1 SPORT EN SPEL. DAMRUBRIEK s mi 11 11 m m S XI 9 ül 11 §n *■10 Hf Hf fli iéé b S H S III iSll ill NH Ui HET HUWELIJK VAN PRINSES INCRID EN KROONPRINS FREDERIK. onder leiding van B. Dukel. OM IIET DAMKAMPIOENSCHAP VAN GROOT-IJM UIDEN. Standaardstellingen. Hieronder laten wij een fraaie partij frag- (tnenten volgen, die zich voordoen in het tour- nooi om het damkampioenschap Groot- ÏJmuiden 1935, dat nu aan den gang is. Frag ment no. 1 speelden wij met Zwart tegen den heer F. Basstra. Zwart: 2 3 4 12 13 16 17 18 19 21 24, elf Bellij ven. Wit: F. Basstra: 28 32 34 36 38 39 40 42 43 .47 en 48. Wiit aan zet is verhinderd 3631 te spelen daar op 1822 Zwart verrassend een stuk •winst neemt. Ook 3833 is verhindert' door 24—29 en 13—19. Wit speelde 1. 39—33 Met 2127 32x21 16x27 verandert Zwart van tactiek. 42—37 is verhinderd 2732 en 24—: 1319. Met den volgenden zet wordt de Wol- jdevby variant gespeeld. Stand na 49 18—23 2. 36—31 12—18 3. 31—27 4—9 ZWART W W\' W//A WIT Wit, F. Basstra, Het eenige bezwaar van het aanvaarden van dit spelgenre, dat eerst in 't middenspel voor komt, ligt liiea- in dat men in z'n vrijheid be lemmerd wordt. Zwart schept zich de kansen, op Wit's veste te combineeren. B.v. 4339? 2430 2329 en later 18—22 met winst, terwijl op 4237 het zelfde volgt'. 4. 40—35 2—8 5. 47—41 8—12 Het eenigste verschil tusschen beide posities schuilt in den korten vleugel, waar Zwart 3 en Wit 2 schijven heeft. Hoewel elke positie af zonderlijk beoordeeld dient te worden, leert ons dit spelverloop, dat Wit voldoende aan deze twee schijven heeft om de lange vleugel van Zwart in bedwang te houden, en zoodoen de zeker goed spel zou hebben verkregen, ware het niet, dat Wit een andere opvatting in dit fragment had, één waarin deze groot nadeel kreeg. 6. 42—37 Deze zet oordeelt men in 't algemeen niet sterk, daar schijf 41 thans achter blijft. Het verdere verloop toont ons dit zeer duidelijk aan. Met 4237 schept Wit zich de kans met 3—8 te winnen door 3429 en 28—22. 9—14 7. 34—30 3—8 8. 41—36 21—26 Thans komt goed uit welke een ongunstige positie schijf 36 inneemt. Zwart speelt thans de .eenigste zettenreeks. 9. 43—39 1722 gedwongen, daarop 17—21 48—42 12—17 39—34 Zwart ver loren staat,, daar de uitruil 17—22 enz. door 2722 3329. belemmerd wordt. 10. 28x17 12x21 Stand na den lOen zet van Zwart luidt: Zwart: 8 13 14 16 18 19 21 23 24 en 26. Wit: 27 30 32 33 35 36 37 38 39 en 48. Van dit soort standen gaat de algemeene opvatting uit, dat Wit iets nadeeliger staat, doordat schijf 36 buiten spel staat opgesteld. Veelal wordt er geen rekening mee gehouden, dat Wit met de twee schijven 35 en 30 op den korten vleugel evenveel waarde aan deze stuk ken heeft gegeven als Zwart aan de drie schij ven 26 21 16. Als 26 van Zwart in centrum stond opgesteld, zou diens stelling in waarde winnen. Thans staan beide stellingen volko men gelijkwaardig. Ook deze stelling is goed studiemateriaal voor de den „laatsten tijd veel besproken „Woldoubyvariant". 11. 33—28 8—12 Met verwisseling van zetten, mede doordat Zwart vrijwel één gedw, zettenreeks heeft, ontstaat steeds een stelling die wij over eenige zetteii tegen moet komen. 12. 48—43 12—17 13. 39—33 23—29! Zwart had hier twee voortzettingen: n.m. 1722 en de tekstzet. Met 17—22 28x17 21x12 3328 1217 en 3025 en Zwart staat voor lastig spel. De tekstzet schept Zwart daaren tegen velen kansen. 