I Intermezzo. Twee dorpen door brand geteisterd. BEVERWIJK De verhoogde personeele belasting. Bond voor Groote Gezinnen in actie. In verband met het door den gemeente raad aangenomen voorstel tot verhooging van het aantal opcenten op de Personeele° Be lasting heeft het bestuur van de afdeeling Beverwijk van den R.K, Bond voor Groote Gezinnen een schrijven gericht tot de R.K. Raadsfractie waarin o.m. wordt becijferd dat vooral de groote gezinnen het grootste aan deel betalen in het tekort van de gemeente- begrooting. Verder wordt in het adres opge merkt, dat de verlaging van de huurprijzen deze nadeelige wijziging van de Personeele Belasting niet heeft gecompenseerd, omdat de daling der huurprijzen in zeer langzaam tempo geschiedt, terwijl voorts een huurver- laging van 20 pet. bereikt moet worden, om in dezelfde klasse der heffing te worden aan geslagen. De afdeeling brengt onder de aan dacht van de R.K. Raadsfractie, dat de mo gelijkheid had moeten bestaan, om het vast gestelde aantal opcenten te verminderen met bijv. 3 voor elk ten laste van 't gezin komend kind. De Raadsfractie wordt er tenslotte nog op gewezen, dat de Raad nog steeds het ver zoek tot wijziging van de schoolgeldheffing, dat door de afdeeling werd ingediend, niet heeft behandeld. Het bestuur heeft verzocht, indien het de R.K. Raadsfractie althans ge- wenscht voorkomt, een en ander in een ver gadering van de contactcommissie te mogen toelichten. Supporters vierden feest. Jubileum en Promotie herdacht. Het eerste lustrum van de Supportersver- èeniging „Rood Wit", alsmede de promotie van het eerste elftal der voetbalvereeniging „Beverwijk" van de vierde- naar de derde klasse van den K.N.V.B. waren de belang rijke factoren, die reeds te voren het welsla gen van den feestavond, welke Zaterdag in het veilingsgebouw „Centrum" werd gege ven, verzekerden. Het dappere volhouden van de rood-witte Beverwijkers, die drie ma len in het gezicht van de haven strandden, maar die zich desondanks niet lieten ont moedigen en voor den vierden keer met de zelfde energie opnieuw krachtige pogingen aanwendden om de hoogère afdeeling te be reiken, waarin zij tenslotte slaagden, diende te worden beloond. „Rood-Wit" organiseerde een feestavond en zij deed dat op onbekrom pen wijze. Tientallen vaardige handen had den Zaterdag de zeer duidelijke sporen van de Luilakmarkt, die in den nacht van Zater dag op Zondag in het gebouw was gehouden, weggevaagd en de groote veilinghal her schapen in een gezellige feestzaal, waarin zelfs een tooneel niet ontbrak. Toen te ruim acht uur de voorzitter van de feestcommissie, de heer F. Maenhout, de avond opende, waren honderden supporters en talrijke genoodigden met hun dames aan wezig. Fraaie bloemstukken,, o.avan de v.v. „Beverwijk", de zustervereeniging „Rood Zwart", van den houder van het clubgebouw, van den landheer e.a. waren de fleurige en welriekende getuigen van de waardeering, welke in breeden kring voor den arbeid van „Rood-Wit" wordt gekoesterd, Nadat de heer Maenhout daarop in zijn openingswoord ook nog eens den nadruk had gelegd, huldigde de heer W. Kóssen, voorzit ter van de v.v. „Beverwijk" de jubileerende supportersvereniging er daarbij aan herin nerend hoe „Rood-Wit" had moeten strijden en werken, om tot het thans bereikte resul taat te komen. Zij begon haar arbeid met 25 leden en thans heeft zij een schare suppor ters in zich vereenigd, om trotsch op te zijn. Spr. was er van overtuigd, dat het bestuur ook het nog braak liggende terrein zal we ten te bewerken. De heer Kossen sprak tenslotte den wensch uit. dat de goede