DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip van verm, aankomst Laatste bericht Chili 18 Mei van Pakasmayo. Atlas (Gr.) Constantza 25 Mei 20 Mei van Gibraltar. Midd. Zee 30 Mei 21 Mei van Gibraltar. Buenos Aires 11 Juni 8 Mei vertrokken. Gdynia 21 Mei te Danzig. Chili 19 Mei Flores gepass. Birkenhead Pt. Arthur 21 Mei 8 Mei van New York. Buenos Aires 11 Juni 8 Mei van Santa Fé. Chili 15 Mei van Valparaiso. Barneveld Hamburg in lading. Berenice West Indië 18 Mei van Pto Barrios. Clytoneus Batavia 8 Juni 16 Mei van Colombo. Ceres (Ned.) Midd. Zee 30 Juni 19 Mei te Stamboul. Caribia West Indië 19 Mei te Pto Barrios. Costa Rica Hamburg 26 Mei in lading. Cordillera Hamburg (v. IJm.) 26 Mei vertrekt 25 Mei. Ned. Indië 8 Juni 21 Mei van Port Said. Ganyniedes 15 Juni 21 Mei te Izmir. Grangepark Bassein 17 Mei van Perim. Grootekerk Japan 17 Mei te Moji. Hermes (Ned.) 31 Mei 18 Mei te Malta. West Afrika 17 Mei van Dakar. Hercules West Afrika 31 Mei 17 Mei van Takoradi. Itauri Ned. Indië 28 Mei 22 Mei van Marseille. Jagersfontein 20 Mei van Port Said. Joh. v. Oldebarneveldt Ned. Indië 22 Mei van Colombo. Juno (Ned.) Hamburg in lading. Klara Zetkin Leningrad in lading. Kurmark Ned. Indië 19 Juni 20 Mei van Colombo. Laurent Meens Houston 24 Mei Mei vertrokken. Maasland Buenos Aires 1 Juni 8 Mei van Baliia. Montferland Buenos Aires 14 Jur 18 Mei van Montevideo. Margareta Hsrnösand 15 Mei uitgeklaard. Nina Borthen Gonstantza in lading. Orestes Piraeus 20 Mei van Gibraltar. Orion 'Ned.) Alexandria 20 Juni 20 Mei van Candia. Polydorus Batavia 1 Juni 17 Mei van Port Said. Phoenicia Mexico 7 Juni 20 Mei van Curacao. Poelau Tello Batavia 20 Mei van Marseille. Parana Buenos Aires 27 Mei 19 Mei van Madeira. Perseus (Ned) Danzig 28 Mei 21 Mei te Kopenhagen. Rhesus Batavia 20 Juni 21 Mei te Belawan. Randfontein Z. Afrika 13 Mei van Kaapstad. Rimac Lissabon 2 Juni in lading. Rosario Teneriffe 21 Mei 14 Mei vertrokken. Serooskerk 20 Mei te Rotterdam. Sheaf Lance Bassein 24 Mei 16 Mei van Oran. Salabangka Ned. Indië 11 Mei van Belawan. Saleier Batavia 13 Mei van Colombo. Salland Buenos Aires 18 Mei van Fdo Noronha. Stentor Batavia 28 Juni in lading. Saltersgate Villa Constitucion in lading. Skeldergate Rosario 16 Juni 14 Mei vertrokken. Simon Bolivar West- Indië 27 Mei 14 Mei van Barbados. Theseus (BritJ Batavia 24 Mei 20 Mei van Singapore. Treworlas Buenos Aires 7 Juni 16 Mei vertrokken. Tarakan NTPd -Tndië 12 Mei van Sabang. Trompenberg Koivisto 24 Mei 18 Mei vertrokken. Trude Schlinemann Drnskoldsvik 23 Mei 18 Mei te Hernösand. Theseus (Ned.) Stettin in lading. Vulcanus Napels 25 Mei 20 Mei van Gibraltar. Venus (Ned.) Midd. Zee 10 Juni 21 Mei te Fiume. Van Rensselaer West Indië 20 Mei van Paramaribo Zuiderkerk Japan 21 Mei van Hongkong. VISSCHhKlJ EN SCHEEPVAART ris ijMuiden aangekomen schepen Hoogovens Hoogovens Papierfabr. Spaanseh Ned, Zweedsch m.s. s.s. Santi Ransdorp Embla Bilbao Hoboken Stockholm erts zwavelzuur cellulose IJMUIDEN voor de werkkampen. De op 11 Mei alhier gehouden collecte ten behoeve van de door de Centrale voor Werk- loozenzorg te organiseeren werkkampen heeft f 503 opgebracht. Het Plaatselijk Comité van Actie zegt allen die ertoe meegewerkt hebben dit bedrag bijeen te krijgen hartelijk dank. besommingen. Trawlers: Clazina Luther Odin Petten Dolfijn Kotter: E 436 Loggers: K. W. 91 74 44 52 135 42 341 342 IJM. 59 IJM. 168 IJM. 49 IJM. 103 325 m. 255 m. 300 m. 100 m. f2400 f2470 f 2460 f 1220 f 410.— f 1290 f 700 560.