1 BEVERWIJK ZONNESTRAAL-BIJEENKOMST. Zaterdagavond zal in het Gebouw „Harmo nie" in de Groenelaan een Zon nes tra al"- bijeenkomst worden gehouden, georganiseerd door het Comité, dat op 22 Juni a.s. te hou den Zonnestraal-collecte voorbereidt. In dit comité hebben zitting genomen de heeren H. J. Bilderbeek, W. Maters, H. Rothe en O. van Alphen. In deze bijeenkomst zal de heer Jan 'van Zutphen, voorzitter van „Zonnestraal" een rede houden. De avond wordt verder opgeluis terd door muziek, zang, voordrachten, "decla matie en verdere attracties. MUZIKALE WANDELING. De „St. Jozef-harmonie, die op het muziek concours te Heemskerk zulke fraaie successen behaalde, heeft Donderdagavond een serenade gebracht aan haar directeur, den heer P. El germond in de Stumphiusstraat uit dankbaar heid voor het vele werk, dat hij voor het corps verricht en dat de St. Jozef-Harmonie in zoo'n betrekkelijk korten tijd op hooger peil bracht. De voorzitter, de heer J. Admiraal heeft den dirigent in hartelijke bewoordingen voor zijn arbeid gehuldigd en hem namens de musici een bloemstuk aangeboden, daarna volgde een muzikale wandeling naar de Breestraat, waar in den tuin van de R.K. pastorie een serenade werd gebracht aan den beschermheer van het corps, Deken J. M. Lucassen. Na afloop van deze muzikale huldebetuiging trok dc St. Jozef-Harmonie met volle muziek naar de Peperstraat, waar in het K.S.A.-gebouw ver- verschingen werden aangeboden. De muzikale rondgang trok veel belangstelling. VERKOOPMIDDAG. Evenals vorig jaar heeft de Dameskrans van de Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden in het kerkgebouw aan de Noord erparkl aan wederom een verkooping gehouden van de door de leden vervaardigde handwerken ten bate van de kas der vereeniging. Ook nu weer was de expositie op smaakvolle wijze in gericht. Zoowel de fraaie werkstukken als de keurige collectie prijzen van de tombola trok ken terecht de algemeene aandacht. Iets nieuws was de „oliebollenkraam", die zich in een druk bezoek, vooral van de zijde der jeugd mocht verheugen. De verkoopmiddag werd druk bezocht en het zal voor de leden van de Dameskrans wel een bijzondere voldoening zijn geweest, dat er ook flink verkocht werd. HET V-V.V.-TOURNOOI. De hoofdprijs van het voetbaltoumooi, dat georganiseerd is door de V.V.V. is tentoon gesteld in een der etalages van Stoutenbeek's Woninginrichting. De zilveren aardbeienslof trekt groote belangstelling en terecht, want deze kostbare prijs is een fraai stukje zilver snijwerk van onze plaatsgenoote mej. Lien v. d. Veen. Ook de mooie beker, welke de V.V.V. be schikbaar stelde voor de verliezende club in de finale, is bij de firma Stouten beek ge- etaleerd. Voor de demi-finale van dit tournooi wor den a.s. Zondag in het Gemeenteliik Sport park gespeeld de wedstrijden Kinheim—Alk- maarsche Boys en W.F.C.Beverwijk. JAARVERGADERING „ROOD—ZWART" De supportersvereéniing „RoodZwart" van de v. v. de Kennemers houdt op Woensdag 19 Juni' haar "jaarvergadering in Hotel „Oud Mée- renstèih". De agenda vermeldt o.m. een be stuursverkiezing. „HANDELSBELANGEN" VERGADERT. De koopliedenvereeniging „Handelsbelan gen" houdt op Donderdag 20 Juni in café „De Groentenbèurs" een ledenvergadering. STAL „WOESTDUIN" BREIDT UIT. De bekende harddraversstal „Woestduin" heeft het aantal paarden in haar entraine- ment wederom uitgebreid. Thans werd de dra ver „Maggowan" aangekocht, een Duitsch fok- product. Het voorspoedig opgroeiende veulen van de bekende draafster „Sally Harvester" is gere gistreerd onder den naam „Corrie Har vester H." gJAARVERGADERING ALGEMEEN BURGER ZIEKENFONDS. In een der zalen van het Kennemer Hotel werd Woensdagavond de jaarvergadering