HET NIEUWE AVONDBLAD Valsen krijgt een voorschot uit het Werkfonds. Bekende plaiaitsgeiiooten 20e JAARGANG No. 169 WOENSDAG 22 MEI 1935 IJMU1DER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN15 regels 0.75. Elke regel mear J 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten- ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; f 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; f 30.-bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht- tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. VELSEN Uitvoering van het rioleeringsplan wordt mogelijk gemaakt. Totale kosten ruim één millioen! Burgemeester en wethouders heb ben van den minister van Financiën bericht ontvangen, dat de Regeering in beginsel bereid is, gevolg te geven aan het door het college tot 't Werk fonds gericht verzoek, de uitvoering van het rioleeringsplan voor de ge meente mogelijk te maken door mid del van een aan de gemeente te ver strekken voorschot. Het bedrag van dit voorschot is voorloopig bepaald op f 737.000.De totale kosten van het werk bedragen ruim één millioen gulden! Welhaast geen enkele gemeente in ons land ls zoozeer door de crisis getroffen als de ge meente Velsen. Niets is er, dat beter dezen toestand kan typeeren dan het groote aan tal arbeiders, dat al gedurende eenige jaren tengevolge van den noodtoestand in het vis- scherijbedrijf, in de metaalindustrie, in het bouwbedrijf enz. tot nietsdoen is gedoemd. Meer dan twee duizen#zijn het die één jaar, twee jaren en nog langer rondloopen met als eenige bezigheid den dagelijkschen gang naar het stempellokaal, met als eenig vooruitzicht stempelen. En daar komt dan plotseling deze heug lijke tijding uit Den Haag. een tijding, die tengevolge heeft, dat eindelijk een groot aan tal werkloozen niet langer zal behoeven te stempelen en doelloos langs de straat rond te loopen. Er komt werk, werk voor velen. Lang heeft het geduurd voordat de Regee ring een beslissing in deze heeft genomen. Nog in een der laatste raadsvergaderingen konden burgemeester en wethouders geen definitief antwoord geven op de vraag van den heer Luikman in verband met deze aan gelegenheid. Te blijder is daarom de tijding, dat ook onze gemeente een naar verhouding zeer ruim aandeel krijgt van het door de Regeering ter vermindering van de werkloos heid beschikbaar gesteld bedrag. Er zullen over de voorwaarden vaarop het vermoedelijk renteloos voorschot wordt vérleend, nog wel besprekingen gevoerd moe ten worden, maar waar naar wij vernamen alle vier betrokken ministers zich in begin sel vóór het verstrekken van het voorschot hebben verklaard, is de totstandkoming van een definitieve regeling zeer zeker nog slechts een kwestie van tijd. De uitvoering van het rioleeringsplan (plan Mabeg) zou in normale tijden ongetwijfeld een kwestie van vele jaren zijn geweest. Dien tengevolge moet een vervroegde uitvoering worden beschouwd als werkverschaffing en zullen de loonen daarmee in overeenstem ming zijn. Een aanzienlijk deel van de totale kosten is arbeidsloon. Dit betreft niet alleen de uit voering van het werk in onze gemeente, (waarvoor ongetwijfeld alleen werkloozen uit Velsen in aanmerking komen) maar ook de werkzaamheden, die elders verricht zullen worden als het fabriceeren van de rioolbui zen, steenen en ander materiaal en ongetwij feld is het feit, dat ook andere gemeenten van de uitvoering profiteeren voor de Re geering aanleiding geweest, voor onze ge meente zulk een