Examen. BEVERWIJK de blauwe week-actie. Het Blauwe Wéék-comité verzocht ons op neming van het volgende: Van 30 Mei tot 10 Juni is het weer de Blau- Week. De geheelonthoudersorganisaties berken dan samen en concentreeren hun Propaganda. Het gaat dan niet om vereeni- £n<ren. maar om een drankvrije samenleving, van welke gezindheid men ook is. Iedereen, !,jfS een niet-geheelonthouder zal erkennen. Lik een groot leed de alcohol kan berokke- en berokkend heeft. Dat de drank ellende thans zooveel minder is. dan iaren geleden, is voor een belangrijk deel aan de georganiseerde drankbestrijding te danken. ëWij betreuren het, dat er velen zijn, die matigheid hooger stellen dan onthouding. Maar gi.i matigen, bedenkt, dat er menschen minder sterk dan gij. Die vinden in ons verenigingsleven een milieu zonder verlei ding en worden zoodoende voor ondergang behoed. Wij belichten hier een zijde van ons werk. die u zeker sympathiek zal zijn. Op pgr eenvoudige manier kunt u ons werk. dus allen die een steun hebben aan de ge heelonthoudersbeweging. van dienst zijn. door Zaterdag a.s. het Blauwe Bloempje te koopen. Op verschillende plaatsen in onze »emeente ziet u ..De drinker", een plaat van Aart van Dobbenburgh. Ongetwijfeld maakt dit kunstwerk indruk op u en zult u mede lijden gevoelen voor den drinker en zijn ge- zin Toont uw medeleven door ons te steu nen, opdat de collecte van Zaterdag een ze gen moge zijn voor velen. KENNEMER OUDHEIDKAMER. De Kennemer Oudheidkamer ontving ten geschenke van den heer C. Versteeg, afbeel dingen van 17 oude Hofjes te Haarlem en eenFge herinneringen aan bezoeken van het yorstelijk huis. MARKTBERICHT. JfcREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. 31 Mei 1935. Spinazie per kist 16—50 cent. Sla per kist 2070 cent. postelein per kist 2634 cent. Wortelen per bos 612 1/2 cent. Rabarber per bos 1—3 cent. Raapstelen per bos 12 cent. Radijs per bos 22 1/2 cent. Peterselie per bos 23 cent. Selderie per bos 3—7 cent. Uien per bos 22 1/2 cent. Bloemkool le soort per stuk 912 cent. Bloemkool 2e soort per stuk 46 cent. Tomaten per K.G. 2024 cent. Peulen per K.G. 5662 cent. Snijboonen per K.G. 60—64 cent. Asperges le soort wit per bos 1825 cent. Asperges 2e soort wit per bos 915 cent. Asperges le soort blauw per bos 1216 cent. Komkommers per stuk 48 cent. Aardbeien 14—22 cent. ACHTER HET STUUR. Het plaatselijk Comité van de Vereeniging Yoor Alcoholbestrijding bij het Snelverkeer (V.A.S.) verzoekt ons opneming van het vol gende: Irj deze tijden voltrekken zich allerwege groote veranderingen, die aan ons soms zeer bijzondere eischen stellen. Op het gebied van het verkeer is dat niet anders. De motor is thaps doorgedrongen tot de kleinste plaatsen en onze wegen en straten zijn niet meer denk baar zonder een massa auto's van allerlei gchakeermg en zonder vele motorrijwielen. Helaas zijn de kranten óók niet meer denk baar zonder een dagelijksche rubriek van ver keersongevallen, en zoo langzamerhand heeft leder onzer in zijn kring van familie en ken nissen wel iemand, die in meer of minder ern stige mate slachtoffer van het snelverkeer is geworden. Zulks behoeft trouwen niet te ver wonderen, wanneer we weten, dat er in een enkel jaar in ons land meer dan 40.000 ver keersongevallen plaats hebben, dat alleen in 1933 daarbij 12.601 personen werden gewond en dat er in datzelfde jaar 810 oudere en jon gere medeburgers aan de gevolgen stierven. Zulke cijfers roepen ons toch wel duidelijk toe, dat het zóó niet langer mag doorgaan en dat