DIT MOET GIJ EENS ROOKEN 6 5 OLDENBARNEVELT SIGAREN ZIJN SUBLIEM Het gouden tientje. WAARSCHUWING. Een Verzoekschrift. De beroemde Fransch tennisser Jean Boro- tra, die al veertiger is, heeft den laatsten tijd niet meer op internationale wedstrijden in enkelspelen willen uitkomen. Hij vond er zichzelf niet snel genoeg meer voor. Maar de jongere Fransche sterren, zooals André Merlin en Marcel Bernard, leggen het nog steeds tegen hem af, ook in het enkelspel, zoodat de openbare meening plus zijn tennisvrienden wilden dat hij in de „singles" zou uitkomen in den a.s. Davis Cup-wedstrijd Frankrijk Australië. Deze aandrang is zoo groot ge worden dat men een verzoekschrift, gezegd petitionnement, tot hem gericht heeft met elf duizend handteekeningen eronder. Het heeft geen succes gehad, want Borotro is op zijn •tuk blijven staan en heeft den brief beant woord met een technische verhandeling, waar in hij de onjuistheid van het gewenschte uit eenzet. Maar intusschen zijn we weer een stap verder gekomen op den weg der vereering van sporthelden .Bij dit eene petitionnement zal het zeker niet blijven. Straks krijgen wij er ook een. Dat petitionnementen, betreffende internationale toenadering, ontwapening en andere quaesties van Europeesch zelfbehoud tot dusver niet tot het gewenschte resultaat hebben geleid, heeft het middel nog niet impopulair gemaakt. Men kan het toch ook bezigen voor gemakkelijker-te-bereiken doel einden. Nu zijn sporthelden vaak nogal ijdel, en dit Fransche precedent moet velen hunner be koord hebben. Volgend jaar krijgen we de Olympische Spelen weer, en dan zullen het „prestige" en de ,.eer" van vele naties ge moeid zijn bij het starten van meneer X op de 100 M. hardloopen, van juffrouw Y op de 200 M. schoolslag-zwemmen en van den heer 55 in dat zeer bizondere Olympische evene ment: den hinkstapsprong. Welnu: welk een kans op vergroote populariteit opent het geval-Borotra voor meneer X, juffrouw Y en den heer Z! Redenen om niet te starten zijn gemakkelijk te vinden. De hardlooper geeft bv. zijn studie als motief op, de juffrouw haar engagement, de hinkstapspringer zijn groeien- den afkeer van den hink, of een on-Arische overgrootmoeder die hem een minder-aange- name ontvangst in Berlijn doet verwachten. Vooral dit laatste argument zal succes ople veren, in het bizonder als de hinkstapspringer een Engelschman mocht zijn. Het zal niet alleen een petitionnement uitlokken, maar ook de Duitsche regeering, die altijd z<po haar best doet om meer sympathie bij de Engelschen te verwerven, direct in het geding brengen. Wel licht leidt het dit bewind tot een principiëele diplomatieke verklaring van volledige onzij digheid inzake on-Arische overgrootmoeders van sporthelden. Het is dus wel duidelijk dat nieuwe moge lijkheden inzake het verwerven van sportieve populariteit zich ruimschoots openen. Der vereering van „den sterken man" en ook die van „de sterke vrouw", in den meest letterlij ken zin, is een nieuwe kans geschonken om zich tenvolle te doen gelden. Het journalistie ke oor hoort reeds den kreet „Kees moet naar Berlijn" of „Zus moet zwemmen" (in Amster dam: ,.Sus moet swemme") door het vaderland weergalmen, en het journalistieke oog ziet al de geestdriftige colporteurs en colportrices van dit streven, met petitionnements-lijsten gewapend, van huisdeur tot huisdeur trek ken. met het telkens herhaalde verzoek: „Willu effe teekenen voor Kees?" of „U vindt, toch ook dat sus swemme moet?" Voorwaar, de dagen die wij beleven worden steeds grooter. Heeft de Historie ooit op zulke feiten kunnen wijzen? Zouden de wijste man nen van het Verleden, zooals Spinoza, Eras mus. Kant en anderen, als zij in