KON. NED. VOETBALBOND RANGLIJSTJES. WIELRIJDEN. GOLF. ATHLETIEK POSTDUIVEN HONKBAL. ZWEMMEN AUTOMOBILISME WATERPOLO. DE UITSLAGEN. Kampioenschap van Nederland: Go ahead—P. S. V. 1—o Promotie derde klasse: p. W. V.—Hercules 1_2 (Door dezen uitslag is Hercules voor de l^eede klas behouden). BUITEN DE COMPETITIE. Zwaluwen—Reading 3_3 Kampioenschap van Nederland Go ahead-P. S. V. (1-0) In een wedstrijd, waarin voornamelijk in eerste helft goed spel is geleverd en waar bij het allerminst aan spanning ontbrak, is po ahead er in geslaagd, de Zuidelijke kam pioenen en meest gegadigden voor den titel, ie kloppen. Go ahead trad aanvankelijk zóó sterk aan vallend op, dat P.S.V. in een teruggetrokken positie moest spelen en de grootste moeite bad. zich de Dev entenaren van het lijf te houden. Niet zoodra echter hadden de Zui delijken den eersten druk weerstaan, of zij ondernamen langs de beide vleugels eenige snelle aanvallen, waarbij Leo Halle op fraaie vijze een schot van Van den Broek onscha delijk maakte. Toen Van Kooyk op verrassende wijze door brak, liep Halle op het juiste moment uit en hinderde zijn tegenstander zoodanig, dat Eis ink kon terug komen om op het kritieke oogenblik den bal voor de voeten van Van Kooyk weg te pikken. Even later verrichtte Halle opnieuw een mooie save bij een schot van Van Kooyk. De laatste tien minuten van de eerste helft waren weer geheel voor de thuisclub. Eerst schoot Koopman Jr. tegen den paal, maar toen Jan de Kreek in het volgende oogenblik het leder voor het doel plaatste, ving Koop man het op zijn borst op en schoot onhoud baar langs Boumans. (10). De tweede helft gaf eerst eenige aanvallen van Go ahead te zien. Maar langzamerhand werden de Deventenaren teruggedrongen: hun defensie kreeg het zwaar te verant woorden. Weliswaar moesten van Run en lanegger voortdurend op hun hoede zijn, maar het grootste gevaar dreigde toch aan de andere zijde. Nu bleek echter weer, hoe moeilijk het is, de Deventer-verdediging te passeeren. Onder de grootste spanning verliep het laatste kwartier. P.S.V. probeerde nog een andere opstelling van de voorhoede met Ver kerk op de midvoorplaats en Van den Broek als rechtsbinnen. Maar dit bracht niet de gewenschte verandering. Go ahead bleef op vallend rustig doorspelen. Tegen het einde ondernam zij nog enkele zeer gevaarlijke aanvallen. Nog éénmaal kwam P.S.V. ge vaarlijk opzetten, maar weer werd de aanval afgeslagen en toen de heer Boekman het einde aankondigde, had de Deventer club haar voorsprong behouden. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE. Haarl. ElftalLeidsch Elftal (25) Evenals in hun oefenwedstrijd tegen Stormvogels 2 heeft het Haarl. Elftal ook te gen het Leidsche Elftal der Zaterdagmiddag competitie een gevoelige nederlaag geleden. Het Haarlemsch elftal zag er als volgt uit: De Koning. De Niet, Rechsteiner, De Waard, De Koning, Bonke, Hoek, Leyte, Van Hoven, Van Leeuwen, v. d. Berg. De Leidenaars speelden het eerst met de stevige bries in den rug en waren dan ook aanstonds in den aanval. Nadat ze eerst tot tweemaal toe het houtwerk hebben bekogeld, geeft hun midvoor zijn elftal de leiding. (0-1). De bezoekers houden het spel in handen, zoodat de Haarlemmers zich op verdedigen moeten toeleggen. Na een half uur werken de Haarlemmers zich wat los. met als gevolg, dat