V»C C.J.GUDE Kabinet Flandin ten val gebracht. Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT Zelfbeschikkingsrecht of Evenwicht? THIJS IJS EN DE WINTERKONING. Zomersproeten ver dwijnen in korten tijd geheel door Sprutol. Bij alle Drogisten. f Radio-Pr -Programma VU TT DAG Tl MET 1935 BUITENLAND. mf.etciTer Wei?ert de ''nanc'ëele volmachten. Ontwerp ie9e" stemmen verworpen. Germain Martin .j" do°r a',e 'feden nog de situatie van het kabinet te redden. Een opgewonden zitting. FRANKRIJK. De regeering-FIandin is bij de stem ming over de Machtigingswet in de Kamer met 353 tegen 202 stemmen in de minderheid gebleven en in ver band daarmede afgetreden. Het besluit tot aftreden is onder teekend door alle ministers, met uit zondering van den minister van Scheepvaart Bertrand, die zich aan boord bevindt van de „Normandië". Men hoopt vandaag nog een nieuwe regeering voor de Kamer te zien ver schijnen Als belangrijkste candidaat voor het premierschap wordt genoemd de president van de Kamer, Bouisson. Flandin. Donderdagmiddag werd onder groote span ning de zitting van de Kamer geopend, nadat de financieele commissie van de kamer met 25 stemmen tegen 15 stemmen en 1 stem blanco het wetsontwerp der regeering inzake de volmachten had verworpen. Alle ministers, met uitzondering van Ber trand en den premier, die pas tegen vijf uur zou komen, hadden in de regeeringsbanken plaats genomen. Het schijnt dat het beroep, dat Herriot heeft gedaan op de radicaal-socia listen niet zonder effect is gebleven. Een der eerste sprekers was de algemeene rapporteur van de Commissie van Financiën, Barety. Hij noemde de afvloeiing van het goud niet verontrustend. Niettemin mag men niet blind zijn voor het gevaar wegens den moge lijken terugslag op de positie van de schat kist. Op 28 Mei zijn anderhalf milliard aan Goud verhuisd en wel niet alleen naar het buiten land, doch ook naar het binnenland. Groote hoeveelheden goud zijn door de Franschen zelf gekocht,-. De grootindustrieel Fernand Laurênt ver klaarde dat het kabinet Flandin zich aan de Kamer had voorgesteld als verdediger van de praerogatieven van het parlement en dat het deze voorrechten thans wil besnoeien. Indien de regeering zich beroept op Poincaré, aldus spr., moet worden geantwoord, dat het geheele land achter Poincaré heeft gestaan, doch Flandin is geen Poincaré. Het lot van den frank mag niet verbonden worden 'aan dat van het kabinet Flandin. Reynaud, de vroegere, minister van finan ciën, verklaarde onder groeten bijval, dat, hoewel hij zelf aanhanger van devaluatie is, thans met het oog op de paniekstemming, van een dergelijken maatregel geen sprake kan zijn. De eenige redding is, volgens spr., dat. de zen nacht nog een nieuwe regeering wordt ge vormd, bestaande uit leden van alle partijen, die men morgen de volmachten niet zou wei geren. Verschillende afgevaardigden voerden nog :t voord, waarna de zitting werd onderbroken. Minister Germian Martin mengde zich nog in de debatten naar aanleiding van een aan val van den socialist Moch op de regeering. De minister verzekerde, dat hij tegen de Franschen, die aan de speculaties hadden deelgenomen, een strafvervolging heeft inge steld. Deze verklaring wekte beroering op de banken der linkerzijde, waar men het noemen van namen eisente. De president kon de opwinding slechts be dwingen door te dreigen de zitting te zullen onderbreken. Tot algemeene verrassing verscheen tijdens de pauze minister-president Flandin, met den arm in een doek. Hij was vergezeld vaii zijn arts. Minister-president Flandin nam op de Kgeeringsbank plaats. Toen de Kamervoorzitter de zitting her opende, besteeg Flandin direct de sprekers tribune om het voorstel te verdedigen. Flan din wees op de motiveering op de machti gingswet en op de