— 730,- 600.— 480.— 100.— 790.— 920.— VELSEN bijkantoor nutsspaarbank. Naar wij vernemen heeft het bestuur van de Nuts-Spaarbank besloten in Velsen-Noord een bijkantoor te openen. Het bijkantoor wordt gevestigd in een perceel aan den Wijkerstraat- weg nabij de Melklaan en zal Woenslag 5 Juni geonend worden. II. s. V. „DE KAMPIOEN''. De rit van heden, Donderdagavond, gaat niet door, wegens bijzondere omstandighe den. Het programma voor Zondag 26 Mei is eveneens gewijzigd. Te acht uur komt men bijeen bij het Houtplein. a het woord.... Voor den inhoud dezei rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk Van ingezonden stukken geplaatst o] niet geplaatst wordt de kopij den inzender niet BEVERWIJK marktberichten. Spinazie, per kist 0.45—f 1. Postelein, per kist 47—65 ct. Andijvie per kist f 1.05 Raapstelen 100 bos f 3.50. Radijs, 100 bos f 2.75, Wortelen per bos 812 ct. Komkommers, per 100 f 7f 11. Asperges per bos wit 3640 ct. Idem bl. 2735 ct. Idem, dun 18 ct.. Aardappelen klei, per K.G. 5—8 ct. Idem, zand, 9 ct. Bloemkool per 100 f 7f 18. Uien per K.G. 8 ct. Sla, per kist 47f 1.10. Rabarber, per 100 bos f 3—f 3.75. Pieterselie, per bos 3 ct. Selderie per bos 5 ct. Appelen, per K.G. 2834 ct. Aardbeien per doosje 24—26 et. „Tegen Veilig Verkeer. Mijnheer de Redacteur, Beleefd opneming verzocht van het volgen de, in verband met het ingezonden stuk „Te gen veilig verkeer", van J. A. in uw blad van 11 Mei j].: „J. A., Indien ge uw stuk schreef als taxi chauffeur, dan pleegde gij een minderwaar dige daad jegens uw col^ga's daar ge dan goed weet dat de taxi-chauffeur, beducht voor het gevaar voor passagiers, zichzelf en materieel, uiterst voorzichtig moet zijn. Als bestuurder van een vracht-, luxe zaken- of particulieren wagen waart ge zeer onbillijk, daar de moeilijkheden van bedrijf en weg u niet onbekend zijn. Behoort ge niet tot bo vengenoemde categorieën van auto-bestuur ders. dan kunt u beschouwd worden als „de .an den wal". Theoretisch weet ge misschien :itsbekend hoe het moet. maar voor de practische moeilijkheden hebt ge u waarschijnlijk nooit geplaatst gezien. Als een afwijking op de regels van den weg wordt geconstateerd, dan is deze niet altijd opzettelijk gepleegd. In vele gevallen zal deze afwijking een gevolg zijn van een technische storing welke door den taxi-chauffeur juist door dezen zoo spoedig mogelijk zal wor den opgeheven. De taxi-chauffeur in de eerste plaats, zal als broodjager, zorgdragen, dat zijn wagen beantwoordt aan de eischen van Veilie Verkeer. Het zij verre van mij te verlangen dat de taxi-chauffeurs door de politie worden ont zien. maar dat de politie haar aandacht spe ciaal aan deze weggebruikers zal wijden, lijkt mij toch wel wat al te kras, want van het •groote aantal verkeers-ongevallen komt slechts een gering percentage op rekening van de taxi-chauffeurs. Mag ik u, J, A., een goeden raad geven? Zijt ge autobestuurder 't doet er niet toe onder welke omstandigheden wees men- •chelijk! Zijt ge geen auto-bestuurder, oordeel niet of niet lichtvaardig, want nogmaals zij ge zegd: De beste stuurman staat aan wal!" U, mijnheer de redacteur, dank zeggend voor de verleende plaatsruimte, Hoogachtend, EEN TAXI-GHAUEEEUR. D O N D E R D A G 23 MEI 1933 meldt: Hoogste barometerstand 770.4 mJM. te Aberdeen Laagste barometerstand 748.1 m.M. te Marseille. en voorspelt: Matigen aanvankelijk nog krachtigen Oos telijken tot Noordelijken wind. Betrokken tot zwaar of half bewolkt. Kans op regen of on weer, vooral in het Oosten. Iets zachter des nachts. Overdag iets kouder. Barometer Hedenmorgen 9 uur 757 m.M. Neiging: Achteruit. Thermometer Hoogste gisteren 54 F. Laagste heden nacht 45 F. Hoogste heden 52 F. OPGAAF MAGAZIJN T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83. IJmuiden. Telef. 