UIT HET BUITENLAND Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT Chaco-oorlog definitief geëindigd? THIJS IJS EN DE VERLOREN SLEUTEL Radio-Procramma p I N S DAG IT JUNI 1935 \Juim val kWo&cder wordt Uw koHie, indien U deze "drinkt met FRIESCHE VLAG GECONCENTREERDE KOFFIEMELK- De parlementsverkiezingen in Griekenland. Nederlaag voor de Royalisten. Regeeringspartij beschikt thans over 270 van S00 zetels. Binnenkort een plebisciet over het koningschap. Griekenland. loyalisten lijden de nederlaag. Volgens 'de tot dusver bekende resultaten van de Zondag In Griekenland gehouden ver kiezingen van leden der Nationale Vergadering in verband met een herziening der grondwet hebben de royalisten een ernstige, nederlaag geleden. De uitslagen in Athene en andere «rroote steden wijzen er echter op, dat vele kiezers zijn thuisgebleven. Daar de Republi kein sche partijen niet aan de verkiezing deel nemen, ging de strijd uitsluitend tusschen de Volkspartij, die de regeering vertegenwoor digt, aangevoerd door den minister-presi dent Tsaldaris en generaal Kondylis, den mi nister van oorlog aan den eenen kant en de Royalistische Unie onder leiding van Metaxas. Hoewel de volledige uitslagen nog niet be kend zijn verwacht men dat de regeering over ongeveer 270 van de 300 zetels in het nieuwe parlement zal beschikken. De Republikeinen, onder wie de aanhangers van den vroegeren premier Venizelos, die deze verkiezing boycotten, verklaren evenwel, dat de uitslag dezer verkiezingen van geen betee- kenis is, hetgeen moet blijken uit de vele thuisblijvers. In verband met den uitslag der ver kiezingen verwacht men, dat de re geering binnen veertig dagen een ple bisciet zal uitschrijven om het Griek- sche volk te doen beslissen over het al of niet herstellen van de monar chie. De verkiezingen zijn over het algemeen rus tig verloopen. Nader wordt nog gemeld, dat de monar chisten 100.000 stemmen, de communisten 60.000 kregen. Italië. Mussolini zal „het Engelsche voorbeeld" volgen Te Cagliari heeft Mussolini een rede gehou den voor een divisie, die op het punt stond naar Oost-Afrika te vertrekken. Mussolini zeide o.m.: „Wij hebben zoowel oude als nieuwe reke ningen te vereffenen en wij zullen ze ook vereffenen. Wij zullen geen rekening houden met hetgeen men in het buitenland zegt. Wij zij de eenigen die over onze eigen belangen oordeelen en de eenigen, die de hoeders zijn van onze toekomst". Zeer klaarblijkelijk op Engeland doelend, of schoon hij den naam van dit land niet ronduit noemde, vervolgde Mussolini: „Wij zullen nauwkeurig degenen na volgen, die ons de les willen lezen. Toen het er voor hen om ging, een imperium te stichten ofwel het te verdedigen, hebben zij zich nimmer aan de openbare meening der v/ereld gestoord. Wanneer het fascistische bewind de jeugd van Italië onder de wapens roept, dan doet het dit, omdat het dit als zijn absoluten plicht beschouwt en omdat het zich voor een uiter ste noodzaak ziet geplaatst. Dat voelt heel het Italiaansche volk en het volk is bereid, zich als één man te verheffen, wanneer het gaat om de macht en den roem van het vader land". Politiebewaking voor Britsche am bassade verdrievoudigd. Naar uit Rome wordt gemeld, is aldaar de politiebewaking voor de Britsche ambassade verdrievoudigd. Deze maatregel houdt ver band met de anti-Engelsche stemming, die ontstaan is door de heftige tegen Engeland gerichte campagne, welke sinds eenigen tijd door de Italiaansche bladen met betrekking tot het conflict met Abessynië wordt gevoerd. De rede van Mussolini heeft in Engeland naar uit Londen wordt gemeld groot opzien gebaard. Met vette letters geven de Engelsche bladen bovenstaande passages uit de rede weer. Frankrijk. Senaat aanvaardt de volmachtenwet. De Senaat heeft Zaterdag de aangekondigde buitengewone zitting gehouden ter behande ling