BEVERWIJK Hulp langs zij. Het geheim van Lady Littenton Een Zondag van hoogspanning Voetbal-lief en leed. ZondagavondNa een dag van hoog spanning is dan eindelijk de verademing ge komen. Het pleit is beslecht. De Kenne mers zagen helaas voor de derde maal in successie de deur van de tweede klasse voor hun neus sluiten en Beverwijk kon eindelijk. na het voor de vierde maal geprobeerd te hebben, ae derde klasse binnentreden. In vele Beverwij ksche huisgezinnen kan na een enerveerende week de rust terugkeeren. Van baandag tot Zaterdag hebben de gesprekken over niets anders geloopen, dan over de ge beurtenis van het voetbalseizoen: U.V.S. Kennemers en BeverwijkAmstel. In huis, op straat, bij den kapper waren deze wed strijden het onderwerp der gesprekken. En naarmate de week vorderde kregen de zenu wen de overhand. In sommige huisgezinnen begon de familie op Donderdag al minder te eten en Zaterdags at er niemand meer. De groote vraag: „Hoe zal het afloopen in Leiden?" beheerschte allen en alles. Zondag morgen zijn honderden Beverwijkers naar de sleutelstad getrokken om de rood-zwarte fa vorieten aan te moedigen in den zwaren strijd. Zingend en juichend trok het legioen naar Leiden, muisstil en geslagen kwam het terug. Het vervoer geschiedde met groote touringcars en de Ned. Spoorwegen lieten een extratrein loopen. die uit zes rijtuigen bestond. Zij. die achterbleven gingen naar Be verwijkAmstel of verbeidden in angstige spanning voor ons nieuwsbord den stand tij dens de rust. „Ruststand U.V.S.Kennemers 1—0" publiceerden wij en op honderden ge zichten teekenden zich onmiddellijk zorg volle trekken af. Door onze bemiddeling kon deze tijding ook tijdens de rust op het ter rein van „Beverwijk" bekend gemaakt wor den. Ook daar vernam nmn den achterstand van de Kennemers met bezorgdheid. Te tien minuten voor vieren stond de fa tale uitslag 20, welke weer zoovele illu sies ontnam aan de duizenden, die Kenne mers een goed hart toedragen, op ons bord. Voor de Kennemers had het spreekwoord: „Driemaal is scheepsrecht" niet gegolden. En zoo wrerd op dezen Zondagavond, die op "een emotievollen dag volgde, de vreugde over het fhaaie resultaat van „Beverwijk" getem perd door de nederlaag van de Kennemers. Maar wij zijn er van overtuigd, dat de vla? niet lang halfstok zal hangen. De uitsteken de clubgeest staat er borg voor, dat met her nieuwde energie een vierde poging zal wor den ondernomen om eindelijk het begeerde doel te bereiken. Play up, Rood-zwarten! BEVERWIJK DERDE KLASSER. Indien ooit het spreekwoord ,,de aanhouder Wint" op de juiste wijze kan worden toege past dan is het wel op de voetbalvereeniging „Beverwijk", die haar vierde poging om de derde klasse te bereiken, eindelijk met succes bekroond zag. Reeds drie malen wapperde aan den St. Aagtendijk de ka mpo ens vlag, maar evenzoo vele keeren struikelden de rood-witten in de promotiewedstrijden. Hoe fraai de Beverwijkers de competitie ook steeds als nummer één van de ranglijst eindigden, in de promotiewedstrijden liet het pechdui- veltje niet af de roodbroeken te achtervol gen. Tot driemaal toe strandden zij in het gezicht van de haven en nog vorig jaar moest de eer worden gelaten aan Alkmaarsche Boys in een wedstrijd, die iederen Beverwijk-sup porter steeds nog in herinnering wordt ge bracht. De teleurstelling was zeer groot, maar de „rood-witte leeuwen" versaagden niet en evenmin de rood-witte aanhang. Zooveel ver trouwden zij op de kracht van het