Victor Hugo herdacht. BALDWIN ANTWOORDT HITLER. Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT £ust van Verstopping? JDoxeer-CUJcertJes THIJS IJS EN DE WINTERKONING Radio-Programma nflflPERDAG 23 M E I 1935 BUITENLAND. Nu dertien punten van den Britschen vice-premier. Motieven voor uitbreiding van de iuchtmacht. Punten van overeenstemming met Hitler. ENGELAND. pe rede van Hitler stond op den voorgrond te verklaring die de plaatsvervangende oiemier Baldwin gistermiddag in het Lager huis over de Engelsche defensiepolitiek en verband daarvan met den internationalen jtfstand, heeft afgelegd. Stanley Baldwin. Onmiddellijk in het begin van zijn uiteen zettingen ging Baldwin in op eenige der door Hitler genoemde 13 punten. Hij zeide daarbij ojn. het volgende: 1. De verklaring van Hitier, dat Duitsehland in de lucht gelijkheid eischt met de andere afzonderlijke staten, is een bevestiging van de ba sis waarop het Engelsche plan ge grondvest is. 2. Het Duitsche standpunt, dat Duitsehland niet alleen bereid is tot een verhooging, maar ook tot een ver laging van zijn bewapeningsniveau is een zeer belangrijke gedachten- gang. 3. De Duitsche uitlatingen over een luchtpact op de basis van het verdrag van Locarno zijn des te waardevoller daar Hitier zeide, dat een zoodanig luchtpact begeleid moet gaan door een limiteering der luchtbewapenin- gen. 4. Passages in de rede van Hitier toonen, dat hij de Engelsche meening over de bescherming van de civiele bevolking tegen aanvallen uit de lucht deelt. 5. Engeland begroet de bijdrage van Hitier als hulp voor een algemeene regeling in den zin van de protocollen van Londen. 6. Baldwin verklaart, dat hij niet zou refereeren aan de uitlatingen van Hitler over de Oost-Europeesche pactplannen daar dit niet in direct ver band stond tot de debatten over de defensie van heden. 7. De Engelsche regeering overweegt het plan van een coördineering der Engelsche defensieministeries. 8. Wat de Engelsche plannen inzake uitbreiding der bewapening betreft, deed Baldwin onder luiden bijval een beroep op het Lagerhuis en het volk, iedere paniekstemming te vermijden. ,Wij willen de fouten van het verleden niet herhalen. Teveel kostbaar bloed is vergoten." 9. De sluier, die ligt over de hande lingen van de drie autoritaire staten in Europa is inJDuitschlandvoor 'n deel opgelicht. Laat ons hopen aldus spr., dat hij geheel zal worden verwijderd, opdat wij reden tot blijdschap heb ben. 10. Engelands maatregelen tot be wapening in de lucht worden geba seerd op de verklaring van Hitier, dat zijn doel de pariteit in de lucht met Frankrijk is. 11. Engeland is derhalve voorne mens zijn luchtvloot uit te breiden binnen den tijd van 2 jaar tot 1500 frontvliegtuigen. 12. Het luchtpact en de limiteering van de luchtbewapeningen zijn veel gemakkelijker te bereiken wanneer de drie landen, Duitsehland, Frankrijk en'Engeland uitgaan van hetzelfde uitgangspunt, d.w.z. wanneer de pari teit in de lucht in alle drie staten voorhanden is. 13. Met de Engelsche industrie zijn onderhandelingen gaande om de expansie der industrie voor militaire productiedoeleinden te verkrijgen. Op dit punt wil Engeland bij geen en kel ander land ten achter-staan. In zijn verdere rede zeide Baldwin o.m.: Het Lagerhuis zal zich herinneren, dat de verklaringen, die de premier en de mi nister van buitenlandsche zaken bij de de batten op 2 Mei hebben afgelegd, een beroep op Duitsehland behelsden om in een con- creten vorm een bijdrage te leveren ter op lossing van de moeilijkheden