5460 HOOG WATER TE IJMUIDEN. Vrijdag v.m. 7.05 uu; n.m. 7.41 uur. Zaterdag v.m .8.10 uur; n.m.8.43 uur. Zondag v.m. 9.17 uur; n.m. 9.52 uur. VELSER ZWEMINRICHTING. Temperatuur lucht 56 F. Temperatuur water 55 F. Heldendaden gehuldigd. Onderscheidingen van het Carnegie Heldenfonds. Door het Carnegie Heldenfonds.voor Neder land zijn de volgende onderscheidingen toe gekend: W. A. Smit, te IJmuiden, heeft, be- hoorende tot de bemanning van de redding boot aldaar, deelgenomen aan verschillende reddingen. Hy is thans hulpbehoevend. Hem is een tijdelijke uitkeering van 3.50 per week toegekend. J. Parthesius, te Haarlem, leerling aan de Zeevaartschool, heeft bij het verongelukken van een Italiaansch watervliegtuig te Amster dam, herhaaldelijk gekleed gedoken om te trachten de vliegers te redden. Aan hem is een zilveren horloge met inscriptie en ketting geschonken. C. M. de Jonge, timmerman, te Haarlem, heeft 15 December 1933 een kind gered uit het water aan den Schotersingel aldaar, door gekleed daarin te springen. Als belooning e" schade vergoeding is hem een bedrag var) 45.geschonken. Th. Moerkerk, zilversmid, te Haarlem, en G. A. J. Simons, ducospuiter, te Den Haag, hebben 4 Augustus 1934 een kind gered uit het water aan de Paul Krugerkade te Haarlem, door gekleed te water te gaan. Als vergoeding van de geleden schade is aan Moerkerk een bedrag van 10 en aan Simons een bedrag van 20 geschonken. Weer twee kloosterzusters veroordeeld. Wegens overtreding- der deviezenverordening-. V. D. meldt uit Berlijn: Gisteren is voor het Snelschepenrecht te Berlijn het tweede proces behandeld tegen kloosterlingen, welke de deviezenbepalhigen overtraden. De generale overste van de Augus- tinessen, zuster Neophytia en de generaal- penningmeesteresse van deze orde, zuster Englatia stonden ter-echt. Zij worden beschuldigd geld uit Duitsch- land te hebben gesmokkeld teneinde een in 1921 bij de Incassobank te Amsterdam uitge geven obligatie-leening weer terug te koopen. De 56-jarige zuster Neophytia, in de wereld Maria Menke, werd wegens herhaald deviezen vergrijp veroordeeld tot 5 jaar tuchthuis, 5 jaar eerverlies en 121.000 R.M. boete. In plaats van de boete treedt bij niet-betaling een ver dere tuchthuisstraf van 12 maanden en 2 dagen. Zuster Englatia, in de wereld Dohm ge naamd, werd wegens medeplichtigheid ver oordeeld tot 10 maanden gevangenis en 1000 RM. boete. Voor beide veroordeelden werd 2 maanden voorarrest in mindering gebracht. Voorts werd bevel gegeven tot confiscatie van 190.000 RM. Hiervoor staat borg de ..Genossen- schaft der Oellitinnen nach der Regel des heiligen Augustinus in Koeln e. V." Zuster Englatia werd vrijgesteld van verder arrest, wanneer een cautie van 5000 R.M. wordt ;estort. De Belgische ballon „Belgica" vernield. Demuyter en de zijnen ongedeerd. Reuter meldt uit St. Nazaire: De Belgische ballon ..Belgica". bestuurd door den beroemden ballonvaarder Demuyter is in de nabijheid van Briers in Bretagne in een Moeras terecht gekomen en geheel vernield. De drie inzittenden konden echter allen wor den gered. Demuyter heeft destijds met de thans ver nielde „Belgica" den Gordon Bennett beker gewonnen. In totaal won de ballonvaarder reeds vijfmaal dezen