1 De wedstrijden van P.S.V. NEDERLAND—BELGIE. SPORT EN SPEL KOM. MED. VOETBALBOND DE UITSLAGEN. Kampioenschap van Nederland D.W.S.-P.S.V. (1-2) Velocitas-Go ahead (0-4) AUTOMOBILISME KEGELEN HENGELEN ZWEMMEN De Olympische Dag. MAANDAG 17 JU NT 1933 Eindelijk de beslissing ge vallen! P. S. V., dat gisteren met 21 van D. W. S. won, is kampioen van Nederland geworden. - Go ahead klopt Velocitas in Groningen met 4-0. - D.W.S. heeft in de com petitie om het landskam pioenschap geen enkelen wedstrijd gewonnen! - De halve eindstrijd om den Ned. Voetbalbeker Juliana-Feijen oord werd door de Rotter dammers met 5-4 gewonnen Kampioenschap van Nederland: D. W. S.—P. S. V. 1—2 VelocitasGo ahead 04 Om den Ned. Voetbalbeker: (Halve eindstrijd) Juliana—Feijenoord 4—5 Eindelijk is gisteren de beslissing in de oompetitie om het landskampioenschap ge vallen. Met slechts één goal verschil, maar toch voldoende, heeft P.S.V. van D.W.S. ge wonnen en heeft daarmee den hoogsten titel in de voetbalwereld behaald. Go ahead, die theoretisch nog een kansje had, nam gisteren veiligheidshalve het ze kere voor het onzekere. Zij trok in Gronin gen nog eens geweldig van leer tegen Velo citas, die met 40 geslagen werd. Het moet voor Halle c.s. niet aangenaam geweest zijn te vernemen, dat ook P.S.V. gewonnen had, waarmee de kans voor de stoere Deventer club verkeken was. Een opmerkelijk verschijnsel is het wel, dat D.W.S. in deze eere-competitie geen kans gezien heeft om ook maar één wedstrijd te winnen. Zij heeft het Westen dus wel heel slecht vertegenwoordigd. Er moet nu nog één wedstrijd tusschen Ajax en Velocitas gespeeld worden, maar het zal wel niemand interesseeren, hoe die af loopt. De stand is nu: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. gem. P. S. V. 8 6 1 1 13 23—12 1.63 Go ahead 8 5 2 1 12 16—10 1.50 Ajax 7 3 0 4 6 8—10 0.80 Velocitas 7 2 1 4 5 10—12 0.71 D.W.S. 8 0 2 6 2 417 0.26 Nadat P. S. V. de vorige week te Deventer de kans, om toen reeds het kampioenschap van Nederland te veroveren, heeft laten voor bijgaan door van Go Ahead te verliezen, heeft de Eindhovensche club het er Zondag beter afgebracht: door een 21 overwinning op D. W. S. heeft zij zich van den hoogsten voet- toaltitel verzekerd. Maar een gemakkelijke overwinning is het zeker niet geworden. D. W. S., dat toch door het uitvallen van verschillende spelers over een niet zeer sterke ploeg kon beschikken, heeft uitstekend tegenstand geboden. Zestig minuten lang is de score blank gebleven. Wat D. W. S. te kort kwam aan techniek, heeft zij vergoed door een taai volhouden en hard werken. Het geheele elftal heeft ge zwoegd om een eervol resultaat te bereiken, hetgeen dan ook gelukt is. Reeds na drie minuten schept een corner een gevaarlijke situatie voor het Amsterdam- sche doel, doch het komt niet tot scoren. In het eerste kwartier kan zeker niet van een overwicht aan een van beide zijden worden gesproken; beide voorhoeden krijgen kansen. Heekelaar stopt vallende een gevaarlijk schot en even later mist de D.W.S.-voorhoede een uitstekende kans, als de bal goed door Van Stokken wordt voorgezet. Daarna komen de Eindhovenaren langza merhand in de meerderheid; Heekelaar krijgt achter elkaar een goed schot van Verkerk en een kopbal van Van Kooyk te verwerken, het geen hij naar behooren doet. Na 25 minuten krijgt Hunting den bal vrij voor doel, doch op het moment dat hij schiet, werpt een D. W. S.'er zich er tusschen, die het leder over de achterlijn trapt. Even later schiet Verkerk uit goede positie naast. De Spaarndammerdijkers weten het spel weer te verplaatsen en komen eenige malen voor het P.S.V.