groot bedrag beschikbaar te stellen. Wat het werk op zichzelf betreft, dien aangaande kunnen wij mededeelen, dat dit omvat de uitvoering in hoofdlijnen van het bekende rioleeringsplan Mabeg. Als voor naamste onderdeelen kunnen wij noemen het aanleggen van een hoofdriool van Santpoort- Dorp en Santpoort-Station langs den Rijks weg en van IJmuiden langs den IJmuider- straatweg naar een in Velsen te bouwen groote zuiverings-installatie met loozing op het Noordzeekanaal. Het werk heeft dus niet alleen een maat schappelijke. maar ook 'n hygiënische waarde De aanleg van het hoofdriool van Santpoort naar Velsen maakt het mogelijk, dat de in Santpoort aanwezige straatriolen op het hoofdriool kunnen worden aangesloten, waardoor een einde komt aan de vele klach ten van de inwoners van Santpoort over toe- DE WERKLOOSHEID. J.l. Zaterdag waren bij de Gem. Arbeids beurs als werkzoekende ingeschreven 345 bouwvakarbeiders, 321 metaalbewerkers, 38 kantoorbedienden, 22 huisbedienden, 32 hout bewerkers, 25 landarbeiders, 530 visschers en andere arbeiders in het visscherijbedrijf, 678 losse- en fabrieksarbeiders, 303 in overige be roepen. Verder beneden den leeftijd van 18 jaar: 2 bouwvakarbeiders, 19 metaalbewer kers, 6 kantoorbedienden, 12 huisbedienden, 2 visschers, 44 losse- en fabrieksarbeiders en 5 in overige beroepen. Het totaal aantal werkzoekenden bedroeg derhalve 2384. WITTE KRUISJESDAG. Naar wij vernemen, zal Woensdag 26 Juni de Witte Kruisjesdag worden gehouden tu i bate van de afdeeling Velsen Tan »Het WittetKruis'', standen, ontstaan door het ontbreken van een volledig functionneerende rioleering. Voorts zal de nabij het Noordzeekanaal te bouwen zuiverings-installatie, waardoor het mogelijk wordt, het rioolwater in gezuiverden toestand op het Noordzeekanaal te. loozen, aan de ernstige verontreiniging van het Noordzeekanaal een einde maken Natuurlijk zal het nog wel eenigen tijd duren voordat met het werk begonnen kan worden. De plannen zullen verder moeten worden uitgewerkt en zooals gezegd", de de finitieve overeenkomst met het Rijk zal nog tot stand moeten komen Maar het vooruit zicht. dat er werk komt voor velen, stemt tot vreugde, des te meer, omdat naast de te werkgestelde arbeiders ook de middenstand, die eveneens moeilijke tijden beleeft, er wel bij zal varen. Gemeentezorg voor jeugdige werkloozen. Opleiding tot vakbekwaamheid. Naar wij vernemen, zal binnenkort een aantal jeugdige werkloozen van gemeente wege in staat worden gesteld een opleiding te genieten tot vakbekwaamheid. De betreffen de voordracht zal spoedig door B. en W. den Raad worden aangeboden. Voor dat doel wordt door de gemeente een aan de Zuidzijde van.de Visschershaven staan de fabriek gehuurd/waar de jongelui, die na hun vakschcolopleiding te hebben genoten, geen werk konden krij'gen, onder leiding van werklooze vaklieden hun verworven kennis kunnen onderhouden en uitbreiden. In de eerste plaats komen timmerlieden, smeden enz. in aanmerking. Van den gang van zaken zal 't afhangen, of uitbreiding aan de vakken zal worden gegeven. Het loon, dat aan de lei ders zal worden uitbetaald, houdt verband met het aantal deelnemers. De jongens krijgen een kleine vergoeding. De administratie wordt door werklooze kantoorbedienden verricht. Met de inrichting van de fabriek zal binnen korten tijd worden begonnen. BURGERLIJKE STAND Bevallen: G. A. BroekTin, z., Kennemer laan 16 rd., IJmuiden; R. OostwouderSchuil, z., Eschdoornstraat 