van het machtigingsontwerp, dat de Kamer had aangenomen. De financieele com missie had van te voren het ontwerp met alle stemmen tegen één en 4 onthoudingen goedge keurd. De Senaat nam daarop het machtigings ontwerp met 233 tegen 15 stemmen aan en verdaagde zich tot a.s. Donderdag. Engeland. Baldwin's eerste rede als premier. Baldwin heeft Zaterdag tijdens een verga dering van aanhangers der nationale re geering te Himley, zijn eerste rede als premier gehouden, waarin hij voor alles lof toe zwaaide aan den afgetreden premier Mac- Do nald. Verder zeide hij o.m: Wij verkeeren op het oogenblik in een sta- bielen toestand en wij moeten dien angst vallig bewaren. Deze stabiliteit is noodzakelijk voor de wereld. De dictatuur is slechts sta biel. zoolang de dictator zijn macht hand haaft. Qm onze macht te verstevigen en ten einde buitenlandsche gebeurtenissen op de juiste wijze te kunnen behandelen, heb ik zekere wijzigingen in het ministerie van buitenland sche zaken aangebracht, wijzigingen die het personeel van dit groote departement ver sterken. Monetaire stabiliteit in eenigerlei vorm of een accoord, dat ons in staat zal stellen tot de noodige aanpassingen voor het herstel van den internationalen handel is nog niet in het zicht. Baldwin wees er echter op, dat de Britsche nijverheid zich in opmerkelijke mate heeft hersteld. Zoowel voor ons eigen volk als voor andere xolken, ging de premier voort, streven wij naar vrijheid, vrede en veiligheid. Het uur is gekomen voor een beperking der bewapening, vooral wat- de luchtmacht betreft, maar zoo lang een dergelijke beperking nog niet verkre gen is, moeten wij zorgen voor de bescher ming van ons volk. Wanneer men thans in de wereld rondblikt, ziet men drie groote landen, Italië, Sovjet- Rusland en Duitschland, die door dictators worden geregeerd. Men ziet hoe een democra tisch land, de Vereenigde Staten van alles be proeft, al streeft het thans nog niet er naar, zijn economisch stelsel aan te passen aan de nieuwe omstandigheden, welke in de wereld heerschen. Met ziet, hoe in Frankrijk het gebrek aan stabiliteit der regeeringen een bron van zorg is, zoowel voor dat land zelf als voor zijn vrien den. Men ziet tenslotte, hoe Italië gewikkeld is in een conflict met Abessynië, dat de rest van Europa bezorgdheid inboezemt. Men kan niet zeggen dat in Italië een openbare meening te dien opzichte bestaat. Voor deze moeilijkheden, voor deze moge lijke gevaren worden wij plotseling gesteld. Daarom is het meer dan ooit noodig, dat de regeeringen stabiel en krachtig zijn. Oud-partijfunctionaris gearresteerd en uit de partij gestooten. De regeering der Kaukasische republieken, heeft den oud-secretaris van het centrale executieve comité der communistische partij Jenoekidze, ontheven van al zijn functies, die hij na zijn aftreden als partijsecretaris in de Kaukasische regeering bekleedde. Je noekidze en vijftien van zijn medewerkers zijn gearresteerd. Voorts is in de gisteren te Moskou gehou den plenaire zitting der centrale executieve besloten, Jenoekidze uit de communistische partij te stooten. Jenoekidze wordt er naar Reuter meldt van beschuldigd zekere oppositioneele elementen in den Kaukasus en ook te Moskou te heb ben ondersteund en de gelden, waarover hij uit hoofde van zijn ambt de beschikking had, te hebben gebruikt voor het leiden van een leven, dat niet in overeenstemming was met de stelregels der partij. Naar nader gemeld wordt is Janoekidze verbannen naar Óost-Siberië. Amerika. Voor den gouden standaard. Een communiqué van de Amerikaansche afdeeling van de Internationale Kamer van Koophandel deelt mede dat deze organisatie zich op het Congres van de Internationale Kamer, dat 24 tot 29 Juni te Parijs wordt gehouden, zich zal uitspreken ten gunste van stabiliteit-der valuta op een algemeene goud basis. Voorwaarden