-doel; een goede kans wordt door den rechtervleugel gemist. In de laatste minuten voor de rust worden nog twee corners op het Amsterdamsche doel genomen, doch resultaat hebben zij niet. De rust komt met blanken stand (0—0 De tweede helft begint in traag tempo; er komt eerst weer wat leven, als de back Van Stokken een gevaarlijk schot wegkopt. Nadat Verkerk een nieuwe kans gemist heeft, dreigt het spel een oogenblik ruw te worden, doch scheidsrechter Van Moorsel grijpt onmiddel lijk in. D. W. S. laat zich terugdringen; de Philips- aanvallen worden menigvuldiger. Als Van Stokken dan in het strafschopgebied den bal met de hand speelt, zet Hunting den toege- kenden strafschop in een doelpunt om (01) Er is dan 18 minuten gespeeld. Het tempo daalt de Phüips-voorhoede krijgt nog verschillende kansen. Een schuiver van De Visser wordt uitstekend door Heeke laar gestopt. Elf minuten voor het einde krijgt Dorjee een vrijen schop te nemen. Hij plaatst den bal scherp voor het doel en Verkerk is er bij, om het leder laag en hard in het D. W. S.-doel te werken. (02). Dan werpt D. W. S. zich met nieuwe geest drift in den strijd; heftige aanvallen krijgt de P. S. V.-verdediging te weerstaan. Als Bou- rnans met den bal in de handen op de doellijn ronddraait, is het de vraag of het leer niet ach ter de lijn is geweest. De scheidsrechter kent echter geen doelpunt toe. Drie minuten voor het einde weet D.W.3. de eer nog te redden, als Van Ditmeijer uit een cornerscoort (1—2). Nog trachten de Am sterdammers de kans te doen keeren, maar de Zuidelijken houden stand. Als het eindsignaal weerklinkt, kunnen de P.S.V.-aanhangers, die de verre reis hebben meegemaakt, door luide toejuichingen en ge zwaai met de vlaggetjes uiting geven aan hun vreugde over het feit, dat hun club het kam pioenschap van Nederland heeft verworven. In een door beide partijen, maar vooral door Velocitas. heel matig gespeelden wed strijd is Go ahead er te Groningen in ge slaagd. met 40 van de Noordelijke kam pioenen te winnen. Velocitas speelde in dezen laatsten thuis wedstrijd zeer teleurstellend. Practisch is zij geen moment gevaarlijk in den aanval ge weest. hetgeen grootendeels is te wijten aan het zeer slechte spel harer middenlinie. Go ahead won ten volle verdiend door be ter en productiever voorhoede-spel, dan dat der Groningers. Ook technisch werd er door de Deventenaren beter gespeeld. Vooral hun positiespel viel zeer te waardeer en. Vóór de rust viel er nog van goed voetbal te genieten, doch ook in deze periode waren de gasten beter, hun aanvallen gevaarlijker en hun verdediging solieder. Niettemin nam Ck> ahead op zeer fortuinlijke wijze de lei ding. Er waren nl. ongeveer vier minuten ge speeld, toen de Velocitas-keeper den bal bij een hard schot van Henny Koopman uit zijn handen liet glippen, waarna het leder tus schen zijn beenen door achter de doellijn rolde. (01). Go ahead was echter steeds het gevaar lijkst. Voorloopig echter slaagden Pots en Brink er in den achterstand tot het kleinste verschil te beperken. Vóór de rust behoefde Leo Halle zelden handelend op te treden. Vermelding verdient nog een fraai doel punt van den Velocitas-centervoor De Groot, waarbij de Groninger