Bekende Beverwijkers. Sport-Varia. De Rede van Hitier, In dertien hoofdpunten heeft de dictator van Duitschland, sprekend tot die groep van «ijn getrouwen die men met den naam „Rijks' Aa" aanduidt, zijn inzichten ten aanzien van den internationalen toestand uiteengezet. Veel nieuws heeft de wereld uit deze rede -jet vernomen. In de kleine landen, die het eeuwige gekrakeel der groote mogendheden nün of meer lijdelijk moeten aanzien en zich jji dezen tijd met toenemende huivering af vragen. of er ooit een eind aan den bewape ningswedstrijd zal komen, zal men zich voor de zooveelste maal met een zucht afvragen 0f deze zooveelste rede nu wellicht eens tot. samenwerking zal leiden. Doet zij dat. dan Jg zjj een succes. Doet zij dat niet, dan is zij een mislukking. Tenslotte is het ons om re sultaten en niet om redevoeringen te doen. Hitier heeft weer uitgepakt tegen het Ver drag van Versailles. Dat begrijpen we alle maal. Het was een rampzalig vredesverdrag. en sloot zich treffend aan bij vele van zijn voorgangers. Het belichaamde een „overwin ning". die voor niemand een practische over winning geworden is. Hitier heeft verklaard dat het losgemaakt moet worden van het Volkenbondsstatuut, wil Duitschland tot den Volkenbond terugkeeren. Ja, ja. Gebeurde dat dan maar. Ook heeft Hitier gezegd, dat Duitschlands ontwapening in het Verdrag van Versailles yas verbonden met de ontwapening der an deren. Die hebben deze verplichting gene gerd. en daarom voelt Duitschland zich ge rechtigd ook weer te bewapenen. Maar het wil daarmee niet doorgaan. Het wil „pariteit in de lucht", het handhaaft zijn nieuwe leger basis. het wil een vloot ter sterkte van 35% van de Engelsche. En het wil heelemaal geen oorlog. Dit laatste heeft Hitler in vele toon aarden verzekerd. Straks zal Laval of zal plan din zijnerzijds hetzelfde in vele toonaar den verzekeren. Dat hebben we nu al zoo vaak gehoord. Maar intusschen bewapenen ze allebei, en de rest bewapent ook. Het ver slindt enorme sommen voor improductieve fabricage, de heele wereld verarmt erdoor behalve de wapenindustrie, en de economi- sche oorlog woedt onverminderd voort. Komt daar een eind aan? Worden ze het eindelijk en ten laatste over iets eens? Dat is 't eenige dat voor de volken van werkelijk belang is. Wie er op een gegeven moment „gelijk" heeft lean ons tamelijk koud laten. Wat hebben we eraan daar .bespiegelingen over te houden? Wat schieten, we ermee op? Het is al zoolang zoo. er worden alsmaar groote redevoeringen in allerlei landen gehouden, en de algemeene toestand in de wereld wordt steeds ellendi ger. terwijl een kind kan begrijpen dat er alleen verbetering in kan komen als de hee- ren er eindelijk toe besluiten, het over iets eens te worden. Er zijn kunstige verklaringen in deze rede, evenals in al dergelijke redevoeringen, die ik niet begrijp. Hitier vindt zijn verklaring, dat hij na de oplossing van de Saarkwestie geen territoriale eischen jegens Frankrijk meer heeft, meer waard dan de onderteeke- ning van verdragen. Hij wijst daar Eden op, die meer voor onderteekeningen voelt. Als men een verdrag teekent met de bijgedachte, dat men wel eens zal zien of men het zal naleven, heeft dat veel minder waarde dan zoo'n verzekering, zegt hij, Waarop de Fran- schen wel zullen antwoorden: welke bijge dachten heeft de Dui-tsche regeering mis schien wel gehad bij het geven van de ver