1 BEVERWIJK Wonderpoppen. U PROEFT 'T DIRECT HEEMSKERK Snelheid De vraag raar dit artikel blijft in elk ge val onverminderd. Het moge miserabel gaan in alle denkbare bedrijven (behalve dan in de improductief-werken de oorlogsindustrie: U moet daar morgen ons Financiëel Week overzicht bepaald eens op nalezen) den snelheids-hoek heerscht ten allen tijde maximale „willigheid". Misschien heeft dat ook wel iets met den algemeenen toestand te maken. Hoé harder men rent. hoe meer con centratie er vereischt wordt om er het veege leven niet bij in te schieten, en hoe minder men dus aan andere dingen kan denken. Voor de beroepsrenners geldt dit evenwel niet, want het is hun baantje en dus hun hoofd-aandacht ten volle waard. Zonda: zullen dus de snelste automobielrenners der wereld elkaar weer eens ontmoeten op de Duitsche Avus-baan. Natuurlijk is Caracciola favoriet. Ofschoon zijn naam het geenszins aanduidt, is hij Duitsche van nationaliteit, en in de kringen-der-grootste-snelheden is men vol spanning over de belangrijke vraag, of deze Duitscher in een Duitsche auto zal winnen. Het is nu al meer dan dertig jaar geleden dat Jenatzy de Gordon Bennett-race won met een gemiddelde snelheid van 90 K.M. per uur, en sindsdien zijn de doodgewone toer- auto's zóó geperfectionneerd dat iedere auto mobilist deze snelheid op een behoorlijken buitenweg zonder moeite haalt en soms wel eens 10 K.M. aan een stuk volhoudt ook. Er zijn zelfs einden waarop-ie er boven komt. Nu heb ik altijd begrepen dat die automo biel-races heel wat bijgedragen hebben tot de technische vervolmaking van de auto in de gezegde dertig jaar tijds. Dat is ook heel be grijpelijk. Men behoeft geen technicus te zijn om in te zien, dat niet alleen het uithoudings vermogen van de constructie en de duurzaam heid van de gebruikte materialen maar ook het nuttig rendement van de motoren en nog veel andere dingen het best vastgesteld kun nen worden door ze aan dergelijke kracht proeven te onderwerpen. Faalt er iets, dan gaat men op dat punt naar verbetering zoe ken en weer nieuwe krachtproeven nemen. Op die wijze moeten de groote automobiel races heel wat nut hebben gesticht, en men kan bovendien eerbied hebben voor de ge weldige concentratie en de stalen zenuwen, vereischt om uren lang met een snelheid van een paar honderd K.M. per uur rond te ren nen, voortdurend bedreigd door concurren ten die willen passeeren, behendig slippend door bochten, en zoo meer. Ik geloof dat uw vriend meneer X, die pleegt te verzekeren dat hij „altijd honderd rijdt" een benauwd gezicht zou trekken als men hem uitnoodigde dat nu eens te bewijzen en drie uur lang met 100 K.M. snelheid de Avus-baan, of de Monthléry-baan of de Nürburg-Ring rond te rennenzon der fietsers, spelende kinderen, voetgangers en gevaarlijke zijwegen om hem in zijn vaste gewoonte te storen. Dus betuig ik mijn respect, maar heb niet erg veel geloof meer in de noodzaak van dit geren voor verdere perfectie van de toer- auto, die al zoo geperfectionneerd is. En ver der hoop ik, dat het niet noodig zal zijn om de op ons volgende generatie zóo ver te bren gen, dat zij de 200 op rustige buitenwegen haalt. Is het niet langzamerhand genoeg? Wordt al het wegen-bouwen voor dit doel niet al te duur? Zouden we het geld uit de openbare kas niet beter aan andere dingen kunnen gaan beste den, en aldus ook weer de gelegenheid kun nen gaan scheppen tot wat meer rustig na denken over die andere dingen? Bovendien achterhaalt het vliegtuig de auto toch, en in snelheid is 't hem allang vooruit Het