30, IJmuiden; A. Boogaard Ros, z„ Enschedéstraat 37, IJmuiden; H, WagemansWesterman, z., Engelmundiusweg 50, IJmuiden; M. GuijtOoms, d., Varenius- straat 4, IJmuiden; A. S. M. v. d. VeldGass- ner z. Zeeweg 169 IJmuiden. Overleden: M. A. P. ter Meulen 72 jaar, we duwe van P. J. v. d. Boogaard, Schaepman- laan 2, Driehuis; A. Wiersma, 91 jaar, wed. van A. Beers, Schulpweg 115, Velser? N.; A. Wolterman, 65 jaar, echtgenoot van G. Ha ring, Willemsbeekweg 85, IJmuiden; W. Voogt, 2 maanden, dochter van P. Voogt, Stations weg 44, IJmuiden; C. M. Buhrs, 58 jaar, wed. van G. van der Eem, Zeeweg 35, IJmuiden. Gehuwd: J. van Elfrinkhof en A. S. van der Werf, Nij kerk. Mutaties bij het loodswezen. Met 1 Juli is eervol ontslagen A. Blom als commissaris van het loodswezen, bétonning, bebakening en verlichting, tevens ontvanger der loodsgelden te IJmuiden. Als zoodanig is benoemd te IJmuiden R. Dobbenga, thans idem te Terschelling en als zoodanig benoemd te Terschelling de ambtenaar voor opnemings werkzaamheden ten dienste )$n het loods wezen E. H. W. Roggenkamp. IJMUIDEN Uit het Volkenbondsnummer der Velser H. B. S.-Bode. De bijdrage van Arthur Henderson. Het zal de redactie van de Velser H.B.S. Bode zeker een groote voldoening zijn geweest, dat zij voor haar Volkenbondsnummer een bij drage heeft mogen ontvangen van niemand minder dan Arthur Henderson. Deze belangwekkende bijdrage is in het Engelsch in het nummer opgenomen. Voor die lezers van ons blad, dié de Engelsche taal niet machtig zijn en waaronder er zeer zeker velen zullen zijn, die van den inhoud gaarne kennis willen nemen, laten wij hieronder de vertaling volgen. Het stuk is getiteld „In pursuit of peace". (Op weg naar den vrede) Gedurende de eeuwenoude geschiedenis van het menschdom heeft men den oorlog be schouwd als een onvex-mijdelijke en niet te ontloopen voorwaarde van nationaal leven en ofschoon de beschaving in vele richtingen is vooruitgegaan is de oorlogsgeest niet in de zelfde mate verminderd. Inderdaad, naarmate de naties zich ontwikkelden bleek, dat een grooter deel van den welstand, verkregen door menschenarbeid en door den vooruitgang der wetenschappen voor dit doel werd besteed. Bovendien werden de beste stellen hersenen en massa's energie van sommige staatslieden geleerden, „captains of industry", soldaten en zeelieden verbruikt bij het concentreeren op die voorbereidingen, die zich het best ver eenigen met de consequenties van een oorlog. De volken zochten hun veiligheid in bewa pening en trachtten al hun militaire voorbe reidingen te rechtvaardigen als maatregelen, noodig voor zelf-verdediging. Verder moet er op gewezen worden, dat de wereld nooit voor den vrede georganiseerd is. Tientallen, honderden jaren hebben staats lieden en volken alleen in negatieven zin aan den vrede gedacht. Zij beschouwden den vrede als een stilstand van den strijd, als een tüd- perk tusschen den eenen oorlog en de nvol genden. Er was voor den wereldoorlog van 1914—1918 geen poging van eenige beteekenis of van eenigen duur om dit groote vraagstuk objectief en constructief te behandelen. Het is daarom noodzakelijk, er den nadruk op te leggen, dat wereldvrede veel meer beteekent dan het uitbreken van vijandelijkheden op een bepaalde plaats of een bepaald oogenblik te verhinderen, hoe belangrijk dit ook moge zijn. Vrede is een groot constructief ideaal, dat de naties ijverig moeten nastreven als zij willen samenleven in vrijheid gelijkheid en veilig