14. 43—39 29—34 15. 30—25 34x43 16. 38x49 18—23. Na 1823 nam Wit een moeilijke remise met 2722. Deze zet geeft nadeel en het is zeker de moeite waard, (al is dit niet zoo moeilijk te onderzoeken) of 36 31 te spelen is. 17. 27—22 23—29 18. 22x11 29x27 19. 11—7 27—31 20. 36x27 21x41 21. 72 4146 is gedw. daarop £1318 27 volgt met remise. 22. 28—23 19x28 23. 2x30 2832 Deze zet is direct remise. Met 28—33 had Zwart zich nog vele winstkansen kunnen ver sohaffen. B.v. 2833. Thans is 49—43 gedw. Op 3024 4637 en op alle andere zetten loopt Zwart met 33 naar 38 voor een tweeden dam. Op 4943 4641. Wit is verplicht 302 daar anders 33—38 volgt en Zwart kan met 2631 de winst trachten te forceeren, daar op WIELRIJDEN. Heemsteedsche Wielerbaan. PIJNENBURG, WALS, SLAATS E.A. RIJDEN ZONDAG A.S. Voor de Heemsteedsche Wielerbaan is Zon dag 26 Mei a.s. een programma vastgesteld, dat ongetwijfeld groote belangstelling zal trekken. De wedstrijden bestaan uit: Koppelwed- starijd-Achtervolging-Omnium, verder wedstrij den voor amateurs enz. De mededingende koppels garandeeren spannenden strijd. Voor ditmaal bestaan deze koppels uit: PijnenburgWals, SlaatsGer. Leene (Nederland); Omer DebruyckerJ. Ver- haeghe (België)BremerKorsmeyer (Duitschland) Verder v. d. HeidenJazet, Metz—Ad an, RiethovenMatena, v. BaakFabel, Wester— Bosland, OomsCleeren. Aan de sprintnummers neemt o.m .deel onze Nederlandsche kampioen Arie v. d. Linden. VOETBAL. SERIE-WEDSTRIJDEN „RIPPERDA" A.s. Zondag worden op de terreinen aan den Vergierdeweg de volgende wedstrijden ge speeld: le afd. Schoten 2Spaarnestad 1 2 uur 2e afd. Vijfhuizen 1—V. S. V. 3 3.30 uur 3e afd. E. H. S. 3Schoten 5 12 uur 3e afd. V. S. V. 6—De Ce O. 2 2 uur Nederlaag Juniores: Ripperda JrDe Ce O. Ja* 10 uur Op het E. D. O.-terrein wordt Zondagmor gen half edf de finale om den H. V. B.-beker gespeeld tusschen Schoten 1 en Ripperda 1. 2—24 Zwart wint door 41—47 en 16—21. In de partij: 30—24 46—37 24—47 37—31 4741 met remise. Een fraaie partij waarin Zwart het eindspel zwak speelde. De partij LigthartRustenburg te IJmui- den gespeeld in het tournooi om het kam pioenschap van Nederland leverde ongeveer het zelfde spel op. Zwart W. Rustenburg: 12 13 14 16 18 19 20 23 24 en 26. Wit: 25 27 28 30 32 35 37 38 39 en 45. W. Rustenburg. ZWART SMS m JÊLJÊ m WIT A. Ligthart. Hier had Ligthart z'n tegenstander groot na deel bezorgd in de blok schijven 24 21 19 14 „klaverblaadje" 35 30 25. Toch bleek bij de zwaarste analyse, het voordeel dat hierdoor ontstaat niet groot genoeg te wezen om te winnen. In verschillende damrubrieken heeft deze stelling reeds de aandacht getrokken. De heer P. D. Graaf te Amsterdam gaf met uitgebreide varianten de winst aan als Zwart nu eens 2329 gespeeld had, doch ook met deze zet is het spel absoluut remise b.v. 2329! 3934 29x40 45x34 1823 3833? remise door 23—29 en 13—18. Na 23—29 28—23 19x28 30x17 ontstaat remise door 2631. Ook 2329 3933 18—23 28—22 29—34 30x39 23—28 32x23 19x17 met remise. In de partij werd gespeeld 2429! zeer sterk, 30—24 19x30 28x17 29—33 35x15 33x11 met remise. Zooals in dergelijke stellingen vaak het geval is ontstaat voor 80 pet. steeds de remise. Opl. en Corr. binnen negen dagen te zenden aan den damredacteur Van Wassenaerstraat 23, IJmuiden Oost. KORFBAL'. NED. KORFBALBOND. PROMOTIE-DEGRADATIEWEDSTRIJDEN. Met den wedstrijd, dien Haarlem 1 verleden week tegen B.E.P. speelde, is het N.K.B.