ia' maar een bescheiden vraag.'1 Br F. VEREENIG DE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING BEVERWIJK. Prijsnoteering van 24 Mei 1935. Spinazie per kist 3090 Sla per kist 451.40 Postelein per kist 40—58 Andijvie per kist 4550 Wortelen per bos 814 Rabarber per bos 11/2—3 Raapstelen per bos 23 Radijs per bos 11/2—3 Peterselie per bos 1—2 Selderie per bos 3—5 Bloemkool le per stuk 1522 Idem 2e per stuk 710 Tomaten per K.G. 2836 Peulen per K.G. 6064 Dikke boonen per K.G. 8082 Asperges le wit per bos 3040 Idem 2e wit per bos 1420 Idem le blauw per bos 22—30 Idem 2e blauw per bos 1822 Komkommers per stuk 611 Aardbeien per doosje 20—32. DE TENNISCOMPETITIE. Zondag a.s. is een belangrijke dag in ons tenniswereldje, diverse beslissingen kunnen dan vallen. T. O. P. I gaat bij T. C. G. 2 op be zoek. Thuis wisten zij T. C. G. 2 een puntje af handig te maken, of dat weer zal gelukken? Velserbeek I gaat naar de leiders Nieuwe Meer en zal trachten ze te onttroon en, wat wel zal gelukken daar zij thuis met 62 de meerdere bleven. Hoogst waarschijnlijk speelt v. d. Ploeg weer mede zoodat het team volledig uit komt. T. O. P. 2 speelt thuis de big match tegen Westrust. Verliezen ze dan degradeert het team van Langendijk c.s.; daar zal dus Zon dag gewerkt worden op Duinwijckbanen Velserbeek n speelt thuis tegen Deuce III, het geen wel weer op een nederlaag zal uitloopen. Hieronder volgen de competitiestanden: 2e klasse B, N.W, Afd. 1. Heemstede 4 4 0 0 8 248 T. C. G. 2 4 2 1 1 5 16—16 Alkmaar-Heiloo 4 1 0 3 2 1220 T. O. P. 4 0 13 1 12—20 Afd. 3. Nieuwe Meer 4 3 0 1 6 19—13 Velserbeek 4 2 1 1 5 19—13 K. E. K 4 2 1 1 5 18—14 Heemstede 2 4 0 0 4 0 S—24 3e klasse A. N. w. Afd. 1. K. A. T. 2 4 4 0 0 8 24—8 Spirit 4 3 0 1 6 23—9 Westrust 2 4 0 1 3 1 10—22 T. O. P. 2 4 0 1 3 1 7—25 Afd. 6 Deuce 3 4 3 1 0 7 21—11 Bonzo 4 2 1 1 5 17—15 Animo 2 4 1 1 2 3 14—18 Velserbeek 2 4 0 1 3 1 12—20 BURGERLIJKE STAND. Getrouwd: L. Grapendaal en C. de Vries; L. A. Groeneveld en A. C. C. Eijking; J. Nieuwen huisen en H. M. E. Kaandorp; P. Olthoff en W. C. Rosbag. Geboren: D. J. Kochx geb. Valkering d.; A. M. E. Pruimboom geb. van Rijssen, d.; C. C. Middelkoop geb. Metzelaar, z.; A. E. Pegge- man geb. Brethouwer, z.; Overleden: D. Dekker, oud 70 jaren, weduw naar van A. E. van Noort; A. M. Bulters, oud 76 jaren, weduwe van C. van Schinkel, ge huwd met J. Webbe: E. van Rixel, oud 69 ja ren. gehuwd met Johannes A. Nieman; G. Nobel, oud 81 jaren, weduwe van T. Koomen. BEVOLKING: Ingekomen: A. Sterken gez. chauffeur Str. van Linscho- tenstraat 24 van Wijk aan Zee en Duin. Berlee. G. banketbakker, Alkmaarscheweg i van Haarlem. Van der Kolk, J., dienstbode Adrichemstr. 52 van Heemstede. Verkruissen J. en gez. stuurman gr, vaart Stumphiusstraat 19 van Amsterdam. Schuurman E. gez. electricien D. Waare straat 30 van Wijk aan Duin. Toen E. J. gez. loodgieter Alkm. straatweg 15 van Wijk aan Duin. Huls J. H. gez. onderwijzer Dr Schuijtstr. 53 van Wijk aan Duin, Van der Lee gez. bankwerker Leliestraat 16 van- Wijk aan Duin. Hofman G. gez. fabr. arb. D. Waarestraat 15 van Wijk aan Duin. Tabak R. Koopman Meerstraat 74 van Den Helder. Vertrokken: H. Beentjes gez. arbeiders naar Heemskerk M. van Heemskerkstraat 78. Honing J. gez. smid naar Wijk aan Duin, Acacialaan 6. Van der Aar H. P. gez. arb. naar Wijk aan Duin Hoflanderweg 46. Duijn, S. J. gez. tabaksbewerker naar Wijk aan Duin. Hoflanderweg 44. Kessel A. gez. timmerman naar Wijk aan Duin Arendsweg 143. Lubbers E. gez. metselaar naar Wijk aan Duin Alm. weg 