstekend te volgen is, zoodat de aandacht tot het einde aan toe gespannen blijft. Gelukkig was „Vox" ook in de keus van haar solisten. Men had het aangedurfd ook een der leden van het koor een solistenrol toe te vertrouwen en waarlijk, Lies Hertier heeft het vertrouwen niet beschaamd. Van Jo Im- mink geldt het „Goede wijn behoeft geen krans". Een zeer mooi stemorgaan bezat voorts de heer Rotgans en ook Jan Henseri eischt zijn aandeel in 't succes op. Prachtig klonk z'n duet met Lies Hertier: „O! zarte Sehnsucht, süses Hoffen, Der Er- sten Liebe goldne Zeit". Een pluim verdient ook „Vox Humana" zelf. Schreven we wel een.s over het gebrek aan goede tenoren bij „Vox", ditmaal willen we juist het mannenkoor extra vermelden. En tenslotte „Haarlem's Salon-Orkest" en Bets Nederkoorn, die de begeleiding op zich genomen hadden. Ook zij hebben zich kranig van hun taak gekweten. In de pauze huldigde de heer Westerhoven de dames-solisten en Bets Nederkoorn met bloemen, terwijl Jo Immink en Lies Hertier nog namens bewonderaars bloemen werden aangeboden. Dit deel van de „Vox Humana"-feesten mag als uitstekend geslaagd aangemerkt worden. Hughan. A.s. Vrijdag, Zaterdag en Zondag wordt te Scheveningen de tenniswedstrijd Nederland Janan voor den Davis-Cup gespeeld. Het pro- gramma is na loting als volgt vastgesteld: Vrijdag 17 Mei, kwart over twee. Hughan tegen Yamagishi, gevolgd door Timmer tegen Nishimura. Zaterdag 18 Mei, twee uur: Timmer en Koop man (of Hughan) tegen Yamagishi en Nishimura. Zondag 19 Mei, kwart over twee: Timmer te gen Yamagishi, daarna Hughan tegen Nishimura. Dinsdag heeft nog een proef wedstrijd plaats ge had tusschen Hughan en Teschmacher om te beslissen, wie met Tim mer in het enkelspel te gen Japan zou uit komen. Hughan won met 6—4, 6—8, 6—1, 6—3. Alleen in de tweede set oed spel zien. Hoewel Hug- Timmer. liet Teschmacher han grooten tegenstand bood. wist Teschma cher deze set toch met 86 te winnen. Naar aanleiding van het resultaat van dezen wed strijd werd besloten, Hughan aan te wijzen. Van 21 tot 24 Mei a.s. heeft op de wielerbaan te Kopenhagen een landen wedstrijd Dene markenNederland plaats voor amateursprin ters, waarbij d-e Nederlandsche kleuren zullen worden verdedigd door Van Vliet (Woerden) Peperkamp ('s Hertogenbosch)Van der Vij ver, (Breda), Boven de Aard (Sittard) en van Duyn (Wassenaar). De Nederlandsche renners vertrekken Zaterdag 18 Mei onder leiding van het N. W. U.-bestuurslid Swaab de Beer en den trainer Schilling. Zaterdag 1 Juni hebben te Londen sprint wedstrijden plaats voor amateurs om den Grooten Prijs van Londen. Voor Nederland zullen uitkomen de renners van Vliet en Pe perkamp. Het Nederlandsch korfbaltwaalftal, dat op Zondag 26 Mei a.s. te Antwerpen tegen Bel gië speelt, is als volgt samengesteld: Aanval: G. Seits, L. Wedemeyer, mej. G. Voordenberg en mevr. B. RietveldBruggeman (allen Dee- tos); Midden: Ph. Visschoonmaker (Hercules) J. Brauckmann (D.D.V.), mej. L. Douwes (Blauw Wit) en mej. M. Moos (D.V.D.); Ver dediging: A. Hendriksen (Olympia) aanvoer der, A. Goores (Westerkwartier), mej. T. Hen driksen (Olympia) en mej. G. Teysse (Blauw Wit). Een sterk Zwaluwen-elftal zal Dinsdag avond 28 Mei op het Sparta-terrein te Rotter dam een voetbalwedstrijd tegen Reading F. C. spelen. PAARDENSPORT. HET INT. CONCOURS HIPPIQUE TE BRUSSEL. Uit Brussel: Dinsdagmiddag is in de groote zaal van de Cinquantenaire te Brussel in te genwoordigheid van Koning Leopold en Ko- ningn As tri d van België en Prinses Juliana het groote Internationale Coucours Hippique begonnen ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van de Société Royale Hippique de Belgïque. De Nederlandsche équipe bestaat uit dezelf de deelnemers als aan het concours te Rome. Leider is majoor Camerlingh Helmolt,, terwijl er verder deel van uitmaken ritmeester Baron Sirtema van Grovestins, luitenant Jhr. A. van Lennep, luitenant Dr. H. van Schaik en lui tenant J. J. Greter. De Nederlandsche officieren zijn Dinsdag morgen vroeg te Brussel aangekomen en woon- jSen foto van het koor genomen dadelijk 11a het concert; de solisten op den voorgrond. Ir. W. Hupkes, chef van den Dienst van Tractie en Materieel bij de Nederlandse^ Spoorwegen schrijft ons het volgende over de Diesel-electrische tractie: r De motoren begonnen na ongeveer 20 000 K.M. slijtage aan de rollenlagers te vertoonen- met deze beschadigingen konden de motoren nog ongeveer 10.000 K.M. afleggen, waarna het spel in de lagers zoo groot werd. dat ver dere beschadigingen als defecte trillingsdemi pers en breken van cilindergeleidestukken ontl stonden. Bij behoorlijke controle konden de motoren dus ongeveer 30.000 K.M. afleggen, daarna moest de motor gerevideerd worden om be schadigingen, welke bedrijfsstoringen kunnen veroorzaken, te voorkomen. De motoren behooren echter ongeveer 100.000 K.M. zonder groote revisie af te kun nen leggen, zoodat verbetering der motoren noodzakelijk was. In mijn vorig overzicht is medegedeeld, dafc