Het geheim van Lady Littenton De zitting van den Duitschen Rijksdag. FEUILLETON. door ELSA KAISER. 6) Daarbij kwam nog, dat zij door Claire's goede zorgen en Alice's geld van de bittere armoede gered was. En Joan overlegde bij zichzelf dat de bleeke, mooie vriendin van miss Claire geen meisje was om overtredingen te begaan, daarvoor zag zij er te ongelukkig en te braaf uit. Joan Forth, gewend als zij was aan strijd en moeilijkheden, die een hard leven van moeizamen arbeid achter zich had, vermoed de ongeveer het ware van de zaak. „Zij zal oneenigheid met haar ouders hebben" dacht zij, „misschien wel een ongelukkige liefde of iets van dien aard, maar geen slechte din gen. En als echt Amerikaansch meisje vond Joan Forth het in 't geheel niet vreemd dat Alice weg wilde gaan. Een eerste klasse ver pleging in een ziekenhuis was een verlokkend vooruitzicht voor de arme Joan Forth die hier hulpeloos en eenzaam zonder verpleging, moe en uitgestreden op haar armoedig ka mertje lag. Alice had al het. geld dat zij bezat bij el kaar gezocht en schudde het nu op de armoe dige sprei van Joan's bed uit, ook Claire had -nog een aardig bedrag van haar vader weten los te krijgen, zoogenaamd om een paar reis- japonnetjes te koopen. Voor deze twee rijke meisjes was de som een kleinigheid, maar voor een har werkend meisje als Joan, die bovendien geleerd had met geld om te gaan, was het bedrag een kapitaal dat haar in staat stelde eens rustig ziek te zijn en later op haar gemak naar een goede betrekking om te zien. Zij gaf dus toe. Beneden in het halfduistere portaal van de huurkazerne vielen de twee vriendinnen el kaar om den hals. „O, Claire, hoe zal ik je mijn dankbaarheid toonen?" snikte Alice „Wordt alsjeblieft niet sentimenteel? ver zocht Claire luchtig „en wat ik zeggen wilde, bewaar je tranen voor later, je weet nog niet wat er gebeuren kan. Kop op, de vrijheid te gemoet en gezegend zij Joan Forth." toen nam zij haar vriendin onder den arm en duwde haar de auto in. HOOFDSTUK V. Alice liet zich aan het diner verontschuldi gen, zij had hoofdpijn en was naar bed ge gaan, zeide Suzette tegen den butler die de boodschap op zijn beurt weer aan den heer Gordon overbracht. Alice lag ook werkelijk te bed en luisterde met kloppend hart naar de stappen van haar vader in het aangrenzend boudoir Hij ram melde aan de deur van haar slaapkamer. „Alice, ik moet je een oogenblik spreken". „Ach laat u mij, ik heb hoofdpijn en wil slapen, ik heb poeders ingenomen en kan heusch niet eten." „Zal je dan morgen weer beter zijn?" ..Ja, als ik nu slapen mag." Hij ging weg zonder verder een woord te zeggen. Onrustig wachtte Alice toen nog een uur en belde daarna Suzette. Het kamermeisje vertelde dat mijnheer in zijn werkkamer was gegaan en den verderen avond niet gestoord wens elite te worden. Alice haalde verlicht adem. „Je kunt wel uitgaan Suzette, ik heb je niet meer noodig, ik heb hoofdpijn en wil sla pen", zeide zij. Toen Suzette vertrokken was, stond Alice op, maakte zich voor de reis gereed en nam haar twee kleine koffers in de hand. Behoedzaam opende zij de deur en luisterde, alles was stil. Zij sloop voorzichtig de trappen af, niemand te zien, de corridors waren leeg. het perso neel zat om dezen tijd aan tafel. Zonder ge rucht te maken opende Alice de zwaren eiken houten straatdeur, trok deze voorzichtig ach ter zich dicht en sloop de marmeren trappen van