het ongeluk had den bal met den elleboog aan te raken, zoo- da t. dit zeer tereent geannuleerd moest worden. Van de periode na rust kan niet veel goeds worden verteld. Het eerste kwartier ging het nogal. Eenige malen kreeg Velocitas een mooie kans om gelijk te maken. Doch met m doel een keeper van het formaat van Halle was het voor de Groningers onbegonnen werk. De Deventer doelman toonde vooral zijn bijzondere kwaliteiten bij snelle door braken van Meulema, waarbij hij door tac tisch uit-loopen zeker schijnende doelpunten wist te voorkomen. Go ahead werd langzamerhand steeds sterker. Steeds verder werden de Groningers op eigen helft teruggedrongen. Na 25 minuten scoorde de Go ahead-links- buiten De Vries het tweede doelpunt, waar na Herman Koopman vijf minuten later den stand op 03 wist te brengen. Van dat moment af begon Velocitas steeds geringer tegenstand te bieden. Met een keurig schot vergrootte De Vries zeven minuten voor het einde den voor sprong tot 04, met welken stand het einde kwam. 24-uurswedstrijd van Le Mans. Uit Parijs: Zaterdagmiddag 4 uur is ge start voor den 24 uursrit van Le Mans. Zon dagmiddag om den dezelfden tijd werd de strijd geëindigd. Winnaars werden de Engel- schen John HindmaTsh en Louis Fontes met Lagonda, die in totaal aflegden 3006.797 K.M. dus met een gemiddelde uursnelheid van 125.283 K.M. Het record van Nuvolari-Som- mer uit het jaar 1933 van 131 K.M. gemiddeld per uur werd niet bereikt. Nat. Kegelconcours te Haarlem. Invitatie Bondenwedstrijd tusschen de Bon den Alkmaar, Amsterdam. Delft, Den Haag, Haarlem en den Helder, op Zondag j.l.: le Prijs Haarlem met 1392, 2e prijs den Haag met 1379, 3e prijs Alkmaar met 1331, 3e prijs Amsterdam met 1309. Hoogste werpers: 1. L. Dost Haarlem met 168, 2. L. Boom, Alkmaar met 160. ATHLETIEK. Goede resultaten van Haarlem De Morgenstond 25 jaar. Het vischcollege „De Morgenstond" in Haar lem-Noord hield Zondag een vischconcours ter herinnering aan zijn 25-jarig bestaan, in de Ringvaart tusschen Heemstede en Bennebroek. Hieraan werd door twaalf colleges deelgeno men. De prijzen werden gewonnen als volgt 1ste pr. Morgenstond, Heemstede 55 st.; 2e pr. H. B. B. 51 st.: 3e pr. Onder ons 29 st.; 4e pr. Morgenrood 24 st.; 5e pr. Sport na Strijd; 6e pr. Dageraad, Heemstede 20 st.; 7e pr. Forel 16 st.; 8e pr. Rietvoorn 15 st.; 9e pr. D. O. V. 7 st.; 10 pr. Vischlust 6 st.11e pr. Vrijen hengel 5 st.; 12e pr. Lustige Hengelaar 4 st. Smits Jongbloed was „held van den dag" met 29 st. De feestelijke prijsuitreiking had plaats des avonds 8 uur bij den heer A. Fabel, café „Het Visschertje", H. N,, door den 2en voorzitter van de Vrijstaande Vereenigingen. den heer JansenKok. Hierna bleef het gezelschap nog eenige uren gezellig bijeen. De accordeonspe lers hielden de stemming er in. Schenkers der prijzen waren: le pr. Amstel- brouw<erij; 2e pr. Leverd en Co.; 3e pr. Ys Doves: 4e pr. C. v. d. Heuvel; 5e pr. H. Heijt- lage; 6e pr. Sportliefhebber; 7e pr. Prenen en Reus; 8e pr. Sportliefhebber; 9e pr. A. v. Eg- mond; 10e pr. Sport na Strijd; lie pr. C. Meeg- des; 12 pr. firma Luike en Co. Scholierenwedstrijd Amsterdam Haarlem. In het zwembad „De Diemerplas" te Die- men werden Zaterdagmiddag zwemwedstrij den gehouden voor scholieren uit Amsterdam en Haarlem om den „Amstel-Spaarne Wissel beker". Dc Amsterdamsche jongens en meisjes sta ken ver boven de Haarlemsche uit; zij wonnen dan ook