en gevaren voor ce veiligheid en het vertrouwen, die de we reld overstroomden en die slechts door col lectieve overeenkomsten uit den weg konden Wonden, geruimd. Het is klaarblijkelijk, dat de rede van den rijkskanselier onder anderen oen antwoord vormt op dit beroep. Wij er kennen dit als zoodanig. Hitier heeft het Duit sche standpunt in verscheidene richtingen van het grootste belang krachtiger gepre ciseerd en heeft in een reeks problemen aan geduid. wat Duitsehland bereid is te doen. Wij beschouwen die verklaringen als zeer belangrijk. Zij verdienen het door ons allen 200 ernstig en zoo snel mogelijk bestudeerd te worden. In de rede van Hitler is een punt, dat on middellijk betrekking heeft op het thema van de debatten van heden. Hitier heeft ver klaard de Duitsche luchtstrijdkrachten te beperken tot den stand der andere West- Europee'sche mogendheden. Dat is een beves tiging van de basis, waarvan de Britsehe lichtplannen uitgingen. Ik moet verder de bijzondere aandacht der afgevaardigden richten op de ver-wijzing vair Hitier naar het voorgestelde luchtpact tus sen de Locarnomogendheden. Wat Hitier 'bans gezegd heeft is des te waardevoller, ^ngezien hij zijn hoop liet doorschemeren, ast het afsluiten van een zoodanig pact ver wekelijkt zou kunnen worden tezamen met een overeenkomst inzake beperking. Het antwoord, dat wij op het beroep van ,öen minister-president van 2 Mei hebben ge degen toont ons dat de hoop titans eeniger- gemotiveerd, is, dat door de gemeen schappelijke pogingen van de betrokken lan den een resultaat zal kunnen worden be reikt. Bovendien is er nog een verder punt, waar aan de Britsehe regeering het grootste be lang hecht. Het schijnt ons, dat het afslui ten van een luchtpact zou kunnen worden verbonden met een streven naar bescherming van de burgerlijke bevolking tegen de geva ren van een aanval uit de lucht. En in de rede van Hitier bevinden zich passages, die schijnen aan te duiden, dat Hitier deze mee ning deelt. Dat zijn zeer belangrijke overwegingen, die bij luchtvaartdebatten niet kunnen worden weggelaten Wij begroeten Hitiers bijdrage in deze aangelegenheid als een hulp voor een algemeene regeling, die het doel was van de Londensche protocollen Wanneer ik thans geen andere passages van zijn redevoering bespreek, waarin hij bijv. de bijdrage defi nieert, die Duitsehland bereid is te leveren, dan geschiedt dat slechts omdat deze niet onmiddellijk in verband staan met de on derwerpen, die hedenmiddag hier op het pro gramma staan. Voortgaande behandelde Baldwin 't eigen lijke Britsehe aefensieprobleem. Hij gaf daar bij een overzicht over de internationale ge beurtenissen sedert 1933 en constateerde, dat de uitbreiding der wapensoorten geen gelijke tred had gehouden met de ontwikkeling van de buitenlandsche politiek. Een der ernstigste oorzaken van onrust en vrees is de onzekerheid over datgene, wat verborgen ligt achter de plannen der auto ritaire staten, waarvaner in Europa drie zijn. Het autoritaire systeem kan een sluier leggen over alle gebeurtenissen in het land. In Duitsehland is de sluier gedeeltelijk ge licht. Wat in November 1934 door spr. gezegd is over de Duitsche vliegtuigen was toen vol strekt juist. Volkomen onjuist waren echter zijn beramingen voor de toekomst. Noch spr. noch zijn raadgevers hadden eenig idee van het niveau der vliegtuigproductie in Duitseh land gedurende de laatste zes maanden ge had. In den loop der besprekingen met Hit- Ier is duidelijk gemaakt, dat Hitler's doel pariteit was met