DE BILT WEEKABONNEMENTEN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN- WIELRIJDEN. ZWEMMEN Schip verm. aankomst Laatste bericht Chili 26 Mei Atlas (Gr.) Constantza Achilles (Ned.) Midd. Zee 27 Mei Buenos Aires 11 Juni Gdynia 1 Juni Hamburg 28 Mei Ariadne (Ned.) Malaga 30 Mei Buenos Aires 30 Juni A, K. Fernström Zeebrugge 30 Mei Chili 11 Juni Buenos Aires Baarn Chili Barne veld Hamburg Berenice West Indië Bodegraven Chili Bianca (Noor) Curacao 27 Mei Clytoneus Batavia 8 Juni Ceres (Ned.) Midd. Zee 30 Juni Caribia West Indië 17 Juni C. F. Liljevalch Lulae (v. IJm.) Gustavsberg Ornsköldsvik 27 Mei Circé Caen (v. IJm.) Ned. Indië 8 Juni Ganymedes Piraeus 10 Juni Grangepark Bassein 10 Juni Japan Hermes (Ned.) Bourgas 31 Mei West Afrika 1 Juni West Afrika 4 Juni Harcalo Buenos Aires Itaurl Ned. Indië 28 Mei Irene (Ned.) West Indië Jagersfontein Z. Afrika Joh. v. Oldebarneveldt Ned. Indië Klara Zetkin Leningrad Ned. Indië 19 Juni Leningrad 30 Mei Laurent Meens Houston 2 Mei Maasland Buenos Aires 1 Juni Montferland Buenos Aires 14 Juni Marsareta Hernösand 27 Mei Menes Ned. Indië 13 Juli Mel am pus Ned. Indië 6 Juli Nina Borthen Constantza Nereus Hamburg 27 Mei Orestes Piraeus 26 Mei Orion (Ned.) Alexandrië 18 Juni Batavia 30 Mei Phoenicia Mexico 7 Juni Poelau Tello Batavia Pluto (Ned.) Hamburg Batavia 20 Juni Randfontein Z. Afrika Rimac Lissabon 2 Juni Ned. Indië Batavia Salland Buenos Aires 1 Juni Batavia 28 Juni Saltersgate Villa Constitucion 22 Juni Skeldergate Rosario 18 Juni Simon Bolivar West Indië 27 Mei Sheksna Leningrad Theseus (Brit.) Batavia 29 Mei Treworlas Buenos Aires 17 Juni Tar a kan Ned.-Indië Trude Schlinemann Ornsköldsvik 27 Mei Theseus (Ned.) Stettin 28 Mei Vulcanus Napels 25 Mei Venus (Ned.) Midd. Zee 10 Juni Van Rensselaer West Indië 5 Juni Zuiderkerk Japan 23 Mei vam Cristobal. 20 Mei van Gibraltar. 21 Mei van Gibraltar. 8 Mei vertrokken. 27 Mei van Danzig. 27 Mei vertrokken. 24 Mei van Se tubal, in lading. vertrekt 29 Mei. 23 Mei van Lands End. 8 Mei van Santa Fé. 23 Mei van Corral. in lading. 18 Mei van Pto Barrios. 22 Mei van Callao. 10 Mei vertrokken. 23 Mei van Perim. 24 Mei te Bourgas. 25 Mei van Pto Barrios, in lading. 21 Mei vertrokken, in lading. 21 Mei van Port Said. 21 Mei te Izmir. 23 Mei van Port' Said. 22 Mei te Osaka. 22 Mei van Malta. 21 Mei van Las Palmas. 23 Mei van Freetown, in lading. 23 Mei van Barcelona. 20 Mei van Pto Plata. 24 Mei van Genua. 22 Mei van Colombo. in lading. 20 Mei van Colombo. 24 Mei vertrokken. 9 Mei vertrokken. 23 Mei 24 Mei 21 Mei 23 Mei 24 Mei 21 Mei 26 Mei van Madeira, van Santos, van Sundsvall. van Macassar, te Batavia. vertrokken, vertrokken. 24 Mei van Ouessant. 24 Mei van Volo. 24 Mei van Gibraltar. 24 Mei van Trinidad. 24 Mei van Sabang. in lading. 22 Mei van Belawan. 13 Mei van Kaapstad, in lading. 24 Mei van Land's End. 22 Mei van Perim. 18 Mei van Fdo Noronha. 25 Mei vertrokken. 21 Mei van Rosario. 18 Mei van Montevideo. 