DE AVONTUREN VAN Nederlandsche Vredes Actie. Eerste algemeene vergadering te Amsterdam. Dezer dagen had te Amsterdam de eerste algemeene vergadering der Nederlandsche Vredes Actie plaats. Onder de verschillende besluiten, die genomen werden, verdient ver melding, dat de grondslagen der vereeniging als-volgt werden geformuleerd: „De N. V. A. wil alle-personen vereenigen, die overtuigd zijn daty.ièdbre oorlog uit zedelijk en maatschap pelijk oogpunt moet worden veroordeeld en dat'hieruit de plicht voortvloeit, onverbiddelijk atrijd te voer entegen iederen oorlog en oor logsvoorbereiding en te streven naar een we reldotde, waarin oorlog zal zijn. uitgesloten De deelnemers aan de N. V. A~ vereenigen zich om, ondanks onderscheid vaïi politieke godsdienstige overtuiging, en met de uitdruk keïïjke vooropstelling van- eerbiediging van elkanders meeningsverschillen, ten eerste uit drukking te geven aan hun ei-nstigen wil tot vrede: ten twee iederen oorlog en oorlogsvoor bereiding naar vermogen te -bestrijden; ten derde: dé bevolking van Nederland te door dringen van haar verantwoordelijkheid ten opzichte van een eventueelen oorlog en de voorbereiding daartoe; uit welke doelstelling het persoonlijk streven van elk.harer leden volgt naar een levenshouding in overeen stemming met haar beginsel/* Als orgaan der vereeniging wees de verga dering „De Nieuwe Koers" aan, dat onder een commissie van redactie komt. Waarin de N V. A. zitting neemt. Het secretariaat der ver eeniging is gevestigd te IJmuiden, KoningsV plein 3. N.V. LEYDSCHE ORANJE NASSAU VEEM In de jaarlijksche algemeene vergaderin; van aandeelhouders, werden de balans er verlies- en winstrekening over 1934 goedge keurd en besloten het Winstsaldo resp. voor afschrijving en overdracht naar nieuwe re kening te bestemmen. De aan de beurt van aftreding zijnde commissaris, de heer P. van Leeuwen Boomkamp, werd als zoodanig her kozen. Auto opzettelijk ïn het IJsel- meer gereden. Bestuurder door de politie gezocht Zaterdagmorgen vond men aan den Nek bij Schellinkhout in het IJselmeer een personen auto zonder dat er van den inzittende, den exDediteur Z. uit Hoorn, eenig snoor viel te bekennen. Een nader onderzoek heeft thans uitgewezen, dat Z. den wagen opzetteliik in het water heeft gereden en zich daarbii zelf tijdig in veiligheid heeft gesteld, vermoedelijk om den indruk te wekken dat hij bij een on geval om het leven is gekomen. Nasporingen bij de politie h°bben uitgewezery dat de man in leven is en zich elders obhoudt. In verband niet eenander feit wordt Z. gezocht. FLORIS V BOEKT EEN SUCCES. Het MiMdertWrescbe stram» mag weer in badcostimm betreden worden. Naar aanleiding van een adrés, dat de Mui- derbergsch» Vereeniging voor Vreemde1 inzeil- verkeer „Florjs V" onlangs tot den raad vm Muiden richtte, met bet vei*zoek, om voortaan toe te staan, dat tenminste aan kinderen on der 12 jaar toestemming gegeven zal worden, zich op het strand t'e"öntv,eéden en om voort1 aarThet riemen van zonnebaden on bet. strand weer toe te laten, hebben B en W. den r^d doen weten, dat ook naar hun meening hét verbod, om zich in badcostuufti op het s+rand on te houden, zeer zeker- van invloed is ge weest op het geringere b°^oek. dat bet vnvjrr jaar aan gennpmde hadmp.qts gebracht. werd. Ook meen en B. en W.. dat. mocbt°n de ver- bodsbénaiinffpn. zooaic die het vorig jaar wer den afgekondigd, gehandhaafd blüven. het bezoek nog méér za» verminderen, betgeen ook de schade voor de nerjnnog grooter Zou maken. H°t bomt p pn W. boven dien voor. dat het ni-t. in *tr«d kan geacht wordpn met de zedphikboM, indien in een badnlaats de badgasten zteh in badcostimm on het, strand bevinden. Foeter moet dit dan uitsluitend worden toocrpc-taqri 0D strand en niet in de omgeving daarvan. zood«t B. en W. voorstellen, het verzo°k van ad^essante in te wi»b'gen. doch uitsluitend voor het strand De betrokken bepaling in de politieverorde ning zal dan moeten »m"den: .Het is aan per sonen boven den leeftiid van 12 jaar verboden zich on het strand te o"fkleedên of zich a»daar ongekleed, of anders dan in bedeo^uum op te houden." Aan deze beoahng zal dan moe ten worden toegevoegd: .Onder het strand wordt verstaan het strand langs het IJsel meer tot aan de hoogwatervoorziening." Naar wii vernamen heeft dit pra.e-advi.es ook bij den R.