Ht i Nitüwt AVONDBLAD IJmuiden! Overstappen naar de West. Toekomstvlucht. VELSEN ItM'C J O. IUU LuiNOUAvo Zl iviHii lyjJ IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 cts., per maand 40 cents plus iy2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de reg.sters zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.-bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den man alleen; 2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van ƒ2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonnéfe) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN De beteekenis van het aanloopen der Duitsche Westbooten, Weinig directe voordeelen voor IJmuiden. A s Zondagmiddag wordt in onze haven ver wacht het 12000 ton groote motorschip Cordil lera van de Hamburg—Amerika Linie. Van dien dag af zal, indien de proef slaagt, IJmui den een vast station zijn in het internatio nale passagiersverkeer, het verkeer tusschen West-Europa en Amerika want, zooals wij reeds hebben gemeld, heeft de directie dezer maatschappij, die in concurrentie met de Ko ninklijke" een dienst op West-Indie en Mid den-Amerika onderhoudt besloten haar voor de West bestemde booten IJmuiden te laten binnenloopen voor het inschepen van Neder - landsche passagiers. Met dit besluit van de directie der Hamburg- Amerika Lijn wordt IJmuiden een vaste aan loophaven in het wereldverkeer. Van een prin cipieel standpunt bezien is dit 'n belangrijke gebeurtenis. Tot nu toe is IJmuiden niet an ders geweest dan de voorhaven van Amster dam, de haven waai' de voor de tweede haven stad'des lands bestemde schepen binnenkwa men, behalve dan de voor de hoogovens, de papierfabriek of de Visschershaven bestemde schepen, die IJmuiden (Velsen) als bestem mingshaven hadden, welk aantal vermeerderd kan worden met een bescheiden aantal tou- ristenschepen en overzeeërs, die hier een klei ne hoeveelheid lading komen lossen. Is het aanloopen van onze haven door de Duitsche Westbooten een feit van princïpieele beteekenis, omdat zoo als gezegd, onze haven hiermede in het wereld-passagiersverkeer wordt opgenomen, men hoede zich er voor, aan dit feit een groote practische waarde toe te kennen. Dit verkeer is gebaseerd op snelheid. Want er is ook op deze lijn een concurrentie, een concurrentie, die niet alleen gevonden wordt in de tarieven, maar ook in den reisduur. En op grond hiervan kan worden verwacht, dat het oponthoud der Duitsche Westbooten zoo kort mogelijk zal zijn, voorts dat de passagiers, die hier aan land gaan, met de laatst moge lijke gelegenheid vóór het tijdstip van afvaart per trein zullen aankomen. Houden we deze feiten voor oogen, dan is het duidelijk, dat er om dit simpele geval al leen geen reden tot juichen is, temeer daar het passagiersverkeer met deze lijn van ge ringe beteekenis is. Een enkel café, een enkele winkelier zal misschien aan deze doorgaande reizigers wat mogen verkoopen, maar men kan er op rekenen, dat allen, die zich hier insche pen, hun uitrusting alleen met een doosje lucifers, wat sigaren of dergelijke kleinigheden in IJmuiden zullen aanvullen, als ze daartoe tenminste de gelegenheid krijgen. En voorts zal Bureau Wijsmuller misschien eens eeri 6leepboot mogen leveren om bij het meren aan den toeristensteiger assistentie te verlee- nen. En hierbij blijft het directe voordeel. Voor den winkelstand in het algemeen heeft het feit niet de minste beteekenis, want de schepen komen op Zondag binnen en dan zijn de winkels gesloten. Anders wordt het natuurlijk, wanneer de Hamburg-Amerika Linie ook haar schepen op andere lijnen in IJmuiden laat binnenkomen of wanneer