-pro gramma afgeloopen voor de Haarlemsche N.K.B.-twaalftallen, tenzij Zondag de wed strijd VogelB.E.P. in een gelijk spel mocht eindigen. De drie gegadigden. Haarlem 1, Vo gel 1 en B.E.P. 1 zouden dan alle drie evenveel punten 4 in de prom. degr. wedstrijden hebben. Een nieuwe competitie zou dus noo- dig zijn! BELGIë—NEDERLAND. Zondag wordt te Antwerpen gespeeld de in terland-wedstrijd BelgiëNederland. In de achter ons liggende ontmoetingen was Neder land, waar 't korfbalspel reeds veel langer be oefend wordt, steeds de sterkste. Ook de veer tiende wedstrijd zal door de gasten gewonnen moeten worden. Wel schijnen de Belgische dames beter te spelen dan hun partners, maar het spelpeil der Hollandsche speelsters is toch nog niet bereikt. De Nederlandsche heeren zijn zeker beter dan de Belgische. De Belgen, die tegen den Gelderschen- Utrechtschen Korfbalbond speelden en met 3—1 te Utrecht wonnen, beginnen natuurlijk met veel moed den wedstrijd, zoodat de Ne derlanders op een flinken tegenstand kunnen rekenen. Tot nog toe wisten de Hollanders 86 maal te doelen; de Belgen, die geen wedstrijd wonnen, elf keer. HAARL. KORFBALBOND. HAARLEMSCH TWAALFTAL—RIVIERA K.C. Deze ontmoeting tusschen de Haarlemmers en Antwerpenaren, die 2 Juni plaats heeft cp het Edo-veld, kan rekenen op een flink be zoek van Haarlemsche korfballers, die door de besturen der diverse Haai'lemsche korfbal- vereenigingen daartoe krachtdadig opgewekt zijn. Er is dan ook een mooie strijd te wach ten tegen de Belgische kampioenen. HET COMPETITIE-PROGRAMMA. Als oefening speelde het Haarlemsche twaalf tal een wedstrijd tegen het H.K.B.-twaalftal. Vrijdagavond speelt Haarlem 3 tegen Oos terkwartier 3 voor den beker. Haarlem 3 kan dezen wedstrijd winnen. Voor Zondag ontvangt Flora 1 De Thorn 1; S.S.H. gaat naar Always Ready 1 en ontmoet Aurora 1 Tempo 1. Sport Vereent ontvangt Oosterkwartier 2. Alle wedstrijden zijn bekerontmoetingen. In afdeeling B van de Lagere series wordt een beslissingswedstrijd gespeeld tusschen Aurora 3 en Always Ready 2. Voor Maandag staat nog op het programma Tempo 1Haarlem. ADSPIRANTEN-AFDEELING. Zaterdag ontmoeten elkaar in: Afdeeling A: Aurora aD.S.V. c. Afdeeling B; Oosterkwartier bS.V. b. Afdeeling B: D.S.V. b—D.S.V. d„ Zondag: Afdeeling A: D.S.V. cSport Vereent a. H.K.B.—N.H.K.B. Deze wedstrijd cm den Honigs Maizena beker is vastgesteld op 16 Juni. Hij heeft plaats op 't Oosterkwartier-terrein. CRICKET. De wedstrijden voor Zondag. Rood en Wit heeft zich j.l. Zondag na de kleine nederlaag tegen V.O.C., op Zondag 12 Mei te Schiebroek geleden, schitterend gere habiliteerd, door op bijzonder fraaie wijze aan de Spanjaardslaan van het sterke H.C.C. II te winnen. Dit resultaat werd verkregen door keurig veldwerk en mede dank zij een prima 77 van W. Kramer. Morgen hebben onze stadgenooten een vrijen dag. Een mooie gelegenheid om eens aan de Spanjaardslaan te kijken, hoe het tweede elftal het er tegen A.C.C. afbrengt. Haarlem heeft j.l. Zondag het seizoen bui tengewoon goed ingezet met een overwinning op Hermes-D.V.S. en nog wel in Schiedam. Er zullen er niet veel geweest zijn, die op dit succes gehoopt hebben. Wanneer men bedenkt, dat de Haarlemmers nog geen gelegenheid hadden gekregen om te oefenen en dat boven dien met invallers gespeeld moest worden, mag deze overwinning op de club der Offer