HET NIEUWE AVONDBLAD Revue der planeten. Bekende plaatsgenooten 20e JAARGANG No. 175 WOENSDAG 29 MEI 1935 IJMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand I cents plus 2yx cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. ^lle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen /2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; 400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 30.— bij breuk van boven- en/of onderarm; f 30.—bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. Engelands Regeering. Het schijnt nu wel vast te staan dat Enge lands „Nationale Regeering" eerstdaags een belangrijke reconstructie zal ondergaan. Het hoofdpunt is, dat Ramsay Mac Donald het premierschap zal neerleggen en opgevolgd worden door den vice-premier, den leider dei- Conservatieven Stanley Baldwin. Mac Donald zou, volgens de laatste berichten, dan Lord Privy Seal worden. Deze schoone titel van Lord Zegelbewaarder, behoorjend tot de dier bare tradities die Engeland zoo angstvallig handhaaft, betreft natuurlijk in de practijk een ministerschap-zonder-portefeuille. Men wil Mac Donald, wegens zijn groote ervaring, als adviseur van de Kroon behouden. Sir An thony Eden, thans Lord Privy Seal. zou mi nister van Buitenlandsche Zaken worden in- plaats van Sir John Simon, die Baldwin zou opvolgen als vice-premier, hetgeen eigenlijk wordt aangeduid met den titel Lord President of the Council. Er komen nog meer wijzigingen in de samenstelling der regeering, maar de hier genoemde zijn verreweg de belangrijkste, en buiten Engeland zal men zich voor de an dere niet erg interesseeren. Baldwin's aanvaarding van het premier schap zal beteekenen, dat de verreweg-groot ste partij in het Lagerhuis na bijna vier jaar Nationale Regeering eindelijk de opperste lei ding in het kabinet neemt. De Conservatieven bezetten ruim 400 van de 615 zetels in het La gerhuis. Mac Donald heeft er maar enkele volgelingen in, de liberaal Sir John Simon zoo ongeveer dertig. Een andere liberale groep, onder Sir Harold Samuel, is in de oppositie gegaan naast de Labour Party. Blijkbaar is deze premier-wisseling een kwestie van tactiek. Algemeene verkiezingen moeten uiterlijk in 1936 gehouden worden, zoo dat deze Nationale Regeering nog hoogstens écn levensjaar vóór zich heeft. Dan komt de stembusstrijd, die naar 't zich laat aanzien in hoofdzaak met de Labour Party uitgevochten zal worden. De Conservatieven plaatsen zich nu alvast met hun gansche macht in „eerste linie". Bij alle recente tusschentijdsche ver kiezingen hebben zij verlies tegenover Labour geleden, herhaaldelijk zetels moeten prijsge ven zooals bij een langen-tijd-zittende re geering gebruikelijk is en de vraag zal nu maar zijn of deze loop van zaken bestendigd blijft. Baldwin-als-leider geniet ongetwijfeld in veel breeder kringen van het Engelsche volk, dat in hem den typischen Brit ziet, sympathie, dan MacDonald. De vervanging van Sir John Simon door Sir Anthony Eden als minister van Buiten landsche Zaken komt zeker niet te vroeg. Of schoon men in Engeland meestal heel wat gelukkiger is met het aanvoelen van buiten landsche stemmingen dan in sommige andere landen schijnt men er nooit te hebben in gezien dat Sir John Simon internationaal ge sproken geen „persona grata" is. Hij wordt in het buitenland veelal beschouwd als een van die juristen, die „juristerij" teveel liefhebben en een zekere schuwheid hebben van de daad. Engelands internationale positie is tijdens het ministerschap van Sir John nooit erg helder geweest. Constructieve denk beelden zijn er zelden van hem uitgegaan. Lei ding heeft Engeland via hem weinig of niet gegeven, en pas het optreden van den zeer gezienen Eden, die evenwel steeds de rol van secondant moest vervullen, kon eenige ver betering