22 Mei van Madeira, in lading. 23 Mei van Gibraltar. 16 Mei vertrokken. 26 Mei van Pt. Said. 21 Mei van Hernösand. 25 Mei vertrokken. 20 Mei van Gibraltar. 23 Mei van Bari. 20 Mei van Paramaribo. 24 Mei van Manilla. VISSCHER1J EN SCHEEPVAART TE IJMUJDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Hoogovens Hoogovens Buitenhaven Visschersh. Nederl. Britsch Duitsch Zweedsch m.s. m.s. Ransdorp Marlrose Cordillera Magne Hoboken New Castle Hamburg Smögen zwavelzuur kolen 'JMUIDEN VOOR DE JEUGDHERBERG „DUINLUST" Naar wij vernemen heeft het comité dat een steunactie organiseerde ten bate van de Jeugdherberg „Duinlust" alhier een bedrag van 280 aan het bestuur kunnen afdragen. VERZET TEGEN DE POLITIE. Dezer dagen werden door de politie eenige mannen opgespoord, die toen zij door eenige jachtopzieners voor een begane overtreding- werden geverbaliseerd, eep verkeerden naam hadden opgegeven. Bij het overbrengen naar het politiebureau door de politie pleegde een der mannen verzet, waarbij nog een andere man hem te hulp kwam. Het gevolg was, dat allen, de laatste wegens mishandeling in ar rest werden gesteld. Opgelegde schepen. Zaterdag waren te Rotterdam zeventien schepen opgelegd, van welke vijf onder buiten - landsche vlag. Spaansche handelsvloot. Van de Spaansche koopvaardijvloot liggen op heit oogenblik tachtig schepen met een grooter inhoud dan 400 ton elk (dus kust vaarders uitgesloten) werkloos in de havens. In Mei vair het vorig jaar was dit getal ook ongeveer evenveel doch als men nagaat, dat er sindsdien vele schepen gesloopt zijn had het getal nu kleiner moeten zijn. Wanneer dit dus bijna gelijk is beteekent het een achter uitgang in de werkzaamheden der vloot. AANGEKOMEN 24 Mei: Rosario s.s. Teneriffe Escaut m.s. Rotterdam 25 Mei: Ransdorp m.s. Hoboken Twee Gebroeders m.s. Rotterdam 26 Mei: Magne m.s. Smögen Ashlea s.s. West Afrika Parana s.s. Buenos Aires City of Dunkirk s.s. Gothenburg Marlrose s.s. New Castle Flore s.s. Swansea Vliestroom s.s. Huil Cordillera m.s. Hamburg Merel s.s. Londen Costa Rica s.s. Hamburg Sheaf Lance s.s. Bassein Viborg s.s. Leningrad VERTROKKEN. 24 Mei: Eurymeden m.s. Liverpool Gledburn s.s. Delfzijl Cottica s.s. West Indië Stanhope s.s. Ipswich Santi s.s. New Castle Jolly Days m.s. Mistley Ek s.s. Oslo Euterpe s.s. Bordeau Serooskerk s.s. Hamburg Birkenhead s.s. Thameshaven Orpheus s.s. Midd. Zee Saturnus s.s. Midd. Zee opener en dacht na „Misschien had Alice toch gelijk, hij paste niet bij haar, twintig jaar leef tijdverschil is een heeleboel en Alice was een geëxalteerd meisje". Ook Gordon piekerde in de gevallen stilde en staarde vol gedachten naar Nelson. Alice had gelijk, Nelson was oud en Nelson was een droge nuchtere zakenman, Alice moest een romantische man trouwen die haar lief had niet, zooair. Nelson meende, maar zooals de liefde in de boeken was. De oude heer Gor don begon te begrijpen dat er nog een andere wereld is dan die van staal en