andere maatschappijen dit voor beeld gaan volgen. Onmogelijk is dit natuurlijk niet. Want onze haven is voor dit doel zeer gunstig gelegen en om deze reden mag de gebeurtenis, die a.s. Zondag plaats grijpt, als een feit van beteeke nis worden beschouwd. En niisschien nog om een andere. IJmuiden heeft op den prov. toerist 'n groote attractie. Het heeft binnen zijn grenzen de grootste sluis ter wereld, het heeft zijn pieren, zijn strand, zijn mooie havens. Deze attracties worden nu vermeerderd met „de Duitsche oceaanstoo- mer aan den toeristensteiger". Dit zal de aan trekkingskracht van IJmuiden ongetwijfeld Vergrooten. Nog meer dan anders zullen de Vreemdelingen naar IJmuiden trekken. Maar hiermede is het dan ook afgeloopen met de beteekenis van de komst van de Cordil lera en haar zusterschepen. Er zal wat drukte aan de buitenhaven zijn, waarvan de café's en de lunchroom nabij de haven profijt kunnen hebben. Neen, het is het beste, ons over deze zaas niet ai te zeer te verheugen, want ae directe voordeelen voor IJmuiden, hieraan verbonden zijn vel zeer gering. Wij altnans, verwachten er heel weinig van. Van meer belang zou het zijn, wanneer IJmuiden een taak te vervul len krijgen als los- en laadplaats, want hier aan zijn belangrijke voordeelen verbonden. Voorloopig behoeft men zich echter dien aangaande geen illusies te maken, want met deze kwestie raakt men aan de belangen van Amsterdam, dat met zijn goed geoutilleerde havenbedrijf zijn dure havens, zijn veemen en». natuu.Lijk nooit zijn medewerking hier toe zal verleenen IJmuiden als concurrent profiteerende van de kunstwerken, gemaakt ten behoeve van en ten deele betaald door Am sterdam is iets ondenkbaars, een utopie en vij vreezen dat een los- en laadplaats in ons havengebied wel voor altijd, althans nog ge durende vele jaren tot de vrome wenschen zal blijven behooren en nog vele jaren een stok paardje van de Vereeniging IJmuidens Bloei. Zal dan IJmuiden steeds blijven de voorha- v' van Amsterdam, zal onze haven van haar koo-ng geen verdere profijten kunnen trek ken dan het stichten van een belangrijke in dustrie? Op zichzelf is dit al een zeer belangrijke factor voor de verdere ontwikkeling van onze plaats, want nu reeds kan gezegd worden, dat de bouw van papierfabriek, hoogovens enz. ten gevolge heeft gehad, dat het visscherijbedrijf niet langer is de kurk waarop IJmuiden drijft, want meer dan 2000 arbeiders vinden hun be staan in de groote fabrieken, die in den loop der jaren langs de oevers van het Noordzee kanaal zijn verrezen. Het is echter niet aan te nemen, dat op den duur niet op de een of andere wijze de schitterende ligging van IJmuiden ten opzichte van de groo te scheepvaart een gunstige ontwikke ling tengevolge zal hebben. Want er blijven naast „IJmuiden los- en laad plaats" nog wel andere mogelijkheden. En dan denken we in de eerste plaats aan IJmuiden als bunkerstation. Een bunkerstation voor steenkool en stook olie aan de kust van ae drukst bevaren zee van de wereld, in een uur tijds door voorbij varende schepen te bereiken, nooit versperd door ijsgang is in onze haven op haar plaats en al zullen hiervoor moeilijkheden te over winnen zijn, al zal hiervoor gestreden moeten worden, het wil ons voorkomen, dat dit geen utopie is, in elk geval veel eerder bereikbaar dan de los- en laadplaats voor het overzeesche goed eren verkeer. Men zal ongetwijfeld na hetgeen we schre ven over de beteekenis van de komst van de Duitsche Westbooten, grif willen bekennen, dat een bunkerstation van veel grooter be teekenis is voor IJmuiden. Men behoeft slechts kennis te nemen van hetgeen andere