DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip fiSSSL- Altona Asamemnon (Ned.) Ariadne (Ned.) Bosüoop Baarn Bodegraven Bloemfontein Betty H Berenice British Admiral Berenice Ceres (Ned.) Caribia Crynssen Calypso Colombia Dolius Engeland Maru Enggano Euterpe Eugenia Chandria Fauna Grootekerk Ganymedes Harcalo Harraton Kiara Zetkin Kurmark Menes Melampus Merula Maaskerk Orion (Ned.) Oranje Nassau poelau Tello Phrygia poelau Roebiah Pan Europe peisander Rhesus Randfontein Rapana Saleier Stentor Skeldergate Scop as Salland Scandia St. Philipsland Stad Haarlem Solheim Treworlas Titus (Ned.) Thesens (Ned.) Thornbury Ulysses (Ned.) Uckermark Venus (Ned.) Waterland Zuiderkerk verm, aankomst Laatste bericht Chili Buenos Aires Ned.-Indië Alexandrië Gdynia Chili Chili Chili Zuid Afrika Bjorneborg Hamburg Abadan Hamburg Midd. Zee West Indië West Indië Midd. Zee West Indië Batavia Moii Ned. Indië Bordeaux Nec-ochea Venetië Japan Hamburg Buenos Aires New Castle Leningrad Ned. Indië Ned. Indië Ned. Indië Curacao Zuid Afrika Alexandrië West Indië Batavia West Indië Batavia Aruba Batavia Batavia Z. Afrika Curacao Batavia Batavia Rosario Curacao Hamburg Gdynia Leningrad Bizerta Curacao Buenos Aires Midd. Zee Danzig Hernösand Bourgas Ned. Indië Midd. Zee Buenos Aires Japan 30 Juni 20 Juli 18 Juni 16 Juni 27 Juni 17 Juni 13 Juni 24 Juli 9 Juni 13 Juli 6 Juli 3 Juli 14 Juni 13 Juni 30 Juni 18 Juni 19 Juni 16 Juni 14 Juni 16 Juni 22 Juni 17 Juni 17 Juni 17 Juni 12 Juni 10 Juli 14 Juni 14 Juli 12 Juni van Liverpool. 11 Juni van Bahia. 6 Juni van Macassar 13 Juni te Haifa, in lading. 3 Juni te Hamburg. 10 Juni van Pacasmayo. 11 Juni van Antofagasta 8 Juni van Mombassa. 12 Juni van Tornea. vertrekt 15 Juni. 8 Juni vertrokken, in lading. 10 Juni te Samos. 11 Juni van Azoren. 12 Juni van Havre. 12 Juni van Gibraltar. 11 Juni van Barbados. in lading. 29 Mei van Singapore. 8 Juni van Sabang. in lading. in lading. 13 Juni van Gibraltar. 11 Juni van Manilla, in lading. 9 Juni te Zarate. 13 Juni vertrokken. in lading. 10 Juni van Gibraltar. 7 Juni van Colombo. 8 Juni van Penang. in lading. 10 Juni van Dakar. 12 Juni van Gibraltar. 10 Juni van Paramaribo. 11 Juni van Napels. 10 Juni van Colon, in lading. 27 Mei vertrokken, in lading. 13 Juni te Marseille. 13 Juni te Hamburg. in lading. 12 Juni van Valencia. 12 Juni van Aden. 18 Mei van Montevideo. 31 Mei vertrokken, vertr. 15 Juni. 11 Juni van Skagen. 10 Juni vertrokken. 12 Juni van Oran. 6 Juni vertrokken. 7 Juni van Las Palmas. 10 Juni van Gibraltar. 10 Juni te Kopenhagen. 6 Juni vertrokken. 9 Juni van Stamboul. 8 Juni te Macassar. 13 Juni te Rotterdam. 14 Juni vertrokken. 5 Juni van Colombo. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN VAN VRIJDAG 14 JUNI. Tarbot per K.G. f 0,66—f 0,38 Tongen per K.G. f 0,76f 0,55 Zetschol per 50 K.G. f 21 t Kleine schol per 50 K.G. f 21f 7,30 Kleine poon per 50 K.G. f 4,70f 4,30 Groote schelvisch per 50 K.G. f 28 Middelschelvisch per 50 K.G. f 23f 15 KL middelschelvisch p. 50 K.G. f 19f 12 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 12f 3,30 Kabeljauw per 125 K.G. f 63f 28 Groote gullen per 50 K.G. f 13f 10 Kleine gullen per 50 K.G. f 10f 5,80 Wijting per 50 K.G. f3,80 Makreel per 50 K.G. f 12—f 6 Leng per stuk f 1,05f 0,70 BESOMMINGEN Trawlers: manden IJsselmond IJM 78 185 f 1395 Rotterdam IJM 112 