KOM. MED. VOETBALBOND RANGLIJSTJES. R.K. VOETBAL ZEILEN ROEIEN BOKSEN. Ajax voor het landskam pioenschap uitgeschakeld. P. S. V. bijna kampioen. Willem II degradeert naar de tweede en Roer mond promoveert naar de eerste klas. Haarlem eindigt de na-competitie met een 2-1 overwinning op G. V. A. V. DE UITSLAGEN. Kampioenschap van Nederland: Go ahead—Ajax 2—1 p, s. V.Velocitas 21 AFDEELING L Promotie derde klasse: HerculesDe Volewijckers 1i AFDEELING IV Promotie tweede klasse: palemigWillem n 1—3 MiddelburgRoermond 03 KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND, gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. p S. V. 6 5 1 0 11 21—10 1.83 Go ahead 6 3 2 1 8 11—10 1.33 Ajax 7 3 0 4 6 8—10 0.86 Velocitas 6 2 1 3 5 10—8 0.83 D, W. S. 7 0 2 5 2 3—15 0.29 AFDEELING IV. Promotie tweede klasse Roermond 6 4 1 1 9 21—9 1.50 Willem H 6 3 2 1 8 9—8 1.33 Middelburg 6 1 3 2 5 8—8 0.83 Palemig 6 0 2 4 2 9—25 0.33 Kampioenschap van Nederland P. S. V.-Velocitas (2-1) Deze laatste thuiswedstrijd van P.S.V. om het kampioenschap van Nederland trok niet zooveel toeschouwers als de vorige. Wellicht is dit toe te schrijven aan het dreigende weer. Toch is deze match spannender dan de vorige eest en wellicht is deze ontmoeting ook de zwaarste voor de Eindhovenaren geweest. P.S.V. wint den toss en kiest den wind in den rug. De Groningers zijn direct in den aanval doch deze wordt door Van Run en Lanegger met succes afgeslagen. Doch de Groningers komen spoedig weer terug. Dan zien wij P.S.V. in den aanval, waarbij Hun ting fraai voorzet, maar de linksback weet den bal onschadelijk te maken. Zoo gaat het spel snel op en neer. De aanvallen der Eind hovenaren zijn gevaarlijker, doch de schoten zijn slecht. Na ongeveer tien minuten krijgt Van Kooyk na een voorzet van De Visser een op gelegde kans, doch de P.S.V.'er mist. Even later ziet dezelfde P.S.V.'er kans om wederom uit een voorzet van De Visser op slechts drie meter voor doel hard naast te schieten Ook Velocitas krijgt eenige mooie kansen, doch zoowel Bonsema als De Groot schieten naast. Overigens zijn de schoten te tam om succes op te leveren. Zelfs komt Meulema een maal vlak voor het doel te staan, doch ook hü schiet naast. Zoo komt de rust, zonder dat een van de partijen gescoord heeft. Even voor de rust is het gaan stort regenen, doch het weer is na de hervatting gelukkig weer opgeklaard. Onmiddellijk zijn de Eindhovenaren in den aanval: zij weten de Groningers te overrom pelen. Na ongeveer 6 minuten geeft De Visser een scherpen voorzet, dien Hunting onhoud baar in een doelpunt omzet (1Oh Dit doelpunt brengt bij de Eindhovenaren zichtbaar verandering. Zij blijven sterk in den aanval, doch allengs weten de Groningers het spel te verplaatsen. Snel golft het spel op en neer, met P.S.V. iets meer in den aan val en iets gevaarlijker voor doel. In het laatste kwartier van den strijd ge beurt er nog heel wat. Plotseling weet Velo citas bij een sterk overwicht van P.S.V. door te breken; het is Meulema, die Boumans na een ^pass van Dë Groot het nakijken geeft In de resteerende minuten ontwikkelt zich een felle strijd om de leiding. Aan beide kan ten doen zich nog goede scoringskansen voor doch het P.S.V.