-K. wethouder, den heer Van Klooster, geen bezwaar ontmoet, zoodat aan gezien de beide sociaal-democratische raads leden zich reeds bij het totstandkomen der verbnd-sbenalingen, tegen te scherpe voor schriften keerden, aanneming van het voor stel van B. en W. verzekerd is. K.N.I.L.M. heeff nieuwe plannen Zij gaat uitbreiden. Plannen voor aanschaffing van watervliegtuigen. JAARVERGADERING VAN DE „NEDER LANDSCHE MIZRACHIE". De Nederlandsche Mizrachïe. aangesloten bij den Nederlandschen Zionisten Bond. hield zijn jaarlijksche algemeene vergadering in het ge bouw „Joodsch Ons Huis" aan de PI. Parklaan te Amsterdam. In zijn openingswoord besprak de voorzitter. Rabbijn S. Ph. de Vries Mzn. uit Haarlem, den toestand van de Joden over de geheele wereld. Komende tot de politiek van de Mizrachistische Wereld-organisatie, wees spr. op de gevolgen, veroorzaakt door het uit treden uit de Zionistische Wereldorganisatie van de Revisionisten, waardoor de Mizrachie ill een moeilijke positie is gekomen. In het presidium van de vergadering werd vervolgens o.m. gekozen de heer E. Dasberg (Haarlem). Bij de algemeene beschouwingen, naar aan leiding van het jaarverslag, werd erop aange drongen tot een vergelijk te komen met de eenige jaren geleden uitgetreden Mizrachisten, die thans georganiseerd zijn bij de vereeniging „Torah Wetsion". In de middagvergadering welke onder pre sidium stond van Opperrabbijn Davids,' werd door den heer N. Dasberg te Hilversum, een referaat gehouden over „Intensiveering van onze arbeid". Als leden van het Hoofdbestuur werden ge kozen: mej. R. Hartog (Amsterdam) en W.^D. Maliniak (Amsterdam) in plaats van de heer ren I. W. Grajower (Den Haag) en Mr. J. van Dijk (Amsterdam). De heeren Rabbijn S. Ph. de Vries Mzn. (Haarlem), L. Pakter (Amsterdam) R. Cohn (Rotterdam) en A. de Lange (Amsterdam) werden herkozen. In 1927 hebben de Deli-Maatschappij en de Nederlandsche Handel Maatschappij den stoot gegeven tot de totstandkoming van een bur gerlijk luchtvaartbedrijf in Nederlandsch- Indië en reeds het volgend jaar was, in samen werking met andere ondernemingen, het ver- eischte kapitaal bijeen, dat de oprichting van de Kon. Ned. Indische Luchtvaart Maatschap pij tot een voor Nederland in het algemeen en voor Indisch Nederland.in het bijzonder heug lijk feit maakte. Sinds ruim zeven jaren leggen inmiddels de vliegtuigen van deze maatschappij met de regelmaat van een klok over bepaalde gebie den van het onmetelijke eilandenrijk, dat den Indischen Archipel vormt, afstanden af van vele duizenden kilometers, zeer ten gerieve van de passagiers, die meer en meer van deze vaste lijnen gebruik gaan maken en op deze wijze bijdragen aan de groote populariteit van dit nieuwste middel van vervoer. Over de bedrijfsvoering, het materiaal en in verband met de evolutie, die de luchtvaart in het algemeen thans beleeft, de toe komstplannen van de K. N, I. L. M. heeft de voorzitter van den Raad van Bestuur dezer maatschappij, de heer E. Enthoven, in een te Amsterdam gehouden persconferentie inte ressante mededeelingen gedaan, die wij hier onder laten volgen. Nadat aldus de heer Enthoven de K. N. L. M. zich in de eerste jaren van haar be staan geconsolideerd had, en de voorgenomen lijnen tot stand had gebracht, trad in 1931 de toestand in, dien men toen nog als acute