HET NIEUWE AVONDBLAD Muilperikel. Opening van het Natuurbad „Velserend LAWNTENNIS. GOLF. DAMMEN. R.K. VOETBAL VOETBALNIEUWS 20e JAARGANG NO. 178 MAANDAG 3 JUNI 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets.,per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - XJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 30.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.—bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMU1DEN De zeevisscherij in April. Geldelijke uitkomst weer minder dan in 1934. De af deeling Visscherijen van het Depar tement van Economische Zaken deelt het volgende mede omtrent de zeevisscherij in de maand April 1935, waarbij de tusschen haakjes geplaatste cijfers betrekking hebben op de maand April 1934. Aan de zeevisscherij namen 422 (445) Ne- derlandsehe vaartuigen deel. Door Neder- landsche en vreemde vaartuigen werd vol gens voorloopige opgaven hier te lande aan gevoerd 2.725.192 K.G. (2.783.365 KG.) visch met een waarde van f 473.529 (f 517.687). In totaal waren 68 69) stoomtrawlers in bedrijf. In 135 (111) reizen brachten de stoomtrawlers te IJmuiden 1.619.003 K.G. (1.263.810 K.G.) Noordzeevisch aan, ter waar de van f 250.310 (f 219.553) of gemiddeld per reisdag 1049 K.G. (945 K.G.) en f 162 (f 164). Bovendien werd door een stoomtrawler, die bij de Loforden had gevischt, in 2 reizen 104.448 K.G. visch aangebracht, waarvoor f 5745 werd besomd. (In April 1934 brachten 2 stoomtrawlers, die aan de Westkust van Engelaiid en in het Engelsche Kanaal had den gevischt, bovendien in 2 reize"- °9.225 K.G. visch aan ter waarde van f 2C Te Zoutkamp voerden 2 (1) sleepboot trawlers in 9 (6) reizen 59.850 K.G. (16.950 K.G.) Noordzeevisch aan. ter waarde van f 2969 (f 2294). De vangst bestond voor een groot deel uit puf. 5 (3) anotortrawlers maakten 7 (5) Noord zeereizen en besomden voor 72.485 K.G. (33.425 K.G.) visch f 9591 (f 8.625) of gemid deld per reisdag 747 K.G. (539 K.G.) en f 99 (f 139). (Li April 1935 vischte bovendien nog een motortrawler aan de Westkust van Engeland en in het Engelsche Kanaal en besomde in één reis voor 17.030 K.G. visch f 1.130). Van de motorloggers namen 118 (112) vaartuigen aan de trawlvisscherij deel. In 341 (285) Noordzee-reizen werd 510.483 K.G. (544.560 K.G.) visch aangebracht ter waarde van f 148.583 (f 153.553) of gemiddeld per reisdag 179 K.G. (210 K.G.) en f 52 (f 59). (In April 1934 vischten bovendien nog een tweetal motorloggers aan de Westkust van Engeland en in het Engelsche Kanaal. In 3 reizen besomden zij voor 32.790 K.G. visch f 3.354), 6 (8) motorkotters maakten 24 (43) reizen en voerden 16476 K.G. (34.300 K.G.) Noord zeevisch aan ter waarde van f 3426 (f 6571) of 'gemiddeld per reis 687 K.G. (798 K.G.) en f 143 (f 153). Aan de trawlvisscherij langs de Nederland- sche Noordzeekust namen voorts 198 (218) kleine motorvaartuigen waaronder ook enkele kotters, en 19 (17) half gedekte en open zeil- vaartuigen deel. De motorkustvisschers maakten 692 (1104) reizen en brachten 207.994 K.G. (318.765 K.G.) Noordzeevisch aan ter waarde van f 34.806 (f 59.685) of ge middeld per reis 301 K.G. (289 KG.) en f 50 (f 54). Een Duitsche stoomtrawler voerde te IJmuiden in één reis 48.813 K.G. Noordzee visch aan, waarvoor f 1906 werd besomd. Voor zoover bekend namen 4 (10) Neder- landsche vaartuigen aan de visscherij met de zeevischzegen deel. In 4 (21) reizen werd 2473 K.G. (17.950 K.G. visch aangebracht ter waarde van f 354 (f 2800) of gemiddeld per reis 618 K.G. (855 K.G.) en f 89 f 133). Door 11 Deensche motorkotters, die met de zeevischzegen hadden gevischt, werd in 13 reizen 37.677 K.G. visch te IJmuiden aange voerd ter waarde van f 5912. Van de Vlaardingsche vloot waren 3 (12) stoombeugers in bedrijf. In 9 (34) reizen voerden deze vaartuigen te IJmuiden 