havens doen, om hun bunkerstation voor de zeesche pen aantrekkelijk te maken om te begrijpen, welk een waarde men in die havens aan een bunkerstation hecht. Als voorbeeld noemen we slechts Vlissingen, dat een belangrijke bunkerhaven is geworden. En de ligging van IJmuiden is voor dit doel minstens even gunstig, zoo niet gunstiger. Zoo liggen voor onze mooie haven nog tal van mogelijkheden in het verschiet. Maar men vergete niet, dat alles wat we in deze richting krijgen, toegift is. Visscherij en eigen haven bedrijf zullen wel steeds de grootste vruchten zijn, die IJmuiden van het Noordzeekanaal zal kunnen plukken. Visschen als weerprofeten. Waar blijft de schol? De schol heeft in het voorjaar van 1935 wel lang op zich laten wachten. Reeds gaan we naar het einde van Mei en onder normale omstandigheden behoorde de scholvangst in vollen gang te zijn. Er worden echter nog on voldoende hoeveelheden aan den afslag ge bracht. Wat kan hiervan de oorzaak zijn? Ls de schol van de vangstplaatsen vertrokken? In het geheel-niet; ze is echter zeer gevoelig voor de invloeden van het weer. Het aanhou dend koude om niet te zeggen gure weer van de laatste weken heeft zich ook bij de schol letjes doen gelden. Men kan het zich moeilijk indenken, dat deze visch op 20 tot 30 meter diepte nog iets van het gure weer zou bespeuren; in werke lijkheid zijn de schollen nog gevoeliger voor koude dan de mensch. Tijdens den winter heeft de visch zich diep in den zeebodem gewoeld en als de len temaand aanbreekt met haar eerste zachne zonnige dagen, komen de scholletjes te voor schijn. Ze zijn dan traag en vermagerd door het lange vasten. Hongerig zoeken ze hun „weide" op. die meestal een uitgestrekte ko lonie mosselen is en waar ze dus een welvoor- zienen disch vinden. Maar ook op de weeke moddergronden en op zandigen bodem heeft zich gedurende den wintertijd veel voedsel verzameld. Dan is de tijd gekomen, dat de visschers de eerste groote vangsten schol aanvoeren en deze duurt in den regel zoo lang als het goed en zacht weer blijft. Zoodra daalt de tempe ratuur echter niet en wordt het kouder en buiïg of de schol is bijna oogenblikkelijk ver dwenen. Ze graaft zich wederom diep in den zeebo dem, waar geen visscher haar bereiken kan. Dikwijls is een enkele felle sneeuw- en hagel bui al voldoende en de visscherman vangt geen kop meer alhoewel hij enkele uren tevo ren nog een goede visscherij had. Gewoonlijk duurt het niet eens zo-o lang tot de koudegolf optreedt, want reeds eenigen tijd voordat de temperatuur gaat dalen wordt de schol schaarser en verschuilt ze zich in den bodem der zee.Het weer voelt ze bij wijze van spreken niet in de beenen maar in de graten. De warmte lokt deze visch eerst weer te voor schijn. De schol ontpopt zich dus als een echte weerprofetes en men kan er, zooals iedere vissscherman uit ondervinding weet, volko men op vertrouwen. Zacht en bestendig weer .s een eerste vereischte, wil hij op een regel matige vangst kunnen rekenen. (De K.L.M.-piloot Iwan Smirnoff voorspelt in een dagbladartikel dat wij binnen afzienbaren tijd in 15 uur naar Java zullen vliegen door de stratosfeer, met slechts één tusschenlanding in Karatsji) Door de lucht kan het nog sneller, Altijd sneller nog en hoe! Smirnoff zegt het maar zoo nuchter: Vijftien uur naar Java toe. Als wij 't hoogerop gaan zoeken, Eischt die afstand straks niet meer, Met één landing, in Karatsji, Vijftien uur per stratosfeer. Dan gaan Nederlandsche ouders Voor een week-end naar de Oost, Om een nachtje te logeeren Bij hun jonggetrouwde kroost; Dan gaan welgestelde lieden In het wintersche seizoen. Voor