HET NIEUWE AVONDBLAD Pers-modernisme. '20e JAARGANG No. 180 WOENSDAC 5 JUNI 1935 IJMUIDEP COUPANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y3 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; 400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; f 30.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.—bij breuk van boven- en/of onderbeen: 50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN Het Radiokompas. Werkend op de uitzendingen dei* omroep- stations. De uitvinder ir. Krüsi. In 1930 werkte 'bij den radiodienst van de Western Air Express in de Vereenigde Sta ten een jong Zwitsersch ingenieur, Geoffrey Gottlieb Krüsi geheeten. Men kende toen na tuurlijk al het gebruik van radiobakens. Deze bakens geven automatisch een vastge steld radiosignaal af, dat stations (schepen, vliegtuigen, etc.) welke van een radiorich- ting-zoeker voorzien zijn, kunnen peilen om zoodoende hun koers bij slecht zicht te kun nen bepalen. Bij ons zijn b.v. de Nederland- sche lichtschepen, die van een radiobaken voorzien zijn (Noordhinder met de letters NR, Maas met MS en Terschelling met TG), vooral duidelijk hoorbaar op hun golflengte van 941 resp. 979 meter. Het riobaken van Waalhaven werkt op 819 meter en geeft als herkenningssein SSS. Hoewel deze inrichtingen in het bijzonder voor vliegtuigen over het algemeen goed functionneerden, hadden zij toch het na deel vrij veel van den piloot te eischen, die steeds ingespannen moest zitten luisteren naar de uitgezonden geluidsignalen. Het blind vliegen, waarbij men doorloopend op den stand der diverse navigatie-instrumenten moet letten, is op zichzelf al een vermoeiend werk en als dan bovendien nog nauwkeurig moet worden geluisterd naar de uitzendingen van een radiobaken, wordt er eigenlijk wel wat te veel van een vliegtuigbestuurder ge vraagd. Zoo kwam ing. Krüsi er toe om te gaan zoeken naar een instrument, dat beter zou kunnen voldoen dan een radiobaken. En na veel en langdurig experimenteeren kwam hij tot zijn radiokompas, een uitvinding, welke van groote waarde bleek te zijn, doch die evenals aan zoovele onderzoekers vóór hem, den armen Krüsi, geen geld in het laad je gebracht heeft! Het principe, waarop Krüsi zijn kompas had geconstrueerd, bleek goed te zijn, nadat de Amerikaansche Leger Luchtvaart zijn in strument beproefd had. Toen 'kreeg de ge lukkige uitvinder een aanstelling tot inge nieur bij dezen dienst. Hij moest echter van alle rechten op zijn kompas afstand doen. Het radiokompas werd nu zoodanig ge schikt gemaakt, dat het een practisch bruik baren vorm voor inbouw in vliegtuigen kreeg', het werd lichter gemaakt en onder alle mo gelijke omstandigheden zorgvuldig beproefd. Langzaam maar zeker werd dit apparaat het belangrijkste hulpmiddel bij het blind- vliegen der legervliegtuigen en duizenden landingen zonder eenig zicht werden met succes uitgevoerd. Natuurlijk werd alles zeer geheim gehouden, daar het 's lands verde diging betrof. Toen men aan den vooravond stond van het instellen van een luchtverbinding over den Stillen Oceaan deed zich een bij uitstek gunstige gelegenheid voor om de waarde van Kriisi's uitvinding afdoend te bepalen. Een Douglasmachine werd er in 't geheim mee uitgerust. Aangezien het ging om proef vluchten werden de ramen uit de cabine ge nomen en vervangen door dural-platen om toch maar gewicht te winnen. Dit deed de Amerikaansche sensatiepers schrijven, dat deze machine zonder iemand aan boord naar Honoloeloe zou vliegen en uitsluitend door middel van de