technische uiteenzettingen van den minister van Financiën, om vervol gens fel van leer te trekken tegen de specula tie. Hij bestreed breedvoerig de omstandigheden welke dan aanval tegen den staat, in bin nen- en buitenland zouden hebben beïnvloed, waarbij hij er den nadruk op legde, dat de Hamer zich vandaag voor of tegen devaluatie moest uitspreken. De minister-president wees er op, dat de door de regeering geëischte volmachten niet in strijd zijn met de republikeinsche consti tutie. Ten slotte deelde Flandin mede dat de mi nister van Financiën Germain Martin, juist 2>jn ontslag had aangeboden en dat hij, dit ontslag had aanvaard. Flandin zal naast het premierschap de portefeuille van Financiën overnemen. Na de redevoering van Flandin werden de debatten geschorst tot half tien. Flandin was zeer vermoeid toen hij zijn re devoering geëindigd had. Germain Martin trad af. omdat, naar hij verklaarde, tijdens debatten tegen hem per soonlijk aanvallen waren gericht geworden. Munster president Flandin had eerst gewei- ford het ontslag te aanvaarden, doch heeft oaar ten slotte in toegestemd, toen de leiders van verschillende groepen zich tot den premier wondden met de verklaring, dat het aftreden van Germain Martin het resultaat der Kamer debatten aanzienlijk zou kunnen bevorderen. Na de hervatting der Kamerzitting om half mn werden de algemeene beschouwingen voor gesloten verklaard. Herriot voerde nog het woord. Hij deelde mede dat Flandin zich er mede accoord ver klaart, dat de volmachten per 31 October zou den expireeren en dat de ratificatie op 15 Maait 1936 door het parlement zou moeten geschieden. „De minuten tellen", zei Herriot. „Het land zal hetzij vlak voor den afgrond der speculatie halt maken, of in een avontuur worden ge stort, waarvan de gevolgen niet zijn te over zien. Devaluatie is onmogelijk, omdat alle andere betaalmiddelen zouden meegaan. Men weet wel waar devaluatie begint, maar niet waar zij ophoudt. Het gaat er om, den staat te red den en met den staat den kleinen man in ge heel Frankrijk, die vanavond, vervuld van angst, het einde van deze nachtzitting tege moet ziet." Om ongeveer half twee had tenslotte de stemming plaats met het reeds gemelde re sultaat, dat het aftreden der regeering ten gevolge had. Oostenrijk, Schuschnigg antwoordt Hitier. Bondskanselier dr. Kurt Schuschnigg heeft voor den Bondsraad een rede gehouden over Oostenrijk's binnen- en buitenlandsche politiek en daarin ook een antwoord gegeven op Hitler's rede. De belangstelling voor deze rede was zeer groot. Alle ministers hadden plaats genomen op de regeeringsbanken en in de loge der di plomaten zaten bijna alle buitenlandsche ver tegenwoordigers in Weenen, w.o. Von Papen De kanselier begon met een spoedige beslis sing te verlangen over het Oostenrijksche leger. Oostenrijk moet volkomen gelijke rech ten krijgen en elke beperking, welke den alge- meenen_ dienstplicht verbiedt, moet vervallen. Oostenrijk zelf zal dan beslissen, wanneer het den dienstplicht zal invoeren. Geen volksstemming. Schuschnigg wees in het - vervolg van zijn rede op de nation aal-socialistische propagan da, welke nog steeds in het geheim wordt ge voerd en verzette zich tegen de volksstemming, welke door sommigen wordt geëischt. Op 25 Juli en tijdens de aaarop volgende dagen heeft het Oostenrijksche volk reeds gekozen. Nadrukkelijk zeide de kanselier, dat het Duitsche nationaal-socialisme slechts een kwestie van het Duitsche rijk is, die Oosten' rijk niets aangaat. In het nieuwe Oostenrijk is daar geen plaats voor. Schuschnigg schetste vervolgens de relaties met de buurstaten en de groote mogendheden, waarbij hij vooral aandacht wijdde aan de relaties tusschen Oostenrijk en Italië. Heftig keerde 'hij zich tegen de aanvallen dier