ons midden konden terugkeeren, niet grif moeten toege ven dat zij zulke geniale uitingen van „de col lectiviteit" nimmer hadden voorzien, en er in hun veelzijdig denken zelfs nimmer aan ge dacht? „De historie herhaalt zich", zegt een Fransch spreekwoord, dat keer op keer be schaamd wordt en bij deze nieuwste ontwik keling van den sport-helden-cultus weer een treurig figuur slaat. Niks hoor: we bedenken telkens weer wat nieuws. En waar het einde van deze bizondere soort nieuws zal liggen, moge de Genius van dezen Tijd weten. Ik heb er geen flauw idéé van. Het kan nog heel wat erger worden. OLDENBARNEVELT PALAMEDES CENT MERIDA CENT met fijne Braziel melange en zandblad dik Verkrijgbaar bij de meeste winkeliers (Adv. Ingez. Med.) Het jaarverslag van het Roode Kruis. De ziekenhuis-exploitatie zeer bevredigend. Wij laten hier een uittreksel volgen uit het jaarverslag van de plaatselijke afdeeling van het Ned. Roode Kruis. Dit was het laatste jaar verslag, dat Dr. D. A. Boon samenstelde. Hoewel niet meer behoorende tot het bestuur der afdeeling Beverwijk van het Ned. Roode Kruis maak ik dankbaar gebruik van het aan bod van Uw secretaris om nog voor een laat ste keer het jaarverslag op te maken, omdat alles, wat in 1934 in de afdeeling is geschied nog onder mijn secretariaat heeft plaats ge had. De afdeeling Beverwijk van het Ned. Roode Kruis werd opgericht den 7den April 1924. Zij beleefde dus in 1934 haar 10-jarig bestaan. Hoewel dit tweede lustrum niet opzettelijk werd gevierd, gaf het afgeloopen jaar toch aan de afdeeling een ongezochte gelegenheid om tijdens de alhier gehouden algemeene ver gadering van het Nederlandsohe Roode Kruis aan Hoofdbestuur en afgevaardigden uit alle oorden des lands te toonen wat in die voorbij gegane jaren door haar was tot stand ge bracht, waarop ik in den loop van mijn verslag terug kom. Het ledental, zoowel dat der afdeeling als dat van het Ziekenhuis-verplegingsfonds daalde; het eerste van 106 op 1 Jan. tot 95 op ultimo December; het laatste van 1562 tot 1407. Op 15 Februari werd een conferentie gehou den tusschen het dagelij ksch bestuur en den Kringcommandant van Noord-Holland-Noord over eventueel te nemen maatregelen in de af deeling voor de oprichting van nood-zieken huizen, waarvan om den vertrouwelijken aard der besprekingen geen uitvoerig verslag kan worden uitgebracht. R. P. BEVERWIJK NAAR DE CONCOURSEN. !T:n viertal Beverwijksche zang- en muziek- Yereenigingen zullen op den Tweeden Pink sterdag naar een concours gaan. De Bever- .jksche Harmoniekapel gaat haar geluk be proeven te Loenen* waar zij in de superieure afdeeling partij zal geven aan Zaandam's Muziekcorps. De kapel voert als verplicht nummer uit de ouverture „Korrigane" van Pare en als nummer naar keuze de ouverture uit de Hebriden-opera van Mendelssohn Bartholdy. Het Doopsgezind Zangkoor brengt een be zoek aan de residentie, om op het concours van „De Joodsclie Stem" met „Chanson" van J. P. Sweelinck en „Koren" van Alph. Vrancken te probeeren de hoogste lauweren te oogsten. Het Hervormd Zangkoor, dir. de heer D. Klut zal op denzelfden dag deelnemen aan het Ringconcours van Chr. Zangverenigin gen te Edam. De beste wenschen vergezellen onze plaatsgenooten. EINDEXAMEN BISSCH. KWEEKSCHOOL. Het eindexamen van de Bisschoppelijke Kweekschool voor Onderwijzers alhier zal op 1 Juli aa. aanvangen. Juni was niet alleen voor de afdeeling, maar evenzoo voor de geheele gemeente een dag van groote beteekenis. Dat het Hoofdbe stuur een zoo jonge afdeeling met een zoo be perkt aantal leden waardig keurde de jaar lij ksche algemeene vergadering van het Ned. Roode Kruis te ontvangen gevoelden wij als een erkenning