Bijgedachten. BEVERWIJK 2bachtsp0rtvereeniging d. o. k. Op Zaterdag 1 en Zondag 2 Juni zullen •enige athleten van onze plaatselijke Krachtsportvereeniging D. O. K deelnemen aan de wedstrijden om de kampioenschap en van Oost- en Zuid-Nederland, eerste Uasse, welke te Tiel worden gehouden. Voor D.O.K. komen uit de worstelaars H. Groeneveld. vedergewicht en C. Groenevela jicnt-gewicht en de gewichtheffers C. G. Tabak, licht-gewicht en A. J. Burger, zwaar „ev/icht. Indien de Gebrs. Groeneveld er in slagen ook deze titels te verwerven, zouden zij het vierde kampioenschap op hun naam brengen. het programma van de blauwe week pe blauwe-week actie van de drankbe- „rijdingsorganisaties wordt geopend met de verspreiding van 5000 Blauwe Week-couran- ten, in Beverwijk, Heemskerk en Wijk aan Duin. Zaterdags wordt het blauwe bloempje verkócht en op Maandag zal de actie gewijd zijn aan VeüiS Verkeer. Alle chauffeurs zul len de bekende V. A. S.-circulaire ontvangen Dinsdagavond zullen de drankbestrijders (sters) een gemeenschappelijken fietstocht houden door Beverwijk en Wijk aan Zee. De fietsers vertrekken des avonds te 8 uur van het Meerensteïnplein Woensdagavond wordt in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw in de Oosterwijkstraat een groote propagandavergadering gehou den en tot besluit van de Blauwe Week wordt Vrijdags een jeugdmanifest verspreid. ziekenfondspremie voor ond ersteunden. Tot leden van de commissie van advies voor de ziekenfondspremie voor ondersteun den zijn aangewezen Dr. Jac. v. d. Ree. deel nemer der ziekenfondsen, Mevr. v. d. Werff Mooy als vertegenwoordigster van het Maat schappij Z'ekenfonds ..Beverwijk en Omstre ken'' en de hee P. Tervoort voor het R.K "-mds. het programma van het kennemer theater. Een film van W. S. van Dijke. Het Kennemer Theater vertoont deze week als belangrijkste film in haar programma een werk van den beroemden regisseur W. S. van Dijke met William Powell, Myrna Loy en Maureen O'Sullivan In de hoofdrollen. Deze boeiende film is genaamd „De Ma gere Man" (The thin man). Clyde Wynant. een lange magere man, Ls een beroemd uitvinder. Zijn vrouw, Mimi, ls van hem gescheiden, omdat ze ontdekte, dat hij een verhouding had met zijn secreta resse, Julia Wolf. Hij heeft een zoon, Gilbert, en een dochter, Dorothy, die beiden bij hun moeder gebleven zijn. Dorothy is dol op haar vader, terwijl Gilbert door zi.in moeder ver wend woi'dt. Mimi is getrouwd met een leeg- looper, Chris Jorgensen geheeten, een „mooien" man, die haar om haar geld ge trouwd heeft, doch dien zij verafgoodt Clyde Wynant, die vervuld is van een nieuwe uitvinding, besluit de stad uit te gaan om in eenzaamheid rustiger te kunnen werken. Zelfs zijn dochter Dorothy weigert hij mede te deelen waar zijn nieuwe verblijf plaats. zal zijn, maar hij belooft haar met Kerstmis terug te zullen komen, om haar huwelijk met haar svmnathieken verloofde. Tommy, bij te wonen. Al zijn zakelijke be langen laat hij achter in handen van zijn vertrouwden rechtsgeleerden raadsman Mac- Caulay. Wanneer hij geld noodig heeft, zal hij zich dat door Julia Wolf laten toezenden. Als hij uit zijn brandkast eenige effecten wil krijgen om die te verzilveren voor een bruids geschenk aan zijn dochter, bemerkte hij, dat ze gestolen zijn. Bovendien ontdekt hij, dat zij het geld heeft gedeeld met een anderen man. Als drie maanden later het Kerstfeest zal worden gevierd is Wynant nog niet terugge keerd. Zijn dochter maakt zich zeer ongerust hierover. Mimi, die geld voor Jorgensen noo dig heeft, begeeft zich te dien einde naar de woning van Julia Wolf, maar vindt deze vermoord! In haar handen is een