verstandhouding tusschen de besturen van „Roodi Wit" en „Beverwijk" altijd bestendigd zal mogen blijven. De voor zitter van de jubileerende supportersvereni ging. de heer W. van Vlissmgen herinnerde er aan, hoe „Rood Wit" ondanks alle tegen slagen steeds trouw bleef aan „Beverwijk". Het mooiste geschenk, dat men zich bij dit jubileum maar kon denken, was de promotie van het eerste elftal. ïn zijn dankwoord be trok spr. ook trainer Ruys, die met voldoe ning op zijn arbeid mag terug zien. Aan de spelers van het eerste elftal wer den namens een onbekenden gever sigaret tenkokers geschonken. Daarna werden de Gebrs. Groeneveld, de bekende worstelaars van D.O.K. gehuldigd voor hun kampioen schappen. Dat geschiedde in sympathieke bewoordingen en met het aanbieden van bloemstukken, gevolgd door een ovatie van het publiek voor de kampioenen. De aanvoerder, de heer J. Maenhout, dankte de supporters voor hun krachtigen steun en beval hun aan, het clubblad trouw te lezen. Vervolgens verscheen het mannenkoor „Zanglust", dat ter gelegenheid van de pro motie van „Beverwijk" een zanghulde bracht. Voorzitter Blaauw sprak woorden van ge- lukwensch. „Zanglust" zong onder leiding van haar dirigent, den heer H. van Dijk ach tereenvolgens „Das Wander-lied", „Zij leven lang" en „De Kuiper". Een daverend applaus was de belooning voor de zangers, wiens mu- zikale huldebetuiging op hoogen prijs werd gesteld. In niet mindere mate was dat het geval met de serenade van de St. Jozef-Harmonie, die onder de schallende klanken van een da verende huldigingsmarsch de feestzaal bin nentrok. Een en ander bleek zeer bevorder lijk voor de feestelijke stemming, die dan ook tot uiting kwam in langdurige ovaties voor musici en zangers. Het officieele gedeelte van den avond be hoorde hiermede tot het verleden en toen kon met de afwerking' van het eigenlijke feest programma een aanvang worden gemaakt. Het duo „Koswa" en zijn begeleidster oogstte veel succes met zijn liedjes en voor drachten en in bijzondere mate was dat het geval met de op de promotie en het jubi leum vervaardigde verzen. De conferencier Piccard leidde steeds op vlotte wijze het op treden van de artisten in. Een accordeon duo „The Piens" genaamd. verzorgde de entr'acte- en dansmuziek. De medewerkenden zorgden er voor, dat de feestelijke stemming niets te wenschen overliet. De heer Van Slooten belastte zich met de leiding van het dansen, waaraan na-, tuurlijk ook een groot deel van den tijd be steed werd. Zoo vloog de tijd om en ongemerkt was de volgende dag aangebroken, die tevens het uur van afscheid aankondigde. De Supportersvereniging „Rood-Wit" kan met veel voldoening op dezen uitstekend ge slaagden feestavond terug zien. Het V. V. V.-tournooi. SchotenBeverwijk (34) Op den tweeden dag van het voetbaltournooi van Vreemdelingenverkeer heeft het niet aan belangstelling ontbroken en de beide wedstrij den hebben een pakkend slot gehad. Schoten stelt zich.als volgt op: Boeser, Schotman, Steenbergen, Koelman, v. Roon, v. Putten. IJkhof, Oorthuis, Philippo, Cops, v. Hetem. Beverwijk verschijnt als volgt; Adrichem, Zoutman, Jac. Kuijer, Hogerwerf, v. Amersfoort, W. Kuijer, P. Marks, Th. Kuijer, A. Marks, S. Teeling, J. Maenhout. Het begin is voor Schoten, dat na ongeveer vijf minuten succes heeft en den stand op 1—0 brengt. De Wijkers geven goed partij; na eenige corners te hebben genomen weet Tee ling gelijk te maken (1-1). De Schotenaren forceeren eenige corners, zonder succes. Beverwijk werkt zich los: Kuijer Sr. zorgt er voor, dat Beverwijk de lei ding neemt (12). Veel pleizier hebben de