Bestrijding der werkloosheid Plannen der Provincie Noord-Holland Een commissie van voorlichting voor de ge meentebesturen is al benoemd. De oprichting van een Economisch-Technologisch Instituut wordt voorgesteld. Dit instituut zal ook de financiëele behoeften der industrie verzorgen. Heï ongeluk" mèf "den Dieseltrein. Tegen wagenbestuurder een maand geëischt. Zes ministers ïn He wolleen. Bezoek aan verschillende vliegterreinen. In de vergadering der Prov. Staten van Noord-Holland van 27 November 1934 werd om prae-advies in handen van Ged. Staten gesteld een voorstel van de leden der Staten F. van de Walle c.s. betrekking hebbend op een drietal onderwerpen; a. de instelling van een Commissie, welke van voorlichting zal kunnen dienen voor de gemeentebesturen, om te komen tot uitvoering van bepaalde werken, en welke Commissie ook activeerend en stimuleerend zal kunnen op treden; b. de oprichting van een Economisch-Tech- nologisch Instituut voor deze provincie; c. een onderzoek naar de mogelijkheid van het oprichten van een industriebank voor Noordholland. Blijkens de toelichting zijn voorstellers de opvatting toegedaan, dat in dezen tijd van werkoosheid door alle overheidsorganen, en dus ook door het Provinciaal bestuur, alles moet worden gedaan, om tot een doeltreffen de uitbreiding van de werkgelegenheid te ge raken, hetgeen h.i. niet alleen uit een econo' misch, maar ook uit een moreel oogpunt ge- wenscht is. Zij meen en, dat het ter hand nemen van werken bij wijze van werkverruiming of werk verschaffing door gemeenten en waterschap pen herhaaldelijk afstuit op de gebrekkige technische outillage van deze lichamen en zien daarom heil in de instelling van een commis sie, welke aan de besturen van genoemde lichamen van advies zal dienen en tevens ge meenten en waterschappen, welke geen vol doende initiatief ontwikkelen, tot het schep pen van werkgelegenheid zal stimuleeren. Ged. Staten zijn bij hun onderzoek tot de overtuiging gekomen, dat een dergelijke Com missie nuttig kan werken en tot uitbreiding van werkgelegenheid kan bijdragen. De Minister van Sociale Zaken heeft in middels reeds aan een verzoek van Ged. Sta ten voldaan en voor deze provincie een Rijks commissie (als in Gelderland bestaat) inge steld. (Van de samenstelling en installatie deden wij reeds mededeeling.) De bedoeling is, dat de Commissie voorloo- pig iederen Maandag zitting zal houden, en de vertegenwoordigers van de gemeentebesturen zullen alsdan in de gelegenheid zijn zaken, de werkverschaffing betreffende, aan de Com missie voor te leggen. Wat de oprichting van een Economisch- Technologisch Instituut voor deze provincie betreft, merken Ged. Staten op. dat voorstel lers op het standpunt staan, dat zoowel met het oog op de toeneming van de bevolking als met het oog op de veranderde structuur van de wereldhuishouding, verdere industrialisatie van ons land noodig is. Zij achten de mogelijkheid om voor het normale bevolkingsaccres in landbouw of handel blijvende werkgelegenheid te vinden vrijwel uitgesloten en zien het eenige middel om aan de wassende bevolking blijvende werkgelegenheid te bieden in uitbreiding van de industrie. Deze industrialisatie mag h.i. niet aan het toeval worden overgelaten, maar de industrie mogelijkheden dienen systematisch te worden opgespoord en doelbewust moeten de voor waarden worden geschapen, waardoor deze mogelijkheden kunnen worden verwezenlijkt; hierbij achten zij een taak voor de overheid weggelegd, daar alleen door voortschrijdende industrialisatie een gedeelte van de werk- loozen, welker verzorging thans grootendeels ten laste van de overheidslichamen komt, aan blijvend werk kan worden geholpen. Als één van de middelen om verdere in dustrialisatie te bevorderen, zien zij de op richting van