mans als heel verdienstelijk aangemerkt wor den. Morgen speelt Haarlem den eersten thuiswedstrijd tegen V.RA., die j.l. Zondag met 107 runs op de eerste innings van V.O.C. heeft gewonnen. Het zal de vraag zijn of de Haarlemmers nu ook van V.R.A. kunnen win nen, want ook morgen hebben zij nog niet de beschikking over het volledige eerste elftal. Maar Maas c.s. hebben blijkbaar uitstekende reserves, zoodat een verrassing niet uitge sloten is. V.O.C. zal morgen haar thuiswedstrijd tegen H.C.C. I wel winnen, maar Hermes-D.V.S., die naar Amsterdam gaat om V.V.V. te bestrijden, zal het minder gemakkelijk hebben. De resultaten van R.C.H. waren in het vorig seizoen allesbehalve fraai. We waren dan ook nieuwsgierig naar den uitslag van den Zon dag gespeelden eersten wedstrijd tegen H.B.S. Helaas is de Heemsteedsche club weer met een nederlaag begonnen. We hopen nu maar, dat ook hier ongeoefendheid de oorzaak was. Morgen speelt zs thuis tegen C.V.H., die reeds een overwinning op het Leidsche Ajax heeft behaald. De geroutineerde bezoekers zullen wel weten te winnen. Het programma luidt in zijn geheel als volgt: le KLASSE: Haarlem: HaarlemV.R.A. Rotterdam: V.O.C.H.C.C. I. Amsterdam: V.V.V.Hermes-D.V.S. OVERGANG: Den Haag; H.B.S.—Ajax (L.) Haarlem: R.W. nA.C.C. Nijmegen: QuickS.C.H.C. Haarlem: R.C.H.C.V.H. Utrecht: Kampong—Sparta. 2e KLASSE: Utrecht: Hercules—Olympia. Amsterdam; B.S.C.C.Haarlem n. Bussum: VleermuizenR.I.O. Amsterdam: V.R.A. IIU.V.V. Schiedam: Hermes-D.V.S. IIV.O.C. II. Den Haag: Quick—L.C.C. Schiedam: Excelsior IIH.B.S. II. 3e KLASSE: Bilthoven; S.C.H.C. IIAlbion. Amsterdam: A.C.C. nV.V.V. III. Den Haag: Voorb.Hermes-D.V.S. III. Den Haag: H.B.S. IllV.U.C. II. Den Haag: H.C.C. VH.B.S. IV. Stockholm in feeststemming. De ontvangst van de zeventig vorstelijke personen in het Stadhuis. (Van onzen correspondent) STOCKHOLM, Donderdagavond. Drie dagen voor de bruiloftsfeesten begon nen. sneeuwde het met dichte, donzige, win- tersche vlokken en toen de lange reeks van plechtigheden en feestelijkheden ter gelegen heid van het huwelijk van Zweden:s jonge en algemeen geliefde prinses Ingrid met kroonprins Frederik van Denemarken en IJsland werd ingezet met den intocht van koningin Astrid en koning Leopold stroom de de regen neer uit een lage. grijze, triest- herfstige lucht, zoodat de tallooze vlaggen druipend en slap langs de masten neerhin gen en doorliepen soms, want leveran ciers van de Belgische driekleur hadden al te vast vertrouwd op de overigens welhaast traditioneele medewerking van het weer bij Stockholmsche feesten en de lange stoet van lijfgardisten op fiere paarden en ouder- Prinses Ingrid van Zweden. wetsch-sierlijke galarijtuigen met voorrij ders en palfreniers in kostelijke uniformen in gezwinden draf van 't Centraalstation naar het Koninklijk Slot reed, tusschen de troepen half-doorweekte soldaten en de dichte hagen van met parapluies en vlagge tjes en zakdoeken gewapende hoofdstedelin gen. Maar toen Dinsdagmiddag onder ka nongebulder en geloei van stoomfluiten, ge gil van sirenes en gedreun van vliegtuigmo toren het Deensche koningsjacht „Danne- brog", geëscorteerd door Deensche en Zweed- sche pantserkruisers en torpedojagers, na een uren-langen tocht door de scheren Strömmen opvoer en daar tegenover de Oude Stad voor anker ging, toen prinses Ingrid vóór op de plecht van de door achttien ma trozen