alles gedaan moet worden om de veilig heid op den openbaren weg te bevorderen. Hoe dit gedaan kan worden? Op tal van manieren. Allerlei verbeteringen aan wegen, wagens, opleiding, wettelijke voorschriften, enz. zullen nuttig en noodig zijn. Maar, men vergete niet, dat het allereerst aankomt op den man (en de vrouw) achter het stuur. De cijfers wijzen immers uit, dat 75% van de ver keersongevallen veroorzaakt worden door zijn fouten. "Die fouten kunnen van allerlei aard zijn. Waar de grootste fout is zeker wel: gebrek aan verantwoordelijkheidsgevoel. Laten alle bestuurders toch inzien, dat zij met het stuur rad het leven en den dood van zichzelf en van vele anderen in handen hebben. Laten zij toch begrijpen, dat dit strenge eischen van zelf tucht stelt. En laten zij toch inzien, dat die zelftucht óók beteekent: zich onthouden van alcoholische dranken. Telkens weer leest men in berichten van ongelukken op den weg en in verslagen van rechtszittingen, dat de bestuurder „onder in vloed" was. En nog veel vaker zal het voor komen, dat die alcoholinvloed niet zoo duide lijk geconstateerd kon worden, maar daarom toch wel aanwezig was. Zal het „safety first" geen holle frase zijn, dan moet men het glas bier, wijn of sterken drank laten staan. De Vereeniging voor Alcoholbestrijding bij het Snelverkeer doet langs dezen weg nog eens een ernstig beroep op de bestuurders en vraagt hun met nadruk, de eischen der veilig heid inderdaad nummer één en eigen genoe gens en gewoonten dus daarbij achter te stel len. Het vraagstuk van Hen primairen weg. De Rijkswaterstaat gaat spoed betrachten. Eenige jaren heeft men in Beverwijk en omgeving in het onzekere verkeerd, hoe de primaire weg voor snelverkeer zou worden ontworpen of eigenlijk aan welk project ten slotte de voorkeur zou worden gegeven. Zoo als onze lezers zich zullen herinneren, wa ren er oorspronkelijk drie plannen, maar na lang overwegen en onderhandelen, o.a. met de Ned. Spoorwegen zal tenslotte toch aan het plan, waarbij de primaire weg over een deel van de haven is geprojecteerd de voorkeur worden gegeven, Volgens dit project zal de weg vanaf het pontveer over het Noordzee kanaal achter de Oostelijke bebouwing van den Wijkerstraatweg loopen, kruist ter hoog te van den overweg de spoorbaan, gaat dan voor het station langs over het terrein van de Beverwijksche Exportveiling, vervolgt zijn loop over de haven en de loskade (de „Ooster- kade) en over den Pruimendijk, om dan met een boog achter het Sportpark gaande ter hoogte van den St. Aagtendijk den Provin cialen weg naar Uitgeest te kruisen. De weg breekt daar door de bebouwing en de tuin derijen, kruist den Hoogen Hoflanderweg en de Maerten van Heemskerkstraat om ten slotte over de daar liggende batterij ter hoogte van de z.g.n. "Waterakkers den bestaandjen Rijksstraatweg naar Alkmaar te bereiken. De noodige opmetingen zijn door de landmeters reeds geruimen tijd geleden verricht. Woensdag verschenen wederom de arnbte- naren, die toen het tracé van den nieuwen weg hebben uitgezet. De kruising van de spoorbaan zal, indien de grondboringen al thans het gewenschte resultaat opleveren, door middel van een tunnel geschieden. Het spreekt vanzelf, dat er heel wat lan derijen en tuingronden onteigend of aange kocht zullen moeten worden. Zoo doorsnijdt de weg de weilanden van Schmidt van Gel der en M. Bruijns, oostelijk van den Verleng den Munnikenweg. Aan de overzijde van den Hoflanderweg zullen de tuinderswoningen be woond door den heer B. Bruyns en de wed Kuijl