cri sis beschouwde. Het bestuur van de K. N. I. M. meende toen een wijze politiek te volgen door eenerzijds de bestaande lijnen zoo effi cient mogelijk te maken,anderzijds uitbrei dingen van haar net voorloopig achterwege te laten. Deze politiek heeft tengevolge gehad, dat niet alleen de middelen der K. N. I. L. M. volkomen intact zijn gebleven, maar dat een bedrijf sreserve gevormd is kunnen worden, die haar, nu de toestand -r-zooals ook de voorzit ter van den Ondernemersraad in zijn onlangs gehouden, veelomvattende jaar-rede, zoo juist heeft gezegd niet meer als een tijdelijke crisis is te beschouwen, instaat stelt zich aan te passen aan de tijdsomstandigheden en de verdere uitbreiding van haar luchtnet ter hand te nemen. Zoo werd dezer dagen de nieuwe lijn Soera- bayaBali—Makassar geopend, voorloopig nog als wekelijksche proefdienst. Gehoopt wordt, dat het vreemdelingenverkeer naar Bali en het passagiersverkeer tusschen Ma kassar en Soerabaya deze lijn voldoende in komsten zullen geven, opdat deze proefdienst definitief zal kunnen worden. Door de Bataafsche Petrolèummaatschappij worden thaxjs .vliegvelden in B'alikpapan en Tar'akan aangelegd, 'terwijl het gouvernement bezig is aan één vliegveld te Martapoera (Bandjermasin). Verwacht wordt dat deze vliegvelden einde van het jaar gereed zullen zijn; de noodige maatregelen zijn getroffen om dan een wekelijkschen dienst Soerabaya BandjermasinBalïkpapan—Tarakan te be ginnen. Ook deze dienst wordt voorloopig als proefdienst ingesteld. Bovendien hoopt de K. N. I. L. M. genoemden dienst, door te..,kupnen trekken naar dé Philippijpeii, 'die een'knoop punt van'aller éérste beteekéiiis in het'inter nationaal luchtverkeer belbveii te worden. De toestemming van r dé Nèderlandsch-Indische regeering is daarvoor in April aan de K. N. I. M. verleend. Het wachten is nu èn op de vliegvelden èn op de toestemming van de Phi- lippijnsGhe autoriteiten. Uitbreiding tot Sabang. Het ligt in dë bedoeling van de K: N. I. L. M., haar vliegdienst ook'tot Sabang uit te brei den. Besprekingen -hierover zijn gaande. Het vliegveld in" Sabang is op het oogenblik nog niet groot genoeg voor de verkeersvliegtuigen der maatschappij. Er wordt echter getracht daarin te voorzien en het zou zeker een groot gerief zijn, èn voor een sneller vervoer van de mail, èn voor menigen passagier, zoo Sabang het eindpunt van het Westelijke Indische net zou worden. De verbinding met Australië. Op een desbetreffende vraag deelde de heer Enthoven verder mede. dat de K. N. I. L. M., in samenwerking met de K. L. M., getracht heeft om een luehtverbinding met Australië te openen. Men kon daarvoor echter geen toe stemming van de Britsche regeering krijgen. Gehoopt wordt, nii eenmaal de Australiërs die lijn geregeld bevliegen, met de Quantas Em pire Airways, dat ook de K. N. I. L. M., in sa menwerking met de K. L. M., de verbinding van Indië met den gröotén nabuur in afzien- baren tijd tot stand zal kunnen brengen. Men daartoe gereed en zoodra de toestemming- verleend wordt, kan men beginnen. Het materieel tier K. N. I. L. M. Voorloopig zijn drie Douglas DC II machines besteld, die per 1 Augustus op de lijnen, gezet zullen kunnen worden. Intussohen hebben ook de watervliegtuigen een verdere groote ont wikkeling ondergaan, en op het oogenblik is de aanschaffing van een groot watervliegtuig- als proef vermoedelijk een Amerikaansche Sikorski in studie. De karteeringsopdracht van Nieuw-Guinea. Op de vraag, iets te willen mededeelen over de karteeringsopdracht van Nieuw-Guinea, die door de petrolèummaatschappij en aan de K. N. I. L. M. gegeven zou zijn, antwoordde de heer Enthoven, dat deze karteeringsopdracht een zeer belangrijke is, en ook een stap in een tot nu toe niet betreden richting, waardoor de K. N. I. L. M. geruimen tijd een nieuw groot