53. Assendelft H. dienstbode naar Haarlem, Warmoesstraat 17a De Vries-Cr-zonder» haar Wijk aan Duin, Tulpenlaan 87." Duinmeijer J. groentenboer naar Wijk aan Duin, Rijksstraatweg 146. Echtge. Bouter-Homan zonder naar Am sterdam Nova Zemblastraat 10 hs. Van Velsen H. arb. naar Den Haag Gevers Deijnootweg 117. De Jong J. slager naar Amsterdam Zun- derdorp B 97 huis. Eijking A. C. C. zonder naar Wijk aan Duin Arendsweg 52b. Kaandorp H. M. E. zonder naar Velsen, Princestraat 34. Van Zutphen W. chauffeur naar Westzaan in een woonschuit. Van Roon F. J. en J. A. zonder naar Vel sen „Meerzicht". U.V.S.—KENNEMERS. De vorige week schreven we, dat, wanneer de Kennemers den wedstrijd tegen Fortuna wonnen, de ontmoeting tegen U.V.S. wel on der bijzonder spannende omstandigheden zou plaatsvinden. Welnu, de Kennemers hebben de Vlaardingers met een nederlaag huiswaarts gestuurd, zoodat de voor Zondag a.s. vastge stelde wedstrijd U.V.S.Kennemers de be slissing moet brengen. Op eigen terrein wis ten de Kennemers destijds een overwinning te behalen. Dit geeft ongetwijfeld moed voor den komenden Zondag, hoewel we natuurlijk moeten bedenken, dat de Leidenaars thans het' voordeel van eigen terrein hebben en zich nu wat beter bewust zullen zijn van de kracht van Kennemers, dan den vorigen keer, toen zij mogelijk te veel het spelbeeld van de ontmoeting L.F.C.Kennemers voor oogen hadden. Toch hebben we gegronde hoop, dat Lindner c.s. het tot een kleine overwinning brengen, daar we de Kennemers-voorhoede iets productiever achten. Play up, Kennemers! BEVERWIJK—AMSTEL. Beverwijk speelt morgen haar derden pro motiewedstrijd en wel tegen Amstel. Als we zoo het verloop van de tot dusver voor deze promotie-competitie gespeelde wedstrijden nog eens nagaan, dan valt duidelijk te consta- (Te den Haag is met de Barnum en Baily Wondershow de „wonder- pop" Mr. Voltade electrische mensch aangekomen, die zich op eigen kracht van den trein naar een wachtende auto kan begeven.} Geen dag haast, of we hooren weer Van nieuwe wonderlijke dingen. Ontsproten aan het vruchtbaar brein Van knappe mede-stervelingen. Er is nu een electrisch mensch In onze hofstad aangekomen, Die schijnt te naadren aan de grens Van onze wonderlijkste droomen. Een kunstmensch met electrisch hart, Een automaat die lijkt te leven. Vol drijfveren, maar toch een slaaf. Die door zijn baas wordt voortgedreven. Daar gaat hij met een strammen pas, Zonder aan iets aandacht te schenken, Hij kon volmaakt gelukkig zijn, Als hij in staat was om te denken. Geladen met een energie, Die d' echten mensch niet is gegeven, Als pop misschien een ideaal, Maar zonder ziel, om echt te leven. En hebben wij in eigen land, Ook niet een „pop" om op te roemen, En die men om zijn zeldzaamheid. Ook wel een wonderpop mag noemen? Hij is ook een metalen ding, Waarvoor millioenen vurig hopen. Dat hij lang met zijn hart van goud Op eigen kracht mag blijven loopen Vragen over de werk verschaffing. Z'ATERDS'G 25 MEI 1935 Het antwoord van B. en W. teeren, dat Beverwijk uitgesproken sterker is dan A.P.G.S. en Amstel. Deze beide clubs toch hebben met aan duidelijkheid niets te wen- schen over latende cijfers van Beverwijk ver loren. Zou dit nog op toevallige omstandig heden kunnen berusten, in den wedstrijd, waarin ze tegenover elkaar kwamen te staan, bleken ze van vrij gelijke kracht te zijn, zoo dat gerust mag geconcludeerd worden, dat de Wijkers de sterksten zijn. We houden het dan ook op een overwinning van Maenhout c.s. De kans bestaat dus, dat de gemeente Be verwijk