moeten verdwijnen. De tuin van den heer M. Bruijns zal nagenoeg geheel ver dwijnen, ov-eals die van den heer De Wildt, thans in huur bij den tuinder Henneman. De kwaliteit van dezen grond is zeer goed en men kan wel zeggen, dat deze bedrijven dan ook totaal aan de eischen van het moderne snelverkeer zullen moeten wor den opgeofferd. Aan den Hoogen Hoflander weg zullen vier woningen moeten verdwijnen. Dan doorsnijdt de nieuwe weg verder de gronden van de heeren v. d. Grampel en Welagen en voor een deel ook den tuin van den heer J. de Vries. Aan de uitgezette pi ket-paaltjes kan men den loop van den weg precies volgen. Zelfs kan men daaruit aflei den hoe de ambtenaren de situatie bij den St. Aagtendijk, waarvan ook een klein deel zal moeten verdwijnen, hebben opgelost. Op deze plaats zal de Hoflanderweg worden ge kruist. Breede bochten zijn aangebracht om van den eenen weg op den and-eren te komen. Hier liggen ook de noodige vluchtheuvels en verkeerleiders geprojecteerd Dat er thans spoed betracht wordt, althans met de eerste voorbereidingen, bleek wel uit liet feit, dat Vrijdag een zevental taxateurs verschenen, die zoowel de te onteigenen woningen als de gronden en opstallen hebben getaxeerd. Wanneer men aan-den weg -zou beginnen, kon nog niet worden medegedeeld. Indien een onteigeningsprocedure noodig is, gaat- daarmede ook weer eenige tijd ge moeid. Wij vernamen echter, dat vermoedelijk in Augustus 1936 de werkzaamheden in vol len gang zouden zijn. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. De Zondags- en nachtdienst van de apo theken wordt van Zaterdag 1 Juni tot Zater dag 8 Juni waargenomen door Apotheek Sepp, Zeestraat 27, telef. 2086. NAAR HET CONCOURS. De St. Jozef-Harmonie directeur de heer P. v. Eggermond zal a.s. Zondag deelnemen aan het muziekconcours te Heemskerk. Het corps neemt deel aan den marschwedstrijd met den marsch .Jong Brabant" van den diligent en komt daarna uit in den concert- wedstrijd. derde afdeeling harmonie met de ouverturen ..La Charmante" van S. Vlessing als verplicht nummer en met de „Cecilia- ouverture" van Daumer als eigen gekozen compositie. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: C. van der Wal en P. Fousert; A. J. Franck en E. M. Gehem; C. G. van der der Wijst en H. A. C. Duiker; H. A. van der Wijst en A. M. Duiker. Getrouwd: G. Perlee en D. Smit. Geboren: zoon van J. BrakenhoffBlom zoon van A. E. PeggemanBrethouwer; dochter van C. J. SmitVrouwen; dochter van F. van der Werfde Groot. Overleden: J. Pletting, oud 71 jaren, wonende te Heemskerk, wed. van G. van Diermen; J. M .Waldram, oud 67 jaren, gehuwd met Jha. F. J. Schonberger (Rustoord). KAMPEERENDE WERKLOOZEN. De heer A. M. Smit is voornemens om op 14 Juni met een 25-tal jonge werkloozen. een 12- daagsehe fiets- en kampeertocht te gaan on dernemen. Deze tocht zal tevens benut worden om bezoeken te brengen aan de kunstzijde fabrieken te Ede en de Philips' Fabrieken te Eindhoven. (De tijd breekt aan, waarin de eene helft van Nederland de andere helft examens afneemt.) De lucht is blauw, een zonnestraal Valt juichend door de open ruiten, Hij roept in duidelijke taal; Gooi weg die boeken, kom naar buiten. Het oog des geestes ziet een baan, Gemaakt voor een partijtje tennis, Een hei, waar je kunt fietsen gaan, Met een speciaal bevriende kennis. Het ziet nog meer, het ziet een zee, Waarin je nu al weer kunt baden, Al valt het water nog niet mee, Als je gevoelig bent voor graden. Het geestesoor hoort een geluid, De stem van vrienden