natio- naal-socialisten, die beweren, dat de Oosten- rij ksche regeering zich aan hoogverraad schul dig maakt door zoo nauw met Italië samen te werken. Overgaande tot de relaties met Duitsch land.. citeerde Schuschnigg de woorden van zijn voorganger DoUfussr „De spanning met het Duitsche rijk. die wij, zoowaar er een God is, niet hebben gewild, vervult ons met diepen rouw". Twee jaar is het nu reeds on mogelijk, dat de. beide Duitsche staten vreed zaam naast elkaar leven. Ik vermijd opzette lijk, aldus Schuschnigg, de diep betreurens waardige incidenten te vermelden, welke de spanning in de laatste tvree jaar hebben ge kenmerkt. Wij Oostenrijkers zijn echter niet haatdragend, daarom zijn wij steeds gaarne bereid de hand des vredes aan te nemen, wanneer die ons eerlijk wordt'toegestoken, doch tot nu toe hebben, wij daarvan nog niets duidelijk bemerkt. Hitler's verklaring. Eenige dagen geleden heeft de rijkskanse lier gesproken over de problemen der wereld en zijn standpunt uiteengezet. Hetgeen hij zegt over de noodzakelijkheid van den vrede, wordt door ons natuurlijk zonder meer aan vaard. Ten aanzien van pacten en veiligheids waarborgen laten wij ons uitsluitend leiden door een eerlijke en oprechte vredespolitiek. -Van de verklaring van den rijkskanselier, dat Duitschland niet van plan is Oostenrijk te annexeeren, hebben wij met voldoening kennis genomen, evenals van zijn verklaring, dat hij zich er mede kan vereenigen, dat alle pogingen tot inmenging van het buitenland in de binnenlandsche aangelegenheden van een staat, onmogelijk worden gemaakt. Wij achten het ook van belang, dat het begrip van non-interventie nauwkeurig wordt omschreven. Het is zeer verheugend, dat Hitler in zijn rede nauw verband heeft gebracht tusschen Oostenrijk en het aangrenzende Zwitserland. Dit niet alleen, omdat Oostenrijk door zoo veel tradities met de Zwitsersche buren is ver bonden, doch omdat dn die uitlating de be kentenis schijnt te liggen de Duitschers overai op de wereld op dezelfde wijze te behandelen den Duitschen Zwitser niet anders dan den Duitschen Oostenrijker. Oostenrijk's eischen. Hetgeen Oostenrijk voor zich eischt en meent met recht voor zich te kunnen opeischen, kan in drie punten worden sa mengevat: lo. In principe gelijke behandeling. 2o. De principieele toekenning van gelijke rechten. 3o. De toekenning van gelijke eer. Over alles zal men met Oostenrijk kunnen onderhandelen, doch nooit over deze drie punten Economische ontwikkeling. Overgaande tot bespreking van den econo- mischen toestand zeide Schuschnigg, dat de regeering er in 1934 in is geslaagd het pas sieve saldo van de handelsbalans tot 290 millioen schelling te verminderen. Ook in het loopende jaar valt een gunstige ontwikkeling van de handelsbalans te constateeren. Daar uit blijkt duidelijk genoeg dé gezonde econo mische ontwikkeling van Oostenrijk. In dit verband moet er nadrukkelijk op worden ge wezen dat Oostenrijk de uitbreiding van zijn economisch verkeer in geen enkele richting tegenwerkt. Natuurlijk evenmin in de richting van het aangrenzende Duitschland. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. TEL. 16726 vanaf f 35 - met garantie, pijn- vanar j co. lons trekken ,nbcgr BESLIST PIJNLOCCZ BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 14 uur. Zaterd. 9—12 uur. Avondspreckuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. Ingez. Med.) Na. te hebben besproken welke economische maatregelen er zijn genomen kondigde Schuschnigg aan, dat er overgegaan zal wor den tot een landbouw- en bedrijfspolitiek welker uitvoering -geruimen tijd in beslag zal nemen en verder tot een reorganisatie van het onderwijs. Bijzondere aandacht zal wor den gewijd aan de weerorganïsaties. Maatre gelen tot handhaving van orde en rust in het land zijn noodzakelijk.