ijzeren onder - deelen en cijfers, een wereld van liefde tee- derheid en romantiek. Maar ik ben toch niet slecht voor haar geweest? vroeg hij zich af. En plotseling verwonderde hij zich over zich zelf, hoe merkwaardig kwamen hem zijn ge dachten voor, nooit nog had hij zoo over anderen nagedacht! Wat zou Alice doen, waar was zij Het schandaal van haar vlucht hinderde hem niet, maar wel zijn eenzaamheid en de gedachte aan haar, zoo'n mooi meisje, zoo onervaren, zoo beschermd geweest, nu plotse ling in een koude harde wereld, zonder geld, zonder iemand om haar bi.i te staan, zon der iemand die voor haar betaalde.... ..Wat kan ik doen. Nelson?" vroeg hij hul peloos. „Politie opbellen en detectives huren, men moet haar vinden." „En als zij zich niet laat vinden?" meende Gordon. „Onzin." riep de ander ruw. „Kinderachtig, wat weet zij van de wereld?" „Ja, meende, Gordon, wat weet zij van de wereld?" en hij dacht aan de paar regels, die Alice had achtergelaten: „Zoek mij niet ik ben niet te vinden want ik wil niet gevonden worden door den man de mijn vader'niet is en die mij dwingen wil tot iets wat ik niet kan." De oude heer Gordon had vele malen deze korte regels gelezen en voor de zooveelste maal had hij zich verweten, dat hij Alice het geheim van haar geboorte had verteld. Als zij dit niet geweten had, zou zij nooit weggegaan zijn. Nu scheen voor haar de vlucht het eeni ge geweest te zijn dat zij doen kon. „Wilt u uw dochter dan zonder strijd laten gaan, mijnheer Gordon?" vroeg William Nelson geërgerd. „Ik begrijp u niet, ik herken u heelemaal niet meer, wat is er dan met u gebeurd? Heeft deze gril van een jong meisje u zoo van streek gebracht, dat u niet eens meer maatregelen kunt nemen?" mom Joma m.s. Hamburg" Acclivity m.s. Falmouth Hebe s.s. Kopenhagen 25 Mei: Escaut m.s. Parijs Astarte s.s. Bremen Embla s.s. Lübeck Gateshead s.s. New Castle Phrontis m.s. Ned. Indië Rijnstroom s.s. Leith Douglas s.s. Goole Pluto s.s. Hamburg Vechtstroom s.s. Huil Hontestroom s.s. Londen 26 Mei: Trajanus s.s. Hamburg Cordillera m.s. West Indië Passagiersverkecr. Het Duitsche motorschip Cordillera is hier gistermiddag van Hamburg aangekomen om eenige passagiers in te schepen voor West' Indië en zette na eenige uren de reis naar de bestemming via Antwerpen voort. Makreelaanvoer. Het Zweedsche motorschip Magne is van Smögen aangekomen met een lading versche makreel in kisten, bestemd voor een plaatse' lijken importeur. Koleninvocr. Met een lading steenkolen voor de Hoog ovens is hier aangekomen het Britsche stoom schip Marlrose. Aanvoer zwavelzuur. Het Nederlandsche motorschip Ransdorp is hier van Hoboken aangekomen met een lading zwavelzuur, welke in de Hoogovenhaven ge last wordt. Scheepvaartbeweging. In de afgeloopen week kwamen hier binnen 41 stoomschepen, 19 motorschepen en 5 marine vaartuigen, tezamen 65 schepen tegen 64 schepen in de week tevoren. Naar zee vertrok ken 53 stoomschepen en 17 motorschepen, te