de Leidsche voorhoede wat meer ruimte krijgt. Na 34 mi nuten scoort de linksbinnen na fraai werk van de rechterwing opnieuw, doch dit doel punt wordt geannuleerd. Tegen de rust denken we Van Leeuwen gelijk te zien maken, wanneer de doelman zijn schot wel stopt, doch den bal niet kan wegwerken. Od onbegrijpelijke wijze mist echter de V.V.IJ'er. Drie minuten na de hervatting wordt het 2—0. Van den aftrap af neemt de Haarlem- sche voorhoede den bal mee; Van Hoven scoort op fraaie wijze. (12). Haarlem blijft nu even sterker, doch over het geheel zijn haar aanvallen niet gevaar- ,;:k. De Leidsche aanvallen zijn gevaarlijker. i 18 minuten scoort de linksbuiten (13) en 4 minuten later wordt een fout van De Waard afgestraft. (14). Hierna weet Hoek tegen te scoren (24). Dan is het de beurt weer aan Leiden. On zeker optreden van doelman De Koning geeft haar midvoor gelegenheid te doelpunten. (2-5). Hierbij blijft het. Seriewedstrijden „Ripperda". lste. Pinksterdag: Ripperda JuniorenKinheim Jr. 0'1 Vrienschappelijk: "ipperda 2— A. V. V. Rivalen 2 4—2 Ripperda 1— A. V. V. Rivalen 1 4—4 2de Pinksterdag: 3e afd. Ripperda 3Kennemers 5 30 2de Afd. V. S. V. 3V. S. V. 4 3—0 Spaarndam 1Kenau I 211 3de Afd. De Ce O 2—D. W. O. 2 De Ce O gewonnen wegens n. opkomen van D. W. O. Schoten 5—E. W. S. 4 2—4 gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. P. S. V. 7 5 1 1 11 21—11 1.57 Go ahead 7 4 2 1 10 12—10 1.43 Ajax 7 3 0 4 6 8—10 0.86 Velocitas 6 2 1 3 5 10—8 0.83 D. W. S. 7 0 2 5 2 3—15 0.29 Wedstrijden te Heemstede. Onder geringe belangstelling zijn op eer sten Pinksterdag wielerwedstrijden gehouden op de baan te Heemstede. Een verheugend feit was het, dat Jac. van Egmond zijn ouden vorm teruggevonden had. want zoowel de sprint als de koppelwedstrijd (met Jan van Hout) waren voor den Haarlemmer. In de sprint kwamen de drie snelste Nederlandsche korte afstandrijders tegen elkaar uit. De twee eerste ritten verliepen vrijwel gelijk. Bedde Keeren nam Van Egmond den kop, met v. d. Linden aan zijn wiel en v. d. Heuvel op de derde plaats. Met een langen spurt liet de Haarlemmer zijn tegenstanders achter zich. terwijl v. d. Linden steeds te laat achter Van Egmond weg ging om hem ernstig te be dreigen. In den derden rit ging v. d. Heuvel voorop; bij het luiden van de bel zette hij zóó aan, dat hij niet meer te achterhalen was. De achtervolgingswedstrijd voor profs bracht een vrij gemakkelijke zege voor Jan van Hout. De Haarlemsche amateur A. v. Kersen viel op in de sprintwedstrijden door zijn tactisch po sitie kiezen. Dat hem in de finale de eerste plaats ontging, was niet zijn schuld, daar hij in de meening verkeerde, dat zijn concurrent onrechtmatig binnendoor passeerde. Aan den internationalen koppel wedstrijd over 50 K.M. met 4 klassementen namen 10 koppels deel. Dadelijk na het begin ontketen den de gebroeders Vroomen eenige jachten, maar zonder succes. Eindelijk slaagde het Duitsche koppel Clausmeijer—Sagurna er in, een ronde uit te loopen, waardoor de uit looppogingen met hernieuwde kracht wer den begonnen. Na een lange jacht gelukte het aan Van Egmond-Van Hout, gebr. Vroo men en B. van Dijk-M. v. d. Leur zich bij de leiders te voegen. Daarna bewaakten de ren ners elkaar zóódanig, dat iedere uitlooppoging in de kiem gesmoord werd. zoodat de punten de beslissing brachten. Met 23 punten eindig de Van EgmondVan Hout als eersten. De Haarlemmer B. van Dijk eindigde zonder ron- denverlies dezen wedstrijd. De uitslagen luiden: Sprintwedstrijd voor amateurs over 800 M. ronden). Ie rit. 1. M. van Gelder (laatste 200 M. 13.4 sec.), 2. J. Groot (1 lengte) 3. A. Schelvis. 