heid. Het was nu in het licht der ondervinding, dat de staatslieden na afloop van den wereld oorlog werden geroepen het internationale systeem op te bouwen. Men ondervond, dat een nieuwe geest en nieuwe denkbeelden, tezamen met een nieuw internationaal raderwerk van een alles omvattend karakter onmisbaar was en het was om hierin te voorzien, dat de Vol kenbond werd opgericht. De stichting van den Volkenbond was een beslissende stap tot het verkrijgen van een vredelievende regeling van geschillen en tot het consolideeren van den wereldvrede. Het fundamenteele beginsel, waarop de Volkenbond, vertegenwoordigd door de Assemblée, is gevestigd, is dat elke oorlog of elke oorlogsdreiging een kwestie is, welke den geheelen Volkenbond aangaat, en deze moet eiken stap ondernemen, dien hij noodig en nuttig oordeelt om den vrede te behouden. Dit beginsel tast het denkbeeld aan, dat het mogelijk is, onverschillig of neutraal té blij ven, wanneer een oorlog, in welk deel van de wereld ook uitbreekt. Het is een realistische leerstelling, omdat de naties zóó afhankelijk van elkaar zijn. dat oorlog ergens kan worden oorlog overal. De Volkenbond is het eenige alternatief tusschen de afkeurenswaardige methoden van vóór den oorlog en het behoud van den vrede. De samenstellers van het ver bond trokken een groote les uit den wereld oorlog, n.l. dat de vrede alleen dan verkregen kan worden, wanneer we.de wereld interna tionaal organisêeren en dit positieve en con structieve oogmerk moeten we voortdurend voor den geest houden, indien we het vraag stuk in werkelijken zin willen benaderen. Het is van het grootste belang, dat wij ons ver trouwen schenken aan het collectieve systeem van den Volkenbond en al het mogelijke doen om het te laten overheerschen. Het collectieve systeem moge ver van vol ledig zijn, maar het is levende en groeiende en het is de uitdrukking van de grootste poli tieke organisatie, die de wereld ooit gekend heeft. Zijn kracht en vitaliteit kunnen geme ten worden naar den wil van regeeringen en de publieke opinie, het in stand houden tegen welke aanvallen ook. De Volkenbond, de As semblée, het Pact van Parijs en het collectieve vredessysteem in zijn geheel zijn het groote avontuur, waaraan de beschaving is toever trouwd en waarvan geen terugkeer mogelijk is. Een regeering, welke dit systeem verwerpt, of het slechts lippendiensten verleent, wat ook haar bedoelingen zijn, moedigt onvermijdelijk haar tegenwoordige en toekomstige bewoners aan, het gebruiken van geweld als wettig en onvermijdelijk te beschouwen. Allen die den vrede liefhebben, moeten erkennen, dat de internationale toestand ernstig verstoord is. dat veel vertrouwen verloren is gegaan, dat de naties een neiging toonen, terug te vallen in de politiek en de methoden, die uitliepen in den wereldoorlog en dat een nieuwe wedstrijd in bewapening door de jongste gebeurtenissen belangrijk aan kracht gewonnen heeft. Veel zal er daarom nog gedaan moeten wor den, vóórdat de zaak van den vrede door een wereld-overeenkomst en door intei-nationale samenwerking de overwinning heeft behaald. Grooter aandacht moet geschonken worden aan het belangrijke vraagstuk van de moreele ontwapening, daar het in den grond een vraagstuk van den geest is en het uitzicht moet anders, helderder worden. De pogingen van de naties, al of niet lid van den Volken bond, den vrede veilig te stellen tegen aan vallen, moeten onwrikbaar worden volgehou den totdat zij verwezenlijkt