hiervoor zijn regeling van. de regeeringsschulden, een overeenkomst be treffende de overige internationale schulden groote internationale handels, en crediet- vrijheid en tenslotte het in evenwicht zijn van alle staatsbegrootingen. China. Ontspanning in de betrek kingen met Japan. De Chineesche. regeering heeft naar Reu ter meldt den Japanschen militairen attaché een nota gezonden, waarin alle eischen der Japansche militaire autoriteiten in Noord- China worden ingewilligd. Hierdoor is een aanmerkelijke ontspanning in de Japansch- Chineesche betrekkingen ontstaan. Op bevel van de Nanking-regeering heeft de Chineesche opperbevelhebber gelast, dat alle afdeelingen van de Kwomintang in de provincie Hoepei moeten worden ontbonden en ook alle Chineesche troepen deze provin cie moeten ontruimen. Reeds is er toe overgegaan de Chineesche troepen uit Peking terug te' trekken en de anti-Japansche organisaties te ontbinden. In Peking heerscht hierover ernstige ver bittering en een groote menigte trok naar het station, van waar het Chineesche gar nizoen de stad verliet. Hunnerzijds hebben de Japanners voorloo- pig bevel gegeven, dat het garnizoen te Tientsin, dat aanvankelijk na aankomst van de aflossing nog in China zou blijven, vier dagen nadat de nieuwe troepen zijn gearri veerd, naar Japan zal terugkeeren. Afrika. Geruchten over aanslag Abessynië's keizer. Het gezantschap van Abessynië te Parijs spreekt categorisch alle berichten in de buitenlandsche pers (een Italiaansch blad maakt er het eerst melding van) volgens welke een aansalg zou zijn gepleegd op den trein, waarmede de keizer reisde, tegen. De terugreis van den Negus nar Addis Abeba is zonder een enkel incident verloop.en Honderd doktoren na diner ziek geworden. Vergiftigde levensmiddelen. Uit Parijs: De politie te Amiens en de president van de Medische Vereeniging van de Noordelijke Departementen hebben een onderzoek doen instellen naar de geheimzin nige vergiftiging van een aantal doktoren die te Amiens aan een feestmaaltijd aan zaten. Het banket, dat Zondag werd gegeven, volgde op een medisch congres, waarop 250 doktoren aanwezig waren. Meer dan honderd van hen zijn sindsdien ziek geworden; een aantal is nog niet hersteld. De plaatselijke leverancier, die de levens middelen voor het diner verzorgde, heeft een aanklacht ingediend tegen een onbekende of onbekenden, die, naar hij beweert, het eten hebben vergiftigd om zijn reputatie te ver nietigen. j.- RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. TEL. 16726 vanaf f 35 - met Sarantie, pijn- vanar oo. Ioos trekken inbegr BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 912 en 14 uur. Zaterd. 912 uur. Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. Ingez. Med.) Bolivia en Paraguay teekenen het vredesverdrag. Vijandelijkheden moeten onmiddellijk gestaakt worden. Ontvoerders van George Weyerhauser gevat. Door het losgeld verraden. Uit Washington, 10 Juni. De federale politie heeft heden Waley en zijn vrouw, die ver dacht worden van de ontvoering van den 9-jarigen George Wayerhauser, gearresteerd Beiden hebben bekend. Zij hebben verder verklaard, dat een derde persoon, William Mahan, die uit de gevan genis ontsnapt is, ook bij de ontvoering be trokken is. De politie tracht thans ook dezen m.an haar macht te krijgen. Vanmorgen wist hij aan de politie te ontsnappen met achterlating van een auto, een bedrag van meer dan 15.000 dollar werd gevonden, dat afkomstig is van de als losgeld betaalde som. Uit Sakt Lake City wordt gemeld, dat tegen de ontvoerders de doodstraf zal worden ge eischt. Waley en zijn vrouw werden gear resteerd, toen zij een bankbiljet trachtten te wisselen, dat deel uitmaakte van het losgeld. V. D. meldt uit Buenos Aires, 10 Juni: De oorlog in den Gran Chaco, die bijna drie jaren geduurd heeft, is ge ëindigd. Zondag