van het werk der afdeeling ge durende haar kort bestaan in het belang van de Roode Kruis-gedachte gedaan. Helaas wierp de plotseling uitgebroken ziekte van den Voorzitter, Z. K. H. Prins Hendrik der Neder landen enkele dagen voor de vergadering een donkere schaduw op dezen Roode Kruisdag, zij het ook, dat Z. K. H. zelf verzocht had de vergadering geheel volgens vastgesteld pro gramma te laten doorgaan en er tijdens de of- ficieele vergadering telegrafisch bericht werd ontvangen, dat hoop scheen te geven op aan vankelijk herstel. Zooals U bekend is, heeft dit niet zoo mogen zijn en hadden wij enkele da gen later het overlijden van onzen hoogge- schatten voorzitter te betreuren. Na het middag-programma volgde een schit terende ontvangst door mevr. van Hattum op „Scheybeeck", waarover alle afgevaardigden vol lof waren en waaruit nogmaals bleek, welk een goed hart mevrouw Van Hattum de afdeeling toedraagt. Het was een dag van groote waarde, niet alleen voor de af deeling, maar ook voor de geheele gemeente en wij zijn zeer dankbaar, dat het gemeentebe stuur zijn medewerking heeft willen verleenen om deze voor onze afdeeling zoo belangrijke gebeurtenis in alle opzichten te doen slagen. Den 18den September werd aan Dr. D. A. Boon op diens verzoek om gezondheidsrede nen eervol ontslag verleend als secretaris en tevens als bestuurslid der afdeeling. De heer Boon werd aan het Hoofdbestuur voorgedra gen ter benoeming tot lid van verdienste der afdeeling. In verband met het aftreden van den secretaris werd besloten het aantal be stuursleden terug te brengen tot zeven, ook de heer Maters legde zijn functie als penning meester neer en een reorganisatie werd inge voerd, in het beheer van het door de afdeeling geëxploiteerde Roode Kruis Ziekenhuis. Het werk, tot heden door secretaris en penning meester speciaal in het ziekenhuis verricht werd opgedragen aan een medisch en een ad ministratief gedelegeerde in het Bestuur. Deze functionnarissen zouden geen bestuursleden zijn, doch wel de vergaderingen van het be stuur bijwonen en daar een adviseerende stem hebben. De nieuw te benoemen secretaris en penningmeester zouden dan alleen de eigen lijke afdeelingszaken behandelen. Tot me disch gedelegeerde in de plaats van Dr. Boon werd aangesteld Dr. P. Posthuma, internist van het ziekenliuis en tot administratief ge delegeerde de heer W. Maters. Tot secretaris der afdeeling werd benoemd de vice-secretaris de heer G. W, P. Stouten- beek en tot penningmeesteresse mej. P. van Hattum Het Ziekenhuis. Was het jaarverslag over 1933 eenigszlns somber gestemd door de achteruitgang van het aantal verpleegdagen in het ziekenhuis, het jaar 1934 toonde gelukkig weer een be langrijke toeneming; het bedroeg n.m.l. 12250 (v. j. 11172) terwijl opgenomen werden 496 patiënten (v. j. 478). In verband daarmede waren de financieele resultaten ook weer iets gunstiger, dan bij de noodgedwongen tariefs verlaging in 1934 verwacht werd. Van de poli klinieken werd evenals vorige jaren weer een ruim gebruik gemaakt. In Januari 1934 trad Dr. Kamminga af als neus-, keel- en oorspe cialist in het ziekenhuis. Hem werd door het bestuur dank betuigd voor de bewezen diens ten. Hij werd vervangen door Dr. de Graaf. Overigens kwam in het geneeskundig personeel geen verandering. Bij het gehouden eindexamen voor verpleeg ster slaagden de drie opgeleide candidaten, In het Rusthuis steeg het aantal verpleeg dagen niet onbelangrijk tot 1379 (v. j. 815) Het aantal opgenomen rustzoekende vrouwen was 26. Het aantal blijft nog altijd beneden de verwachting. De Transport-colonne bestond op 31 De cember 1934 uit 13 gediplomeerde en 8 leer ling-helpers en 9 