44.101 K.G. (116.550 K.G.) beugvisch aan ter waar de van f 9703 (f 26.300) of gemiddeld per reisdag 507 K.G. (348 K.G.) en f 112 (f 79). Voor de drijfnetvisscherij op haring waren evenals in April 1934 geen Nederlandsche vaartuigen in bedrijf. Vacantie-Kinderfeest. Eloempjesdag op 8 Juni. Namens het Vacantie-Kinderfeest „Groot Umuiden" schrijft men ons: Sedert de groote vacantie van het jaar *28 wordt ieder jaar aan eenige honderden kin deren die, door de economische omstandig heden thuis, weinig kunnen genieten, een prettige uitgaansdag bereid. De benoodigde gelden daarvoor zijn steeds met veel liefde door de ingezetenen bijeengebracht. Kinde ren van 8 tot en met 12 jaar, afkomstig van alle scholen uit geheel IJmuiden gaan mede. Er wordt absoluut niet gelet op de politieke of godsdienstige richting der ouders. Het co mité vraagt alleen „hoe zijn de financieele omstandigheden van het gezin, waartoe het kind behoort?" Hoewel de tijd enorm slecht is, durft het comité het aan, nu reeds te zeggen: Het 8ste Vacantie-Kinderfeest gaat door. Vooral in IJmuiden is men. wanneer het het kind betreft tot offeren bereid. Wie geen dubbeltje voor het aangeboden bloempje kan missen, geeft minder,, maar geeft toch. Vele kleintjes ma ken één groote. Ingezetenen van IJmuiden stelt door uw financieelen steun het comité i in staat dit jaar alle kinderen, die voor het uitstapje in aanmerking komen, mede *e ne men. Laat één dag van de a.s. zomervakantie voor deze kinderen, een dag van stralead ge luk zijn. Koopt allen Zaterdag, 8 Juni het U ongeboden bloempje. Ongewenscht kerkbezoek. Inbraken in de Clir. Geref. Kerk en de Hervormde Kerk. Na de scholen schijnen thans de kerken door de heeren inbrekers als terrein hunner illegale actie te zijn gekozen. Zoowel de Chr. Gerefor meerde Kerk aan de Marconistraat als de Her vormde kerk aan de Kanaalstraat zijn in den nacht van Zaterdag op Zondag met een onge wenscht bezoek vereerd van een of meer leden van het inbrekersgilde, dat zoo langzamerhand zeer brutaal in zijn optreden begint te worden en waarvoor niets meer veilig blijkt te zijn. In de Chr. Geref. Kerk heeft men zich door het verbreken van een ruit in de consistorie toe gang tot het gebouw verschaft. Uit de bus der cathegesanten werd al het zilvergeld geno men; het kopergeld was voor de heeren klaar blijkelijk niet de moeite waard. Verder zijn de collectebussen in de kerk aan een onderzoek onderworpen. Uit den aard der zaak kon niet worden vastgesteld of ook een deel van den inhoud daarvan in de zakken der inbrekers te recht is gekomen. Op dezelfde wijze werd ingebroken in de Hervormde kerk, zoodat er niet aan behoeft te worden getwijfeld, dat dezelfde daders hier aan het werk zijn geweest. Ook hier werd de consistorie nauwkeurig onderzocht. De buit bestond uit den inhoud van een bus der Meis- jesvereeniging en van de Zondagsschool. Er waren aanwijzingen die deden vermoeden dat dezelfde personen die de schoolinbraken op hun geweten hebben, ook aan deze inbra ken schuldig zijn, ALIDA K.W. 169 IN AANVARING De Zaterdagmiddag binnengekomen motor- logger KW 169 „Alida" rapporteerde bij mistig weer op Zondag 26 Mei 1.1. in aanvaring te zijn- geweest met het Engelsche stoomschip Selby uit Huil. De Alida bekwaam schade aan den voorste ven, doch kon de reis al visschende vervolgen De aanvaring had plaats in de nabijheid van het vuurschip van Borkumriff. Aan de Selby werd nog gevraagd of de averij ernstig was, doch na ontkennend ant woord te hebben gekregen, zette ook dit vaar tuig de reis voort. DE VISCHOMZET IN MEI De omzet in den Rijksafslag gedurende Mei bedroeg slechts f 345.822, tegen f 436.758 in dezelfde maand van het vorig jaar, dus een achteruitgang van bijna f 91.000. In de eerste vijf maanden van 1935 was de omzet reeds f 333.554 minder dan