I Bekende Beverwijkers. WIJK AAN ZEE De Raadsverkiezingen. Vergadering van de R.-K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht". Onder voorzitterschap van den heer D. Zuiderduin vergaderde Dinsdagavond in café (pe Zon" de R.-K. Kiesvereeniging Recht en plicht. In zijn openingswoord gaf de voorzitter een overzicht van hetgeen sinds de laatste algern. vergadering in 't belang der zaak ge daan is en sprak er zijn blijdschap over uit, dat ondanks 't feit der schorsing, de R.-K. Kiesvereeniging Recht en Plicht te Wijk a. Duin nog steeds met dit bestuur in contact gebleven is. De heer Alb. A. Schellevis hierop 't woord verkrijgend, weerlegde de feiten genoemd in de Oproeping tot Verweer, voornamelijk ver spreid onder de kiezers te Wijk aan Duin, Wat z.i. een strijd ontketent tegen de R.-K. Staatspartij te Wijk aan Duin. en daardoor met-een duidelijk doet uitkomen, dat in de fusie de kern der strijdvraag ligt. Spreker zei reeds lang geleden in zijn functie als voorzitter van den R.-K. Volksbond er op gewezen te hebben, dat de kiezers er zich tijdig op zouden voorbereiden, zoodanigen invloed uit te oefenen, dat ook de arbeiders medezeggingschap zouden verwerven in den nieuw te kiezen gemeenteraad. Voorts zag spreker in verschillende maatregelen welke getroffen zijn o.a. het al-of niet mogen par ieeren van auto's, bevoorrechting van som mige deelen van Wijk aan Zee boven andere. Ook de handelwijze van het bestuur der Kamer Centrale werd aan kritiek onderwor pen, waarbij, nadrukkelijk de sympathieke houding van den heer Brinkman, secretaris der Kamer Centrale buiten bespreking bleef. Vervolgens sprak de heer C. C. Schaaper over 't onderwerp: „Opheldering en onthul lingen". Spreker stelde op den voorgrond, dat hij als propagandist der R.-K. Staatspartij slechts één doel had; het behartigen der Roomsehe zaak. Ook hij ziet in de fusie- aangelegenheid de oorzaak van de tweespalt, die door de tegenstanders aangegrepen is om hun candidaat in den gemeenteraad te behouden. De gebruikte middelen om tot dit doel te geraken werden door hem ten zeer ste gelaakt. Spreker deed voorts verslag van bedrei ging, waaraan hij bloot stond en van de po litiezaak ten aanzien van de gevonden copie van een biljet. Hij waarschuwde de aanwe zigen niet te stemmen op Candida ten van lijst 7. daar een gekozene van die lijst niet door de R.-K. fractie erkend wordt. De voorzitter zette hierop nog eens uiteen dat het huidige bestuur niet accoord kon gaan met de handelwijze van den heer Bis schop, die in de vergadering van 23 April re glementair niet stemgerechtigde leden liet mede stemmen. Was dit niet gebeurd dan had de heer B. Schelvis toen geen meerder heid van stemmen kunnen verkrijgen. De heer J. Holthaus onderstreepte het ge sprokene van de sprekers, eveneens de heer C. Bootsma. Met een krachtige opwekking om ieder in zijn kring de candidaten van de kiesvereeni ging te propageeren, sloot de voorzitter de vergadering, welke goed bezocht was en een rustig verloop had. VERGADERING R.-K. STAATSPARTIJ. In restaurant Sonnevanck vergaderde Dinsdagavond onder leiding van den heer J. J. Bisschop, vice-voorzitter van de Kamer Centrale Haarlem de R.