economisch-technologische insti tuten door de overheid. Zij zijn van oordeel, dat stichting van een centraal instituut door de Rijksoverheid do voorkeur verdient boven het stichten van regionale instituten, maar, nu de Regeering, blijkens uitlatingen van den Minister-President, daartoe nog geen stappen wenscht te doen, meenen zij, dat het aanbeve ling verdient ook in Noordholland tot stich ting van een provinciaal instituut over te gaan. Met de Kamers van Koophandel en ook met voorstellers zijn Ged. Staten van meening, dat een centraal instituut, in het leven te roepen door de Rijksoverheid en werkend in nauwe aansluiting met de organisaties, welke thans reeds bemoeienis hebben met de industrie, de voorkeur verdient boven provinciale instituten. Ged. Staten zijn van oordeel, dat, zoolang de Rijksregeering de instelling van een cen traal instituut afwijst, en zoolang de bestaan de instellingen niet ten volle voldoen aan de eischen, hierboven omschreven, op het terrein van de bevordering van de industrie ook voor de provincies in het algemeen een taak kan zijn weggelegd. Deze provinciale bemoeienis zal dan echter aan een tweetal voorwaarden moeten voldoen. In de eerste plaats zal zijn een aanvullend karakter moeten dragen, in dien zin, dat zij zich bepaalt tot datgene, wat door de bestaan de centrale organisaties nog niet wordt ver richt, opdat dubbel werk wordt vermeden en dat zij plaats vindt in nauw contact met ge noemde organisaties. Bovendien zal de provinciale bemoeienis oi. in zoodanigen vorm moeten worden gego ten. dat zij, zoodra de mogelijkheid daartoe bestaat, kan plaats maken voor of opgelost worden in de bemoeienis van een centraal in stituut, door de Rijksregeering in het leven geroepen. Wat de door de voorstellers uitgesproken wenschelijkheid van het instellen van een onderzoek naar de mogelijkheid van het op richten van een Industriebank voor Noord- holland betreft geven Ged. Staten de opvat tingen van voor- en tegenstanders van de oprichting van zelfstandige industriebanken weer. Er kunnen daaruit twee conclusies wor den getrokken. In de eerste plaats de conclusie, dat de fi nanciering van de kleine en middengroote industrie in ons land in het algemeen als ge volg van de structuur van ons bankwezen te wenschen overlaat en dat zulks inderdaad een belemmering kan vormen voor verdere in dustrialisatie. Hieromtrent zijn wel de meeste deskimdigen het eens en hun opvattingen loopen eerst uiteen, wanneer het gaat over den te volgen weg om in bedoelde leemte te yoorzien. De tweede èonelusie is, dat aan. industrie-J 'financiering op langen termijn een groot risico verbonden is en dat dit risico slechts voor een deel zal kunnen worden ondervan gen door een goede outillage van de betreffen de bank (Economisch-Technologisch Insti tuut). Vooral de omstandigheid, dat de gelden voor langen tijd zullen worden vastgelegd, brengt in deze tijden van groote economische ver schuivingen groote risico's met zich mede. Mag de Provincie Noordholland een dergelijk groot risico op zich nemen? Het College van Ged. Staten zou deze vraag slechts dan bevestigend durven beantwoorden, indien op goede gronden mocht worden aan genomen, dat aan oprichting van een indus triebank voor deze provincie inderdaad be hoefte bestaat en de verwachting mocht wor den gekoesterd, dat de werkzaamheden van een dergelijke bank er toe zouden bijdragen de ontwikkeling van de industrie in Noord holland te bevorderen. In dat geval zou het aanvaarden van een risico als bovenbedoeld verantwoord zijn. Naar de meening van Ged. Staten ontbreken echter thans nog voldoende aanwijzingen, dat de bedoelde verwachtingen met eenig recht mogen worden gekoesterd. De omstandigheid, dat de financiering van de klein- en middengroote industrie in