de opgetreden defecten te verklaren waren uit te zwaar belast zijn der motoren bij lage toerentallen, dat alle motoren zouden worden gerevideerd en dat de belastingen bij lage toe ren zouden worden verminderd. Te verwach ten was hieruit, dat de Diesel Electrische Trac tie weer binnen niet al te langen tijd tot vol len omvang zou kunnen worden hersteld. Direcfr is met behulp van Werkspoor en May- bach het revideeren der motoren krachtig ter- Tiand genomen, totdat in het bedrijf bleek, dat ook bij vermijding der lage toerentallen' de lagerbeschadigingen, hoewel vertraagd. ble ven optreden en dus andere, toen onbekende oorzaken, aanleiding tot de lagerbeschadigin gen gaven. De revisie is toen stop gezet en met Werkspoor en Maybach is gezamenlijk een on derzoek naar de oorzaken van deze storingen ingesteld. Vastgesteld werd, dat de lagerbeschadigin gen veroorzaakt werden door cumulatie van buigingstrillingen bij bepaalde (critischei toe ren, op bepaalde plaatsen van de krukas. Direct moet hierbij worden opgemerkt, dat het gebied der buigingstrillingen (in tegen stelling met dat der torsietrillingen) bij moto ren onbekend terrein was; metingen waren voorzoover bekend, nimmer verricht, toestel len hiervoor bestonden niet, zoodat studie en proefnemingen om gebrek te localiseeren, zeer tijdroovend waren. Eerst moesten nog de toe stellen. voor de metingen worden ontworpen en gebouwd; hoe bezwaarlijk dat was, blijkt wel uit het feit, dat, toen reeds een groot aan tal metingen met de eerste toestellen waren verricht, bleek dat deze toestellen een eigen trillingssysteem hadden, waardoor alle gedane metingen onbetrouwbaar bleken te zijn. Het meten van buigingstrillingen is boven dien veel bezwaarlijker dan dat van torsie trillingen, daar niet volstaan kan worden met metingen aan 't eind van de as, maar met 'fc oog op optredende knooppunten op meerdere plaatsen in 't carter gemeten moet worden. Thans zijn door de gedane metingen de aard der trillingen, critische toeren, knooppunten enz. vastgelegd en is hiermede het optredende gebrek gelocaliseerd. Door vele uitgebreide proefnemingen is thans ook vastgesteld, dat de storende criti sche toeren binnen de gebruikstoerentallen (8001400) vermeden kunnen worden door aanbrenging van contragewichten op de be staande krukassen tegenover de krukwangen, waardoor tevens de lagerdrukken verminderen. Het vraagstuk van de bevestiging van deze contragewichten op de bestaande assen lever de wederom vele moeilijkheden op, vooral om dat voor een gunstig trillingsbeeld een losse bevestiging gewenscht is, terwijl ter vermijding van beschadiging van krukassen en contra gewichten de bevestiging zeer stijf dient te zijn. De eerste uitvoeringen hebben geen goed resultaat opgeleverd, thans zijn 2 uitvoeringen van contra-gewichtsbevestiging in beproeving, waarvan goede resultaten worden verwacht. Om zeker te zijn dat een uitvoering be trouwbaar is, worden behalve een groot aantal proefloopen voor metingen, enz. onafgebro ken proefloopen bij vollast en max. toeren van resp. 100200 en 400 uren gedaan. Bij de thans vastgestelde oorzaken van de motorbeschadigingen vallen de kosten voor proefnemingen niet, verbeteringen aan en herstelling van de motoren geheel ten laste van den leverancier die zijn verplichtingen loyaal nakomt. De Nederlandsche Spoorwegen verwach ten, dat thans binnen niet al te langen tijd de definitieve verbetering zal zijn vastgesteld en hebben daarom besloten ingaande 15 Mei den Diesel-Electrischen dienst weer uit te breiden tot 4000 trein stel km per dag en dezen dienst voort te laten duren tot weer tot uitbreiding van den volledigen dienst kan worden overge gaan. Door den motorleverancier worden voor dezen gedeeltelijken dienst kosteloos de noo- dige motoren gerevideerd en onderhouden. De vraag rijst of lagerbeschadigingen vroe ger bij dergelijke motoren niet waren opge treden; dit was', hoewel na een grooter aantal K.M.'s, ook elders het geval geweest en dit verschijnsel trad ook bij de eerste proefnemin gen der N.S.-motoren vóór aflevering op. Deze beschadigingen werden toegeschreven aan de toen voor motoren alleen nog maar bekende torsietrillingen, welke door aangebrachte wij zigingen geheel binnen hinderlijke grenzen werden teruggebracht, waarna de toen as eisch gestelde 100-uren proefloopen met vol last en max. toeren zonder storingen en ge breken werden volbracht (een zware proef voor een nieuwen motor.) Aangenomen werd toen dat de motor goed was. Ieder motordeskundige onder de lezers, die wel eens met trillingen en critische 'toeren te maken heeft gehad, zal weten hoe onbereken baar de gebeurtenissen op dit gebied zijn en welk een belangrijke rol geluk en tegenslag hierbij spelen kunnen. Als slot van mijn mededeelingen wil ik nog vermelden, dat de Ganz-Stork motoren (een geheel nieuw ontworpen motor), waarmede 5 treinstellen voor proef zijn uitgerust tot hedeo goed voldoen.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 8