435 f 2543 Loggers: SCH 102 f848; SCH 42 f428. NIEUWE REDDINGBOOT GEARRIVEERD. De nieuwe strandreddingboot Jhr. Ortt is alhier aangekomen. De boot is voorloopig aan het eind van de Visschershaven neergelegd, ter vervanging van de Neeltje Jacoba, die naar Amsterdam is vertrokken. OORLOGSFLOTTILJE GEARRIVEERD. De oorlogsflottilje, bestaande uit de torpe dojagers Kortenaer en Van Ghent en drie on derzeeërs is hedenmorgen in de haven aange komen. Na een kort oponthoud vertrokken de oorlogsschepen weer naar buiten, voor het ma ken van een kort tochtje met leden van „Onze Vloot". De flottilje is later naar Amsterdam ver trokken. EXCURSIES VAN „DE G IE TELING". De Vereeniging „De Gieteling" organiseert dezen zomer een drietal zeer interessante excursies, waarvoor ongetwijfeld groote be langstelling zal bestaan. Zaterdag 29 Juni is de eerste excursie. Dien dag wordt een tochtje per autobus gemaakt naar Schiphol. Op Zaterdag 13 Juli wordt per autobus een excursie gemaakt naar het Zeiss Planetarium in Den Haag en een tochtje naar Scheveningen. De laatste excursie is een bootreis naar Harderwijk over het IJsselmeer. „ECONOMISCHE PERSPECTIEVEN". Voor de Vereeniging „De Gieteling" houdt Dinsdag 18 Juni a.s. het lid de heer Sligting in het Casino van het Hoogovenbedrijf een lezing over „Economische Perspectieven". POLITIE DOET EEN GOEDE VANGST. Gisternacht werd door de politie zeker H. B. op heterdaad betrapt bij een poging tot inbraak in de Jeugdkerk aan de James Watt straat. B. werd naar het bureau van politie overgebracht, waar bleek, dat hij zich den laatsten tijd schuldig had gemaakt aan tal van inbraken in scholen en kerken, zoodat de politie ongetwijfeld een goede vangst deed. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Vraijdag. 14 Juni 1935 radiotelegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen-Radio. Alcyone, Aldabi, Alwaki, Baloeran, Chr. Huygens, Colombia, Dempo, Indrapoera, J. B- Coen. Johan de Witt, Kota Gede, Kota Nopan. Kota Radja, Oranje Nassau, Poelau Bras Poelau Tello, v. Rensselaer, Rotterdam H.A.L., Sibajak, Simon Bolivar. VELSEN OPLETTEND CHAUFFEUR VOORKOMT EEN ONGELUK. In een onbewaakt oogenblik liep het 3-jarig dochtertje van den heer R. den straatweg over, juist toen een auto naderde. Gelukkig overzag de chauffeur de situatie direct. Hij remde met volle kracht en gooide het stuur om. Door deze manoeuvre kwam de auto terecht op het trottoir van de R.K. Jon gensschool in Corverslaan, maar het kind was gered. BEVERWIJK INBRAAK DOOR JEUGDIGE BOEFJES. Bij een winkelierster in de Koningstraat werd tijdens haar afwezigheid ingebroken door verbreking van een glasruit. Üit den winkel werden een aantal chocoladereepen, rollen frujetta, kauwgom, doosjes cigaretten en eenig geld vermist. Bij onderzoek door de politie bleek, dat twee jongens van 9 en 10 jaar oud deze inbraak hadden gepleegd, die als hun medeplichtigen, drie jongens van 10. 11 en 12 jaar uit Wij'k aan Duin aanwe zen. Zij bekenden, dat zij ook reeds in Mei bij dezelfde winkelierster hadden ingebro ken en eenig geld hadden ontvreemd. Beverwijik wordt op het oogenblik onveilig gemaakt door een groote bende jeugdige boefjes, die allerlei kleine diefstallen plegen vooral op de markt vindt zij een uitgestrekt werkterrein. Uit in aanbouw zijn de huizen in de Stumphuisstraat hebben de jongens een groot aantal sleutels gestolen. De politie zet haar nasporingen nog steeds voort en zal trachten van de euveldaden een einde te maken. Jaarvergadering R.