ons land in het algemeen te wenschen overlaat, zegt op zichzelf nog niet, dat ook in Noord- holland behoefte bestaat aan een instituut, hetwelk zich die financiering ten doel stelt. Om te kunnen beoordeelen, of een dergelijke behoefte al dan niet bestaat, zou men gegevens moeten hebben, welke thans niet ter beschik king staan; men zou b.v. moeten weten, welken omvang bedoelde bedrijven in deze provincie hebben en daarnaast of ook de klein- en middengroote industrie in deze pro vincie moeilijkheden ondervindt bij het vin den van industrieeele credieten. Ged. Staten zijn van meening, dat een voor deze provincie in het leven te roepen econo misch-technologische dienst mede aan de financiering van de industrie in deze provin cie dienstbaar moet worden gemaakt, en niet alleen in dien zin, dat deze dienst het vraag stuk van de industrie-financiering in zijn onderzoek betrekke, maar ook aldus, dat hij, zoo noodig, directe bemoeienis met die finan ciering hebbe, door als bemiddelaar op te treden tusschen de credietbehoevende ihdus- trieelen en de kapitaalverstrekkers. Indien uit het onderzoek zou blijken, dat de door het bureau eventueel te verleenen be middeling onvoldoende zou blijken om de be staande bezwaren te ondervangen, kan het vraagstuk van de industrie-financiering door de Prov. Staten nader onder het oog worden gezien, indien niet de Rijksregeering intüs- schen tot oprichting van een centraal finan cieringsinstituut mocht zijn overgegaan. Geen verbeurdverklaring van de „Juno". Thans alleen boete geëischt tegen den kapitein. De officier van Justitie van het gerechts hof van Taihokoe heeft, naar V.D. uit Tokio meldt, in de zaak van den in beslag genomen olietanker „Juno" tegen den kapitein een boete van 2000 yen geëischt. De officier was van meening, dat er geen noodzakelijkheid bestond het schip in beslag te doen nemen. In lagere instantie te Takao was op 27 April een vonnis in deze zaak uitgesproken, waarbij hei schip verbeurd werd verklaard. „Serbadjadi" maakte winst. Officier acht grove schuld aanwezig. Het ernstig ongeluk met een Dieseltrein, dat Zondag 5 Augustus van het vorige jaar in de hoofdstad nabij het Weesperpoortstation is geschied, heeft Vrijdag een nasleep gehad voor de rechtbank te Amsterdam. Naar men zich zal herinneren en naar reeds is gemeld, betrof dit ongeluk Dieseltrein no. 611, een z.g.n. voortrein die 's morgens om 9.35 uur was weggereden in de richting Utrecht. Vlak na dit vertrek is het eerste rijtuig op ongeveer 160 M, van het perron in de linkerflank aangeredendoor den tender van een locomotief van den dat perron bin- nenrijdenden stoomtrein 1369, welks spoor het spoor van den uitrijdend en Dieseltrein kruis te met het gevolg, dat de linkerwand van het voorste deel van 't rijtuig geheel werd open gescheurd en de zitplaatsen ter linkerzijde met groote kracht "werden vernield en door een geworpen, waardoor een aantal passagiers lichamelijk letsel opliep. Thans had zich te verantwoorden de 34- jarige te Utrecht woonachtige wagenbestuur der bij de Ned. Spoorwegen W. C. J. L., die den Dieseltrein had bestuurd en wien ten laste was gelegd, dat het aan zijn grove schuld te wijten is, dat gevaar is ontstaan voor het verkeer door mechanische kracht over een spoorweg der Ned. Spoorwegen. Verd. is namelijk, aldus de dagvaarding weggereden niettegenstaande het voor zijn trein geldende, bij het station staande uit- rijsignaal duidelijk op onveilig stond. Nadat verschillende getuigen waren ge hoord, waarbij enkelen verklaarden, dat zij den stationsopzichter een beweging met den arm hadden zien maken en „klaar" hadden hooren roepen, was het woord aan den Of ficier van Justitie. Spr. zeide, dat de berechting van een zaak als de onderhavige in ons land gelukkig een zeldzaamheid