zekering? Ik begrijp de waarde van zulke verklaringen niet. Zijn ze misschien alleen tot de massa gericht? Even later verklaart Hitier zich overigens bereid tot het teekenen van allerlei soorten verdragen, zoodat men blijkbaar niet uit zijn woorden moet op maken dat hij geen waarde aan verdragen hecht. Want waarom wil hij ze anders sluiten? Met belangstelling heb ik niettemin het volgende gelezen: „Duitschland heeft - den vrede noodig en Duitschland wil den vrede, en als de leider en de regeering van een volk dit verklaren heeft dit de grootste beteeke- nis, want de volken zelf hebben nog nimmer een oorlog gewenscht". Neen, zoolang ze niet gek gemaakt waren, zooals in 1914, toen de Berlijnsehe massa brulde ..Nac-h Paris!" en de Fransche „A Berlin". De groote zorg der staatslieden be hoort te zijn, te voorkomen dat ze opnieuw gek worden. Dat kan bereikt worden als zij eindelijk kunnen besluiten, het over iets eens te worden. Hitier heeft ook over ontwapening gespro ken. Met veel reserve. Hij meent dat die alleen zeer geleidelijk mogelijk is. Als men eens, in afwachting van nadere overeen komsten, besloot tot een eenjarige pauze in het doen van nieuwe bestellingen bij de wapenindustrie? Dat zou al heel veel zijn. Dat zou de volken, die geen van alle oorlog willen, tenminste eindelijk het gevoel kunnen geven dat de macht werkelijk en uitslui tend berustbij de regeeringen R. P. BEVERWIJK U.V.S.DE KEN NEMERS. Het elftal van de Kennemers, dat a.s. Zon dag te Leiden den strijd zal aanbinden tegen U.V.S. om een plaats in de tweede klasse is als volgt samengesteld: Doel: Van Urk. Achter: Lindner, Duiveman. Midden: Gordijn, N.N., Effern. Voor: Brethouwer, Steeman, Groot, Hore man, Schipper. Naar wij vernemen is het uitkomen van den centerhalf Dinkla nog niet zeker. Hij heeft namelijk j.l. Zondag tegen Fortuna een knie blessure opgeloopen. Het overzicht van de groentenveiling. De afgeloopen week heeft niet veel veran dering gebracht in de aanvoeren aan de vei lingen. Wel wordt- zoo nu en dan een nieuw product aangeboden, maar dit blijft tot he den nog van zeer bescheiden omvang. Het koude weer en vooral ook de koude nachten, hebben een remmenden invloed op de groei kracht der vollegrondsproducten, zoodat alles nog steeds in matig tempo vooruit komt. Het verloop van den handel was deze week ."tover het algemeen nogal bevredigend. Als gevolg daarvan viel een willige stemming met vaste prijzen te constateeren. De aanvoer van spinazie begint thans weer sterk te vermin deren. Het dageiijksch veilen van dit product is aan ook deze week geëindigd. Voor goede kwaliteit bestond geregeld veel kooplust en werden behoorlijke prijzen besteed. De no teeringen liepen echter wegens verschil in kwaliteit nogal sterk uiteen en varieerden zoo ongeveer van 3085 ct. per kist. De slahandel was de afgeloopen week even eens niet ongunstig. Ook dit product had veel belangstelling. De beste soorten zonder gebre ken kwamen weer aan prijzen van 46 ct. per stuk. Mindere kwaliteit vond„ ook meestal behoorlijke plaatsing. De aanvoer van bloemkool zal wel evenredig geweest zijn aan die der vorige week, maar de prijzen waren belangrijk hooger. Voor eerste soort bewogen de noteeringen zich van 14—20 cent mindere soorten naar verhouding van 812 cent per stuk. Rabarber waarvan thans flinke partijen worden aangeboden, schijnt momenteel niet zoo'n gevraagd artikel te