van het Algemeen Burger Ziekenfonds voor Bever wijk en omstreken gehouden. De voorzitter, de heer Schelvis opende de bijeenkomst en sprak de hoop uit dat, ondanks de zeer slechte opkomst, de besprekingen toch een gunstig verloop zouden hebben. Het jaarverslag van den secretaris vermeldde o.m., dat de apothekers bereid gevonden waren om de leden een reductie op de geneesmidde len van 1520 pet. te geven. Verder bleek, dat het ledental over 1934 met 18 gezinnen, be staande uit 43 leden en door geboorte met 4 leden was toegenomen, terwijl het door ver trek uit de gemeente en uittreding met 4 ge zinnen bestaande uit 7 leden was afgenomen. Op 1 Januari telde het fonds 54 gezinnen en personen, totaal 153 leden. Nadat de voorzitter nog eenige door den heer Groot gestelde vragen betreffende de controle op de boeken, beantwoord had werd. dit verslag goedgekeurd. Het financieel ver- slag toonde aan dat er reden tot tevredenheid bestaat, daar by een uitgave van f 1853,89 de rekening over het afgeloopen boekjaar met een saldo van f 641,18 sloot. r Eenïgcrvsm de voornaamste posten der uit ga yen zijn: Apotheker f 88,02; tegen f 39,50 in 1933, huisdokter f 314 tegen f 153,50 in 19:33, zie- kenhuisverpleging f 127,23, operaties f 50, ver loskundige hulp f75. Verder werd de begrooting over 1935 opge steld tot een bedrag van f 2840 waarbij echter het bestuur vrijheid van handelen verkreeL Het voorstel van het bestuur, om de winst in het reserve-fonds te storten, werd met alge meene stemmen aangenomen. In de commissie ter contröleering van boe ken en bescheiden over de jaren 1933 en 1934 werden de heeren Groot, Pielage en Honing benoemd. Omtrent de behandeling van het concept reglement stelde de heer Pattes voor in ver band met de geringe opkomst der leden, dit punt tot een volgende vergadering aan te houden. Dit voorstel werd aangenomen. Tevens werd besloten, dat deze vergaderinL op Woensdag 19 Juni in het Kennemer Hotel zal worden gehouden. Bij de bestuursverkiezing, waarbij aftredend waren de heeren Pattes enWagemaker werd de heer Vos Jr. in de plaats van den heer Wage- maker benoemd. De voorziening in de vacature-Pattes werd eveneens tot de volgende vergadering aan gehouden. CHRISTELIJKE REISVEREENIGING. De Christelijke reisvereeniging, onderaf dee ling van den Chr. Nat. Werkmansbond zal op Dinsdag 25 Juni per autobus een tocht maken door de provincie Gelderland, waarbij de hoofdplaatsen Arnhem en Apeldoorn bezocht zullen worden. Ook staat een bezoek aan de stad Amersfoort op het programma. HEEMSKERK MISSIE-OPTOCHT. Donderdagmiddag half vier werd een groote optocht gehouden door de afdeelin; „H. Kindsheid". Voorop trok de muziek van het patronaat en daarachter volgden verschillende groe pen. Het weer was mooi. De stoet trok veel be langstelling. De optocht ging van de Kerklaan, Mar- quettelaan, van Coevenhornstraat, Kerkweg, M. van Heemskerkstraat en G. v. Assendelft- straat en Maerelaan weer terug. R.K. MIDDENSTAND VEREENIGING. Donderdagavond kwam bovengenoemde vereeniging onder leiding van den heer Jac. Castricuni bijeen. De voorzitter deelde mede, dat naar aan leiding van den brief gericht a a nde Poste rijen, bericht is ingekomen dat er op Noor dorp ook des avonds een buslichting zal zijn. Naar aanleiding van het voorlezen der bondscirculaire. stelde de heer Bergfeld voor een informatiebureau op te richten, hetgeen werd aangenomen. Aan het Hoofdbestuur zullen hiervoor de noodige inlichtingen wor den gezocht. De heer Castricum bracht een uitvoerig verslag uit van de door hem bezochte cen trale vergadering. Na het voorstel van de Geestelijken adviseur, om gezamenlijk met den L.T.B. en den R.K. Volksbond ontwik kelingsavonden te organiseeren, hetgeen werd aangenomen, volgde sluiting. 