in deze periode van het vorig jaar. IJMUIDER REDDINGSBRIGADE. Wegens ouderavond is de school niet be schikbaar, zoodat op Dinsdag a.s. geen cursus in E. H. B. O. zal worden gegeven. OLYMPIA-WANDELTOCHT Het bestuur van Olympia schrijft ons: Evenals de vorige jaren zal wederom op Luilakzaterdag een wandeltocht worden ge houden, die ditmaal in de richting Castricum aan Zee zal gaan. Het vertrek is bepaald om 8 uur van het Kennemerplein. Allen goed voorzien van brood en drinken en eventueel een regenjas. Voorts moeten al len gekleed zijn in tumkleeding (meisjes met- rok) en voorzien zijn van stevig schoeisel; dus s.v.p. vooral geen turnschoenen. Aangezien de terugtocht per trein of bus zal geschieden, waarvoor de kosten geraamd worden op f 0.25 gelieve allen bovengenoemd bedrag mede te nemen. Het belooft weer een prettige dag te wor den, zorgt dus allen op Luilak present te zijn! REEDS DRUK BEZOEK AAN DE ZWEMINRICHTING. Het weer is de -beste maatstaf voor het be zoek aan de zweminrichting. De vorige week steeg onmiddellijk het aantal baders, en be droeg het weekbezoek 1418. Het laagste aan tal bezoekers was op Vrijdag 31 Mei n.l. 72, terwijl Woensdag 29 Mei niet minder dan 397 zwemlustigen werden genoteerd. LIJK OPGiËVISCHT Zaterdagmiddag omstreeks half twee is tusschen de pieren drijvende gevonden het lijk van een manspersoon. Het is naar de begraafplaats overgebracht. „ZILVEREN SCHIJVEN" WEER IN ACTIE Hedenavond vindt op het terrein van N. A. S. B. te Driehuis een voetbalwedstrijd plaats tusschen een elftal van de „Zilveren Schij ven" (leden van de Damclub IJmuiden) en Fortuna van Driehuis. De wedstrijd begint te 7.15 uur. Ongetwijfeld zullen vele IJmuidenaren naar dezen wedstrijd komen kijken. Zij zullen dan zien, dat de D. C. IJ.-ers niet alleen kunnen dammen, maar ook voetballen. WORDT DE INVOER VAN ZOUTEVISCH GECONTINGENTEERD Naar wij vernemen is binnenkort te ver wachten een besluit tot contingenteering van den invoer van zoutevisch. Zooals bekend, hebben in het afgeloopen seizoen zoowel de trawlvisscherij als de beug- visscherij de nadeelige gevolgen ondervonden van de concurrentie, van Engelsche zijde. Vooral in Vlaardingen werd veel zoutevisch uit Engeland aangevoerd, en verkocht tegen zulk een lagen prijs, dat als de zouters daartegen wilden concurreeren, zij de visch moesten koopen tegen prijzen, die voor de reederijen niet meer loonend waren. (Naar verluidt zouden er onder handelingen gaande zijn om in Augustus te Amsterdam het we reldkampioenschap boksen zwaar gewicht tusschen Schmeling en Eaer te houden.) Neen, stel u voor dat Amsterdam Zoo'n wereldglorie zou beleven. Als dat eens voor elkander kwam, 'k Zeg u, dat dat een klap zou geven. Er zijn wel, heeft men mij verteld, Van zulke teerbesnaarde lieden. Die boksen, als het gaat om geld, Voor heel ons land willen verbieden. Dat is in Amsterdam gedaan, Hoezeer ook velen het betreuren, Als men voor geld zijn slag wil slaan, Mag 't daar figuurlijk slechts gebeuren, Hoe vreemd toch dat de „nooble kunst", Om met de Engelschen te praten, Zich niet kan koestren in de gunst Der Amsterdamsche magistraten. Wat hindert hun een bloedneus nou, Of een paar stukgeslagen ooren, Gevolgen van een watjekou, Als ze aan andren toebehooren. Wat deert een uitgeslagen tand, Of een paar dichtgebeukte oogen, Als die voor velen in het land Het „nobel kunsf'genot verhoogen. 'k Hoop dat de hoofdstad zoo meteen, Aan Schmeling en aan Baer zal gunnen, Dat zij zich in hun handgemeen, Ook hier door 't leven boksen kunnen. Er zijn, als ik het zeggen mag, Wel anderen in deze tijden Die, van bedenkelijker „slag", Niet open voor de vuist weg strijden. Terwijl dit open is en bloot, Zelfs handschoenen zijn voorgeschreven, Terwijl men zonder slag of stoot Zich zeker niet zal overgeven. De sport: munt uit een ander slaan Voldoet aan 't menschelijk verlangen En Amsterdam zou toch hieraan Ook nog een heele „mep" ontvangen. Neen, stel u voor, dat Amsterdam Dit muilperikel zou beleven, Als dat eens voor elkander kwam. Dan zou ik er geen cent voor geven. P. GASUS. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor IJmuiden en dé daar onder ressorteerende hulppóstkantoren werd gedurende de maand Mei 1935 ingelegd f 72252.64. Terugbetaald f 83139,64. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 27312. Scheepvaartbeweging. In de afgeloopen week kwamen hier binnen 61 stoomschepen, 16 motorschepen, 1 zeilschip, 1 zeesleepboat, tezamen 79 schepen tegen 65 schepen in dt week tevoren. Naar zee vertrok ken deze week 48 stoomschepen, 12 motor schepen, 1 zeesleepboot en 5 marinevaartui gen, tezamen 66 schepen tegen 70 schepen in de voorafgaande week. Uit en naar zee passeerden in de laatste week 145 schepen of 10 schepen meer dan in de voorlaatste week. Opleidingsschip aangekomen. Het te Rotterdam thuis'oehoorend opleiding schip voor de zeevaart „Bestevaer" is hier gis teren weer van den eersten oefentocht in de Noordzee aangekomen en aan één der steigers in de Buitenhaven gemeerd. VELSEN JAARVERGADERING KINDERVREUGD UITGESTELD. De uitgeschreven jaarvergadering der speeltuinvereeniging „Kindervreugd" welke Vrijdagavond j.l. zou plaats hebben, is we gens bijzondere omstandigheden uitgesteld tot 14 Juni a.s. op het zelfde uur. DEMONSTRATIE PARK MANèGE Zaterdagavond gaven de leden van de Park Manége onder leiding van den heer H. van Gameren een demonstratie op het terrein van Schoonenberg. Burgemeester Kwint woonde een deel van de demonstratie bij. Verschillende nummers werden door de kra nige rijdsters en rijders zoodanig uitgevoerd, dat bleek, dat zij de lessen van den instructeur ter harte hebben genomen. De uitslagen van de verschillende proeven van bekwaamheid luidden: Individueele dres- suurproef dames: le prijs mej. Bouman 64 p. 2e prijs mej. Graadt van Roggen 56 p., 3e prijs mevr. Krijger 55 p. Indivueele dressuurproeven juniores: le prijs Freddy Veening 57 p., 2de prijs Iti Veening 56 p. Hindernissen dames: le prijs mej. van Hattum, 2e prijs mej. W. Hout. Hindernissen heeren: le prijs de heer van Riessen, 2e prijs de heer v. d. Wal. In de pauze werd den instructeur namens de leerlingen een bloemenmand overhandigd. DRANKWET Bij Burgemeester en Wethouders van Vel is ingekomen een verzoekschrift van A. Roe lofse, van beroep kok, wonende te Purmerend om een verlof A, voor den verkoop van zwak- alcoholischen drank in de benedenvoor- en benedenachterlocaliteit van het perceel Bik- en Arnoldkade no. 13 te IJmuiden. Vóór 12 Juni 1935 kan een ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders voornoemd 'nbrengen. SANTPOORT. De gemeente Velsen bezit thans een attractie van den eersten rang. Niet alleen vele plaatselijke autoriteiten," maar ook tal van vooraanstaanden uit de zwemwereld waren tegenwoordig bij de offi- cieele opening op Zaterdagmiddag van het Natuurbad Velserend. En verder hadden vele andere belangstellenden gevolg gegeven aan de uitnoodiging de opening bij te wonen, zoo dat er tegen half drie een gezellige drukte heersebte rondom de oevers van de slechts ten deele gevulde bassins. Het was jammer voor de directie, dat tengevolge van een ontij dige weigering van de po-mpinstallatie, de ka novijver slechts ten deele gevuld, de bodem van het familiebassin over een groote opper vlakte nog droog was en ook het diepe basin maar juist voldoende gevuld was om de de monstraties, die gegeven zouden worden, mo gelijk te maken. Natuurlijk is deze tegenslag dien men inmiddels reeds te boven is geko men, mede een gevolg van de groote haast, waarmede men de laatste dagen heeft moeten werken om de inrichting op tijd