-K. Staatsparty. Onder de aanwezigen merkten we op den weleerw. heer C. Th. Snelders. De voorzitter gaf in een kort en zakelijk verslag het verloop van de vergadering, ge houden op 23 April bij den heer C. Bootsma, in welke vergadering onder zijn leiding de definitieve candi datenstelling tot stand kwam. Ook de processen-verbaal van de stemming, welke door het commissielid de heer C. C. Schaaper onderteekend zijn, wer den voorgelezen en besproken. Evenzoo de in diezelfde vergadering geteekendeverkla ring, dat geen der aanwezigen meer lid was van een andere kiesvereeniging. Besloten was ter wille van den vrede deze aangelegenheid verder niet in bespreking te brengen, doch de heer Witteman. voorzitter van de Kamer Centrale ging hiermee niet accoord. daar gebleken was dat de handtee- kening van vijf candidaten van de eerste lijst ontbraken op bedoelde verklaring, waar uit de conclusie getrokken is, dat van dit tijdstip af op hun medewerking niet te re kenen viel. Vervolgens verkreeg de heer Andr. Schel levis propagandist der R.-K. Staatspartij ge legenheid te verklaren hoe de bekende circu laire „Oproep tot verweer" ontstaan is en zei tevens niet geschorst te zijn, doch reeds voor dat de onverkwikkelijke geschiedenis met de circulaire zich afspeelde zijn ontslag had ingediend. De voorzitter protesteerde tegen de wijze, waarop thans door die circulaire propagan da gemaakt is te Wijk aan Duin. Daar de behartigingen der belangen der R.-K. Staatspartij in handen gesteld zijn van den heer J. J. Bisschop wees hij tenslotte de leden op hun plicht bij de stemming van Donderdag 13 Juni. DE GEMEENTERAADSVERKIEZING. Voor de verkiezing van 13 leden van den ge meenteraad zullen de ingezetenen morgen, Donderdag hun stem kunnen uitbrengen op een van onderstaande lijsten: Anti Rev. Partij en Chr. Hist. Unie: 1. N. Pas schei, 2. A. v. Veldhoven, 3. J. 4, J. de Swart, 5. Chr. v. d. Outenaar, 6, Tibboel, 7 G. v. d. Genugten. Vrijz. Dem. Bond: 1. H. C. v. d. Colk, 2. J. P. Melchers, 3. H. v. d. Kolk Hz.. 4. D. Jansen. 5. N. Blom, 6. F. R. C. Rijkens, 7 J. H. Pleeging, 8. M. Offenberg, 9. E. Swierstra. 10. J. C. van Eek. S. D. A. P.: 1. W. van Dok, 2. A. Wernke, 3. W. Gabel. 4. J. Davidson, 5. Mevr. Berghuis Overdorp. 6. G. Jongejans, 7. Mevr. Hev—Bos. 8. Mevr. Burgerde Wolf. R.K. Staatspartij Wijk aan Duin: 1. N. Ter voort. 2. J. J. de Wildt, 3. 0. v. Doorn. 4. W. v. d. Meulen, 5. G. Bakkum, 6. H. Dames, 7. W. Geys, 8. C. Nieuwland, 9. P. Lubbers. R.K. Lijst, Wijk aan Zee: 1. B. Schelvis, 2. A. Vossc, 3. F. v. d. Mey Gz., 4. A. Couziin, 5. Ph. v. Gooi. R.K, Lijst Wijk aan Zee: 1. H. Paap, 2. D. Zuiderduin, 3. J. Holthaus, 4. J. de Boer. 5. C. C. Schaaper. Communistische Partij: 1. W. S. Rumping, 2. Gouma. GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden: een damestasch met inhoud: een rijwïelbelastingmerk; een padvinders- riem: een actetasch met inhoud; een meis- jestasch met inhoud, een rubber autotje. I-J—j WOENSDAG 12 JUNI 19.15 HEEMSKERK MUZIEKCONCOURS. De tweede dag van het concours mag wat betreft de publieke belangstelling niet zoo ge slaagd heeten als de eerste. Het slechte weel was hiervan de oorzaak. Om kwart voor twaalf werden de deelnemende corpsen ten raadhuize ontvangen, en verwelkomd door Burgemeester Vreugde, die allen een goed succes toe- wenschte. Voorts werd het woord gevoerd door den tweeden voorzitter van den bond, den heer G. Essing en door Kap. van Rijn, voorzitter van het uitvoerend comité. Om