2e rit: 1. J. van Hal (13.4 sec.), 2. A. Sabbé (ver), 3. K. Stehr. 3e rit. 1. A. van Kersen (13,6 sec.), 2. J. Riet broek (1 lengte) a 3. T. Drost. 4e rit. 1. Mans (13,6 sec). 2. J. v. d. Aart (1 lengte). 3. J. Ko ning. Halve beslissing. Ie rit. 1. M. van Gelder (14 sec.), 2. J. Groot, 3. J. v. d. Aart, 2e rit. 1. J. v. Hal (13.8 sec.) 2. J. Rietbroek 3 Mans. 3e rit. 1. A. van Kersen (14 sec). 2. A. Sabbé, 3. A. Schelvis. Wedstrend voor nos. 2. 1. A. Sabbé (14 sec.), 2. J. Groot, 3. J. Rietbroek. Finale. 1. J. van Hal (Amsterdam) 13,8 sec. 2. A. van Kersen (Haarlem). 3. M. van Gelder (Amsterdam). Sprintwedstrijd voor profs, over 800 M. (4 ronden). Ie rit. 1. Jac. van Egmond (12.4 sec.) 2. A. v. d. Linden (1 wiel), 3. J. v. d. Heuvel (1 lengte). 2e rit. 1. Jac. van Egmond (12,4 sec.), 2. A. v. d. Linden (1 wiel), 3. J. v. d. Heu vel (1 lengte) 3e rit. 1. J. v. d. Heuvel (12,2 sec.) 2. A. v. d. Linden (1 lengte). 3. Jac. v. Eg mond (2 lengten). Totaal-uitslag 1. J. v. Eg mond 5 pnt. 2a A. v. d. Linden 6 p„ 3. J. v. d. Heuvel 7 p. Achtervolgingswedstrijd voor profs. max. 5 K. M., Jan van Hout, haalt Mathieu Vroo men in na 10 ronden. 2 K.M. in 2 min. 43,2 sec., Ploegenachtervolging voor profs. max. 5 K.M. Ploeg A. (W. Metz, H. Adan,. W. Bou quet en J. Reineveld) haalt ploeg B. (J. Ver schoor, A. de Graaf, B. van Dijk en M. v. d. Leur) in na 20 ronden, 4 K.M., in 5 min. 12,6 sec. Klassementswedstrijd over 5 K.M. Ie klasse ment. 1. W. Vroomen, 2. R. van Aart, 3. W. Clausmeijer, 4. J. Engelmoer, 2e klassement. 1. Engelmoer, 2. B. van Rijn, 3. W. Vroomen, 4. R. van Aart, 3e klassement, 1. W. Vroomen, 2. J. Engelmoer, 3. W. Clausmeijer. 4. R. van Aart. 4e Klassement. 1. H. Saguma. 2. J. Engelmoer. 3. W. Vroomen. 4. K. van Nek. 5e klassement. 1. H. Sagurna. 2. B. van Rijn, 3a W. Vroomen. 4. W. Clausmeijer. Totaaluitslag. 1. W. Vroomen 14 p., 2. J. Engelmoer 11 p., 3. H. Sagurna 8 punten; 4. B. van Rijn 6 pt Tijd 6 min. 59,6 sec. Tijdrace over 500 M. met staande start, voor profs. 1. A. v. d. Linden 36 sec., 2. J. v. d. Heuvel 36.4 sec. Internationale koppelwedstrijd voor profs, en onafh., over 50 K.M. met 4 klassementen. Ie klassement. 1. M. Vroomen, 2. J. van Egmond. 3. J. Engelmoer. 4. B. van Dijk. 2e klassement. 1. J. van Egmond. 2. J. Engelmoer. 3. M. v. d. Leur. 4. W. Bouquet. 3e klassement. 1. J. v. Hout. 2. H. Adan. 3. B. van Dijk, 4. W. Bouquet. klassement. 1. J. van Egmond, 2. M. Vroomen, 3. H. Sa gurna. 4. W. Metz. Totaaluitslag. 1. J. van Egmond—J. van Hout 23 p., Tijd 1 uur 7 min. 24 sec., 2. M. en W. Vroomen 11 p.. 3. B. van Dijk—M. v.d. Leur 5 p., 4. W. Clausmeijer—H. Sagurna 4 p., 5. J. Verschoor—A. de Graaf 6 p., Op een ronde. 6. W. W. Metz—H. Adan 5 pt., 7. J. En gelmoer—R. van Aart 5 pnt., 8. W. Bouquet— J. Reineveld 2 p., 9. K. van Nek—J. de Reus 0 p., Op 2 ronden. 