zijn, althans voor dit product zijn de prijzen aan den lagen kant-. Ook deze week stonden de noteerin gen van 1 tot ten hoogste 3 cent per bos. De aanvoer van Asperges was tot heden nog zeer matig. Voor dit product was in het laatst der vorige week een kleine prijsverbetering waar te nemen, die echter deze week weer voor de goede soort van 2834 ct. per bos te rug liep. Bospeen wordt steeds ruimer aangevoerd, doch verschilt nog altijd veel in kwaliteit en grootte der bossen. De prijzen verschilden ook daarom van 1016 cent per bos. Postelein was deze week weer iets beter te verhandelen en maakte voor goede kwaliteit prijzen van 4560 ct., mindere soorten van 3040 ct. per kist. Peulen waarvan het aanbod zich nog tot kleine hoeveelheden bepaalt, maken welis waar hooge prijzen, doch het aanbod is nog van weinig beteekenis. Dat is ook het geval met de aanvoer van spercieboonen. VERORDENING VOOR HET POLITIE PERSONEEL. Teneinde uitvoering te geven aan art. 223 der gemeentewet hebben B. en W, aan den Raad een ontwerp aangeboden van eert Ver ordening, regelende de rangen, het aantal, de samenstelling, de eischen van benoem baarheid en de bezoldiging van de ambte naren der politie. De landelijke vereenigingen van politie ambtenaren hebben medegedeeld, dat zij zich met het ontwerp te kunnen vereenigen. In de verordening is o.m. het volgende ge regeld De ambtenaren der gemeentepolitie be- kleeden de rangen van Inspecteur, Brigadier- Majoor, Brigadier, agenten eerste- en tweede klasse en tenslotte leerling-agent van politie. Hun aantal bedraagt resp. 1, 1, 11 of ten hoogste 12 en ten hoogste 1. Vervolgens worden de eischen van be noembaarheid en de bezoldiging geregeld. De ambtenaren hebben het vrij gebruik van be wapening en zij genieten een jaarlijksche kleeding toelage. B. en W. kunnen aan de ambtenaren bij gelegenheid der herdenking van hun 25- en 40-jarige werkzaamheid in dienst der ge meente en andere zeer bijzondere gevallen een gratificatie toekennen tot een bedrag van ten hoogste de helft van hun maandelijksche wedde, dan wel aan hen een geschenk in an deren vorm aanbieden, waarvan de hosten vorenbedoeld bedrag niet mogen overschrij den, een en ander voor zoover daartoe met betrekking tot den staat van dienst van de betrokkenen, naar het oordeel van den bur gemeester, gehoord den inspecteur, gegronde aanleiding bestaat. Tenslotte zijn een aantal artikelen opge nomen, regelende de aanspraken in geval van vacantie, verlof en afwezigheid wegens ziekte VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. BEVERWIJK, 22 Mei 1935. Prajsnoteering: Spinazie per kist f 0,35f 0,80 Sla per kist f 0,48—f 1.10 Postelein per kist f 0,30f 0,64 Wortelen per bos f 0,10f 0,16 Rabarber per bos f 0,011/2f 0,03 Raapstelen per bos f 0,02f 0,03 Radijs per bos f 0,02f 0,02 1/2 Peterselie per bos f 0,01f 0,02 Selderie per bos f 0,02f 0,03 Bloemkool le per stuk f 0,15f 0,23 Bloemkool 2e per stuk f 0,07f 0,10 Asperges le wit per bos f 0,30f 0,36 Asperges 2e wit per bos f 0,15f0,20 Asperges le blauw per bos f 0,20f 0,25 Aardbeien per doosje f 0,22f 0,35 BEVERWIJKSCH GEMENGD ZANGKOOR. Uit de leden van het Beverwijksch Gemengd Zangkoor is een propaganda-commissie be noemd," die zich zal beijveren het aantal wer kende leden en donateurs uit te breiden. In deze commissie hebben zitting genomen Mej. A. Wesemann en de heeren Th. v. d. Berg: Dee. H. Jaapies