is tusschen de minis ters van buitenlandsche zaken van Bolivia en Paraguay het vredesver drag namens de respectievelijke re geeringen toegezonden; het eerste ar tikel houdt in, dat de vijandelijkhe den onmiddellijk gestaakt worden. De Chaco-Zonc zal worden gedemili tariseerd. De andere voorwaarden van het verdrag zijn nog niet gepubliceerd. De Argentijnsche minister van buitenland sche zaken Saavedras Lamas heeft na de on- derteekening van het verdrag een verklaring afgelegd, waarin hij o.a. zeide: „Ik ben blij te hebben medegewerkt aan deze overeenkomst en ik geloof, dat zij een einde zal maken aan den oorlog, welke, naar wij hopen, de laatste zal geweest zijn van dit continent." De minister van buitenlandsche zaken van Paraguay verklaarde aan de pers, dat alle moeilijkheden zijn opgelost. Van de zijde van Bolivia was het verdrag reeds eenige dagen geleden goedgekeurd. De definitieve ratificatie wacht thans tot de presidenten van de republieken Paraguay en Bolivia hun goedkeuring hechten aan deze mondelinge goedkeuring. DE VALERA BIJ ONGELUK BETROKKEN. Uit Dublin, 10 Juni. Zondag heeft de Va lera te Galway_ een standbeeld onthuld van Padraic OConaire, een Iersch leeraar, schrij ver en filosoof. Direct na de onthulling zakte de tribune in. De Valera en ongeveer dertig andere personen vielen naar beneden. Eenige van hen werden gewond. De Valera bleef on gedeerd. Voor de onthulling ontdekte de politie, dat een blauw hemd, zooals dat door de leden van de organisatie van generaal O'Duffy werd gedragen over het standbeeld was ge trokken. Het kon nog juist worden verwij derd voor de onthulling moest geschieden. Esperanto verboden in het Derde Rijk. „Verzwakking der volksche eigenaardig heden." De Duitsche Rijksminister en Pruisische •minister van onderwijs heeft aan de onder- wijsautoriteiten der verschillende Duitsche landen een circulaire gericht, waarin hij mededeelt: „Voor de instandhouding van kunstmatige wereldhulptalen als Esperanto is in den Na- tionaal-socialistischen staat geen plaats. Het gebruik ervan leidt tot de verzwakking van de wezenlijke waarde der volksche eigen aardigheden. Daarom moet van elke bevor- wering van onderwijs in deze talen worden afgezien en mogen geen onderwijslokalen voor dit doel beschikbaar worden gesteld". Een besluit van 1924 waarbij vor de hoogere en middelbare scholen een tegenovergesteld stand punt werd ingenomen is opgeheven. De departementsraad Kohlbach verklaart in het officieele orgaan van het Rijksmi nisterie van onderwijs o.m.: „Het Esperanto heeft nooit in breede krin gen ingang kunnen vinden. Deze taal werd in 1887 gepubliceerd door den Oost-Joodschen oogarts Dr. L. Zamenhof. Zijn Esperanto ver heugt zich in de bijzondere gunst van het internationale Merxisme en het wereldjoden- dom". MUZIEK. Het muziekconcours van „Oefening kweekt kunst" te Santpoort. Voor den marschwedstrijd was ditmaal niet zooveel belangstelling als anders en er hadden zich slechts twee korpsen voor opgegeven, nl „De Vriendschap" Woerden en „Sursum' Bloemendaal, die resp. met 85 en 94 punten een derden en een tweeden prijs behaalden. Het concours trok weer velen naar het mooie „Burg. Rijkenspark" te Santpoort, waar Sur sum Bloemendaal, dat pas 't vorige jaar is hervormd tot harmoniekorps, de vierde afd. met succes opende. Tegenover het koper was in 't begin het hout te laag, evenals de solo piston, maar in het vrije werk, toen men dus was ingeblazen, werd alles veel beter en ont stond zelfs een mooi evenwichtig klankgehalte Ook de voordracht viel te prijzen.Heel anders was dit bij „Devote" Leiderdorp, waar 't hout geheel en al op den achtergrond werd gedron gen, zoodat men moeilijk kon spreken van een harmondekorps. Bovendien waren tempo en rythme onvoldoende, wat door „Sursum Corda" Maassluis, niet werd verbeterd. In de tweede