10. H. Engel moerB. van Rijn 0 p. Jac. van Egmond wint ook te Hilversum. Bij wielerwedstrijden die op tweeden Pink sterdag te Hilversum plaats hadden, is Jac. van Egmond er in geslaagd, een omnium- sprintwedstrijd voor profs over twee ronden te winnen met 9 p. No. 2 was A. van der Lin den en no. 3 P. Oszmella, beiden 8 p. NederlandBelgië. Op tweeden Pinksterdag had te Bergen-op- Zoom een wielerwedstrijd Nederland-België plaats, die door de Hollanders met 2522 pun ten gewonnen werd. Wedstrijden te 's-Hertogenbosch. Uit Den Bosch: Zaterdagavond hadden op de wielerbaan te Den Bosch internationale wedstrijden plaats, waarbij Pijnenburg er in slaagde in de sprint van den wereldkampioen Scheren (België) en den Duitscher Richter te winnen. Bij den laatsten rit kwam Pijnenburg met den voet in aanraking met een pedaal van Scherens, waarbij Pijnenburg een bloeduit storting in dat lichaamsdeel opliep. Door dit ongeval zal Pijnenburg zeker gedurende een tiental dagen niet kunnen rijden. De uitslagen zijn: Sprint professionals: Eerste rit: 1 Richter, 2 Van Egmond, 3 Huybrechts, Tweede rit: 1 Scherens. 2 Van den Heuvel, 3 Van der Lin den; Derde rit: 1 Pijnenburg, 2 G. Leene, 3 Oszmella. Eindstrijd der eersten: Matches a deux: le rit: 1 Pijnenburg, 2 Richter 1 lengte. 2e rit: 1 Scherens, 2 Richter op anderhalve lengte. 3e rit: 1 Pijnenburg, 2 Scherens op 1 wiel. Eindresultaat: 1. Pijnenburg, 2 Scherens, 3 Richter. Eindstrijd der tweeden: 1 Van Eg mond, 2 Van den Heuvel, 3 G .Leene. Eind strijd der derden: 1 Oszmella, 2 Van der Lin den, 3 Huybrechts. DIN'S P A G 11 T U I 1935 De Jonge Kampioen. Bovengenoemde vereeniging hield op eer sten Pinksterdag een pelotonwedstrüd voor A en B-klassers over 60 K.M. En voor de C- klassers een peloton-wedstrijd over 40 K.M. De juniores hielden een wedstrijd over 30 Kilometer. De uitslagen voor A- en B-klassers luiden als volgt: 1 Schel Sr., Roorda. Steinen; 2 J. West broek, Handgraaf, Keur. De uitslag der C-klassers: 1 Koelemij, Ne- tenman, Thoma. 2 Jansen, Kamp, Kuil; 3 Pietersen, Scheffer, Philippo; 4 Matzen, Huisman. Bronkhorst, 5 Schel Jr., Wegman, Van Haarlem. Uitslag juniores 30 K.M. 1 Veen, 2 Kleef, 3 Vonk, 4 Brcukelen, Van Es gevallen. H. S. V. „De Kampioen". De resultaten der ritten op weg en baan waren als volg: 60 K.M., 3e rit voor de Competitie A, B en C klasse: A klasse 15 deelnemers: 1. Rijneveld, 2. Frui- tema, 3. Koning, 4. Molendijk. 5. Oudolf. Schij- venaar, welke nog eens aan den start kwam, ging nog best en eindigde in de hoofdgroep. Tijd 1,37,35. B klasse 9 deelnemers: 1. v. Noorden, 2. Jor dan, 3. Peetoom, 4. Meyer. 5. A. Barten, 6. v, d. Nes. Tijd 1,45,5. C-klasse, 34 deelnemers: 1. D. Drost, 2. Krom 3. K. v. Kersen, 4. de Vos, 5. H. Veen-hof. 15 deelnemers lagen in de eindspurt in de hoofd groep bijeen. Tijd 1,46,43. Juniores A 6 deelnemers: 1. Peetoom, 2. v. d. Heyden, 3. Beeldman, 4. Radsma. Juniores:, 11 deelnemers: 1. Laan, 2. Rijne veld, 3. Bakker, 4 v. d. Anker. 3de Baanwedstrijd. 