en S. Nuijen. JAARVERGADERING BURGER ZIEKEN FONDS. Het -Algemeen Burger Ziekenfonds zal op Woensdag 29 Mei in het Kennemer-Hotel de jaarvergadering gehouden. Na het uitbrengen van de jaarverslagen van den secretaris en van den penningmeester administrateur komen aan de orde: een voor stel van het bestuur om de winst te reservee ren; de benoeming van een controlecommis sie, verkiezing van bestuursleden wegens af treding van de heeren Pattes en Wagemaker en de behandeling van het concept-reglement. DE K.O.V. NAAR, HET FESTIVAL. De Kennemer Orkest Vereeniging, dirigent de heer Louis Stiens, zal deelnemen aan hei festival van de Harmoniekapel „De Eendracht" te Velsen-Noord. De K.O.V. zal ten gehoore brengen de ouvertures .Peter Schmoll" van von Weber en „Le Calife de Bagdad" van Boieldieu. DE HARDDRAVERIJ OP 5 SEPTEMBER. De Kon. Ned. Harddraverij- en Renvereeni- ging heeft aan het bestuur van de Harddra verij vereeniging Beverwijk en Omstreken" thans officieel toestemming verleend, om de jaarlijksche harddraverij op de korte baan op Donderdag 5 Sept. e.k. te houden. Het in andere bladen gepubliceerde bericht, dat de draverij op 12 Sept. zou worden ge houden was dus onjuist. Het bestuur heeft den datum gehandhaafd, zooals deze door de algemeene ledenvergadering werd vastgesteld en zooals op de loten werd aangekondigd. UITTOCHT NAAR DE SLEUTELSTAD. Voor den laatsten wedstrijd in de promotie competitie van de Kennemers tegen het Leid- sche U.V.S. bestaat zooals te begrijpen is enor me belangstelling. Voor beide clubs, die een gelijk aantal punten behaalden staat de plaats in de tweede klasse op het spel. De wedstrijd U.V.S.Kennemers is het onderwerp van de gesprekken thuis, op straat, in de winkels, in de café's en bij den kapper. Ongetwijfeld zul len honderden Beverwij kers Zondag naar de sleutelstad trekken, om de roodzwarten in den moeilijken strijd aan te moedigen. De suppor- tersvereeniging „Rood-Zwart" organiseert een autobustocht en de Ned. Spoorwegen hebben zelfs een extra trein in gelegd, die de suppor ters in recordtijd naar Leiden vervoert voor den civielen prijs van 90 ets. per retour. De extra,trein vertrekt te 12.17 uur uit Be verwijk en is reeds te 12.55 uur in Leiden. De terugreis kan met een trein keuze worden ge maakt. Bijvoldoende deelneming zal echter ook voor de thuisreis een extra trein loópen. TENNISSEN VOOR DE JEUGD. Dank zij de welwillende houding van de directie der 'Duinwijk-banen zijn de leerlingen van de M.U.L.O.-scholen en van het zevende leerjaar in de gelegenheid gesteld de tennis sport te leeren beoefenen. Van de wekelijk- sche lesuren in gymnastiek wordt voor iedere klas, die daarvoor in aanmerking komt, een uur voor de tennissport- gereserveerd. De heer H. Blaauw, leeraar in de lichamelijke oefenin; en zijn echtgenoote Mevr. Blauaw-Melchers beijveren zich om de jeugd de eerste beginse len van deze sport bij te brengen. Het behoeft wel geen betoog, dat de jongens en meisjes met groote animo van dit buiten kansje profiteeren. Ook voor ballen en rackets wordt zorggedragen, zoodat de directie van de banen de schooljeugd wel een zeer grooten dienst heeft bewezen. Het is de moeite waard om des morgens bij de „wedstrijden" op de Duinwijkbanen eens een kijkje te nemen. RAADS VERKIEZING. In een Woensdag j.l. gehouden zitting van het Hoofdstembureau heeft de nummering der candidatenlijsten plaats gehad. De loting- had het volgende resultaat: 1. de lijst K, Tijssen (Comm.); 2. de lijst Nic. Henneman (Dissident R.K.i3. de lijst R. W. A. Muijen (Chr. Hist, en Vrijz. Dem.)4. de lijst J. van Duivenvoorde (R.K. Staatspartij); 5 de lijst Jac. Klomp (S. D. A. P.) DRIE A. D. O.