kwart over twaalf vingen de marsch- wedstrijden. waaraan door 6 corpsen werd deelgenomen. „Dr. Nuyens", uit Westwoud liet verstek gaan. Er werd uitstekend gemarcheerd. De uitslag is als volgt: Accordando, Soier- dijk met Entre Nous 101 pnt.; Laus Deo, Aals meer met Cecilïa-Marsch 101 pnt.; St. Cecilia, Heemskerk met Feestmarseh v. d. Glas 105 pnt.; Muzieklust, Obdam, met „De Pelikaan" 102 pnt.; St. Cecilia, Zwaagv met „Souvenir de Krimpen a. d. IJsel" 98 pnt.; St. Cecilia, Groo tenbroek met „Loudspeaker" 107 pnt., alle eerste prijzen. Daar de vorige week Haarlem-Noord ook 107 punten haalde, werd bij loting St. Cecilia uit Grootenbroek winnaar van het hoogste aantal punten. Om 2 uur begonnen onder stroomenden regen de concourswedstrijden. De uitslag hier van was: Derde afdeeling Fanfare, verplicht nummer La Vissiona: 2e prijs Willen is Kunnen. Upen- dam met 333 pnt.; Ie prijs Accordando, Spierdijk 346 pnt.; Ie prijs St, Martinus, 't Veld 336 pnt.; Ie prijs Laus Deo, Aalsmeer 393 pnt. Tweede afdeeling Fanfare, verplicht num mer Ouverture „De Mai": le prijs St. Grego- rius, Waasland, 353 pnt.; 2e prijs Kunst naar Kracht, Berkhout 326 pnt. Eerst afdeeling Fanfare, verplicht nummer Ouverture Capricieuse: Genot door Kunst, Noord-Scharwoude 326 pnt.; St. Cecilia Heemskerk 305 pnt.; Muzieklust, Obdam, 308 pnt. alle met 2e prijzen. Ie afdeeling Harmonie, verplicht nummer Suite Oriëntale: 3e prijs Excelsior, Limmen. 265 pnt. Afdeeling Uitmuntendheid Fanfare, ver plicht nummer Cortége de Fleurs, le pr. St. Cecilia, Zwaag, 379 pnt.; le prijs „Dr. Nuij- ens" West-Woud, 348 pnt.; Afdeeling Uitmuntendheid Harmonie, ver plicht nummer Souvenir de Chopin: le pr. St. Cecilia, Lutjebroek 356 pnt. Eere afdeeling Harmonie, verplicht nummer Rhapsodie Hollandaise: le pr. St. Cecilia, Grootebroek 395 pnt. De voorzitter van den bond. den heer Lands- daal deelde mede dat. de Eere wedstrijden wegens het slechte weer geen doorgang kon den vinden. De extra prijs uitgeloofd door de V.V.V. voor het hoogst aantal punten in den marschwed- strijd verwierf St. Cecilia uit Grooten. De dooi den Bisschop van Haarlem uitgeloofde beker werd ook door deze vereeniging gewonnen. PROPAGANDAVERGADERING S. D. A. P. Dinsdag werd in café „Flora" een propagan- da-vergadering gehouden van de S. D. A. P. onder leiding van den heer Jac. Klomp. Spreker was de heer W. v, Dok, die de tegen woordige handelspolitiek, dc in het nauw ge brachte export en de beperking van het execu- tierecht in den breede behandelde. Na afloop der rede werden nog eenige vra gen gesteld, die blijkbaar niet geheel en al werd beantwoord naar den zin van één der vragensteller, die opgewonden de zaal verliet. BEVERWIJK NED. R.K. KAPPERSBOND. Donderdagavond zal in de bovenzaal van Hotel „ter Burg" een vergadering worden ge houden van R.K. kappers, om te komen tot oprichting van een afdeeling van den Ned. R.K. Kappersbond. Het initiatief daartoe ging uit van het bestuur van de RK. Midden- standsvereeniging ,J)e Hanze". DE SUPPORTERS VERGADEREN De Supportersvereniging Roo<j Wit, van de V. V. Beverwijk, zal Donderdagavond in café De Vriendschap haar jaarvergadering houden. Behalve het uitbrengen van de jaar verslagen vermeldt de agenda een bestuurs verkiezing wegens periodieke aftreding van de heeren Klaver en Meijer MARKTBERICHT VAN 11 JUNI 