elftal, dat het leden-aantal van de Supportersvereni ging „Rood-Wit" ondanks de gevoelige tegen slag, instede van terug te loopen een aan zienlijke stijging vertoonde. Een moreele nederlaag was het dus aller minst geworden. Ma en-hout en zijn mannen hebben dat vertrouwen niet beschaamd. In de competitie 19341935 wierp Bever- wijk" zich opnieuw met groot élan in den strijd en op 24 Februari bracht een 81 overwinning op Westzaan het vierde kam pioenschap van de vierde klasse. Natuurlijk werden de promotiewedstrijden met span ning tegemoet gezien. Het bleek echter reeds bij den eersten wedstrijd tegen het aloude Amstel te Amsterdam, dat de roodbroeken ditmaal een goede kans maakten op de zoo vurig begeerde plaats in derde klasse. Daar na volgde nog een overwinning op het Am- sterdamsche politie-elftal A.P.G.S., de de- gradie-candidaat. Nog voor de promotie- degradatiecompetitie dus tot een eind was gebracht, hebben de Beverwijkers de kroon op het werk gezet. De wedstrijd A.P.G.S.Be verwijk, welke nog moet worden gespeeld, is natuurlijk van geen enkel belang meer. Het behoeft geen betoog, dat er uitbundige vreugde aan den Aagtendijk heerschte. De roodbroeken werden door het talrijke publiek langdurig toegejuicht en van alle zijden met hun promotie geluk gewenscht. Burgemees ter Scholtens heeft den wedstrijd na de rust bijgewoond en behoorde tot de eersten, die de mannen van Maenhout met hun succes geluk wenschten. Des avonds hield het bestuur in het club lokaal aan den Alkmaarsehenweg een druk bezochte receptie, waarbij ook de spelers te genwoordig waren. Van tailoozè belangstellenden en zuster verenigingen waren gelukwenschen ingeko men. Zeer fraaie bloemstukken getuigden van de waardeering, die de V.V. Beverwijk" zich in breeden kring heeft weten te ver werven. Wij voegen aan den stroom van felicitaties gaarne de onze toe. Proficiat, rood-witten! De feestavond, dien de Supportersvereni ging „Rood-Wit" in het begin van de maand Juni zal houden ter feestelijke herdenking van het eerste lustrum belooft nu wel zeker een knalfuif te worden! DE EERSTE VOORSTELLING VAN CIRCUS HENNY. Een goed circusprogramma. Het- publiek van Beverwijk en Omstreken is uiige jaren achtereen op het gebied van cir cuskunst door de komst- van groote onderne mingen als Strassburger, Carl Hagenbeek. Schneider. Gleich e.a. verwend en als gevolg daarvan ietwat „blasé" geraakt. Het gevolg daarvan is, dat het- meent te moeten wegblij ven, zoodra het circus geen vier masten telt en bij voorkeur drie pistes. Ten onrechte meet het de prestaties af naar den omvang van d< „entourage". De echte circuskenners weten echter maar al te goed, dat in een circus van bescheiden omvang heel dikwijls uitstekende prestaties geleverd worden. Dat is ook in den Nederlandschen circus „Henny", die voor eenige dagen standplaats heeft gekozen op het gemeentelijk speelterrein aan de Baanstraat. De openingsvoorstelling was helaas slechts door een bescheiden aantal toeschouwers be zocht, maar de employe's hebben zich daar door niet laten weerhouden om met groote energie hun werk te verrichten, alsof het een uitverkocht huis gold. Het programma, dat in vlot tempo werd af gewerkt, bevatte in de eerste plaats zeer goe de paardendressuur. Op het gebied van vrij heidsdressuur gaf de directeur de heer Teute- berg talrijke fraaie staaltjes te genieten. Het gold hier geen cliché-werk, hij bracht ook iets nieuws. Was zijn in vrijheid dansende hengst iets