en vriendinnen Die ook al lokken: kom eruit. Wie blijft er met zoo'n weertje binnen. Je houdt je handen om 't gezicht, Je perst je duimen in je oor en, Je oogen op een boek geritht, Wil je van buiten zien noch hooren. Nu is het weer dan eindlijk mooi, De zon schijnt door de open ramen, Daar zit je machtloos in de kooi En blokt, en blokt, voor je examen. TREKKING VAN LOTERIJEN. Vrijdagavond werd in het Kennemer Hotel de trekking gehouden van de verloting, ge organiseerd door het mannenkoor „Zanglust". De trekking geschiedde onder leiding van den heer W. M. Ragut, inspecteur van politie. De hoofdprijzen vielen op de volgende nummers: le prijs: Huiskamerlamp no. 1167; 2e prijs: Theeservies no. 425; 3e prijs: Electr. strijkbout no. Ill; 4e prijs: Schemerlampje no. 1065; öe prijs: Too verlantaarn, no. 539. In hotel „Oud-Meerenstein" vond de trek king plaats, eveneens ten overstaan van den inspecteur van politie, van de verloting welke georganiseerd was door de pers- en propagan- daeommissie van de voethalvereeniging „De Kennemers". De baten van deze verlotins waren aangewend, voor de kosten der trai ning. Hoofdprijzen: le pr. op 110. 690; 2e pr. op no. 1352; 3e pr. op no. 309; 4e pr. op no. 1253; 5e pr. op no. 846. D-e volledige trekkingslijsten van beide lo terijen zijn op ons bureau, Breestraat 29 ter inzage. DE WERKLOOSHEID. Voor de eerste maal sinds veel weken ver toonde de werkloosheid eindelijk weer eens een kleine daling. Heden-, Zaterdagmorgen stonden bij den gemeentelijken dienst der werkloosheids verzekering en arbeidsbemiddeling in totaal 868 werkloozen ingeschreven tegen 894 in de vorige week. Voor de drie bij den dienst aangesloten ge meenten waren de cijfers: Beverwijk 498 (vo- dige week 510). Wijk aan Duin 252 (263) en Heemskerk 118 (121). Noteering van 31 Mei 1935. Spinazie per kist 4070 ct. Postelein per kist 1330 ct. Raapstelen 100 bos f 2 Radijs 100 bos f 3 Wortelen per kilo 811 ct. Komkommers per 100 f 3—f 9. Asperges wit per bos 1025 ct. Idem blauw per bos 1416 ct. Idem dun per bos 6-^-8 ct. Aardappelen klei, per kilo 58 ct. Idem zand per kilo 9 ct. Bloemkool per 100 f 7f 11 Uien per kilo 9 ct. Sla per kist 2060 ct. Rabarber per 100 bos f 1.50f 3 Pieterselie per bos 4 ct. Selderie per bos 6 ct. Appelen per kilo 3035 ct. Aardbeien per doosje 1216 ct. WIJK AAN ZEE EN DUIN KEURING TREKHONDEN Op Woensdag 29 Mei j.l. heeft alhier plaats gehad de keuring en herkeuring van trekhon den. Gekeurd werden in totaal 58 honden, hier van werden 44 honden goedgekeurd, terwijl 14 honden werden afgekeurd. WIJK AAN ZEE EN DUIN. Geboren: Roelof, zoon van R. Harms en J. Stot; Helena Margaretha Maria, dochter van G. Schellevis en C. M. Bruineberg; Geer- truida Elisabeth, dochter van W. F. Kappers en N. Busch'hoff. OndertrouwdW. de Boer en J. M. L. Boots J. van Lieshout en M. A. C. de Wit. Gehuwd: Th. J. Visser, 28 j. en Th. A. Schoo nenberg 27 j. Overleden: G. J. Engeringh, 73 j. echtgenoot van C. M. Kroon; E. C. Nijman, 26 j., onge huwd.. W. Schilder, 68 j. echtgenoot van B, Lindeboom; S. Duin, 62 j., echtgenoot van W. Lodewijks. BESMETTELIJKE ZIEKTE. In de afgeloopen week is aangifte gedaan van een geval van de besmettelijke ziekte diphterie. BOUWEN. Aan A. Castricum, bouwondernemer alhier is door Burgemeester en Wethouders vergun ning verleend tot het bouwen van 2 woonhui zen aan den Hoflanderweg. HEEMSKERK ZKTERnï'G JUNI 1935 Het fonds voor de bruiden. Een stichting van Maerten van Heemskerck. In een artikel over „Haarlem vóór 80 jaar" vroeg