radio bestuurd zou worden. In werkelijkheid was een en ander minder sensationeel. Daar het radiokompas op de uitzendingen van omroepstations werkt, wil de men zich er alleen van vergewissen of de sterkte en draagwijdte van deze stations voldoende zouden zijn om een vliegtuig den weg te wijzen over den Stillen Oceaan. Ver der wilde men vaststellen of de radio-uitzen dingen van schepen benut zouden kunnen worden en tenslotte of het practisch mogelijk zou zijn om in volle zee kleine drijvende zen ders te verankeren, die automatisch door loopend seinen zouden uitzenden voor dit doel. Het idee der radiobakens dus, die reeds algemeen gebruikt worden. De Douglas orienteerde zich tijdens zijn vlucht op de draadlooze seinen van verschil lende schepen en toen hij naar zijn basis terugkeerde, precies op den juisten koers, was het dik van mist. De bereikte resultaten waren zoo overtuigend, dat het radiokompas van Krüsi werd gepromoveerd tot het be langrijkste navigatie-instrument bij het blindvliegen en bij het vliegen over routes, waar normaal orienteeren niet mogelijk is. Op het principieele van het radiokompas komen wij in iwlaend artikel nader terug. W. Botsing in de Visschershaven. Kapitein van motorlogger geschorst. De Raad voor de Scheepvaart deed uit spraak inzake: a. de aanvaring tusschen de motorloggers „Noordster I" KW. 67 en „Gijsbert Karei van Hogendorp" KW. 110 in de Visschershaven te IJmuiden; b. de klacht van den Inspecteur-Generaal voor de Scheepvaart t.egen den kapitein van den motorlogger „Noordster I" KW. 67, wegens het niet voor onmiddellijk gebruik gereed zijn van de luchtfluit. De Raad is van oordeel dat deze aanvaring is te wijten aan de schuld van de „Noordster I" KW. 67, die de binnenkomende „Gijsbert Karei van Hogendorp" K.W. 110 in den weg is gekomen, zonder dat dit schip zulks tijdig kon bemerken. Het is zeer begrijpelijk, dat de KW. 110 de haven binnenkomende, meende, dat de KW. 67 de haven wilde verlaten om zich naar zee te begeven. Toen zij bemerkte, dat de KW. 67 dit niet wilde doen, doch zich naar de Haring haven wilde begeven, was het voor de KW. 110 te laat om een aanvaring te voorko men. Harerzijds had de KW. 67 echter zeer ge makkelijk de aanvaring kunnen voorkomen. Zij had daartoe verschillende wegen kunnen inslaan. Vooreerst had zij, toen zij een logger uit de richting van de sluis zag komen, kun nen wachten inplaats van den ingang van de haven te versperren. Ook had zij ervoor kun nen zorgen, dat de bmnenkomende K.W. 110 tijdig van haar voornemen om naar de Haringhaven te gaan op de hoogte ware ge weest. Zij gaf echter geen enkel sein, omdat, zooals de kapitein verklaarde, de fluit defect was. Het is echter onverantwoordelijk van den kapitein van de KW. 67 om te gaan varen, terwijl de fluit niet in orde was. Hij wist dit, zooals hij zelf verklaarde, voordat hij van den kant afging. De klacht is dus gegrond. Een straf van schorsing acht de Raad hier geboden. Het is onmogelijk om in en bij de Visschershaven veilig te varen, wanneer de schepen zich niet van een fluitsein kunnen bedienen. Mitsdien straft de Raad den aangeklaagde door hem de bevoegdheid te ontnemen om als kapitein te varen voor den tijd van acht dagen. VISCHAUTO SLOEG OVER DEN KOP. Tusschen Hippolytushoef en Den Oever op Wieringen is een met zeevisch beladen auto, eigendom van en bestuurd door den 28-jarigen H. S. uit IJmuiden en op weg naar Groningen, door het breken van de achteras van den weg in den zachten berm terechtgekomen en in volle vaart over