bijzonders, de verrichtingen van het slan- genpaard Frits waren werkelijk origineel. Een keurig staaltje dressuur. Bij zijn vrijheidsdressuur, ook met verschei dene paarden, viel de groote rust en kalmte in de manege op. Verder noemen wij de goed gereden voltige en het werk van den jockey Baiidosky, al werd hij zeer gehinderd door den ongunstiigen toestand van den bodem. De re kenende en sprekende pony werd de favoriet van het publiek. Ook de acrobatiek was goed verzorgd. Zoo wel de Perdi-stal als Les Siebers verrichtten uitstekend, werk, zoowel parterre als in de lucht. Deze zeer goede nummers oogstten een welverdiend succes. Het spreekt vanzelf, dat de clowns en Augus- ten met hun dwaze yertooningen de lach spieren danig in beweging brachten. De clowns van circus Henny zijn zeer goed en vor men met hun optreden een zeer op prijs ge stelde afwisseling. Tenslotte leidde de temmer Charles Hleneb Henny's ijsberen voor. Zijn werk was niet ge makkelijk vanwege de gezworen vijandschap tussohen de eenige bruine beer, die in dit witte gezelschap verzeild geraakte, en een soortge noot uit de poolstreken, die naar den naam Oslo luisterde. Het kostte heel wat moeite om bruintje te bewegen zijn rivaal eindelijk eens los te laten. Toen dit eenmaal geschied was, kon de tem mer rustig met zijn groep werken. Het succes nummer was natuurlijk de glijbaan, die veel vroolijkheïd verwekte. Al bij al dus een goede circusvoorstelling, die veel belangstelling verdient. Zondagmiddag werd voor de jeugd een matiné gegeven. Heden, Maandagavond wordt de laatste voor stelling gegeven. Bij uitzondering behoeft het publiek nu eens niet bevreesd te zijn, dat de tent „boven de hoofden wordt afgebroken", omdat de haast om weg te komen in dit geval niet zoo groot behoeft te zijn. De laatste voorstelling zal precies gelijk zijn aan de eerste, zoodat men zich niet behoeft te laten weerhouden Circus Henny alsnog een bezoek te brengen. PROPAGANDA FEESTVERGADERING. VAN DE V.A.R.A. Zaterdagavond hield, de plaatselijke afdee- ling van de V.A.R.A. een propaganda-feest- vergadering in de bovenzaal van Hotel „Oud Meerenstein". De belangstelling voor deze bijeenkomst was groot. Aan dezen feestavond werd medewerking verleend door het bekende V.A.R.A.-trio uit Wormerveer, dat reeds eenige keeren Beverwijk optrad. Ook nu was het succes van dit drietal zeer groot. Hun propagandistische- en soms ook satirieke liedjes sloegen geweldig in en vele malen klaterde een daverend ap plaus door de zaal. De heer W. van Dok uit Wijk aan Duin hield een propagandarede, waarin hij de cultureele beteekenis van den omroep uiteenzette. Hij gaf een overzicht van het werk van de V. A. R. A. en wees op de groote beteekenis van de plaats, welke zij in de moderne arbeidersbe weging was gaan innemen. De heer W. van Dok oogstte met zijn rede veel instemming. De Kennemer Boys verzorgden het muzikale gedeelte van den avond en vulden de pauzes met vroolijke muziek. De avond werd met een bal onder leiding van den heer A. L. van Groningen besloten. MARSCH VAN DE VOORTREKKERS. Begunstigd door mooi wandelweer werd Zondag een wandelniarsch over 35 K.M. houden, welke georganiseerd was door Wandelsportvereeniging „De Voortrekkers' Des morgens te 10 uur startten ongeveer 100 wandelaars, waaronder o.m. de K. W. C., Jan Pastoors uit Haarlem, de veteraan Koopman e.a., vanaf Hotel „Oud Meerenstein". De route was: Alkmaarsche weg, Hoflanderweg, Provin ciale weg tot Uitgeest, idem tot