is. Het reizen per trein in ons land is een veilige zaak en daarom is het dus te meer te betreuren, dat door onop lettendheid van den verdachte dit ongeluk zich heeft voorgedaan. De onachtzaamheid van verdachte is in drie onderdeelen te splitsen. Hij is ten eerste weg gereden, geheel ten onrechte in de meening verkeerend dat het vertreksein was gegeven, ten tweede en dat acht spr. zeer erg hij door 't uitrijsignaal gereden, terwijl dit op onveilig stond. In de derde plaats heeft hij te laat gezien dat de stoomtrein in aan tocht was, terwijl hij deze reeds op 100 M. afstand had kunnen zien. Spr. achtte het ten laste gelegde bewezen; tegenover de fouten, door verdachte begaan, kan weinig goeds geplaatst worden. Het ver weer van verdachte is op verscheidene pun ten niet sympathiek geweest. Met alle feiten rekening houdende en de ernst van het feit op den voorgrond stellende eischte de officier een hechtenisstraf van één maand. De verdediger, mr. Wasland-er uit Utrecht, merkte, wat de hoofdvraag betreft, op, n.l. of het uitrijsignaal op het oogenblik van ver trek op veilig heeft gestaan, dat hij de ver klaringen der seinhuiswachters daaromtrent stellig niet opzettelijk onjuist zou willen noemen. Wel lijkt het mogelijk, dat dezen zich langzamerhand bepaalde voorstellingen zijn gaan vormen. Voorschrift is dat het personeel van het seinhuis een veilig signaal weer op onveilig terugzet, wanneer blijkt dat de weg nï-et veilig Is. PI. stond voorts uitvoerig stil bij de verkla ringen van den stationsopzichter, den heer Van Ewijk. Er isvolgens hem voldoende reden om met de verklaringen van dezen ge tuige uiterst voorzichtig te zijn. Vreemd komt het pl. voor dat deze getuige, toen hij den trein zag wegrijden, geen maatregelen heeft genomen om hem tegen te houden, ook al was zijn lichamelijke gesteldheid niet orde. Het komt pi. dan ook voor dat men mag aannemen, dat de heer Van Ewijk in feite in het geheel niet geschrokken was, toen hij den trein zag wegrijden omdat hij het sig naal op veilig had zien staan. Ook de hoofd conducteur heeft, naar gebleken is, niet geweten, dat- er gevaar dreigde. Grove schuld aan den kant van verdachte concludeerde pl. allerminst bewe zen: het ongeluk is aan een samenloop van omstandigheden te wijten geweest, zoodat er. mocht de Rechtbank tot een veroordeeling overgaan, alleszins reden is voor clementie. Uitspraak 21 Juni. Bestemd tot afschrijving en reserve. Het verslag luidt o.m, als volgt: De rubberoogst 1934 leverde een netto winst ad f 199.477 (20.196) te verminderen met: in terest ad f 48,116 (48.591); salarissen en on kosten ad f 25.925 (25.749); tantièmes f 9581 waarna een winst blijft ad f 115.853. Deze winst (v. j. verlies f 26.147, na aanwending van 27.996 reserve ten bate der winst- en ver liesrekening) wordt als volgt aangewend: voor afschrijving op de boekwaarde der landcon- cessies f 25.000, voor overdracht naar de re kening „Reserve voor afschrijving op de boek waarde der aanplantingen"' f 90.781, f 71 over te brengen op nieuwe rekening. De rubberproductie bedroeg 2.312.476 h. kg. droge rubber (v. j. 2.095.376 h. kg.), welke bij realisatie een bruto-provenu leverde van 493.466 (286.123) of dooreen 21,34 ct. per 2 kg. (v. j. 13.66 ct.) De boekwaarde van den aanplant is gemid deld f 551.87 (v. j. f 565.60). In het algemeen kan de stand der aanplan ten op alle ondernemingen bevredigend tot goed genoemd worden. De oudste boomen op de onderneming „Serbadjadi", zijnde die, welke reeds 25 jaren en meer geleden werden uitgeplant, loopen in productie achteruit. Het ligt in de bedoeling over te gaan tot geleide lijke rejuvenatie. Het spreekt vanzelf, dat de op die wijze te verkrijgen nieuwe tuinen uit sluitend! met hoogwaardig materiaal zullen worden beplant. Inbrekers