-team komt langzaam maar zeker m de meerderheid. Alles wordt er op ze- zet om nog een overwinning te behalen. Ongeveer 6 minuten voor het einde geeft De Visser een voorzet. Brink wil den bal te rugspelen, doch heeft te laat bemerkt, dat Hunting achter hem staat. Deze weet den bal te bemachtigen en onhoudbaar te sco ren (21). Wel doen de Groningers nog enkele wan hopige pogingen om alsnog een gelijk spel te forceeren, doch in den staud komt geen ver andering meer. 't Einde komt met een kleine zege voor de Zuidelijken. Go Ahead-Ajax (2-1) Het Ajax-elftal was in dezen wedstrijd ge handicapt door het ontbreken van eenige spelers uit de voorhoede, doch de vervangers hebben zich uitstekend van hun taak "ge kweten. In de eerste helft vormde de ploeg van Ajax een beter geheel, dan die der Devente- naren. En aangezien Leo Halle aanvankelijk wat onzeker deed. ontstonden er dikwijls ge vaarlijke momenten voor het doel van Go ahead. Bij schoten van Bomvliet en Mulders stopte Halle den bal wel, doch hij kon het leder niet vasthouden, zoodat de achterspe lers er an te pas moesten komen om het weg te werken. De eerste goede tegenaanval van de De- ventenaren werd geleid door den linkervleu gel. Jan de Kreek ving den bal op en schoot hard in de goede richting, doch Webner wist onheil te voorkomen. Bij een volgend bezoek van den Go ahead-aanval werkte de Ajax- doelman het leder juist op de lat. Hoewel de meerderheid niet groot was. ging het meeste initiatief van de Amsterdammers uit; het had maar weinig gescheeld of Mul ders had den gasten de leiding gegeven, toen Fischer een lagen voorzet gaf. Eysink tracht te den bal nog te onderscheppen, hetgeen hem niet gelukte; rakelings vloog het leder langs den paal. Toen bij een vrijen schop t-egen Go ahead en een uitstekend schot van Blomvliet het leder naar het doel vloog, wist Halle twee maal achtereen goed te redden, waarmede hij tevens bewees zijn vorm te hebben terug gevonden. In de laatste minuut van de eer ste helft namen de Amsterdammers de lei ding op een oogenblik dat Goldenbelt en Leo Hallen elkaar verkeerd begrepen, waar van Blomvliet profiteerde door den bal over den uitgeloopen doelman heen in het net te koppen. (01). In de tweede helft was de wedstrijd totaal van karakter veranderd. Het was niet meer Ajax. dat den boventoon aangaf. Jan Halle gaf bij Go ahead het goede voorbeeld; met fraaie passes dwong hij de tegenpartij tot een defensieve houding. Het duurde niet lang of Koopman bracht den stand op 11. Vijf minuten later hadden de Deventenaren reeds een voorsprong genomen, toen. de Ajax-ver- dediging zoodanig in het nauw werd gedre ven, dat een der achterspelers het leder in eigen doel werkte. (21). Met verrassende uitvallen probeerden de hoofdstedelingen het overwicht der roodge len te breken, doch verder dan een schot van Mulders kwam het niet. Een gevaarlijk moment ontstond, toen scheidsrechter van Welzenes aan Ajax een vrijen schop toeken de. Hard schoot Anderiesen op doel, maar even fraai wist Leo Halle den bal weg te stompen. Daarna kreeg Go ahead verschil lende mooie kansen om den voorsprong te vergrooten. Met onveranderd en strijd kwam het einde van dezen wedstrijd die door de Deventenaren verdiend werd gewonnen en welke door ongeveer 18000 toeschouwers werd bijgewoond. BUITEN DE COMPETITIE. ZwaluwenReading (65) Op het N.A.C.