morgen twee promoveerende voetbal clubs heeft. JAARVERGADERING ROODE KRUIS. Maandagavond houdt de plaatselijke af- deeling van het Ned. Roode Kruis in het Ken- nemer Hotel haar jaarvergadering. De agenda vermeldt o.m.: Nadere vaststelling van de wijzigingen in het huishoudelijk re glement, jaarverslag secretaris, financieel jaarverslag, verslag van de financiëele com missie, benoeming commissie voor nazien der boeken over het jaar 1935, bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van den heer T. Winter, voorstel tot goedkeuring van een uit gave op de kapitaalrekening tot aanvulling van de medische installatie en voorstel van het bestuur tot royement, van een lid. SCHATTINGSCOMMISSIE INKOMSTEN BELASTING. B. en W. hebben'den Raad voorgesteld de afgetreden leden van de schattingscommissie voor de Inkomstenbelasting, de heeren F. Ph. P Braun', Th. J. Cornelisse en D. Teer opnieuw te benoemen. N.V. v.h. P. Schuckink Kool Beverwijk (Adv. Ingez. Med.) De heer J. Visser, lid van den gemeente raad, heeft onlangs aan B. en W. schriftelijke vragen gesteld over de werkverschaffing. B. en W. deelen omtrent deze vragen, die wij onlangs publiceerden, het volgende mede: ad. 1. Begin December 1934 waren in de werkverschaffing tewerkgesteld ongeveer 173 personen, van welke 33 gedeeltelijk. ad. 2. Thans zijn ongeveer 81 personen tewerkgesteld. ad. 3. 4 en 7. In hét belang van het werk zijn thans door ons in overleg met de tech nische leiding minder personen tewerkgesteld. Aanvankelijk is ook baggerwerk uitgevoerd. Deze proef kan niet als geslaagd worden aan gemerkt. Voorts is voorshands afgezien van gedeeltelijke plaatsingen, hetgeen de regel maat van het werk zeer ten goede komt. Ook wordt slechts gewerkt met één groote hei stelling, terwijl er tevoren twee in gebruik zijn geweest. De ervaring heeft geleerd, dat het goed verloop en de veiligheid daardoor zijn verzekerd. Daar op deze wijze de thans on dernomen werkzaamheden in het a.s. najaar zullen afloopen, zijn aan de aldus gekozen in deeling van het werk slechts voordeelen ver bonden. Uitbreiding van het aantal tewerk- gestelden ligt dan ook niet in de bedoeling. ad. 5. Zuiver financieel gesproken is er voor de gemeentekas geen nadeel, doch voor deel gelegen in een mindér aantal tewerkge- stelden. Immers de kosten voor materialen, enz. zijn zeer aanzienlijk, terwijl het gemeen telijk aandeel in de uit te betalen loonen uiteraard meer bedraagt, dan het gemeente lijk aandeel in de uit te keeren steunbedra gen. ad. 6. Zooveel mogelijk worden danrvoor in aanmerking komenden achtereenvolgens in de gelegenheid gesteld aan het werk deel te nemen. Een en ander brengt mede, dat ver wisseling van tewerkgestelden geleidelijk plaats vindt. ad. 8. Wellicht zal de verbetering van Zij kanaal A zich ten deele hiertoe leenen. Naar nieuwe objecten, wordt uitgezien. Bepaalde plannen hebben Burgemeester en Wethouders nog niet op het oog, nu zij afgezien hebben van het doen uitvoeren van baggerwerken in werkverschaffing. EERVOL ONTSLAG. Op haar verzoek hebben B. en W. den Raad voorgesteld aan Mej. J. G. Maschhaupt met ingang van 1 Juni a.s. eervol ontslag te ver- leenen als leerares aan de gemeentelijke Huis houd- en Industrieschool. KENNEMER OUDHEIDKAMER. De Kennemer Oudheidkamer ontving de volledige uitgave in 2 deelen van de „Econo mische Liedjes", geschreven door de dames Wolff en Deken op Lommërlust te Beverwijk ten geschenke van den heer C. C. Honing en een typisch visitekaartje van Beverwijk's Burgmeester Magnin, van c.a. Anno 1870. ZONDAGS- EN NACHTDIENST VAN APOTHEKEN. Van Zondag 26 Mei tot 3 OMei: Duinwijk- apotheek, Verl. Groenelaan 44, telef. 