'te Wijk aan Zee. Daardoor kwamerr-voor Wijk aan Zee en Wijk aan Duin afzonderlijke lijsten uit. Van de groote uitbreiding der bevolking sinds 1931 hebben voornamelijk de S D.A.P. en de R.K. Staatspartij profijt getrokken. Het aantal stemmen, dat op de S.D. AP. werd uit gebracht, was 419 in 1931, de winst was hier dus 373 stemmen. De R.K. Staatspartij kwam van 1212 in 1931 op 1462: winst a)zoo 250 stem men. De R.K. Lijst H. Paap verwierf 157 stemmen. In 1931 werden op een wilde R.K. lijst 88 stemmen uitgebracht. De Vrijz. Dem., die in 1931 met de A. R. en Chr. Unie samengingen en.760 stemmen ver wierven, kwamen nu met 457 stemmen uit de bus. De Anti-Rev. Partij en de Chr. Hist. Unie kwamen nu met een verbonden lijst uit en verwierven 338 stemmen. In totaal was hier do winst 35 stemmen. Het aantal zetels bleef gelijk. De Communisten boekten een winst van ruim 100 stemmen. De nieuwe Raad zal als volgt zijn samengesteld: S.D.A.P.: W. van Dok, A. Weruke en J. W. Gabel. Vrijz. Devi.: H. C. v. d. Colk Caftr.), J. P. Melchers (aftr.). Anti-Rev. en Chr. Hist. Unie: N. Paschier en A. van Velthoven. R.K. StaatspartijWijk aan Zee: B. Schelvis (aftr.) R.K. Staatspartij Wijk aan Duin: N. Ter voort (aftr.), J. J. de Wiidt (aftr.). J. P. N. van Doorn, W. v. d. Me uien en G. Bakkum. Nieuwe raadsleden zijn de heeren W. van Dok (S.D. A.P.), A. Weruke (id), J. W. Gabel (id.), N. Paschier, A. van Velthoven (Verb. Chr. Part.), J. P. N. van Doorn (R.K.) en W. van der Meu- len (R.K.) In den raad keeren niet terug de heeren D. Zuiderduin (R.K., thans wethouder), A. Gijs- berts (S.D.A.P.)A. A. de Winter (V.D.). D. Kruithof (A.R.), A. Poortstra (Afgesch. S.D. A.P.), W.-Geijs (R.K.) en A. Kruidenberg (R.K.) Opmerkelijk is, dat bij de eenige maanden jeleden gehouden verkiezingen voor de in art. 258 der gemeentewet bedoelde Commissie uit de ingezetenen (de zoogenaamde dubbele Raad) 3550 geldige stemmen werden uitge bracht, tegen 3428 nu het den gemeenteraad jold. Of het fusie-vraagstuk dus ook in de belangstelling stond. De uitslag van de ver kiezingen konden wij zeer vlug op ons nieuws- bord en op bulletins publiceeren. Reeds voor acht uur kon het talrijke - publiek zich voor ons bureau op de hoogte stellen van de re sultaten der stemming. Spoedig volgden ook onze gedrukte bulletins met den volledigen uitslag, die natuurlijk gretig aftrek vonden. Bij de later gehouden controle op het Cen traal Stembureau bleek de door ons bereken de uitslag juist te zijn. En zoo behooren deze verkiezingen, die vooral in de badplaats Wijk aan Zee zooveel emotie hebben verwekt weer tot het verleden. Algemeen schijnt echter de overtuiging te heerschen, dat de nieuw ge kozen raad geen lang leven beschoren zal zijn. De meerderheid van de bevolking blijkt zich reeds bij voorbaat vertrouwd te maken met de idee, dat zij vanwege de fusie over een jaar, misschien over twee jaar, wederom ter stembus zal moeten trekken. WIJK AAN ZEE De verkiezing voor den Gemeenteraad. Winst voor de S. D. A. P. De Katholieken verliezen 1 zetel. Bij de Donderdag gehouden verkiezing voor den gemeenteraad werden in totaal uitge bracht 3610 stemmen, waarvan 182 van on waarde. Het aantal geldige stemmen was dus 3428. Aantal zetels 13; kiesdeeler 263 9/13. Aan tal kiezers 3894. Hieronder volgt een overzicht van de stem ming. Districten: I II III IV •D.A.P. 282 241 218 56 Vrijz. Dem. 218 85 36 118 Verb. Chr. Partijen 128 119 75 16 Comm. Partij Holland 17 50 57 6 R.K. Lijst H. Paap 5 5 7 140 Lijst Poortstra 44 16 13 14 R.K. Staatspartij 27 15 25 228 (W. a. Zee) (B. Schelvis) R.K. Staatspartij 190 452 495 