met gemak den Amstel-Spaarne Wis selbeker met 6434 punten. Door deze over- winnig kwam Amsterdam definitief in het be zit van den beker. Er werd echter besloten, dat de beker weer in circulatie zou komen; er zal dus het volgend jaar wederom om gestre den worden. Aan de uitslagen ontleenen we het volgende: Estafette 3x50 M. wisselslag jongens: 1. Am sterdam 1 min. 57 sec.; 2. Haarlem 2 min. 2 3/5 seconde. Schoonspringen: Meisjes: 1. L. Hamstra (Haarlem) 33,40 punten; 2. Vierenhaln (Am sterdam) 28,50 punten. Jongens: 1. R. v. d. Berg (Amsterdam) 39,48 punten; 2. N. v. d. Voort (Haarlem) 36,68 pnt. Waterpolo: AmsterdamHaarlem 41. Totaal-uitslag: 1. Amsterdam 63 punten; 2. Haarlem 34 punten. HONKBAL. Onze landgenooten winnen met 102. Aanvankelijk zag het er niet naar uit, dat de wedstrijden van P. S. V. Zondag doorgang zou den vinden. Onophoudelijk gutste de regen neer. Ook in het begin van den middag trachtten felle regenvlagen het doorgaan te verhinderen, zoodat allen een goed heenkomen zochten. Doch gelukkig klaarde daarna de lucht wat op, zoodat alles tenslotte vlot kon worden afgewerkt. „Haarlem" kwam weer goed voor den dag; haar athleten boekten wederom diverse over winningen. Eysker b.v. legde beslag op kogel- stooten en discuswerpen, waarbij op beide nummers goede prestaties verricht werden. 13.01 M. op kogel althans mag evengoed ge zien worden als 39.35 M. op discus. Deze ve teraan staat daardoor meteen op de tweede plaats, want slechts De Bruyn is nog zijn meer dere. Als de Haarlemers dan ook op deez wijze voort gaat, kan hem een plaats in de nationale ploeg nauwelijks ontgaan. Ook Van den Klinkenberg toonde zich constant in vorm. Voor de tweede maal in zijn athleten-loopbaan bereikte hij 1.80 M., waar mede hij de eerste plaats bezette. Zoowel de 400 M. voor A-klassers als de loop voor B-klassers werden „Haarlem"-överwinningen. Van der Booren won den eersten loop, na in het laatste rechte eind met Dop van V. en L. te hébben afgere kend, doch zijn tijd was toch nog een fractie slechter dan van V. Mans, die den B-loop won. Deze won na een nek-aan-nek met Essenberg van Trekvogels en den Haarlemmer Herfst. Scherpenhuizen ging ten onder tegen Petit op 1500 M., na een loop, waarin de Haarlem mer de eerste drie ronden met de beste kan sen geloopen gehad. Toen echter gaf de Lim burger blijk nog heel wat in zijn mars te heb ben; de Haarlemmer kreeg geen schijn van kans. Op 1500 M. voor B-klassers zegevierde de Haarlemmer Van Wilsum in een matigen tijd, waaraan het feit, dat door te laat opkomen van eenige deelnemers slechts met twee athle ten gestart werd, niet vreemd was. Van Lier toonde ook nu een goed sprinter te kunnen worden. Wel moest hij in Baum- garten zijn meerdere erkennen, doch dit is een looper, die wel meer van zich zal doen spre ken en tenslotte is 11.5 sec. voor den „Haar- lem"-nieuweling lang niet slecht. Dat Verkes, nog wel met 3.60 M. het pols stokhoogspringen zou winnen, was een volko men verrassing, vooral omdat Van der Zee van de partij was. Aan de springplaats mankeerde nog al het een en ander; vooral het falen van Van der Zee is hieraan niet vreemd. Een an dere Haarlemmer n.l. Lamoré werd vierde met 3.30 M. Van Welsenes bezette de eerste plaats bij verspringen en bij de Zweedsche estafette be zette „Haarlem" de derde plaats, doordat v. d. Booren bij den start gehinderd werd en daar door zóó uit den strijd geraakte, dat de andere loopers er niet meer aan te pas kwamen. 