1935. Spinazie per kist f 0.240.50. Postelein per kist f 0.110.20. Andijvie per kist f 0.400.60. Raapstelen per 100 bos f 23. Radijs per 100 bos f 4. Wortelen per bos f 0.090.13. Komkommers per 100 f 0.04—007. Asperges, wit, per bos f 0.20—0.24. Asperges, blauw, per bos f 0.100.15. Aardappelen, klei, per K.G, f 0.05—0.08. Aardappelen, nieuwe, per K.G. f 0.13 1/2. Peulen per K.G. f 0.20—0.32. Bloemkool per 100 f 6—13. Uien per kist f 028. Sla per kist f 0.250.60. Rabarber per 100 bos f 13. Pieterselie per bos f 0.05. Selderie per bos f 0.05. Appelen per K.G. f 0.35—0.40. Aardbeien per doosje f 0.110.18. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Beverwijk, 11 Juni 1935. Spinazie per kist 1546 cent. Sla per kist 2060 cent. Postelein per kist 1216 cent. Wortelen per bos 411 cent. Rabarber per bos 11/22 1/2 cent. Raapstelen per bos 2 cent. Radijs per bos 23 1/2 cent. Peterselie per bos 24 cent. Selderie per bos 34 cent. Uien per bos 2 cent.- Bloemkool le soort per stuk 810 cent. Bloemkool 2e soort per stuk 57 cent. Tomaten per K.G. 12 cent. Doppers per K.G. 32 cent. Peulen per K.G. 2836 cent. Dikke boonen per K.G. 50 cent. Asperges le soort wit per bos 2027 cent. Asperges 2e soort wit per bos 810 cent. Asperges le soort blauw per bos 1215 cent. Aardbeien per doosje 817 cent. Frambozen per doosje 3050 cent. Perziken per stuk 311 cent. WANDELSPORTVEREENIGING „DE VOORTREKKERS. Men schrijft ons: De wandelsportvereenlging „De Voortrek kers" hield Dinsdagavond in café „Suisse" een druk bezochte vergadering. De voorzitter her innerde in zijn openingswoord aan de eenige weken geleden gehouden wandeltocht in de omgeving van Beverwijk en aan de trainings- marschen, welke in de afgeloopen winter maanden over verschillende afstanden werden eloopen. Deze trainingsmarschen hielden de wan delaars niet alleen in conditie, maar waren bovendien zeer bevorderlijk aan de onderlinge goede verstandhouding van de leden. Het con tact bleef ook in de wintermaanden behouden en zoo kon de vereeniging het nieuwe seizoen volkomen gerust ingaan. Reeds werd aan eenige wedstrijden deelgenomen, waarin de Voortrek kers een zeer goed figuur sloegen en op enkele fraaie prijzen beslag konden leggen. Spr. wekte de leden op aan de vereeniging trouw te blijven en zooveel mogelijk aan wedstrijden deel te nemen. Het bestuur deed de toezeg ging alle krachten te zullen inspannen, om de naam van de organisatie een zoo goed moge lijken klank te geven. Een groot terrein voor de propaganda moet nog bewerkt worden en vooral in Kennemerland zijn nog heel wat zieltjes voor de beweging te winnen. Spr. spoorde zijn toehoorders krachtig aan in die richting werkzaam te zijn en het bestuur bij zijn pogingen te steunen. FAMILIEDAG „A. N. G. O. B.". Zondag 30 Juni organiseert dc „A. N. G. O. B." afd. Beverwijk in samenwerking met de af- deelingen Haarlem. Santpoort en IJmuiden een familiedag in het burg. Rijckenspark te Santpoort. NATUURVRIENDENGROEP. De natuurvriendengroep onderafd. van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling afd. Be verwijk zal op Zaterdag 15 Juni een zooge naamde „Weer- en windwandeling" voor de leden organiseeren. Door onze lens gesnapt STAN LAUREL EN OLIVER HARDY IN HET KENNEMER THEATER. Het Kennemer Theater brengt vanaf a.s. Vrijdag in het nieuwe programma twee films van het