leerling-helpsters. Er werd regelmatig en ijverig geoefend en evenals voorafgaande jaren maakte de colonne zich verdienstelijk door hulpverleening op de groote verkeerswegen op drukke feestdagen. Op 26 Mei nam de Transportcolonne deel aan een door het Hoofdbestuur uitgeschreven oefening te Enkhuizen en Hoorn, een prachtige gele- jenheid om er ervaringen op te doen in pa raatheid tot hulpverleening bij eventueele nationale rampen, spoorwegongelukken e. d. en tevens om door contact met andere colon nes te worden aangespoord tot ijver ei ernstige studie. Onze colonne maakte daar een gunstigen indruk. Het jaar 1934 was voor onze afdeeling als ;eheel van groote beteekenis en met veel vol doening mag zij terugzien op hetgeen dit jaar is tot stand gekomen. Ook is het afdeeling bestuur zeer dankbaar voor de waardeering, die zijn arbeid heeft gevonden, niet alleen bij de leden der afdeeling, maar ook bij het be stuur onzer gemeente, zooals tijdens de alge meene vergadering en ook daarna duidelijk is gebleken. Weliswaar waren er soms moeilijke oogenblikken, waarop het bestuur moest er varen, dat niet steeds die waardeering van den kant van sommige lieden buiten de vereeni- ging zoo was als waarop het dacht aanspraak te mogen maken en dat zelfs laster en ver dachtmaking den bestuursleden niet werd ge spaard, maar Uw verslaggever meent aan on welwillenden en afbrekende critlek niet meer aandacht te moeten schenken, dan zij ver dient, overtuigd als hij is van den vasten wil van het bestuur om op den ingeslagen weg voort te gaan en in eensgezinde samenwerking de belangen van het Roode Kruis in het alge meen en die der afdeeling in het bijzonder volgens zijn beste weten te blijven behartigen. En zonder twijfel zal het daarin slagen. EEN GOUDEN ZAKENJUBELEUM. Op 15 Juni a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat in het boerderijtje van den heer K. Ho nig Sr., die eenige jaren eerder uit Westzaan naar Beverwijk was gekomen om hier het boe renbedrijf uit te oefenen, zijn zoon de heer D. Honig het loodgietersbedrijf ging uitoefenen. De heer D. Honig grondvester van thans één der grootste loodgieters firma's in Kennemer- land, had in Haarlem zijn opleiding genoten en durfde het als jonge man aan zich zelf standig te vestigen. De strijd was lang niet gemakkelijk, Bever wijk was nog niet van den omvang, zooals wij dien thans kennen, en jaren was de oprichter baas en knecht beiden. Noeste vlijt en nauw gezette plichtsbetrachting brachten de zaak zeer langzaam in de hoogte, tot in 1913 de heer Dh'k Honig nog in de volle kracht van zijn leven werd weggenomen. Reeds eenigen tijd waren 2 zoons, waarvan de oudste de heer Cor Honig van jongen af en de tweede zoon de heer Klaas Honig vanaf ongeveer 18-jarigen leeftijd, in het werk be kwaam. Deze jongemannen en de weduwe D. Honig zetten de zaak op .denzelfden voet voort, onder leiding van den oudsten zoon Cor Honig. De heer Cor Honig heeft nog mogen zien dat de zaak in bloei toenam, maar heeft toch slechts korten tijd, n.m. 12 jaar, zijn krachten kunnen geven, want op 36-jarigen leeftijd kwam hij, na een zeer kortstondige ziekte te overlijden. De leiding van de zaak werd toen overge nomen door den heer Klaas Honig, ter zijde gestaan door zijn jongeren broeder den heer Dirk Hqnig Jr. en onder dezelfde motieven als van den oprichter, werd de zaak voortgezet. Het is den .heëren Honig dan ook gelukt om in den loop dezer 50 jaren steeds meer het ver trouwen van hun cliënten te winnen, door steeds het beste te leveren wat op de markt verkrijgbaar is. Het loodgietersbedrijfje op de Meerstraat hoek Gasthuissteeg is uitgegroeid tot een flink bedrijf met goed ingerichte werkplaatsen, met