gereed te krijgen. Op een plaats nabij het diepe bassin vond de openingsplechtigheid plaats. Hier heette de directeur der N.V. Natuurbad „Velserend" de heer Kok de aanwezigen welkom. Spreker zeide, het als een groot belang voor de ge meente Velsen en voor hemzelf te beschouwen dat deze inrichting er is gekomen, vooa- de ge meente, omdat zij een attractie rijker is ge worden, voor hemzelf omdat hiermede een stuk levenswerk is volbracht, dat tevens tot doel heeft, het voortbestaan van „Velserend" te bewerkstelligen. Velserend had een prikkel noodig, wélke men gevonden meent te hebben in de attractie van een openluchtbad. Een openlucM.bad "is in den geest van den tijd, maar niet nieuw want ook de Romeinen had den reeds openluchtbaden. Die waren echter alleen voor de rijken; in onzen tijd is dit niet meer zoo. In ons land vindt men de openlucht baden op de mooiste plekjes, zooals in Apel doorn, Bilthoven en Boekelo. Deze plek vond spreker bij uitstek geschikt voor 'n openlucht- bad. De heer Kok wees er nog op dat 19 Maart j.l. met den bouw begonnen werd, zoodat de inrichting in zeer korten tijd gereed is geko men. Door verschillende tegenslagen moet er, alhoewel heden de officieele opening plaats vond, nog veel gebeuren voordat gezegd kan worden, dat het werk af is. De heer Kok deel de daarna nog eenige bijzonderheden omtrent afmetingen der bassins mede; voorts dankte hij burgemeester Kwint voor zijn bereidwillig heid, het natuurbad te willen openen en hoopte, dat de burgemeester er vaak zal wil len vertoeven. Ten slotte bracht de heer Kok den architect den heer ten Broeke hulde voor zijn arbeid en dank voor de prettige samen werking en dankte hij de verschillende auto riteiten voor de verleende medewerking. Daarna verzocht de heer Kok den burge meester, de inrichting te willen openen en de vlag te hijschen. Alvorens hiertoe over te gaan, sprak burge meester Kwint eenige woorden. Hij zeide gaarne de uitnoodiging van de directie, het natuurbad te openen, te hebben aanvaard. Het gemeentebestuur van Velsen, zeide de bur gemeester, is zeer verheugd, dat onze schoone gemeente deze schoone inrichting rijk is ge- wroden. De directeur heeft gezegd, dat na tuurbaden in de schoonste deelen van ons land worden aangelegd; dit vindt spreker zeer vleiend voor onze gemeente. Wij staan op historischen bodem nabij de Ruïne van Bre- derode. Daarnaast ligt het oude Velserend, dat zich thans met dit moderne natuurbad aan den modernen tijd heeft aangepast. Spreker eindigde met den wensch, dat het Natuurbad „Velserend" evengoed als de Ruïne van Bre- derode den tand des tijds mag weerstaan. Burgemeester Kwint verklaarde daarna, de inrichting voor geopend. Onder luid applaus heesch hij de vlag. Hierna spreken nog mevrouw de Dood Koenen penningmeesteresse van den Kon. Ned. Zwembond en de heer B. G. Schuitemaker namens IJmuidens Bloei. De demonstraties. De demonstraties werden geopend door den heer J. Bongertman, die geassisteerd door eenige zwemmers en zwemsters het moderne zwemonderricht demonstreerde. Vervolgens voerden 12 dames-leden van Zignea (Haar lem) een fraai nummer figuurzwemmen uit, waarvoor zij een dankbaar applaus kregen. De Haarlemsche Reddingsbrigade toonde het aandachtige publiek daarna de verschillende grepen, toegepast bij het redden van drenke lingen, de dames Hamstra en Haase en de heeren Van der Voort. Denneboom en Schakel gaven een demonstratie schoonspringen, die eveneens veel succes en veel applaus kreeg. Natuurlijk ontbraken de komische sprongen ook nu niet op het programma. Met dit num mer, dat rondom het bassin groote vroolijk- heid veroorzaakte, werden de uitstekend ge slaagde demonstraties besloten. Behalve de reeds genoemden, werd het openingsfeest bijgewoond door de heeren P. Bosman, wethouder voor Sociale Aangelegen