in den toestand brengen. In Genève, en ook in de hoofdsteden van andere landen, zal nu wel de hoop rijzen dat de buitenlandsche politiek van Engeland zich onder de leiding van Eden door meer initiatief en in elk geval -door een vaste lijn zal gaan kenmerken. Het Engelsche ministe rie van Buitenlandsche Zaken is altijd een erg heilig huisje geweest, in grooter mate dan eenig ander departement onafhanke lijk van de regeering, en dus kan ihet van groote beteekenis voor Europa zijn als een jong en ondernemend man als Eden er de leiding van krijgt. Dit zijn de hoofdpunten in deze a.s. Engel sche kabinetsreconstructie. R. P. IJMUIDEN DE KUSTVISSCHERIJ EN DE YISSCHERIJ IN HET IJSELMEER IN APRIL. De Af deeling Visscherij en van het Depar tement van Economische Zaken deelt het volgende mede omtrent de kustvisscherij en de visscherij in het IJsselimeer, waarbij de tusschen haakjes geplaatste cijfers betrekking hebben op de maand April 1934. De weersgesteldheid was voor de uitoefe ning der visscherij niet gunstig. In de Waddenzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuiderzee werd de visscherij drukker, in de Lauwerzee en den Dollart en de Zuidhollandsche stroomen en zeegaten daarentegen minder druk uitgeoefend dan verleden jaar April. De geldelijke uitkomsten der visscherij in de Waddenzee en het niet-afgesloten gedeel te van de Zuiderzee waren beter, in de Lau werzee en den Dollart. het IJselmeer en de Zuidhollandsche stroomen en zeegaten daar entegen slechter dan in April van het vorige jaar. De hoeveelheid en opbrengst der aange voerde visch bedroeg n.l. volgens voorloopige opgave respectievelijk in de Lauwerzee en den Dollart 410.900 (380.377) K.G. en f6.999.— (f7.549.in de Waddenzee en het niet-af- gesloten gedeelte van de Zuiderzee 8.697.500 (10.639.546) K.G. en f 145.949 (f 108.993.— in het IJselmeer 161.076 (319.862) K.G. en f60.261.(f 135.066), in de Zuidhollandsche stroomen en zeegaten 78.334 (78.279) K.G. en f8.201.(fl 1.869.Uit Zeeland werden verzonden 702.419 (524.050) oesters ter waar de van f27.429 (f 15.745.—en 913.600 (628.900) K.G. mosselen, ter waarde van f14.447.— (f6.497.— In het IJselmeer leverde de botvisscherij met staande netten onvoldoende resultaten op. In het laatst der maand werd door de motordwarskuilers nog wat bot medegevan gen in de omgeving van de Kreil. De aalvis- scherij met dwars- en kwakkuil werd door ongeveer 560 vaartuigen uitgeoefend, die met aalfuiken en aallijnen beide door ongeveer 150 vaartuigen. De vangsten waren over het al gemeen nog klein. Slechts in het zuidooste lijk gedeelte van het IJselmeer werden met de dwars- en kwakkuil reeds goede vangsten gemaakt. De spieringvisscherij met sleepnet ten werd nog slechts in de eerste helft der maand uitgeoefend. De vangsten waren tame lijk goed, doch de prijs van de spiering was laag. Voorts werd nog door enkele visschers in de omgeving van de Ketel met staande spieringnetten gevischt; de vangsten waren goed. De met de kuilnetten medegevangen spiering werd voor eendenvoeder gelost. In de aalfuiken werd veel spiering gevangen. In de Waddenzee was het resultaat der ha- ringvisscher.ij met kommen zeer ongelijk; voor enkelen zeer gunstig, voor anderen daar entegen niet loonend. Het koude weder was gunstig voor de verzending van haring. De prijs was over het algemeen niet hoog. Zakte de prijs beneden 70 cent per kist, dan werd de haring voor de vischdrogerijen bestemd. De zegenvïsscherij nabij Den Helder leverde een weinig loonend resultaat op. Met de ha ringfuiken langs de Friesche kunst werden bevredigende vangsten gemaakt, doch menig maal moesten de vangsten voor de vischdro gerijen gelost worden. De kuilvisscherij op haring werd nog door slechts enkele spannen uitgeoefend. Bij ruw weder, als er weini; aanvoer