Wijkers er niet van, in minder dan geen tijd is het 22. Even later scoort Schoten, zoodat de stand met rust 32 is. Na de rust heeft Beverwijk het beste van het spel. Corner op corner wordt haar toegewezen, maar de zoo zeer begeerde en verdiende goal blijft uit, doch weldra komt de gelijkmaker (33). Schoten werkt hard. maar ook Beverwijk geeft zich ten volle, zoodat de strijd het aan kijken waard is. Nog enkele minuten zijn te spelen. De aanvallen van de Wij kers worden menigvuldiger. Een minuut vóór het einde maakt Maenhout in samenwerking met Tee ling 34, zoodat Beverwijk in de demi finale uitkomt tegen W.F;C. V. S .V—W. F. C. (5—5) VB.V. verschijnt in de volgende opstelling Van der Wint. Van Zutphen, Van der Griendt, Den Boer, De Vries, Hillekamp, Karrebeld, Koning, Van der Lugt, Sterk, De Haas. W. F. C. heeft het volgende elftal: P. Rensen, J. Kuijper, H. v. d. Bosch, P. Diets, K. Winter, C. v. d. Berg, W. Klei, D. Bleeker, P. Wezel, J. Klei, C. Oudejans. Direct ontwikkelt zich een mooie strijd; wel is de eerste-klasser iets sterker, maar ook W.F.C. geeft zich geheel en maakt het de V.S.V.-achterhoede geducht lastig. Van der Griendt staat geducht te verdedigen. Het eer ste succes te voor V.S.V. als Sterk mooi aan geeft en v. d. Lugt Rensen weet te passeeren (1—0). De aanvallen van W.F.C. behouden hun ge vaarlijk karakter door het vlugge open spel, Als even later de rechtsbuiten keurig voorzet, loopt J. Klei den bal langs Van der Wint (11). De strijd gaat gelijk op; Van der Wint en Rensen moeten om beurten reddend op treden. Als de V.S.V.'ers een corner nemen; kopt De Vries onhoudbaar langs Rensen (21). Met dezen stand komt rust. Dadelijk na de hervatting overrompelt V.S.V. de Wormerveersehe achterhoede; het is v. d. Lugt, die met een hard schot den stand op 31 brengt. De tweede klasser houdt moedig vol; door Bleeker wordt de stand op 32 gebracht. Nu komt V.S.V. echter opzetten; in minder dan geen tijd wordt het 42 en 52. Even later kopt de rechtsbinnen van W.F.C. keurig No. 3 langs Van der Wint (53). De spanning neemt toe. De Wormerveerders scoren wederom (54). Een luid gejuich barst los als W.F.C. gelijk maakt (55). Nog even wordt door gespeeld, maar dan vluchten scheidsrechter en spelers naar het kleedhuis wegens den hevigen regen. Nog 14 minuten zijn te spelen. Ruim een half uur duurt het; dan wordt de strijd hervat maar zonder succes. Ten slotte moeten strafschoppen de beslis sing brengen. W.F.C. is de gelukkige. Zoo zijn dus de eerste-klassers uitgescha keld. De volgende week komen de 3de klasser Alkm. Boys tegen de 2de klasser Kinheim en de 3de klasser Beverwijk tegen de 2de klasser W.F.C. in het veld. KALME PINKSTERDAGEN. De beide Pinksterdagen zijn voor wat het centrum van midden-Kennemerland betreft heel kalm en rustig voorbijgegaan. De Zondag bracht, dank zij het mooie weer nogal wat doorgaande verkeer op de wegen, maar van een bijzondere Pinksterdrukte kon geen sprake zijn. Een depressie koos juist den Tweeden Pinksterdag uit om met regen en onweer ons land te passeeren en verijdelde alzoo talrijke plannen voor Pinksteruitstapjes. De drukte in de hoofdstraat b.v. was niet groot/er dan die van een gewonen en dan nog wel een stillen seizoen-Zondag. Het voetbaltournooi van de V. V. V. bood op den Tweeden Pinksterdag een welkome af leiding, waarvan dan ook een gretig gebruik werd gemaakt. Eenige duizenden voetbal-enthousiasten beleefden spannende uren bij de wedstrijden SchotenBeverwijk en V. S. V.W. F. C. Het publiek zocht voorts ontspanning in de heaters of vermaakte zich, wanneer het al thans niet