met regelmatige korte slagen geroei de koningssloep „Vasaorden" naar de ,,Dan- nebrog" voer om haar aanstaande schoon ouders, koning Christian en koningin Alexan drine, te begroeten en de welhaast honderd duizend menschen, die er overal langs de ka den en op de daken waren saamgedrongen, een soort welkomstgejoel aanhieven brak dan eindelijk de Meizon door de wolken en kwam er meer dan genoeg blauw in de lucht om er niet alleen de bekende hemdsmouw maar ook nog minstens een dozijn enorme Zweed- sche vlaggen van te maken. En nu koepelt de hemel stralend-blauw over de feestende s&d. DJfc steaf> d£ aas* ken de bloesemende boomen als reusachtige bruidsboeketten voor de jonge prinses. Nu klapperen de vlaggen dat het een lieve lust is, nu is er alles zoo feestelijk licht en kleu rig en vroolijk bont, dat je er vanzelf door in een feestelijke stemming komt. Het is van vroeg in den morgen tot laat in den avond druk in de stad Men dromt samen in de versierde winkelstraten met de tallooze eta lages in rood en wit en geel en blauw kar mozijnen lippenstiften en vergulde poeder doosjes tegen wit en blauw satinet of blauwe serviezen op goud-glanzend fluweel en roode pyjama's gecombineerd met witte nachtja ponnen men loopt te hoop overal waar ex- maar eenige kans schijnt te bestaan om het vorstelijke bruidspaar of koningin Astrid of de andere vorstelijke personen te zien te krijgen. En die kans komt herhaaldelijk voor. Veie malen zijn de hofauto's de laatste dagen van het Slot naar het Centraalstation ge reden als er vorstelijke bruiloftsgasten zou den komen, vele malen is prinses Ingrid de laatste dagen nog naar 't modehuis geweest, dat haar geheelen uitzet verzorgt, en het programma van de vorstelijke personen is welhaast overladen met lunchen, bezoeken, ontvangsten, festijnen, gala-diners. En dus is het programma van de categorie belang stellenden, die zich niets wil laten ontglip pen. die overal bij wil zi.in, evenzoo bezet. Voortdurend wachten er geduldige groepen in de buurt van het Slot. waar nu meer politie is dan anders en rechercheurs-op-hun-Zon- dagsch gemoedelijk boomend met de in gaia- uniform gestoken portiers de ingangen bewa ken en met priemende blikken eiken loop jongen, die bloemen of etenswaar brengen komt, monsteren. En in de avonduren, als 'de vorstelijke personen zich teruggetrokken heb ben en de geduldigen hun geduld beginnen te verliezen, pleegt het vrouwelijke deel van de wachtenden, dat onder de twintig of boven de vijftig is, familiaar te gaan gillen van ..Ingriiiid" of „Kronprinsen" of „Astiüiiid" tot de politie dreigend begint van „als jullie je niet koest houd ontruimen we de heele buurt" of de gemoederen bekoelt door de arrestanten auto voor het front te laten verschijnen. Over 't algemeen zijn de Stockholmers zeer ge disciplineerd, gaan ze zonder te dringen en zonder dat de agenten een hand hoeven uit te steken precies zoo staan als de politie hen hebben wil, maar in deze bruidsdagen heeft men ondervonden, dat men het niet met een agent op de duizend nieuwsgierigen kan bol werken en dat er dus versterkingen moeten uitrukken, wanneer een groep dames prinses Ingrid of koningin Astrid ontdekt. Koningin Astrid is hier enorm populair, misschien thans nog meer populair dan toen zij jaren geleden nog 'n Stockholmsch prinsesje was, en in verschillende étalages ziet men haar portret dan ook naast de