3de en laatste sprint voor de Cocacola Beker. Hiervoor kwamen niét minder dan 44 ren ners aan den start. Helaas hadden dezen avond nogal eenige valpartijen plaats en vol staan wij met de volgende uitslagen. Finale: 1. A. v. Kersen, 2. v. Rooyen, 3. R. Groot. Finale der 2de: 1. Schaper, 2. Tabel, 3. ten Boom. 2 series voor de Brassard. le serie, 1. Burger, 2. Opbroek, 2e Serie: 1. v. Noorden, 2. Burggraaf. Koppelwedstrijd 30 KM. 1. v. Baak-v. Dijk, 9 p.. 2. ten Boom-v. Eg mond, 3 p., 3. Drost-v. d. Heyden, 2 p., 4. de Vries-Jordan; op één ronde: 5. de Brey-Jan sen 4 p. 6. Heyselaar-Scheidler. Eindstand Cocacola Beker: A. v. Kersen 6, v. Rooyen 4, Schaper 3, Baak 2, Groot 2 en Schelvis 1 punt. Sprintritten van 10 Juni voor niet-baan renners. C klasse 21 deelnemers: De uitslag was als volgt: Groote Finale: 1. Dalfsen, 2. Schenk, 3 Veenhof. Kleine Finale: 1. M. Peetoom, 2. Schweitzer, 3. L. Drost. Juniores A en B, 14 deelnemers. Hierin was de uitslag: Groote finale: 1. v. d. Heyden, 2. Bakker, 3. Rijneveld. Kleine finale: 1. P. Peetoom, 2. Fennes, 3. Laan. Baanwedstrijd op Woensdagavond 12 Juni. Voor dezen avond is een zeer belangrijk pro gramma samengesteld. De wedstrijden begin nen te 7 uur. Omnium over een sprint 4 baanronden: tijdrace 200 Meter. Klassementwedstrijd 10 K.M. 4 klassementen. Deelnemers zijn v. Dijk, Truitema, Rijneveld, Sprintrit in 3 manches tusschen A. v. Kersen, T. v. Rooyen en Schelvis. Afvalrace met deelname van Koning, Scha per, Groot, Scheidier, Oudolf, Schravendijk. Peters, de Best, Hensen en v. Kersen. Klassementwedstrijd 40 ronden, 4 klasse menten, deelnemers v. Baak, Tabel, Kruyd T. Drost, ten Boom, J. Jansen, Heyselaar Huyboom. W. de Vries en Waiboer. Ploegachtervolging tusschen D. Drost, Jo: dan, Burggraaf en Veenhof, v. d. Meyden. Burger. Ten slotte 2 series voor de Brassard tusschen Moerkerkde Brey en MolendijkPeetoom. A.s. Zondag belangrijke clubontmoeting tus schen A. S. C. Oplympia en H. S. V. de Kam pioen. Achilles. Op tweeden Pinksterdag hield bovengenoem de vereeniging een wedstrijd over 100 K.M. voor A en B-klassers, terwijl de C-klassers en Juniores resp. een trapect van 50 en 40 K.M. aflegden. Er verschenen 43 renners aan den start, waarvan het eerst de A en B-klassers en daarna de C-klassers en Junioren vertrokken. Bij Halfweg hadden J. Rusman en H. C. van Staveren ruim 1 K.M. voorsprong. Door lekke banden zagen beide hun mooie voor sprong te niet gaan, terwijl Van Staveren door een tweeden lekken band den strijd ge heel moest staken. Nog verscheidene renners moesten door pech of valpartijtjes uitvallen. Toen nog plm. 30 K.M. te rijden was, ont snapte B. v. d. Aart. Dat het peleton het niet erg zwaar aanpakte, blijkt wel, want v. d. Aart zag op dit korte stuk kans om maar liefst 20 minuten uit te loopen. De uitslag was als volgt: A-klasse: 1 B. v. d. Aart 2 uur 59 min.; 2 G. van Wees 19 min.; 3 J. Klinkenberg (op een lengte): 4. J. Rusman 3 uur 20 min. 57 sec.; 5 J. de Vries. B-klasse: 1 H. de Lange 3 uur 20 min. 57 sec.; 2. H. van Maris (overigen moesten de strijd staken). C-klasse: 1 Oostenbaan 2 uur 4 min.; 2 A. Groenendijk; 3 Groeneveld; 4 Rutte; 5 Buts. Juniores: 1 D. Groenendijk, 2 Schrama, 3 v. d. Aart, 4 Jongejans, 5 Mins. Heden Dinsdagavond zeven uur clubwed strijden op de Heemsteedsche baan Om den Beels-beker. Op Eersten Pinksterdag werd op de banen van de Kennemer Golf en Country Club te Zandvoort een wedstrijd gespeeld om den wisselbeker, uitgeloofd door den heer Beels van Heemstede en waaraan 19 spelers deel namen (18 holes handicap medalplay). Daar A. E. Thierry de Bye Dolleman en N. Hymans beiden een netto score van 67 maak ten, zal door hen om den eersten prijs wor den gespeeld. Derde was mevr Van Waveren met 74. Int. tournooi te Parijs. Bij het internationaal golftournooi te