luchtige genre. In de eerste plaats zijn het Stan Laurel en Oliver Harden, die in hun groote klucht „Twaalf ambachten, dertien on gelukken" ware lachstormen zullen ontkete nen. Als tweede hoofdnummer wordt vertoond de charmante comedie „Twee Hemelsblauwe oogen" met Hermann Thimig, Charlotte Ander en Ida Wüst in de hoofdrollen. WATERPOLO. DE WEDSTRIJDEN VAN DEZE WEEK. Voor deze week is het volgende programma door den competitie-leider van den Kon. Nederl. Zwembond samengesteld: DAMES: Tweede Klasse Afdeeling A: Inter Nos Nereus, Nereus—H.P.C., H.D.Z. 2—Inter Nos Tweede Klasse Afdeeling B: Pinguins Zlgnea. A.D.Z. 2Nereus 2. HEEREN: Eerste Klasse Afdeeling A: H.P.C.U.Z.C., Het YA.Z. 1870, U.Z.C.—H.P.C., Dolfijn- Het Y. Eerste Klasse afdeeling B; D.J.K.H.Z. P.C., L.Z.C.Zian, H.Z. P.C.Maas, Zian D.J.K. Reserve Eerste Klasse Afdeeling A: D.J.K. 2 —H.P.C. 2, H.P.C. 2—U.Z.C. 2, Het Y 2—D.J.K. 2, U.Z.C. 2H.P.C. 2, Dolfijn 2—Het Y 2. Tweede Klasse afdeeling B: Tritonde Ham, H.V.G.B.Neptunus, NereusDe Waterratten. NeptunusNereus. Tweede klasse afdeeling C: De ZijlG.Z.C.. SchoonhovenS.V. Hillegersberg, Goudsche Zwemcl.Haarlem. R.Z.C.Schoonhoven, S.V. HillegersbergDe Zijl. Reserve Tweede Klasse afdeeling B: H.V.G.B. 2Neptunus 2. Nereus 2H.P.C. 3, Neptunus 2, Nereus 2. Derde Klasse afdeeling B: D.A-.W.Aals meer, PinguinsVelser Zwemvereeniging, Aalsmeer, Pinguins, Velser Zwemvereeniging- D.A.W. II. W. HOFMEESTER. Wij ruimen in onze rubriek vandaag gaarne een plaatsje in voor een man, die weliswaar geen Beverwijker is, maar die gedurende zoo'n lange reeks van jaren een vooraanstaande plaats in het openbare leven van onze ge meente heeft ingenomen, dat zijn beeltenis op deze plaats zeker niet mag ontbroken. De heer Hofmeester heeft het Beverwijkscha publiek muzikaal opgevoed en van deze moei lijke taak heeft hij zich reeds tientallen jaren met grooten ijver gekweten. Hij leidde in die lange periode de Beverwijksche Harmonie kapel met onverflauwdcn geestdrift en wist dit dilettanten-ensemble tot een hoog peil op te voeren. Bij oud en jong heeft deze be kwame en toch zoo bescheiden musicus zich talrijke vrienden verworven. Er is geen Be verweker of hij kent den heer Hofmeester, wiens naam onafscheidelijk aan de Bever wijksche Harmoniekapel verbonden is. Bever wijk heeft heel veel aan den heer Hofmees ter te danken en dat is dan ook wel spontaan, tot uiting gekomen, toen hij jubileerde. Op den Tweeden Pinksterdag behaalde de heer Hofmeester met zijn corps op het con cours te Loenen zijn jongste successen, name lijk een eersten prijs in den concertwedstrijd; en des avonds den eersten eereprijs met het hoogst aantal punten. EEN BEELD VAN DE VERWOESTING IN QUETTA. Reserve derde klasse afdeeling C: H.P.C. 4— De Zijl 2, Haarlem 2—D.W.R. 2. Als de temperatuur van het water niet be neden het gestelde minimum daalt, wordt er deze week reeds een flink aantal wedstrijden gespeeld. Verschillende clubs moeten tweemaal te water. H.P.C. 2 heeft zelfs drie ontmoetin gen. Daar het hier de opening van het seizoen betreft en een groot aantal zeventallen ook in vriendschappelijke wedstrijden nog geen krachtmetingen hebben gehouden, valt er in vele gevallen weinig van den voorloopigen uit slag te zeggen. De H.P.C.