een middagje naar Java, Naar de warmte en het groen; Dan gaan Holland's zakenlieden, Met een Oostersch filiaal, Op een Zondag even kijken, Hoe het gaat met 't kapitaal; Dan gaan Nederlandsche brieven Vijftien uren vliegensvlug. En het antwoord komt van Java Na weer vijftien uur terug; Dan gaat Smirnoff uit de Oost weg, Zeg maar 's middags tegen vier, En is, tijdsverschil berekend. Nog voor middernacht weer hier: Ja, dan moet het toch weer sneller, Tot hij, twaalf uur opgegaan, Om elf uur. na zes uur vliegen, Reeds op Schiphol komt te staan. Dat gebeurt nog, als wij eenmaal Suizen door de stratosfeer, Smirnoff weet het, strakjes heet het: Schiphol—Java buurtverkeer! P. GASUS. VADER EN MOEDER VAN DER MEULEN VERTREKKEN NAAR DE ARDENNEN. Vader en moeder van der Meulen, die ge durende eenige jaren belast zijn geweest met het beheer van de Jeugdherberg „Duinlust" alhier hebben deze functie neergelegd Zij zijn benoemd tot ouders aan de jeugdherberg „La Vallée de la Meuse" in de Belgische Arden nen. gelegen tusschen Namen en Dinant. Zeer zeker een eervolle benoeming voor deze svoi- pathieke „vader en moeder", die zich tijdens hun „ouderschap" in Duinlust onder de Ne derlandsche trekkers veel vrienden hebben verworven. Reeds begin Juni zal de jeugdher berg „La Vallée de la Meuse", die ingericht is met 100 bedden, geopend worden en wij twij felen er niet aan of vele oude vrienden zullen vader en moeder van der Meulen in do Arden nen komen bezoeken. Tot opvolgers van het echtpaar van der Meulen zijn benoemd de heer en mevrouw J. KrabZwaan. „ONS ZEIEWEZEN". Het, Mei-nummer van „Ons Zeewezen" opent met een artikel van L. C. Vrijman over „Jon- ghe dochters als bootsghesellen ende soldaet' in de 17de eeuw. waaruit wij de geschiedenis vernemen van Anne Jansz, die onder den naam van Jan Jansz, 4 jaar lang „te lande ende ter zee" heeft gediend, als kok. maar ook als bosschieter. Bij een verovering van een tweetal prijzen raakte zij gewond en zoo kwam men er achter, dat de bosschieter een „zij was. Behalve met Anne Jansz, maken wij nog kennis met Maritgen Jansz, die een aller- avontuurlijkst bestaan leidde onder den naam van David Jansz en met mannenplunje aan. W. J. Mets wijdt een artikeltje aan de na gedachtenis van den onlangs overleden ka pitein van de Brandaris, Klaas van Urk. Verder bevat het blad een reusbeschrijving met een K. P. M. boot van Tjilatjap naar Tandjong Priok, en andere wetenswaardig heden, zoowel op zee- als luchtvaartgebied. Groote diepgang. Het van Co'nstantza aangekomen Italiaan- sche tankstoomschip Superga passeerde naar Amsterdam met een diepgang van 8,7 meter. NAAR HET CONCOURS. Het Chr. gemengd koor „Soli Deo Gloria" directeur de heer S. Wiersma zal op Hemels- vaartsdag deelnemen aan het Nat. Zangcon cours te Rotterdam. Soli" komt uit in de derde afdeeling met als verplicht nummer „Nachtzang" van C. v. d. -Linden en als vrij nummer „Gouden Regen" van Andersen. DE „JHR. H. J. ORTT". Dezer dagen werd de motorstrandreddinj boot „Jhr. H. J. Ortt" bij de boerderij „Meer- rust" te Warmond in dienst gesteld, zoo lezen wij in „De Reddingboot", in tegenwoordigheid van enkele leden van de familie Ortt en eenige bestuursleden der N. Z. H. R. M. Deze boot is van hetzelfde type en precies dezelfde afme tingen als de „Eierland" en de „Barend van Spreekens" en gebouwd bij de fa. Gebr. Taat te Katwijk aan Zee. Jhr. H. J. Ortt was de eerste voorzitter van de in 1824 opgerichte N. Z. H. R. M. Zijn werk is blijven voortleven en is uitgegroeid tot een een machtige organisatie, die langs onze kust beschikt over eerste klas reddingmateriaal, waarop