Frankrijk. Op deze opgave steunden de toenmalige Engelsche voorstel len. Voor de pariteit der drie volken is het getal 1500 frontlinie-vliegtuigen ten grond slag gelegd. Dat is in overeenstemming met het in het jaarrapport van den Volkenbond gepubliceerde getal over de luchtstrijdkrach ten. Engeland streeft naar een getal van 1500 vliegtuigen, die met de grootst mogelijke snelheid vervaardigd moeten worden De En gelsche luchtstrijdkrachten in het verre Oos ten zijn niet inbegrepenin dit getal. Baldwin kondigde tenslotte een aanvullen de begrooting aan en verdedigde het minis terie van luchtvaart tegen de bewering, dat het verantwoordelijk gesteld moet worden voor een programma, dat niet in overeen stemming is met de behoeften. Spr. had voor de Lagerhuiszitting van he den een plechtig slot van zijn redevoering voorbereid, maar, gelijk hij bekende, dit ma nuscript had hij verscheurd, aangezien het na een bestudeering van de gisteren te Ber lijn uitgesproken redevoering niet gepast bleek. Spr. wilde derhalve zijn redevoering eindigen op een anderen toon. Het feit, waar onder alle volkeren lijden, is de vrees. Zoo lang de volkeren en de regeeringen van Euro pa een aanval verwachten, met alle ver schrikkingen van een overval uit de lucht, zoolang, zouden de staatslieden en volkeren worden afgeleid van hun eigenlijken taak in het binnenland hunner staten Er bestaat thans geen land in Europa zonder binnen- landsche problemen. Een kalmeering zal niet intreden zoolang deze geestestoestand aan houdt. Slechts door een geleidelijk herstel van handel en wandel zal de vrede in Europa weer zijn intrede doen. Ik geloof in de rede, die Dinsdagavond uit gesproken is, een lichtpunt te bespeuren. Wij moeten allen trachten dit licht werkzaam te maken, Wij moeten een nieuw besluit nemen; ik geloof, dat het ons zelfs nog te elfder ure gelukken zal uit deze wereld te bannen, wat voor de menschheid beteekenen zou ontzag lijk gruwelen en de vreeselijkste zelfvernieti ging- De debatten. Nadat Baldwin zijn rede beëindigd had, deelde de plaatsvervangende voorzitter van de Labour-oppositie, majoor Attlee mede, dat zijn partij niet tevreden was over de regee- ringsvoorstellen. Zij zou derhalve stemmen tegen de aanvullende begrooting. Wat de rede van Hitier betreft, de opposi tie heeft nooit de Duitsche herbewapening ondersteund. Zij heeft steeds het gevaar van verdragbreuk ingezien, doch de rede van Hit- Ier behelst zekere verklaringen en voorstel len die de hoop laten op een weer ter hand nemen van het geheele ontwapeningspro bleem. De Labour-oppositie wenscht een spoedig bijeenkomen van de ontwapenings conferentie, teneinde de voorstellen van Hit- Ier te overwegen, want daarin ziet men een mogelijkhid om de bewapeningswedloop tot staan 'te brengen. De rede van Hitler is ech ter niet volledig bevredigend. Zij bevat zeer groote gevaren. Spr. moet derhalve reser ves maken. Zoo wees spr. oo de uitlatingen van Hitier betreffende Sovjet-Rusland en verklaarde dat Duitsehland en Rusland in dezelfde wereld moeten leven. De door Hitier vermelde afgrond tusschen de beide landen moet derhalve worden overbrugd. Namens- de liberale oppositie voerde Sir Archibald Sinclair het woord. Hij wenschte Baldwin geluk met zijn verstandige en in drukwekkende redevoering. Verder oefende hij scherpe critiek uit op Duitsehland. De toe stand is buitengewoon ernstig. Deze is ont staan doordat Duitsehland onder het voor wendsel zijn nationale eer te herstellen zijn verdragsverplichtingen geloochend heeft. Fel