Parijs werd Nederland met 63 door Frankrijk ge slagen. De Franschen wonnen ook met 6 1/2 tegen 21/2 van Duitschland. Het eindresultaat luidt: 1. Frankrijk 111/2 p.; 2. Duitschland 71/2 p.; 3. Nederland 6 p. De Haarlemsche Zeilvereeniging ondernam Zaterdag een tocht naar De Kaag. De deelnemende booten in een lange sleep onderweg. School wed strijden op het Haarlem-terrein. le H.B.S. b met grooten voorsprong aan het hoofd. Behalve bij den feilen strijd zoowel op 100 M. als op 4 maal 100 M. estafette viel bij de school-athletiekwedstrijden op het „Haar lems-terrein voor het district Noord-Holland in hoofdzaak op de groote meerderheid van de ploeg der le HBS. b, een meerderheid waartoe in groote mate de gebroeders Mans en Van Renesse bijdroegen. De andere ploe gen streden hoofdzakelijk om de bezetting van de tweede plaats, welke tenslotte de R.H.B.S, uit Hoorn voor 2e H.B.S. b en R. H. B. S. Velsen met geringen voorsprong bezette. Zooals bekend kunnen de twee best geplaat ste ploegen uitkomen in de finales te Am sterdam. Niettegenstaande den feilen wind en de gure temperatuur, gelukte het toch nog op de 100 M. een tijd van 11.8 sec. te bereiken. G. Mans won hier van Boom uit Hoorn, ter wijl V. Mans, die algemeen favoriet was. de vierde plaats bezette. Ook het kogelstooten won G. Mans, met Herfst od de tweede plaats Op verspringen toonde V. Mans zijn ge schooldheid. door na eenige ongeldige spron gen zich bij den laatsten met 6.40 M. aan het hoofd te plaatsen. Van den Broek van de 2e H.B.S. b bezette met 6.11 M. de tweede plaats, doch dit werd uitsluitend bereikt door springkracht. Leert deze jongeling bij een langeren aanloop minder schokkend en soepeler te loopen, dan liggen prestaties in het bereik. De 4 maal 100 M. werd keurig gewonnen door de R.HB.S. uit Hoorn in 48.5 sec., een tijd, die bij dezen wind heel mooi was. Hier gaf vooral de wisseltechniek den doorslag, want de le H.B.S. b met haar betere sprin ters werd slechts derde, doordat ook het Chr. Lyceum haar nog de baas was. De resultaten zijn als volgt: 100 Meter hardloopen: 1 G. Mans, le H. B. S. b 11.8 sec.; 2 Boom. R.H.B.S Hoorn, 12.00 sec.; 3 Herfst, R.H.B.S. Velsen 12.01 sec., 4 V. Mans. le HB.S. b; 5 v. d. Breek, 2e H. B.S. b; 6 Kos, R.H.B.S. Hoorn. Verspringen: 1 V. Mans, le H.B.S. b. 6.40 M. 2 v. d. Broek. 2e H.B.S. b 6.11 M.: 3 v. Re- nesse, le H.B.S. b 6.10 M.; 4 G. Mans, le H. B. S. b 6.08 M.: 5 Joustra. R.H.BB Hoorn, 5.86 M,; 6 Rombouts, R.-K. Lyceum. 5.79 M. Kogelstooten: 1 G. Mans. le H.B.S. b 12.84,5 M.; 2 Herfst, R.H.B.S. Velsen 12.09,5 M.; 3 V Mans, le H.B.S. b 11.36 M.; 4 v. d Broek. 2e H.B.S b 11.35 M,; 5 v. d. Bosch, R.H.B.S., Velsen 10.86 M.; 6 Hooghwinkel, Chr. Lyceum 10.82 M. 4 maal 100 Meter estafette: 1 R.H.B.S., Hoorn 48.5 sec.; 2 Chr. Lyceum 48.9 sec.; 3 le H.B.S. b 49.3 sec.; 4 2e H.B.S. b 50.2 sec.; 5 R.-K. Lyceum 50.6 sec.; 6 R.H.B.S., Velsen 51.7 sec. Totaaluitslag: 1 le H.B.S. b 36 punten: 2 R.H.B.S. Hoorn 14 punten; 3 2e H.B.S. b 13 punten; 4 R.H.B.S.. Velsen 12 punten; 5 Chr. Lyceum fi punten; 6 R.-K. Lyceum 3 punten. De Snelpost. Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht van Dourdan, afstand 489 K.M. Duiven los 6 uur. Deprijzen werden behaald als volgt: T. Luikel 1, G. Dollé 2 4 8. R. Brakel 3, J. v. d. Linden 5 6 12, E. Cassee 7, J. G. Kuoerus 9 10 11.. Eerst getoonde duif 1 uur 40 min. 47 sec. Laatst getoonde duif 2 uur 21 min. 20 sec. De Duvianen—V. V. G. A. II (28—15) De Velsensche Honkbalclub Dc Duvianen heeft haar debuut in de tweede klasse van den N.H.B. met een overwinning gevierd, Toch is het spel van het negental ons tegen gevallen. Het bestaat voor een flink deel uit R.H.B.S.'ers, die het spel al eenige jaren beoefenen en als schoolploeg stukken ster ker waren dan het negental nu was. Voor de Duvianen wierp Van Malsen. In het begin gaf hij nog al vaak vier wijd, later had hij nog al eens succes met drie slag en daarna werd het weer vaak vier wijd. In de tweede innings werd zijn taak overge nomen door Buijs, die vroeger een uitste kend werper was, maar er nu niet veel van terecht bracht. Ook aan slag vielen de Velsenaren ons niet mee. Honkslagen waren uitzonderingen. Ge deeltelijk lag dit aan Ritsma, den werper van V.V.G.A. die verbazend veel w'jd wierp In de zevende kwam Jansen in zijn plaats, maar deze deed zijn werk nog slechter en dus keerde Ritsma maar weer terug. Eer dat Van Westen door een keurigen vang sneu velde, waren tien Duvianen het thuishonk gepasseerd. Toen hadden de gastheeren een voorsprong van elf runs. Van Malsen was er echter ook geducht uit. In het veldwerk kwa men een paar fouten voor, waardoor nog drie ambtenaren de thuisplaats passeerden Toen sneuvelde Veen op het derde honk en daardoor was het gevaar voor le Velsenaren bezworen, Zoowel in het honkloopen als in het veldwerk wonnen de Duvianen het ver van de Amsterdamsche Ambtenaren. Na zeven innings wonnen ztf met 2315. De cijfers der Innings zijn- Duvianen: 250141 10 28 V.V.G.A. II: 3 5 0 0 2 2 3 15 Den Haag-Haarlem. DE HAGENAARS WINNEN. In het Zuiderparkbad te 's Gravenhage, waar Zaterdag de stedenwedstrijd Den Haag- Haarlem werd gehouden, zijn de Hagenaars onze stadgenooten in bijna alle opzichten de baas geweest. Met groot verschil wisten de Ha genaars beslag te leggen op den wisselbeker. Bij één nummer voor dames, n.l. de 100 Meter schoolslag, wist mej. L. Kollerie van de Water- ■atten als eerste te eindigen in den tijd van 1 min. 324/5 sec. Mooi van H. P. C. won het nummer 100 Me ter vrije slag voor heeren in den voor hem slechten tijd van 1 min. 5 2/5 seconde. Her is duidelijk te merken, dat onze recordhouder op het oogenblik weinig gelegenheid heeft om se rieus te oefenen. G. G. van Aelst van H. Z. en P. C. bleef slechts 1/5 sec. op Mooi achter. Voor de derde Haarlemsche overwinning zorgde Van der Voort van de Zwemclub Haarlem. Hij won het nummer schoonspringen nog vóór de Haas van ZIAN. De polowedstrijd was voor Haarlen. een ware ontgoocheling! Het Haarlemsch Zevental, waarin 5 H. P. C.'ers uitkwamen, alsmede C. Zeeman van HaTarlem en J. Kollerie van de Waterratten, kreeg tegen het snelle, weldoor dachte spel van Den Haag geen kans. De Haas (tweemaal) en Hegi zorgden er voor, dat de rust met een 30 voorsprong inging. Hoewel de Haarlemsche ploeg zich geducht inspande, bracht de tweede helft geen ommekeer in het spelbeeld. Achtereenvolgens scoorden na de rust Van Aelst-, Van Kleef en De Haas. weder om tweemaal, zoodat 't einde met 'n 70 ne derlaag kwam. De Haarlemsche voorhoede had zelfs geen kans gezien, de eer te redden. De uitslagen luiden als volgt: Zweedsohe Estafette voor heeren: 1. den Haag 10 min. 14 3/5 sec.; 2. Haarlem 10 min. 16 2/5 sec. 100 Meter vrije slag voor dames: 1. S. Sleberg. den Haag 1 min. 15sec.; 2. L. van Leeuwen do. 1,25; C. Kann, Haarlem 1,28 4/5; 4, J Ver meer do. 1,30. 