maakten groote buit. Te Rustenberg (gem. Ursem) bij Alkmaar, is een inbraak gepleegd, vermoedelijk door drie Amsterdamsche visschers, waarbij ver scheidene kostbaarheden zijn gestolen, n.l. gouden en zilveren sieraden, vijf hypotheek- acten en twee spaarbankboekjes, in totaal een waarde van ongeveer f 21.000 vertegenwoor digend. NIEUWE AARDAPPELVERVOER- REGELING. Ter aanvulling van reeds vroeger ge publiceerde berichten inzake het af loopen van de aardappelvervoerregeling, wordt van officieele zijde nog op het volgende gewezen. De erkende handelaren, die minder dan 10.000 K.G. aardappelen in voorraad hebben, kunnen de door hen betaalde heffing toch gerestitueerd krijgen, indien zij hun voor raden bijeenbrengen tot een hoeveelheid van 10.000 K.G. of meer en voor deze hoeveelheid door een hunner als vertrouwensman een restitutie-aanvrage laten indienen. Uiteraard kan een kleinere hoeveelheid voor 14 Juni ook nog op de gewone wijze gedenatureerd worden, daar pas op dien da tum de huidige regeling en dus ook de resti tutie der heffing bij denaturalisatie ver valt. Voorts wordt de aandacht van belangheb benden er op gevestigd, dat tegelijk met de geheele vervoerregeling ook de regeling voor restitutie ton behoeve van liefdadige instel lingen komt te vervallen, zoodat de daarvoor in aanmerking komende instellingen van dien aard, die noe voorraden hebben, waarop geen re.riitutie heeft plaats gehad, tijdig voor 14 Juni haar aanvragen daartoe moeten in dienen. V olk'enbondsvereenigingen congresseeren te Brussel. Van 8 tot en met 12 Juni zal te Brussel het jaarlijksch congres plaats hebben van de Union der Volkenbondsvereenigingen van welke d.e Vereeniging voor Volkenbond en Vrede de Nederlandsche afdeeling vormt. Het congres staat onder leiding van het Italiaansche lid van het bestuur, den heer A. Giannini, die ook de met het congres samenvallende zitting van het Bureau en van den Raad zal voorzitten. De Nederlandsche afvaardiging naar dit congres zal bestaan uit mr. J. Limburg te 'c Gravenhage, mevr. mr. C. Bakkervan Bosse te 's Gravenhage, mej. L. C. A. van Eeghen te Doorn, mevr. C. A. Kluyver te 's Gravenhage en de heeren H. Ch. G. J. van der Mandere te 's Gravenhage, dr. G. van Kaalte te 's Gravenhage en mr. A. van Rijckevorse! te Hertogenbosch. Vrijdagmiddag om tien minuien over twaalf is op het met vlaggen versierde vliegveld Wel schap het toestel de „Sperwer" met aan boord een aantal ministers met hun dames, geland. Na Vrijdagmorgen om half tien van Waal haven te zijn vertrokken is de ..Sperwer" eerst naar Haamstede gevlogen, waar om kwart voor elf vlot werd geland. Van Haam stede ging de tocht naar Vlissingen waar om elf uur geland werd. Om 11.09 uur werd uit Vlissingen gestart en nadat de „Sperwer" eerst boven de Wereldtentoonstelling, welke te Brussel wordt gehouden, had gevlogen, werd naar Eindhoven gekoerst, waar men, zooals boven vermeld om 12.10 uur aankwam. Te Eindhoven werd het gezelschap ontvan gen door den loco-burgemeester van Eindho ven, den heer Engeland, de wethouders Van der Putt en Buskens en den havenmeester ingenieur Kastendijk. In het restaurant werd de koffie gebruikt. Minister Colijn in formeerde naar den economischen toestand van Eindhoven en vervolgens naar de afme tingen van het vliegveld Welschap. Prof. dr. Ir. Gelissen nam daarna van het gezelschap afscheid en ging met zijn auto, die in Eindhoven stond, naar Maastricht. Precies te half één vertrokken de minis ters, nadat de ..Sperwer" nog een rondvlucht boven Eindhoven had gemaakt, in de richting van Helmond. De reis ging vandaar naar Twente, waar de lunch werd gebruikt. Te ruim half vier was men weer op Schiphol aanwezig. ZONDAG 9 JUNI. HILVERSUM. 