de moedige redders ten volle kunnen vertrouwen. Een achter-achter-kleinzoon van Jhr. H. J. Ortt, de 7-jarige Hendrik Ortt verrichtte de doopplechtigheid. De „Jhr. H. J. Ortt" is voorloopig als reserve bedoeld voor de „Eierland" en de „Barend van Spreekens" en is ondergebracht in het boot huis op den zeedijk te Harlingen. De afmetin gen de „Jhr. H. J. Ortt", die geheel van Java teakhout is vervaardigd, zijn: lang 10 M. 30, breed 2 M. 85, diepgang 0.50 M. Gewicht 4500 K.G. De boot heeft 30 luchtkisten en een Fordsonmotor van 30 PK. De schroef loopt in een tunnel, maximum snelheid 6 mijl per uur. Zoodra het nieuwe boothuis te IJmuiden- Zuid gereed is. zal de „Jhr. H. J. Ortt" de roei- reddingboot van dit station komen vervangen. RADIODISTRIBUTIE. Het comité verzoekt ons te willen melden, dat inschrijving voor het verkrijgen van een steunbon voor de maand Juni voor de radio- centrales in de gemeente Velsen zad plaats vinden op Donderdag 23 Mei voor de centrale Kennemerland en Velsen-Noord uitreiking op Woensdag 29 Mei voor Kennemerland van 78 uur en voor Velsen-Noord van 6 1/2 7 1/2 uur Voor do centrale Huisman en v. d. Broek inschrijving op Vrijdag 24 Mei en uit reiking op Vrijdag 31 Mei van 78 uur. Niemand word? zonder goede bewijzen in geschreven. POLITIEHOND EVSPORT. ONDERLINGE BEKERWEDSTRIJD. „KENNEMERLAND". Onder auspiciën van de Kon. Nederland sche Politiehondvereeniging, zal op Zondag 26 Mei a.s. de jaarlijksche wedstrijd om den zil veren wisselbekev te Driehuis wederom plaats vinden op de overplaats van het landgoed „Schoonenberg" aan de Driehuizerkerkweg, daartoe welwillend beschikbaar gesteld door den heer W. P. de Vries. Aan dezen wedstrijd zullen deelnemen de Politiehondendresseervereeniging „Kent u Zelf" en „Zuiderhout" uit Haarlem en „Oefe ning Baart Kunst" uit IJmuiden. Als keurmeesters zullen fungeeren de hee- ren W. van Prattenburg (Zeist), G. van Oort Bussum) en H. Heykamp (Hilversum), ter wijl de heer H. Boomhouwer (HiJversum) als pakwerker zal fungeeren. DRANKWET. Bij Burgemeester en Wethouders van Vel sen is ingekomen een verzoekschrift van J. C. Boersen. van beroep caféhouder, wonende te Wormerveer om een verlof A, voor den ver koop van zwak-alcoholische drank in het klein in de benedenvoorlocaliteit van het per ceel Wijk aan Zeeërweg \1 te IJmuiden. Vóór 1 Juni 1935 kan een ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders voornoemd inbrengen. JAARVERGADERING VAN KINDERVREUGD Op Vrijdag 31 Mei a.s. vindt de jaarlijksche ledenvergadering plaats der speeltuinvereni ging „Kindervreugd". De agenda vermeldt o.a. behalve de jaar verslagen van penningmeester en secretaris een bestuursverkiezing. Aftredend zijn de hee ren P. v. Willigen, J. Hos en mevrouw Stapper. Deze jaarvergadering vindt plaats in het clubgebouw aan den Doodweg. VOETBAL NEDERLAND—ENGELAND Engelsche persstemmen. „Ilct beste amateur.teain ter wereld". De meeste Engelsche Maandagochtend bladen bevatten min of meer uitvoerige be schouwingen over de voetbalmatch Neder landEngeland. Zelfs de „Times", die in zijn uitvoerige sportrubriek gewoonlijk weinig ruimte aan voetbal wijdt en van tevoren met geen letter melding had gemaakt van de ontmoeting tus schen het Engelsche en het Nederlandsche elftal, bevat een nabeschouwing over den wedstrijd, waarin o.a. wordt gezegd: „Engeland speelde over het geheel goed, doch de Hollanders toonden, door hun tegen standers in bedwang te houden tot een zoo kleine overwinning, dat zij waarschijnlijk het beste amateurteam in de wereld hebben". Het blad schrijft verder: „Met een weinig meer vastheid tegenover het doel zou Holland