den kop geslagen. Het afge broken dubbele achterwiel kwam enkele tien tallen meters verder terecht zonder iemand te hebben geraakt. Ofschoon de cabine totaal versplinterd werd en zoodanig in elkaar was gedrukt, dat men nauwelijks meer ruimte voor één persoon aanwezig achtte, zijn di chauffeur en zijn metgezel, de heer L. H. uit Bussum, die den wagen onderweg had aange houden met verzoek tot Leeuwarden te mogen mederijden, zonder eenig letsel of zelfs schram uit de ruïne te voorschijn gekropen. Uit den met de wielen naar boven gekantelden truck werd de visch op een uit Den Oever ontboden vrachtauto overgeladen en naar Groningen vervoerd. VISCHIMPORT IN DUITSCHLAND. De invoer van versche en bewerkte visch in Duitschland uit het buitenland is dit jaar iets grooter geweest dan in het overeenkom stige eerste kwartaal in 1934. De waarde is echter afgenomen. De bedragen uit de laat ste 5 jaren luiden: K.G. Rijksmark 1935 87.605.700 15.404 1934 84.943.400 16.369 1933 95.847.300 16.585 1932 93.765.200 22.045 1931 118.529.400 38.898 VISSCHERIJ IN DAVIS-STRAAT. Een IJslandsche combinatie heeft in Dene marken het stoomschip Nord-Amerika, 2647 bruto register.ton groot, aangekocht om daar mede de visscherij in de Davis-Straat te gaan uitoefenen. Het schip is herdoopt in Anana. LICHTSCHIP BINNENGEHAALD. Het lichtschip Noord-Hinder is voor den tijd van ongeveer vier weken vervangen door een roode lichtbrulboei, gemerkt „Noord- Hinder". Verdere bijzonderheden worden ver meld in de Berichten aan Zeevarenden. HOUT VOOR DE PAPIERFABRIEK. Het Britsche stoomschip Marklyn is van Ar changel aangekomen met een lading hout voor de papierfabriek. IJZER VERSCHEPIN G. Het Deensche stoomschip Ragnhild is in bal last van Zeebrugge aangekomen om bij de Hoogovens een lading ijzer in te nemen. Visscherij nieuws in een notedop. De Eveline IJM. 115 is Dinsdag weer naar zee vertrokken. De Utrecht en de Schoorl zul len deze week (Woensdag of Donderdag) volgen. De Robert William en de KW 122 (beide KW stoomloggers) worden voor de haringvisscherij klaargemaakt. De Hoop IJM. 46 werd opgelegd, doch dit is slechts voor een paar dagen. (De Sjah van Perzïè wil in zijn actie ter moderniseering van zijn land den sluier der vrouiven af schaffen en hij heeft zijn dochters, Sjahdokt en Mahdokt geheeten, hierin reeds het voorbeeld laten geven en haar tevens doen leeren autorijden.) De Pers moet meegaan met den tijd, Daar komt tenslotte ook de Sjah Mee., op het (Perzische) tapijt, Al komt hij dan wat achterna. In 't Westen vindt de Pers haar taak In het ontsluieren al lang. Dat is als doodgewone zaak Reeds tal van jaren aan den gang. Maar de ontsluiering der vrouw, En dan in letterlijken zin. Dat doet een Sjah zelfs niet zoo gauw, Daar treedt hij slechts met aarzling in. Hij roept zijn dochters bij elkaar, Elk nog een jeugdige prinses, En hij zegt vaderlijk tot haar: Ga, geef aanschouwelijke les. Bestuur je auto, vast van hand, En laat je sluier in 't paleis, Toer als moderne vrouw door 't land. Ga heen, ik wensch je goede reis. De Pers is er niet bij geweest, Toen hij dit tot zijn dochters zei, Maar vast bracht hij 't in dezen geest, Zijn naasten bij ten naastenbij. Ik ben benieuwd, hoe het verloopt Met deze Pers ontsluiering, Zal hij bereiken, wat hij hoopt? Traditie is een machtig ding. 