prijs. HongaarschJoego-Slavisch conflict spoedig definitief opgelost? Te Genève werd gisteren bekend, dat als re sultaat van de particuliere besprekingen on der leiding van Anthony Eden met den Joe- goslavischen vertegenwoordiger Fotitsj en den Hongaarschen minister van buitenlandsche za ken Von Kanya overeenstemming tusschen Hongarije en Joego Slavië is bereikt over de kwestie der terroristische acties op Hon gaarsch gebied in verband met den moord op Koning Alexander te Marseille. Het rapport van Eden heeft rekening gehouden met de re solutie van den Volkenbondsraad, op 10 De cember j.L, waarin de terroristische actie werd veroordeeld, doch tevens met de sancties, die de Hongaarsche regeering reeds heeft toege past tegen Hongaarsche ambtenaren, die zich aan het bevorderen van dergelijke acties heb ben schuldig gemaakt. T'en verwacht, dat het rapport voor beide landen aanvaardbaar zal zijn, waardoor het incident definitief zal zijn gesloten, Indiaansch opperhoofd Chewacki is een groot worstelaar- Guy Nickalls over roeitraining; Favorieten voor de Derby- Het paard, dat niet van electrisch licht houdt; Tottenham's nieuwe manager; Australisch criketteam naar Britsch-lndië- Cricket in Engeland; Vier mogelijke aanvoerders; Lovelock verbetert een record. Ooit gehoord van het Indiaansche opper hoofd Chewacki uit Oklahoma? We vermoe den van niet en toch is deze Chewacki in zijn soort veel zeldzamer dan al de nakomelingen van Winnetou en den Witten Bison tezamen. Hij toch is de eenige „catch-as-catch can"- worstelaar op de geheele wereld, die levens lang gediskwalificeerd is en dat nog wel in Amerika. Wanneer men nu weet, dat bij het „catch as catch can", zooals de naam trou wens al aanduidt, vrijwel alles, behalve door bijten, is toegestaan, dan is het begrijpelijk, dat het uitgesloten opperhoofd wel bijzondere methoden moet hebben gevolgd, teneinde den Amerikaanschen Bond tot zulke drastische maatregelen te dwingen. Inderdaad bracht Chewacki dergelijke tactische finesses in de sport, dat men mag concludeer en, dat deze Indiaan niet alleen met het lichaam, doch evenzeer met het hoofd worstelt, zonder daarbij het oog te hebben op den reeds min of meer verouderden kopzwaai. De eerste maal, dat hij blijk gaf tot een bijzondere klasse te behooren, was in zijn match met „Strangler" McGinnes, dien hij met een. toevallig op een der ringtouwen han genden, handdoek trachtte te worgen. Zoozeer geconcentreerd was deze poging, dat de scheidsrechter hem met zachten druk van de duimen op de oogappels tot opgave van zijn nia.n moest overreden. Maar och! wat beduiden dergelijke kleinig heden in den Amerikaanschen worstelring? Maken wij niet allen op onze beurt oogenblik- ken van enthousiasme voor de sport mede? Heeft destijds bij de match om het wereld kampioenschap schaken niet Capablanca, nog wel ou het eiland Cuba, in een spannend oogenblik de sigaar van Lasker opgerookt? -.-•44. pr) T-iii w^rrT o-ppnn+rn,nteevd voov °en Daarom ook maakte men Chewacki geen ver match met Whitey Hewitt, wiens gewicht ongeveer gelijk was aan dat van een 500- jarigen beukeboom. De partij begon normaal met het gebruike lijke zuchten en steunen en het optrekken van de bovenliD. Slechts was het den aandachti- t.nesehouwer opsrevalten. dat Chewacki de linkerknie zwaar gezwachteld had. Het ge- hivfce het Indiaansche ouuerhoofd na eenigen "d het hoofd van zijn tegenstander tusschen in em->oirropVi'ci io-,ioën te krijgen en, wat meer zegt, het daar te houden. Groot was •M.pr