2514. Hemelvaartsdag en verdere deel van de week: Apotheek Donker, Breestraat 61, telef. 2037. GEVONDEN EN VERLOREN. •Siiibai i ,->V De politie verstrekt inlichtingen over onder staande gevonden en verloren voorwerpen: Gevonden: een vulpotlood, een kinder schoentje, een paar handschoenen, een sleutel, drie rijwielplaatjes, epxi sleuteltje, een hee- renhoed, een R.K. Kerkboek, een sleutel van een auto, een portemönnaie, een kindersan daaltje, een'handschoen, een damestasch, een dop van een auto en een bos sleutels. Verloren: een zilveren ringetje, vier rijwiel plaatjes, een gouden vulpotlood en een vulpen. De meisjes van de Parïjsche mode-ateliers zijn deze week in staking 'gegaan uit protest tegen de ingevoerde salarisverlagingen. Demonstreerende „midinettes". „POLENBLOED" EN „MOORD IN Dp SCHOOL". Het Kennemer Theater vertoont in v- nieuwe programma twee uitstekende films eerste is de operette-film „Polenbloed" „Anny Ondra in de hoofdrol. Deze opereu is zeer bekend en men zal gaarne van d opgewekte muziek genieten. Hans Moser Ivan Petrovich spelen eveneens voorname len in deze prettige film. 01* De film „Moord in de school" is een defr> tive-film van zeer bijzondere soort. Want ri detective is hier geen man met ijzeren spieren en stalen zenuwen, maar een vrouw, een oir jonge juffrouw nog wel, die als onderwijzer^ haar brood verdient en in haar vrijen met succes als amateur-detective optreed? Edna May Oliver is in haar creatie ak d onderwijzeres-detective, Hildegarde With* op haar best. De spanning wordt afgewisseld door daverende lachsalvo's als blijkt, dat d scherpzinnige onverbiddelijke detective to?h nog genoeg oude jonge juffrouw is gebleven om in de wereld van de misdaad af en toe èe vreemd figuur te slaan Naast de criminologische oude vrijster d- werkelijk „krimineel" is, zijn nog in het'bif zonder, James Gleason en Bruce Cabot tl noemen. James Gleason is de politieman d het onderzoek leidt. Erg zeker van zich'zelf maar het buskruit heeft hij niet uitgevontk* en hij is dan ook ondanks zijn allure van de „toffe jongen", die nergens bang voor is gT» kind in de handen van de scherpzinnige 'oudp jonge juffrouw. Maar niet alleen de speler* zijn goed, ook het verhaal zit prima in elkaar Men valt van de eene spanning in de andere en blijft tot het laatste toe in het onzekere wie nu eigenlijk den moord heeft bedreveiL En ten slotte blijkt het dan nog iemand te zijn, van wien je het in het geheel niet had verwacht. Kortom „Moord in de School" is een film waar men als exploitant eer mee in legt. DE EERSTE LUILAKMARKT. Voor de eerste Beverwijksche LuilakmarH blijkt reeds nu groote belangstelling te be staan. De organisatie van de markt is in een vergadering van bloemenhandelaren en win keliers besproken. Ongeveer 20 bloemenwin keliers hebben hun medewerking toegezegd De Luilakmarkt wordt gehouden in het vei lingsgebouw „Centrum" aan de Koningstraat Zij wordt Vrijdag 7 Juni des avonds te 8 uur geopend en zal onafgebroken den geheelen nacht voortduren. Voor de bezoekers zijn attracties beschik baar gesteld door de directie van het Centrum en de Bloemenkweekersvereeniging „Flora". Elke 25ste bezoeker van de markt ontvangt een verrassing in den vorm van een bloeiende plant. De toegang tot de markt is voor ieder een vrij. De Groot-Beverwijkers, die dus een origineele „Luilak-pot" willen koopen, kun nen dus nu ook in hun woonplaats terecht. VERGADERING