het bordes af. Toen zij in de drukke straat stond, zuchtte ze bevrijd, dit was ach ter den rug en niemand had iets gemerkt. Zij was vrij, vrij van Nelson, vrij van haar naam. zij zou opnieuw beginnen als Joan Forth en probeeren haar brood te verdienen. Zij nam een taxi en ging naar het Waldorf Astoria Hotel. In de hal kwam een liftboy haar tegemoet. Zij vroeg naar mr. en miss Misters. Men bracht haar in de lift naar bo ven. Claire kwam haar in den salon tegemoet en omhelsde haar opgewonden. „Het iS dus ge lukt?" riep zij lachend. „Je moet weten dat ik tot op dit oogenblik nog bang was dat het je niet- gelukken zou." Alice lachte, een bleek lachje. „Claire, zweer je mij dat je niemand, ook je vader niet ver telt wie ik ben?" smeekte ze. „Maar dat spreekt toch vanzelf!" riep Claire uit, „ik zweer het je bij onze vriendschap, daar, is het nu goed?" Plotseling werd de deur geopend en John Misters verscheen. Hij was een joviale goed moedige man met een vriendelijken glimlach op zijn rond gelaat. Een flinke zakenman, die het door hard werken tot millionnair gebracht had, in zaken was hij hai'd en onverzettelijk, maar in zijn privé leven kon men hem om den vinger winden, een eigenschap waarvan zijn dochter kwistig gebruik maakte. Hij liet! dit maar al te gaarne toe, want Claire was voor hem de verpersoonlijking van elegantie, knapheid en lieftalligheid, kortom, hij vond zijn dochter ee.n wonder. „Vader, riep Claire vroolijk, „kom eens hier, ait is Joan Forth, mijn nieuwe gezelschaps dame." John Misters schudde Alice hartelijk de hand. Prettig, kind, zeide hij, dat je mijn verwend dochtertje gezelschap wilt houden." Toen verviel hij plotseling in een offïcieelen toon en vervolgde deftig. „Ik ben blij kennis met u te maken en hoop dat wij een prettigen overtocht zullen hebben." „Een beeld van een meisje", fluisterde hij Claire toe, terwijl Alice bescheiden op een af stand bleef wachten of mr. Misters nog iets te zeggen zou hebben. John keek een poosje naar haar en fluisterde toen weer: „Op en top een dame, Claire, maar is zij niet een beetje te mooi, lieveling?" „Maar daddy, iedereen heeft haar aanbevo len, zij is begaafd, ontwikkeld en nu ja, aan die schoonheid kan zij ook niets doen en schalks vervolgde zij: „Zou je dan willen Daddy, dat ik een onopgevoede, oude juffrouw meebracht als een soort Cerberus, dat gaat toch niet bij mijn aanstaande deftige fami lie?" Claire keerde zich om en knipoogde naar Alice. „Daar klopt Arthur, vadertje, nu kim je wel gaan." De vrijmoedige Claire was nog steeds een beetje .schuw in de nabijheid van haar aan staanden echtgenoot, het was een vreemd ge voel dat de zelfstandige Claire moeilijk kon overwinnen, hoewel Arthur haar hoe langer hoe meer beviel. Zij kon niet zonder een ge voel van trots naar zijn lange knappe figuur kijken en daarbij dan te denken dat zij zijn toekomstige vrouw zou zijn. Ook nu weer overviel haar een lichte ze nuwachtigheid bij het binnentreden van Arthur Littenton, maar toch keek zij naar Alice terwijl haar oogen vroegen: „Is hij niet knap?" Lord Littenton kuste Claire's hand en zag toen ineens Alice, Een oogenblik keek hij verschrikt en verwonderd naar het mooie meisjesgezicht, doch hij beheerschte zich da delijk en vroeg correct: „Heb je bezoek, Claire?" „Mijn nieuwe juffrouw van gezelschap, Arthur. Lord Littenton miss Joan Forth!", stelde Claire beiden aan elkander voor en