-SPELERS IN HET NOORD HOLLANDSCH PROEF-ELFTAL. In hot Noord Hollandsch proef-elftal dat Zondag a.s. togen een West Friesch elftal za! spelen, zijn 3 A. D. O.-spelers gekozen, name lijk: J. Beentjes: Th. Koopman: B. v. d. Kolk. terwijl B. Beentjes Jr. als reserve is aange wezen. VEREENIGING VOOR BLOEMBOLLENCUL TUUR OVER SANEERING.. Woensdag werd in café Flora een vergade ring gehouden van de algemeene vereeni ging voor Bloembollencultuur, onder leiding van den heer P. v. Essen, Deze vergadering werd gehouden in over eenstemming met andere afdeelingen om gezamenlijk bij het hoofdbestuur een alge meene vergadering aan te vragen ten einde het anti-saneeringsvraagstuk op te tossen. De vergadering sprak zich sterk uit tegen de saneering. SANTPOORT DE MOEDERCURSUS VAN HET WITTE KRUIS Op veelvuldig verzoek zal, te beginnen Maan dag 3 Juni a.s., 's avonds om zeven uur, in één der lokalen van School F te Santpoort een moedercursus worden gehouden voor vrouwen en meisjes boven de 18 jaar. De les sen. die tweemaal per week plaats vinden, ge durende zes weken, zullen worden gegeven door Zuster N. Nieuwpoort, docente van d< Prov. Commissie voor Kinderhygiëne. Er zal voor de dames die aan dezen cursus wen- schen deel te nemen, zeer veel te leeren zijn. Voortdurend blijkt telkens weer, dat door on voldoende voorlichting allerlei dingen gebeu ren, die zeer nadeelig zijn voor de jonge moe der en de zuigeling. Deze cursus te volgen is daarom van zeer groot belang, omdat toch iedere moeder met de verzorging van haar baby op de hoogte behoort te zijn. De kosten die het volgen van den cursus met zich mede brengen, zijn zoo laag mogelijk gesteld. Het kan dus voor niemand een bezwaar zijn, deze zoo leerzame lessen te volgen. Voor deelne ming kan men zich opgeven bij den magazijn houder der vereeniging, den heer G. van der Meer, Frans Netscherlaan 2 te Santpoort, des avonds tusschen 5 en zes uur. „SANTPOORTS BLOEI". Na de gehouden jaarvergadering heeft het bestuur zich als volgt geconstitueerd: le voor zitter Joh. v. Beem; 2e voorzitter H. F. Hem- pel; le secr. W. v. d. Ban, Broekbergenlaan 5, 2e secretaris J. Martens; le penningmeester D. Budde, 2e penningmeester A. Visse, L. H. Rings, J. Vegersteen en G. J. Bremerkamp. Het pensionbureau is gevestigd bij den heer J. Martens, Rijksweg 480. HEEMSKERK DONDERDAG 23 MEI 1935 Door onze lens gesnapt. Het Indische dames-zevental, dat as, Zondag in het Sportfondsenbad te Amsterdam de Nederlandsche dames ontmoet, is door de Commissie „Hlland-Indië te Water' als volgt samengesteld: Doel: J. F. d'Arnoud Gerkens: Achter: S. Sieberg, T. Boxman, en T. van Out- jaerden. Voor: B. Muns, J. Boxman en D Reekers. - In de Woensdag voortgezette interna tionale tenniskampioensechappen van Frank rijk heeft onze landgenoote, mej. Rollin Cou- querque in het dubbelspel met mej. Horn (Duitschland) de overwinning behaald op het Engelsch-Zwitsersche duo Thomas en Payot met de cijfers 7—5, 36, 63. Door dezen zege, hebben mej. Rollin Couquerque en mej Ham zich in de kwart-finale geplaatst. - Woensdagmiddag heeft op het terrein van de Neurenbergsche Voetbalclub een wed strijd plaats gehad tusschen laatstegenoemde club en Blauw Wit. De Duitschers wonnen met 32. De stand met must luidde 11. VOETBAL. E. D. O.