zijn. Tot dit doel is bereikt, moeten de naties meer denken in termen van internationale vereeniging en sa menwerking dan in termen van conflict en concurrentie. Laat ons den weg van den vrede zoeken en dien volgen, in plaats van onszelf over te geven aan het betreurenswaardig aanvaarden van een voorbereiding van een nieuwen oor log. De mechanisatie in de sigarenindustrie. Bespreking in Haarlem. Het Belgische koningspaar is te Stockholm aangekomen om het huwelijk van rid-b^te-aoneii. De Eerste Nederlandsche Bond van Klein- fabrikanten in de Sigarenindustrie hield Dins dagavond in hotel Royal" aan het Stations plein een openbare vergadering om maatre gelen te nemen tegen de toenemende mecha nisatie in de sigaren-industrie. De bijeenkomst, die vrij druk bezocht was, werd gepresideerd door den heer S. van Kleef. Deze sprak een kort welkomstwoord, waarna hij het doel der vergadering uiteen zette. Hij herinnerde er aan, dat het op 1 Juni dertien jaar geleden is, dat aan de si garenindustrie de eerste slag is toege bracht. want toen trad de Tabakswet in wer king. Dien klap is men met groote moeite te boven gekomen. Lang duurde die rust echter niet. want er kwam belastingverhooging, ge volgd door de economische crisis van tegen woordig, die met ijzeren hand in het be drijf s- en industrieleven grijpt. De mechanisatie zal den genadeslag toebrengen. Nu is wel gepu bliceerd, dat de regeering er haar aandacht aan schenkt, maar zij moet niet met halve maatregelen komen. De eerste spreker, de heer S. Ossendrij- v e r, tweede voorzitter van bovengenoemden bond. schetste den toestand van de kleinfa- brikanten in de sigarenindustrie, die zoo van de economische crisis te lijden hebben, vooral door de mechanisatie dezer industrie, waar door ze in hun bestaan ernstig bedreigd wor den. Alle mechanisatie is niet te veroordeelen, maar wel die in de sigarenindustrie. Deze mechanisatie kan in algemeenen zin geen volksbelang genoemd worden. In 1930 waren er in ons land 237,039 verloren arbeidsdagen; in 1931 bedroeg dit aantal 498,636; in 1932: 518,760 en in 1933, toen de mechanisatie nog niet haar hoogtij bereikt had 1,013,785. En toch was in die jaren het verbruik van siga- ten met 15 millioen toegenomen. Een bewijs, hoezeer de mechanisatie de werkloosheid in de hand heeft gewerkt. Mechanisatie betee kent ook trustvorming en dit leidt tot knecht schap van de sigarenwinkeliers en vele be langhebbenden. Er moet ordening komen in den goeden zin van het woord, anders gaat het nog harder bergafwaarts, niet alleen met de kleinfabrikanten en de sigarenhande laars, maar ook met de massa. Mechanisatie is een stomme vernieler van de volkskracht. Zij veroorzaakt een onnoemelijk leed onder de belanghebbenden. In dit voorjaar is de werkloosheid onder de sigarenmakers in ons land toegenomen van 3197 tot 4176. Dit zal nog erger worden, wanneer de regeering niet afdoende ingrijpt. De organisatie kan dus niet stil blijven zitten; zij moet de belanghebben den er toe brengen, dezen penibelen toestand te bestrijden, anders blijft men in het moeras zitten; anders zullen cr maatregelen worden genomen, die nog nadeeliger voor de sigaren industrie zullen zijn. Men moet propaganda maken in eigen belang en in dat van de ge- heele industrie, opdat deze voor algeheelen ondergang wordt behoed. De heer W. G o u b i t z. eerste voorzitter van bovengenoemden bond, merkte op. dat men ook vóór den oorlog een laag- en een hoog- 'l conjunctuur