arbeidsveld krijgt. Dit werk zal worden uitge voerd door drie aan te schaffen vliegtuigen, vex-moedelijk tweedehandsch Ford's, die uit Amerika zullen worden overgenomen. De uit- (Adv. Ingez. Med.) voering van dit werk een gebied van tien millioen hectaren moet in kaart worden ge bracht biedt goede vooruitzichten voor an dere karteeringsopdrachten dn Nederlandsch- Indië. Wat is er waar van mededeelingen, die in de pers zijn verschenen omtrent fusieplannen? vroegen wij tenslotte. Alle berichten, tot' nu toe hierover in de aers verschenen, antwoordde de heer Ent- loven, zijn voorbarig'. Er hebben zekexe be sprekingen plaats gevonden. Alles is echter nog zeer vaag. Wel zal men natuurlijk tot eexx innige samenwerking moeten komen tusschen alle bij het verkeer naar en van Nederlandsch- Indië betrokken ondernemingen. Daartoe be- hooren de Maatschappij „Nederland", de Rot- terdaixische Lloyd, de K. P. M„ de JavaChina Japan Lijxi en in het bijzonder de K. L. M. en de K. N. I. L. M. Wij zijn overtuigd, aldus de heer Enthoven, dat de samenwerking steeds inniger zal worden. In welk een beginstadium de plannen zich echter nog bevinden, moge blijken uit het feit, dat de Commissarissen van de K. N. I. L. M. nog -niet'-in deze aangelegen heid zijn gekend. Tenslotte zijn zij exi de aan deelhouders het, die zeggenschap hebben, nxèt de Nederlandsche exi-'de- Nedeiiandsch-Indi- sche regeering. Ernstig auto-ongeluk in België Nederlander reed twee personen aan, die op slag gedood werden. MAASEYK, 20 Mei (V. D.). Zondagavond laat is op den weg tusschen Kessenich en Ophoven in België, eenige kilo meters over de Nederlandsche grens, een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een auto, be stuurd door dexx hoofdingenieur van den Provincialen Watei'staat in Limburg, ir. H. A. H. de R.. uit Maastricht, reed op den Maas- eykersteenweg twee personen aan, die vrijwel op slag werden gedood. De slachtoffers zijn twee mannen vaxi Beigsiche nationaliteit waarvan een 56 jaar en de ander 20 jaar oud was. De auto is in beslag genomen. Ir. De R. is voorloopig vastgehouden 'voor het onder zoek. r De moord op een kampong hoofd. Zijn vrouw Iiad Inlanders er voor gehuurd. BATAVIA, 20 Mei (Aneta)Het oxiderzoek inzake den moord op het kamponghoofd van Pesing leverde een verrassende oplossing. De inlandsche daders, die zijn gevat verklaarden, dat zij door de vrouw van het kamponghoofd waren gehuurd om haar man uit den weg te ruimen. GEEN RAADSVERKIEZINGEN TE WARDER In de gemeente Warder (N.H.) zullen dit jaar geen Raadsverkiezingexi worden gehouden, daar er slechts een lijst is ingediend, waar door vijf van de thans- zitting hebbende leden hun zetel behouden en "twee van heil door een ander zullen worden vervangen. Ivans overleden. Op 68-jarigen leeftijd is te 's-Gravenhage overleden mr. dr. J. van Schevichaven, als schrijver van speurderromans bekend onder den schuilnaam Ivans. Jakob van Scheviehaveri werd den 20en Juni 1866 te Sxxeek geboren, promoveerde te Am sterdam in de rechten, was directeur bij ver schillende levensverzekering-maatschappijen daarna van het Bureau Colonial International en ten slotte van het' Crisis-in-en-uitvoerbu- reau. Zijn juridische scherpzinnigheid heeft zich echter nog op andere wijze productief weten te maken. Onder het pseudoniem Ivans werd Van Schevichaven schrijver van oorspronke lijke Nederlandsche detective-romans in een tijd dat dit genre nog zoo "goed als onbekend was in ons land, en hij oogstte er aanstonds veel succes mee. Een vijftigtal van deze ro mans zijn van zijxj hand verschenen, alsmede vijf jongensboeken. Ook vijf tooneelstukken heeft hij geschreven, welke alle vertoond zijn. De begrafenis zal Donderdag om twee uur op Oud Eik en Duinen, plaats hebben. De Nederlandsche Bank. Dividend 3.6 Naar wij vernemen zullen directie