becritiseerde spreker de koortsachtige phy- sieke en moreele herbewapening van Duitseh land. Voorts oefende spreker ook besliste cri tiek uit op de tot dusverre door den Volken bond gevoerde politiek. Overigens herinnerde spreker er aan, dat Duitsehland aanspraak heeft op rechtvaardig heid en rechtsgelijkheid. Churchill, de volgende spreker, prees Baldwin omdat deze heeft geweigerd zijn me-enmg uit te spreken over de redevoering van Hitler. Het zou, aldus Churchill, zeer te betreuren zijn, indien de meening zou postvatten, dat deze redevoering een nieuwe en bizonder hoopvolle situatie zou hebben geschanen. Churchill noemde de houding van Hitier nopens de kwestie der veiligheid alles behalve bemoedigend, terwijl hij ook zijn houding nopens de kwestie der niet-inmenging in de politiek der Donau-landen teleurstellend noemt. Spr. herinnerde er aan. dat Duitseh land een groot aantal bommenwerpers met I groote actieradius heeft. Indien de Duitschers I 35% der Britsehe tonnage op stapel zetten,! RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. TEL. 16726 vanaf 35 - met Sarantie. pijn- vanar j jj. 1oos trekken inbegr BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 14 uur. Zaterd. 9—12 uur. Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. Ingez. Med.) is het duidelijk, dat ook Engeland in alle scheepsklassen nieuwe bodems moet bouwen. Het Lagerhuis verwierp ten slotte met 340 tegen 52 stemmen het door de Labour partij ingediende voorstel de suppletoire begrooting te verlagen en bekrachtigde daarmede de regeeringsvoorstellen. De Lagerhuisdebatten waren hiermede ge ëindigd. (Van onzen Parijschen corespondent) Het is deze maand precies vijftig jaar gele den. dat Victor Hugo overleed en Frankrijk, en speciaal Parijs, heeft zich opgemaakt, dat feit op plechtige wijze te herdenken in een aantal ceremoniën, waarin de enorme ver diensten van Frankrijk's grootsten. althans meest beroemden dichter wordt herdacht. Er moge hier en daar, en vooral bij de jongeren, eenige twijfel bestaan omtrent de werkelijk groote kwaliteiten van den dichter-Hugo, maar het blijft een feit, dat hij een van de meest markante figuren van de Fransche bescha vingsgeschiedenis is geweest en 't is dus al leszins te verklaren, dat het Fransche nage slacht deze gelegenheid aangrijpt om „l'enfant sublime" te eeren. Frankrijk, Flandin's volmachten. In officieele kringen wordt thans volgens Havas bevestigd, dat de regeering voornemens zou zijn aan Kamer en Senaat even uitge breide financieele volmachten te vragen, als die welke in 1926 aan Poincaré zijn verleend, voor het economisch en financieel herstel van het land. Ierland. Economische oorlog wordt voortgezet. De Valera heeft in den Iërschen Landdag verklaard, dat de regeering van den Ierschen Vrijstaat den economischen oorlog met Enge land zal voortzetten. Amerika. Congres wijst Roosevelt's veto af. Roosevelt heeft gisteren persoonlijk, zooals aangekondigd was, in de vereenigde zitting van de beide huizen van het Congres mededee- ling gedaan van zijn veto tegen de wet-Patman tot het betalen van de bonus-uitkeeringen aan de oud-strijders, en ae redenen, welke hem to' dit veto aanleiding hebben gegeven. Dit is di eerste maal dat een president van de Vereenig de Staten in het Congres zijn veto komt uit spreken, waardoor deze zitting een historisch karakter werd verleend De 2200 millioen dollar van het deficit van dit oogenblik zal de Vereenigde Staten nog tot het. staatsbankroet leiden, zeide de president, maar er zal