de vprbpzine-. toen de heer HpwiH olotseling eenigszins verslapte en zoowaar luid begon te snurken. HH ouuerhoofd meende terecht te mogen afleiden, dat Whitey voor- loouig van het worstelen genoeg had. althans voor dien dag en hij stond dan ook op en feheiteerde zichzelf met een snel behaalde zege. Daar echter de heer Hewitt rustig bleef liggen en het programma toch voortgang moest hebben, stelde de referee'een onderzoek in en onmiddellijk trof hem een geur van chloroform. Een moment van nadenken deed des arbiters oogen naar de gezwachtelde knie van den overwinnaar afdwalen en inderdaad lag daar de oorzaak van Whitey's plotselinge behoefte aan slaap.'-midden onder het werk. De commissie van onderzoek vond echter geen reden om de overwinning van den Indiaan te annuleeren, want deze wist het den jury-leden duideliik te maken, dat het gebruik van chloroform sedert eeuwen bij zijn stam voor knie-verwondingen gewaardeerd werd, ster ker nog, in elke wigwam als huishoudelijk middel werd gebruikt. Derhalve kwam de overwinnaar eenige da gen later tegen ..Snake Eve" Wilson binnen de touwen en hoewel de man met het slangen oog door een even onverwachten als hevigen aanval van hooikoorts moest ougeven. vond niemand het erg. dat Chewacki voor deze ge legenheid zijn worstelbroekie met niesuoeder had ingewreven. Dat zijn slechts bïikomstige omstandigheden, waarbij uersoonliike smaak een groote rol sueelt, doch die aan de sport zelve niets afdoen. Waaraan het ouuerhoofd dan tenslotte zlm levenslange diskwalificatie verdiende, zal de aandachtige lezer thans vragen. Zooals het zoo dikwijls gaat, komen zelfs groote figuren door een kleinigheid ten val. Chewacki's laatste match was tegen Tiger cat Martin en een ieder weet, dat er met een tijgerkat niet valt te spotten. Wie schetst dan ook de ver wondering van het nubliek, toen Tiger cat Martin drie minuten na den aanvang van do uartijjuist bij het begin van een heupzwaai, als een schoolmeisje begon te giechelen en niet tot bedaren was te brengen. De veront waardiging over zulk een handelwijze groeide met de seconde, want. nietwaar, niemand ziet graag ziin geliefkoosde snort belachelijk ge maakt. En ttrwille van het zuivere en sportieve verloop van de wedstrijden, stelde de jurv op de plaats zelve een dieugaand onderzoek in. wet bieek. dat het kinderachtig gelach van den tijgerkat veroorzaakt werd door een elecfi'ische batt-erij, welke Chewacki, die gaar ne met zijn tijd meegaat, in zijn broekje ver borgen had. Wegens het gebruikmaken van moderne hulpmiddelen bij een oeroude sport als het catch as catch can", werd het opperhoofd ontslagen, ongetwijfeld een harde slag voor ■en ambitieus en vindingrijk sportsman. Guy Nickalls, een der beste race-roeiers, die Engeland ooit gehad heeft en die tevens de Oxfcrd-ploeg voor de match tegen Cam bridge heeft getraind, heeft in zijn pas ver schenen boek interessante bijzonderheden over de voorbereiding van dezen bekenden roei wedstrijd gepubliceerd. Deze training, zoo schrijft hij, is één van de zwaarste op welk gebied van sport ook, hoewel de roeiers nimmer tot totale uitputting moe ten werken. Zij moeten echter hun verschil lende persoonlijke liefhebberijen en gewoontes opgeven, vroeg naar bed gaan en vroeg op staan, terwijl het diëet zeer strict wordt door gevoerd. Na de ochtendtraining wordt ontbe ten met thee, eieren, vi-sch, nu en dan een glas bier, doch nooit koffie en nooit spek. De lunch bestaat uit koud vleesch, uitgezonderd ham, versclie vruchten, salade