zamen 70 schepen tegen 57 schepen in de voor afgaande week. Uit en naar zee passeerden in de laatste week 135 schepen of 14 schepen meer dan in de voorlaatste week. VERWACHTE STOOMTRAWLERS Onderstaande stoomtrawlers, de z.g. schel- vischbooten voorzien van een bevonden zich hedenmorgen nog in zee. Vertrekdatum: Nummer: Woensdag 15 Mei: IJM 50; IJM 190*); IJM 2*). Donderdag 16 Mei: IJM 195*); IJM 26*); IJM 48 IJM 85 RO 46 Vrijdag 17 Mei: IJM 147; IJM 116*). Zaterdag 18 Mei: IJM 135; IJM 63. Maandag 20 Mei: IJM 42. Dinsdag 21 Mei: IJM 41; IJM 112 IJM 46 IJM 95*). Woensdag 22 Mei: IJM 114; IJM 16*); IJM 189*); IJM 58*); IJM 117*). Donderdag 23 Mei: IJM 131; IJM 384 IJM 78 IJM 491 IJM 37*). Vrijdag 24 Mei: IJM 27; IJM 103; IJM 18*); IJM 49*); IJM 59*); IJM 168*). Zaterdag 25 Mei: IJM 19 IJM 60 Visscherijtentoonstelling Zwolle. Molorfieïser rijdt op giOcp zingende kinderen. Werd er een wedstrijd gehouden? Gillend stoven allen uiteen. (Van een specialer» verslaggever) M A A X meldt: Hoogste barometerstand 771.2 mM Torhavn. Laagste barometerstand 756.8 m.M. a Vardö. en voorspelt; Matigen tot zwakken Oostelijken tot Zu?a J{ oostelijken wind. Licht tot half bewolkt. Droi* li vrij warm weer, behoudens geringe kans on l| onweer. Barometer Hedenmorgen 9 uur Neiging: Stistand. 1 Thermometer 762 m.M, Burgemeester Kwint maakt propaganda voor het vischverbruik. Zaterdag is in Zwolle geopend de algemeene Middertstandstentoonstelling (A.M.I.T.O.) waar tegelijkertijd de tweede vischtentoonstelling in dit jaar werd gehouden van de Commissie tot de bevordering van het vischgebruik in Nederland, alhier, die met haar bekende stand aanwezig is. De opening werd bijge woond door burgemeester Kwint, die namens het gemeentebestuur het woord voerde. De burgemeester wees op den slechten toestand in het visscherijbedrijf, hetgeen hij met eenige cijfers aantoonde. De uitvoer, zei burgemeester Kwint, is in eenige jaren van 30 mill. K.G. tot 8 millioen K.G. gedaald. Door de verschillende maatregelen vand de landen die steeds groote hoeveelheden van IJmuiden betrokken, wordt de toestand zeer bemoeilijkt. Spr. wees erop, dat, als het binnenlandsch verbruik verdub belt,, de toestand in IJmuiden weer gezond zou zijn. Hij welkte op tot het eten van meer visch. BESOMMINGEN. Utrecht IJm. 73 635 manden f 3100. Gerberdina Johanna IJm. 38 545 manden, f 3030. Maria R. Ommering IJm. 7 495 manden, f 2520. Cornells IJm. 15 470 manden f 2470. Poolzee IJm. 77 345 manden f 2000. Dirkje R.O. 53 440 manden f 2640. En Avant IJm. 8 445 manden f 2470. Eli Generière IJm. 161 110 manden f 1110. Kotter: E 19 f 370 Loggers: KW 154 f 780; KW 105 f 930; KW 69 f 810. Besommingen van 20 loggers niet bekend. MARKTPRIJZEN VAN MAANDAG 27 MEI. Tarbot per K.G. f 0.48—f 0.30. Griet per 50 K.G. f 24—f 11. Tongen per K.G. f 0.45f 0.38. Groote schol per 50 K.G. f 24. Middelschol per 50 K.G. f 23—f 20. Zetschol per 50 K.G. f 20f 15*. Kleine schol per 50 K.G. f 17f 3.60. Sschar per 50 K.G. f 6f 4.50. Tongschar per 50 K.G. f 22.50f 16.50. Vleet per stuk f 2.25f 0.70. Kleine poon per 50 K.G. f 50f 3.80. Middelschelvisch per 50 K.G. f 20f 17. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 17 10. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 9.10f 3.80. Kabeljauw per 125 K.G. f 28f 12. Groote gullen per 50 K.G. f 9.50f 6.50. Kleine gullen per 50 K.G. f 11f 4.90. Wijting per 50 K.G. f 6f 2.70. Makreel per 50 K.G. f 10—f 2.50. Heilbot per K.G. f 0.78—f 0.40. Leng per stuk f 1.20f 0.45. Koolvisch per stuk f 0.33f 0.15. VERWACHTE VISCHAANVOER Thuis stoomende voor de Dinsdagmarkt: Christina IJM. 2, vangst 30 m. schelvisch, 65 m. braadschelvisch, 35 m. platvisch, 130 m. radio, 80 m. wolf en poon, 20 m. koolvisch, 40 m. makreel, 400 m. totaal, benevens 460 st. ijs- en 390 st. stijve kabeljauw. Caroline IJM. 26, vangst 30 m. schelvisch, 170 m. braadschelvisch en radio, 20 m. ma kreel, 75 m. kleine makreel, 25 m. platvisch, 50 m. koolvisch, 50 m. wolf en poon, 420 m. totaal, benevens 550 st. ijs- en 575 st. stijve kabeljauw. Ilenriette Jacoba IJM. 190. vangst 15 m. schelvisch, 25 m. braadschelvisch, 35 m. radio, 30 m. platvisch, 110 m. makreel, 50 m. kabel jauw, 55 wolf en poon, 30 m. koolvisch, 350 m. totaal en 100 st. stijve kabeljauw Claesje, RO. 46, vangst 25 m. schelvisch, 75 m. braadschelvisch, 40 m. platvisch. 25 m. ma kreel, 45 m. stokkebit. 2ij m. gul, 45 m. kool visch, 375 m. toaal, benevens 350 st. ijskabel- daoEMsa 50Q in li i win mi Éfe _jSl Links Het 10-jarig jw..Scoje oo^^wadi, aa gedood werd. Rechts: Gonnie Schoon, die ernstig gewond werd. „Wij liepen zingend naar huis", vertelde ons een der leidsters van den troep kinderen, die Zondagmiddag het ongeluk op den Hagelinger weg heeft zien gebeuren. „In Velserbeek hadden wij gebald, krijger tje gespeeld, hard geloopen en gelachen en de kinderen waren uitgelaten van pret". Langs den Biezenweg zou men weer naar huis gaan. De kinderen woonden bij ha allen in Santpoort-dorp en gingen school op de lagere school F. Door het spel en het harde loopen hadden de kinderen echter ergen dorst gekregen en toen een der leidsters zei dat zij iemand kende, die wel water voor hen had, werd het plan met een hoeraatje begroet. Vroolijlc begaf men zich op weg, de 10-jarige Oosterwal, trotsch op zijn nieuwe schoenen, liep in een der achterste rijen. De heer Hand- graaf en Van Royen sloten den troep, voorop liepen eenige leidsters. Omstreeks het middaguur kwamen de lei ders en de kinderen bij het huis waar water te krijgen was en schertsenderwijze werd er geroepen: „nog een rondje en nog een en nog een". Kortom, op dezen mooien, zonnigen, zomer- Zondag, terwijl allen in de luchthartigste stemming waren die men zich denken kan prettig vermoeid van het vroolijke spel, ver kwikt door een frisschen dronk, met een korfbalwedstrijd in het vooruitzicht, die des middags zou worden gehouden, op dezen prachtigen dag