Limmen, Heemskerk, Castricum, Bakkum, langs het strand (4 K.M.) naar Wijk aan Zee (Rust 45 minuten), Nieuwe Straatweg, Beukelaan, langs Hoogovenbedrijf, Noordzeesluizen, pont. Wij- kerstraatweg, Breestraat, Oud Meerenstein. De E. H. B. O. was aanwezig voor het ver- leenen van eerste hulp bij eventueele voet euvels. Tegen 4 uur kwamen de eerste tippelaars binnen. Met geringe tusschenpoozen kwamen ook de andere wandelaars zich bij de eind controle melden. In „Oud Meerenstein" konden allen zich verfrisschen. Daarna werden met een toepas selijk woord de prijzen uitgereikt. Alle deelne mers ontvingen een fraaie medaille met draag- lint. Bovendien waren nog prijzen beschik baar gesteld voor de verst-komende dame of heer en voor de best marscheerende groepen De W. S. V. „Jan Pastoors" uit Haarlem kwam in 't bezit van den groepsprijs. Een foto toestel, uitgeloofd door den heer Marx ging mee naar Utrecht, Nu het er steeds meer op gaat lijken. Dat in den zwaren crisisstrïjd. De zeescheepvaart de vlag moet strijken En in de stormen schipbreuk lijdt; Nu haar de kracht der crisisgolven Welhaast te machtig worden gaat, Nu komt. voordat zij wordt bedolven 1-Iot reddend Moederschip van Staat. Het giet wat olie op de baren, Het gaat tot steun met haar in zee, En blijft daar aan haar zijde varen, Op weg naar kalmer, veil'ger rêe. Het helpt bij 't onvermijdiijkdokken, Waardoor het haar de kansen geeft, Om te herstellen van de schokken. Die 't noodweer haar gegeven heeft. Want op de wereldoceanen Eert elke natie Holland's vlag. Die roem der rood-wit-blauwe banen Is iets, dat niet verdwijnen mag. Er moet wel wat geschipper wezen, Opdat men boven water blijft En in den storm, zoo hoog gerezen, Zonder te groote lekken drijft. Opdat het niet zoo'n vaart zal loopen, Dat men per slot niet varen kan. Want gaat men eens de vloot verkoopen, Dan komt er nooit meer wèl-vaart van. P. GASUS. WIJK AAN ZEE EN DUIN Hoe de minderheid over de fusie denkt. De heeren J. Poortstra, D. Kruithof en B. Schelvis vormen in den gemeenteraad de min derheid, die zich tegen de samenvoeging van de gemeenten Wijk aan Zee en Duin en Be verwijk verzet. 'De groote meerderheid van den gemeenteraad heeft zich voor de fusie uitgesproken en zal in dien zin ook aan Ged. Staten adviseeren. De leden, die tegen de fusie gekant zijn, zullen eveneens een advies aan Ged. Staten uitbrengen, waaraan wij het volgende ontleenen: Ondergeteekende, allen raadsleden der ge meenten Wijk aan Zee en Duin, zijn van meening, dat samenvoeging van onze meente met Beverwijk niet noodzakelijk en niet wenschelijk is, temeer, daar in de nieuwe Gemeentewet zal worden opgenomen: Ver plichte samenwerking. Bovendien nog de tot stand gebrachte Commissie voor Streekbe- langen onder leiding van Ged. Staten, waar onder de gemeenten Velsen, Beverwijk, Wijk aan Zee en Duin en Heemskerk behooren, waardoor een vruchtbare samenwerking in de toekomst mogelijk is. De geweldige drang tot fusie, uitgaande van het Comité „Groot Beverwijk", onder leiding van den heer P. J. J. Haazevoet, voorzitter (oud-lid. der Staten - Generaal) en bijgestaan door vooraanstaande personen uit kiesvereenigingen en politieke partijen, niet te vergeten de pers onder de leuze: rioleering en lagere belastingen, heeft onder de bevolking van Wijk aan Zee en Duin veel onrust en verdeeldheid gebracht. Het spreekt vanzelf, dat een bevolking, die zwaar gebukt gaat onder zorgen en hooge belastingen t200 opcenten personeele