-dames hebben het al zeer moeilijk. De uitwedstrijd tegen Nereus is o.i. de zwaar ste van het geheele seizoen. Plet zou ons dan ook zeer meevallen, als de dames Kann c.s. in Koog aan de Zaan een winstpuntje weten te bemachtigen. Zlgnea trekt naar Bussum om de Pinguins te bestrijden. Veel bracht laatst genoemd team er in het vorige seizoen niet van terecht, zoodat Zignea o.i. wel een kans heeft. De Haarlemsche dames hebben de laat ste jaren echter geen competitie-wedstrijden meer gespeeld. Mogelijk heeft de noodige rou tine daaronder geleden. In Bussum heeft men dan een goede gelegenheid zich in te spelen. H.P.C. ontvangt de Utrechtsche Zwemclub. Hoewel deze club zonder twijfel over een goed zevental beschikt, met den internationaal van Daatselaar als uitblinker, zijn we er van over tuigd, dat Braam en zijn medespelers hun eersten thuiswedstrijd zullen winnen. Twee dagen na de ontmoeting in Heemstede heeft aan den Vossegatsdijk in Utrecht reeds de returnmatch plaats. Dat is een heel lastige klip voor H.P.C., want in eigen huis speelt de Utrechtsche club vaak verrassend goed. Laat H.P.C. gewaarschuwd zijn. Het Y, kampioen van Nederland, is zeker in staat thuis van de Amsterdamsche Zwemclub te winnen. In Half weg tegen Dolfijn krijgt het Y het evenwel moeilijker. Mogelijk weten de Dolfijnen een gelijk spel te bevechten. De Velser Zwemvereeniging komt dit seizoen voor het eerst in den Ned. Bond uit. De Vel- senaren hebben zich in den Haarlemschen Bond steeds als echte „vechters" betoond, die den moed nooit opgaven en een wedstrijd niet eerder als verloren beschouwden voor het eindsignaal had geklonken. Wanneer zij in de voor hen nieuwe omgeving dit oude principe handhaven, dan zal succes zeker niet uit blijven. SCHEEPVAARTBERICHTEN HALCYON LIJN. Stad Dordrecht, Seriphos n. Rotterdam 10 v. Oran. Maasburg, 9 van Vlaardingen te Pto. Ferrajo. Stad Haarlem 9 van Bizerta naar Stad Zaandam, 9 van Makri n. Oran en Rot- terdam-Vlaardingen. Stad Zwolle, Huelva n. Danzig 11 van Vlaar dingen. Rozenburg, 11 van Vlaardingen n. Gdynia. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk (uitreis) 7 Juni van Genua. Gaasterkerk (uitreis) 7 Juni van Manilla. Grootekerk (thuisreis) 10 Juni te Manilla. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Hercules, 10 van Amsterdam te Hamburg. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Beemsterdijk, 11 van New-York te Rotter dam. Rotterdam (toeristenvaart) 8 te Bergen. Boschdijk 8 van New-York te Rotterdam. Volendam 9, van New-York naar W.-Indië. Statendam, New-York n. Rotterdam 12 (1 v.m.) te Plymouth verw. Damsterdijk/ Vancouver n. Rotterdam 8 te Seattle. Burgerdijk, Rotterdam n. New-Orleans 10 van Vavana. Breedijk, Rotterdam n. Philadelphia p. 10 Lizard HOLLAND—AFRIKA LIJN. Meliskerk (uitreis) 11 van Mombassa. Bloemfontein (thuisreis) 8 van Mombassa.' Randfontein 11 v. Rotterdam n. Hamburg. HOLLAND—BRITSCH-INDIè LIJN. Garoet, 11 van Rotterdam te Bombay HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk 11 van Rotterdam n. Hamburg. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Alkmaar, Chili n. Amsterdam 11 te Liver pool. Vesta 11 van Messina naar Catania. Merope, Lissabon naar Rotterdam pass. 11 (10.30 v.m.) Lydd. Ariadne, 11 van Amsterdam te Kopenhagen, Perseus 11 van Melilla naar Alicante. Agamemnon, 8 van Malta te Alexandrië. Ajax, 9 van Amsterdam te Hamburg. Amor, 9 van West-Indië te New-York. Berenice. 