was van kommen en fuiken, maakte de kuil visschers sommige dagen mooie be sommingen. De uitkomsten der botvisscherij met schutwant waren bevredigend. De hoek- wantvisscherij op bot leverde tamelijke vang sten op. De visscherij op garnalen, welke ge kookt werden afgeleverd, was, evenals de vis scherij op garnalen voor de Amsterdamsche markt, weinig loonend. Op vier mosselper- ceelen in de Pijp werden 5000 balen halfwas mosselen uitgezet, terwijl ruim 1300 balen groote mosselen werden afgevischt. De vis scherij op consumptiemosselen van de na- tuurbanken was van weinig beteekenis meer. De visscherij op mosselen voor eendenvoer werd door 12 Wieringer motorvaartuigen voortgezet. De visscherij op wulken werd in de eerste helft der maand nog uitgeoefend door vaartuigen van Texel. De vangst be droeg ongeveer 1 hl per vischdag. De ali- kruikenvisscherij was van zeer weinig be teekenis. De botvisscherij werd op iets grooter schaal uitgeoefend. IJMUIDEN'S MANNENKOOR. Op de laatst gehouden ledenvergadering is tot voorzitter in plaats van den heer C. Visser gekozen de heer A. Oostendorp. Verder werd tot bestuurslid gekozen de heer Zuidam. De andere aftredende leden werden allen her kozen. Met dank werd melding gemaakt van den arbeid van het damescomité. SUCCES VAN HET VOLKENBONDSNUMMER DER VELSER H.B.S. VEREENIGING. Het blijkt, dat in het geheele land groote belangstelling is geweest voor het bekende Volkenbondsnummer der Velser H.B.S. Ver- eeniging. De eerste oplaag van 1500 exempla ren was spoedig uitverkocht. De administra tie heeft daarna nog 500 stuks laten drukken en thans is ook deze editie nagenoeg geheel uitverkocht. KAN MEN VISCH SNELLER LATEN GROEIEN? Amerikaansche bladen brachten heit sensa- tioneele bericht uit Lake Bowker (Magog, Ca nada), dat prof. B. W. Taylor van de Mac Gill Universiteit (zoölogische faculteit) een prach tig resultaat behaald zou hebben met het kweeken van forellen in verwarmd .water. De jonge visch (pas uit het ei) zou 4 maanden eerder leverbaar zijn dan in normale omstan digheden. De groei werd 25 maal versneld. Om hooge kosten te ontgaan gebruikte men het stroomende water telkens opnieuw. De tem peratuur was opgevoerd van 33 graden tot on geveer 50 graden. Prof. Taylor ging uit van de theorie, dat plantengroei versneld kan worden door extra-warmte en licht. Waarom zou dat ook niet gelden bij den groei van visschen? De forel slaat volgens deze nieuwe methode als het ware vier maanden van zijn eerste levensjaar over en is reeds, zooals men ten minste beweert, klaar voor de markt in Mei; terwijl die datum vroeger October placht te zijn! MET EERVOL ONTSLAG. Op zijn verzoek is eervol ontslag verleend aan ds. T. J. van Oostrom Soede, hoofd van den zendingsarbeid in de Molukken, predikant te Ambon, vroeger te IJmuiden. Visscherijnieuws in een notedop. Lekke vlampijpen. De Elie Chenevière IJM. 161 heeft de laatste reis voortdurend met lekke vlampijpen te kampen gehad. Niet minder dan zeven maal heeft men een gescheurde vlam pijp moeten stoppen. Men had zelfs geen vol doend aantal stoppers aan boord, zoodat men van de Maria Elisabeth enkele heeft moeten leenen. De Elie Chenevière krijgt thans nieuwe vlampijpen. De Zwaluw naar zee. De Zwaluw IJM. keerde na reparatie uit Amsterdam terug is inmiddels naar zee vertrokken. De Utrecht repareert. De Utrecht IJM. 73 zal eenigen tijd voor reparatie binnen blijven. Aanvoer van Noorsche makreel. Voor reke ning van een plaatselijken importeur kwam alhier binnen een Noorsche kotter met ma kreel. Er werd voor deze yisch een behoorlijke i#rjjs betaald. (Weder dienende zijn dezer dagen alle vijf hélderste planeten aan den hemel te zien, ivaarvan zelfs omstreeks 10 uur Venus, Mars, Mercurius en Jupiter tegelijk; Sa turnus ongeveer twee uur 