geen enkele zekerheid meer zijn indien wij toegeven aan de groepen, die het Congres dwingen met hun bijzondere wen- schen rekening te houden. Roosevelt herin nerde er voorts aan, dat tot het einde van het laatste belastingjaar reeds 7800 millioen dol lar is uitgegeven voor de oud-strijders, nog afgezien van alles, wat zij in den vorm van algemeene hulp hebben ontvangen. De Kamer van afgevaardigden heeft met 322^-98 stemmen, ondanks het veto, de wet- Patman wederom aangenomen. OVER DEN ZUIDELIJKEN ATLANTISCHEN OCEAAN. NATAL (Brazilië) 21 Reuter. De Spaansche vlieger Pombo die op 3 Mei uit Engeland is vertrokken en op weg is naar Mexico, is alhier aangekomen na een geslaagde vlucht over den Zuidelijken Atlantischen Oceaan. Gebruik dan Laxeer-Akkertjes, de nieu we vinding van Apotheker Dumont. Ge proeft niets. Geen kramp, geen over matige ontlasting, géén hèr-constipatio. Ze herstellen de normale werking Uwer darmen en bevatten bovendien bestand- deelen, die heel Uw gestel verbeteren. Per 12 stuks 60 cenl TTLaken. Schoon.Schip Parijs wijdt een interessante tentoonstelling aan den meester Victor Hugo. (Adv. Ingez. Med.) De feesten nu, ter gelegenheid van Hugo's .,cinquantenaire" zijn ingezet met een hoogst belangrijke tentoonstelling, welke de conser vator van het Hugo-museum, op de Place des Vosges. met bijzondere zorg heeft georgani seerd. Hugo 'we hoeven er nauwelijks aan te herinneren) heeft, vooral gedreven door zijn politieke hartstochten, een zeer avontuurlijk leven gehad; vervolgd door den een, opge jaagd door een ander, moest hij ettelijke ma len van woonstee, van stad, van land veran deren om een betrekkelijke rust te genieten. En de conservator, Paul Seuchen, heeft met recht gemeend, dat een retrospectieve ten toonstelling van Hugo's leven er vooral een zou moeten zijn, waarin men geregeld zijn verschillende woonplaatsen in opeenvolging zou kunnen bezoeken. Dank zij de medewer king niet alleen van de plaatselijke autoritei ten. archieven en musea en particulieren, is hij erin geslaagd om ook van het buitenland de belangrijkste gegevens bijeen te brengen omtrent het verblijf van Hugo buiten de Fransche grenzen. In tegenwoordigheid van alle Parijsche autoriteiten is deze tentoonstel ling geopend. Zoo volgen we Hugo van het geboortehuis in Besancon tot aan de statige woning in de Avenue d'Eylau, vanwaar de indrukwekkende rouwstoet naar de Are de Triomphe vertrok. Het heerenhuis in de Avenue d'Eylauhéél kort geleden nog heeft een van de bekendste Fransche letterkundigen ons gesproken over een bezoek aan die statige woning, waar Hugo audiëntie verleende. ,.Ik was nog maar een jong student, toen ik, uit pure bewonde ring voor den Meester, een audiëntie aan vroeg. Het onderhoud werd me toegestaan en met kloppend hart meldde ik me aan in de Avenue d'Eylau. Een rijk gegalonneerde knecht leidde me naar een statig vertrek, waarvan èèn wand geheel bedekt was door een groot gordijn. Achter het gordijn hoorde ik, nadat ik een kwartier had gewacht, einde lijk eenig geschuifel. Toen ging het gordijn open en daar zat, in dichterlijke houding „de Prins der Dichters", Hugo, in een statige fau teuil, het grijze hoofd steunend op één hand, En als van een orakel klonk zijn stem: „De Kunst.... de Kunst is eeuwig. Ik wilde op staan en naar Hugo gaan, maar het gordijn vielde langverwachte audiëntie was af geloopen Doch laten we terugkeeren naar de tentoon stelling. Voor hen, die het onstuimige lev. van Hugo kennen, zijn er heel wat herinne ringen verbonden aan de