301 M. 8.55 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 AVRO. 5.00 VARA. 8.00 AVRO. ZA'TERD'A''G 8 JtTTSTI Ï935 Zoom: 7.10 Astronomische lezing J. de Jager* 7.30 N. de Klijn (viool) en J. Jong f<yrseh' 8.00 Herh. SOS-berichten: 8.03 Vaz Dias; 8JÓ „De avonturen der eerste Hollandsohe Lucht schippers", spel van Falkland, bew. van Duim m.m.v. VARA-tooneel o.l.v. W. v. Cappeiw en Jan Musch. i. d. pauze gramofoonpiaten- 10.00 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot; Uqq Pianorecital I. Rossican en gramolbonmuTipi- HUIZEN 1875 M. K 8.30—9.30 NCRV 10.30—12.00 12.15—12.00 NCRV. KRO. .55 Gram.pl. 9.00 Postduivennieuws. 9.05 Tuinbouwpraatje S. S. Lantinga. 9.30 Orgel spel J. Jong. 9.45 A. Pleysier: Van Staat en Maatschappij. 10.00 Gram.pl. 10.30 Kerkdienst uit de Ver. v. Vrijz. Herv. te R'dam, Voorg.: Ds. G. Westmijse. Orgel: G. de Vries. Mmv het Vrijz. Herv. Kerkkoor. 12.00 Klokkenspel en Uurslag van de „Petrus Banden-kerk" te Hil- varenbeek. 12.05 Filmpraatje L. J. Jordaan. 12.30 Disco-nieuws. 1.00 J. Godefroy: Het schil derij van de maand, 1.20 Kovacs Lajos en zijn orkest. 2.00 Boekenhalfuur. 2.30 ..Een Mid- zomernachtsdroom", blijspel van Shakespeare. Vert.; Di'. L. A. J. Burgersdijk. Bew. en regie: K. Kleyn. Muziek van Mendelssohn-Bartholdy. Mmv. solisten. Omroeporkest olv. A. v. Raalte, Dameskoor olv. H. v. Wieling. 4.40 Gram.pl. (om 4.45 Vaz Dias). 5.00 Orgelspel C. Steyn. 5.30 Voetbalpraatje. 5.45 H. Wiggelaar (viool) en J. Vogel (piano). 6.15 Sportnieuws. 6.25 „Orvitropia" olv. J. v. d. Horst. 7.00 Gram.pl. 7.10 „Orvitropia" olv. J. v. d. Horst. 7.30 Gram.pl. 8.00 Vaz Dias. 8.15 Omroeporkest olv. N. Treep, mmv. P. Anders (tenor) en W. Haak (voordracht)9.10 Orgelconcert P. Palla. 9.30 Causerie W. Vogt. 9.40 Kovacs Lajos en zijn orkest. 10.15 Radio-journaal. 10.30 AVRO- Decibels olv. Eddy Meenk (om 11.00 Vaz Dias). 11.3012.00 Gram.pl. HUIZEN 1875 M. 8 30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 5.00 NCRV. 7.45—11.00 KRO, 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gewijde muziek. 10,20 Kerkdienst uit de Evang. Luth. Kerk te Den Haag. Voorg.: Ds. H. C. Zwahler. Orgel: J. R. Gravelotte. Hierna: Orgelspel. 12.15 Or kestconcert, lezing en gram.pl. 3.00 Koorcon cert en lezing. 4.00 Gram.pl. 4.15 Ziekenlcf. 5.00 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk ((Paulus- kerk) te Oegstgeest. Spr. Ds. T. J. Jansen Schoonhoven. Orgel: D. J. v. d, Reek. Hierna: Gewijde muziek. 7.45 Causerie. 8.05 Gram.pl. 8.10 Vaz Dias. 8.15 Gevar. programma. 9.15 Orkest- en koorconcert. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Gram.pl. 10.4011,00 Epiloog. DROITWICH, 1500 M. 11.2012.10 Kerkdienst. 12.50 Pianorecital L. Niblette. 1.20 BBC-Northern Ireland Orkest olv. E. G. Brown, mmv. H. Dyson (fluit). 2.20 Troise en zijn Mandoline-orkest. 2.50 Orkest concert olv. S. V. Wood, mmv. O. Bryngwyn (bariton). 3.50 Solistenconcert (sopraan-viool- orgel). 4.50 Kerkdienst v. d. kinderen. 5.20 Hoorspel. 5.50 „Much Ado About Nothing", comedie van Shakespeare. 7.35 Concert door S. Pope (bariton), en E. Karen (piano). 8.15 Kerkdienst. 9.05 Liefdadigheidsoproep. 9.10 Berichten. Adalbert Sandler's orkest, mmv. J. Morel (zang). Om 10.05: Voordracht. 10.50— 11.20 Epiloog. RADIO PARIJS, 1648 M. 7.20 en 8.20 en 11.20 Gram.pl. 11.35 Orgel concert P. Revel. 12.25 Gram.pl. 12.35 Orkest concert olv. André. 2.35 Zang. 4.20 Radiotoo- neel. 5.20 Pascal-orkest. 8,20 Gevar. program ma. 9.05 „La vraie Carmen", spel van Lapar- cerie-Richepin. Hierna: Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 8.208.50 Pinksterpsalmen. 9.059.50 Kath. Kerkmuziek (koor en orgel). 12.202,20 M. Hansen's orkest. 3.10—3.20 Gram.pl. 4.356.20 Omroeporkest olv. F. Mahler. 8.20 Nielsencon- cert olv. Gröndahl. 9.20 Zang en piano. 10.10 Pianosoli. 10.5511.30 Mandolinemuziek. KEULEN, 456 M. 6.20 Havenconcert. 