minstens een gelijk spel hebben kunnen forceeren. Evenals met het Engelsche team het ge val was. komt de grootste eer toe aan de verdediging, aan Halle. Anderiesen en Cal- denhove. De held van het spel was Halle. Van alle hoeken werden schoten naar hem toe geknald, doch hij wist ze te houden in schitterenden stijl". De „Daily Mail" meldt reeds in den kop boven de beschouwing over den wedstrijd, dat de belangstelling te Amsterdam zoo groot was, dat er ondanks den regen 15 a 18 pond sterling voor een plaats werd betaald. Het blad toont zich voorts eenigszins ver baasd, dat de Nederlandsche toeschouwers ook de mooie staaltjes voetbal van de Engel sche tegenstanders wisten te appracieeren en toe te juichen. De schrijver noemt Leo Halle den held van het veld en schrijft verder: „Ik aarzel niet het Nederlandsche elftal het beste amateur- elftal ter wereld te noemen. Het blad schrijft tenslotte, dat hoewel er zelden ernstig gevaar voor Engeland bestond de Engelschen vooral in de ^weede helft dik wijls erg in het nauw zaten. De „Morning Post" wijst op de groote be langstelling, die er in Nederland voor deze match bestond en is er van overtuigd, dat ondanks den regen het Stadion uitverkocht zou zijn geweest, indien het tweemaal zooveel plaats had geboden. „Ondanks den regen, die gedurende den geheelen wedstrijd neerstroomde is men het eenparig er over eens, dat het eer. fijne wed strijd was. Het leek echter alsof de Hollan ders meer gehandicapt werden door den nat ten grond dan de bezoekers Het Engelschf team was niet zoo sterk en efficient als men hier verwachtte, wat tevens veroorzaakt werd door het prachtige werk can den Nederlandschen doelverdediger, en het schitterende spel van Caldenhove, een der Nederlandsche backs, en het werk van de Nederlandsche middenlinie. De „Daily Telegraph" schrijft, dat het van Engelsch standpunt bezien weinig bevredi gend is, dat een amateurselftal op het con tinent het Engelsche elftal kan dwingen met een 10 overwinning genoegen te nemen, en nog wel op een loodzwaar veld, wat als een ideale conditie voor Engeland beschouwd mag worden. De Nederlandsche amateurs zijn veel betere voetballers, dan men In Engeland ooit heeft geloofd. Zij zitten snel op den bal en weten daar een verstandig gebruik van te maken. Indien Nederland gelijk had gemaakt zouden zij de onderscheiding van een gelijk spel in de eerste internationale match tusschen amateurs en professionals zeker verdiend hebben. Nu trekken deze Itaiianen blijkbaar nog onbezorgd naar Afrika, maar hoe zal het zijn, indien eens onverhoopt oorlog komt tusschen Italië en Abessyme? LAWNTENNIS. Om den Davis-Cup. VEREENIGDE STATEN—MEXICO (5—0). Uit Mexico-Oity: Ook de beide laatste en kelspelen in den Davis-Bekerwedstrijd Mexi coVereenigde Staten zijn door de Ameri kanen gewonnen, zoodat de eindstand 50 in het voordeel der Vereenigde Staten luidt. Bryant-Grant won van Esteban Reyes met 62, 63, 63, terwijl Budge een 64, 63, 64 overwinning behaalde op Hernandez. DE FRANSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. Uit Parijs: In het Ralond-Garros-Stadion is Maandag een begin gemaakt met de Fran. sche internationale tenniskampioenschappen. In het dames-dubbelspel heeft onze land- genoote Mej. Rollin Couquerque het met de 1 Duitsche Luise Horn tot een overwinning gebracht. Haar tegenstandsters, de Fransche dames Iribarne en Peyre. bleven in de eer ste set in de meerderheid met 6—4. Daarna verhoogde het Nederlandsch-Duitsche dub bel het tempo echter, zoodat het. de overwin ning wist te behalen met 46, 6—3, 6—3.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1