regende in en bij den zweefmolen van den heer Koek, die standplaats op de Meer had gekregen. Maar intusschen hadden de Pinksterdagen ook al ten opzichte van de badplaats Wijk aan Zee niet aan de verwach tingen beantwoord. VERGADERING KONINGINNEDAG. De Vereeniging tot viering van den verjaar dag van H. M. Koningin Wilhelmina zal a.s. Vrijdagavond in de bovenzaal van Hotel „Oud-Meerenstein" haar jaarvergadering houden. De agenda vermeldt o.m. de jaarverslagen van secretaris en penningmeester, de verkie zing van bestuursleden en vaststelling van het programma voor het jaarlijksche Koninginne- feest op 31 Augutus e.k. CONCOURS-SUCCESSEN. De Beverwijksche Harmoniekapel behaalde j.l. Zondag op het muziekconcours te Loenen aan de Vecht in de superieure afdeeling Har monie een eersten prijs met 378 p. Het Ned. Herv. Zangkoor nam deel aan het concours te Edam. Het koor behaalde, onder leiding van den heer D. Klut een eersten prijs met 333 punten met lof der jury. Bovendien legde het Beverwijksche koor be slag op den prijs voor het hoogste aantal punten van het geheele concours. DE STAND DER WERKLOOSHEID. - Bij den gemeentelijken dienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling stonden j.l. Zaterdag in tot-aal 853 werkloozen ingeschreven, die verdeeld waren over onder staande vakgroepen: Beverwijk: bakkers 3. behangers 2. bank werkers 9. betonvlechter 8. blikwerkers 3, blik slagers 1, carrosseriemakers 1, chauffeurs 23, drukkers 6, electriciens. expediteurs 1. grond werkers 75, handlangers 4. kantoorbedienden 2, kopergieters l. landarbeiders 35, lasschers 1. loodgieters 3, letterzetters 2, losse ai'beiders 178. machinisten 7, machinedrijvers 2, machi nale houtbewerkers 3, marmerbewerkers 3, marmerpolijsters 1. metaalbewerkers 3. metse laars 6, meubelmakers 1, monteurs 7. opper lieden 17, plaatwerkers 2. schilders l. schip pers 3, schoenmakers 2, sigarenmakers 23. sorteerders 2, slagers 1. smeden 2, soldeerders 3, stokers 7, straatmakers 6, teekenaars 2, tim merlieden 17, voegers 1. voerlieden 3, voor- slaanders 2, winkelbedienden 3, dienstboden 1. werksters 1, zeilmakers 1. Totaal 492 (vorige week 498). Wijk aan Duin: bakkers 3, bankwerkers 7, betonvlechters l. betonwerkers 3. blikbewer- kers 2. blikslagers 3, carrosseriemakers 1. chauffeurs 4. electriciens 3. grondwei-kers 56, handlangers 4. kappers 1, kantoorbedienden 5. kellners 1, landarbeiders 23, lassers 1, lood gieters 2. lijnwerkers 1. losse arbeiders 33, ma- chnisten 8, mach. drijvers 1, mach. houtbe werksters 4, metselaars 3, meubelmakers 1, monteurs 2. opperlieden 13, plaatwerkers 1 reizigers 5, schilders 2, schippers 9, schoen makers 1, sigarenmakers 3, sorteerders 1, stokers 4. stucadoors 2, timmerlieden 8, voe gers 1, voerlieden 1, winkelbedienden 2, zeil makers 1. stuurlieden 1. Totaal 254 (vorige week 252). Heemskerk: betonvlechters 3, betonwerkers 4, electriciens 1, grondwerkers 13, kantoorbe dienden 1, landarbeiders 37, losse arbeiders 35. opperlieden3, timmerlieden 5, uitvoerders 1. Totaal 107. Vorige week 118). DINSDAG 11 JUNI 1935 badplaats en zij, die dezen dag voor strandbe- zoek gebruikt hebben, zullen zich daarover ze ker niet beklaagd hebben. Aaxx 't strand en in het dorp was 'n gezellige di-ukte. Zij, die oudergewoonte en dat bleken er nog velen te zijn, den tweeden feestdag kozen voor badplaatsbezoek, hebben helaas de jammer lijke speling der natuur ondervoxxden. Het zon nige weer, dat in de vroege ochtenduren nog beloften inhield voor 'n mooien dag heeft he laas deerlijk teleurgesteld en 't was 'n treurige aaxxblik welk de stoet van