en een glas bier of andere drank. Nooit kaas en evenmin pudding. Bij den avondmaaltijd wordt visch, kip, vruchten, salade en bier genuttigd en. zelfs een glaasje port is af en toe toegestaan. Ongeveer drie maal gedurende het tijdperk van de training, vooral na extra-inspanning, wordt champagne gedronken, met een hoeveel heid van een flesch per man. Dit schijnt een zeer goeden invloed te hebben. Wij hebben daarom het Oxford-menu zoo uitvoerig vermeld, omdat er in deze maanden verschillende jeugdige personen zijn, .die zich, 'tot race-roeien voelen aangetrokken. Onee twijfeld zal de gedachte aan de hierboven od gesomde spijzen de animo vergrooten, hetgeen nog niet wil zeggen, dat iedere eter daarvan tot het peil van de Oxford-roeiers opklimt Nickalls leent ons, dat de slag van een pfoee altijd iets lichter moet zijn dan zijn bootget nooten, opdat het rythme gemakkelijker kan worden aangegeven. De Amerikaan MéUen die in 1923 Oxford tot een van de zeldzame over- winningen na den oorlog leidde, had voordien nog nooit roeitraining ondergaan en bezat geen ervaring van wedstrijdroeien. Doch Mei- len had het gevoel voor rythme, dat den wa ren slag kenmerkt en het was voor een zeer groot deel aan hem te danken, dat Oxford dat jaar de overwinning behaalde. Op 5 Juni zal de Derby, de bekendste paar denrace ter wereld, wederom te Epsom geloo- pen worden en reeds thans is aller belangstel ling op dit jaarlijksche groote gebeuren° ge", richt, temeer, daar het hier de Jubilee-Derby geldt. Zooals steeds worden de oefeningen van de favorieten in gespannen verwachting ge- volgd, want al zijn er in Engeland ook nog wel mensehen, die niet geregeld op de paardjes wedden, op Derby-Day waagt welhaast ieder een zijn penny of ook wel shilling op dien vier voeter, die hem in zijn droom als de snelste is verschenen. Doch het meeste geld komt op de favorieten en dit jaar zijn het Bahram en Bobsleigh, die 95 procent van de gewedde bedragen verde digen. Eerstgenoemd paard behoort aan den Aga Khan, den Indischen prins, die groote be kendheid op de Engelsche renbanen geniet en die duizenden besteedt aan zijn verschil lende stoeterijen in Groot-Brittannië en Frankrijk. Bahram bleef in de zes races, waar aan hij deelnam, ongeslagen en won ruim 21.000 pond sterling aan prijzengeld. Bobsleigh daarentegen heeft voor zijn eigenaar, Lord Derby, uit vier races twee overwinningen be haald, die 3000 pond opleverden. Voor hen, die zich gaarne in familiezaken mengen, zij vermeld, dat Bahram, evenals Windsor Lad, de winnaar van. de vorige Derby, een zoon is van het beroemde paard Bland- ford, terwijl Bobsleigh trotsch kan zijn op zijn vader Gainsborough, die eveneens deze klas sieke race won. Het behoeft geen betoog, dat een zegepraal in de Derby een paard zeer waardevol maakt, vooral voor de stoeterij. Van zei fsp re ken d is er ook ditmaal een „dark horse" in de race en de naam van Duke John wordt allerwegen gefluisterd, want namen van „outsiders" worden bij dergelijke gelegen heden nooit luid van de daken geschreeuwd, doch altijd als groote openbaring van den mondhoek uit gefluisterd. Duke John's notee ring is momenteel nog 28 tegen 1, maar dat zegt niets of eigenlijk alles, want Trigo won destijds met een prijs van 33 tegen 1. Paarden hebben, soms merkwaardige ge woontes en vrienden. Brown Jack, die vier maal achtereen een dure race te Ascot won, wilde nooit liggen en at slechts, als een be paalde geit in zijn stal was. Bendex, een an dere viervoeter, heeft thans