beeltenissen van het bruids paar. Woensdagmiddag is er dan ontvangst in het Stadhuis. Op 't Malarmeer, dat blauw langs het breede terras met zijn spuitende fonteinen spoelt, hebben de houtschuiten en vracht schepen de vlaggetjes geheschen, tegen 't zon- nige rood van den machtigen vierkanten toren zwaaien de lange blauw-gele wimpels en in de Gulden zaal, waar een elf-honderd genoodig- den wachten, doen de kaarsen van luchters en kandelaars de met wondere mozaïken ge tooide gouden wanden glanzen. Even voor rie- msb oftvasfc o» d» teanannin ita safci later schetteren de bazuinen en door een file van staatsievertrekken schrijden dan de vor stelijke personen de zaal binnen, koning Gus- taf voorop met koningin Alexandrine van De nemarken, dan koning Christian en koningin Astrid, koning Leopold en kroonprinses Louise, kroonprins Frederik en zijn glimlachende bruid prinses Ingrid, kroonprins Gustaf Adolf en kroonprinses Martha van Noorwegen, kroonprins Olaf en zijn schoonmoeder prin ses Ingeborg en dan al die andere prinsen en prinsessen, groothertogen en markgraven, toe komstige of gewezen vorsten, die zelfs geen der vrouwelijke Kopenhaagsche journalisten uit elkaar kan houden. Aan den voet van het machtige mozaïk, dat de Koningin van het Malar-meer moet voorstellen, nemen de wel haast zeventig vorstelijke personen plaats aan groote. rijk met bloemen getooide, ronde tafels en terwijl de genoodigden de andere tafels alle eer aandoen houdt de populaire voorzitter van Stockholm's gemeenteraad, Knut Tengdahl, een heel korte en heel sympathieke rede, waarin hij er aan herinnert, dat prinses Ingrid huurster in 't Stadhuis geweest zou zijn, wanneer de gemeente haar liefdewerk voor misdeelden niet had willen steunen door de zalen gratis beschikbaar te stellen voor groote weldadigheidsfeesten, waarvan de Stoet der Zweedsche koninginnen, waarin prinses Ingrid de rol van de stammoeder van 't tegen woordige koningshuis vervulde, ons allen nog heugt. „Vader" Tengdahl wenscht ook kroon prins Fi-ederik geluk en hij brengt een vier voudig leve uit, dat Zweedsch-correct en krachtig door de hooge ruimte schalt. Waixt men stemt in met zijn woorden, dat Stockholm nu een jonge vrouw met een warm hart voor allen, die niet aan de zonzij des levens leven, missen zal, maar dat dit gemis vergoed wordt door de wetenschap, dat het Deensche broe dervolk in haar een chai-mante kroonprinses krijgt, die ook in haar nieuwe land een groote taak zal hebben. Zoo wordt het Donderdag. De oude hof- bloemist Spangberg inspecteert de massa's blauwe riddersporen, die in den nacht het koor van Storkyrkan, de Groote Kerk, waar aartsbisschop Eidem Vrijdagmorgen het huwe lijk van de beide koningskinderen inzegent, zullen maken tot één lichten bloemenhof. Troepjes agenten trekken langs de route, die de bruidsstoet Vrijdagmiddag zal nemen, vóór kroonprinses Ingrid van Denemarken en IJs land zich met haar gemaal inscheept op het blanke jacht „Dannebrog", dat hen naar Kopenhagen voeren zal. Overal wapperen nu de Deensche en IJslandsche en Zweedsche vlaggen nevenseen, overal hoor je nu Deensch praten, 's Avonds is er galavoorstelling in de Opera en weer zijn er tienduizenden menschen op de been. Men tracht 'n glimp op te vangen van de gelukkigen, die er bij kunnen zijn, van de autoriteiten, die uit hoofde van hun ambt tevoren pai'ketplaatsen van veertig kronen 't stuk