verkneuterde zich met een inwendige pret over het bedrog. Nu zag hij toch Alice zonder te weten dat zij het was. Lord Arthur boog zwijgend en correct. Toen hij met Claire in de lift naar bene den ging, zeide hij nadenkend: „In het eerste oogenblik meende ik het gezicht van je gezel schapsjuffrouw te kennen, maar ik schijn mij te vergissen. Iets leek mij zoo vertrouwd in haar trekken, zij herinnert mij aan iemand, maar ik weet niet aan wie. Is zij nooit in Engeland geweest?" „Niet zoover ik weet", antwoordde Claire die een plotselinge schrik gekregen had. Ar thur had natuurlijk het portret van Alice wel eens gezien Emile had het hem natuurlijk ge toond. Maar de koele stem van Lord Littenton stelde haar gerust, hij zeide: „Nu, dan vergis ik mij zeker, ik was erg verwonderd het eerste oogenblik, maar nu denk ik wel dat ik het meisje nooit gezien heb. Hoe kom je aan haar? „Een vriendin sprak mij over haar. Hoe vindt je haar, Arthur?" vroeg Claire met een klein lachje. „Zij is heel mooi, maar het belangrijkste is toch of zij jou bevalt," antwoordde hij kort. HOOFDSTUK VI. Alice stond tegen de railing geleund en staarde in den nacht. Het schip voer, het voer reeds een uur lang. New-York lag achter haaf Met de verdwijnende stad was haar vroegere leven verdwenen. Een nieuw leven begon. Of het een beter zou zijn? Alice voelde zich een beetje beangst en onzeker. De vreeselijke opwinding had haar vermoeid gemaakt. Zij was niet meer in staat helder na te denken. De toekomst lag donker voor haar. Heel lang kon en wilde zij Claire's gezelschapsjuffrouw niet zijn. Dit zou slechts een overgang zijn. Later moest zij haar leven anders inrichten, CWordfc vervolgd# De Duitsche Rijksleider Adolf Hitler tijdens zijn rede in den Rijksdag te Berlijn Niet minder dan duizend krokodillen zijn Woensdag in Ouwehand's dierenpark te Rhenen aangevoerd, waar zij in speciaal daartoe ingerichte vijvers verblijf zullen houden De Zweedsche ministers worden aan Koning Christiaan van Denemarken en Koningin Alexandria bij hun aankomst in Stockholm door Koning Gustaaf van Zweden (rechts) voorgesteld Koning CMstiaan en Koningin Alexandrina van Denemarken bij hun aankomst te Stockholm voor de bijwoning der huwelijksvoltrek king van Prinses Ingrid van Zweden en Kroonprins Frederik van Denemarken. De vorstelijke personen werden o m. begroet door Prins Gustaaf Adolf, Prinses Margaretha, Prins Wilhelm, Prinses Sibylle, Prins Axel van Denemarken, Prins Bertil, Prins Karei Jr. en Prins Karei Johan Redding van een .slachtoffer" uit een brandend huis tijdens de demonstraties welke deze week door het Engelsche Roode Kruis voor 750 vrouwen uit verschil lende deelen van Engeland in het trainingskamp te Northwood park nabij Winchester werden gehouden Straat ontruimen. Er zal geweld worden gebruikt. Een der doeken, in gebruik bij de karabijn-brigade der Amsterdam- sche politie, tijdens de oefeningen welke Woensdag voor den burgemeester, dr. W. de Vlugt, werden gehouden Tijdens de bijzondere zitting van den Duitschen Rijksdag Een overzicht in de zaal van de Kroll Opera te Berlijn, die tot in de uiterste hoeken gevuld was De oefeningen van de karabijn-brigade der Amsterdamsche politie zijn Woensdag in de Oranje Nassau kazerne door den burgemeester, dr. W. de Vlugt bijgewoond. Naast den burgemeester de hoofd commissaris Versteegh

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 8