huiswaartskeeren- den-tusschen-buien-door aanbood. Met korte perioden van droogte heeft 't den geheelen dag hard geregend en flink geonweerd, waar bij de dakspits van de villa „La Viola" door den bliksem werd afgeslagen, zonder inwendige schade te veroorzaken. SANTPOORT HET NATUURBAD. Het natuurbad mocht zich beide Pinkster dagen in een zeer druk bezoek vei'heugen. Hoewel het weer den tweeden dag niet mede werkte, was het mogelijk nog dnxkker dan den len Pinksterdag. Z-elfs op tal van Am- stei-damsche families bleek ons natuurbad aantrekkingski-acht te hebben uitgeoefend. WIJK AAN ZEE Adieu, wij moeten elkander groeten, Ik ga op stap, !t is mijn vacantietijd, Drie weken ga ik in het tijdlijk zoete Bestaan van ongerijmde ledigheid. Ik ga drie weken uit de krant verdwijnen, En, onder ons, ik voel me heerlijk vrij, Wanneer nu nog de zon wat gul wil schijnen, Dan is het best kom, duimt u wat voor mij 'k Zal opstaan op een uur naar eigen keuze En doe ook verder slechts mijn eigen zin, In 't heele jaar vind ik geen dag zoo-reuze, Als die waarop ik mijn verlof begin. Gij, die nog zwoegt, hoe kan ik xx beklagen, Ik stel mij dat niet zonder rilling voor, Och arme, moet gij nu nog alle dagen. Naar uw fabriek, uw school of uw kantoor? Ik ga eruit, ik ga eens profiteeren Van de natuur en ('k hoop) de blauwe lucht, Totdat ik dan opnieuw terug moet keeren En u op uw beurt eens uw taak ontvlucht 't Zal mij plezier doen om u te ontmoeten, Maar waar ik heenga, dat is iets geheims, Adieu, wij moeten elkander groeten, Adieu vaarwel, tot we-he-he-derrijms! P. GASUS. Twaalf boerderijen en woonhuizen verwoest. R. K. KIESVEREEN. RECHT EN PLICHT VERGADERT. In café „De Zon" vergadert Dinsdagavond 8 uur de R. K. Kiesvereeniging Recht en Plicht Sprekers zijn Alb. A. Schellevis en C. C. Scbaa- per, die respectievelijk de onderwerpen:: „Wat is ons politiek streven" en „Opheldering er Onthullingen" zullen behandelen. NOG STEEDS DE MOEILIJKHEDEN IN DE R. K. KIESVEREENIGING. Een inwoner vond te Wijk aan Zee in den loop van de vorige week de copie van de cir culaire „Oproep tot Verweer aan de R.K. Kie zers te Wijk aan Duin". Dit document werd bij den voorzitter van de R.K. Kiesver. Recht en Plicht te Wijk aaxx Duin gedeponeerd cr door dezen tijdens een gesprek aan den schrij ven van 't stuk, de heer Ands. Schellevis, pro pagandist van de R.K. Staatspartij te Wijk aan Zee, getoond. Teruggave werd geëischt, doch niet verkx-egen, wat tengevolge had, dat eexier- zijds zoowel vinder als houder bij de politie, wie deze aangelegenheid in handen gegeven was, rekenschap hadden te geven van hunne handelwijze. Anderzijds, dat de heer Ands. Schellevis cn de andere heeren der commissie tot behartigen der belangexi van de R.K. Staatspartij te Wijk aaxx Zee met uitzoxxderixxg van den heer J J. Bisschop te Beverwijk door de Kamer centrale te Haarlem voorloopig geschorst zijn tot 13 Juni a.s. op grond van propaganda buiten hun rayon. HET WEER EN 'T BEZOEK TIJDENS DE PINKSTERDAGEN. Opnieuw heeft zich 't weer de meest onbe rekenbare factor voor de badplaats getoond. De vooruitzichten tijdens de laatste dagen der vorige week en speciaal de stormachtige Za terdag gaven weinig hoopvolle verwachtingen Niettemin was het Zondag goed weer voor de Nieuwaal zeer ernstig bedreigd. Op twee plaatsen in ons land heb ben Zaterdagmiddag hevige branden gewoed, waarbij niet minder dan twaalf hofsteden een prooi der vlam men zijn geworden. De namen dezer dorpen, welke zoo ernstig zijn geteis terd, zijn Schayk en Nieuwaal. Te Schayk begon de braxxd ixx de woning vaxx dexx landbouwer