't Kan zijn, dat menige Perzin Verzucht, als zij het paar ontmoet, Voor i k zooiets moderns begin, Bedenk ik mij nog driemaal goed. Stel dat er nou eens iets gebeurt En dat ik iets in scherven rij, Dan word ik ouderwetsch bekeurd En Sjah noch Ma(h) dokt ooit voor mij. P. GASUS. Middenstandscentrale Velsen. jJ<g Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Algemeene Ledenvergadering. In de bovenzaal van hotel Augusta hield het departement IJmuiden van de Maatschappij tot Nut tot Nut van 't Algemeen een alge meene ledenvergadering, welke slechts matig bezocht was. De voorzitter ds. F. F. Milatz opende de bij eenkomst, waarna de secretaris, de heer C. Luchsinger, tot lezing der notulen van de vo rige vergadering overging. Ze werden onge wijzigd goedgekeurd. De heer A. P. Roza bracht als administrateur der Nutsspaarbank het jaarverslag van deze instelling uit. Daar dit reeds enkele weken ge leden in de plaatselijke pers verschenen is, gaf de heer Roza een globaal overzicht. De verlies en winstrekening sluit met een voordeelig saldo van f 10.229.94. Dit bedrag werd aan de reserve toegevoegd. De posten totalen van inleggers beliepen over 1934: hoofdkantoor f 695.733,95 bijkantoor Willebrordstraat f 426.036,01 bijkantoor Santpoort f 17.013,75 In totaal f 1.138.783.71 De reserve bedraagt op het oogenblik f 58 933,54. In het geheel werden over het afgeloopen jaar 1934 296 nieuwe boekjes uitgegeven; vorig jaar was dit aantal 240. De spaarbank verheugt zich dus in een groote belangstelling, zoo dat de heer Roza de mededeeling kon doen, dat hedenavond te Velsen-Noord een bijkantoor geopend wordt, het derde der bank in onze gemeente, Wijker- straatweg 212; dit bijkantoor is geopend des Woensdagsavonds van 79 uur. In de vacature van den heer P. Pool, lid van den Raad van Toezicht der Nutsspaarbank, werd bij acclamatie benoemd de heer pastoor L. Rinkel. De heer Pool achtte het n.l. in verband met zijn ziekte, van belang te bedanken voor deze functie. De beschrijvingsbrief naar de Algemeene Vergadering der Maatschappij te Amsterdam werd in het kort gememoreerd, terwijl tot afgevaardigde naar deze vergadering de secre taris, de heer Luchsinger, benoemd werd. Daarna sloot de voorzitter met dank aan de leden voor hun opkomst de vergadering. SUPPORTERSVEREENIGING DE DAAD. Op de jaarvergadering der supportersver- een iging De Daad, de steunorganisatie voor de vier cultureele vereenigingen der moderne arbeidersbeweging, werd het nieuwe bestuur als volgt samengesteld: de heeren H. van Dokkum, voorzitter; J. H. ten Hagen, secreta ris; M. Brand, penningmeester. G. van Bug- num en W. Boersma, commissarissen. De bijeenkomst, welke een feestelijk karak ter droeg, werd opgeluisterd door de welwil lende medewerking der arbeiders tooneelver- eeniging' PALVU, welke een 1-acter opvoerde, getiteld „De Macht der Vrouw". De heeren G. Warnez (xylofoon) en H. van Dokkum Jr. (piano) gaven enkele populaire duetten ten beste, die eveneens bij de in bevredigende getale aanwezig zijnde vergaderingbezoekers veel succes mochten oogsten. IJMUIDEN'S A CAPPELLA KOOR. IJmuiden's a Cappella koor. dirigent Piet Grin Jr., zal deelnemen aan het concours te Santpoort uitgaande van het Noord-Hollandsch Zangersverbond. Actie voor stroomprijsverlaging voor allen. Het bestuur van de Middenstandscentrale Velsen heeft vergaderd in het lokaal van den heer Denrmers in de Trompstraat naar aan leiding van een brief ingekomen van het Prov. Bestuur van Noord-Holland als ant woord op het door de Centrale verzonden adres inzake de tarieven van het P EN., te vens verband houdend met het onderhoud tusschen Gedeputeerde Staten en een delega tie uit het bestuur der Centrale. Door de directie van het P.E.N. was