geschiedde het vreeselijke on geluk dat alles zwart maakte als de rouw en de vroolijkheid van allen deed verstommen. In de bocht van de halte Driehuis-Wester- veld m de richting van het dorp Santpoort liepen de kinderen, luid zingend in de zon. De groep liep aan de rechterzijde van den weg, op het geplaveide deel bij de kleine boompjes. „In razende vaart kwamen toen twee mo torfietsen die den troep van achteren nader den". Zoo zei ons de leidster, die voorop liep. Zij meende^ te hooren dat beide motorrijders elkander den loef wilden afsteken en de een den ander toeriep: „Je haalt me toch niet in", of iets dergelijks. Ofschoon het ons zeer twijfelachtig lijkt dat de leidster dit werkelijk zou hebben gehoord, temeer daar de motoren van achteren nader den en door hun groote snelheid in een omme zien bij de kinderen waren, is zij er toch vast van overtuigd dat er een soort wedstrijd werd gehouden, hetgeen zij o.a. opmaakt door het laten sleepen van een been over den grond, hetgeen motorrijders wel meer doen, indien zij in groote snelheid een bocht nemen. Wat toen volgde laat zich met geen moge lijkheid beschrijven. De eene motorfiets kon de bocht blijkbaar niet halen, schoot uit naar de rechterzijde van den Hagelingerweg, en raakte de groep tusschen de achterste en op een na de achterste rij. Zelfs de briga dier van politie, de heer Dubbis, bij wiens wo ning het ongeluk geschiedde, had nimmer zulk een ellendig schouwspel gezien Over en kele meters lagen de gewonden vei*spreid. On der de motorfiets was het meisje terecht ge komen. Ook de motorrijder zelf lag ten deele onder de motorfiets. De vrouw van den be stuurder, die als duopassagiere meereed lag elders en bloedde hevig. De heer Handgraaf, de leider was er eveneens zeer érnstig aan toe en het 10-jarige jongetje stierf bijna on middellijk. De andere kinderen bleven ten deele ver stard van schrik staan, doch daarna liepen zij allen gillend en huilend dooreen. Men zal begrijpen dat het een verschrikkelijk schouw spel is geweest; vijf gewonden en een groot aantal verschrikte kinderen. Met moeite zijn zij naar huis gebracht, waar de ouders hun ontstellende verhalen hebben vernomen. Sommige kinderen waren vanmorgen nog zeer onder den indruk. De ouders van het overleden knaapje wa ren niet thuis. Een bereidwillig automobilist heeft de moeder toen in Wijk aan Duin ge waarschuwd en den vader in Leiden. Alle feestelijkheden van de jeugdvereni ging die 's middags gehouden zouden worden werden afgelast. Een half uur na de ramp waren alle ge wonden reeds in het ziekenhuis en de sporen voor zoover mogelijk verwijderd. Toch kwa men vanmorgen herhaaldelijk reeds groepen menschen, die het ongeluk bespraken en uit weidden over de mogelijke oorzaken ervan. Het is voor de kleine gemeenschap in Santpoort wel een zeer droevige gebeurte nis. Bij informatie aan het üihtonius Ziekenhuis bleek, dat de toestand van de slachtoffers hedenmorgen nog onveranderd was. Wedstrijden