en com missarissen van De Nederlandsche Bank op de eerstvolgende algemeene vergadering van aandeelhouders voorstellen over het boekjaar 1934-1935 eeix dividend van 36 per aandeel van 1000 uit te keeren. DRIE JAAR WEGENS POGING TOT DOOD SLAG GEëlSCHT. In den middag van 13 December van het vorig jaar kwam iemand het hoofdbureau vaxi politie te Heerlen binnenloopen met de mede- deeling, dat hij zijn zwager met een hamer den schedel had ingeslagen. De toestand van het slachtoffer bleek niet levensgevaarlijk te zijn. De dader ir. V., verklaarde dat hij reeds geruimen tijd met het doel had rondge- ioopen zijn zwager van het Je ven te berooven. De rechtbank te Maastricht had verdachte tot één jaar gevangenisstraf veroordeeld. Maaxidag' stond V. in hooger beroep voor het gerechtshof te 's-Hertogenbosch terecht. Wegens poging tot doodslag eischte de ad vocaat-generaal drie jaar gevangenisstraf. Handelsbesprekingen met Italië. Zijn heden te Rome begonnen. De Nederlandsche delegatie, belast met het voeren van onderhandelingen met de Itali- aansche regeering over een nieuwe handels- en contingenteeringsovereenkomst, welke heden te Rome zijn begoiinen. is samenge steld uit de heeren: A. Th. Lamping, directeur van de handels- accoorden van het departement van Econo mische Zaken, voorzitter; mr. C. J. M. Schaep- maxi, referendaris aan het departement van Buitenlandsche Zaken, prof. J. vaxi Gelderen, hoofd van de afdeelfhg cfisïszaken van het departement van koloniën, Ch. J. I. M. Weiter, voorzitter van den ondernemersi'aad vaxi Ned.-Indië, ir. S. L. Louwes, regeeringscom- missaris voor de steuhverleèniiig aan den ak kerbouw en de veehouderijmr. B. J. M. van Spaendonck, vertegenwoordiger vaxi het cen- ti'aal instituut tot bevordering van het nor male handelsverkeer, leden; als plaatsver vanger vaxi prof. J. van Gelderen, dr. F. L. Rutgers, t.ijdellijk werkzaam aan de afdeeling crisiszaken vaxi het deoartement van Koloniën en als secretaris mr. 'jjir. W. E. van Panhuys, gezantschapssecietaris aan H.M.'s gezantschap te Rome en Mr. C. A. baron.Bentinck. tijdelijk ambtenaar aan het departement van Econo mische Zaken. JEUGDIGE BOESDOENER AANGEHOUDEN. De Arnhemsche Recherche heeft de'hand gelegd' op een 16-jarige jpngen, die bakker van bei'oep is en die in de afgeloopen maanden een vrij groot aantal iribrakehheeft gepleegd ixi Arnhem .Hij had het vooral gemunt op kantoren en scholen én sloeg zijn slag in den regel tusschen Zaterdag en Maandag. MET EEN .JACHTGEWEER OP -ZIJN JJEÉF' GËSchoTÈSr.' Te Uden heeft een 40 .jarig arbeider op zijn 30-jarigen neef uit een jachtgeweer een schot hagel gelost. Wonder boven wonder bleef de man ongedeerd. De dader is gearresteerd. De Keer H. D. Louwes lid der Eerste Kamer. Als opvolger van Mi*. H. Smeenge. In de zitting van het Centraal Stembureau voor de verkiezing van de leden der Eerste Kamer is in de 'vacature, ontstaan door het overlijden van mr. H. Smeenge, tot lid van deze Kamer benoemd verklaard de heer H. L. Louwes te Westoolder (gemeente Ulrum) thans lid der Tweede Kamer. De heer Louwes is zooals men weet, voor zitter van de Groninger Maatschappij voor Landbouw en bestuurslid van de Eerste Afdee ling van het Kon. Ned. Landbouw-Comité. Kans op miinconflict blijft nog steeds. Woensdag zullen de- drie mijnwei'kersorga- nisaties definitief antwoox*den op de voor stellen, welke door de regeering via den rijks bemiddelaar aan de organisaties inzake de bevoegdhedexi van de regeeringsgedelegeerden in het bestuur van het Algemeen Mijnwer kersfonds waren gedaan.. De kans is zeer groot, dat de organisaties deze voorstellexi niet aanvaardbaar achten. COMPLOT VAN DRANKDIEVEN ONTDEKT. De Schiedamsche politie heeft zeven per sonen gearresteerd, die behooren tot een com plot van dranksmokkelaars en jenevex'dieven. Bij verschillende huiszoekingen werden flinke hoeveelheden gedistilleerd ontdekt en in be slag genomen. UIT DE STAATSCOURANT BURGEMEESTERS. Bij K.B. is aan G. Huisman op zijn verzoek met- ingang van 1 Augustus eervol ontslag verleend als burgemeester van Ten Boer. DINSDAG 21 MEI 1935 Een halve eeuw geleden. Uit Haarlem's Dagblad van 1885. 