wijk aan zee en duin beverwijk Bekende Beverwijkers. heemskerk Een natuurbad bij de Ruïne van Brederode. Vergadering van de commissie uit de ingezetenen. Commissie van rapporteurs benoemd. Maandagavond hield de in art. 158 der ge meentewet bedoelde commissie uit de inge zetenen (de z.g. dubbele raad), die voor l juni aan Ged. Staten advies zal moeten uit brengen over een eventueele samenvoeging van de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin. haar eerste openbare vergadering onder voorzitterschap van burgemeester H. Rofche. Alle leden waren aanwezig. Na de officieele installatie der Commissie werd overgegaan tot benoeming van een secretaris. De heeren Runia, Van Doorn en Houtkoo- per drongen aan op de aanstelling van een De voorzitter ontkende daarvan de nood zakelijkheid, omdat het voor den secretaris zeer wel mogelijk moet worden geacht, om van de besprekingen een beknopt verslag te maken, waaruit het rapport kan worden sa mengesteld. Bovendien achtte spr. het niet mogelijk de uitgaven voor een stenograaf te doen, omdat er geen post voor op de 'begroo ting is geplaatst en omdat ook de toestem ming van Ged. Staten en den Minister daar voor^ noodzakelijk is. De heer Houtkooper: „De verkiezing, die u hebt uitgelokt kostte ook geld". Ds. Hovy was van oordeel, dat de argumen ten van voor- en tegenstanders wel op schrift zullen staan. Zoowel de voor- als de tegen standers van de fusie hebben een bindend mandaat. Het gaat er dus niet om. dat de leden elkander met argumenten pogen te overtuigen. De heer Runia meende, dat er in de com missie een vrees bestaat, als zou er geen ob jectief verslag van de besprekingen worden gegeven. Wanneer een objectief verslag verzekerd kan worden, zou de commissie zich er misschien meer kunnen vereenigen, om het zonder stenograaf te doen. De voorzitter achtte ieder lid in staat om het samen te stellen rapport te beoordeelen. Alle leden zullen in de gelegenheid worden gesteld, om het rapport te komen inzien. Bij acclamatie wordt dan Mr. Kale, amb tenaar ter secretarie, tot secretaris van de commissie benoemd. Daarna werd de benoe ming van de commissie van rapporteurs be pleit De heer Runia lichtte het voorstel toe en verwees naar de in Beverwijk gevolgde werk wijze. Ook een der anti-fusie-leden kan in deze Commissie zitting hebben. De voorzitter: „Wat wilt u eigenlijk? De heeren onder één hoedje vangen?" De heer Runia: „Dat is niet de bedoeling". Ds. Hovy dacht, dat ook van de voorstanders al een rapport gereed zou zijn. Deze rappor ten van voor- en tegenstanders zouden dan doorgelezen kunnen worden en dan was de zaak afgeloopen. De heer Runia lichtte de werkwijze van de commissie van rapporteurs toe. De voorzitter vreesde, dat daarvan vertra ging het gevolg zou zijn, maar de Commissie had volle vrijheid om haar inzicht te volgen. Met de stemmen van den heeren N. Gooi. Hovy en Velthoven tegen werd op voorstel van den heer Houtkooper besloten een Com missie van rapporteurs te benoemen. Daarin kregen zitting de heeren Runia, Schaaper, Van Doorn en de afgevaardigde van het anti-fusiecomité Ds. Hovy. Bij de rondvraag deed de voorzitter de toe zegging, dat de heeren ten raadhuize voor zoover dat mogelijk zal zijn alle gewensehte inlichtingen kunnen bekomen. De heer Schaaper vroeg een