horloge ketting geklemd, die aan Wynant toebehoort en Mimi maakt zich meester van deze ketting. Begrijoelijkerwijs valt het vermoeden van den moordaanslag op den verdwenen uitvinder. Dorothy gaat naar haar ouden vriend Nick Charles, een man, die vroeger als detective een schitterende reputatie genoot. Zij smeekt hem een onderzoek te willen stellen. Om haar vader te redden tracht zij zelfs den heer Charles te doen gelooven, dat zij de moordenares is. Wanneer ook Nunheim, een politiespion, wordt vermoord, wordt Wynant ook hierva verdacht. Jorgensen woi'dt even eens van dezen moord beticht en Mimi toont de horlogeketting aan de politie als bewijs van den schuld van haar gewezen echtge noot. Nick Charles laat zich eindelijk be praten, om zich aan deze geheimzinnige zaak te wijlen. Hij doorzoekt het laboratorium van den uitvinder, vindt daar ook een lijk. en Wynant wordt voor een derden moord aan sprakelijk gesteld. Nick weet alle, die zich mogelijk aan deze misdaden hebben kunnen schuldig maken, in zijn hotel bij een diner te vereenigen. Hij ontmaskert den schurk, doch 't is hier niet de plaats te vermelden, hoe hij dit doet en wie dat is! Na deze prima film wordt nog een product van Warner bros gedraaid, getiteld „Vrouwen van dezen tijd". vergadering harddraverij. vereeniging. Woensdagavond vergaderde in het Ken- nemer Hotel de Harddraverijvereeniging „Be verwijk en Omstreken". Na opening en vaststelling der notulen gaf de voorzitter, de heer A. Blom Hz. een uiteen zetting van de gerezen moeilijkheden met de zustervereeniging te Heemskerk, die tenslotte zoodanig zijn toegespitst, dat zoowel Bever wijk ais Heemskerk op 5 September een harddraverij zullen houden. Spr. herinnerde eraan, dat de aanvrage van Beverwijk naar den Bond van korte baan-vereenigingen werd gezonden, overeenkomstig de bepalingen, terwijl Heemskerk dit instituut passeerde en zich rechtstreeks tot de Kon. Harddraverij en Renvereeriiging richtte. Het bestuur was van oordeel, dat Beverwijk volkomen gerech tigd was om op 5 Sept. een harddraverij te houden, geheel overeenkomstig het besluit van de algemeene ledenvergadering. De vergade ring besloot dan ook met groote meerderheid, om dit besluit te handhaven en het beleid van het bestuur in deze netelige kwestie goed te keuren. De beschikbaar te stellen prijzen werden aanzienlijk verhoogd. Zij werden overeen komstig het voorstel van het bestuur als volgt vastgesteld: le prijs f 400, 2e pr. f 200 3e pr. f 100 en 4e pr. f 50. Eveneens verleende de vergadering haar goedkeuring aan het bestuursvoorstel, om op den avond van den harddraverij dag een vuurwerk af te steken- Ook werd besloten in overeenstemming met de in de meeste plaat sen gevolgde gewoonte, in plaats van een handicap-draverij een gewone prijzen-draverij te houden. Blijkens de mededeelingen van den voor zitter is het bestuur nog in onderhandeling over de aan de harddraverij te verbinden at tractie. In de eerste plaats gelden deze on derhandelingen een eventueel optreden van de kozakken-ruiters, terwijl ook het houden van een athletiekwedstrijd wordt overwogen. Het bestuur ontving machtiging van de vergade ring om deze aangelegenheid nader te re gelen. Nadat nog eenige mededeelingen waren ge daan over de eventueel alhier te houden Luchtvaarttentoonstelling van de K. L. M. werd op voorstel van het bestuur nog beslo ten een bedrag van f 7.50 beschikbaar te stel len voor de Kennemer Wandelclub ten be hoeve van de door haar op 23 Juni te hou den aard'beienmarsch. Bij de rondvraag werd aan het bestuur hulde gebracht voor de beplanting met roode geraniums van de gazons in de Breestraat. De heer Blom sloot daarna