-K. Coöp. T uinders vereeniging „Kennemerland". Belangrijke voorstellen. De R.K. Coöp. Tuindersvereeniging „Ken nemerland" zal Donderdag 20 Juni in de bo venzaal van het Veilingsgebouw aan de Bree- straat haar jaarvergadering houden. In deze belangrijke vergadering zullen als gewoonlijk het jaarverslag van den directeur en het rap port van den accountant met de balans over 1934 worden uitgebracht. Voorgesteld wordt ten aanzien van de bestemming van het batig saldo afschrijving op het deficit, terugbetaling aan nieuwe leden, die na 1 Nov. 1926 zijn in getreden, benevens aflohssing aan de deelne mers in de leening van het deficit. Verder wordt voorgesteld dit besluit voorzoover noo- dig ook uit te strekken tot de winst over 1933. Nu de moeilijkheden in de vereeniging voorbij zijn, meent het bestuur, dat de in- en uittre ding van leden niet meer aan een boete van f 1000 moet worden gebonden. Daarom wordt voorgesteld het betreffende artikel uit de statuten te lichten. Andere bestuursvoorstellen zijn: aan hen, die onder de vigeur van art. 4 lid 3 der statuten als lid zijn ingetreden, die een bedrag van f 1000 aan de vereeniging als uittreedgeld schuldig zijn deze schuld geheel kwijt te schelden; de bepalingen vast te stel len, dat het aandeel van elk lid in het totale verliessaldo der vereeniging per 31 Dec. 1934 te betalen volgens art. 5 en 9 der statuten, bij uittreding of verlies van het lidmaatschap zal bedragen 1/381 deel van het deficit der goed gekeurde balansen van 1934; het gedurende 1933 en 1934 van de leden ingehouden fonds ad 1/2% van de opbrengst, welk fonds bestemd was voor de uitbetaling van minimumprijzen voor op de veiling onverkocht gebleven pro ducten zooveel mogelijk terug te betalen "aan die leden, van wie dit percentage werd inge houden; machtiging en goedkeuring te ver- leenen tot de opening van een gewoon be- drijfscrediet voor het gezamenlijk bedrijf dei- Ver. Veilingen groot f 10.000 bij de R.K. Coöp. Land- en Tuinbouwbank te Beverwijk, voor welk crediet de vereeniging voor 3/4 deel aan sprakelijk zal zijn en de Coöp. Veiling- en aankoopver. ..Vrije Groenten- en Fruitveiling W.A." voor 1/4 deel. De agenda vermeldt voorts nog de verkie zing van een voorzitter, bestuursleden en commissarissen. scheen de Prinses andermaal voor 'een dei" ramen om nogmaals de samengestroomde me nigte te groeten. Autorit door de provincie Hedenochtend om elf uur reed de Prinses uit voor een toer door het Oostelijk gedeelte van de provincie Friesland, vergezeld van den Commissaris der Koningin. Zaterdagmorgen vertrekt de Prinses via den Afsluitdijk naar de hoofdstad. V R IJ D "A 'G 14 JUNI 1935 SANTPOORT BURGEMEESTER KWINT BEZOEKT „DE LICHTHOEVE" Vergezeld van Dr. L. S. Limborgh Meyer bracht burgemeester Kwint gistermiddag een bezoek aan „De Lichthoeve". De geheele in richting werd bekeken, terwijl de kinderen Z. E. het volgende, door Zuster Kuyck ver vaardigde welkomstlied toezongen Wij zingen U een welkom toe O burgemeester Kwint. Eén wensch slechts leeft er in ons hart: Och, zie in ons Uw vrind. Wij houden Santpoort's naam graag hoog Al zijn we nog maar klein. Wij kunnen toch gehoorzaam ook en trouw en eerlijk zijn. (bis) Wij zijn zoo blij U hier te zien, Hier dn ons oude huis. Al oogt het huis zelf al niet veel. 