10.50 Trioconcert. 11.50 Orgelconcert J. Bachem. 12.20 Gram.pl. 4.20 Omroeporkest olv. Kloss. 6.20 Blaasmuziek. 7.50 Citherconcert. 8.20 Omroeporkest en Radiokoor olv. Kühn. 10.5012.20 Dansmuziek. ROME, 421 M. 9.10 Symphonieconcert. BRUSSEL, 322 M. 10.20 De Stem des Volks olv. A. Krelage. 11.20 Gram.pl. 12.20 Salonorkest olv. Walpot. 1.30— 2.20 Gram.pl. 5.20 Zigeunermuziek. 6.20 Salon- orkest olv. Walpot. 7.35 Gram.pl. 8.20 Repor tage. 9.00 Hoorspel. 9.20 Reportage. 10.30 Zi geunermuziek. 11.2012.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 10.20 Reportage. 10.50 Max Alexys' orkest. 12.20 Gram.pl. 1.302.20 Salonorkest olv. Wal pot. 5.20 Zigeunermuziek. 6.20 Kwartetconcert. 7.35 Zang. 8.20 Symphonieconcert olv. Gold- schmidt. 10.30 Zigeunermuziek. 11.2012.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.20 Gevar. progr. 10.20 en 11.05 Berichten. 11.201.15 Dansmuziek. 8.30 Morgenwijding o.l.v. Ds. A. p. Baren- dregt, m.m.v. zang en orgel: 10.30 Hoogmis* 12.15 Gramofoonplaten; 12.30 Orgelconcert j' Zwart: 2.00 NCRV.-orkest o.l.v. P. v. d. Hurk en gramofoonplaten: 4.00 Zang door A. Woud (alt) a.d. vleugel: E. v. Eden; 5.00 Orgelspel M. A. Bouwmeester: 6.00 Gramofoonplaten- 7.00 A. de Vries: Oude Pinkstergebruiken' 7.30 Gramofoonplaten; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Ariihernsc'he orkestvereenaging o.l.v. K. v. d Griend; 9.00 Declamatie J. v. d. Ree; 9.45 Vervolg concert m.m.v. Rosa Spier (harp) Om 10.15 Vaz Dias; 10.50 Gramofoonpateln DROITWICH 1500 M. 10.35 Morgenwijding: 11.20 Gramofoonpl* 12.05 Orgelconcert R. C. Howells; 12.50 Gra mofoonplaten; 1.20 Schotsche Studio-orkest m.m.v. M. Kerr (sopraan); 2.35 Gramofoon platen; 3.05 Orkestconcert o.l.v. Fr. Stokes" 4.05 Concert door F. Grinke (viool) en D Manley (piano); 4.40 Orkestconcert nun.v! Dan Lloyd m.m.v. R. Chivers (zang); 5.35 Alfredo Campoli's orkest; 6.20 Berichten: 6.50 Lezingen; 7.25 Bac-concert; 7.50 Muzikale causerie; 8.20 „The Golden Hint" spel van Bryant en Creswell: 9.50 Berichten: loio Lezing; 10.25 Het Griller Strijkwartet m.m. v. D. Helmrieh (mezzo-sopraan); 11.35 Jack Jackson's orkest. PARIJS RADIO-PARIS 1648 M. 7.20 Gramofoonplaten; 12.35 Orkestconcert o.l.v. Touche; 2.20 Concert; 3.20 Gramofoon platen; 8.20 Orgel, piano en zang; 9.05 Con cert en Radiotooneel. Hierna dansmuziek. KALUNDBORG 1261 M. 12.20 Omroeporkest o.l.v. Reesen; 1.50 Har- monica-muziek; 3.50 Koorconcert: 4.50 Om roeporkest o.l.v. Gröndahl; 6.20 Gramofoon platen; 8.20 Bonte avond; 11.20 Dansmuziek. KEULEN 456 M. 6.20 Havenconcert; 10.20 Keulsche Man- nenzangvereeniging o.l.v. E. Pabst; 12.20 Keulsch symphonie-orkest o.l.v. Gillessen; 4.20 Uit Stuttgart: Omroeporkest o.l.v. Drost en solisten; 6.50 Kwartetconcert; 7.20 Wereg- kamerorkest o.l.v. Hagestedt, Omroepschrain- mel-ensemble en solisten; 10.50 Concert. ROME 421 M. 9.10 „I vagabond! delle stelle" operette van Rulli. Orkestl.: R. Josi; 10.20 Mandolinecon cert. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 10.20 Gramofoonplaten; 12.20 Om roeporkest o.l,v. Gason; 6.20 Gramofoonpl.; 8.20 Zeemansliederen; 9.05 Gramofoonpl.; 9.20 Symphonie-orkest o.l.v. P. Casas, hierna tot 12.20 Dansmuziek. 484 M.: 10.20 Gramofoonplaten; 12.20 dito, 12.50 en 1.30 Salonorkest; 1.50, 2.20 6.35 en 7.35 gramofoonplaten; 8.20 Salonorkest; 8.50 Cabaret; 10.30 Gramofoonplaten. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.20 Gevarieerd programma uit Muenchen; 10.20 en 11.05 Berichten; 11.20 Hja Livscha- koff's dansorkest. MAANDAG 10 JUNI 1935, HILVERSUM 301 M. 9.00 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 VARA. 9.00 Orgelspel J. Jong en gramofoonpl.; 10.00 Gramofoonplaten; 10.30 Kerkdienst u. d. Prot. Bond te Laren. Voorg.: Ds. A, Trouw; 12.00 Orvitropia, o.l.v. J. v. d. Horst; 12.45 De Zonnekloppers o.l.v. C. Steyn; 1.15 De Fliere fluiters, o.l.v. E. Walis; 2.00 Causerie en zang door „De Wielewaal", o.l.v. P. Tiggers; 2.45 Zang door J. Hekkert-van Eysden (sopraan) 3.15 Declamatie C. Rijken; 3.30 De Notenkra kers. o.l.v. D. Wins; 4.30 Kinderuurtje; 4.45 Orgelspel C. Steyn; 5.30 Gramofoonplaten; 5.45 E. Walis en zijn orkest; 6.30 Rep. v. d. Wielerbaan JDe Baayberg" te Bergen op DINSDAG 11 JUNI 1935. HILVERSUM 301 M. Avro-uïtzending. 8.Gram.pl. 9.Ensemble Francis Keth. 10.Morgenwijding. 10.15 Gram.pl. 10.30 Vervolg Ensemble Francis Keth. 11.Mevr. L. LotgeringHillebrand: Asperges en aard beien. 11.30 Orgelconcert. Fr. Hasselaar mm. v. Boris Lensky (viool)12,30 Gram.pl. 1.30 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 3.Knipcursus 4.15 Gram.pl. 4.30 Radio-kinderkoorzang o.l.v. Jacob Hamel. 5.— Voor de kleine kin deren. 5.30 Het Lyra-trio. 6.15 Dé Avrö-Deci- bels o.l.v. E. Meenk. 7.— Causerie over Veilig Verkeer. 7.15 Kovacs Lajos en zijn orkest. 7.30 Dr. A. J. M. Wanders: Wat weten wij van de zon. 8.Vaz Dias. 8.05 Kovacs Lajos en zijn orkest, de Avro Girls, „The Blackbird Singers" en Louis Noiret. 9.30 Studenten zin gen clubliederen van hun roeivereenigingen. 9.45 A. Plesman: De ontwikkeling van het Luchtvaartverkeer naar het Oosten. 10.— Carillonconcert door W. Creman v. d. Groote Toren te Zwolle. 10.30 Fransche chansons (gr.pl.) 11.— Vaz Dias. 11.10—12.00 Uit Pa lermo, Scheveningen. John van Brücks or kest. HITZEN 1875 M. Kro-uïtzending. 89.15 en 10.00 Gram.pl. 11.3012.00 Gods dienstig halfuur. 12.15 Schlagermuziek en gram.pl. 2.Vrouwenuur. 3.Pianorecital en grm.pl. 4.15 Orkestconcert en gram.pl. 6 40 Lezingen. 8.05 Vaz Dias. 8.10 Populair 9.25 Gram.pl. 9.40 Koor- en orkestconcert. concert. 9.— Sport. 9.15 Zangvoordracht. (Om 10.30 Vaz Dias). 11.30—12.00 Gramo foonplaten. DROITWICH 1500 M. 10.35 Morgenwijding. 11.20 Orgelspel S. Torch. 11.50 Gram.pl. 12.20 H. Fawcett's or kest m.m.v. M. Essex (sopran). 1.20 Ch. Man ning's orkest 2-2,20 Het Schotsche Studio-or kest. 3.20 Het Buxton-Spa-orkest o.l.v. E. Dunn. 4.20 Causerie 4.40 Trio-concert m.m.v. alt.5.36 Maurice Winnick's orkest. 6.20 Be richten. 6.50 Bach-concert. 7.10 Fransche les 7.40 Gram.pl.. 7.50 Lezing. 8.20 Het Celebrity trio. 8.50 Variété-programma. 9.50 Berichten 10.10 en 10.20 Lezingen. 10.40 Concert door N. Allin (bas) en I. Scharrer (piano) 11.35 Sydney Kyte's band. RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Orkestconcert o.l.v. Krettly. 8.35 „Norma", opera van Bel lini. KALUNDBORG 1261 M. 12.20—2.20 Strijkorkest o.l.v. Andersen. 3.50 Omroeporkest o.l.v. Mahler. 8.20 Omroepor kest o.l.v. Reesen. 9.30 Zang en voordracht 10.35 Handel-concert 11.20—12.50 Dansmu ziek. KEULEN 456 M. 6.35 Omroeporkest o.l.v. Kühn en blaasor- kest. 12.20 Uit Leipzig: Orkestconcert o.l.v. Blumer. 2.35 Omroepkwintet 4.20 Omroep- schrammelensemble. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Viool en piano. 8.35 Uit Berlijn. Ariadne auf Naxes. opera van R. Strauss Muzikale leiding C. Krauss. ROME 421 M. 9.10 Gram.pl. 10.20 A. Serato (viool) en A. Satta (piano) BRUSSEL 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest o. I. v. Douliez. 1.50-2,20 en 5.20 Gram.pl. 6.50 en 7.35 Salonorkest. 8.20 Omroeporkest o. 1. v. Douliez. 9.05 Hoorspel. 9.20 Vervolg concert 10.30—11.20 Gram.pl. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest. 1.50—2.20 Gram.pl. 5.20 Orgelconcert. 6.20 Zang. 6.50 Kwartetconcert. 8.20 Cabaret. 9.35 Vocaal ziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.35 Ariadne auf Naxos", opera van R. Strausz. 10.15 Voordracht. 10.20 en 11.05 Be richten. 11.2012.20 Hja Livschakoff's dans-

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2