een nauwkeurig onderzoek ingesteld naar het stroomverbruik en de betalingen hiervoor door afnemers te IJmuiden behoorende tot de winkeliers of neringdoenden en bepaalde straten omvattende in IJmuiden en IJmui den-Oost. Dit uitvoerig rapport, dat veel bespreking ontlokte, had tot gevolg, dat de actie dooi de Centrale ingesteld, krachtig zal worden voortgezet met het doel stroomprijsverlaging voor allen ook voor de kleine afnemers. Ter vergadering was ook aanwezig een der leden van Santpoort's Bloei, welke vereeni- ging besloten heeft om door zitting te ne men in het bestaande Comité aan de te voe ren actie deel te nemen. Zeer waarschijnlijk zal binnenkort een vergadering worden be legd, waarin ook namens de directie van het P.E.N. besprekingen zullen plaats hebben en inlichtingen zullen worden gegeven. CHR. GEMENGD KOOR „LOOFT DEN HEER". Het Christelijk Gemengd koor Looft den Heer" dirigent de heer Steven Jansen uit Am sterdam zal a.s. Maandag 2en Pinksterdag een reis naar Almelo ondernemen om deel te nemen aan het Groot Nationaal Concours. Het koor komt uit in de hoogste afdeeling ge mengde koren. Als verplicht werk zingt het koor „Zonnegang" van Isr. J. Olman en als vrij werk „Koren" van Alfons J. Vranken. Dit is vermoedelijk de laatste maal dat Looft den Heer zal uitkomen in een wedstrijd, ge zien de voorgenomen plannen dat het koor voortaan zich op oratoriumwerken zal gaan toeleggen. TENTZENDING. De bijeenkomsten die sinds Zondagavond gehouden worden in de Zendingstent aan den Velserduinweg. zijn tot dusver druk be zocht geweest. Donderdagavond zullen Ds. J. W. v. d. Meene en Vrijdagavond Ds. W. Kroeze als spx-ekers optreden. VEREENIGING VOOR ZWAKZINNIGEN ZORG. Het bestuur der Vereeniging voor Zwak zinnigenzorg heeft zich gewend tot vrijwel dezelfde dames die vroeger het damescomité voor een bazar hebben gevormd, met het ver zoek op Donderdagavond 6 Juni samen te komen in de B.L.O. School in de Houtman straat. Dan zullen besprekingen gevoerd wor den over de mogelijkheid weer een comité van actie op te richten. VELSEN BURGEMEESTER KWINT BEZOCHT SCHOLEN. De burgemeester van Velsen, mi". M. M. Kwint, heeft Dinsdagmiddag in gezelschap van den chef van afd. Onderwijs, den heer Clir. W. Suwerink een bezoek gebracht aan de R.-K. meisjesschool aan den Zeeweg in IJmuiden-Oost. Daar zijn hem bloemen aan geboden. Ook heeft mr. Kwint de R.-K. school in Driehuis bezocht, waarvan de leerlingen hem hebben toegezongen. Ook daar ontving de burgemeester bloemen. De voorzitter van den R.-K. Schoolraad, notaris J. H. A. M, Anten heeft den burgemeester toegesproken en zijn erkentelijkheid betuigd voor het be zoek. Mr. Kwint heeft hierna eenige woor den van dank gesproken. POSTDIENST GEDURENDE DE PINKSTERDAGEN. De directeur van het Post- en Telegraaf kantoor maakt bekend, dat het hoofdkan toor IJmuiden en het hulppostkantoor te Velsen op de beide Pinksterdagen zullen zijn opengesteld als op Zondagen. Op den 2den Pinksterdag kunnen aan te teekenen stukken worden aangeboden. Op den len Pinksterdag bestaat te IJmuiden en te Velsen gelegenheid tot afhalen van correspondentie als op Zondagen; op den 2den Pinksterdag worden één briefpost- en één pakketpostbestelling uitgevoerd, welke te circa 9 uur zullen aanvangen. Het hulpkantoor IJmuiden-Oost en de post agentschappen Kennemerlaan en Zeeweg te IJmuiden en het postagentschap te Driehuis gem. Velsen blijven op beide Pinksterdagen gesloten. DRIEHUIS plaatsgeeootem: Door onze lens gesnapt. KASSIER BOERENLEENBANK. In