't Is toch ons veilig thuis. Wij leerden ordelijk te zijn, En «vrienden voor elkeen. Wij willen ook Uw helper zijn, Al zijn wij zwak en kl-een. (bis) Wij leven in ons oude huis, Ook naar een oud gebod: Wij vreezen hier saam bovenal. Den allerhoogsten God. Wij eeren daarna 't allermeest De vorstelijke vrouw, En U, die hier haar dienaar is, U bieden w' onze trouw. (bis). „SANTPOORTS BLOEI" Het bestuur van „Santpoorts Bloei" heeft een kleine wijziging ondergaan. In plaats van de heer Visse is de heer Vegesteen tot 2de penning mees tea* aangewezen. Eerstgenoemde zal nu deel van de wegencommissie uitmaken BOKSEN Braddock wereldkampioen zwaargewicht. Baer op punten verslagen. Geen match Baer-Schmeling te Amsterdam. NEW-YORK, 14 Juni (V. D.) In Madison Square Garden vond gisterenavond de aan gekondigde bokswedstrijd plaats tusschen Max Baer als weerldkampioen zwaar ge wicht en zijn uitdager voor den titel James Braddock, welke ontmoeting in een gevecht over 15 ronden op punten door Braddock is gewonnen. Braddock is daarmede wereld kampioen geworden. Het resultaat van dezen titelwedst-rij d heeft een geheel nieuwe situatie in de boks- wereld geschapen. Immers, voor 17 Augustus had men reeds een match op papier te Am sterdam staan tusschen Max Baer en Max Schmelding om den wereldtitel, welke ont moeting door het resultaat van de match te New-York thans natuurlijk geen doorgang kan vinden. Ergerlijke concurrentie- practijken. Terreurdaden van verzekeringsinspeeteur. De Rotterdamsche rechtbank heeft gisteren behandeld een aantal zaken die betrekking hadden op de ergerlijke concurrentiepractij- ken, die de assurateud M. B. in het vorig jaar ten uitvoer heeft gebracht. Deze B. was daarbij feitelijk het werktuig in handen van den inspecteur van de Olveh zekeren S„ die zijn organisatie had gebouwd op de medewerking van zeer inferieure men sehen en die, dtoen zijn superieuren daarvan op de hoogte kwamen, niet geaarzeld heeft 0 mtot de eerste middelen over te gaan ten einde ontdekking te voorkomen. De rechtbank behandelde eerst de zaak van den 22-jarigen schoenmaker J. de R., die op 1 October te Den Haag den hoofdinspecteur van de Onderlinge Verzekering van Eigen Hulp (Olveh) opzettelijk een hoeveelheid pe per in het gelaat had gegooid met de bedoe ling hem zwaar lichamelijk letsel toe te brengen. Het O. M. eischte tegen de R. 6 maanden ge vangenisstraf. Vervolgens heeft terecht gestaan de 23- jarige kolenwerker R. v. d. K„ wien ten laste was gelegd dat hij den verzekeringsagent B. Korpershoek op den Vlaardingerdijk heeft mishandeld; 2e. dat hij in den zomer van 1934 de buitendeur en. den gevel van een pand in het Zwaanhals met teer heeft besmeerd en 3e. dat hij medeplichtig is geweest aan den peper aanslag op den hoofdinspecteur van den Bosch. Tegen dezen verd. eischte het O.M. drie ja ren- gevangenisstraf. Eenzelfde straf werd ge- eischt tegen den 40-jarigen assuradeur M. B. die de verschillende feiten zou hebben uitge lokt. meldt: UIT HAARLEM Uit de Bouwvakken. Maatregelen om het Landelijk Collectief Arbeidscontract na te komen. PrinsesJuliana te Leeuwarden Donderdagmiddag om vijf uur precies is Prinses Juliana te Leeuwarden gearriveerd. Op het bordes van het Paleis werd H.K.H. begroet door den Commissaris der Koningin en