—R. C. H. (1—0) De roodzwarten wisten zich door een over winning in de finale te plaatsen. E. D. O begint met tien spelers, omdat Goe- maat even op zich laat wachten. R. C. H. is de eerste oogenblikken in de meer derheid, maar als E. D. O. volledig is, neemt zij het spel in handen. R. C. H. wordt op eigen helft teruggedrongen; haar achterhoede krijgt het zwaar te verantwoorden. Toch zijn de enkele R. C. H.-uitvallen niet ongevaarlijk, maar vooral Zandstra staat een solide partij te backen. Nadat het R. C. H.-doel zeer hachelijke nu> menten heeft doorstaan en Kos in deze pe riode zich bijzonder heeft onderscheiden, wist v. d. Putten eindelijk een doelpunt te scoren (1—0). Na de hervatting krijgt R. C. H. den stevigen wind in den rug. Toch is het de thuisclub, die de eerste aanvallen doet. Kos redt weer als Van der Putten op het doel afstormt. Het spel is hierna meer verdeeld; de doelen zijn om beurten in gevaar. De R. C. H. voorhoede blijkt niet gevaarlijk. Weliswaar speelt de E. D. O.-verdediging uiterst solide, zoodat het niet gemakkelijk is, te scoren. Eenige vrije schoppen op het E. D. O.-doel worden naast geschoten. Aan de overzijde zorgt Kos er voor dat ook hier geen doelpunt meer wordt ge maakt. Als scheidsrechter Kotte, die uitste kend leidde het einde fluit, is de stand nog steeds 10. De elftallen hadden de volgende opstelling: E. D. O.: Van Roon, Zandstra, Borne, Van Geemen, Koppen, Oomen, Nottrot, Goemaat, van der Putten, H. Koene, Spek. R. C. II.: Lenzelink, Slot, van der Horst, Houkes, Hanse, Prevost Jr., Ruis, Kok, Pre vost Sr., van Thiel, Kos. De Zwaluwen in actie. S. LIEFHEBBER. De heer S. Liefhebber is een van onze meest bekende ingezetenen, die een mcnschenleef- tijd lang in Beverwijk zijn werkzaamheden heeft verricht, Hij wijdde zijn zorgen aan den tuin, gelegen achter een van de Beverwij ksche oude heerenhuizen aan de Breestraat. De heer Liefhebber had zijn hart verpand aan de ver zorging van bloemen en planten en hij heeft als tuinman van de familie Moens volop gele genheid gevonden zijn liefhebberij bevrediging te schenken. De familie Liefhebber is reeds langer dan een kwarteeuw belast met het beheer van de verplegingsartikelen van het Witte Kruis en van het badhuis aan de Meerstraat, tot groote tevredenheid niet alleen van degenen, die het badhuis bezoeken, maar ook van het afdeelingsbestuur. Hopelijk zal binnen korten tijd het oude badhuis gestoten kunnen worden en zullen de baders verwezen kunnen worden naar de nieuwe inrichting. Maar zij zullen zich onge twijfeld de goede zorgen van de familie Lief hebber nog vele jaren blijven herinneren. Vier wedstrijden tegen Reading. STORTEN VAN VUILNIS. De gemeentelijke stortingsplaats voor vuil nis nabij Assumburg, alwaar ook door parti culieren vuilnis wordt gestort, zal in den ver volge niet anders dan op den Vrijdag voor par ticulieren uit deze gemeente toegankelijk zijn. Derhalve alleen des Vrijdags kan men thans zijn huisvuil aldaar deponeeren. De Zwaluwen zullen tusschen 28 Mei en 9 Juni een viertal wedstrijden spelen tegen de Engelsche prof-club Reading en wel: Dinsdag 28 Mei, 's avonds 7 uur op het Sparta-veld te Rotterdam; 30 Mei (Hemelvaartsdag) te Arn hem, op het Vitesse-terrein; Zondag 2 Juni op het N. A. C.