99A De resultaten zijn als volgt: 100 M. KI. A.: 1. v. Beveren, A. V. '23 11 sec.; 2. Mesmann Schultz 11.1 sec.; 3. Boersma, A. A. C. 11,2 sec. 100 M. KI C: 1. Baumgarten, Trekvogels 11.3 sec.; 2. Van Lier, Haarlem 11.5 sec.; 3. Heyn, A. V. '23 11.6 sec. Hoogspringen KI. C: 1. Van Driel, E. M. M. 1.64 M.; 2. Bosman, P. S. V. 1.55 M; 3 Thym, Volewijckers 1.55 M. na overspringen. Hoogspringen KI. B: 1. Carlier, A. V. '23 1.80 M.; 2. v. Oyen, P. S. V. 1.65 M.; 3. J. Joosten, Oranje Nassau 1.60 M. Hoogspringen KI. A: 1. v. d. Klinkenberg. Haarlem 1.80 M.; 2. Spanjerdt-, BI. Wit 1.75 M.; 3. Krijgsman, V. en L. 1.65 M. Kogelstooten KI. A: 1. G. Eysker, Haarlem 13.05 M.; 2. Houtzager, V. en L. 12.73 M.; 3. Kamerbeek, P. S. V. 12 M. Kogelstooten KI. B: 1. Zuidweg, Marathon 10.88 M.; 2. Lamoré, Haarlem 10.80 M.; 3, de Bruyn, Hellas 10.58 M. 1500 M. KI. C: 1. Thomas, A. V. '23 4. m. 35 sec.; 2. Boender, Trekvogels 4 m. 40.1 sec.; 3. v. Opdorp, E. M. M. 4 m. 40.8 sec. Polsstokhoogspringen KL A: 1. J. Verkes, Haarlem 3.60 M.; 2. L. "Oorschot, Hellas 3." M.; 3. v. d. Zee, Haarlem 3.50 M. Polsstoklioogspringen KL B: J. Joosten, Oranje Nassau 3.10 M. Kogelslingeren: 2. H. Kamerbeek, P. S. V. 42.43 M.; 2. Houtzager, V. en L. 40.78 M.; 3. E. Gras, Haarlem 34.10 M. Speerwerpen KI C: 1. W. Hoven, Adelaar 35.58 M.; 2. van Pelt, Trekvogels 34.32 M.; 3. v. d. Pas, Adelaar, 31.23 M. 1500 M. Kl. B: 1. H. v. Wilsum, Haarlem 4 m. 38.8 sec.; 2. Gaarenstroom, Volewijckers 4 m. 40 sec. 400 M. Kl B: 1. V. Mans, Haarlem 53.6 sec.; 2. Essenberg, Trekvogels 53.6 sec.; 3. Herfst, Haarlem 54 sec. 400 M. KL A: 1. v. d. Booren, Haarlem 53.8 sec..; 2. Dop, V. en L. 54 sec.; 3. Prins, BI. Wit 54.5 sec. Speerwerpen Kl. A: 1. v. d. Poll, A. V. 59.25 M.: 2. v. Meijl, P. S. V. 57.15 M; 3. Colla- ris, A. V. O. N. 54.44 M 1500 M Kl. A: 1. S. Petit, A. V. O. N. 4 m. 21 sec.; 2. H. Scherpenhuizen, Haarlem 4 m. 27.8 sec.; 3. Mulder, A. V. '23 4 m. 35.4 sec. Discuswerpen K1. A: 1. G. Eysker. Haarlem 39.35 M.; 2. Kamerbeek, P. S. V. 32.25 M.; 3. v. d. List, Or Nassau 32,22 M. Discuswerpen Kl. B: l.Quaadvlieg, Or. Nas sau 34.71 M.; 2. Stembusch, Juliana 34.32 M.; 3. P. Zuidweg, Marathon 33.06 M. Verspringen Kl. C: 1. Van Heuvel, Adelaar 5.86 M.; 2. Gosen, P. S. V. 5.67 M.; 3. Wagema- kers, Adelaar 5JQ M. Verspringen Kl. A: 1. Van Welsenes, Haar lem 6.68 M.; 2. Nas se, V. en L. 6.25 M.; 3. Wel- lerdieck. Hellas 6.20 M. 4 x 100 M.: 1. A. V. '23 45.6 sec.; 2. Trekvogels 46.3 sec.; 3. V. en L. 47 sec. Zweedsche estafette: 1. A. A. C. 2 m. 5.5 sec.; 2. A. V. '23 2 m. 7.1 sec.; 3. Haarlem 2 m 10.1 sec. Deze op het R.CJH.-terrein gespeelde ont moeting heeft zeer weinig spanning gebracht. Om te beginnen misten de Belgen hun nieuwen werper, wiens capaciteiten wij in Holland nog niet kennen. Familieomstandig heden hadden hem verhinderd, -de reis mee te maken, Maar ook Myala, van wien wij wel weten dat hij een uitstekend speler is, ontbrak. Als het tijd van beginnen is, kiezen de Belgen: slaan. Hun eerste beurt duurt ech ter niet lang. Caluwé haalt op een klein stootslagje wel het eerste honk, maar strandt dadelijk er na op het tweede, door 'n goeden worp van Pijnakker naar Baas. Payne loopt eveens in de val bij zijn verplichten loop- naar het tweede honk en De Maere strandt al op het eerste, dank zij een goeden worp van Baas naar Heuvel Reinders. Het