hebben kunnen bespi-eken, van de be kende Stockholmers, die dezelfde kaartjes voor een honderd-veertig kronen 't stuk hebben bemachtigd door een kruier vijftig uur a twee kronen in de queue te laten staan, van de geestdriftigen, die zelf die twee etmalen voor de Opera gebivakkeerd hebben en nu voor drie of vier kronen ergens op 't schellinkje mogen zitten, waar ze wel brokstukken uit drie vei-schillende opera's maar geen vorstelijke bezoekers kunnen zien, die als in de schoone dagen van Gustaf III op zijde gedrukte aan plakbiljetten als programma's ontvangen en met hun talrijke gevolg heel de eerste rang vullen. En men juicht als de hooge gasten in hun auto's over Norrbro komen, men weet nu al wie in welken auto zitten en het Leve 't bruidspaar, Leve Astrid, Leve de kroonprins alsmede het weinig eerbiedige maar toch goed-gemeende Leve schoonmoeder golft over de menigte, die wachten blijft om na afloop nog eens te kunnen juichen. Want dit is de eei-ste zachte avond van deze Meimaand en in het Noord-Westen staat de lucht bleek-opaal boven de huizen. En daar strijkt een klein vliegtuig uit Kopenhagen op 't vliegveld van Barkarby neer.Met het bruidsboeket van blanke lelies en myrthe voor de vorstelijke bruid van den komenden dag. CB. ZATERDX'G 25 MEI 1935 ROEIEN. De Varsity. Nu de Hemelvaartsdag, waaTop de studen- tenroei wedstrij den volgens de oude gewoonte gehouden worden, nadert, is het nuttig, ken nis te nemen van de nieuwe situatie, waar deze studentenroeiwedstrijden gehouden 2m. len worden. Door de verbreeding van het Noordzeekanaal is de zuidelijke oever daar van op de plaats, waar vroeger het feestter rein was, weggegraven; de terrein-commissie heeft om moeten zien naar een andere gé. schikte gelegenheid. Naar onze meening u men daarin bijzonder goed geslaagd bij hen hoek van het Noordzeekanaal en ZijkanaalD de z.g. Nauernasche vaart. Dit nieuwe feest terrein biedt een ruim en onbelemmerd uit- zicht op de baan, zoodanig, dat elke bezoeker de ploegen van den start af zal kunnen zien naderen en door de finish gaan. Bedoeld 'feestterrein ligt dus ten Noorden van het Noordzeekanaal. Deze plaats is bereikbaar langs den Noor delijken dijk van het Noordzeekanaal van de pont af over het Noordzeekanaal bij Buiten huis. Deze pont bedient het verkeer, dat zich langs den betonweg van Velsen naar de ford fabrieken beweegt naar het Noorden. Een an dere eveneens zeer gerieflijke weg is die langs de pont bij de Hembrug, langs den nieuwen provincialen weg tot Zaandam. Hij kruist daar de spoor voor het station en voert dan naar den noordelijken oever van het Noordzee kanaal, zoodat in totaal tweemaal twee pon ten aanwezig zijn om de auto's der bezoekers snel naar het Noorden van het Noordzee- kanaal te vervoeren. De Rijks-politie heeft ter plaatse zoodanige maatregelen getroffen, dat auto's ten Westen van het feestterrein gelegenheid hebben om te parkeeren. De regeling te water is dit jaar weder gelijk aan die van het vorige jaar, d.w.z., dat varen ook met roeibooten gedurende de wedstrijden absoluut is verboden en dat ruimte gereser veerd is voor jachten aan den zuidelijken oever van het Noordzeekanaal om daar te meeren, Een ordelijk en geregeld verloop van de wed strijden is verzekerd. LAWNTENNIS. DE COMPETITIE. De voor-laatste ronde van de tennis-com- petitie wordt Zondag gespeeld. Het Haarlem sche programma daarvoor