belas ting. intrekking kindervoeding, intrekking subsidie Fröbelschool) opgelegd door de re geering, zeer gevoelig was voor die actie en meende door fusie aan dien druk te ontkomen, omdat Beverwijk momenteel nog niet in die conditie verkeert. Zeer zeker bracht dit ver deeldheid onder raadsleden en bevolking. Niettegenstaande dat, bleef het dorp Wijk aan Zee in meerderheid gekant tegen fusie. Dit dorp heeft zijn historisch karakter dan ook willen handhaven, ondanks alle beloften. De gemeente Wijk aan Zee en Duin, die over geen reserves en winsten uit bedrijven kan beschikken .heeft daardoor eerder de hulp der regeering moeten inroepen, maar staat zeer zeker niet ten achter bij andere gemeen ten en heeft door een voortreffelijk en zuinig beheer zich door de moeilijkheden heen zien te werken. De aandacht mag zeer zeker ge vestigd worden op de groote toeneming der bevolking, die nu reeds boven 9000 zielen is. En ook de kleine schuldenlast van onze ge meente geeft een hoopvolle toekomst. Wij zijn dan ook van meening, dat ook door Bever wijk de beloften van lagere belastingen en rioleering, gedaan door personen, die in geen enkel opzicht iets te vertellen hebben in deze zaak, niet tot uitvoer gebracht kunnen wor den. Het is daarom, dat wij blijven aandringen op het behoud van de zelfstandigheid van de gemeente Wijk aan Zee en Duin. AUTOMATISEERING DER TELEFOON. Dezer dagen is met de werkzaamheden voor de automatiseering der telefoon een begin maakt. Het bovengrondsche net maakt plaats voor een ondergrondsch. wat 't uiterlijk schoon der gemeente zeker ten geode zal komen, 't Zal echtel wel najaar zijn voor en aleer de automate seering voltooid is. VRIENDSCHAPPELIJKE VOETBALWED STRIJD OP HEMELVAARTSDAG. De eerder aangekondigde voetbalwedstrijd op Donderdag 30 Mei, wordt niet gespeeld tus- schen K. F. C.Kennemers, doch door laatst genoemde club en Z. F. C. (Zaandam). EENRICHTINGVERKEER OP DE VOORSTRAAT. Voor de Verlengde Voorstraat en de Voor straat is tengevolge van 't drukkere verkeer tijdens 't seizoen het éénrichtingsverkeer in gevoerd, wat in 't bijzonder voor 't punt Ver lengde VoorstraatRelweg zeker een uitste kende maatregel is. Alle voertuigen komende uit, den Relweg gaan via 't Julianaplein in de richting Be verwijk. DE W. R. B. MARSCII. De heer D. Schellevis, directeur van 't mu ziekgezelschap Arïon" heeft de Wijk aan Zeeër Reddingsbrigade ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan een door hem gecom poneerde marsch „De W. R. B. marsch" aan geboden. M A A N D A G 27 MEI 1VJ5. SANTPOORT Fanfare-korps „Oefening Kweekt Kunst". Bestaat 25 jaar. HEEMSKERK OPENBARE VERGADERING. Dinsdag 4 Juni wordt een openbare debat- vergadering gehouden in het café „Flora". De heer K. Tijssen, aanvoerder der vrije lijst voor de Gemeenteraadsverkiezing, zal spreken over „Ons program". JEUGDDAG. Op Zondag 30 Juni zal door de Katholieke Jeugd Centrale een jeugddag worden geor ganiseerd. Des middags zullen er athletiek- wedstrijden plaats vinden en des avonds een openluchtuitvoering. Het feit, dat vijftig jaar geleden de groote Fransche dichter Victor Hugo stierf, is met groote plechtigheid in het Parijsche Panthéon herdacht. President Lebrun (bij de pijl) legde een krans bij Hugo's standbeeld. De Receptie. Het fanfare-korps ..Oefening Kweekt Kunst", directeur Peter Wit, herdenkt dezer dagen zijn 25-jarig bestaan Dit korps neemt onder zijn zustervereeni- gingen een zeer uitzonderlijke positie