afschrift van het contract van de Buffet Maatschappij „E Pluribus Unum". De voorzitter wilde geen afschrift verstrek ken. De leden konden het contract wel ter inzage krijgen. Hierna sluiting. EEN VENTVERBOD OP KOMST. B. en W hebben den gemeenteraad voorge steld om de politieverordening aan te vullen met bepalingen, waarbij het verboden is voor werpen van welken aard ook met uitzondering van gedrukte stukken hetzij op of aan een weg hetzij aan huizen te verkoopen of te koop aan te bieden en op wegen te venten of met reclameborden te loopen. PARALLELSTRAAT LANGS HOFLANDERWEG B. en W. hebben aan den Raad voorgesteld medewerking te verleenen aan A. Castricum betreffende een aan te leggen parallelstraat langs den Hoflanderweg en het verleenen van uitweg. Uiterlijk binnen 12 maanden zal deze straat onder de gebruikelijke voorwaarden door de gemeente worden overgenomen. LICHAMELIJKE OPVOEDING. Overeenkomstig het bepaalde in art. 195 der L. O.-wet 1920 hebben B. en W. den Raad voorgesteld aan Ged. Staten te verzoeken ten aanzien van de O. L.-scholen in deze ge meente ook na 1 Juli 1935 voor een door hen te bepalen termijn vrijstelling te verleenen voor een door hen te bepalen termijn van de verplichting tot het geven van onderwijs in lichamelijke oefening. EXTRA-HULP AAN WERKLOOZEN Voor het verleenen van extra-hulp aan werkloozen (z.g.n. B-steun) hebben B. en W den Raad voorgesteld een bedrag van f 455.70 te voteeren, zijnde 21 pet. van het totale be drag. Het Rijk vergoedt 79 pet. ENGELSCH INSTITUUT BESTUDEERT DE NOORDZEESTROOMINGEN. Inwoners der badplaats vonden eenigen tijd geleden aan het strand verschillende flesschen bevattende een laagje zand en eenige berichtkaarten, welke portvrij, na 't invullen van de vindplaats der flesch ge retourneerd konden worden aan 'n Engelsch instituut, dat zich bezig houdt met 't be- studeeren der zeestroomingen in de Noord zee. Thans ontvingen zij, die hun bemiddeling verleenden, daarvoor een vergoeding in postzegels, welke hun door ons Departement werd toegezonden. „WIJK AAN ZEE VOORUIT". Het bestuur der vereeniging „Wijk aan Zee Vooruit" heeft ter gelegenheid van de opening van het badseizoen de toezegging van de besturen der voetbalvereen,igingen K.F.C. en Kennemers ontvangen, dat zij be reid waren op Hemelvaartsdag (30 Mei a.s.) een vriendschappelijken wedstrijd te spelen op het terrein der R.K. Voetbalvereeniging Excelsior alhier. Verwacht mag worden, dat als dan het dorp in feesttooi zal zijn. Ter aanmoediging hiervoor zullen a.s. Woensdag 22 Mei 's middags 2 uur in de ga rage van den heer F. Frank aan de Voor. straat, door de vereeniging vaste planten af komstig van de tentoonstelling Flora Heem stede tegen zeer.geringe prijzen beschikbaar worden gesteld. EEN MEDEDEELING. Het bestuur der R.K. Kiesvereeniging Recht en Plicht deelt ons mede. dat er te Wijk aan Zee geen officieele commissie tot behartiging van de belangen der R.K. Staatspartij be staat en dat de heer C. C. Schaaper wel lid en propagandist der R.K. Staatspartij doch nooit als vertegenwoordiger van 'n dis sidentenpartij zal fungeeren. RAADSVERGADERING. De gemeenteraad vergadert op Donderdaj den 23 Mei a.s., des avonds te 7.15 uur ten Raadhuize. Punten van behandeling' 1. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende de verstrekking van extra-hulp aan werkloozen. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende de aan te leggen parallelstraat langs den Hoflanderweg. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der Algemeene Politieverordeninj voor deze gemeente. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot wijziging van de gemeenschappelijke verordening op den keuringsdienst van vee en vleesch. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende het onderwijs in lichamelijke oefening. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouder; tot benoeming van leden en plaatsvervangen de leden der streekplancommissie. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot benoeming van leden der schattings commissie voor de rijksinkomstenbelasting. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot benoeming van een regent van het Gasthuis of Oude Mannen- en Vrouwenhuis. 10. Vaststelling pensioensgrondslagen, 11. Vaststelling kohier straatbelasting 1935. 12. Vaststelling suppletoire begrootingen dienst 1935. 13. Voorbereiding rapport samenvoeging ge meenten BeverwijkWijk aan Zee en Duin. DE NUMMERING CANDIDATENLIJSTEN. Maandagmorgen heeft ten Raadhuize plaats gehad de nummering van de lijsten voor de verkiezing van de leden van den Gemeente raad. De uitslag van deze nummering is als volgt: No. 1. Lijst W. van Dok (S.D.A.P.); Lijst H. C. van der Colk (Vrijz. Dem.); no. 3 Lijst N. Passchier (Verb. Chr. partijen); no. 4 Lijst W. S. Rumping (Communistische partij) no. 5 Lijst H. Paap (R. Kath. partij Wijk aan Zee); no. 6 Lijst J. Poortstra (Neutrale lijst), no. 7 Lijst B. Schelvis (R.K. Staatspartij Wijk aan Zee); no. 8 Lijst N. Tervoort (R.K. Staats partij Wijk aan Duin). LANDDAG VOOR DE DRANK BESTRIJDING. De provinciale jaarlijksche landdag van de R.K. Drankbestrijding zal ditmaal te Bever wijk worden gehouden. In samenwerking met de Provinciale Propagandacommissie zullen de besturen van het Kruisverbond en de Mariavereeniging alhier de noodige voorbe reidingen treffen. De datum van den landdag is nog niet vastgesteld. DE TENNISCOMPETITIE Velserbeek I dat het dezen Zondag zonder v. d Ploeg moest stellen heeft het toch tot een gelijk spel kunnen brengen en daarmede haar kampioenskansen behouden. T. O. P. I moest met 53 in Heemstede I haar meerdere er kennen, wat geen schande is, hoewel een ge lijk spel de verhouding beter had weergege ven. Het heeren-dubbelspel werd door T. O. P. verloren! Velserbeek II kon het in Amsterdam tegen Animo helaas niet bolwerken en verloor met 53. We vreezen het ergste voor Velser beek II evenals voor T. O. P. II dat met 62 van Spirit verloor. Volgende week zal voor beide teams de be- slissine brengen De vaste lasten van het tuinbouwbedry f. Een motie aan dc regeering. De land- en tuinbouworganisaties hebben aan de regeeringen een motie gezonden van den volgenden inhoud: De volledige kring- en afdeelingsbesturen van den Kring Kennemerland. van den L. T. B., Christel. oBeren en Tuindersbond en Ne- derl. Tuindersbond te Beverwijk in gecombi neerde vergadering bijeen, spreken zich met groote eenstemmigheid uit voor de noodzake lijkheid van te nemen maatregelen inzake het 31-obleem der vaste lasten, welke durkken op iet land en tuinbouwbedrijf; Van meening zijnde, dat de