luidt: Eerste klasse; AceHaarlem. Overgangsklasse T.C.H.D.D.V. 3. Tweede klasse: Haarlem 2—Rood Zwart. Sharp—T.C.G. Topping—T.C.H. 2. T.E.D.Groen Wit 3. Alkmaar/HeilooHeemstede T.C.G. 2—Top. Heemstede 2K.E.K. ScoreHeemstede 3 Game and SetJoy. V.V.G.A.T.C.H. 3. T.E.D. 2Advendo, Derde klass: Top 2—Westrust 2 Westrust 3Topping 2 Heemstede 4Stadivo 2. Animo 2—Bonzo. Heemstede 5S.Tvf.N. DuinlustTw. Bank 2. Aemstelsp.T.C.G. 3 Kat 3Wimbledon. Bonzo 2Gold Star. Swift 2Game and St 2 OwnawT.E.D. 3. V.V.G.A. 3—Duinlust 2. T.C.H. 4—de Bary 2. T.H.C. 1925—T.E.D. 4. Heemstede 6Ready 1928 UI. Westrust 4Tw .Bank 3. Heemstede 7—Nwe Meer 6, T.C.G. 4—Be Quick 2. Haarlem speelt uit tegen Ace; het gun stigste i-esultaat zal een gelijk spel zijn. De Haarlemmers blijken toch wel wat te zwak voor deze afdeeling. T.C.H. speelt op eigen banen (Kennemer Lyceum) tegen D.D.V. 3 en zal vrij zeker win nen. Doch het zal goed zijn, dat in elke partij op winst gesoeeld wordt, teneinde een zoo hoog mogelijk „doel-saldo" te verkrijgen. Het thans leidende K.A.T. mocht eens strui kelen, dan hebben de T.C.H.'ers nog een. mooie kans. In de tweede klasse houden Haarlem 2 en T.C.G. een nek-aan-nek-race. Haarlem staat iets voor met 2 gewonnen partijen meer. Het eenige verschil; voor T. C. G. een fraaie prestatie. Haarlem 2 speelt Zondag aan de Span jaardslaan tegen Rood-Zwart en maakt een goede kans op een 80 zege. T.C.G. zal haar uitwedstrijd tegen Sharp ook wel winnen. Of het echter de grootst mogelijke overwinning zal worden, mag in twijfel worden getrokken. T.C.H. 2 speelt uit tegen Topping en zal zich wel definitief op de eerste plaats weten te handhaven. Een gelijk spel is reeds vol doende, maar de Haai*lemmers zullen daar mede zeker geen genoegen nemen. T.E.D. speelt thuis op de Stoop's banen tegen Groen Wit 3. Ook thans kunnen wij den gasten weinig goeds voorspellen. Heemstede speelt uit tegen Alkmaar en zal haar weg, die leidt naar consolidatie van de bezetting van 'de eerste plaats, wel vervolgen. T. C. G. 2 speelt thuis op Jatiloo tegen Top en ook dit zal een Haarlemsche zege kunnen beteekenen. Heemstede 2 speelt- thuis in Groenendaal tegen K.E.K.. maar ook dit zal de thuisclub wel te zwaar zijn. Het dei-de team van Heemstede speelt uit tegen Score. Dat wordt de beslissing tusschen de beide wakke clubs, die nu voor de laatste plaats in aanmerking komt. En dan kan het nog spannen ook! Game and Set ontvangt op de banen van het Kennemer Lyceum Joy en zal de eer aan de gasten moeten laten. Anders is het weer met T.C.H. 3, dat in den uitwedstrijd tegen V.V.G.A. de beste kansen heeft. T.E.D. 2 speelt op de banen van Stoop tegen Advendo. Een dubbeltje op zijn kant, waarby Advendo nog het meeste kans op succes heeft. Westrust speelt thuis aan de Vondelkade te Aerdenhout tegen Animo. De uitslag zal een beslissing beteeken.en voor de eerste plaats. In punten staan beide teams gelijk. Aan span ning zal het dus niet ontbreken, In de derde kiasse handhaaft T.C.G. 3 zich nog ongeslagen aan het hoofd van haar af deeling. De komende uit-wedstrijd tegen Aemstelspelers zal ook wel weer gewonnen worden* Ook T.C.H. 4 heeft de leiding in haar af deeling. De thuiswedstrijd op het Kennemer Lyceum tegen de Bary 2 zal haar positie wel niet in gevaar kunnen brengen. Alle wedstrijden beginnen des morgen ie 10 uur.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6