te Heemstede. Het vrij talrijke publiek was Zondag op de Heemsteedsche Wielerbaan voornamelijk op gekomen om de verrichtingen van de wieier- cracks Pijnenburg en Wals te zien. En het zal daarvan geen spijt gehad hebben, want in den koppelwedstrijd toonden zij zich onbe- tfist de sterksten. Nadat het koppel De BruijckerVerhaeghen het eerst een ronde veroverd had, verdrongen Pijnenburg en Wals de Belgen spoedig; van den kop en namen een ronde, voorsprong. J. v. d. HeidenJazet en RiethovenMatena voegden zich spoedig bij de leiders. Voor Pijnenburg-Wals was het nu het voornaamste, hun concurrenten goed te bewaken en dan met punten te winnen. In drie klassementen eindigden zij No. één; hier door haalden zij ten slotte een flinken pun- ten-voorsprong. De Haarlemmers hielden zioh kranig in dit nummer. Met slechts één ronde achterstand bezette Metz, die keurig reed, de 5e plaats met zij u koppelgen-oot Adan, terwijl de Haar lemmer A. Wester eveneens slechts één ronde- achterstand. boekte. Hoogste gisteren 64 p Laagste heden nacht 55 p' Hoogste heden 55 p OPGAAF MAGAZIJN T BRILLENHTJIS Kanaalstraat 83. IJmuiden. Telef 54ftn HOOG WATER TE IJMUIDEN. Dinsdag v.m. 11.36 uur; n.m. Woensdag v.m. 0.08 uur; n.m. I2.41uur. Donderdag v.m. 1.06 uur; n.m. 1.3-5 uur VELSER ZWEMINRICHTING. Temperatuur lucht 59 p Temperatuur water 61 inAL dienen uiterlijk Woensdagsavonds betaald t§ zijn, daar de bezorgers op Donderdag afrekenen. DE ADMINISTRATIE, Een mooie prestatie leverden W. v. Baak—Q, Fabel, die in dit gezelschap slechts twee ron den achterstand telden. De IJmuidenaar J. Cleeren was al zeer ongelukkig, toen hij bij het aflossen met W. Ooms zoodanig viel, dat hij zijn sleutelbeen brak. Wegens het uitvallen van zijn partner G, Leene moest Slaats bijna den heelen wedstrijd alleen rijden, waardoor hij niet zoo opviel als de vorige maal. Want dat Slaats een ren ner van klasse is, bewees hij in den achter volgingswedstrijd voor profs, waarin hij Omer de Bruijcker na 12 ronden inhaalde. De Haarlemmer G. van Wees won opnieuw den achtervolgingswedstrijd voor amateurs om den Heemstede-Brassard. De omniumwedstrijd voor profs was zeel spannend. Pijnenburg bleek in staat, om Vaal der Linden in de sprint te slaan. Maar dé Amsterdammer was ook eenigen tijd ingeslo ten geweest door Pijnenburg en Wals. In dea klassementswedstrijd liep Wals een ronde uit, ondanks een lekken band. Hij bleef echter doorrijden en won daardoor het laatste klas sement. De uitslagen luiden: Wedstrijd voor amateurs, le serie over 5 K.M. 1. C. Medik, 2. J. Groot, 3. R. Lodewijfes, 4. A. Schaper, 5. J. Balkenende. 6. J. Jansen. 2e serie: 1. B. van Wezep, 2. D. van Am sterdam, 3. A. Zwartepoorte, 4. K. Stehr, 5. C, Meijer 6. G. van Rooyen. Finale over 8 K.M. 1. A. Zwartepoorte £f min. 30.6 sec. 2. C. Medik, 3. B. van Wezep. Omniumwedstrijd voor profs: a. Sprint- wedstrijd over 1 K.M. (5 ronden). 1. J. Pijnen burg (laatste 200 M. 12,8 sec.) 2. A. v. d. Lin den (banddikte). 