30 1167 (Wijk aan Duin). De verdeeling der zetels was zeer eenvoudig, want zij kon in twee toewijzingen geschieden. De S.D.A.P. kreeg reeds aanstonds 3 zetels toegewezen, de V.D. 1, de Verbonden Chr. Par tijen 1. R.K. Staatspartij Wijk aan Zee (B. Schelvis) 1 en de R.K. Staatspartij Wijk aan Duin 4. Toen waren dus nog 3 zetels te ver- deelen. Dit geschiedde bij tweede toewijzing naar het grootste overschot, zoodat daarvoor in aanmerking kwamen de V.D., de verbon den Christelijke Partijen en de R.K. Staats partij Wijk aan Duin. Een dezer zetels had aan de R.K. Staatspartij gekomen, wanneer op de R.K. Lijst H. Paap,die geen 3/4 van den kiesdeeler kon halen, niet 157 stemmen ver loren waren gegaan. Als gevolg van de ont stane verdeeldheid in de R.K. Kiesvereeniging Bloembo[lehsaneenrigspIari- 1935 vastgesteld. Belangrijke verschillen met 1934. Vorming van een stichting. SANTPOORT EEN GIDS VAN SANTPOORT Santpoort's Bloei heeft een gids uitgegeven als propaganda voor Santpoort. De heer J. C. Dunnebier heeft een inleidend woord geschre ven, waarin hij wijst op Santpoort's natuur schoon, en de uitbreiding die de laatste jaren tot stand kwam. De eerevoorzitter. Mr. C. H. Guépin schrijft over den .vogelrijkdom in en om Santpoort, waarover de heer Drijver, de bekende ornitholoog uitvoerig terugkomt in een artikel in de gids. Voorts vermeldt de gids allerlei wetenswaardigs over instellingen te Santpoort en algemeene toestanden, terwijl verschillende wandelingen worden aangegeven en het werkje met foto's is aantrekkelijk ge maakt. Een historisch overzicht, waarbij de ruïne een belangrijke plaats inneemt, besluit dit boekje. De minister van Economische Zaken heeft, nadat daaromtrent algeheele overeenstem ming was bereikt met de bloembollenkwee- kers en exporteurs, die zitting hebben in het bestuur der Nederlandsche Sierteeltcentrale, de regeling vastgesteld voor het bloembollen- saneeringsplan 1935. Deze regeling wijkt belangrijk af van die van het bloembollensanee- ringsplan-1934, voornamelijk in dier voege, dat bij het nieuwe plan aan een nieuw op te richten organisatie van belanghebbenden een belangrijk deel der uitvoering zal worden toe vertrouwd, welke organisatie tot taak zal hebben een fonds te vormen, dat noodig is, om de financiering van het nieuwe plan te verzekeren. Het plan-1935 berust voorts o.a. op de na volgende grondslagen welke gedeeltelijk in algemeene maatregelen van bestuur zullen worden opgenomen en gedeeltelijk regelingen bevatten, tussciien de belanghebbenden in het vak zelf te treffen. Door ,yhet vak" wordt een stichting of andere rechtspersoon in het leven geroepen, welke ten doel heeft als vertegenwoordiger van de belanghebbenden bij het bloembollen- bedrijf de uitvoering ter hand te nemen van den opkoop en betaling van een eventueele surplus aan bloembollen en daarvoor een fonds te vormen. In een algemeenen maatregel van bestuur worden bepalingen opgenomen, waarin o.m. voorkomt, dat door de Nederlandsche Sier teeltcentrale alleen dan aan exporteurs een exportvergunning zal worden uitgereikt, in dien zij bij de aanvrage tot export overleg gen: a. een bewijs, dat zij aan de bedoelde nieuwe stichting hebben betaald of ten genoege van deze stichting zekerheid hebben gesteld voor een bedrag, vormende een bepaald percen tage van de exportnota's herrekend tegen de wettelijk voorgeschreven minimum export prijzen. b. een bewijs, dat zij aan den kweeker, van wien zij de partij kochten, hebben be taald een door den minister voor ieder soort enz. te bepalen minimumprijs, echter alleen voor die bloembollen, welke aan exportkwa liteiten voldoen. Ter toelichting wordt er de aandacht op gevestigd, dat