de vergadering waarbij hij de verzekering gaf, dat het be stuur zijn uiterste krachten zal blijven ge ven voor den bloei der vereeniging en voor het bevestigen van den goeden naam der ge meente Beverwijk. kennemer wandelclub. De deelnemers aan den Bondswandeldar van de Ned. Wandelaars Organisatie, ver trekken op Zaterdag 1 Juni a.s. om 12.54 uur en op Zondag 2 Juni a.s om 8.14 uur per trein. Per rijwiel resp. om 12.30 uur en 8 uu uiterlijk van de Pont te Velsen. Deze marschen zijn ook opengesteld voor niet-leden. Deze kunnen zich ook nog tot een half uur voor den start opgeven bij den secretaris van de K. W C. of aan het Start bureau te Amsterdam. de aardbeienmarsch. Evenals het vorig jaar, heeft ook thans wederom burgemeester Mr. H. J. J. Scholten zich bereid verklaard om de groeps- en extra- prijzen na afloop van den Aardbeienmarsch te organiseeren door de Kennemer Wande1 Club, aan de deelnemers uit te reiken. aanstelling leerling-agent. De burgemeester heeft benoemd tot leer ling-agent van het politiecorps de heer A. L. Munster, marechaussee-consulent alhier. (In een straat te Utrecht is dezer dagen een zwerm bijen neerge streken, hetgeen leidde tot afzet ting van de straat, tot een des kundige de bijen in een zak had geschept.) Telkens rijzen weer problemen In 't verkeer der drukke stad. Die zoovele doornen vormen. Op 't politioneele pad. En de Utrechtsche politie. Sterke stut der burgerij, Bleek op 't steeklig punt der bijen, Toch nog niet voldoendebij. Bij dit onverwacht bijeenzijn Van een bijenzwerm op straat, Kon zij 't niet meer doen verkeeren, En wist zonder hulp geen raad. In 't examen der politie Komt dit bijvak zelfs niet voor, En als bijbetrekking komt er, Niet veel bijverdienste door. Neen dit bijwerk eischt den bijstand Van bijzonder bijverstand, Zoudt u zelf wel bij de hand zijn Met die bijen bij de hand? 'k Denk dat niemand, zoo bijziende. Bijna graag nabij zijn zal, Als hij bijgeval geraakt is, Bij zoo'n lastig bijgeval. Dat de bij-val in die bijzaak Met veel bijval werd begroet Toen 't voorbij was, zonder bijslag, Snap ik bijgevolg heel goed. bijval heeft gekregen. Er werd heel weinig -evlagd. Mogelijk was dit, evenals het teleur- tellend bezoek aan de badplaats te wijten aan het minder gunstige weer. de nummering der candidaten- lijsten. Woensdagmiddag vergaderde ten raadhuize het hoofdstembureau voor de nummering van de candidatenlijsten voor de op 26 Juni te houden verkiezingen voor den gemeente raad. De loting bracht het volgende resul taat: 1. Vrijz. Dem. Bond (K. Steïjn). 2. Groep Eijking (J. Eijking). 3. Comm. Partij Holland (G. A. Rollen- berg). 4. Anti-Rev. Partij en Ohr. Hist. Unie (C Versteeg) 5. Neutrale Groep (Ir. K. L. Moens). 6. R.K. Staatspartij (N. J. Out). 7. Groep Visser (J. Visser). 8. S.D.A.P. (A. L. van Groninge.n). WIJK AAN ZEE EN DUIN feestelijke opening van het seizoen. De traditie wil dat Hemelvaartsdag de openingsdag van het seizoen zal zijn. Ging dit tot heden onopgemerkt, de vereeniging „Wijk aan Zee Vooruit" heeft gemeend, aar deze opening thans eenig feestelijk vertoon te moeten verbinden. Ondanks de vele moeilijk heden is het bestuur er in geslaagd een voet balwedstrijd tusschen Z. F. C.Kennemers te organiseeren, welke met muziek van de „Bad- kapel" werd opgeluisterd. Deze wedstrijd, waarvoor vrij wat be langstelling was, eindigde met een 32-over- winning voor Z. F. C. Na langdurige perioden van sterk overwicht der Kennemers zagen zij in de laatste minuten van den wedstrijd zich de overwinning ontgaan en werd Z. F C. win naar van den f raaien beker, welke het bestuur van Wijk aan Zee Vooruit beschikbaar had gesteld. Na