heden, den gemeentesecretaris, vele raadsle den, dr. L. S. Limborgh Meijer, directeur van den Gem. Geneesk. Dienst, M. Kampman, adj directeur Gas en Water, J. G. Koning, hoofd opzichter Bouw- en Woningtoezicht, E. W. de Boer, hoofdcommies ter secretarie alsmede door afgevaardigden van IJmuidens Bloei, Santpoorts Bloei en de Velser Zweminrichting. De Haarlemsche Zwambond was vertegenwoor digd door mevr. Knuijtvan Laar en de hee ren L. Brunt, J. Bongertman en P. Borst, ter wijl tevens aanwezig waren vertegenwoordi gers van verschillende zwemvereenigingen te Amsterdam, Zaandam en Utrecht. Ook de vorige eigenaar van Velserend, de heer A. Meijer bevond zich onder de aanwezigen. De Fransche Kampioenschappen. Zaterdag hebben van de Fransche kam pioenschappen de halve eindstrijden plaats gehad. De Engelschman Perry sloeg den Australiër Crawford in drie sets, namelijk met 63, 86, 63. De Duitscher Von Cramm sloeg den En gelschman Austin met 62, 57, 61, 57, 6—0. In de halve beslissing dames enkelspel sloeg mevrouw Mathieu (Frankrijk) de En gelsche speelster Scriven mei 86, 61. Mevrouw Sperling (Denemarken) sloeg mej. Jacobs (Amerika) met 75, 63. Kennemer Golfclut. Zaterdag en Zondag is op de banen van de Kennemer G. en C. C. te Zand voort de maan- delijksche wedstrijd gehouden, waaraan 39 spelers(sters) deel namen. De eerste prijs der dames werd gewonnen door mevr. Kern (10) met 2 up. Tweede was mevr. Bangert (18) met 1 down. Om den eersten prijs van de heeren zal over gespeeld worden door C. I. Graaf Schimmel- penninck en H. Mayer, die beiden 1 up ein digden. Derde was C. Dekker all square. A. Weyhausen kampioen der Kennemer Golfclub. Gisteren is op de banen van de Kennemer Golf en Country Club te zandvoort een 36 holes medalplay zonder handicap gespeeld om het kampioenschap van de club en tevens om den wisselbeker van den heer E. A. Velt- man. Tien spelers namen er aan deel. De uitslag van de eerste ronde, die 's mor gens gehouden werd, luidt: 1. M. Wetselaar 76. 2 A. Weyhausen 77. 3 Ir. T. F. Hubrecht 86. De uitslag van de tweede ronde luid: 1 A. Weijhausen 73, 2 M. Wetselaar 78, 3 Ir. T. F. Hubrecht 82. A. Weyhausen werd dus kampioen van de Kennemer G. en C. C. met 150. Tweede werd M. Wetselaar 154, derde ir. T. F. Hubrecht met 168. Damclub „IJmuiden". Op Woensdagavond 12 Juni zal in de feest zaal „List" aan de Prins Hendrikstraat te IJmuiden de feestelijke prijsuitreiking plaats hebben van de prijzen, behaald in de door de Damclub „IJmuiden" ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan georganiseerde nederlaag wedstrijden. De uitslagen. R K. Nederland—-R.K. België Om het landskampioenschap. S. D. O. U. C—Kolping 6—2 De seriewedstrijden van Ripperda. Eere-Af deeling: V.S.V. 2T.H.B. 1 5—3 lste Afdeeling: Kinheim 2VI. Vogels 1 22 (VI. Vogels met loten gewonnen.) 3e Afdeeling: VI. Vogels 3—V.V.B. 3 2—1 Kinheim 6—Schoten 4 &-_5 Nederlaagwedstrijden Juniores: Ripperda-Juniores—T.H.B.-Juniores 13 Eerste lustrum „Kenau". Bovengenoemde vereeniging vierde Zaterdag haar vijfjarig bestaan met een feestavond, waarvoor haar leden en genoodigden waren vereenigd in het gebouw Olympia. Kenau's voorzitter, de heer Zweres, opende met welgekozen woorden het feest waarbij hij een terugblik gaf op de afgeloopen jaren. Het bleek, dat Kenau in haair beginperiode moei lijketijden hadden meegemaakt, maar die had overwonnen. De H. V. B. was vertegenwoordigd door zijn voorzitter en penningmeester de heeren A. v. d. Aart en Chr. Boeree. Eerstgenoemde sprak bestuur en leden met een geestig speechje toe en bood bloemen aan. Deheer Schrama verzorgde het humoristi sche gedeelte van den avond; hij wist de aan wezigen den geheelen avond te amuseeren. Tijdens het bal .was het ook heel gezellig.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1