HARDDRAVERLTVEREENI- GING. De Harddraverijvereeniging „Beverwijk en Omstreken" houdt Woensdagavond in het Kennemer Hotel een ledenvergadering De agenda vermeldt o.m.: gesprekingen over de uit te loven prijzen voor de op 5 Septem ber te houden harddraverij, over het vuur werk en over de attractie tijdens de course. De vergadering zal te half negen aanvan gen. AANSLUITING OP DE NACHTPOSTTREINEN In het vervoer van de post uit de badplaats is een groote verbetemig gekomen. Met de autobus, die te 19.50 uur uit Wijk aan Zee ver trekt zullen brieven worden vervoerd, welke aan het hulppostkantoor aldaar gepost zijn. Deze correspondentie wordt nog denzelfden dag door gezonden per nachttrein. Deze post verzending geschiedt echter alleen ap werk dagen van Maandag tot en met Vrijdag. DE VOORSTELLINGEN VAN CIRCUS HENNY. Heden-, Zaterdagavond zal het Nederland- sche circus Henny, dat standplaats heeft ge nomen op het speelterrein aan de Baanstraat, de eerste voorstelling te Beverwijk geven. Cir cus Henny geniet een uitstekende reputatie en in de grootste steden als Zwolle, Dordrecht, Groningen enz. oogstte het met zijn voor stellingen zeer veel succes. Vooral de paardendresSuur is uitstekend verzorgd. De directeur de heer H. F. G. Teuteberg, brengt zijn paarden in vrijheid voor. Het pu bliek kan genieten van de Hoogeschool op een Arabische hangst en van een Russische vol tige. Het 20 nummers tellende programma ver meldt voorts de Perdi-Stal acrobaten, de Lucht-acrobatic van Theo Modi en het op treden van een tweede acrobatengroep: Les Siebers. Merkwaardigheden zijn: het slangenpaard Frits en het spi'ekende paardje. Meestal kan men in een circus van dezen omvang zeer goed werk verwachten. De vele gunstige persbeoordeelingen, welke ons ter in zage werden verstrekt zijn even zoovele aanbe velingen om deze voorstellingen te bezoeken. OUDSTE INGEZETENE. De heer Hubertus Heerlebeek wordt 5 Juni 1 jaar. Het is nog een krasse baas, hij gaat alle dagen nog ter kerk en maakt dikwijls wandelingen SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN Breedijk, N.-Orleans naar Rotterdam 24 te Antwerpen. Nictheroy, Vancouver n. Rotterdam, p. 23 Prawle Point. Delftdijk Rotterdam n. Vancouver 24 te Swansea. Boschdijk, 23 (v.m.) v. Rotterdam to New York. HALCYONLIJN Stad Vlaardingen, 22 v. Kirkenes. Rozenburg- 22 v. Makri n. Rotterdam-Vlaar- din gen. Stad Zaltbommel, 23 v. Oneglïa n. Susa. Maasburg, Melilla n. Rotterdam 22 (5.26 n.m.) 150 mijl Zuid van Land's End. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein (thuisr.) 24 v. Genua. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Maaskerk (uitreis) 24 te Lagos. Amstelkerk 23 v. Amsterdam te Hamburg. Hercules (thuisr.) 23 v. Freetown. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk 21 van Amsterdam, n. Hamburg. Zuiderkerk (thuisr.) 23 te Manilla. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Hoogkerk (uitr.) 24 v. Antwerpen en p. Vlis- singen. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Cottica 24 van Amsterdam n. West-Indië. Euterpe 24 van Amsterdam n. Bordeaux, Orpheus 24 van Amsterdam n. Rotterdam. Saturnus 24 van Amsterdam n. Rotterdam. He be 24 van Amsterdam naar Kopenhagen. Vesfca 24 van Rotterdam naar Oran. Agamemnon 24 v. Amsterdam te Rotterdam Ceres 24 v. Stamboul te Bourgas. Crijnssen 23 v. Curacao n. Pto. Cabello Fauna 23 van Genua' naar Palermo. Flora 24 v. New-York naar Haiti. Merope 23 van Melilla naar Carthagena. Rhea 23 van Livorno naar Napels. Oranje Nassau 24 v. New-York naar Port- au-Prince. Venus 23 van Bari naar Catania. Venezuela Amsterdam n. Barbados 23 v. Madeira. Baam 22 v. Amsterdam te Corral. Alkmaar Chili n. Amsterdam 22 te Balboa. Bodegraven Amsterdam n. Chili 22 van Callao. NED.-IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatha 22 te Soesoe. Agnita 21 v. Curacao n. Engeland, Rouaan. Golf van Mexico. Mitra 21 v. Pt. Said naar Constantza, Pera- ma, Volo, Salonika. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Montferland (thuisr.) 22 te Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (uitreis) 24 Mei van Southampton Sibajak (thuisreis) 24 Mei van Lissabon. Kota Nopan (uitr.) 23 van Suez. Kota Gede 23 van Hamburg te Bremen. Dempo (thuisr.) 24 van Singapore. Indrapoera (uitr.) 24 van Colombo. Djambi (uitr.) p. 23 Dover. Kota Tjandi (thuisr.) p. 24 Gibraltar. ROTTERDAM—ZUTD-AMERIKA LIJN. Alphacca (thuisr.) 23 v. Victoria (Braz.) STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Saleier (thuisr.) p. 22 Perim. Poelau Roebiah (uitr.) 23 v. Belawan. Poelau Tello (thuisr.) 23 te Belawan. Marnix van St. Aldegonde (uitreis) 24 van Genua. Salabangka (thuisreis) 24 Mei van Perim. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Eurymedon 24 v. Amsterdam n. L'pool en Java. Achilles, Japan n. Rotterdam 24 te Penang. Polydorus Batavia n. Amst. p. 23 Gibraltar. Diomed Japan n. Rott. 24 te Londen, vertr. 28 Deucalion Japan n. Rott. 23 van Marseille. Antilochus Rott. n. Japan 22 te Singapore. City of Birmingham Otaru n. Rotterdam 23 van Port Sudan. City of Cardiff Japan n. Rotterdam 23 te Manilla. AANGEKOMEN 23 Mei: Halcyon mijnenveger Portsmouth Skipjack mijnenveger Portsmouth Dunoon mijnenveger Portsmouth Harrier mijnenveger Portsmouth Hussar mijnenveger Portsmouth Juno s.s. Hamburg Hontestroom s.s. Londen Vechtstroom s.s. Hull Gledburn s.s. Londen Douglas s.s. Goole 24 Mei: Serooskerk s.s. Japan Trompenberg s.s. Koivisto VERTROKKEN 23 Mei: Ransdorp m.s. Hoboken Stornest s.s. Bremen Superga s.s. Houston Trito s.s. Rotterdam Agamemnon s.s. Middell. Zee Ousel s.s. Liverpool Vesta s.s. Middell. Zee Vlootvermindering. Het stoomschip „Patria" van den Rotter- damschen Lloyd is', nader onderzoek voorbe houden, naar Rusland verkocht. Naar gemeld wordt, zal het stoomschip gebruikt worden voor den passagiersdienst in de Zwarte Zee en de Middellandsche Zee. Om te repareeren. Het stoomschip „Deucalion" van de K. N. S. M. is in ballast van Amsterdam naar Bolnes gepasseerd, waar het schip verschillende her stellingen zal uitvoeren. Het land der zeilvaardew. De groote Amerikaansche bark Moshulu (de vroegere Duitsche Kurt) is verkocht aan den bekenden kapitein Gustav Eriksson te Marie- hemn in Finland. Deze reederij is nog vrijwel de eenige, die zeilschepen op de groote vaart exploiteert en groote bekendheid kreeg door haar graanvaart van Australië. Kolengebrek. Het van Londen komend stoomschip Gled burn liep hier binnen wegens gebrek aan Ko len en ging later door naar Amsterdam om den bunkervoorraad aan te vullen. Opgebracht, De in Huil thuisbehoorende stoomtrawler „James Barry" is tijdens het visschen binnen het territoriaal gebied van IJsland door een politie kruiser aangehouden en naar de Wester man-eilanden opgebracht. De schipper is ver oordeeld tot betaling eener hoete van 20.0UU Kronen met verbeurdverklaring van het vis$n* tuig. Duitsche haringvisscherij» Op het' oogenblik is men in Einden di'Uk be zig met het gereedmaken der loggers, weise binnen een paar weken zullen kunnen uitva ren ter haringvangst.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2