een show-room, waar alles op sanitair gebied in werking is te aanschouwen, waar gasfornuizen, drukautomaten, gasverwarming in allerlei uitvoeringen door de verbruikers in oogenschouw kunnen worden genomen, voor waar iets wat in de groote steden een eervol le plaats zou innemen. De Firma Honig die getoond heeft zooveel levenskracht te bezitten om, door al de moei lijkheden heen, toch te groeien, wenschen wij van harte geluk met haar 50-jarig bestaan. Op den dag van het jubileum zal des mid dags van 35 uur aan de zaak een receptie worden gehouden. BEVOLKING. Ingekomen. Zuurbier P. C. gez. machinist Nieuwstraat 2 van Wijk aan Duin. Lanser w. zonder Str. van Linschotenstraat 2 van Bloemendaal. Epskamp J. E. schilder N. Scholtenstraat 16 van Amersfoort. Boer A gez. mach. teekenaar Deken Waare straat 29 van Wijk aan Duin. Dinkla J. B. gez. broodbakker Str. van Lin schotenstraat 64 van Wijk aan Duin. Bakker G. H. N. machinist Jan Vermeij- straat 11 van Velsen. Bakker H. Th. zonder Kerkstraat 108 van Velsen. Kamphuis F. kantoorbediende Meeresteijn- straat 27 van Amsterdam. De Lange H. gez. tuinder Arendsweg 22 van Wijk aan Duin. Oudejans T. timmerman Peperstraat 36 van Velsen. A. KraneBrandjes zonder Graafwijkstraat 54 van Velsen. Blauw H. J. gez. leeraar lich oef. Vondel laan 55 van Wijk aan Duin. Poel C. C. zonder Pruimendijk 10 van Ber gen. Van Diermen G. gez. bloemist Bloemhof straat 2 van Heemskerk. Vertrokken: Offenberg J. M. naar Heemskerk M. van Heemskerckstraat 24. Stegink J. gez. arb. naar Wijk aan Duin, Alkm. weg 60. Smit C. zonder beroep naar Wijk aan Duin Verl. Groenelaan 146. Rekveld G. E. zonder beroep naar Velsen Bik en Arn. kade 18rd. Assendelft A zonder naar Haarlem Hof van Egmond 54. Groeneveld L. A. loodgieter naar Wijk aan Duin Arendsweg 52b. Geelink H. J. fabr. arb. naar Denekamp Noordhornschestraat 190. Hartong A. Th. A. zonder naar Zutphen Beukenstraat 59. GEVONDEN EN VERLOREN. Aan het Politiebureau worden inlichtingen verstrekt omtrent de navolgende gevonden en verloren voorwerpen: Gevonden: sleutelring met 4 sleutels en zwarte portemonnaie, alpinomuts, een geld stuk, een hangslot, een rijwielplaatje, een hangslot, een rijwielplaatje, een ceintuur, een gekleurde vulpen, een dasspeld met foto, een bruine handschoen, een kinderportemonnaie een huissleutel met ring, een oorbel, een gou den broche, een dubbele moersleutel, een huissleutel, een hond. Verloren: kinderschortje, een rijwielzadel dek, een zilveren armbandje, een bruine por temonnaie inhoudend 1.50 en 20 vreemde munten, een Lipssleutel, een paar heeren- handschoenen, een pak koperen roeden 80 K.G., een schooltasch met boeken, een blauwe regenjas, een da'.nespor temonnaie met 1.40, een zwarte portemonnaie met 1.20, een paarlen-halsketting, drie rijwielplaatjes. ZATERDAG 8 JUNI 1935 (Op 6 Juni 1875 ging ons la^ over tot invoering van den gouden standaard en toen werd het den tientje geboren.) Dit 's zoo'n gewichtige verjaardag, Daar wijd ik even aandacht aan, Ons aller brave gouden tientje Heeft zestig jaren lang bestaan. Men heeft het in de laatste tijden Zelfs moordaanslagen niet bespaard, Maar het heeft ondanks die gevaren, Zijn gouden glans en kracht bewaard', 't Heeft weieens schrammen opgeloopên Waardoor 't wat bloed verloren heeft, Maar dat bracht het geen blijvend letsel Terwijl 't nog ongeschonden leeft. 