de schrijver aan het eind, of iemand hem wellicht kon inlichten over een bijzonder eigenaardige erflating met betrekking tot het dorp Heemskerk. De te Heemskerk geboren schilder Maarten van Veen, meer bekend onder den naam Maarten van Heemskerk, heeft -nl. in de nabij heid van de dorpskerk te Heemskerk een grafnaald van blauwen arduinsteen gesticht ter eere van zijn vader, met bepaling dat een huwelijksgift elk jaar zou worden uitgekeerd aan twee bruiden één uit Haarlem en één uit Heemskerk, „die, onbeproken maagden zijnde, op zijn graf zouden willen trouwen. De heer P. D. vroeg: „Wie kan ons hierom trent inlichten? Is de huwelijksgift nog van kracht? Waaruit bestaat die en is er veel ge bruik van gemaakt?" Een belangstellend lozer schrijft ons nu dat hij in „Ons Heerlijk Vaderland"' van dr. H. Beink het volgende gevonden heeft: Heemskerk is de geboorteplaats van den schilder Maerten van Heemskerck (14981een der laatste schilders uit het bloeitijdperk der Katholieke kunst vóór de verandering van re ligie, aan wien een menigte altaarstukken in de Katholieke kerken te danken zijn. Uit den landelijken stand geboren en aanvanke lijk voor den landbouw gestemd, vergat hij ook later zijn geboorteplaats, het vriendelijk en eenvoudig Heemskerk, niet. Eigenaardig is de stichting van het fonds voor de bruiden, die op zijn graf wilden trou wen. Bij akte van 16 April 1558 bestemden Mr. Maerten van Heemskerck en Marijtgen Ger- ritsdochter, echtelieden, poorters van de stac Haarlem, twee stukken land. waarvan de op brengsten jaarlijks tusschen de St.-Lucas- markt (18 Oct.) en O. L. V. Lichtmis (2 Febr.) uitgekeerd moesten worden „tot behoef van twee jonge maeghden, gebooren binnen dei- stede van Haarlem) oft in den bannen van Heemskerck, daert (Heiligen Geestmeesters) goet dunken sal welle aen -besteet te wesen. deselven twee maegden halff en-de hal ff daar mede doteerende tot heuren huwelijcke-n en de echtelijcken staete, omme bij middelen van dien een beeter huwelijck te moogen co-emen ende gehijlickt sijnde, heuren bruyde goms oft mannen, ten behoefden heuren am- bachte sullen mogen opstellen." Verder werd hierbij bepaald, dat, wan neer een meisje deze bruidsgift had ontvan gen. haar huwelijk ter gedachtenis van de stichters van het fonds zou moeten gesloten worden op het graf van dezen in de Parochie kerk te Haarlem. En bij akte van 21 Juni 1568 werd hieraan nog verbonden, dat de maag den die voor dotatie in aanmerking wensch- ten te komen zich moesten verbinden, „aen goede ende deuchtsame jonge gesellen, heure ambachten wel condich ende gheen dronckaerts wesende". Een tweetal stukken lands werden voor da' fonds bestemd binnen de vrijheid der stad Haarlem, waarvan één stuk in 1572 nog werd aangewezen als het „Bruidsland", benevens een rente van 12 caroliguldens. Wel kwamien executeurs. Burgemeesters van Haarlem in eenige moeilijkheid na den dood des erflaters, daar zijn weduwe de dotatie herriep, maar er viel niets aan te doen. De eerste uitkeering onder genoemde voorwaarden geschiedde in 1582, en bedroeg toen f 45. Al spoedig werd het bedrag door zuinige beheer grooter, en niet altijd bedroeg het getal begiftigden twee binnen den aange- duiden tijd. In 1647 (Jan. en Febr.) werden er twee bruidsgiften, ieder van f 137 ontvan gen; het hoogste cijfer der bruidsgift was dat van 1656 toen aan één huwend meisje f 164 werd uitbetaald. Van lieverlede zijn de inkomsten der bezit tingen verminderd en de aanvragen voor bruiden waren niet druk, zoodat het geld