gaat met de Haarlemmers niet veel beter. Hunik haalt het eerste niet, Baas door een goeden slag wel, maar door een goeden worp van den achtervanger, die overigens vrij zwak was, strandt hij op het derde honk. Mulder wordt in het verre-veld gevangen door den linksvelder, die er dezen middag heel wat ingepikt heeft. Ook in de tweede slagbeurt bereiken de Belgen weinig, maar nu heeft Lammers er danig de hand in. Van Moll gaat uit op het tweede honk door een uitstekenden aangooi van Pijnakker naar Baas. Behalve dit heeft Pijnakker ook nog verscheidene andere goede dingen gedaan. We hebben hem nog zelden zoo actief en zoo zeker aan het werk ge zien. Hierna gaf Lammers tweemaal drie slag en was de Belgische beurt dus al weer voor bij- De tweede beurt der Hollanders was de beste van den heelen wedstrijd. Wel werd al spoedig Lammers uitgevangen door den bekenden vanger in het verre veld, en kreeg Van dér Putten drie slag, maar Bakker, Par son en Heuvel Reinders wisten den bal te raken. Pijnakker komt op het eerste honk doordat hij geraakt wordt. Hunik komt zelfs op het derde doordat eerst de werper en daarna de eerste honkman een fout maken ALs dan Mulder uitgaat op drie slag de derde nul der Hollanders zijn er 6 spelers over het thuishonk gekomen. Hierna wordt het een wedstrijd, waarin de velders steeds de slagmenschen de baas zijn. Aan weerszijden worden meermalen goede honkslagen gegeven, maar in de meeste gevallen wordt de bal zóó snel en zóó juist teruggespeeld, dat het voor de loopers zeer moeilijk is. het volgende honk te halen. In de vierde innings schijnt het den Bel gen wat beter te zullen gaan, Friedberg, die voor Van Houten is ingevallen, geeft reen keurigen twee honkslag. Bovendien krijgt van Looy vïerwijd (de tweede maal van Lammers) Wel vangt dan Hunik Bini uit, maar door den honkslag van Caluwé kunnen Friedberg en Van Looy binnenkomen. Dat zijn de twee eerste en eenige runs der Belgen. Maar ook bij de Hollanders ging het scoren niet bes' meer. Zij speelden na de tweede slagbeurt nog zes innings, waarna er twee met nul en vier met één run eindigden. Er werden wel goede honkslagen gegeven we noteerden er nog van Baas. Bakker. Parson, en Pijnakker maar het veldwerk der Belgen was werkelijk goed'. Bovendien ging de bal door den tegenwind vaak de hoogte in en werd dan onherroepelijk ge vangen. Slechts éénmaal hebben w.e een Belg een vangbal zien missen. Na negen innings onzer buren en acht innings der Hollanders eindigde de wedstrijd met 102 in het voordeel onzer landge nooten. De uitslag in innings is: België: 000020000 2 Nederland: 0 6 1 1 0 0 1 1 x 10 Na afloop van den officieelen wedstrijd werden nog drie innings gespeeld. Aan onzen kant namen nu de invallers de hun toege wezen plaatsen in o.a. v. d. Bom op de werp- plaat, Kloos en Wulfhorst op het tweede en derde honk. Maar ook in deze combinatie waren de Hollanders den Belgen verre de baas. A. F. C.Duvianen (1520) De wedstrijd A.F.C.—Duvianen heeft niet op hoog peil gestaan. Ook de Duvianen heb ben weer beneden hun kunnen gespeeld. Aan beide zijden werd tallooze malen vier wijd ge worpen, terwijl honkslagen uiterst zeldzaam waren. Het gevolg was dat na vijf innings de stand 66 was. Hierna komen van Duvianen in één beurt twaalf man aan slag. Hiervan komen er acht over de thuisplaat. Dat leek voor Duvianen de overwinning te worden. Maar ook de Velsenaren waren er plotseling uit. De A.F.C.