afdeeling fanfare was ook bij St. Hie ronymus Den Haag naar mijn smaak nog te zeer een mechanische voordracht. Hier was ook de altsaxo te laag. De eerste verheugenis kwam met de kleine groep muzikanten uit Heerjansdam, tusschen Rotterdam en Dordt). Onder de bijzonder mu zikale en intelligente leiding van den dilet tant C. Willeme werd de uitvoering van het verplicht werk der afdeeling uitmuntendheid fanfare tot een sieraad voor dezen wedstrijd van O. K. K. Dit korps zou zich in 't vrije werk Le Calife de Bagdad, welke ouverture zeer moeilijk voor fanfare is in tegenstelling met harmonie- of symphoniebezetting, nog weer zelf overtreffen. Een zoo mooie prestatie had den we op dit concours nog niet gehoord. Men kon in één woord opgetogen zijn over zooveel warme muzikaliteit bij zóóveel distinctie. In dezelfde afdeeling bleef „Wilhelmina' Numansdorp een eind achter, omdat het be halve mooie momenten te veel inzinkingen had. Vooral het slot van het vrije werk was bepaald leelijk van klank. De sopraansaxo bedierf hier veel door te lage intonatie. In de eere-afdeeling fanfare liet dir. Noom zijn korps „Wilhelmina". Ransdorp, een goed figuur slaan. „Fête de nuit" van Deneufbouru was goed beheerscht van voordracht; alieen tegen 't slot werd het ietwat minder verzorgd. In het vrije werk, de ouverture Si j'étais roi" waren de kwarten met punt te kort te genover de daarmee verbonden achtste no ten, waardoor men eerder dacht aan triolen. Een leelijke interruptie was de verandering van weer; van broeiwarmte werd het dra to: stortregen, zoodat het concours geen voort- (Adv. Ingez. Med.) gang kan hebben. Maar dat heerlijk optimis me van al die drijfnatte nichtjes, tantes en moeders en hun mannelijke verwanten mag hier niet onvermeld blijven. Wat komen wij, stadsmenschen in dit opzicht veel te kort. bij de bewoners van Ransdorp. Schipluiden, Nu mansdorp, Leiderdorp Tuitjehorn en andere gezegende oorden op vaderlandschen bodem. Onze perstent kon geen enkele drenkeling meer bergen. Wat nu? Fluks een gemengd koor gevormd, en daar klonk, terwijl bliksem en donder niet van de lucht waren en de tent gevaarlijk begon te lekken, zonder één enkele repetitie en in een voordracht vol overtuiging het algemeen bekende koor: Wij zijn niet Banng". Tegenover zooveel optimisme legde het noodweer het glansrijk af en nu kon de „superieure eere-afdeeling fanfare", die ons de vorige maal zoo had teleurgesteld, revan che nemen pp de korpsen die daarvan toen de ooi-zaak waren. Gusto", Schiedam, gaf althans heel mooi verzorgden klank, het echte fanfaretimbre. Jammer dat hieraan de voordracht niet even redig was. In de Faust fantasie was het duide lijk dat de dirigent de opera zelve niet had gezien, althans niet had beleefd. Het tempo van de meeste deelen was te langzaam. In nerlijkheid sprak vrijwel nergens uit de voor dracht. De ..Marche hongroise" uit de Faust van Berlioz schoot ook ten opzichte van het tempo te kort. Dit was bij „Kon. Edam's fanfarecorps" in orde. Doch hier had de dynamiek weer te ster ke contrasten, terwijl de saxophones wat scherp aandeden. Maar het viriete tempo maakte toch veel aannemelijk, wat anders op den achtergrond zou geraken, en dir. Vink zag terecht, dat Berlioz allerminst slapheid verdraagt. Er was ook nog een korps uit Woerden; waarover ik mij aanvankelijk voornam, geen woord te zeggen. Het was noch harmonie, noch fanfare en behoorde hier dus niet thuis. Maar dit fluitistenkorps „De Vriendschap", dat n.b. uitkwam in een eere-afdeeling, heeft mijn medelijden opgewekt, omdat al wat hier blaast ('t zijn uitsluitend jonge oor en) gren zeloos verknoeid wordt en later niet meer in staat is muziek te hooren. Mag dat zoo maar De klankenchaos was in één woord onbeschrijfelijk. Men behaalde met 236 pun ten geen prijs. De jury bestaande uit de heeren J. Bonte, Den Haag; J. van Mever. Koog aan de Zaan; Peter Wit Haarlem, kende als volgde punten en prijzen toe: 4e afdeeling fanfare: „Sursum" Bloemen daal, le prijs 352 punten; „Devote" Leiderdorp 2e prijs, 312 punten; 3e afdeeling harmonie: „Sursum Corda" Maassluis, 2e prijs 319 punten. 