21 Mei: Men meldt ons Naar men met zekerheid verneemt moet het plan bestaan, dat eenige heeren den schouwburg in de Jansstraat alhier, die eerstdaags in publieke veiling komt, zullen aankoopen om te verbou wen, naar de eischen des tijds. Dit ge bouw kan een derde grooter gemaakt worden met gemakkelijke toegangen en zitplaatsen. Daar er 1000 ruime zitplaatsen kunnen komen, zal deze schouwburg voldoende zijn voor het I-Iaarlexnsche publiek, zoo dat voegt onze inzender er bij er geen nieuwe subsidie noodig zal zijn. Mocht het nieuwe schouwburgplan toch doorgaan, dan zal er een zware concur rentie ontstaan. AMSTERDAMSCHE CHININEFABRIEK N.V. In die algemeene vergadering van aandeel', houders werd de balans, winst- en verliesre kening overa 1934 goedgekeurd en het divi, dend vastgesteld op f 75 per aandeel. Tot commissaris werd herkozen de heer mr. C. W. Baron v. Heeckex-en, terwijl tot di recteur werd benoemd de heer Ir. G. Hajoni- des van der Meulen. DELI-BATAVIA MAATSCHAPPIJ. In de heden te Amsterdam gehouden jaar lijksche algemeene vergadering van aandeel houders werd het verslag over 1934 uitge bracht en werden de balans, wixist- verliesre kening over het boekjaar 1934 goedgekeurd. De heer mr. A. W. Gerritzen werd tot eom- missaris herkozen. EXPOSITIE DE 8. In verband met de tentoonstelling van een steclebouwkimdige studie van de Internatio nale Congressen voor het Nieuwe Bouwen (C.I.A.M.), welke door de ax-chitectengroep De 8 gedurende de maand Juni georganiseerd wordt in de zalen van het Stedelijk Museum te Amsterdam, zal de Stedenbouwkundige Raad van het Nederlanadsch Instituut voor Volks huisvesting en Stedebouw een vergadering aan detexitoonstelling wij dexx. Voorts zal aan de tentoonstelling een eenvoudige eereten toonstelling verbonden zijn van het werk van wijlen architect Ir. Jan Duiker, oud-voorzitter van de achitectengx-oep „De 8" en een actief lid der Internationale Congressen voor het Nieuwe Bouwen. STUDIO-SNUFJES. John Emersoxi en Anita Loos hebben xneï Metro een con-tract afgesloten voor het schrij ven en bewerken van scenario's, waarvan de beide eerste zijn: The Studio Girl, naar een novelle -vanGordon Ashley, exi San Fraxicisco naar Robert Hopkins' verhaal van dien naam, Naar het bekende boek van Robert Hiéhens The Gardexi of Allah, zal de Metro onder re gie van George Zukor en film vervaardigen, waarin- Joan- Crawford de hoofdrol zal ver vullen. BURGERLIJKE STAND Haarlem, 20 Mei. Getrouwd 18 Mei; H. A. D. van den Wall Bake en M. E. de Haan. Bevallen 16 Mei: C. M. A. Willems—Schou ten, d.; J. H. Kuijk—Jansen, d.; J. Springveld van der Lende, z.; 17 Mei: M. A. Franco— Redard, d.; 18 Mei: A. H. C. Tromp—Mathot, z. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN DINSDAG 21 MEI Bioscoop de Pont; „De Witte" exi „De Grens- duivels". S uur., WOENSDAG 22 MEI Bioscoop de Pont: „De Witte'' en „Grens- duivels". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM. DINSDAG 21 MEI Groote Kerk: Orgelbespeling, 8.15—9.15 u. Luxor Sound Theater: Geprolongeerd: Het Jolige Weeuwtje. 7 uur en daarna doorloopen- de voorstelling tot 11.30 uur. Rembrandt Theater: „Op stap". Met Ne- dei-landsche artisten. Op het tooneel Beuker en Denys. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Crime without pas sion" 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De Asfaltlelie". Op het tooneel Gills Pack, excentrique francais. 7 en 9.15 uur WOENSDAG 22 MEI Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2