-terreln werd Zondagmiddag voor zeven duizend toeschouwers de wedstrijd ZwaluwenReading gespeeld. Het was aanvankelijk niet te zien, dat de Zwaluwen, waarbij Caldenhoven, Van Houtum en De Kok vervangen waren door Van der Linden (N.A.C.), Bool (H.V.V.) en Kools (N.A.C.), de zege zouden behalen. In een geweldigen stortregen werd begon nen. De Engelschen waren onmiddellijk in den aanval. Bij de Zwaluwen vlotte het sa menspel aanvankelijk niet. Daarvan profi teerden de Britten; door een paar fouten van keeper Pötgens, die een zwakke plek in den Zwaluwenploeg bleek, hadden de gasten na twintig minuten een 30 voorsprong. Tech niek en positiespel waren bij de Engelschen het best verzorgd en daar de middenlinie der Zwaluwen zich aldoor op verdedigen moest toeleggen, was de aanval vrijwel op zichzelf aangewezen. Daarbij kwam, dat Mijnders bij na niet in het spel betrokken werd; dat was jammer genoeg, want toen de D.F.C.'er wat meer te doen kreeg, deed hij altijd wat goeds met den bal. Hij was het dan ook, die een keurig tegenpunt maakte na een snellen ren (1—3. Als de regen is opgehouden, komen de Zwaluwen er beter in. Hun combinatie sluit beter; het Engelsche doel komt meermalen in gevaar. Simons en Van Spaendonck. welke laatste Brokken vervangt, missen eenige kan- MAANDAG 3 JUNI 1933 Voor betere Heren Modeartikelen Joh. Elzer Q Trompslr. 22 ZELFBINDERS OR AT IS. (Adv. Ingez. Med.) sen. Maar Mallée deed het beter uit een vrijen schop en kogelde onhoudbaar in (2—3). Kort daarop verschalkte de Engelsche mid- voor Sait de Zwaluwen-verdediging (24. De Zwaluwen komen nu geweldig opzetten. Speciaal door het prachtige spel van Adam op den rechtervleugel. Hef'1 je doelworstelingen ontstaan, waarbij Jörissm een kans benut (34), met welken stand de rust ingaat. Het tweede gedeelte geeft een ander beeld. Men kan kan niet zeggen, dat de Engelschen ver in de minderheid bleven, doch de aan vallen der Zwaluwen waren veel gevaarlijker. Reeds na 7 minuten benut Spaendonck een keurige pass van Simons (44). Deze gelijkmaker brengt een geweldig vuur in de Zwaluwenploeg. Mijnders is nu de man die den aanval steeds weer leidt. Hij geeft een goeden voorzet, dien Simons uitstekend benut (54). Kort daarop weet Van Spaendonck een voorzet van den D.F.C.'er in te koppen (64) De Engelschen verkleinen door een goed schot van den rechtsbuiten den achterstand (6—5). Met dezen stand kwam het eind. De uitslagen. RK. NederlandRK. België Om het landskampioenschap. S. D. O. U. CKolping 25 NederlandBelgië (62) Zondag heeft bovengenoemde wedstrijd te Heemstede plaats gehad. Het Nederlandsch elftal was als volgt sa mengesteld Doel: Pot. Achter: Gigengack en Lint, Midden: Keijzer, Pik en Soomers. Vóc Koning, Geijbels, Beerenschot, Van der S^-^e en Hol. In begin zit er nog weinig teekening in den s i. Verder dan de backs brengen de re spectieve aanvallen het niet. Ten slotte slaagt de Belgische midhalf Gaignage er in het eerste schot te lossen, dat echter naast gaat. Het is de Hollandsche voorhoede, welke het eerst los komt. Een tweetal hoekschoppen zijn hiervan het voorloopige resultaat. Uit de 2de kopt Beerenschot den bal juist over. De Belgen spelen in het veld heel aardig, doch men krijgt in de eerste minuten van den strijd toch reeds den indruk, dat hun aanval weinig produc tief zal zijn. Onverwacht neemt de Hollandsche ploeg na 4 minuten spelen reeds de leiding, v. d. Sande komt wij voor keeper Verreijcken, die het harde schot van den Rotterdammer weet te stoppen, doch den bal niet klemvast krijgt. Geijbels krijgt het terugspringende leder voor zijn voeten en bedenkt zich geen