heeft gekend, evenals crises; maar die laatste waren nooit zoo omvangrijk en langdurig van aard, als de huidige crisis, die niet alleen een economische, maar ook een politieke is. Duizenden arbeiders in de si .garenindustrie zijn werkloos geworden. Spre ker schetste den jtoestand in deze industrie Door onze lens gesnapt. Ds. J. Th. Meijer. Ds. J. Th. Meijer, Ned. Hervormd predikant alhier werd in 189G geboren. In 1921 werd hij toegelaten als candidaat in Friesland. Den. 7en Mei 1932 aanvaardde Ds. Meijer in Hoenderlo het predikambt, waar hij bleef tot 1926 toen hij een beroep aanvaardde te Gendt. Den 27en September 1931 aanvaardde hij een beroep naar Velsen als opvolger van Ds. van Leeuwen. Ds. Meijer beweegt zich vooral veel op het gebied der jeugdorganisatie. Ook is hij op let terkundig uebied werkzaam. van vroeger, toen door den lagen loonstan- daard menschen 16, 17 en 18 uur per dag moesten werken. De corruptie in de klein-industrie van te genwoordig is ontstaan door de mechanisatie. Wanneer deze doorgaat wordt de klein-in dustrie weggevaagd en mét deze de midden- en groot-industrie. Er moet komen een groo- tere werkgelegenheid, dan zullen vele klein fabrikanten gaarne {?r het bijltje bij neerleg gen en als werknemer in de fabrieken gaan arbeiden. De mechanisatie moet dus gebrei deld worden. Bij de regeering moet er op worden aangedrongen, art. 24 van de Tabaks wet te wijzigen in dien zin, dat alleen gewerkt mag worden van 's morgens acht tot 's namid dags zes uur en niet van 's morgens zes tot 's avonds acht uur, zooals nu is toegestaan. Dit zal een zeer gunstigen invloed op de in dustrie hebben. Dan bestaat de mogelijk heid, dat het donkere wolkenfloers vaneen gescheurd wordt en dat een lichtstraal door za! breken, die weer hoop in de toekomst geeft. Beide sprekers ontvingen applaus en een woord van dank van den voorzitter. Er volgde nog een korte gedachtenwisse- ling. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn op 21 Mei de navolgende faillis sementen uitgesproken. Willem Eyk, veehouder, wonende te Wijde Wormer. Curator Mr. Jhr. W. A. Baud te Haarlem. J. Lanser Johszoon. landbouwer, Haarlemmer meer, Leimuiderdijk. Curator Mr. J. G. Bettink te Haarlem. P. Lanser. landbouwer, te Haarlemmermeer, Leimuiderdijk 566. Curator Mr. J. G. Bettink te Haarlem. G. van Lienen. caféhouder, te IJmuiden, IJmuiderstraatweg, gebouw Tivoli. Curator Mr. E. J. van Tuinen te Beverwijk. N.V. Oostzaansche Wildhandel voorheen C. de Graaf Wzn. te Oostzaan. Curator Jhr. Mr. L. U. Remgers Hora Sicca- ma te Haarlem. R. Kok. depothouder, te Haarlem. Warmoes- straat 19. Curator Mr. mej. C. H. Deknatel, te Haar lem. Rechter-commissaris mr. E. J. W. Top. Opgeheven werd de navolgende faillisse menten N.V, Technische Handelsbureau „Virtus", gevestigd te Haarlem. Curator Mr. T. A. M. A. van Löben Seis te Haarlem. B. van Looy, metselaar en tegelzetter, te Haarlem. Curator Mr. Jhr. W. A. Baud te Haariem. G. van Koperen, aannemer van grond werken. te Haarlem. Curator Mr. J. H. C. Slotemaker te Haarlem. J. J. van Koperen, aannemer van grond werken. te Haarlem. Curator Mr. J. H. C. Slotemaker te Haarlem. KI. v. d. Woude. veehouder, te Zaandam. Curator Mr. H. M. C. Dekhuyzen, te Zaan dam. Geëindigd werd het navolgende faillisse ment wegens het verbindend worden der uit- deelingslijst: A. Dogterom, kellner, te Zandvoort. f Curator Mr. P. Tideman te Haarlem,

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1