diens echtgenoote, Mr. P. A. V. Baron van Harinxma thoe Slooten. De prinses was geheel in het grijs gekleed en was vergezeld van freu le de Brauw. Direct na aankomst werd de Koninklijke Standaard op het Paleis gehe- schen. Toen de duizendkoppige menigte het Wilhelmus inzette, verscheen de Prinses voor een der ramen en wuifde de aanwezigen vriendelijk toe, waarna zij zich terugtrok. Daar het gejuich echter niet ophield, ver- Het bestuur van den Alg. Ned. Bouwvak arbeidersbond, afd. Haarlem, deelt ons mede De werknemers-organisaties in het bouw bedrijf, in gecombineerde besturenvergade- ïing bijeen, beraamde middelen om te komen tot betere doorvoering van het Lan delijk Collectief Contract, en het tegengaan der beunhazerij en duizendpoterij in het be drijf. Verschillende maatregelen werden be raamd om te komen tot deze betere toe standen. In principe is besloten op korten termijn eon openbare vergadering te houden voor alle Bouwarbeiders, georganiseerd en ongeorgani seerd, waar de houding der organisaties zal worden besproken en maatregelen vast ge steld om te komen tot betere toestanden De vakcentrales zullen worden verzocht zich tot het gemeentebestuur van Haarlem te wenden met het verzoek het daarheen te leiden dat alvorens bouwvergunningen zul len worden verleend, de zekei-heid bestaat de L.C.C. zal worden nagekomen. Hoogste barometerstand 766.8 m/M. té Warschau. Laagste barometerstand 748 m.M. te Blacksod. en voorspelt: zwakken tot matigen wind uit Zuidelijke richtingen. Betrokken tot zwaar of half be wolkt. Kans op regen of onweer. Later waar schijnlijk iets kouder. Barometer Hedenmorgen 759 m.M. Neiging: Stilstand. Thermometer Hoogste gisteren 64 F. Laagste heden nacht 58 F. Hoogste heden 62 F. OPGAAF MAGAZIJN T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83. IJmuiden. Telef. 5460 HOOG WATER TE IJMUIDEN. Zaterdag v.m. 1.35 uur; n.m. 1-02 uur. Zondag v.m. 2,17 uur; n.m. 2.46 uur. Maandag v.m. 3.03 uur; n.m. 3,42 uur. VÈLSER ZWEMINRICHTING. Temperatuur lucht 63 F. Temperatuur water 63 F. „TOONKUNST". De jaarvergadering der Haarlemsche afdeeling. Op de algemeene vergadering van de af deeling Haarlem en omstreken van de Maat schappij tot bevordering der toonkunst, ge houden op Woensdagavond in de Muziek school, werden de rekening en verantwoor ding over het afgeloopen boekjaar goedge keurd. Mr. W. E. Baron van Till werd gekozen als afgevaardigde naar de algemeene vergade ring van de Maatschappij, welke 29 Juni te Apeldoorn gehouden zal worden. Verder werd Mr. W. E. Baron van Till herkozen tot lid van het bestuur. In plaats van den heer J. C. Tadema, die moest aftre den en die te kennen had gegeven geen her benoeming meer te willen aanvaarden werd gekozen Jhr. C. G. J. von Winning te Haar lem. Verder werd mededeeling gedaan, dat er in het volgend seizoen wederom 5 kamer muziekconcerten gegeven zullen worden. Hiervoor zijn de volgende solisten geënga geerd: Zino Francescatti (viool)Harold Samuel (piano), Robert en Gaby Casadesus (2 piano's), Budapester Strijkkwartet. Raphael Lanes (cello) en Theo van der Pas (piano) Er werd vervolgens op, gewezen, dat het ledental der afdeeling steeds achteruitgaat, hetgeen wel eens tot het gevolgd zou kunnen hebben, dat de concerten, welke des winters gegeven worden, niet meer bekostigd zouden kunnen worden en dus of beduidend inge krompen of