in. Het stelt zich toch niet alleen ten doel de mu ziekkunst te beoefenen, zooals andere ver- eenigingen zulks doen, maar het wil ook door het geven van concerten het leven der patiënten van het Provinciaal Ziekenhuis veraangenamen, vandaar dat op de door de directie georganiseerde tuin-, sport-, ijsfees- ten en concertavonden „Oefening kweekt Kunst" nimmer ontbrak en zul ontbreken. Want moet er op genoemde inrichting door den nood der tijden in velerlei opzicht ook bezuinigd worden, „Oefening kweekt Kunst" zal hieraan niet medewerken, zij zal 'blijven, trachten het leven der geestelijk minder be deelden zooveel mogelijk te blijven veraan genamen. Ongeveer 4C jaar geleden, toen het Prov. Ziekenhuis nog Gesticht „Meer en Berg" heette, werd een fanfarekorps aan deze in richting opgericht. Na een succesvol bestaan van eenige jaren volgde echter een inzinking tengevolge waarvan in 1908 de vereeniging werd opgeheven. In 1910 staken echter de heeren Baart, Menet Sr.. Berghorst. Van Zuilen, Zuidwijk, Van der Moolen en Kremer de hoofden bij elkaar en werd „Oefening kweekt Kunst" opgericht. Mede dank zij de groote mede werking, welke zij .mocht genieten van de commissie van bestuur en de directie van het Prov. Ziekenhuis, bestaat de vereeniging thans 25 jaar. Zij heeft natuurlijk haar „ups and downs" gehad, maar thans staat heb korps er op haar zilveren feest goed voor. Wist het het vorige jaar niet onder Peter Wit's leiding te Rhenen 3 eerste prijzen te veroveren? Ondanks de minder gunstige tijden heeft de jubilaresse het aangedurfd een concours uit te schrijven. Bedriegen de voorteekenen niet. dan belooft dit een waar muziekfestijn te worden. Van het gemeentebestuur van Velsen. van de commissie van bestuur en de directie, van tal vail vereenigingen enz. on dervond het uitvoerend comité, bestaande uit de heeren Bolleman. Menet Jr., En brink. Van der Pol en Van Zullen, de grootst mo gelijke medewerking, zoodat het woord op Hemelvaartsdag en Tweeden Pinksterdag feitelijk alleen nog aan 't weer is. Prijzen werden o.m. beschikbaar gesteld! door H. M. de Koningin, H.K.H. Prinses Ju liana, de Provincie Noord-Holland, de direc tie en den directeur van het Ziekenhuis, den oud-directeur Prof. Van der Scheer ea. In het eere-comité namen zitting de Vel- sensche wethouder J. P. J. Nijssen, mej. J. W. Bokhoven. Prof. Dr. A. D. Fokker, mej. Zr. Ch. B. Haarman, Kapelaan H. C. A. M. Roelvink, Jhr. Mr. C. J. A. den Tex, Ds. H. J. Visser en Rabbijn S. Ph. de Vries Mz. Zaterdagmiddag recipieerde het bestuur in hotel „De Weyman". Daar kwamen o.a. hun gelukwenschen aanbieden de heer R. Ver beek, het hoofd van den Economischen en Administratieven Dienst van het Prov. Zie kenhuis, namens de directie, liet fanfare korps „Kunstkring" uit Spaarndam, „Vox Humana" uit Santpoort, het mannenkoor „Proza en Poëzie" uit Haarlem, en het fan farekorps „Wilhelmina" uit Santpoort. Voorts hadden enkele vereenigingen en particulieren bloemstukken gezonden. De heer Verbeek zeide, dat de directie het streven van het korps op hoogen prijs stelde en dit getoond had door haar medewerking aan dit concours. Spr. hoopte, dat deze me dewerking er toe zou bijdragen, dat het con cours in alle opzichten zou slagen. De heer Enbrink dankte den heer Verbeek en zeide. dat zonder de medewerking van de directie zeker geen concours gegeven had kunnen worden. De heer Bolleman dankte de overige spre kers. Zij tenslotte nog vermeld, dat op Hemel vaartsdag 12 