-veld te Breda en Zondag 9 Juni (le Pinksterdag) op Houtrust te 's Gravenhage Voor den wedstrijd op 28 Mei is het volgende elftal gekozen. Doel: Cohen (Sparta) Achter: De Bruin (Hermes-D.V.S.) en Slot (Blauw Wit). Midden: Vrauwdeunt, B. Paauwe en Van Heel (Feijenoord). Vóór: Wels (Unitas), Lagendaal (Xerxes). Bakhuijs (Z. A. C.), Smit (Haarlem) en Van Gelder (V. U. C Op 30 Mei komt te Arnhem de volgende ploeg in het veld: Doel: Mul (H. B. S.) Achter: Derboven (Z. A. C.) en Fleury (S. C. H.) Midden: De la Mar (Haarlem), Kam- meijer (Haarlem) en Breiton (Hermes-D.S.V.) Vóór: Van Gelder (V. U. C.) Drok 'R. F. C.) Looyschilder (S. C. H.l. Van Spaendonck (Nep- tunus) en Wessels (S. C. H.) SCHAKEN. De match EuweAI jechin. Dit wereldtournooi zal in Nederland plaats hebben. In een Woensdagmiddag in het Carlton Ho tel te Amsterdam gehouden bijeenkomst van het M. C. W. S. het Euwe-Aljechincomité ter voorbereiding van het schaaktournooi om het wereldkampioenschap tusschen Dr. Al je chin en Dr. Euwe is definitief besloten deze schaakontmoetingen tusschen de beide groot meesters in October van dit jaar in ons land te doen plaats hebben Direct na aankomst van den wereldkampioen Dr. Aljechin, die voor dit doel naar Amster dam zal komen, zullen de contracten voor de zen wedstrijd bindend worden geteekend. een feit. dat naar alle waarschijnlijkheid a.s. Dins dag plaats zal hebben. De wedstrijden zullen worden gespeeld in verschillende plaatsen van ons land en begin nen in het eind van September of begin Oc tober. Er zullen minstens 30 partijen worden ge speeld met als winnaar en rechthebbende op den titel hij, die in deze 30 partijen de meeste winstpunten behaald, met een minimum van 6 punten. Is na 30 partijen dit puntenaantal niet door een der partijen behaald, dan wordt zoo lang doorgespeeld, tot een der rivalen zijn zesde winstpunt maakt. De loterij, die georganiseerd werd, teneinde de noodige gelden voor dit wereldtournooi bij een te brengen, is een groot succes geworden. Van de 20.000 loten zijn er reeds bijna 14.000 verkocht. Aan het eind van het tournooi om het we reldkampioenschap schaken zal een origineel wedstrij'dboek worden gepubliceerd, dat zal worden samengesteld door dr. Aljechin en dr. Euwe. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Delftdijk Rott. n. Vancouver 22 (v.m.) v. Londen. Beemsterdijk 21 (v.m.) v. Fernandina te N.-York. Binnendijk Rott. n. N.-Orleans 20 (n.m.) v. Tampico. Lochgoil Vancouver n. Rott. 21 te Balboa. Dinteldijk Rott. n. Vancouver 18 v'. San Francisco. Lochmonar Vancouver n. Rott. via Liver pool 20 (4.27 n.m.) 480 mijl WZW. v. Valentia. HALC Y ONLLJN Stad Dordrecht 21 v. Bagnoli n. Seriphos. Vredenburg 21 v. Rott. te Narvik. Stad Haarlem Rott. n. Servola p. 20 Gibr. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein (uitreis) 21 te Port Natal. Boschdijk 22 v. Amst. te Rott. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk Antwerpen n. Hamburg p. 22 (v.m.) yiissingen Zuiderkerk (thuisreis) 21 v. Hongkong, KON. NED. STOOMBOOT MIJ Ariadne 21 v. Carthagena te Malaga. Ganymedes 21 v. Kymassi te Izmir. Irene 20 v. Ponta del Gada n. Amsterdam. Rhea 21 v. Genua n. Livorno. Theseus 21 v. Kopenhagen te Stettin. Venus 21 v. Fiume n. Susak. Boskoop Chili n. Amst. via Liverpool 20 (10.43 n.m.) 800 mijl ZW. v. Land's End. Bodegraven 22 van Amsterdam te Callao. Bennekom, Hamb. n. Corrall, p. 22 St. Mi chaels. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Slamat Rott. naar Batavia p. 22 Kaap Bon. Sibajak (thuisreis) 21 v. Marseille. Dempo 22 v. Batavia n. Rott. ROTTERDAM—ZUID-AMERTKA LIJN. Alphacca (thuisreis) 21 v. Rio Janeiro. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan de Witt 22 v. Batavia te Amst. Marnix van St. Aldegonde (uitreis) 21 v. Algiers. Poelau Tello (thuisreis) 20 v. Singapore. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Sarpedon 22 v. Yokohama te Rotterdam. Alcinous 22 v. Londen te Amsterdam. Achilles Japan n. Rott. 22 v. Singapore. Memnon Japan na. Rott. 21 te Hongkong. City of Cardiff Japan. Rott. 21 Kolam- bugaa- Rheseus Batavia n. Amst. 21 te Belawan. City of Wellington 20 te Dairen voor Rott. Deucalion Japan n. Rotterdam 22 te Mar seille verwacht-. Peisander A'dam n. Java 21 te Port Said. City of Oran R'dam n. Dairen 22 te Pt. Said. Ajax Japan naar Rotterdam 19 te Osaka. Prometheus, Amst. n. Macassar 22 v. Suez. Ertsaanvoer. Het Spaansoh stoomschip Samti is hier van Bilbao aangekomen met een lading erts voor de Hoogovens. Om te repareeren. De Nederlandsche motorboot Joma, welke in de haven van Colchester door het stooten op den bodem eenige schade aan het schip be liep, passeerde gisteren in ballast naar Spaarn- dam om in het dok aldaar de schade te doen herstellen. Aanvoer cellulose. Het Zweedsche stoomschip Embla is van Stockholm bij de papierfabriek te Velsen aan gekomen om een partij cellulose te lossen. Daarna ging het stoomschip naar Amsterdam om de overige lading te ontschepen. Vlootvermindering. De zeesleepboot Seine uit Rotterdam is naar Italië verkocht, i Aanvoer zwavelzuur. Het Nederlandsche motorschip Ransdorp is van Hoboken aangekomen met een lading zwavelzuur, welke in de Hoogovenhaven getost wordt. AANGEKOMEN 21 Mei: Taj andoen m.s. Hamburg Ingeborg m.s. Einden Stornest s.s. West Afrika 2' Mei: Embla s.s. Stockholm Ek s.s. Oslo Santi s.s. Bilbao Alcinous m.s. Londen Ransdorp m.s. Hoboken Joh. de Witt s.s. Ned, Indië VERTROKKEN. 21 Mei: Anita L. M. Russ s.s. Archangel Egori s.s. Aarhuus Berengar s.s. Hamburg Bowling s.s. Leith Albion ic s.s. Kovda Vliestroom s.s. Huil Gannet s.s. Londen 22 Mei: Boschfontein m.s. Rotterdam Josina s.s. Cardiff, Grotius-medaille voor baron Aloisi. Het hoofdbestuur van ...Volkenbond en Vrede" heeft-in zijn laatst gehouden vergadering be sloten de Grotius-medaille voor 1935 toe te kennen aan baron Aloisi, vertegenwoordiger van Italië in den Raad van den Volkenbond als blijk van waardeering voor de vele dien sten, die deze aan den Volkenbond in het al gemeen heeft verleend en in het bijzonder in zijn kwaliteit van voorzitter van het Comité van Drie, voor de regeling van aangelegen heden betreffende het Saarvraagstuk. BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 22 Mei Bevallenl7: F. GrossSchreibmann, d.; 18 Mei E. K. F. van BusselWurm, z.; C. G. M. van WarmendamGrandjean Perrenod Com- tesse, d.; M. J. p. LodderFooeendoorn, z.; M. J. BorawitzBerkien. z. 19 Mei: C. C. M. van VlietOveres, d.; H. RiethoffVrij, z.; L. M. V. van VelsenSchlüter, d.; J. H. Len ter manRenout, z.; C. A. M. NederkoornRuij- ter, z.; E. M, van den BroekKruup, z.; 20 Mei: A. van der Velde—Hoogland, d.; A. J. Bottelier Teeuwen, z.; 21 Mei: M. Scholten Zajonczkowky, d.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5