de betaling of zekerheids stelling zal berusten geheel op een vrijwillig te treffen overeenkomst tusschen de nieuwe organisatie en de exporteurs. De overeenkomst valt dus niet op eeniger- lei grond onder de Landbouw-Crisiswet 1933 of het Crisis-Heffingshesluit 1933. Aan de Nederlandsche Sierteeltcentrale behoeft slechts het bewijs te worden overgelegd, dat aan de vrijwillig gesloten overeenkomst is voldaan. De vraag, of de zekerheidsstelline wel voldoende is. staat eveneens buiten de bemoeienis van den minister, aangezien, in dien later mocht blijken, dat het gevormde fonds niet groot genoeg is, het Landbouw- Crisisfonds niet zal suppleeren. Op denzelfden grond heeft de minister zich ook niet verzet tegen het percentage, dat betaald zal moeten worden en dat door het vak begroot is op 10 pet. Ook hiervoor geldt, dat, als later mocht blijken, dat het fonds niet groot genoeg is en het percen tage te laag was gesteld, het Landbouw- Crisisfonds evenmin te hulp zal komen. De minimumprijzen in het binnenland zul len gehandhaafd blijven, echter alleen voor V KTj B X G T4 JUSI 1935 die bloembollen, welke aan exportkwaliieifc voldoen. De bestaande prijzen zullen hier en daar een verhooging of verlaging ondergaan" in verband met de ervaringen van het vorige jaar en de te verwachten marktpositie. Hyacinthen per 100: 19 c.M. en op f r- 18—19 c.M. f 5: 17—18 c.M. f 4.25; I6-J7 c.M. f 3.50; 15—16 c.M. f 3; 1415 cM f 2 vt' 13—14 c.M. f 2. Vroege tulpen, zift 12 en op f 1.50; 7rff 11—12 f 1.30; zift 10—11 f 1. Darwin en alle andere late tulpen: zift 12 en op f 1.20; zift 1112 1' 1; zift 1011 f 0.75 Narcissen: voor grave soorten f 0.11 per K.G.; voor fijne soorten f 0.13 per K.G. 3o. Teneinde de exporteurs in staat te stellen over het betalen van het hiervorea vermelde percentage aan den nieuwen rechts persoon met dezen een overeenkomst te slui ten, zal in een algemeenen maatregel van be stuur een bepaling worden opgenomen, dat alleen aan die kweekers een teeltvergunning wordt gegeven, die een overeenkomst geslo ten hebben met de exporteurs waarbij 'zij deze machtigen een door den onder lo. be doelden rechtspersoon, onder goedkeuring van den Minister, te bepalen percentage van de verkoopnota's van voor export bestemde bloembollen, van de nota's af te trekken. Het vak heeft gemeend, dat dit percentage" 15 zou moeten zijn, waarmede de Minister bereids verklaard heeft zich te kunnen ver eenigen. 4o. De export- en de gewone roebelasting van de Nederlandsche Sierteeltcentrale blij ven gehandhaafd, evenals vanzelfsprekend de kweekers aansprakelijk blijven voor de thans vervallen, voor den afkoop bestemde heffingsbedragen aan de Nederlandsche Sier teeltcentrale verschuldigd. 5o. Ten aanzien van de inlevering en re serveering zal het navolgende worden be paald a. Hyacinthen: I Oogst 1935 Verplichte re serveering van 6 halve H.L. leverbaar in de maten van 15 c.M. en hooger per 100 R.R. II Plantgoed 1935 Verplichte reservecring voor eventueele inlevering van 3 halve HL. van de maten 13 en 14 c.M. per 1O0 R.R. b. Tulpen: Hier zal een samenvoeging plaats hebben van de ondergroepen vroege- en late tulpen. c. Narcissen: Er zal 2 1/2 K.G. per R.R. in Augustus gereserveerd worden tot steun van den marktprijs. In September en volgende maanden zal regelmatig worden nagegaan of deze reserve geheel dan wel gedeeltelijk een definitieve inlevering zal worden. 60. In verband met de vermoedelijk ver minderde afzetmogelijkheid zal de teeltbe perking in vergelijking met het plan 1934 verder worden voortgezet en wel: a. Hyacinthen: de beteelbare oppervlakte zal wederom met 10 pet. worden ingekrom pen. b. Tulpen: de totaal beteelbare opper vlakte van tulpen zal wederom met 10 pet. worden ingekrompen. c. Narcissen: de totaal beteelbare opper vlakte van narcissen zal niet worden inge krompen, noch uitgebreid. 