korpsen aan den concert- en 7 aan den marschwedstrijd deelnemen. Voor tweeden Pinksterdag zijn deze ge tallen 12 en 2. De jury bestaat uit de heeren J. Bonte, den Haag, P. v. Mever, Koog a. d. Zaan en Peter Wit, Haarlem. TERAARDEBESTELLING J.VAN BREGGEN t Onder zeer groote belangstelling vond Za terdagmiddag op „De Biezen" de teraardebe stelling plaats van de 9-jarige Jenneke van Br eggen, die Woensdag j.l tengevolge van een droevig ongeval het leven verloor. Aan de groeve werd o.m. het woord gevoerd door ds. W. Breukelaar, naar aanleiding van Psalm 103 („Gelijk het gras is ons kort stondig leven") en het hoofd der school met den Bijbel, waarvan Jenneke leerlinge was, den heer Verkruljssen. BURGEMEESTER KWINT BESCHERMHEER VAN „VOX IIÜMANA". Evenals zijn voorganger, wijlen Burgemees ter Rambonnet, heeft ook Burgemeester Kwint het beschermheerschap van het ge mengde koor „Vox Humana" aanvaard. FEUILLETON. ELSA KAISER. 9) Hij ging spelen en drinkenacht, ik heb Veel met hem doorgemaakt! Je weet zelf hoeveel papa van mij houdt, maar hij stond toch niet toe, dat ik de vrouw van een speler word. Ik heb toen lang en ernstig met Charley gesproken en hij zwoer mij zijn leven te beteren. En toen opeens ver gat hij alles en het werd een scène. Zijn vader weigerde zijn speelschulden te betalen, maar deed het ten slotte toch onder voorwaarde, dat Charley zich niet meer zou laten zien voor hij zich gebeterd had tot zoolang zou hij hem niet als zijn zoon erkennen. Toen heeft hij zich zeker geschaamd, hoe dan ook ik heb hem niet meer teruggezien. Hij heeft mij zelfs niet geschreven en ook geen afscheid van mij genomen. Zijn liefde voor mij kan dus niet heel groot geweest zijn. Ik heb in hem geloofd ik heb op hem vertrouwd als op mijn eigen leven, Alice maar geen levenstoeken, niets! Dit alles is een jaar geleden, nu waclit ik niet meer, ik ben het wachten moe. Ik was verbitterd, trotsch, woedend en toen papa dus Arthur meebracht, heb ik ja gezegd." „En je weet niet wat er van Charley ge worden is?" vroeg Alice. „Ik weet het niet en niemand weet het en nu zal ik ook nooit meer wat van hem hoo- ren." fluisterde Claire bedroefd. „Arme Claire", zeide Alice. Deze wierp haar hoofd achterover, trok haar mond tezamen waardoor zij er eerst recht als een bedroefd groot kind uitzag. Moe dig zeide ze: „Als ik Arthur's vrouw ben, ben ik niet ongelukkig. Maar het leven is niet zoo glad en eenvoudig als ik mij jarenlang voor gesteld heb. Wij moeten ons er toch niet on der laten krijgen, wij moeten vechten! Maal laten we nu niet meer over het verleden pra ten, maar over het heden en over het toeval dat ons zoo prettig bij elkaar heeft gebracht enen laten we vanavond dansen." „Ik heb niet veel zin in dansen, Claire, mijn omstandigheden verschillen nog heel wat met de jouwe." „Maar ik verlang dat mijn gezelschaps juffrouw is waar ik ook ben", zeide Claire met komieke ernst, maar voegde er vriendelijk aan toe: geloof mij, Alice, het is goed voor je ais je je een beetje verstrooit en aan andere din gen denkt." Het viel Alice moeilijk zich discreet op een afstand te houden zooals haar nieuw aange nomen positie van haai vereischte. Zij bleef aan het einde van den muzieksalon zitten en keek naar het dansen. Daar kwam John Mis ters haar zoeken toen Claire met Arthur aan het dansen was. „Waarom loopt u toch weg, miss Joan, ik heb een gezellige tafel besproken", zeide hij vriendelijk en keek haar daarbij bewonde rend aan. „Ik wilde