- De afweerkracht van Oostenrijk is thans reeds sterk genoeg om-elke avontuurlijke po ging in de kiem .te smoren. Schuschnigg zei. verder o.m.: Het is moeilijk de waarheid van de onder- grondsche perspropaganda te onderzoeken. Voortdurend wordt in bepaalde bladen nog geklaagd over z.g. barbaars>:hheid bij de be handeling van politieke gevangenen in Oos tenrijk en de indruk gewekt, dat onder het geweldregime de halve bevolking in concen tratiekampen doorbrengt. Volgens de telling van 28 Mei 1935 zijn er in Oostenrijk totaal 1734 politieke gevange nen, van wie zich 351 in het kamp van Wöl- lersdorf bevinden. Klachten zijn er over dat kamp niet gekomen. Oostenrijk behoeft voor geenerlei controle of vergelijking bang te zijn. Italië. Mobiliseering „om ongerust heid weg te nemen". Italië is, blijkens een Havasbericht uit Rome; voornemens, opnieuw een deel der met groot verlof zijnde lichtingen te mobiliseeren. Naar het schijnt, zal het daarbij om een vrij aan zienlijk contingent gaan; Tot dezen maatregel is besloten „ten einde de ongerustheid weg te nemen, die in zekere bevriende landen aan den dag is getreden, waar men vreesde, dat Italië zich door het zenden van strijdkrachten naar Oost-Afrika van troepen zou ontblöoten, op een oogenblik waarop de Europeesche situatie factoren van ernstige onzekerheid bevat". Duitschland. Duitsch ontwerp-luchtpact aan de Britsche regeering over handigd. De Duitsche regeering heeft de Britsche re geering op haar verzoek het ontwerp van een Luchtpact overhandigd. De bijzonderheden van het plan zijn nog niet bekendgemaakt. Waarschijnlijk zullen Frankrijk en Italië het plan nauwkeurig gaan bestudeeren. De jongste gebeurtenissen hebben naar Reuter meldt, bijgedragen tot de meening. dat over het luchtpact afzonderlijke onder handelingen zouden, kunnen worden gevoerd indien Frankrijk en Italië hiermede accoord gaan. Hieromtrent heeft men beide landen gepolst en men gelooft, dat Italië zich er niet tegen zal verzetten, mits Frankrijk er eveneens mede accoord gaat. Het Fransche standpunt is nog niet defi nitief bepaald. Men gelooft, dat de ondertee kening van het Fransch-Russische pact Frank rijk er gemakkelijker töe zal brengen, erjn toe te stemmen, dat afzonderlijk' wordt onder handeld over een luchtpact. UITZENDINGVAN Gevestigd DINERS sedert 1920 W CUISINIER - IORDENSSTR. 74 door ALFRED KERR. TELEFOON 13132 (Adv. Ingez. Med.) „Hitier heeft in zijn besprekingen met de Engelsche ministers voorge steld den Oostenrijkschen toestand door een volksstemming te rege len(De Dagbladen) Sedert de volksstemming in het Saargebicd onderstreept een zekere pers, die het met Hit- Ier eens is, met nadruk het principe van het zelfbeschikkingsrecht der volken (of het recht van volken over zichzelf te beschikken). Maar is dit principe nog billijk? Ibsen dacht, dat de levensduur van een „waarheid" beperkt was en dat hij in het al gemeen de twintig jaar niet overschreed. Het recht van volken over zichzelf te be schikken is een schoone waai'heid geweest. Zij heeft haar plicht gedaan; zij kan weer gaan. Alleen, waardoor moet zij vervangen worden? Zij moet vervangen worden door het even- wichtsprincipe. Dat is alles. Het was in zijn tijd een goed idee; elk volk moest zelf over zijn plaats in de wereld beslis sen; iedere taalgemeenschap moest door een votum verklaren of zij onafhankelijk wilde blijken of Anschluss zoeken bij een grootere groep, die dezelfde taal sprak. Is het noodig te zeggen waarom deze oplos sing niet meer aanvaard kan worden? De taalgemeenschap blijft begrijpelijk, doch als gevoelsmotief. Maar zij kan een onrecht vaardigheid tegenover andere landen worden, want er zou zich een te machtige groep kun nen vormen, die andere groepen onderdrukt (en misschien zelfs het volk, dat de samen voeging wenscht). Dus is de Ansehluss-wensch om taalgemeen schapsredenen een gevoelsmotief en geen lo gisch motief. Evenmin is het, van dichtbij bekeken, een moreel motief. Waarom? Typisch, alle landen hebben binnen hun grenzen sociale verlangens men wil recht voor een betere verdeeling van het bezit, door trustverbod, etc.,... Waarom zou het zoo ook niet zijn voor de verdeel'mg der politieke machten. Waarom zou een groep, door zijn overwicht, in de internationale politiek door een eenvou dige volksstemming moeten kunnen beslis sen? Dat zou in strijd zijn met elk modern sociaal principe. Ook in de internationale po litiek moet-men de vorming van trusts, dat wil zeggen de dreigende opeenhooping van een kapitaal, gevormd door menschen, van trusts van vleesch en bloeddie de anderen in gevaar kan brengen, bestrijden. Deze twee eischen, de eene een logische, de andere een moreele, winnen het van den ge voelseisch.. Men eischt van geen enkelen groep, dat hij afstand doet van zijn taal. Oostenrijk bijvoorbeeld kan „in aeternum" de Duitsche taal bezitten. De bevolking van Weenen heeft een liedje, dat zegt: „O, goede hemeïsohe Vader, ïk wenseh het paradijs niet, Ik wil hier blijven, Weenen is reeds de hemel." En zij kan dit rustig blijven zingen in haar thai zelfs zonder dat zij aan een grootere macht-, die dezelfde taal spreekt, is gekluisterd. De taalgrens is lang niet altijd de werke lijke grens. De Bretons spreken Bretonsch, hooren duidelijk tot Frankrijk. De weinige dwazen, die voor afscheiding zijn, blijven bui ten beschouwing. Toen ik eens als tijdverdrijf zeewier verza melde met Bretonsche mannen en vrouwen verwonderde ik me: zij spraken over de Fran schen met de aanduiding „les Gaulois". Onte genzeggelijk zijn de Bretons echter Franschen, hoewel zij een andere taal spreken. En zij wil len Franschen'zijn. Zij vragen in het geheel niet samengevoegd te worden met de Bretons in Engeland,niettegenstaande de overeen komst van hun talen. Geven wij het tegen-bewïjs: Toen eeuwenlang de Poolsche provincie Posen aan Duitschland hoorde, zei het Duit sche gouvernement nooit tot de bewoners: „Probeer U bij Polen te voegen uw taal maakt het u tot een plicht". Waarom zou dan plotseling de taalgemeenschap een geheiligde reden ten gunste van de Anschluss zijn? Wacht u voor menschentrusten. Een te groote opeenhooping tot één enkele groep is nooit gunstig voor de beschaving geweest. Niet in de dichtbevolkte landen zijn de be langrijkste dingen voor de wereld ontstaan de schoonheid kwam uit het kleine Grieken land. Daarentegen is het oude Rome, dat met geweld „Anschlüsse" heeft doorgedreven en elk evenwicht heeft verstoord, een kwelling voor de wereld geworden.en het heeft zijn eigen verval niet kunnen voorkomen. Tenslotte is het gezichtspunt van het ge voel in werkelijkheid een egoïstisch gezichts punt. Het moet door 'n hooger verlangen ver beterd worden; door 'n idealen bond van vol ken (een toekomstige volkenbond) waarvan het parool zou kunnen zijn: „Geen zelf beschik kingsreclit van de volken doch evenwicht.'" Geen eisch zou redelijker, plichtmatiger kunnen zijn. Het- is niet voldoende te „politiseeren" elke politiek vereischt een moreele recht vaar diging. (Nadruk verboden). Franciskaner pater tot 10 jaar tuchthuisstraf veroordeeld. Wegens geldsmokkel naar Nederland. In het derde proces te Berlijn wegens over treding der wet op de deviezen is de Francis kaner monnik Otto Görtler veroordeeld tot 10 jaar tuchthuisstraf, vijf jaar eerverlies en 350.000 R.M. boete. subs. 27 maanden tucht huisstraf omdat hij een bedrag van 400.000 mark naar Nederland gesmokkeld had. Verder werd de inbeslagneming gelast van nominaal 44.000 R.M, aandeden G. Farben- industrie alsmede half millioen vergoeding. Voor de betaling der bedragen wordt de Cha- ritas G. m.b.H. aansprakelijk gesteld. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. In den kelder van het haast ontdooide ijskasteel vonden de elfen Thijs en de anderen. Snel gingen zij aan het werk, en het succes bleef niet uit. Groote droppels vielen al spoedig naar beneden. Nu is Thijs spoedig bevrijd. De recruteering voor de Engelsche luchtmacht. Hoïiderdtienduizcnd sollicitanten in vier dagen. LONDEN. 29 Mei. De recruteerlngscam- pagne voor de Engelsche luchtmacht is tot dusverre een groot succes geweest. In de eerste vier dagen hebben in het Londensche recruteeringsbureau voor vlieg- personeel 20.000 en in het bureau voor vlie- ger-recruten 90.000 jongelui gesolliciteerd. In totaal zijn 22.500 man, nl. 2500 piloten en 20.000 man vliegpersoneel noodig. Joseph Suk overleden Uit Praag wordt gemeld, dat de comnonist Joseph Suk, lid van het Boheemsch Strijk kwartet, Zaterdagavond plotseling op 61- jarigen leeftijd is overleden. Hij was thans directeur van het nationale conservatorium van Tsjecho-Slowakije. Suk heeft met het Boheemsch Strijkkwartet ons land vele malen bezocht .Een zijner leer meesters was de beroemde Tsjechische com ponist Anton Dvorak, wiens dochter de echt- genoote van Suk geworden is. De Normandie vertrokken. Duizenden deden liet schip een enthousiaste uitgeleide. Woensdagavond tegen half zes is de Nor mandie uit de haven van Le Havre vertrok ken. Vier sleepbooter. brachten den kolos naar den uitgang van de haven. Langs de kaden hadden zich duizenden belangstellen den opgesteld, die 't vertrekkende schip een enthousiaste uitgeleide deden. Tot hen. die de eerste reis medemaken, be- hooren de echtgenoote van den president van Frankrijk Bertrand, minister van koop vaardij uit het inmiddels afgetreden kabinet Flandin en verder o.m. Sacha Guitry en Claude Farrère. Prinses Juliana nog niet hersteld. Naar het Corr.-Bur. meldt is de keelont steking van Prinses Juliana, die thans op Het Loo, vertoeft, weder in lichte mate terugge keerd. Even als den vorigen keer gaat de ongesteldheid gepaard met een weinig tempe- ratuuxsverhooging. Pot 90 ct„ Tube 50 ct. Zeep 60 ct. (Adv. Ingez. Med.) ZATERDAG 1 JUNI 1935. HILVERSUM 301 M. Vara-uitzending. 10VPRO. 7.VRO. 8.Strijkorkest o.l.v. E. Walis en D. Wins piano. 8.45 Gram.pl. 9.XX-ensemble o.l.v. C. Steyn. 9.30 Gram.pl. 9.45 Schalmei o.l.v. Renes. 10.Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. in de Continubedrijven: Peer Gynt van Ibsen. bew. W. van Cappellen. Vara- tooneel o.l.v. W. v. Cappellen. Vara-orkest en To v. d. Sluys sopraan. 12.Gram.pl. I.Orvitropia o.l.v. J. v. d. Horst. 2.Hoe de Toonkunst groeide. 2.20 Dc Zonnekloppers o.l.v. C. Steyn. 3.Causerie 4.20 H. Spruyt viool en R. Schoute piano. 4.40 Causerie J. C. C. Kayser. 5.De Flierefluiters o. 1. v. Walis. 5.40 Letterkundig overzicht A. Pleysier 6.De Wielewaal o.l.v. P. Tiggers en Fl. Barmes (causerie). 6.30 B. Blez (hobo) en D. Wins (piano). 6.40 Voordracht Fr. Hulleman 7.V.R.O. 8.S.O.S-berichten. Vaz Dïas. Vara-varia. 8.09 Wij vragen uw aandacht voor8.10 Gram.pl. 8.30 Voordracht J. v. Oogen. 8.45 Vara-orkest o.l.v. H. de Groot m.m.v J. v. Kinsibergen (viool). 9.45 Prof. Barandini en Zoon. 9.50 Gram.pl. 10.— Eddy Walis en zijn orkest m.m.v. M. Dekker (tenor) II.Gram.pl. en Orgelspel C. Steyn. HUIZEN 1875 M. KRO-uitzending 4.— HIRO. 8.—9.15 en 10.— Gram.pl. 11.30—12 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. 2.Voor de jeugd. 2.30 Sport. 3.Kinderuur. 4.HIRO. 5. Orkestconcert en lezingen. 8.Vaz Dias 8.05 Gram.pl. 8.30 Schlagermuziek. 9.Vocaal concert 9.15 Lezing. 9.35 Gram.pl. 10. Schlagermuziek. 11.3012.00 Gramofoon- muziek

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3