afloop werd in het Noorderbad aan alle spelers een gemeenschappelijke lunch aange boden. Het is zeker te betreuren, dat de pogingen van het bestuur om tot waarlijk feestelijk vertoon te komen van de inwoners zoo weinig VRIJD'A'G 31' MEI 1935 SANTPOORT Jubileum Fanfarecorps O. K. K. Concert aan den vooravond van het concours. Met een aantrekkelijk programma opende de zilveren jubilaresse. het fanfare-corps Oefe ning Kweekt Kunst, Woensdagavond de fes tiviteiten ter gelegenheid van zijn 25-jarig bestaan. Heel wat belangstellenden waren op den vooravond van het concours op het feestter rein met zijn idyllische entourage, dat Bur gemeester Rijkenspark heet, tezamen geko men. Onder leiding van directeur Peter Wit open de O. K. K. met den aan het corps opgedragen marsch van de hand van den dirigent. Achtereenvolgens hoorden we Kessels' Ouver ture Mercedes, fantaisie La Speranza van Boscolli en Vers le Rhin van Purnotte. O. K. K. bezit verdienstelijk materiaal, dit bleek alras uit Kessels' eenvoudige en tot het gehoor sprekend werk. Met name in het hooge koper zitten goede krachten, iets waar de di recteur gaarne mee coquetteert. Over het ge heel genomen viel de stemming te loven; het middenregister had nog wat vaster en forscher van toon kunnen zijn. In de Speranza-fantai- sie bleken de goede kwaliteiten van den dis kant van O. K. K. en gaven o.m. de bugles so listisch werk van degelijk gehalte ten beste, waarbij de saxen niet achterbleven. Het rhythme hadden we in de uitgevoerde werken gaarne wat strenger gehandhaafd ge hoord; nu verslapte het tempo af en toe en bleven contrasten in rhythmiek zoowel als dy namiek dikwijls uit. Technisch had O. K. K. het programma goed in de vingers en het pu bliek gaf meermalen door applaus blijken van waardeering. Het mooie materiaal en de hoogstaande di rectie van Jan Booda deed een ieder geboeid luisteren naar het mannenkoor Proza en Poëzie uit Haarlem, dat als gast dezen avond opluisterde. Het gaf een viertal nummers ten beste, die alle voornaam en welbestudeerd van voor dracht waren. Proza en Poëzie heeft een klin kend tenorregister staan, dat op rustige en ongeforceerde wijze zijn partij vertolkt. Ook de middenstemmen klinken beschaafd; de bassen hadden sterker in volume kunnen zijn. Een streng gerhythmeerd Wanderschaft van Zollner, een met navolgenswaard tekst begrip gezongen werkje van Erwin Lendvai Gebet getiteld, vielen te prijzen. De moeilijk heden van Onweer werden vlot overwonnen. Ook met Geschichten aus dem Wienerwald van Strauss bleek Proza en Poëzie begrip voor de werkelijkheid te hebben, want het getjilp der vogels paarde zich met Strauss' lofzang op het ontspanningsoord van het Weenen anno dazumal. Jan Booda, die het koor goed in de hand en de partituur goed in het hoofd had, had gul len en oprechten bijval in ontvangst te ne men. De concours-ouverture is dus uitstekend geslaagd. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Ajax-P.S.V. (2-3) In een aantrekkelijken wedstrijd heeft P. S. V. de Westelijke kampioenen voor de twee de maal geslagen, waarmede de kansen van de Eindhovenaren in den strijd om den hoogsten titel weer aanmerkelijk gestegen zijn. Ajax is door deze nederlaag practisch uitgeschakeld; alleen Go Ahead kan het d% Zuidelijke kampioenen nog lastig maken. Ruim een kwartier te laat werd begonnen in verband met het feit, dat scheidsrechter dr. Van Moorsel door overgroote drukte in d# stad niet tijdig het Ajaxstadion had kunnen bereiken. Bij den eersten aanval van Ajax wordt Roeg jeblesseerd en ook Van Reenen hinkt. De eerste wordt vervangen door Looys, terwijl Van Reenen, nadat hij het nog even gepro