10 van Pto Barrios te Amsterdam Barneveld. Amsterdam naar Chili 7 (9.22 n.m.) 85 mijl W.Z.W. van Land's End. Calypso, 8 van Napels naar Gibraltar v.o. Ceres, 10 van Kiuluk te Samos. Cottica, 8.van Amsterdam te Paramaribo. Crijnssen, Barbados n. Amsterdam 11 (5 n.m.X van Plymouth via Havre. Fauna, 8 van Palermo naar Algiers. Ganymedes, 11 van Rotterdam te Amster dam. Hebe, 9 van Kopenhagen te Amsterdam. Hermes, 9 van Hamburg te Amsterdam. Juno, 10 van Olhao te Cadix. Nereus, 11 van Stettin te Amsterdam. Oranje Nassau, 10 v. Paramaribo n. Am sterdam. Orion. Patras n. Rotterdam 8 van Malta. Orpheus. 11 van Vigo te Amsterdam. Pluto, 8 van Amsterdam te Kopenhagen. Rhea, Palermo n. Amsterdam p. 11 (8.30 v.m.) Lydd. Saturnus, 10 van Patras naar Pireaus. Simon Bolivar, 9 v. Hamburg te Amsterdam. Stuyvesant 10 van West-Indië t-e New-York. Telamon, Rotterdam n. Faro p. 10 Ouessant Theseus 10 van Danzig te Kopenhagen Titus, Beyrouth n, Amsterdam p. 19 Gi braltar, Ulysses, 9 van Constantza te Stmbqul. Bodegraven, Chili naar Amsterdam 7 van Valparaiso- Euterpe, Amsterdam n. Bordeaux p. 9 Dungeness. Vulcanus, Rotterdam n. Gibraltar p. 8 Dungeness. Orestes, Rotterdam n. Tanger p. 8 Wight. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Salland 9 van Amsterdam te Hamburg. Amstelland (thuisreis) 8 van Rio de Janeiro. Zaanland (uitreis) 10 te Rio de Janeiro. Montferland (thuisreis) pass. 8 Madeira. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone (thuisreis) 9 van Montevideo. Alphacca (thuisreis) pass. 7 Madeira Alpherat (uitr.) 9 te Montevideo. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kot-a Gede (uitr.) p. 9 Kaap del Armi. Kota Nopan (uitr.) 10 te Padang. Kota Ra'dja (thuisr.) 11 te Marseille. Dempo (thuisr.) 11 van Marseille. Kota Baroe (thuisr.) 11 van Singapore. Kota Agoeng 9 te Macassar, naar Batavia en Rotterdam. Slamat 10 van Rotterdam te Batavia. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Laut (uitr.) 9 te Sabang Marnix van St. Aldegonde (uitr.) 9 te Sa- bang. Chr. Huygens, Batavia n. Genua 9 van Sabang. Salabangka (thuisr.) 11 te Londen. Saleier (thuisr.) 9 te Valencia. Poelau Bras (uitreis) 8 van Livorno. Johan van Oldenbarnevelt 8 van Batavia te Amsterdam. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Birmingham, Otaru naar Rotterdam Philoctetes, Rotterdam n. Japan p. 8 Gi braltar. City of Bristol, Japan n. Rotterdam 10 v. Port Said. Patroclus, Japan n. Rotterdam p. 9 Sagres. Phrontis, Amsterdam n. Java p. 9 Perim. Menelaus, Japan n. Rotterdam 8 v. Shang hai. Antenor. Japan n. Rotterdam 9 te Singapore. Prometheus 9 van Amsterdam te Batavia. Clytoneus, Batavia n. Londen 10 v. Am sterdam. Ertsaanvoer. Het Grieksche stoomschip Despina A. Pappa is hier van Huelva aangekomen met een la ding erts voor de Hoogovens. Houtaanvoer. Het Nederlandsoh stoomschip Beverwijk is van Archangel aangekomen met een lading hout voor de papierfabriek te Velsen. Toeristcnreis. Met een aantal toeristen is het Britsche stoomschip Vienna van Harwich naar Amster dam gepasseerd en na een verblijf van slechts één dag weer vertrokken. Het moet in de be doeling liggen gedurende den zomer, evenals in het vorig jaar, eenige Zondagen achter el kander zulke reizen van Engeland naar Am sterdam te maken.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5