moment. (1—0). Gaandeweg wordt de Hollandsche ploeg ster ker. De Belgen zorgen door snelle uitvallen voor de noodige variatie en het is eigenlijk jammer, dat de gasten bij herhaling binnen het strafschopgebied de kluts kwijt raken. Hol schiet dan nog eens hard over, waarna het tempo iels verslapt. Dat het Hollandsche overwicht in deze periode geen doelpunten op levert is voor een niet onbelangrijk deel te wijten aan het uitstekende werk van den Bel gischen linksback Jacobs, die het onze rech tervleugel geducht lastig maakt. Tien minuten voor de rust krijgt Holland Burgemeester Kwint hijscht de vlag bij het Natuurbad „Velserend". een vrijen trap te nemen wegens te laag kop pen van Van Overbeke. Keijzer plaatst den bal voor het Belgische doel, waar v. d. Sandc zijn kans waarneemt door in lastige positie nummer twee voor de Hollandsche ploeg te scoren. 20. Het laatste gedeelte van de eerste helft wordt dan nog zeer interessant. Eerst kon Pot zijn talenten toonen bij een goeden kopbal van Gaignage. Zes minuten, voor de rust komt dan toch eindelijk een Belgisch tegenpunt. Ten- grootenhuize passeert onze verdediging om vervolgens Pot met een onhoudbaar schot van korten afstand te passeeren. 21. De vreugde in het Belgische kamp is echter van korten duur. Twee minuten later lost Hol een geweldig hard vleugelschot, dat doel treft en zelfs door het net heen vliegt. 3—1. Scheids rechter v. Bürger laat dan nog eenige minuten te lang doorspelen, doch er komt geen veran dering in den stand. In de tweede helft scoort Van der Sande na veertien minuten (41). Tien minuten later heeft deze wederom succes (51). Dezelfde speler maakt even latetr het halve doziin vol (61). De Belgische rechtsbuiten verkleint den achterstand tot 6—2, waarmee het einde komt, Het V. V. V.-voetbal-tournooi te Beverwijk. De voorzitter van de V. V. V., Mr. A. Moens, neemt zijn gemak bij een conferentie met scheidsrechter Wesselink en den secretaris van Kïnheim. Nat. wedstrijden Haarl. Jachtclub. Zondag hield de Haarlemsche Jachtclub op het Noorder-Buitenspaame en den Mooien Hel haar jaarlijksche voorjaarswedstrijden. Hoewel het aantal inschrijvingen wel groo- ter had kunnen zijn (de Pampus-klasse ont brak zelfs geheel) werd er toch met veel ple zier gezeild en felle strijd gevoerd. Het viel te betreuren, dat het weer gun stiger was, want de wind liet -de zeilers soms leelijk in den steek. Tegen het einde van den middag ging de wind -zelfs geheel liggen en ontaardde de wedstrijd in een drijfpartij, zoodat voor enkele klassen de baan afgekort moest worden. In de 12-voetsjollenklasse wist de opko mende Haarlemsche zeiler Evers op den eer sten prijs beslag te leggen, terwijl de beide overigen in de handen der Zaankanters vie len. Van dezen wist Van Lijnen Noomen des middags fraai eerste te worden, vóór mevr. Bernhard-Albers, welke jollenzeilster den helmstok weder ter hand heeft genomen. In de Regenboogklasse werd de strijd voor namelijk gevoerd tusschen de „Saenden" van Leen de Wit en de „Swan" van A. J. ten Hoeve. H. Schmitz van de Haarlemsche Zeilver- eeniging was tegen deze matadors nog niet opgewassen, maar slaagde er toch in, in den ochtendwedstrijd Van der Meij, geen onbe kende overigens, achter zich te laten. Bij de sharpies was E. G. v. d. Stadt onbe twist de sterkste. De overige prijzen in deze klasse gingen alle naar Amsterdam. In de B-jollen behaalde „de