u zoo graag voor dezen tango vragen", fluisterde hij, „zoudt u met me willen dansen? Clanre lachte uitbundig toen zij het onge lijke paar zag dansen. „Die lieve papa, zeide zij tot Arthur, ik geloof dat hij op zijn ouden dag nog verliefd wordt." „Je neemt het vroolijk op Claire, antwoord de Arthur weifelend, maar stel je eens voor, dat de zaak ernst werd." „Mijn vader en miss Joan", Claire stikte bijna van het lachen als ze daar aan en aan al het andere dacht. .Neen", zeide ze plotse ling kalm, „een zoo mooi meisje kan een jon gen man krijgen, zij behoeft niet naar 'n man te zoeken!" „Zeker, maar de rijkdom is een groote ver zoeking voor zulke meisjes", „Voor Joan!" riep Claire, „neen voor Joan niet!" „Ken je haar al zóó goed?" vroeg hij ver wonderd, „ze is toch eergisteren pas bij je in dienst gekomen?" Claire werd een beetje verlegen, maar had haar gezicht weder direct in bedwang. „Ik weet tamelijk veel van haar door de dame bij wie zij vroeger in betrekking was. Joan is van goede familie .zeer ontwikkeld. Zij is een lief meisje dat heelemaal niet duister of geheim zinnig is enniets te verbergen heeft", eindigde Claire met een geheimzinnig lachje. „Je praat over deze Joan Forth niet als je gezelschapsjuffi-ouw. maar alsof zij een vriendin van je is. Ik vind het erg lief van je dat je zoo goed bent voor een ondergeschikte" prees Arthur. Claire zweeg, zij voelde dat zij te ver ge gaan was. In den loop van den avond danste lord Lit tenton tweemaal met Joan Forth. Beiden von den het jammer toen de muziek zweeg. Joan werd door bijna alle heeren gevraagd om met ben te dansen. „Zie je wel", zeide Claire tot haar ver loofde, „zie je wel dat Joan geen moeite be hoeft te doen, ze heeft keuze genoeg." HOOFDSTUK VIII. Willam Nelson zat tegenover den heer Gor don. U had dit schandaal tot eiken prijs moeten verhinderen", begon Nelson woe dend. „Het stond niet in mijn macht dit te ver hinderen mijn beste Nelson, want zooals ik zei, liep Alice stil weg." sprak Gordon tegen. Hij zag er moe en gedrukt uit en leek plot seling jaren ouder. „U had schijnbaar moeten toegeven, mijn heer Gordon, zoodat het meisje geen schan daal maken kon," meende Nelson. „Ik dacht in uw belang te handelen, mijn heer Nelson, als ik volhield", antwoordde Gor- dan gemelijk. „U had kunnen zeggen dat u zich beden ken zoudt en daardoor Alice terughouden tot ik gekomen was, de aanstaande man kan meer bereiken dan een vader, mijnheer," zei Nelson driftig. meisje niet meer dingen, vroeger ja, toen staanden man betreffen, mijnheer Nelson? U begrijpt het geval niet goed, Alice wilde niet met u trouwen, zij was vastbesloten. Tenslotte kan men in onzen tegenwoordigen tijd een meispje niet meer dingen, vroeger, ja, toen bestonden er andegre middelen, maar heden staat de wereld voor de viouwen open. Ik wilde het gegeven woord niet terug nemen en Alice niet toegeven, wij hebben hard tegen over elkaar gestaan, mijnheer, geloof mij, dat ik uw wenschen ben tegemoet gekomen, ik heb er zelfs mijn dochter mede verloren. Wat het schandaal betreft waarop u zinspeelt het komt mij voor dat dit voor mij van nog meer belang is dan voor u!" „Ik blijf bij mijn meening" zeide Nelson koel, „dat wanneer ik hier geweest was derge lijke dingen niet waren voorgevallen, ik ben overtuigd dat ik haar liefde had terugge wonnen, u bent te haastig en te streng ge weest." Nelson speelde zenuwachtig met een brief-»

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5