100 Meter schoolslag voor dames 1. L. Kol lerie, Haarlem 1 min. 32 4/5 sec.; 2. C. de Groot, den Haag 1 min. 33 2/5 sec.: 3. M. Steenhui zen, Haarlem 1 min. 36 4/5 sec.; 4. L. van Slob be, den Haag gedis. 100 Meter schoolslag heeren: 1. J. van Duin, den Haag 1 min. 22 3/5; 2. H. van Heerde, Haarlem 1 min. 27 3/5; 3. J. Kemp, Haarlem 1 min. 28 1/5; 4. J. Woerkom, den Haag, geen tijd. 100 Meter rugslag voor heeren: 1. P. van den Hoeok, den Haag 1 min. 14 3/5; 2. J. van Heetren, den Haag 1 min. 15 4/5; 3. J. Ketelaar, Haarlem 1 min. 26 3/5; 4. D. van Viersen, Haarlem 1 min. 31. 100 Meter vrije slag heeren: 1. S. L. Mooi, Haarlem 1 min. 5 2/5; 2. C. G. v. Aelst, den Haag 1 min. 5 3/5; 3. A. H. Spikema, Haarlem 1 min. 6; 4. A, Schmidt, den Haag 1 min. 12 3/5 5x50 Meter vrije slag voor dames: 1. Den Haag 3 min. 13/5 sec., 2. Haarlem 3 min. 17 3/5 sec. Schoonspringen voor heeren: 1. N. van der Voort, Haarlem 33,06 pt.; 2. J. H. de Haas, den Haag 31,20 pt. Schoonspringen voor dames: 1. A. Gelder man, den Haag 28,76 pt.; 2. L. Hamstra, Haar lem 28,26 pt.; 3. W. Lips, den Haag 25,35 pt.; 4. H. Haase, Haarlem 21,65 pt. 3x100 Meter wisselslag est. heeren: 1. Den Haag 3 min. 56 4/5 sec.; 2. Haarlem 4 min. 13 2/5. 3x50 Meter wisselslag est. dames: 1. Den Haag 1 min. 58 sec.; 2. Haarlem 2 min. 10 2/5 seconde. Herkuleyns wint den grooten prijs der grenzen. Uit Chimay: Onder groote belangstelling had Zondag op het circuit van Chimay de race om den Grooten Prijs der Grenzen plaats,waaraan ook onze landgenoot- Hans Herkuleyns deel nam. Deze startte met zijn M.G. 750 ccm. op verzoek van de wedstrijdcommissie in de 1100 ccm.-klasse en wist op fraaie wijze eerste te worden! Hij legde het parcours van 217 K.M. af in 2 uur 7 min. 52 sec. d.w.z. met een gemid delde uursnelheid van 91.799 K.M. Waterpolodag te Utrecht- De nationale Waterpolodag van U.Z.C. is Maandag bijzonder succesvol verloopen.. De mooiste wedstrijden waren die tusschen H.P.C. en H.Z. en P.C., nadat H.Z. en P.C. met 53 van U.Z.C. had gewonnen. In de finale komen Het Y en H.Z. en P.C. tegen elkaar uit. Deze eindstrijd zal worden gespeeld op 28 Juli tijdens de nationale wed strijden van U.Z.C. le afdeeling: H.Z. en P.C.—U.Z.C. 5—3; Het YL.Z.C. 6—1; H.P.C.—H.Z. en P.C. 2—2 (H.Z. en P.C. wint). 2e afdeeling: G.Z.C.Waterratten 37; Ot terHaarlem 00 (Haarlem wint) Schoonh. Z. en P.C.Zwemlust 1—4; Star—Zijl 4—1; HaarlemStar 01WaterrattenZwemlust 23; Finale StarZwemlust 3—1. Reserve le klasse: Maas-combinatie—U.Z.C. II 0—0 (Maas wint)Y II—H.Z. en P C. II 2—2 (Y wint). Finale: Maas-combinatie— Y II 0—4. 3e afdeeling A: Brandenburg—Baronie 4—4 Baronie wint) D.K.R.—Fuut 6—0; Bilthoven Delftsche Z.C. 22 (Bilthoven wint)Forel Velser Z.V. 1-2: D.K.R.—Bilth. 5—1; Baronie— Velser Z.V. 3—1; Finale D.K.R.—Baronie 2—2 (Baronie wint). 3e afdeeling B: Zwemlust IIIDolfijn jeugd 0—0 (Dolfijn wint); Zwemlust II—H.Z. en P.C. II 1—2; Waterratten II—U Z C. n 0—0 (U.Z.C.) wint); Star II—H.Z. en P. C. HI 11 (Star wint)Dolfijn jeugdU.Z.C. Hl 40: Finale: Dolfijn jeugd—Star II 20.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3