Wig" van Minderhoud den eersten prijs. De overige deelnemers, allen Haarlemmers, streden hardnekkig en wisselden vaak van plaats. Ten slotte werd Ev. de Visser tweede. In de BM-klasse was Spangberg van „het Nieuwediep" uit Amsterdam verreweg de sterkste. Hofstede en Breitenstein streden hevig om de tweede plaats, welke eerstge noemde met gering verschil wist te bezetten Na afloop van de wedstrijden deelde Ko Ion el De Visser met een kort woord -de prij zen uit. De uitslagen luiden: 12-voetsjollen A: 1 Windekind II, H. Evers, 2 Ans, G. Landsman; 3 Jager, G. v. Lijnen Noomen. 2de wedstrijd: 1 Jager. 2 Anny, mevr. D. H. C. Bernhard-Alberts, 3 Ans. 12-voetsjollen B: 1 Wig, A. K. H. Minder houd; 2 Elf, Ev. de Visser; 3 Windekind II, H. van Suylekom. BM-klasse: Beide wedstrijden: 1 Kemp haan, J. B. Spiingberg, 2 Tarzan, II. M. Hof stede. 12 M2. sharpie-klasse: 1 Stierop, E. G. v. d. Stadt. 2 All Weather, Jac. Stap, 3 Wa tergeus. W. Goedegebuurcn. 2de wedstrijd; 1 Stierop, 2 Hiphaan, Fer- werda, 3 Watergeus. Regenboog-klasse; 1 Saenden, L. de Wit, 2 de Swan, A. G. ten Hoeve. 2de wedstrijd:: 1 Swan, 2 L. de Wit. De wedstrijden van Hollandia. Het Spaarne neemt aan vijf nummers deel. De inschrijvingen voor roeiwedstrijden van Hollandia op 14 en 15 Juni luiden als volgt: 4-riems (lichte ploegen): Argo, Njord. 2-riems (ovem. beg.): Nereus, Amstel, Njord. 2-riems Jun. A)Argo, Triton, Spaarne, Laga. 4-riems (Jun. B)Argo, Triton. Skiff (Ovem. beg.): Njord Skiff (Jun. B.)Hoop. 4-riems (ovem. beg.)Argo, Triton. Nereus, Laak, Leijthe, Amstel, Njord. 8-riems (Jun. A)Laga, Willem in, Nereus, Amstel. Skiff (Jun. A): Spaarne, Poseidon, Leijthe, Amstel, Njord. 2-riems (Sen.) 4-riems (Jun. A): Amstel. Laga. Njord. 2-riems (Juni. B): Nereus, Willem III, Njord. 4-riems (Sen.)Hoop. 8-riems (Jun. B)Triton, Maas, Laga, Njord. Skiff (Sen.)Hoop, Maas, Willem Hl. 8-riems (Sen.)Triton, Nereus, Laga, Njord 2-riems (z. stuurman) 4-riems (z. stuurman)Laga, Njord. Double sculling Skiff (lichte roeiers) 3-riems (dames)Nereus, Hoop, Axsa, Vliet. 4-riems (dames): Laak, Hanze. Double sculling (dames): Maas. Skiff (dames)Maas. Stijlroeien 4-riems (dames sen.)Spaarne, Hunze, Willem III. Stijlroeien Skiff (dames sen.)Hoop, Arsa. Stijlroeien 4-riems ovem. (dames Jun.): Nereus, Kon. Dordr. R. en Z.V., Spaarne, Leijthe, Vliet, Amstel. Stijlroeien Skiff overn. (dames Jun.): Spaarne, Willem III. Wereldkampioenschap Bantam- gewicht. SANGCHILLI WERELDKA MPIOEN. Uit Valencia: Te Valencia had Zondag een bokswedstrijd plaats tusschen den wereld kampioen Al Brown in het bantamgewicht, en zijn uitdager, den Spanjaard SangchillL Deze wedstrijd ging over 15 ronden. Sang- chilli werd alleszins verdiend winnaar op punten verklaard, zoodat de Spanjaard daar mede den titel van wereldkampioen bantam gewicht verwierf. Voor de eerste maal heeft hiermee een Spaansche bokser den titel van wereldkam pioen behaald. Wereldkampioenschap midden gewicht. MARCEL THIL BLIJFT WERELDKAMPIOEN. Uit Madrid: Voor 25.000 toeschouwers had Zondag te Madrid in de open lucht een boks wedstrijd plaats tusschen den wereldkampioen in het middengewicht Marcel Thil (Frankrijk) en zijn Spaanschen uitdager Ignacia Ara. Thil werd overwinnaar op punten. Zaterdagmiddag is liet Natuurbad „Veiserend" geopend. Overzicht van het groote bad en de schitterende omgeving.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3