3. G. Leene (2 lengten). 4. C. Wals, b. Wedstrijd tegen het uurwerk over 500 M. met sta&nde start. 1. A. v. d. Linden, 35.4 sec. 2. C. Wals 36,6 sec. 3. J. Pijnenburg 33 sec., 4. G. Leene 37,6 sec. c. Wedstiüjd over 5 K.M. (25 ronden) met S klassementen, le klassement. 1. J. Pijnenburg 2. A. v. d. Linden, 3. G. Leene, 4. C. Wals. 2e klassement. 1. C. Wals, 2. A. v. d. Linden* 3. G. Leene. 4. J. Pijnenburg. 3e klassement. 1. J. Pijnenburg, 2. A. v. Linden, 3. C. Wals, 4. G. Leene. 5e klassement. 1. C. Wals, 2. J. Pijnenburg, 3. A. v. d. Linden, 4. G. Leene. Totaal uitslag: 1. J. Pijnenburg, 9 punten 2, A. v. d. Linden, 11 punten, 3. C. Wals 12 pi^ 4. G. Leene 16 pt. Totaal uitslag Omnium: 1. J. Pijnenburg 5 pnt„ 2. A. v. d. Linden 5 pt., 3. C. Wals 9 pt., 4. G. Leene 11 pt. Af val wedstrijd voor profs 1. J. v. d. Hei den, 2. W. Matena, 3. H. Jazet. Achtervolgingswedstrijd voor profs. max. 5 K.M.: F. Slaats haalt Omer de Bruijcker in na 12 ronden in 3 min. 24.6 sec. Achtervolgingswedstrijd voor amateurs, max. 4 K.M., om den Heemstede—Brassard, G. van Wees (houder) haalt H. Pater (uitdager), in na 14 ronden in 3 minuten 51,8 sec. Internationale koppelwedstrijd voor profs, en onafh., over 60 K.M. met 4 klassementen, le klassement: 1. C. Wals, 2. J. VerhaegenS. F. Slaats. 4. H. Korsmeijer. 2e klassement: 1. J. Riethoven, 2. C. Wals, 3. H. Jazet, 4. F. Slaats. 3e klassement. 1. C. Wals, 2. O. de Bruijcker, 3. W. Bremer, 3. H. Jazet. 4e klassement: 1. J. Pijnenburg, 2. O. de Bruijcker, 3. W. Metz, 4. H. Jazet. Totaaluitslag. 1. J. Pijnenburg—C. Wals 23 pt., 2. J. Riethoven—W. Matena 5 pt., 3. J. v. Heiden—H. Jazet 5 pnt. Op 1 ronde: 4. O. de Bruijcker—J. Verhaegen 12 pt.e 5. W. Metz-. H Adan 4 pt. 6. W. BremerH. Korsmeijer 3 pt., 7. A. Wester—D. Bosland 0 pt„ Op i ronden. 8. F. Slaats, G. Leene 3 pt., 9. W. v. BaakD. Fabel 0 pt., Tijd 1 uur 23 min., 27 sec. Holland-Indië. In het Sportfondsenbad te Amsterdam had* den Zondagmiddag de zwem- en waterpoi» wedstrijden „Holland-Indië" plaats, w voor de tweede maal georganiseerd werden door de zwemvereeniging Het IJ m werking' met het Comité Holland-Indie water' Nieuw Ned. record Vervolgens deed de IJ-zwemmer W. Geerlmg een poging het op naam van J. van Hemsoer- gen (Haarlem) staande Nederlandsche record 500 meter vrije slag te verbeteren. Hij slaafde hierin ten volle en haalde het record mg 3 4/5 sec. naar beneden, een schitterende prestatie dus voor dezen 16-jarigen jongem Na een demonstratie schoonspringen wern de 4 x 200 meter vrije slag voor heeren ver- zwommen. Hierbij was totaal geen spanouL,. Met 3/4 baan verschil wonnen de Indiërs m 9 min. 551/5 sec. De ploeg bestond uit zwemmers Sipkema, Winckel, Rreffer Het slot werd gevormd door een tweetal polo wedstrijden resp. voor de dames en a heeren. Het eindresultaat was, dat Indie W® gaa». Hrvllarvd Tfifl tegea/l&ö piEltea

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6