een net boven zich in de stal noodig, want hij maakte er een lief hebberij van, een hoogstandje te maken en met de achterbeenen het electrisch licht stuk te trappen. Zoo kunnen zelfs paarden aanleg voor voetbal hebben, ook al is het op deze wijze een kostbare liefhebberij. Onlangs vermeldden wij, dat de directie van Tottenham Hotspurs den manager Percy Smith plotseling had ontslagen, nadat eenige jaren tevoren zijn voorganger Peter McWilliam om financieele redenen naar M.ddlesborough was vertrokken. Thans heeft men den ernst van den toestand blijkbaar ingezien, want nu de Spurs gedegradeerd zijn, heeft de directie McWilliam, een deskundige bij uitnemendheid, als eenig manager met volkomen zeggings kracht over de spelers aangesteld. Woodfull, de Australische aanvoerder, zal niet deelnemen aan den tour, dien de houders van de „Ashes" op uitnoodiging van den Ma- haradjah van Patiala, naar Britsch-Indië gaan maken. J. S. Ryder zal thans waorschijn- lijk als captain optreden. Verdere deelnemers zijn: Ellis, Ironmonger, Leather, Hendry, even als Ryder allen uit den staat Victoria, Allsopp, Kippax, Macartney, Lowe van New South Wales, Nitschke (Zuid-Australië), Bryant (West-Australië), .Oxenham (Queensland) en Morrisby (Tasmania). De Zuid-Afrikanen blijken over een sterke ploeg te beschikken en hoewel wij niet ver wachten, dat zij den „rubber" tegen Engeland zullen winnen, zou één der drie toetswedstrij- den wel eens in hun voordeel kunnen uitval len. Hun batsman Nourse scoorde drie centu ries achtereen, doch tegen de M. C. C. op Lord's zait hij voor 4 runs aan den kant. Zijn teamgenoot S ie die nam tharns de honneurs waar en maakte zoowel tegen Oxford als de M. C. C. een stijlvolle honderd. Over het algemeen werden er hooge totalen bereikt, al zag het er voor Yorkshire in de match te Gloucester slecht uit. Laatstgenoem de county zat weliswaar voor 128 aan den kant, doch de „Tykes" verloren zes wickets voor 54 runs, waaronder Sutcliffe voor 17 en het kostte heel wat moeite om het Gloucester- tofeaai te passeeren. De match tusschen Worcester en Lancashire, de kampioenen, had een wisselend verloop. Lancashire bleef op de eerste innings met 124 onder Worcester's score van 187, maar nadat laatstgenoemd team ha de tweede beurt slechts 133 kon totaliseeren, hadden Eckersley en zijn mannen geen moeite, nog op den tweeden speeldag de benoodigde runs voor het verlies van één wicket te maken. Washbrook en Hop- wood scoorden resp. 87 en 63 not out. De verrassing van het seizoen was de, in 63 minten gescoorde century (123) van den jeugdigen Somerset-speler Gimblett, die m zijn eerste county-match, waarvoor hij ais bowler gekozen werd, in recordtijd de drie cijfers behaalde, waardoor hij een goede kans maakt op den, onlangs hier beschreven, cricket prijs van Sir Walter Lawrence voor de snelste honderd in het huidige seizoen. Vier mogelijke aanvoerders van het Engel- sche team tegen Zuid-Afrika speelden op Lord's voor de M. C. C. tegen de touristen. Het waren „Bob" Wyatt (Warwickshire), die het er tegen Australië en vooral tegen West-Indie als captain niet bijster goed afbracht, Robins (de aanvoerder van Middlesex), Holmes, "e ook in ons land welbekende Surrey-captain en Walters, de „skipper" van Worcester en uitste kend openingsbatsman voor Engeland. De bekende athleet Lovelock heeft het En- gelsche record over de mijl van J. Cornes in de studenten-kampioenschappen, met 13/5 se conde verbeterd.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6