ondragelijke last van verouderde leenschulden. hypothe ken. achterstallige pacht en rente, de' sanee- rende werking der crisiswetgeving dermate in den weg staat, dat alle maatregelen tot orde ning van den individueelen bedrijfstoestand tot mislukking gedoemd zijn; overwegende, dat alleen direct ingrijpende maatregelen zullen kunnen verhoeden, dat duizenden nijvere bedrijfsmenschen zich niet staande kunnen houden op het bedrijf, waar in een stuk van hun leven gevlochten is; ebsluiten: via hun hoofdbesturen, bij de drie centrale organisaties aan te dringen tot het overwegen van de mogelijkheid om te komen tot een plan van practische schuldherleiding; overtuigd als bovenstaande besturen zijn. dat speciaal in den land en tuinbouw de be drijven gebukt gaan onder een geweldige fic tieve schuldenlast, achten zij de herleiding hiervan tot meer reëele proporties met mede werking van alle betrokken instanties ge- wenscht; zij geven den wensch te kennen, dat de hoofdbesturen alles in het werk zullen stellen, wat bevorderlijk kan zijn tot het bereiken van een practische schuldherleiding en wel tot verhoudingen, welke o.a. ook met mogelijke bedrijfsresultaten overeenstemmen doen een beroep op alle verwante instanties in den lande om in nauwe samenwerking bij de regeering aan te dringen tot het stichten van een Staats-Crisis-Hypotheek- en Crediet- bank ter financiering van bij bovenbedoelde herleiding vastgestelde schuldbedragen, wel ker aflossing dan verdeeld kan worden over een reeks van jaren. BOOTTOCHT LANGS DE MOOI VECHT. De Beverwijksche Harmoniekapel zal op den Tweeden Pinksterdag deelnemen aan het mu ziekconcours te Loenen. Het bestuur heeft in verband hiermede een boottocht georgani seerd langs de mooie Vecht naar Loenen. De salonboot, welke voor dit doel is gehuurd, zal des morgen te 9 uur vanaf de Pijpkade ver trekken. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING BEVERWIJK Prijsnoteering van 20 Mei 1935. Spinazie per kist 4095 Sla per kist 4590 Postelein per kist 4063 Wortelen per bos 1021 Rabarber per bos 1 1/23 1 '2 Raapstelen per bos 23 Radijs per bos 23 Peterselie per bos 12 Selderie per bos 23 Bloemkool le per stuk 1524 Idem 2e per stuk 812 Witlof per K.G. 14—28 Peulen per K.G. 6064 Dikke boonen per K.G. 80 Asperges le wit per bos 3036 Idem 2e 1417 Idem le blauw 2428 Idem 2e blauw 1720 Aardbeien per doos 2426 MARKTBERICHTEN Noteering van Beverwijk. 20 Mei 1395. Spinazie, per kist f 0.50f 1.10. Postelein, per kist f 0.50f 0.70. Andijvie, per kist f 1.10. Raapstelen, 100 bos f 4. Radijs, 100 bos f3. Wortelen, per K.G. f0.09f0.12. Komkommers, per 100 f 8.f 12. Asperges, per bos wit f 0.38f 0.40. Id„ bl. f 0.30—f 0.38. Id., dun f 0.20. Aardappelen, klei, per K.G. f 0.05f 0.C ld., zand per K.G. f0.09. Bloemkool, per 100 f 8.f 18. Uien, per K.G. f0.09. Sla. per kist f 0.50—f125. Rabarber, per 100 bos f3.f4. Pieterselie, per bos f 0.03. Selderie, per bos f 0.04. Appelen, per K.G. f 0.30f 0.35. Aardbeien, per doosje f 0.26f 0.28. 