Van Linden, welke ge deeltelijk verbrandde. Van den inboedel kon slechts weinig wordexx gered. Hierop sloeg de brand over op het huis van den landbouwer Van Zuilexx. Vervolgens werd een groote schuur van den landbouwer Loorkens door het vuur aangetast, terwijl spoedig daarna een wixxkel met woonhuis van de weduwe Wijn akker een prooi der vlammen werd. Deze per- ceelen brandden geheel uit. Vandaar sloeg de braxxd over op eeix schxxur van T. Wijnakker, en daarna op het woonhuis van landbouwer Loeffexx. Oixx half acht waren xxog tien wonin gen in gevaar en was men het vuur nog niet meester. De groote brandweer uit Oss werd daarop gealarixxeerd. Toen deze op de plaats des onheils aaxxkwam, stondexx er niet minder daxx zes huizexx in lichte laaie. De vrees, dat xxog meer woxxixxgen een prooi der vlammen zoudexx worden is gelukkig niet bewaarheid. Met behulp van water uit de zuivelfabriek was met het vuur spoedig meester. Om half tien was het gevaar geweken en kon de brandweer weder naar Oss terug keeren. De schade, welke nog niet te schatten valt, wordt grootendeels door verzekering gedekt. Vaxx de inboedels kon nagenoeg niets gered wordexx, eenig kleinvee kwam ixx de vlammen om. Het groote vee stond in de wei. Nieuwaal ernstig bedreigd. Toen te Nieuwaal het vuur, xxadat het door onbekende oox-zaak in de boerderij van den heer J. van Steexxbergen was begoxxnen, zeer snel om zich heen greep, weldra vijf andere woningen aantastte, exx de vonken door den Noord-Westexx wind over het heele dorp vlo gen, vreesde men het ei'gste. De burgemees ter riep dan ook dadelijk de assistexxtie in van de brandweren uit de omliggende ge- meeixten, wier hulp Nieuwaal stellig voor een nog ernstiger ramp heeft behoed. Desniet temin braxxddexx de huizen van J. vaxx Steexx bergen, W. Verhoeks, A. van Steenbergen, A. Kuintjes, de wed. J. G. Steenbergen en J. Lambermont, totaal af. Het meerendeel dezer woningexx was laag verzekerd, de wo- nixxg van J. van Steenbergen, waar de braxxd uitbrak, ixx het geheel niet. Ook brand te Berghem. Op tweeden Pinksterdag, des middags om streeks vier uur, brak brand uit in de kapi tale boerderij van den landbouwer Gutters in de Heibroek te Berghem. Het vuur greep zeer snel om zich heen en daar geen brand weer kwam opdagen, werd de geheele boer derij een prooi der vlammen, alsmede de ge heele inboedel en de landbouwinventaris. Tevens kwamen eenige koeien, een paar var kens en een groot aantal kippexx in de vlam men om. De oorzaak van den brand is tot nog toe onbekend. De schade wordt door ver zekering gedekt. Voor het Gerechtshof te Matanzas wordt de zaak behandeld tegen Conchita Valdivieso (links) en Ziomara O'Halloran de Alonzo, twee jonge Cubaanschen, die aan het hoofd van een misdadigersbende hebben gestaan. Sportvliegers hadden pech. Een Duitsch sportvliegtuig, dat op weg was van Keulen naar Norderney, heeft een ge- dwoxxgen landing gemaakt op een weiland na bij Leens. De piloot, die de koers kwijt was geraakt achtte het in verband met het ge- vordei'de uur, beter te dalen. De landing verliep goed. SCHEEPVAART BERICHTEN HOLLANDAMERIKA LIJN. Drecht-dijk Rotterdam n. Vancouver 6 van Cristobal. Burgersdijk, Rotterdam n. New Orleans 5 van Hampton Rds. Nebraska Rotterdam n. Vancouver 6 2 n.m. 101 mijl ZW. van Land's End. Beemsterdijk New York n. Rotterdam 7 12.31 n.m. 150 mijl W.Z.W. van Bishops. Dinteldijk Vancouver n. Rotterdam 7 te Los Delftdijk Rotterdam n Vancouver 7 te Wil- lemstad 0 i Lochgoil Vancouver n. Rottei'dam te Liverpool. Breedijk 8 van Rotterdam xx Phxladelphxa HALCYON LIJN. Rozenburg 8 van Makri te Vlaardingen. HOLLANDBRITS OH-INDIë LLJN. Streefkerk thuisreis 7 van Perim. HOLLANDWEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk uitreis 7 van Las Palmas Maaskerk uitreis 7 van Monrovia. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Jagersfontein 8 van Hamburg te Amster dam. Randfoxxtein thuisreis 8 van Duink. via Antwerpen. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Berenice Pto. Barios n. Amsterdam 7 (8 n.nx.) 90 mijl Z.O. van Ouessant. Fauna 7 van Messina te Palermo. Ganymedes 8 van Bourgas te Rotterdam. Hede 6 van Kopenhagexx ix. Amsterdam. Juno 7 van Vigo te Lissabon. Merope 7 van Lissabon naar Rotterdam. Onheus 7 vaxx Vigo n. Amsterdam. Venus Venetië n. Rotterdam p. 7 Gibral tar. Barneveld Amsterdam n. Chili p. 6 (4.21 n.m.) Nitoxx. Odysseus 6 vaxx Amsterdam te Kingston (J.) Ci*ynssen West-Indië naar Amsterdam 13 n.m. verw. Telamon 8 van Rotterdam n. Faro. Euterpe 8 van Amsterdam n. Bordeaux. Ariadne 8 van Amsterdam n. Kopenhagen Ajax 8 Juni van Amsterdam n. Hamburg. KON. HOLL LLOYD. Amstelland thuisreis 7 2 n.m. v. Santos. Montferland thuisreis 7 van Las Palmas. Eenxland (uitreis) 7 (11.21 v.m.) 100 mijl Cl2LO. van Land's End. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Marnix van St. Aldegonde uitreis 6 van Colombo. Chr. Huygexxs thuisreis 7 van Singapore. Enggano thuisreis 8 van Sabang. Poelau Tello thuisreis 7 van Port, Said. Poelaxx Bras (uitreis) 7 van Genua. Tarakan 8 vaxx Batavia te Amsterdam. Johan van Oldenbarneveld thuisreis pass. 7 Gibraltar, 11 verwacht. STOOMVAART MIJ. OOEAAN. Melampxxs, Batavia n. Amsterdam 8 van Pexxang. Patroclus, Japan n. Rotterdam 7 van Mar seille. Rhesus. Batavia n. Amsterdam 8 te Suez. City of Bagdad Japan n. Rotterdam 7 te Saigon. AANGEKOMEN. 7 Juxxi: Tartary s.s. Londen Emsworth Manor s.s. Llaxxelly Gun da s.s. Archangel Hercules s.s. West Afrika Nina Borthen m.s. Constantza Skoger m.s. Kragerö St. Stephen s.s. Follonica Phonicia m.s. West Indië Heworth s.s. New Castle 8 Juni: Danae s.s. Nante? Tarakan m.s. Ned. Ixxdië Jagersfontein xn.s. Zuid Afrika Asperity s.s. Londexx Ix-ene m.s. Londen Spes nx.s. Londen Raxxsdorp m.s. Hoboken Oosterschelde m.s. Rochester 9 Juni: Essen s.s. Ned. Indië Havtor s.s. Archangel Grundsee s.s. Antwerpen Sixnon Bolivar s.s. Hamburg Schieland s.s. New Castle Vliestroom s.s. Huil Hebe s.s. Danzig Hermes s.s. Hamburg Helena m.s. Kings Lynn Sea Valour s.s. Archangel Berenice s.s. West Indië 10 Juni: Rhein s.s. Hamburg Brunla s.s. Oslo Lingestroom s.s. Bristol Marianne s.s. Lexxingrad Everest s.s. Archangel Delphinus s.s. Skoghall Vienna s.s. Harwich Axe^e s.s. Cardiff Apollinaris m.s. Londen Theano s.s. Fowey Roek s.s. Londen Bowling s.s. Leith VERTROKKEN 7 Juni: Ek s.5. Oslo Escaut m.s. Parijs Tartary s.s. Falmouth Dorixxe s.s. Rotterdam Tamworth s.s. New Castl'e Euterpe s.s. Bordeaux Viborg s.s. Methil Ariadne s.s. Kopenhagen 8 Juni: Astarte s.s. Bremexx Phoexxicia m.s. Hamburg Ajax s.s. Hamburg Gastehead s.s. New Castle Rijnstroom s.s. Leith Douglas s.s. Goole Marklyn s.s. Archaxxgel Heworth s.s. New Castle Hoxxtestroom s.s. Londen Nina Borthen m.s. Constantza 9 Juni: Asperity s.s. Londen Daxxae s.s. New Castle Westlaan m.s. Exmoubh Salland s.s. Hamburg Hercules s.s. Hamburg Vechtstroom s.s. Hull 10 Juni: Thriantha m.s. Kings Lynn Clytoneus m.s. Londen Kolenaanvoer. Van New Castle is hier aangeliomen het Britsche stoomschip Heworth met een lading kolen voor de Hoogovens. Met e^ zelfde lading .kwam het Zweedsche r j»r. ".-•rdiff ihier binten.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5