'sjLachts) Ik vind het altijd razend knap, Hoe astronomen 't vooruit weten, In deze dagen krijgen wij Een soort revue van de planeten. De grootste sterren der revue Op 't menschelijk tooneel verbleeken, Bij Jupiter, Saturnus, Mars Venus, Mercurius vergeleken. Hun schitterende loopbaan kan Geen ster op aarde evenaren, Toch zijn er heel wat menschen meer, Die slechts naar aardsche sterren staren. Wat mij Saturnus zeggen zou En Jupiter, is mij om 't even, En ik stel zelfs niet veel belang, In wat in Venus staat geschreven; Maar Mars, die is een studie waard, Om van Mercurius te zwijgen, Wat in die twee geschreven staat, Daarop zou 'k gaarne antwoord krijgen. O Mars, laat onze aard met vrêe, Die nooit meer staan wil in je teeken, Laat af met afgunst, haat en nijd In menschenharten aan te kweeken. Mercurius, integendeel, Jij moest je actie wat versterken, De menschheid wil niet liever dan, In 't teeken van jou lichtbron werken. Als best gesternte voor den mensch Moet jij als leid-ster voor hem waken, Je moet je plaats, dichtst bij de zon, Je eindelijk weer waardig maken. P. GASUS. TRAWLER GESTRAND. Een stoomtrawler uit Aberdeen, waarvan de naam nog niet bekend is, werd door de Engel sche kustwacht gerapporteerd te zijn ge strand ter hoogte van Cresswell, Northumber land. De Noord-Oostelijke deining, die vrij hevig is maakt, dat men de positie van het schip ernstig inziet. Men is bezig de beman ning met behulp van de reddingboot, die te Cresswell gestationneerd is te redden. De sleepboot Noordzee is van Yarmouth ter evcn- tueele assistentie vertrokken. NED. ARB. SPORTBOND. Op Hemelvaartsdag organiseert de afdee ling IJmuiden van den Nederl. Arbeiders Sportbond eenige wandeltochten en een marsch, waaraan ieder kan deelnemen. De uren van vertrek zijn; voor de J. P. J. 8 uur van het „Gebouwtje". De anderen en adspiranten vertrekken voor een flinke wandeling 9 uur van het Velser- duinplein. Deelnemers voor den marsch plm. 25 K.M. vertrekken 8 uur eveneens van het Velser- duinplein. Als eindpunt van deze tochten is het sport terrein uitgekozen, waarop plm. 1 uur alle deelnemers te samen komen voor een ge- zamelijken broodmaaltijd. SCHOENMAKERIJ HAKKEN „DE ECONOOM" f 0.25 Tel- 5162» Kalverstraat 14, IJm.-O. (Adv. Ingez. Med.) Tentoonstelling Vereeniging voor de Rijpere Jeugd. Burgemeester Kwint „doopt" een zeiljacht. Het Comité, hetwelk de tentoonstelling van de Vereeniging tot behartiging van de belan gen der Rijpere Jeugd op Hemelvaartsdag en de beide volgende dagen organiseert, deelt ons nog mede, dat aan het bezoek dezer tentoon stelling een bijzonrere attractie verbonden is. Het bestuur der Vereeniging heeft namelijk een van de fraaiste zeiljachten ter beschik king willen stellen van een der bezoekers of bezoeksters en in verband daarmede heeft men den Burgemeester gevraagd, het schip bij gelegenheid van de opening der tentoon stelling te willen doopen. In tegenstelling echter met andere doopplechtigheden zal deze doop in alle stilte geschieden en wel op deze wijze, dat de Burgemeester in een gesloten couvert den naam van het schip aan het be stuur zal overhandigen. Iedereen zal nu in de gelegenheid worden gesteld, om tijdens de tentoonstelling dezen naam te raden en wel tegen betaling van een bedrag van f 0,10. Alle namen worden volgens nummer genoteerd en na de tentoonstelling zal in de plaatselijke pers mede deeling worden gedaan, hoe de Burgemeester het schip ge doopt heeft en welk nummer de gelukkige be zitter of bezitster van het zeiljacht geworden is. Het spreekt vanzelf, dat ingeval meer dan een bezoeker den juisten naam geraden heeft, het lot beslissen zal, wie van hen de eigenaar zal zijn. Mocht niemand den doopnaam ver meld hebben, ook dan zal door loting worden uitgemaakt, aan wien het schip zal