beerd heeft, eveneens het veld verlaat. Voor hem valt ten Have in. Anderiesen heeft voor Ajax den vrij straf fen wind mee genomen. Er zijn tien minuten gespeeld, als P.S.V. kans ziet de leiding te nemen. Keizer komt bij een hoogen voorzet uit zijn doel, slaat, in plaats van hoog weg te stompen, den bal naar den grond en de toeloopende Hunting weet langs verschillende beenen in het ver laten doel te trappen (01) Ajax pakt na dit doelpunt wat energieker aan. Na 20 minuten weet Ajax den gelijkmaker te scoren of beter, P.S.V. zorgt er zelf voor, dat de partijen weer op gelijken voet komen, te staan. Een hoekschop wordt door Van Wijn gaarden keurig voor doel geplaatst. Anderie sen loopt toe, kopt in den rechter beneden hoek, doch Boumans houdt het niet moei lijke schot er uit. Lanegger, die vlak voor hem staat, wl den bal verder wegwerken, doch daarbij trapt hij tegen Dorjee aan. Terugstuitend verdwijnt het leder tot ver rassing van Boumans over de doellijn (1IV In de tweede helft krijgt Ajax twee kansen om de leiding te nemen. Door handig aangeven van Ten Have komt Blomvliet voor open doel, doch wederom faalt zijn schot. Daarna krijgt Van Wijngaarden den bal toe gespeeld. Maar het schot van den Amster- damschen linksbuiten gaat juist over de lat. De P.S.V,-middenlinie verplaatst het spel Er zijn nauwelijks vijf minuten gespeeld ot P.S.V. herneemt de leiding. Door zwak weg werken van het Aj axachtertrio ontstaat een zeer precaire situatie voor Keizer's doel en Verkerk maakt aan alle onzekerheid een ein de door onhoudbaar in te knallen (12). P.S.V. blijft sterker, vooral de middenlinie voedt den aanval uitstekend terwijl van Run c.s. ver zijn opgedrongen. Maar ook aan dit overwicht komt een einde. Na 13 minuten is de gelijkmaker weer geboren. Na een aanval van links loopt Boumans uit om den voorzet te onderscheppen; in duel met den loopenden Fischer raakt hij het leder kwijt, de hal belandt bij Blom vlet, die hoog inkogelt (22) Maar reeds enkele minuten later heeft P.S.V. de leiding hernomen. Wederom werkt de Ajax-defensae slecht weg; doelman Keizer ligt op den grond; Hunting benut wederom zijn kans en schiet op het verlaten doel, waarbij het schot via den linkcrpaal in het net terecht komt (23). Hiermee komt het einde. De laatste voorbereiding voor de Duitsche rondvlucht, welke Dinsdag is begonnen. W. De officieele opening Donderdagmorgen vond in „De Weyman" de officieele opening van het concours plaats, dat bovengenoemde vereeniging ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan heeft georganiseerd. Na een inleidend woord van den voorzitter van het Uitvoerend Comité, den heer R. N Bolleman, verkreeg de heer J. P. Nijssen. wet houder van Velsen en voorzitter van het eere-comité het woord. De heer Nijssen noem de het een aangename taak om namens het gemeente-bestuur dit concours te mogen ope nen. Toen enkele weken geleden, aldus spr. ons uw verzoek om een gedeelte van het Rij kenspark af te staan voor uw concours, be reikte, hebben we dat met genoegen gedaan, ook al heeft uw vereeniging haar domicilie niet in onze gemeente. Wij meenden echter, dat er zoo'n nauw contact was tusschen onze gemeente eir het Pr. Ziekenhuis, dat wij van harte toestemden. Ons gemeentebestuur hoopt, dat het zulks zal kunnen blijven doen. Dat zal echter afhan kelijk zijn van uw aller medewerking. Laten wij allen afspreken, dat we zullen toezien, dat er niet het minste beschadigd wordt in ons mooie park. Om op uw concours terug te komen: er be hoort optimisme toe, om in dezen tijd een concours te organiseeren. Ook daarom doet het mij zoo'n genoegen, dat er voor uw muziek wedstrijd zoo'n