magifieke teeke ningen voorstellend Les Feuillantines, het huis in de Rue Vieilles-Thuileries, de Rue des Pe- tits-Augustins, de Rue du Dragon, de Rue de Notre Dame des Champs, de straten in Brus sel waar hij, na het verschijnen van ,.Napo- léon-le-Petit" woonde, in Jersey, in Guern sey, waar Engeland den politieken banneling gastvrijheid verleende, de Rue Pigalle. de Rue de Clichy, zijn tijdelijke verblijfplaatsen in Spanje, in Burges, waar hij zijn schitterende beschrijving van de cathedraal gaf, in Bre tagne, aan de oevers van den RijnStap voor stap, in zijn lange, rijke en veelbewog! leven, kan men zoo den dichter volgen, in zijn glorie, in zijn vreugde, maar ook in zijn ellende. Hier, naast de teekening van zijn woonhuis in Roches, ligt een verfrommeld pa piertje. waarop Juliette Drouet deze woorden heeft geschreven: .Je suis venue. Juju". «Ik ben gekomen, Juju). De brievenhuis voor hun correspondentie, toen hij in de Roches en zij in Metz woonde, was de plaats van samen komst: aan de voeten van een hollen eik; de dichter was niet gekomen en zijn hartsvrien din had daar het briefje gedeponeerd. Hon derden en honderden souvenirs worden ons zoo voor den geest geroepen bij het zien van Hugo's diverse verblijfplaatsen en aan menige teekening zou men de heerlijkste sonnetten kunnen hechten, onverwoestbare herinne ringen welke hij naliet voor zijn tijdelijk op onthoud daar. Eén van de merkwaardigste documenten is een groote schets, voor een vorstelijk verblijf zooals de dichter zich had gedroomd voor zijn laatste levensjaren. Wat een verschil tus schen dit schitterende kasteel en het arm zalige lijkkoetsje (begrafenis-van-de-armen) waarin hij van de Avenue d'Eylau naar den Are de Triomphe werd gereden, om ten slotte in het Panthéon zijn laatste rustplaats te vinden. Hugo had de destijds beroemde archi tecten Auguste Vacquerie en Paul Meurice uitgenoodigd om een plan te teekenen voor zijn woning, welke op een open terrein in de Avenue d'Eylau moest verrijzen. Aan Leiden- forst werd opgedragen om het vrije terrein te koopen; toen de eigenaar hoorde, dat het voor Victor Hugo was, moest Leidenforst „pinge len" en hemel en aarde bewegen om 300.0U0 francs van de koopsom af te krijgen. „Ik wil een woning met een hof er voor en een tuin er achter", zoo schreef hij in October 1884 aan Vacquerie. „Het heele paleis moet worden op getrokken in baksteen. Midden in den gevel moet een statige ingang zijn en ik wil een enorm dak, zooals op de huizen op de Place Royale, waar ik in 1830 heb gewoond en waar ik de jongeren van toen ontving". Maar van de zijde van den toenmaligen minister van Handel, Lockroy kwamen allerlei bezwaren tegen het grandiose plan (hij was de stief vader van Hugo's kleinkinderen) en vijfmaal moest het plan zooals we het thans zien in de zeldzame maquette welke het museum van Angers afstond worden overgemaakt en vereenvoudigd. En bijna eiken dag klaagde de grijze dichter: Wanneer begint men nu mijn huis te bouwen? Zal ik dan nooit een eigen woning bezitten? Nog voor de eerste steen werd gelegd, overleed Hugo. „Zijn woonplaats zoo heeft een van de officieele sprekers bij de opening van deze merkwaardige tentoonstelling gezegd - - is in de harten van allen die in onzen nationalen dichter Victor Hugo het Fransche Genie eeren". HENRY A. TH. LESTURGEON ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING EX-COMMUNIST TE BERLIJN TERECHT GESTELD. BERLIJN, 22 Mei. (D.N.B.) Hedenochtend is de moordenaar van de beide, polit-ie-kapiteins Anlauf en