toebe- hooren. N. S. B. aanvaardt debat tegen A. R. Van Geelkerken contra Mr. Bijleveld. Op het door ons gepubliceerde schrijven, door de A. R. Kiesvereeniging alhier inzake een debatavond tot het Kringbestuur der N. S. B, gericht, heeft de kringleidea* het volgen de geantwoord: „Uit uw ultimatief schrijven van 22 dezer blijkt ons, dat er Uwerzijds geen bezwaar be staat om het debat te houden in de „verkie- zingsdrukte" voor de gemeenteraadsverkie zingen. onzerzijds zijn wij aan geen tijdperk gebonden, zoodat wij Uwe uitdaging aan vaarden. Op den voorgrond stellen wij echter, dat wij debat-vergaderingen weinig doeltreffend vin den en het debatteeren zeker niet tot gewoon te zullen verheffen. Tegen vele onzer tegenstanders zullen wij elk debat weigeren, maar tegenover U zouden wij in geen geval den schijn op ons willen la den, als of wij het onderhavige debat zouden willen ontwijken. De heer van Geelkerken is bereid om het debat namens de N. S. B. te voeren. Tijdstip juiste onderwerp, regeling betreffende de vergadering willen wij gaarne met U regelen." Naar wij vernemen zal voor de Anti-Revolu- tionnairen 't woord worden gevoerd door Mr. .Bijleveld. UITVOERING PARKMANEGE. Leden van de Parkmanege geven a.s. Zater dag onder leiding van den heer H. van Ga meren een uitvoering op het landgoed „Schoo- v iaieberg" van den heer JV. P. de Vries. BERICHT In verband met HEMELVAARTSDAG zal het volgend nummer van dit blad VRIJDAG 31 MEI verschijnen. SANTPOORT Het natuurbad „Velserend". Zon en schaduw, zonnebaden en 7000 M2 water. Omringd door eeuwenoude boomen, tegen den zeewind bovendien nog beschut door een schilderachtige duinpartij ligt op een boog schot afstands van de massieve kanteelen van de ruïne van Brederode het fraaie natuurbad „Velserend", dat a.s. Zaterdagmiddag door burgemeester Kwint geopend zal worden. Gistermiddag heeft de exploitant de heer Kok een aantal vertegenwoordigers van de pers in de gelegenheid gesteld de inrichting te bezichtigen. Vooraf vertelde de architect, de heer A. ten Broeke nog eenige bijzonder heden. Omtrent de inrichting zelf hebben we reeds eenige malen het een en ander verteld. Het volgende willen we hieraan nog toevoegen. De plannen, vertelde de heer ten Broeke, dateeren van het vorig jaar. Er zat heel wat aan vast. Voor Velsen was het iets nieuws; de autoriteiten moesten er voor gewonnen wor den, maar ten slotte, nadat aan de eischen door het gemeentebestuur en Volksgezondheid gesteld was voldaan en het plan verschillende instanties had gepasseerd, kon met den bouw begonnen worden. Dit was op 19 Maart j.l. dus ongeveer 10 weken vóór den openingsdatum. Hard is er gewerkt. Ongeveer 10.000 M3. zand moesten worden verwerkt, 1000 M3. beton moesten in 5 weken worden gestort. Veel zorg is, op aandrang der autoriteiten, besteed aan de waterverversching. Ten behoe ve hiervan is een pompinstallatie gemaakt met een capaciteit van 50 M3. per uur, zoodat per dag 1000 M3. versch water kan worden aan gevoerd. Het opgepompte water stort zich over een muurtje in den kanovijver, waar het voorverwarmd wordt, vandaar komt het in het familiebassin en vervolgens in het diepe bas sin. Dit laatste dat ca. 2500 M2. groot is heeft een diepte van 1.753.10 M. welke laatste diepte gevonden wordt vóór den ca. 3 M. hoo- gen springtoren. Er is steeds doorstrooming, doordat er voortdurend versch water wordt aangevoerd en uit het diepste gedeelte van het zwembassin water wordt weggepompt op de wateren van Rijnland. De kanovijver, die loopt om een eilandje, heeft een vaarlengte van 200 M. zoodat men er niet alleen kan spelevaren maar er kunnen ook wedstrijden gehouden worden. Deze kano vijver is 10 M. breed. Ook in de zwembassins kunnen wedstrijden gehouden worden. Er is een provisorisch kleedgebouw met 70 