'oorzitt. vereenig. Middags: Warschwedstrijd op de Mar- quettelaan waaraan 7 corpsen zullen deelne men. Concertwedstrijd in het wandelpark ..Mar quette", waaraan 12 corpsen zullen deelnemen 's Avonds: Eere-wedstrijd tusschen die corp- en. welke in hun afdeeling een eersten prijs behaalden. De prijzen van den eere-wedstrijd worden eerst op 10 Juni toegewezen. Woensdagavond 5 Juni is een feestconcert te geven door het Patronaatsfanfarecorps uit Castricum. Zondagavond 9 Juni is een feestconcert te geven door het fanfare corps St. Caecilia te Heemskerk en het Jongens zangkoor te Heems kerk. Maandag 10 Juni (2en Pinksterdag) zullen corpsen deelnemen aan den Marschwed- strijd. Aan den concertwedstrijd zullen 13 corpsen deelnemen. 'Sü Door onze lens gesnapt. PROGRAMMA MUZIEKCONCOURS Voor het muziekconcours op Zondag 2 er Maandag 10 Juni (2en Pinksterdag) uitge schreven door St. Coecilia luidt het program ma: Zaterdag 1 Juni opening met een feest concert te geven door het fanfare corps „Eensgezindheid" uit Egmond-Binnen. 1. Princess-Marche; 2. Jager, Potpourri, 3. Cortege, De Fleurs; 4. Per Aspera ad Astra. 5, Zeppelin. 6. Potpourri no. 3, 7 La Reine. 8. Rê- veries. Zondagmorgen 2 Juni is de officieele ont vangst door het gemeentebestuur van Heems kerk van hoofdbestuur, jury. eere-comité, Iets over de geschiedenis van de omgeving. Aan den voet van de Ruïne van Brederode was Velserend de natuurlijke pleisterplaats voor de bezoekers der bouwvallen van 't kas teel van het edelste der Nederlandsche adel lijke geslachten. Op zomer-Zondagen en voor al op de beide Pinksterdagen en op Hemel vaartsdag was 't er meestal zeer druk. Dan hoorde men een geroezemoes van stemmen en hoog oploopende stemmetjes van kinderen, die elkaar een schommel betwistten. Daar zal een nieuwe bron van inkomsten worden aange boord. De heer Kok, exploitant van Velserend, liet den heer A. ten Broeke, architect te IJmuiden een plan ontwerpen voor een zwem en strandbad. Dat zal zeker niet weinig bij dragen tot verhoogd vreemdelingenbezoek, maar ook van vele Haarlemsche watersport minnaars. Dezer dagen zijn we eens wezen kijken, hoe het er mee staat. De kanovijver onmiddellijk achter het ge bouw is gereed en strekt zich rondom een langwerpig eiland uit. Er komen twee zwemvijvers, één voor ge oefende zwemmers en één voor kinderen en ongeoefenden. De vijvers zullen een totale op pervlakte van 7000 M2. krijgen. De vijver voor ongeoefenden is klaar. Men ziet er in den westhoek het water uit den bodem opwellen. De groote vijver is nog niet klaar. Daar moe ten nog eenige kubieke meters zand voor ver zet worden. De 23 douchekamers en toiletten zijn al klaar. Zij strekken zich over een lengte van 120 Meter uit met de achterzijde langs den weg langs Brederodeduin. Een nieuw openluchtbad dus. zooals er o.a, ook een is te Bilthoven, te Beekbergen en ach ter het militaire kamp Oldebroek. Niet-zwem mers kunnen zonnebaden langs het kunst matige strand van 14000 M2. De heele water sportinrichting beslaat ruim 3 H.A. Wanneer het bad officieel wordt geopend zullen de matadors op watersportgebied wor den genoodigd. Thans nog een paar historische herinne ringen. Of nu, zooals het jaartal op 't poortje, 1638 deed vermoeden het stichtingsjaar, dan wel het ook genoemde 1624 is, laten we in 't mid den. Ook zullen we niet de gansche reeks van bewoners en bezitters nagaan. Van deze is wel de voornaamste de Burgemeester-Bier brouwer van Haarlem Jan Claesz. Loo, die ook op drie schilderstukken van Frans Hals voorkomt, o.a. als Kolonel der Haarlemsche Schutterij. In 't trappenhuis van