Lenk, die 9 Augustus 1931 nabij de toenmalige Buelowplatz door communisten werden vermoord, terechtgesteld. Het is de vroegere communist Max Matern. Zijn mededader Broede heeft reeds in de gevangenis zelfmoord gepleegd, terwijl de an dere medeplichtige Klause tot levenslange ge vangenisstraf is begenadigd omdat hij door zijn openhartige bekentenis het onderzoek heeft vergemakkelijkt. OOSTENRIJKSCIIE NAZI'S BEGENADIGD. WEENEN, 22 Mei (Reuter) Op 2 Maart j.l. werden bij een proces tegen 22 nationaal-so- cialisten door de juryrechtbank te Salzburg 17 beklaagden tot den dood door de strop ver oordeeld. De verdedigers dienden een gratie verzoek bij den bondspresident Miklas in Deze heeft thans alle doodvonnissen gewijzigd in kerkerstraffen van tien tot twintig jaar. EEN HABSBURG GEBOREN De echtgenoote van aartshertog Anton van Habsburg, prinses Ileana, de jongste zuster van koning Carol II van Roemenië, is bevallen van een dochter. Dit is het tweede kind uit haar huwelijk. I Oberon riep nu zijn elfen op en zei: „Ik zal dien koning wel eens de les lezen. Elfen, luistert toe en doe wat ik je zeg. Zoo straks vlie gen jullie allemaal heen met je zonnestraaltjes. Vlieg dan naar het winterland, daar aan de overzijde van de zee ontdooi daar alle menschep alle dieren, alle struiken; alle boomen; voordat je dat ver^ richt heb mag je niet terugkeeren," VRIJDAG 24 MEI 1935. HILVERSUM, 301 M. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 8.00 VPRO. 11.00 VARA. 8.00 Orgelspel C. Steyn. 8.30 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie J. v. Oogen, 10.35 Gramofoonpl. 11.00 Vervolg de clamatie. 11.20 Gramofoonpl. 12.00 Gramo foonpl. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest en gramofoonpl. 2.00 Voordracht door R. Ge- raerds en gramofoonpl. 2.45 Viool-recital J. Felderhof, a. d. vleugel: E. Veen 3.104.00 De AVRO-Decibels o.l.v. Eddy Meenk. 4.00 Ga-a- mofoonpl. 4.30 „De Zonnekloppers" o.l.v. C. Steyn. 5.00 Kinderuurtje. 5.30 Vervolg concert. 6.00 „Orvitropia" o.l.v. J. v. d. Horst, m.m.v. Gaby Ehrhardt (zang). 7.00 Lezing over den Volkenbond door J. Oudegeest. 7.20 Orgelspel J. Jong. 7.50 Vaz Dias, VARA-varia. Herh. SOS-berichten. 8.00 Ds. F. Dijkema; De Pro feten. 8.30 Kamerorkest v. d. Pas. 9.00 Prof. Dl*. L. J. v. Holk: Practijk. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.15 Declama tie H. Hoogland. 11.00 Jazz-programma (gr.pl.) 11.3012.00 Gramofoonpl. HUIZEN, 1875 M. Algemeen programma, verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonpl. 10.30 Morgendienst o.l.v. Ds. S. v. Dijken. 11.00 Gramofoonpl. 11.15 Pianorecital Mevr. T. BrugmanStellemaker. 12.15' Grarno- foonmuziek. i2.30 Ensemble v. d. Horst en gra mofoonpl. 2.30 Chr. Lectuur. 3.003.45 Gra mofoonpl. 4.00 Het Trio BeuteZepparoni Berghout. 5.00 Declamatie door A. Hofland. 5.30 Orgelspel L. Blaauw. 6.30 Causerie A. J. Herwig. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Repor tage. 7.30 Literaire causerie door G. Kamphuis. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoonpl. 8.15 Bach- Handel-herdenking door de Chr. Oratorium- vereeniging o.l.v. A. v. d. Horst, m.m.v. solisten en het Utr. Sted. Orkest. 10.15 Vaz Dias. 10.20 11.30 Gramofoonpl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.35 Rijkszending: Marienkantate op. 99, P. Graener. Leiding: L. K. Mayer. 9.30 „Dei- heilige Hammer", hoorspel met muziek van Sobanski. 10.20 en 11.05 Berichten. 11.20 12.20 Adalbert Lutter's dansorkest.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3