't Is voor ons volk een kostbaar kleinood. Door knappe dokters steeds bespied, En Vader Staat geeft het zijn zorgen, Zooals geen ander kind geniet. Persoonlijk wensch ik het het beste In 't kroonjaar, dat het thans beleeft, Waarin het meer dan ooit tevoren Van groot gevaar te duchten heeft. Het gouden tientje is nu zestig, En, klopt het niet op het getal, 't Is toch een gouden jubileum In dit bijzondere geval. Ik hoop dat het nog tal van jaren, Gezondheid, kracht en glans behoudt, Lang leve het, ons gouden tientje, Ons tientje met zijn hart van goud. P- GASÜS. Vergeet U vooral niet wanneer U naar de laatste Hollandsche film DE 4 MULLERS GAAT om uw plaatsen vooruit te reserveeren. Beide PINKSTERDAGEN één avondvoor- stelling om 8 uur. Toegang alle leeftijden. Matinee's beide feestdagen 2.30 en 5 u. KENNEMER THEATER. (De zitting duurt voort). Een jeugdige Hongaarsche is bij een schoor steenveger in de leer gegaan om het vak te leeren. Zij is de eenige vrouw in Hongarije, die dit wel zeer specifiek manlijke beroep uitoefent. DE A.S. VERKIEZINGEN. De afdeelingen Wijk aan Zee en Beverwijk van de S.D.A.P. houden op Dinsdag 11 Juni in de bovenzaal van Hotel „Oud Meerenstein" een gecombineerde verkiezingsvergadering. Sprekers zijn de heeren Paul Kiès en W. van Dok over de a.s. gemeenteraadsverkiezing. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Beverwijk, 7 Juni 1935. Spinazie per kist 1640 cent. Sla per kist 2080 cent. Postelein per kist 1016 cent. 'Andijvie per kist 40 cent. Wortelen per bos 410 cent. Rabarber per bos 12 cent. Raapstelen per bos 12 cent. Radijs per bos 2—2 1/2 cent. Peterselie per bos 23 cent. Selderie per bos 34 cent. Uien per bos 111/2 cent. Bloemkool le soort por stuk 1015 cent. Bloemkool 2e soort per stuk 68 cent. Tomaten per K.G. 1217 cent. Doppers per K.G. 5060 cent. Peulen per K.G. 3640 cent. Snij boon en per K.G. 6065 cent. Dikke boonen per K.G. 8084 cent. Asperges le soort wit per bos 2635 cent. Asperges 2e soort wit per bos 1015 cent. Asperges le soort blauw per bos 1823 cent. Asperges 2e soort blauw per bos 1012 cent. Komkommers per stuk 4—6 cent. Aardbeien per doosje 1827 cent. ZONDAGS- EN NACHTDIENST VAN DE APOTHEKEN. De Zondags- en nachtdienst van de apo theken wordt in de Pinksterweek waar~eno- men als volgt: Zondag, eerste Pinksterdag Duinwijk-apo- theek, Verl. Groenelaan 44, telef, 2514; Maan dag, Tweede Pinksterdag en volgende week Apotheek Donker, Breestraat 61, tel. 2037. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: K. Assendelft en G. Akker man; P. Hulscher en W. M. J. van Hoff; J. B. Dijkman Dulkes en P. M. Kuijs; V. A. Martina en A. Vismia. Bevallen: J. P. ZuidemaScheepbouwer, z.; F. KranenburgKopp, z.; V. van Meel^» Kroon, d.; A. LokVeltman, z.; A. M. Brant- jesvan der Does, z- OPENLUCHT BIJEENKOMST. Den Tweeden Pinksterdag, des middags om 3 uur, zal er op het landgoed Rooswijk een openluchtbijeenkomst plaats hebben uitgaan de van de „Stad-Evangelisatie" te Alkmaar en de Evangelisatie „Eben-Haezer" te Beverwijk. Verschillende sprekers zullen optreden en een zangkoor zal medewerking verleenen. SCHEEP VA ART BERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN Lochgoil, Vancouver n. Rotterdam via Liver pool 6 (11.2 v.m.) 580 mijl Z. W. v. Liverpool. Drechtdijk. Vancouver n. Rotterdam 5 te Cristobal. Boschdijk, Philadelphia n. Rotterdam 6 te New-York. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (uitreis) 7 v. Suez. Garoet (uitr.) 7 Juni te Kurrachee. HALCYONLIJN. Flensburg 7 v. Vlaardinge n. Kirkenes. Rozenburg, 9 v. Makri te Vlaardingen verw. Stad Zwolle, Huelva n Danzig 10 te Vlaar dingen verwacht (bunkeren). HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein 7 v. Hamburg n. Amsterdam. Bloemfontein (thuisreis) 6 te Duinkerken. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Hercules 7 van W. Afrika te Amsterdam. JAVA—NEW-YORK LIJN. Adrasfcus, Java n. New-York 6 van Penang. Siantar van Philadelphia n. New-York. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (uitreis) 6 te Manilla. JAVA—CHINA—JAPANLIJN. Tsjisadane, 5 van Batavia naar Hongkong. Tsjiondari 5 van Manilla n. Honkong. Tjisalak, 5 v. Shanghai n. Java. Tjibadak 6 v. Shanghai n .Amoy. KON. NED. STOOMBOOT MIJ Achilles 7 v. Hamburg te Amsterdam. Bennekom, Amsterdam n. Chili 5 te Cris tobal. Calypso 6 v. Livorno n .Napels. Colombia, 6 v. Curacao n. Pto. Cabello. Crijnssen, Barbados n. Amsterdam 6 v. Ma deira. Fauna, 6 v. Messina n. Palermo. Ganymedes, Bourgas n. Rotterdam p. 6 (11 n.m.) Ouessant. Juno 6 v. Vigo n. Lissabon. Medea 7 v. New-York n. Port-au-Prince. Orestes 7 v. Amsterdam te Rotterdam. Orpheus 6 v. Oporto n. Vigo. Telamon 7 v. Amsterdam te Rotterdam. Ulysses 6 v. Varno te Constantza. Vulcanus 7 v. Amsterdam te Rotterdam. Baarn, Chili n. Amsterdam 5 te Callao. Bodegraven 5 v. Talcahuano n. San Antonio. Barneveld, Amsterdam n. Chili p. 6 Dunge- ness, KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Eemland (uitr.) p. 6 Dover. NEDERL.-INDISCHE TANKSTOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. Agatha 6 v. Singapore naar Soesoe. Agnita, 8 te Southampton verw., n. Rouaan Key West v.o. Mitra, 6 te Salonica n. Constantza, waar- sche. Engeland. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (uitr.) p. 7 Perim. Dempo (thuisreis) 11 (7 v.m.) te Marseille verw. Kedoe, 7 v. Batavia te Rotterdam. Modjokerto (thuisreis) p. 6 Pt. de Galle. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca (thuisreis) p. 6 Palma (Camar- eil.) 13 v.m. te Rotterdam verwacht. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Birmingham, Japan n. Rotterdam 6 te Havre. Clytoneus 7 van Batavia te Amsterdam. Antilochus, Rotterdam n. Dairen 5 v. Shang hai. City of Wellington, Dairen n. Rotterdam 6 v. Shanghai. Menelaus, Japan n. Rotterdam 6 te Shang hai. Melampus, Batavia n. Amsterdam 7 v. Bela- wan. Prometheus, Amsterdam n. Batavia 7 v. Pa- dang. City of Bristol, Japan naar Rotterdam 6 v. Port Sudan. Achilles, Japan n. Rotterdam pass. 6 Perim üsaramo 6 van Rotertdam te Beira. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tarakan (thuisreis) 7 van Londen. Poelau Tello (uitreis) 7 te Genua. J. P. Coen (uitreis) 7 van Southampton. Johan van Oldenbarnevelt (thuisreis) 6 v. Algiers. Enggano (thuisreis) 6 te Belawan. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Silverbeech, Vancouver n. Bomboy 6 v. Madras. Silverash, Vancouver n. Calcutta 5 te To- coma. Vlagverandering eener heele vloot. De in Danzig thuisbehoorende tankvloot van de Baltisch-Amerikaansche Petroleum Gesellschaft (eene dochteronderneming van de Standard Oil Company) zal in de toe komst alleen den handel in olieproducten behartigen en heeft derhalve haar reederij- bedrijf opgeheven. In verband hiermede is haar geheele vloot, te weten 23 schepen, on der de vlag van Panama gebracht. Voor den vrijen staat Danzig heeft deze vlagverandering eene groote beteekenis om dat haar positie als reederijstad door deze verandering eene algeheele wijziging onder gaat. Aangekomen. 6 Juni: Astarte s.s. Bremen Vechtstroom s.s. Huil Douglas s.s. Goole Bretland s.s. Danzig Tamsworth s.s. New Castle Escaut m.s. Rotterdam. 7 Juni: Achilles s.s. Hamburg Clytoneus m.s. Ned.-Indië Sukhona s-s. Leningrad Vertrokken. 6 Juni: Sheaf Lance s.s. Pt. Talbot Trompenberg s.s. Kemi Telamon s.s. Midd. Zee Trude Schunemann s.s. Rotterdam Ransdorp m.s. Hoboken Ousel s.s. Liverpool Vulcanus s.s. Midd. Zee Aruba s.s. Blyth. Orestes s.s. Salonica 7 Juni: Kurikka s.s. Wasa Margareta s.s. Methil C. F. Liljevalch s.s. Lulea Otterhound s.s. Sheerness Astrée s.s. Immingham

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6