wisselcabines, die zeer practisch zijn inge richt. Deze laten toe, dat 1000 personen tege lijkertijd van de inrichting gebruik maken. Om de bassins is een strand en een prach tige speelgelegenheid voor kinderen met aller lei speelwerktuigen. Verder komt er een par keerterrein van 4000 M2. zoodat er heel wat auto's kunnen geplaatst worden. De heer Kok vertelde nog, dat hij met deze inrichting hoopt voor Velserend, dat door de afsluiting van den ouden toegang naar de Ruïne van Brederode op den achtergrond is geraakt, door een nieuwe attractie, nieuwe kansen te scheppen. En ongetwijfeld heeft hij daarvoor het juiste middel gevonden, want de inrichting zal door haar gunstige en schitterende ligging zeker veel belangstelling genieten. VELSEN Door onze lens gesnapt. Ds. A. A. Wildschut. Ds. A. A. Wildschut, predikant bij de Ned. Hervormde Kerk IJmuiden-Oost werd geboren in 1899. Na volbrachte studie werd hij in 1925 candidaat. Hij aanvaardde het ambt van pre dikant op 20 December 1925 te Hooge Smilde, waar hij bleef tot 1928 toen hij een beroep aanvaardde naar Rilland Bath. Den 17en Januari 1932 aanvaardde hij de ambtsbedie ning bij de Ned. Hervormde Kerk in IJmuiden Oost, waar hij thans nog arbeidt. Ds. Wildschut heeft zich wel in het bijzon der onderscheiden door het vele werk dat hij heeft gedaan voor de stichting van het nieuwe kerkgebouw aan den Velserduinweg, waarvan onlangs de inwijding plaats vond. Zeker niet het minst is aan hem te danken, dat dit fraaie bedehuis thans reeds verrijst op de plaats, die er gedurende vele jaren voor bestemd was. Ds. Wildschut is voorzitter van de Provin ciale Commissie in Noord-Holland van het Ned. Jongelingsverbond. Ds. M. Holtrop van Hilversum, Ds. W. Rama ker van Kampen en Ds. W. Heerma van Aals meer. Bij ongunstig weer zal de zendingsdag ge houden worden in de Hervormde Kerk te Vel sen. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: E. W. Gieskes—Depeweg, z., van Tuyllweg 6, Velsen. M. van Amesfoort—van Groen, d„ Haarlem. J. M. Rozemeijer—Ha mers, z.. Wij kers traatweg 133, Velsen-N. T. v. d. Steen—de Groot. z„ Stephensonstraat 65, IJmuiden. M. Th. Serné—Crommelin, z., Duinen Kruidbergerweg 17, Santpoort. Overleden: H. G. v. d. Zande, 2 weken, zoon. van G. v. d. Zande. van Galenstraat 16, IJmuiden, J. Koster, 59 jaren, echtgenoot van G. Bennemeer, Engelmundusweg 43, IJmui den. J. C. Oostewaal, 10 jaren, zoon van J. Oostewaal. Hyacintenstraat 20, Santpoort. Gehuwd: J. van der Burg en M. C. Hout kamp, Gorinchero De Gemeenteraads verkiezingen. Nummering der lijsten. Dinsdagmiddag vond ten gemeentehuize de loting plaats voor de nummering der candida- tenlijsten voor de gemeenteraadsverkiezingen. Het resultaat was als volgt: 1. S. D. A. P., 2. R. S. A. P., 3. Lijst Stevens, 4. Anti Rev. Kiesvereeniging, 5. Kat-h. Demo cratische Partij, 6. R.K. Staatspartij, 7. Vrij heidsbond, 8. Oud-Katholieke Kiesvereeniging, 9. Comm. Partij Holland, 10. Neutrale Partij, 11. Christelijk Dem. Unie, 12. Vrijz. Dem, Bond, 13. Chr. Historische Kiesvereeniging, 14. On partijdig Gemeenschapsbelang (Lijst Schmidt) ZENDINGSDAG IN VELSERBEEK. Woensdag 26 Juni a.s. houdt de Classis Am sterdam der Chr. Geref. Kerk in Velserbeek 4 haar Jaarlijkschen zendingsdag. Als sprekers zullen optreden de predikanten Ds. W. Bijleveld van Haarlem, Ds. G. Salomons van Amsterdam-West, Ds. J. Drenth van Broek op Langendijk, Ds. A. Pontschein van Lisse, Ds, W. p. Meijnhout van Amsterdam-Noord» DE ZONDAG WORDT RUSTDAG IN TURKIJE. De Turksche Nationale Vergadering heeft, naar Reuter uit Ankara meldt de wet aange nomen, waarbij als wekelijksche rustdag voortaan de Zondag in de plaats treedt van den Vrijdag. Tevens is de vrije Zaterdagmiddag inge voerd.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1