2e afdeeling Fanfare: „St. Hieronymus" Den Haag, le prijs 359 punten. Afd. U-itm. fanfare: „E. M. M." Heerjansdam, .le prijs 381 punten; „Wilhelmina", Numans- dofp,.2e prijs 298 punten. Eere-afdeeling fanfare: „Wilhelmina", Rans dorp. lé prijs 342 punten. Sup. eere afdeeling fanfare: „Gusto", Schie dam, le prijs. 342 p. „Edam's fanfare" le pr. 365 p. Thans werden ook de extra prijzen bekend behaald voor de hoogste puntentallen. Zij werden toegekend achtereenvolgens in de 4e tot le afd. fanfare, aan „St.-Caecilia" Rijnsberg of ,,St. Hieronymus" Den Haag, bij loting (359 punten).. Afd. uitm. tot sup. afd. fanfare, aan „E. M. M.", Meerjansdam (381 p.) 4e tot le afd. harmonie, aan „Prinses Juliana" Huizen (367 punten) Afd. uitn. tot sup. afd. fanfare, aan „Ta- venu", Loosduinen (366 p.) Bovendien viel een extra prijs, voor 't hoogst aantal punten over het geheele concours (381) ten deel aan de menschen uit Heerjansdam, het mooie korps „Eendracht maakt macht", dat zoo bijzonder heeft bijgedragen, om de mooie herinneringen aan dezen muziekwed- strijd van ..Oefening kweekt kunst" te Sant poort te helpen bestendigen. G. J. KALT. ONZE DACEUJKSCHE KINDERVERTELLING Thijs en Koenboud namen een sterk, lang en heel stevig touw, dat lieten zij voorzichtig tot op den bodem van het meer zakken. „Daar langs kan ik gemakkelijk naar beneden gaan." vond Thijs. „Als ik drie rukken aan het touw geef, haal mij dan op." Toen trok hij zijn truitje en zijn laarzen uit, „want," zei hij, „die kunnen niet zoo tegen het water als mijn ijsbeervacht. Misschien wilt U er wel op letten." „O, zeker," zei de prins, „wees maar niet bang voor dieven en blijf niet te lang onder water!" *Och, kom," lacht Thijs „er is daar geen gevaar. Daar ga ik al." WOENSDAG 12 JUNI 1935. HILVERSUM 301 M. Algemeen Programma verzorgd door de VARA. 8.Orgelspel C. Stevn, 8.30 Gram. platen, 10.Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht H. Beek. 10.35 Gram. platen. 11.— R.V.U. Mevr. L. de Vries: Kniples Kinderkleeding. 11,30 Garam. platen. 12.Orvitropia oJ.v. J. v. d. Horst, 12,45 De Zonnekloppers o.l.v. C. Steijn. 1,151.45 De Flierefluiters o.l.v. E. Wa lls. 2.De Notenkrakers o.l.v. D. Wins. 2.30 2.30 E. Wal is en zijn orkest. 3.— Voor de kin deren. 5.30 Dubbel X-ensemble o.l.v. Cor Steyn m.m.v. Pat Miller (zang). 6.Strijkorkest o.l.v. E. Walis. 6.30 R.V.U., Jhr. Drs. D. J. van Lennep: Lezing over psychotechniek. 7.— Sportuitzending 7.20 Orgelspel J. Jong. 7.30 Zang door Claude Pierre. 8.Herh. S. O. S.- berichten. 8.03 Vaz Dias. 3.10 De Flierefluiters o.l.v. E. Walis m.m.v. Esther Philipse (zang). 9.Declamatie R. Numan en Gram.platen. 9.40 Orvitropia. o.l.v. J. v. d. Horst. 10.30 De Zonnekloppers o.l.v. C. Steyn. 11..Het toover brouwsel", spel van J. Schaap. Leiding: W. v. Cappellen. 11.3012.Gram. pl. HUIZEN 1875 M. N. C. R. V.-uitzending. 8.— Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gram. platen. 19.30 Morgendienst o.l.v. Ds. P. N. Kruyswijk. 11.12.en 12,15 Ensemble Van der Horst. 1,15 Orgelspel D. Lincy. 2. Middagvergadering van den 17den Bondsdag van den Bond van Meisjesvereenigingen op Geref. Grondslag. 4.30 Gram. platen. 5.Kin deruur. 6.Gram. platen. 6.10 Causerie door Kap. W. J. Hatenboer. 6.30 Afgestaan. 7. Ned. Chr. Persbureau. 7,15 Reportage. 7.30 Landbouwhalfuur. 8.Vaz Dias. 8.05 Caril lonconcert J. de Zwaan. 8.45 Causerie Dr. A. v. Deursen, 9.15 Mandoline-orkest „L*Estu- diantina" o.l.v. D. G. Kulk en Gram. platen (Om 9.50 Vaz Dias). 10.3012.Gram. pl.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 7