geheel gestaakt zouden moeten worden. Dit zou met het oog op hetgeen aan de leden der afdeeling geboden wordt niet alleen zeer te bejammeren zijn, maar ook voor het muziekleven te Haarlem een groote slag zijn. Het is daarom zeer noodzakelijk dat de inwoners van Haarlem en Omstre ken zich meer voor deze concerten gaan in teresseeren. de KON. LIEDERTAFEL „ZANG EN VRIENDSCHAP". Donderdagavond hield de Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap" een buitengewone al gemeene vergadering, waartoe een 95-tal wer kende leden waren bijeengekomen. Na voorlezen van de notulen werd allereerst een door beide penningmeesters, de heeren Bremer en Van Hemert opgesteld financieel verslag gegeven, hetgeen een duidelijk over zicht gaf van den stand van zaken. Zoowel van bestuurszijde als uit de ver gadering werden verschillende voorstellen ge daan met betrekking tot het komend seizoen een zeer bevredigende oplossing werd gevon den voor de financieele regeling van het vol gend jaar. De aangekondigde reorganisatie van het concertseizoen was een punt van ampele be spreking; een voorstel hierover, waardoor de donateurs en kunstlievende leden in een de tijdsomstandigheden in anmerkin; genomen gunstiger positie tegenover Vereeniging komen te staan, werd met alge meene stemmen aangenomen, De reglementswijziging met betrekking tot dit punt werd mede goedgekeurd, terwijl voorts nog de reglementair vastgelegde jaar vergadering verschoven werd van den len Donderdag in September naar den laatsten in Augustus. Tenslotte kwam aan de orde een voorstel van „Rotte's Mannenkoor" om een concours te organiseeren onder een 9-tal daartoe aan gezochte vereemgingen in den lande, waar onder Z. en V. Aangezien deze wedstrijd ge houden zou worden onder de auspiciën van het Kon. Ned. Zangersverbond, zouden geen geldprijzen doch alleen een wisselbeker be schikbaar worden gesteld. Echter zal „Zang en Vriendschap" evenals nog 4 andere aange zochte koren niet aan dezen wedstrijd deel nemen. De voorzitter sloot daarop onder dank aan de talrijke aanwezigen, de vergadering. r De krankzinnigenverpleging. Kosten voor de Gemeenten worden verlaagd. Bij besluit van 7 Juli 1932 is door de Prov. Staten van Noord-Holland bepaald, dat aan de gemeenten in de provincie Noord-Holland een bijdrage uit de provinciale kas zal worden verleend, ter tegemoetkoming in de kosten van verpleging van armlastige krankzinnigen, tot het bedrag, waarmede die verpleegkosten, met inbegrip van het kleedgeld, de som van 800 per jaar overtreffen. Intusschen zijn. deels door de vermindering van de ko^-sn van voeding, kleeding, onder houd van gebouwen en dergelijke, de kosten der verpleging zoodanig teruggeloopen, dat Ged. Staten den tijd gekomen achten voor een nadere herziening van het bedi"ag van het gemeentelijk aandeel in den verpleegprijs, op dat de voor deel en, uit de daling van de ver pleegkosten voortspruitende, ook aan de ge meenten ten goede zullen komen. Ged. Staten stellen voor het gemeentelijk aandeel in de verpleegkosten van 800 tot 750 te verlagen. Ged. Staten achten het intusschen geens zins uitgesloten, dat, wanneer de bezuinigings maatregelen, welke, mede op aandrang van. de regeering. ten aanzien van de onderschei dene inrichtingen werden getroffen, volledig zullen zijn doorgewerkt, een verdere verlaging van het gemeentelijk aandeel