belangstelling is. Ik hoop van harte, dat ook in andere opzichten uw con cours mag slagen, opdat het voor uw veree niging mag worden een herinnering, die nog langen tijd zal blijven voortleven. En ten slotte hoop ik, dat zij die hier in een vreed zamen kamp hun krachten komen meten, een goeden indruk van onze mooie gemeente zul len medenemen. Hiermee verklaar ik het concours geopend' muzikale „ommeganck". Ons fanfarecorps „Wilhelmina" houdt van tradities en dus maakte het gistermorgen ondanks de minder gunstige weersomstan digheden zijn traditioneele muzikalen Hemel- vaarts- .ommeganck" Velocitas-D. W. S. (4-1) D. W. S. begon den wedstrijd wel heel onfortuinlijk. Na 15 minuten raakte Calden- hove zóó geblesseerd, dat hij het veld moest verlaten. Nog vóór rust werd ook de midvoor Melchers wegens een schouderblessure ge dwongen het spel te staken. Velocitas, dat vóór de rust tegen den har den wind in speelde, zat reeds direct na het begin uiterst gevaarlijk voor het Amsterdam- sche doel, waarbij zich in het bijzonder de vleugel MeulemaBonsema onderscheidde. Achttien minuten na het begin bracht Bon sema keurig den bal voor het D. W. S.-doel waar Nuininga tusschen de backs door onhoud baar inschoot (10). Krampachtig verdedigend wisten de Am sterdammers hun doel voorloopig voor een tweede doelpunt te vrijwaren, doch het was te voorzien, dat de groote meerderheid der Groningers tot resultaten moest leiden. Tien minuten voor rust kon Meulema op een scherpe pass doorloopen; de D. W. S. achter hoede bleef staan wegens vermeend buiten spel. De Groningsche rechtsbuiten wist, door ook Heekelaar te passeeren, den voorsprong voor zijn club te vergrooten (20). Na rust verscheen D. W. S. met een gewij zigd team. Aanvankelijk zag het er nog naar uit, dat zij er in zou slagen, den achterstand in te halen. Binnen vijf minuten nam zij 4 corners op het Groningsche doel. Doch reeds in de 6e minuut zag Velocitas haar voorsprong onverwacht vergroot. Nuininga passeerde Cal- denhoven's plaatsvervanger Failé, waarna hij met een mooi schot Heekelaar voor de derde maal passeerde (30). Veertien minuten waren er gespeeld, toen Pots, een der D. W. S.-voorwaartsen voor het Velocitas-doel bij een voorzet van Vogel in den rug duwde, waardoor Van Stokken den toegekenden strafschop kon benutten (3—1). Nauwelijks vijf minuten later schoot De Groot na een gezamenlïjken aanval het vier de Groningsche doelpunt langs Heekelaar (4—1). Wel kwam de D. W. S.-aanval in het laat ste half uur iets meer in de meerderheid, doch veel hadden deze aanvallen niet te beteekenen. Velocitas speelde een goeden wedstrijd; vooral de voorhoede was op dreef. HOLLAND-AFRIKA LIJN. Pinteldijk 25 v. Vancouver naar Rotterdam. Lochmonar. Vancouver n. Rott. 28 te Glas gow. Lochkatrine, Rott. n. Vancouver 23 te Cris tobal. Lochgoil, Vancouver n. Rott. 25 v. Kingston (Ja.) Binnendijk, Rott. n. N.-Orleans 26 v. Houston Nictheroy 29 v. Rott. n. Newcastle. H^LCYONLIJN. Maasburg 29 v. Vlaardingen n. Porto Ferrajo Stad Haarlem 28 van Vlaardingen te Servola Stad Zwolle, Ravenna n. Huelva 28 v. Oran HOLLAND-AFRIKA LIJN Jagersfontein (thuisr.) 27 van Tanger. Bloemfontein 29 van Beira n. Rotterdam. Meliskerk (uitr.) 29 (8 v.m.) van Suez. HOLT AND - WFoT - A F PVTK A LIJN Amstelkerk vertr. 30 van Amst. n. West Afrika. Helder (thuisr.) 29 te Rotterdam. HOL LAND-OOST- ZIE LIJN Groote kerk 28 van Yokohama n. Rotterdam. Gaasterkerk (uitr.) 27 te Colombo. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (thuisr.) 28 te Singapore. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (thuisr.) 28 van Sydney. HOLLAND—BRITSCH INDIë LIJN Hoogkerk (uitr.) p. 28 Gibraltar. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Irene 29 v. Amsterdam naar Hamburg. Simon Bolivar 29 v. Amsterdam n. Hamburg Nereus 29 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Ajaz 28 van Odense te Stettin. Amazone 28 van Danzig te Kopenhagen. Calypso 28 van Portimao naar Cadix. Ceres 28 van Varna te Constantza. Crljnssen 28 van Barbados naar Amsterdam. Hebe 28 van Kopenhagen te Danzig. Hermes, Bourgas n. Rott. p. 28 Finisterre. Odysseus 28 van Belize naar Pto. Cortes. Orion 28 van Cavalla naar Piraeus. Orpheus 28 van Rotterdam te Pasajes. Titus 28 van Alexandrië naar Jaffa. Ulysses 28 van Salonika te Izmir. Colombia 27 van Cristobal te Kingston (Ja.) Baarn, Chili n. Amsterdam van Valparaiso. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland (uitr.) 27 te Rio Janeiro ROTTERDAMSCHE T-TOYD. Dempo (thuisreis) 29 v. Colombo. «Slamat üiitreis) p. 29 Perim. Kota Gede 29 van Londen te Rotterdam. Kota Tjandi 29 van Batavia te Rotterdam, Kedoe (thuisr.) p. 29 Sagres. ROTTERDAM-ZUID-AMERIKA LIJN. Alchiba 29 van B.-Ayres te Rotterdam. Alwaki 28 van Hamburg naar Rotterdam. Alcyone 28 van Rotterdam te B.-Ayres. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Bras (uitr.) 29 te Antwerpen. Marnix van St. Aldegonde (uitr.) 28 van Suez. Saleier (thuisr.) 29 van Port Said. (thuisr.) 29 van Port Said. aangekomen 28 Mei: Achilles ss.. Algiers Atlas s.s. Constantza Amstelkerk s.s. Hamburg Theseus s.s. Ned. Indië Bianca s.s. Curacao 29 Mei: Skaraborg s.s. Antwerpen Komiles m.s. Leningrad 30 Mei: A. K. Fernström s.s. Zeebrugge. Maasland s.s. Hamburg Kilrea s.s. Havre Ariadne s.s. Midd. Zee Hamsterley s.s. New Castle Helene m.s. Kalundborg Brunla s-s. Oslo Rijnstroom s.s. Leith Alcides m.s. Curasao Vechtstroom s.s. Hull Gondul s.s. Londen Gateshead s.s. New Castle Trude Schünemann s.s. Hudiksvall Trajanus s.s. Hamburg Ostrevent s.s. Nantes. vertrokken. 28 Mei: Poelau Bras m.s. Ned. Indië Bowling s.s. Leith Vliestroom s.s. Hull Merel s.s. Londen 29 Mei: Thriantha m.s. Kings Lynn City of Dunkirk s.s. Perzië Theano s.s. Rotterdam Irene s.s. Hamburg Simon Bolvar s.s. Hamburg Hendrika m.s. Whitestable Parana s.s. Hamburg Skaraborg s.s. Ronneby Rhein s.s. Hamburg Nereus s.s. Kopenhagen The Sultan s.s. Liverpool 30 Mei: Gorsefield s.s. Britonferry Monkstone s.s. Liverpool Amstelkerk s.s. West Afrika Voorwaarts m.s. Poole Bianca m.s. Harburg Wintervaart op de Donau. De Roemeensche regeering overweegt den. bouw van een paar ijsbrekers, welke des win ters het traject van Sulina naar Ibrail moeten openhouden. Een bouwkundige commissie heeft reeds een bezoek gebracht aan werven te Hamburg, Gothenburg en Kopenhagen om over den bouw te onderhandelen. Groote diepgangen. Het van Houston aangekomen Belgische tankmotorschip Laurent Meeus en het van Curagao aangekomen Noorsche tankmotor schip Bianca passeerden naar Amsterdam met een diepgang van resp. 8,4 en 8.1 meter. Ijstoestand Oostzee. Uit Kemi (Finland) wordt gemeld, dat het ijs voor de haven begint te breken en dat de scheepvaart over eenige dagen heropend kan worden verklaard. Mijn in het net. De Belgische trawler Zeehond kreeg een mijn in het net, welke voorzichtig op dek werd neergelegd. Aan voorbijvarende visschers, die naar Esbjerg ter markt gingen, werd verzocht te rapporteeren dat het schip onder de kust voor anker zou gaan. Later zijn militairen met een barkas naar buiten gegaan om mijn aan boord onschadelijk te m^k- IJzerverscbepïng. Het Zweedsche stoomschip Skaraborg kwam van Antwerpen om bij de Hoogovens ijzer bij te laden en vertrok daarna naar Ronneby.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5