me nigmaal onaangeroerd bleef. Slechts in 1753 1755, 1762, 1764, 1776 had eenmaal de plech tigheid plaats, en op 16 Mei 1787 is het laatste huwelijk door Schepenen van Haarlem, gelijk gewoon was, gesloten op het graf van Maerten van Heemskerck, die verwacht had, dat zijn fundatie in wezen zou blijven, „ten uyl-einde toe des werelds". BAD- EN ZWEMINRICHTING AAN DE MAERELAAN. Het mooie weer der laatste dagen trok vele zwemlustigen naar de bad- en zwem inrichting aan de Maerelaan Het voornemen bestaat een poloclub op te richten. Het voor- loopig bestuur heeft hiervoor reeds een trainer gevonden en een instructeur van de Amsterdamsche Reddingsbrigade geëngageerd om het reddend zwemmen te- leer en. Langzaam maar zeker gaat men met deze bad- en zweminrichting, geleid door een flink bestuur, de goede richting uit. INBRAAK. Bij de groentenhandelaar P. B. zijn des nachts een kist bananen en een kist sinaas- aüpelen gestolen. De dief heeft zich toegang verschaft door verbreken van het slot der deur. STRANDPOLITIE. Met het toezicht aan het zeestrand tijdens het badseizoen 11935 is wederom belast de heer A. Lucassen, te Gemert. BURGELIJKEN STAND. Geboren: Johanna Maria, d., v. J. Vendel en Marg. Duijkersloot; Elisabeth Marie, d. v. S. Benning en El. Smit. Overleden: Mej. J. Pletting, wed. G. van Diermen, 71 jaar (overl. te Beverwijk). Ondertrouwd: Jac. Veldhuijs en A. C. Koper, beiden alhier; Joh. van Lieshout, alhier en M, A. C. de Wit, te Wijk aan Zee en Duin; Wilh. de Boer, alhier en J. M. L. Boots, te Wijk aan Zee en Duin. Gehuwd: Th. Sinnige, 28 j. en Cat. M. van der der Kolk, 22 j., beiden alhier; Hendr. J. Wentink, 25 alhier en M. Beusman, 24 j.. te Castrioum; Joh. Th. Visser, 28 j., alhier en Th, A. Schoonenberg, 27 j., te Wijk aan Zee en Duin. Veel ernstige verkeers ongevallen. Vier dooden. Donderdagmiddag heeft dichtbij den Pias- molen te Mook een ernstig ongeluk plaats gehad. Een auto. waarin gezeten was de fa milie Berenschot uit Klarenheek (bil. Apel doorn) reed twee meisjes, die daar fietsten, aan. De wagen reed vervolgens tegen een boom. Een van de beide meisjes kwam er zonder verwondingen af. de tweede echter werd licht gewond. Met de inzittenden van de auto bleek het ernstiger gesteld te zijn. Van de vier in dezen wagen gezeten perso nen, liepen drie arm- en been fracturen op. Zij zijn naar het ziekenhuis vervoerd. De auto is geheel in elkaar gedeukt. Jongetje liep plotseling den weg op. Op den Hengeloschen weg te Enschedé is een vier-jarig jongetje, dat plotseling van achter de boomen vandaan kwam. door een autobus van de Electrische Tramweg Maat schappij overreden. De achterwielen gingen het kind over het hoofd. Het ventje werd op slag gedood. Elf jarige door auto gedood. Op den Rijksstraatweg te Dubbeldam reed een auto een 11-jarigen jongen aan die met zijn fiets aan de hand liep. De jongen werd ernstig gewond en is later in het ziekenhuis te Dc-drecht overleden. Meisje raakte haar stuur kwijt Een meisje van 11 jaar. dat op een fiets zat, maar nog niet stuurvast was. kwam van haar woning in de Groote Wittenburger- straat te Amsterdam en reed in de richting van de Wittenburgergracht. Daar moest zij een auto passeeren. waarbij zij haar stuur kwijt raakte en viel. Door sterk remmen, trachtte de chauffeur nog een botsing te voorkomen, doch net kind geraakte vermoe delijk tusschen de fiets en bet achterwiel van de auto beklemd, het bleef bewusteloos op straat liggen. Het meisje werd naar het O.L.V. gasthuis vervoerd, waar het na aan komst overleed Vrouw door auto aangereden. In de Lairessestraat te Amsterdam is een vrouw door een auto aangereden. Met een schedelbreuk is zij naar het Wilhelminagast- huis vervoerd Jongetje onder een vrachtauto. Het 7-jarig zoontje van de familie P. Joos- ten wonende te Munsterscheveld aldaar, is door een vrachtauto overreden en gedood. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 31 Mei. Ondertrouwd 29 Mei: J. J. van Koperen en A. H. M. Riksen; A. Zwemmer en J. M. Raijer; C. M. van Roode en P. Ph. Reinerie; H. Kreeft en R. H. Mak- kelie; J. Terol en J. Wakker; A. van den Berg en J. C. Spijkstra; A. T. H. Boesen en M. Langen; P. van Leeuwen en A. C. Cornet. Getrouwd 29 Mei: J. B. Noordman en A. C. van Heulen; H. G. Bottelier en G. G. Heere mans; G. Mr Groenendijk en I. Vcltman; A. G. van der Leij en M. Jongejans M. J. J. Zandwijk en C. van Bakel; C. J. van Heteren en M. E. Reijerts; J. P. van Dijk en A. E. Friedrich; G. J. A. Roosen en F. G. Klohsok; J. J. Stoop en C. A. GouweleeuwA. Weeze- poel en J. M. Orij; W. van Baaren en C. G. Smitz; F. Meijer en J. A. Ruigrok van der Werven; P. de Bruin en J. M. Hangjas; H. G. Jager en C. Eijskoot; A. G. ter Heerdt en J. D. Vries; P. A. Anspach en E. G. C. Dierman- se; D.van Drooge en C. M. Rootlieb; H. Cohen Rodrigues en C. van Hoorn; J. J. van Loon en H. van den Nouwland; H. J. Dorgelo en E. Weiz; H. C. Seijsener en D. de Jong; A. M. Hof en M. Polak. Bevallen 26 Mei: C. A. Tangermande Vos, d.;C. E. Verhoef—du Bois, z.; 27 Mei: C. M. KruijerKikkert, z.; 28 Mei: G. H. Fran- zenVos. d.; M. BrouwerKuijl, z.; C. J. Metzvan der Kolk, z. Overleden 27 Mei: E. C. LommerseRus man, 42 j., Kamperlaan J. P. van Buggenum, 65 j„ Kamperlaan; 28 Mei: J. Bijl, 59 j„ Gier straat; J. Schotman, 58 j., Spaarnoogsttraat; 29 Mei: K. den Dekker, 62 j„ Gasthuisvest. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Boschdijk Rotterdam en New-York naar Phi ladelphia 30 te Baltimore. Beemsterdijk 29 (n.m.) van Philadelphia naar Rotterdam. Binteldijk Vancouver naar Rotterdam 26 te Seatle. Bochkatrine Rotterdam naar Vancouver 28 van Cristobal. Statendam 29 van New-York naar Bermuda. HALCYONLIJN. Maasbrug Vla-ar dingen n. Pto Ferrajo p. 30 bungenes. Stad Vlaardingen 31 van Kirkeh.es te Vlaai* - dingen. Stad Zaandam 29 v. Savona naar Makri. Rozenburg Makri naar Rotterdam/Vlaardin gen 30 van Qran. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bandfontein (thuisreis) 30 van Las Pal-mas. Boschfontein (uitreis) 30 van Teneriffe. Jagersfontein (thuisreis) 31 te Antwerpen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk 30 van Amsterdam n. W. Afrika. Maaskerk (uitreis) 29 van Duala. Hercules (thuisreis) 30 van Las Palmas. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (thuisreis) 31 te Penang. Meerkerk 31 v. Rott. n. Yokohama. Gaasteirkerk (uitr.) 27 van Colombo. HOLLAND—AUSTRLIë LIJN. Aagtekerk (thuisr.) 31 van Melbourne. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Costa Rica 31 v. Amsterdam n. W.-Indië. Juno 31 v. Amsterdam n. Rotterdam. Theseus 31 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Euterpe 31 v. Bordeaux n. Amsterdam. Hermes 31 v. Bourgas te Rott. Agamemnon 30 van Faro naar Gibraltar. Ariadne 30 van Malaga te Amsterdam. Barneveld 31 van Hamburg te Antwerpen. Boskoop Ohili n. Amsterdam 30 te Antwerpen, Calypso 29 van Cadix te Ceuta. Ceres 30 van Constantza te Stamboul. Cottic-a R'dam n. Paramaribo 30 v. Madeira. Colombia 28 van Kingston (Ja) n. Pt. Limon. Fauna 30 van Venetië te Triëst. Ganymedes 30 van Malta naar Algiers. Merope 30 van Tarragone naar Valencia. Nereus A'dam n. Kopenhagen p. 31 Holtenau. Orion 29 van Cavalla te Piraeus. Orpheus 30 van Bilbao naar Santander. Titus 30 van Jaffa naar Haifa. Trajanus 30 van Hamburg te Amsterdam. Ulysses 30 van Izmir te Stamboul. Van Rensselaer Paramaribo n. Amsterdam 30 van Funchal. Venus 29 van Palermo naar Malta. Vesta Rotterdam n. Oran pass. 30 Gibraltar. Baarn Chili naar Amsterdam 29 te Iquique. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Maasland 30 v. Buenos-Ayres te Amsterdam, Bern-land 29 van Amsterdam te Hamburg. Waterland (uitreis) 29 te Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (uitreis) 31 Mei van Marseille. Slamat (uitreis) pass. 29 Perim. Kedoe (thuisreis) pass. 30 Finisterre. Modjokerto (thuisreis) 31 van Singapore. NED. IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatha 30 van Singapore n. Soesoe. Agnita 21 v. Curacao n. Engeland, Rouaan, Golf van Mexico. Mitra 1 te Perama ygrw., n. Volo, Saloni- ca, Constantza. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Aldebi (thuisreis) 29 te Santos. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tarakan (thuisreis) 31 te Genua. Johan van Oldenbarnevelt (thuisreis) 31 van Port Said. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Antilochus', Rotterdam n. Japan 29 v.Hong- kong. Deucalino, Japan n. Rotterdam 29 te Lon den. Phrontis, Amsterdam n. Java p. 30 Gibraltar City :f Cardif, Japan n. Rotterdam 29 te Singapore. City of Wellington 28 van Dairen naar Rot terdam. Memnon, Japan naar Roterdtam 31 te Pe nang. City of Wellington, Dairen n. Rotterdam 29 te Chingwangtao. Een gelasclit schip. Dezer dagen is op een Britsehe werf het tankstoomschip Marna te water gelaten. Dit schip is geheel gelascht en daarmede het grootste zeeschip, dat tot nog toe in Engeland op deze wijze gebouwd werd. Het lasschen heeft het voordeel, dat de pla ten zonder uitstekende kanten zijn verbonden, wat voor het reinigen van dit tankschip van groot voordeel is omdat de tanken vrij van naden en hoeken zijn. Inspectie met vliegtuigen. In verband met eenige door den politie-krui- ser Beskytteren uit te voeren herstellingen liet de Deensche regeering in de afgeloopen week de visscherij-inspectie langs de westkust, waar vele Nederlandsche, Belgische en Fran- sche vaartuigen het bedrijf uitoefenen, door watervliegtuigen verrichten. Invoer Deensche paling. Gisteren kwam de Nederlandsche motor- boot Helene binnen met een lading paling uit Kalundborg. Later ging het schip ter ontlos- sing naar Spaarndam verder. AANGEKOMEN. 31 Mei: Douglas s.-s. Goole Rimac s.s. Setubal Horutestroom s.s. Londen Drente s.s. Londen Plawsworth s.s. Sunderland VERTROKKEN 31 Mei: Drente slb. Nieuwediep De Fransche kabinetscrisis. Socialisten tot medewerking bereid. De republikeinseh socialistische partij, dé Fransch-socialisten en de neo-socialisten heb ben in een gemeenschappelijke vergadering besloten mee te werken aan de regeering. De beslissing ligt echter bij de S. F. I. O. socialisten, die eenstemmig hebben besloten iedere regeering te steunen, die de crisis en het fascisme wil bestrijden en de verdediging van de Fransche franc wil steunen. Dit is alleen gunstig voor een strijdkabinet en niet voor een kabinet op breederen grondslag, zooals Bouis- son wenscht. Bouisson schijnt ook de S. F. L O. socialisten te willen betrekken en zonder nieuwe besprekingen „plein pouvoir" te vragen.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5