mogelijk zal blijken. Aangezien bepaling van het gemeentelijs aandeel in de verpleegkosten op 750 in plaats van op 800 voor de provinciale finan ciën volgens globale raming een verschil zal maken van ruim 180.000 's ja-3-1"5' komt het Ged. Staten niet juist voor, thans nog voor het, jaar 1935 dezen last. waarop niet is ge rekend, op de provinciale kas te leggen. Zij stellen den Prov. Staten daarom voor, de ver laging te doen ingaan op 1 Januari 1936. De gevolgen voor Haarlem. De gemeente Haarlem moet zorgen voor de verpleging van ruim 300 krankzinnigen. Het voorstel van Ged. Staten beteekent dus voor het volgend jaar voor Haarlem een ver minderde uitgave van ongeveer 15.000. BURGERLIJKE STAND STUDIE- EN DEBATINGCLUB „FRANcOIS HUèT". Bovengenoemde club houdt Maandagavond 17 Juni een openbare vergadering in het ge bouw van den Protestantenbond. Zuster A. Schouten uit Haarlem, Mevrouw BrokTroel stra uit Assen en de heer T. C. Bontebal uit IJmuiden zullen spreken over hun verblijf en ervaringen in Sovjet-Rusland. JUBILEA BIJ GOLDSCHMEDING. Donderdag herdachten de heeren F. van Vloten en Th. J. Eering dat zij 25 jaar bij Goldschmeding's Piano- en Orgelhandel, waarvan een filiaal alhier is gevestigd aan de Ged. Oudegracht 108. als pianostemmer werk zaam zijn. Van de zijde van directie en collega's heeft het hun niet aan belangstelling ontbroken. Thans zijn er onder het personeel 15 die 25 of meer dienstjaren hebben, wat wel getuigt van de goede verhoudingen bij deze firma. HAARLEM, 13 Juni. Ondertrouwd 12 Juni: J. Wessing en E. J. M. Ruijsenaars: B. Huybens en H. v. Blokland: H. Snoeks en M. Burggraaf: L. M. Bogers en C. M .Nieuwenhuizen: A. Leurs en M. A. W. Koomen: N. Merks en M. Prins; R Bouwens en A. Waldrab; A. W. Le Noble en A. C. Piek; J. J. Persoon en H. P. Kaina; R. Felician en J. H. van Dijk; B. Hoogkamer en M. Hore man; J. L. Toornend en D. C. Rosenhart. Getrouwd 12 Juni: J. J. van Koperen en A. H. M. Riksen: J. Terol en J. Wakker; A. T. H. Boesen en M. Langen; H. Kreeft en R. H. Mak- kelie; P. van Leeuwen en A. C. Cornet; C. M. Haksel en E. M. Kartel; A. v. d. Berg en J. C. Spijkstra; Bevallen 8 Juni: L M. Schreurs—Warmen- hoven, z.; J. Nijssende Vries, d.; J. C. J. MertensCreemers, d.; 9 Juni: M. de Mol Melnders, z.: H. H. Nooij—Zweers, z.; J. Eijken —Kort, d.; M. -J. Leeuwenberg—Molkenboer, z.;A. Waagev. Nimwegen, d.: 10 Juni: A. A. van BeemDoolaard, z.: W. Riebeekvan Nimwesren. d.: M. WitkamoKeesmaat, z.; 11 Juni: E. J. Stringer—Gutterswijk. z.; H. C. Frijnv. d. Pligt. d.: M. G. C. Stolker—v. d. Drift, d.: A. Band—Boll. z. Overleden 11 Juni: M. T. BlankertScher- oenhuizen, 63 j.. Zijlvest. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 14 JUNI Bioscoop de Pont: „Op Hoop van Zegen". 8 uur. ZATERDAG 15 JUNI Bioscoop de Pont: „Op Hoop van Zegen". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 14 JUNI Palace: „Twee dagen in de nor." Op het toon eel: Carman, de komische jongleur. 7 en 9.15 uur, Luxor Sound Theater: „Het geheim van Edwin Drood". Doorloopende voorstelling. 7 tot 11.30 uur. Frans Hals Theater: „Tropenstormen". 2.30 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Winteniachtsdroom" Op het tooneel: Mary Erik-Comp., rolschaat sen show. 2.30, 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 15 JUNI Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5