ons mu seum ziet ge op een matgekleurde schilderij van den Haarlemmer Matham de bierbrou werij het Scheepje en 't buiten van Jan Clatsz. Loo vereenigd. Met den brand zijn verschillende schilderijen verdwenen o.a. een reproductie van „Het Joodsche bruidje", een der schilderijen welke men graag indertijd naar Parijs wilde zenden. Verder een schil derij van Prins Maurits. Dan werd er in die oude opkamer een bijbel bewaard van meer dan twee eeuwen oud en enkele sabels uit vroeger tijd. Het mooie renaissancepoortje in den achtergevel van het oude gedeelte bleef bij den brand in den zomer van 1933 gespaard. Het is aan ..de Keyser" afgestaan evenals de prachtige tegeltjes in de muren van de keuken, van 1 d.M.2 grootte. Daar werd indertijd een rijksdaalder per stuk voor geboden. .Hendrick de Keyser" zal ze evenwel net als het poortje goed plaatsen Het is evenwel met Velserend lang niet al tijd voorspoedig gegaan. Van adellijke krees het patricische en tenslotte burgerbewoners Vooral in de vorige eeuw stond het bekend als buitencafé. Honderden koetsen en vigi- lanten en janpleziers hebben hier gestaan Talrijk waren er de gezelschappen van stu denten die er hun jool hadden, vooral na een promotie. Omstreeks 1870 was de heer J. J. Baale en deze was meteen kastelein van Brederode. Geen wonder dus dat de op gravingen bij hem in bewaring kwamen. Ja renlang stond dan ook een kast met opge graven wapens en andere voorwerpen op Velserend. Nu staat die kast al 35 jaar in de vierkante torenkamer. J. C. BOON. De heer J. C. Boon is een van de bekende Beverwijksche artsen, die zonder eenig opzien te baren dag in dag uit en wie weet hoevele malen nacht in nacht uit hun gewichtige taak voor het welzijn der menschheid vervullen. Dr, Boon werd in Indië geboren, waar zijn vader, Dr. D A. Boon, geneesheer was. De heer J. C. Boon studeerde aan het Gymnasium te Haar lem en aan de Leidsche Universiteit. In 1922 nam hij de praktijk van zijn vader in Bever wijk over. Dokter Boon heeft een zeer drukke praktijk, die door hem met zeer nauwgezette plichtsbetrachting wordt waargenomen. Vroeger rustte menigeen na de opklim mingen en ronddwalingen in de oude burcht wat uit in de gelagkamer, de serré of in den voortuin. Wanneer wijlen Ds. Craan- dijk in zijn Wandelingen door Nederland in 1887 een en ander van Velserend zegt, is het alleen uitspanning en was er géén gelegen heid voor logies. De latere eigenaar zag in dat het zoo niet kon blijven en liet aan het oude witgepleisterde huis een nieuw gedeel te in modernen stijl bouwen. Huis en erven waren toen ongeveer 4 H.A. groot. Met wat moeite en financieele offers had men er in die omgeving wat moois van kunnen ma ken. Langzamerhand kwam er een toestand van verval, 't Kan wel al een kleine 15 jaar geleden zijn, dat de heer Van den Berg aan een Heemstedenaar verkocht. Deze wilde zijn 300.000 M2. grondbezit ook weer graag van de hand doen.Er was sprake het huis in te richten als zusterhuis van 't Provinciaal Ziekenhuis. Dan zien we dat door wijlen Notaris Daamen „het gunstig bekend staan de en mooi gelegen" Hotel Velserend met tuin en boschgrcnd. samen 75 aren Maan dag 26 April 1920 publiek verkocht wordt. Er waren toen 10 logeerkamers groote kof fiekamer, serres, apart woonhuis, prieel, schuren stalling. Overal