plaats van den heer M. Uitendaal is tot kassier van de afd. Driehuis—Velsen van de Coöp. Boerenleenbank benoemd notaris J. H. M. A. Anten. L. DIJKSEN. De heer L. Dijksen werd geboren in 1889 op Texel. Na de H.BB. te Amsterdam te heb ben afgeloopen vertrok hij naar het buiten land, waar hij werkzaam was op Scheep vaartkantoren om de praktijk van het Scheepvaartwezen en de vreemde talen te bestudeeren. Eerst verbleef hij drie jaar in Gothenburg in Zweden, daarna drie jaar in Danzig en tenslotte een jaar of drie in En geland, in Bristol en later in Londen. De oor log dwong hem in 1916 naar Nederland terug te keeren, waar hij onmiddellijk als land- stormplichtige in militairen dienst moest. Als luitenant verliet hij den dienst na de mobi lisatie, In 1920 is hij in het reederijbedrijf van Bakker en Dijksen gekomen, en 'hij maakte deel van die zaak uit tot 1930, toen hij di recteur werd van de Vereenigde Scheeps agenturen welke functie hij nog bekleedt. De heer Dijksen is nu reeds een jaar of twaalf vice-consul van Zweden en indertijd, toen het consulaat nog niet was opgeheven, ook waarnemend vice-consul van Engeland. Hij vervult voorts nog de functie van secre taris van het Ned. Roode Kruis afd. Velsen en van bestuurslid van de Reddingsbrigade. FAILLISSEMENTEN VAN 4 JUNI 1935 H. J. Ph. van Blanken, portier, wonende te Haarlem. Coltermanstraat 9 rood. Curator Mr. A. Bruch, alhier. F. de Vries, garagehouder, wonende be LTmui den-Oost, Wijk aan Zeeërweg 70. Curator Mr. F. M. Hagemeyer, alhier. W. Reijnders, koopman in zuivelproducten, wonende te Haarlem, Reigerstraat 6. Curator Mr. P. Tideman, alhier. W. M. Rooyers, pedicure, wonende te Heem stede, Heemsteedschedreef 39. Curator Mr. L. J. Venhuizen te Heemstede. G. Post, handelende o. d. firma Jan Ris en Co., wonende te Koog aan de Zaan, Zuideinde. Curator Mr. Jan Lieuwen tc Purmerend. J. van der Kaay, bloembollenhandelaar, wo nende te Hillegom, Leidschestraat 181. Curator Mr. L. J. Venhuizen te Heemstede. de nalatenschap van Alida Clasina Vreeken weduwe Noorda, in leven wonende te Haarlem, Saenredamstraat 50. Curator Mr. M. van Tou lon van der Koog, alhier. H. J. J. de Waart, kapper, wonende te Velsen, Faizantenlaan 27. Curator Mr. L. V. Hoog, alhier. Rechter-Comcmissaris: Mr. Th. F. Raedt. Opgeheven zijn wegens gebrek aan actief de faillissementen van: E. Coster, koopman in galanterieën, wonende tc Zaandam, Ged. Oude Gracht 4850. Cura tor Mr. H. H. Riepma te Edam. P. Beentjes, groentehandelaar, wonende te Haarlem, Besoekistraat 32. Curator Mr. J. O. Baron te Beverwijk. P. P. Beentjes, wonende te Heemskerk, Duin voorweg 24. Curator Mr. J. O. Baron tc Bever wijk. C. Beentjes, tuinder, wonende te Heems kerk. Curator Mr. J. O. Baron te Beverwijk. A. Beentjes wed. J. Glorie, wonende te Heemskerk. Curator Mr. J. O. Baron te Bever wijk. R. Burger, los werkman, wonende te Heems kerk, Spoellaan 6. Curator Mr. J. C. Baron te Beverwijk. de firma Meyer en Co., Nikkel- en Bronsfa- briek „De Goede Hoop", gevestigd te Zaandam, Otterspad 1 en hare firmanten: F. Meyer, wo nende te Zaandam, Otterspad 1 en E. Puym- broeck, wonende te Amsterdam, Bloemgracht 87 huis. Curator Mr. L. V. Hoog, alhier. C. Eichhorn, voorwerker, wonende te Haar lem, Lekstraat 9. Curator Mr. H. J. Hoppe, alhier. G. J. Vas, melkventer, wonende te zaan dam. Curator Mr. Jan Lieuwen te Purmerend. S. Schipper, paardentransporteur, wonende te Haarlem, Kokstraat 14. Curator Mr. H. J, Hoppe, alhier.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1