7o. Uit het fonds, dat door den rechtsper soon, onder lo. bedoeld, wordt gevormd, doet deze een uitkeering voor de inlevering van het surplus tot een dusdanig percentage van den minimum prijs, als mogelijk zal zijn en ten hoogste 85 pefc. voor eerste kwa liteit en 60 pet. voor tweede kwaliteit onder aftrek van de kosten van vernietiging. Mocht er een overschot zijn, dan wijst de Minister de bestemming daarvoor aan, daarbij reke ning houdende zoowel met de belangen van. de kweekers, als met die der exporteurs- kweekers. 80. Terwijl de financiering van den af koop van het surplus voor wat betreft het Bloembollensaneeringsplan 1934 plaats vond in den vorm van een voorschot uit het Land bouw Crisisfonds, zal dit Fonds met de fi" nanciering van den nieuwen inlevering geen bemoeienis meer hebben, maar zal deze plaats hebben uit het door het vak zelf in de nieuwe Stichting gevormde fonds. 9o. Aangezien de verschuldigde heffingen voor den afkoop van het oude surplus on voldoende binnenkomen, hebben de verte genwoordigers van het vak in de Nederland sche Sierteeltcentrale zich bereid verklaard met alle hem ten dienst staande middelen' de in casseering der heffingen te zullen be vorderen en door middel van de vakpers der kweekers en exporteurs georganiseerden duidelijk te maken, dat op korten termijn alles moet worden aangezuiverd en dat met de meeste gestrengheid tegen die leden zal worden opgetreden, die onwillig blijken te zijn hun verplichtingen tégenover de Ne derlandsche Sierteeltcentrale na te komen. lOo. Nieuwe teelt- en exportvergunningen zullen alleen aan hen worden gegeven, die al hun verplichtingen tegenover de Neder? landsche Sierteeltcentrale zijn nagekomen. In verband met de over dit plan met liet vak bereikte overeenstemming heeft de Mi nister opdracht gegeven over te gaan tot de uitbetaling van de nog resteerende 40 pet. der steungelden. GEVAARLIJK SPEL MET DEN DOOD BEKOCHT. Donderdagavond is in de Brouwerstraat te Rotterdam een 5-jarig jongetje H. Poots, wo nende in deze straat op een met kolen beladen vrachtwagen, welke met twee paarden was be spannen geklommen. Het kind viel van den wa gen en kreeg een der achterwielen over het hoofd en was op slag dood. De prins van Wales tijdens zijn rede voor de Britsche oud-strijders, waarin hij ter gelegenheid van het voorgenomen bezoek der frontsoldaten aan Berlijn, voor toenadering met Duitschland pleitte. Prinses Juliana naar Dierdorf. Naar de „Neuwieder Ztg" meldt, zoo be richt men uit Dierdorf aan het „Hdbld", heeft Prinses Juliana de uitnoodiging van Erf prins Herman von Wied, om zijn jongsten zoon den 25sten Juni a.s. in de Protestantsche kerk ten doop te willen houden aanvaard. SCHEEPVAART BERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Damsterdijk, Vancouver naar Rotterdam 11 te Portland (O.) Statendam 13 van New-York te Rotterdam. Rotterdam 12 (n.m.) Aandalsnes n. Stavan- ger 15 (9 v.m.) te Rotterdam verw. HALCYON LIJN. Stad Zaltbommel 12 van Susa te Londen voor Vlaardingen. Stad Arnhem 12 van Melilla te Emden, naar Rotterdam-Vlaardingen. Vredenburg 12 van Narvik naar. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (thuisr.) 13 van Port Said. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (thuisr.) p. 13 Perim. Meerkerk (uitreis) 13 Juni van Suez. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk, 12 Juni van Rotterdam te Ham burg. ROTTERDA MSÖHE LLOYD. Kota Tjandi Hamburg naar Rotterdam 13 te Bremen. Dempo thuisreis 13 van Tanger. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein (uitreis) 13 Juni van Kaap stad. Randfontein, 12 van Rotterdam te Ilamburgj Jagersfontein 13 v. Amsterdam n. Rotter-, dam. Meliskerk (uitreis) 12 Juni te Zanzibar. Bloemfontein (thuisreis) p. 12 Perlm. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisondari, 11 Juni van Hongkong n. Amay. Tjibadak, 11 van Honkong naar Manilla. Tjisadane, 11 van Batavia te Hongkong. Tjikembang, 11 van Hongkong te Batavia. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Agamemnon. 12 Juni van Jaffa naar Haifa. Alkmaar, Chili n. Amsterdam 12 v. Liverpool naar Terneuzen. Calypso 12 Juni van Gibraltar naar Se- tubal. Costa Rica. 12 van Amsterdam te Barbados. Crijnssen 13 van Barbados te Amsterdam. Perseus 12 Juni van Malaga te Alicante. Bodegraven, 11 van Antofagasta n. Iquique. Venezuela, 11 van Barbados te Cristobal. STOOMVAART MIJ OCEAAN. Ajax 11 van Kobe n. Rotterdam. City of Bagdad Japan n. Rotterdam 12 v. Saigon. Eurymedon, Liverpool p. Java 12 van Suez. Stentor Batavia n. Amsterdam p. 13 Perim. Hector 12 Juni van Dairen naar Rotter dam. Patroclus Japan n. Rotterdam p. 13 Dun- gen ess. Menelaus Japan n. Rotterdam 12 van Hong kong. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak (uitr.) p. 13 Dover. Kota Nopan (uitr.) 13 te Belawan; Koto Tjandi, 13 van Hamburg via Bremen n. Rotterdam. ROTTERDAMZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca thuisreis p. 13 Dungeness. Alchiba 12 van Hamburg n. Rotterdam. Alphacca 13 (11 n.m.) van Buenos Aires te Rotterdam verw. SILVERJAVAPACIFIC LIJN. Silverhazel, Vancouver n. Calcutta 11 van Cebu. Madeira 12 van Kaapstad te Calcutta. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan de Witt 13 van Amsterdam naar Havre. Marnix van St. Aldegonde 13 van Amster dam n. Batavia. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland (uitreis) 12 Juni te Santos. Amstelland (thuisreis)., 11. .J^ni te Bahia. Montferland (thuisreis) 12 (1.4 v.m.) 225 mijl Z.Z.W. van Land's End. De Nederlandsche koopvaardijvloot. In de vorige maand is de Nederlandsche koopvaardijvloot toegenomen met het stoom schip Zijpenberg en de motorschepen Angeja, Germaan, Holland, Klazina, Maria en Rotula. Daarentegen is ze verminderd met de stoom schepen Dijkwater, Galgewater. Giekerk, Leegwater, Minnewater, Molenwater, Oudewa ter en Zwartewater alsmede het motorschip Lotos, welke alle naar het buitenland werden verkocht. Het motorschip Klazina, dat afgevoerd werd, is weer aan de vloot toegevoegd onder den naam Titia. Groote diepgang. Het van Pt. Arthur aangekomen Amerikaan- sche tankmotorschip Australia passeerde naar Amsterdam met een diepgang van 9,4 Meter. Een dergelijke diepgang werd in zeer geruimen tijd niet geregistreerd. Kotter met stokvisch. De Noorsche motorkotter Solglytt I kwam hier binnen met een lading stokvisch en traan en voer later op naar Amsterdam om aldaar deze lading te lossen. Verminderde bergingskans. De premie aan de herverzekeringsmarkt te Londen is voor den bij IJsland gestranden Engelschen stoomtrawler Lincolnshire al op- geloopen tot zestig procent, wat er op wijst dat men met een vlotbrenging haast geen re kening meer houdt in de naaste toekomst. AANGEKOMEN. Merope s.s. Midd. Zee 13 Juni: Astarte s.s. Bremen Rijnstroom s.s. Leith Crijnssen s.s. West Indië Elton s.s. Leninrad Vechtstroom s.s. Huil Gondul s.s. Londen VERTROKKEN Oosterschelde m.s. Mistley Bowling s.s. Leith Roek s.s. Londen Emsworth s.s. Antwerpen The Baron s.s. Delfzijl Rhein s.s. Hamburg Berenice s.s. Hamburg Ganymedes s.s. Hamburg Essen s.s. Hamburg Vliestroom s.s. Huil Nereus s.s. Kopenhagen Theano s.s. Rotterdam

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2