electrisch licht, en waterleiding. Dan zouden nog eenige bouw terreinen van 300 en 1000 M2. lang.s Zeeweg en aan den weg naar de ruïne verkocht wor den. Hotel Velserend werd voor f 62.275 op gehouden, terwijl J. Claesz. Loo er in 1624 f 2125 voor betaald had. Mgr. dr. Th. M. Vlaming overleden. In de Mariastichting te Haarlem Is in den ouderdom van 76 jaar overleden mgr. dr. Th. M. Vlaming, kanunnik en oud-officiaal van het bijkom Haarlem. In 1884 was hij tot oriester gewijd. Hij studeerde in Voorhout. Warmond, en Rome. waarna hij in Warmond godsdienst onderwijs gaf. en later kerkelijk recht. Hij schreef een nog geldend werk over het hu welijksrecht in de Kath. Kerk ..Praelexiones Juris Matrimonii". Mede-oorichter was hij van de Kath. Wetenschappelijke Vereeniging, en eerste voorzitter van de Apologetische Vereeniging Petrus Canisius. In 1906 werd hij benoemd tot pastoor van de oaróchie van O. L. Vrouw Rozenkrans en Dominicus aan het Spaarne alhier, welke functie hii in 1915 om gezondheidsredenen verwisselde voor die in Berkel en Rodenrijs. In 1929 kwam hij aan het hoofd van de kerkelijke rechtbank en vestigde zich in Heemstede. In 1932 trok hij zich uit het ambtelijk leven terug. BOETE- EN BEDEDAG. De kerkeraden der Gereformeerde Kerken in de gemeente Velsen hebben beslotn, te voldoen aan den oproep van de kerk van 's-Gravenhage, aangewezen door de Gere formeerde Synode van MVidelburg tot het uitschrijven van boete- en bededagen. Op Zondag 2 Juni zal voor de geestelijke en eco nomische nooden van den tijd een boete- en HOLLAND-AMERIKA LIJN. Rotterdam 1 v. N.-York te Rotterdam. Statendam Rott, n. N.-York p. 20 Lizard. Delftdijk Rotterdam n. Vancouver 19 (n.m.) te Londen. Dinteldijk Rotterdam n. Vancouver 18 te San Francisco. Breedijk New-Orleans naar Rotterdam via Londen p. 19 Lizard. HALCYONLIJN. Maasburg Melila n. Rott. p. 18 Gibraltar. Flensburg 19 v, Narvik te Vlaardingen, Stad Vlaardingen 18 v. Vlaardingen te Kirkenes. Stad Dordrecht 19 van Vlaardingen te Bagnoli. Stad Amsterdam Rotterdam n. Pto Ferrajo p. 18 Quessant. Stad Zaandam Vlaardingen n. Savona 17 (6.55 n.m.) 33 mijl O. van Niton. HOLLAND-AFRIKA LIJN. Jagersfontein (thuisr.) 20 v. Port Said. Boschfontein 1 v. Hamburg te A'dam. Meliskerk (uitr.) p 19*'6 n.m.) Gibraltar. Bloemfontein (uitr.) 17 van Kaapstad. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuisr.) 19 te Havre. HOLLAND-OOST-AZIE LIJN. Serooskerk 20 van Yokohama te Rotter dam. Meerkerk 20 v. Rotterdam te Antwerpen. Hoogkerk 20 v. Hamburg te Rotterdam. Streefkerk thuisr.) 1 v. Masulipatam. Hoogkerk 20 van Rotterdam n. Calcutta. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Pluto 20 van Aarhuus te Amsterdam. Orion 20 van Beyrouth te Candia. Amazone Amst. n. Kopenh. p. 19 Holtenau. Ariadne 18 v. Alicante naar Carthagena. Atlas 8 van W.-Indië te Curacao. Aurora Barcelona n. Amsterdam p. 19 (7.30 n.m.) Lydd. Baralt 11 v. Curacao n. Bovenwindsche eil. Boskoop Chili n. Amsterdam via L'pool 19 (12.10 n.m.) 340 mijl N. van Flores, Ceres 19 van Izmir te Stamboul. Crijnssen IS van Cristobal naar Carthagena Fauna 19 van Oran te Barcelona. Ganymedes 18 v. Salonika te Limni. Hermes 18 van Patras te Malta. Iris 16 van Cristobal naar Pacifichavens. Juno 19 v. Amsterdam te Hamburg. Midas 9 van Curacao naar San Domingo. Nereus Stettin n. Amst. p. 19 (11 n.m.) Brunsbuttel. Odysseus 16 v. Curacao te Kingston (Ja.). Orpheus Vigo n. Amst. p. 18 Quessant. Orestes 19 van Algiers naar Rotterdam Rhea 18 van Cadix te Genua. Stella 19 v. Amsterdam te Hamburg. Theseus 18 v. Amsterdam te Kopenhagen. Titus 18 van Castellon naar Alexandrtë. Venus 18 van Venetië te Triest. Vulcanus 18 v. Valencia n. Rotterdam. Venezuela Amst. n. Barbados p. 19 Quessant Calypso Rott. n Vigo p. 18 Dungeness. KON. HOLL. LLOYD. Salland thuisreis) p. 18 Fern. Noror.ha. Montferland (thuisreis) 18 v. Montevideo. Zaanland 20 v. Hamburg te Amsterdam. Amstelland (uitreis) 20 Mei te Montevideo. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak (tthuisreis) p. 19 Kaap del Armi. Slamat (thuisreis) p. 18 Finisterre. Kedoe (thuisreis) 19 v. Port Said. Kota Nopan (uitr.) p. 20 Kaap del Armi. Kota Gedoe 19 v. Rotterdam te Hamburg. Kota Baroe 19 v. Roterdam te Batavia. Kota Radja (thuisreis) 20 v. Belawan. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca (thuisreis) 18 v Hamburg. Alwaki 20 v. Rotterdam te Hamburg. Alpherat (uitreis) p. 19 Quessant. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Laut (uitreis) 19 te Napels terugge keerd, vertr. 21. Tajandoen 19 v. Amsterdam te Hamburg. Jolian de Witt (thuisreio p. 18 Gibraltar. Salawati (uitreis) p. 19 Perim. Chr. Huygens (uitr.) 19 te Sabang. Poelau Tello 18 van Batavia n. Amsterdam. thuisreis) 19 Johan van Oldenbarnevelt van Sabang. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. Peisander 18 Mei var. Amsterd. te Batavia. City of Eastbourne. Rott. n. Japan 20 te Kobe. City of Bristol, Japan naar Rotterdam 20 v Sabang. City of Birmingham Otaru n. Rotterdam p. 19 Perim. Benmacdhui, Kohsichang n. Rotterdam 19 te Antwerpen. Benvanoch Otaru n. Rott. 19 te Colombo. Rhesus 18 v. Batavia n. Amsterdam. Menelaus 17 v. Yokohama n. Roterdam. Scheepvaartkanalcn in Rusland. Uit Rusland wordt gemeld, dat een reeds voor 175 jaar geleden geopperd plan om de Zwarte Zee en de Kaspische Zee door een groot scheepvaartkanaal te verbinden ver moedelijke eens tot werkelijkheid zal komen De afstand tusschen deze twee zeeën is ruim zes honderd Kilometer en voor de uitvoering van het werk zou niet minder dan vijf jaar -oodig zijn. Na gereedkomen van dezen nieuwen scheep vaartweg zouden zelfs zeer groote schepen daarvan gebruik kunnen maken. Makreelinvoer. De Noorsche motorkotter Sigurd A. is hier van Kristianssand aangekomen met een la ding makreel voor een plaatselijken impor teur en ging na lossing met de restant-lading verder naar Boulogne sur Mer. Onder Russische vlag. De naar Rusland verkochte stoomschepen Almelo en Brielle van de K. N. S. M. zijn door de koopster overgenomen en onder de nieuwe vlag gebracht met den naam Djurma en Ellekchan. Geen dividend. De Rotterdamsche Lloyd keert over het af geloopen jaar geen dividend uit. AANGEKOMEN. 19 Mei: Vliestroom s.s. Huil Venus m.s. Londen Antje m.s. Londen Kalba m.s. Londen G an net s.s. Londen Stella s.s. Hamburg 20 Mei: Rhein s.s. Hamburg Bowling s.s. Leith Zaanland s.s. Hamburg Sigurd A. m.s. Kristianssan« VERTROKKEN. 19 Mei: Beverwijk s.s. Archangel 20 Mei: Sigurd A. m.s. Boulogne Pernambuco s.s. Rio de Janeiro

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5