-inning duurde tot er dertien man aan slag geweest waren, ondanks de ijverige pogingen van v. Malsen en Buis en nog eens van Van Malsen. A.F.C. bracht het tot negen runs en stond nu met 1514 voor. De zevende beurt der Velsenaren was een herhaling van de zesde. Weer hadden Leloux, Nesvadka en weer Leloux pas succes na twaalf man, waarvan de helft thuis arriveerde. De Duvianen waren er echter weer in en A. F. C. bracht het niet verder dan nul. Deze inning bracht den Duvianen inderdaad de winst. De uitslag in innings is: A. F. C.: 0 1 0 3 2 9 0 Duvianen: 0 0 14 18 6 15 20 De Duvianen IIHaarlem III (17—23) Haarlem III is er Zaterdagmiddag in ge slaagd, ook van Duvianen II te winnen. In het midden was de wedstrijd zeer spannend. De in het begin door Haarlem III verkregen voor sprong slonk gaandeweg en bedroeg na vijf innings nog maar één run. Door in de zesde beurt de Duvianen voor nul uit te maken en zelf voor vijf runs te zorgen, werd door Haar lem opnieuw een voorsprong behaald. In deze beurt gaven Bloemink, Voetelink en Van Eeten goede honkslagen, maar Duvianen hielp mee door fouten. Ferment, de Haarlem-werper, won het van zijn Velsenschen collega. Hij gaf in negen innings maar viermaal vier wijd en noteerde elf maal drie slag. Voor de tegen partij waren deze cijfers resp. dertien en acht. Beide werpers werden geducht geslagen, de Duvianen zoowel als Haarlem produceerden veertien honkslagen. Aan Haarlem-zijde wer den iets minder fouten gemaakt, terwijl deze spelers ook wat bedrevener waren in het honkloopen. Dat heeft ten slotte den doorslag gegeven en Haarlem III met klein verschil doen winnen. De uitslag in innings is: Haarlem III: 2 5 2 3 2 5 1 2 1 totaal 23 Duvianen II: 2 1 2 4 4 0 1 3 0 totaal 17 Er komt geen Spaansch elftal. Door verschillende kampioenswedstrijden op 30 Juni a.s. is de Spaansche Voetbalbond niet in staat, een sterk Spaansch elftal naar Am sterdam te zenden om op den Olmplschen Dag tegen het Nederlandsch Bondselftal uit te komen. In dit verband heeft de Commissie voor de Voorbereiding van den Olympischen Dag besloten, van de komst van een Spaansch elftal af te zien. Men heeft thans een aanbie ding van Hongaarsche zijde aanvaard. Zoo zal op 30 Juni a.s. een zeer sterk Hongaarsch elf tal, meerendeels bestaande uit geroutineerde internationals, in het Stadion den strijd tegen het Nederlandsche B-ondselftal aanbinden. De wielerwedstrijden. Voor het sprintnummer zijn in de eerste plaats uitgenoodigd de winnaars van de on langs gehouden landen-wedstrijden tegen Denemarken en België, van Vliet, Ooms, Van der Vijver, Peperkamp, Bovenaard, Kropman en Duijn en voorts Leene, Buchli en van Gel der. Na nauwkeurige selectie zullen voorts de 4 ploegen samengesteld worden voor de dis- tricts-achtervolgingswedstrijd. De athletiek-wedstrijden. De atletiekwedstrijden zullen uit de volgen de nummers bestaan: Dames: 100 meter en viermaal 100 meter estafette; heeren: 100 meter, viermaal 100 meter estafette, 300 meter en 110 meter horden. Op de 100 meter voor heeren starten in een eindloop Berger, Osen- darp, Jansen en van Meetelen, op de 110 meter horden zal men den kampioen Kaan weer in actie zien. op de 800 meter o.a. Tackema en Bouman en in de estafette nummers de beide nationale ploegen. Het Nederlandsch Honkbal-negental, dat Zondag op het R.C.H.- terrein tegen België speelde en met 102 won. V. 1. n. r.: Th. v. d. Putte (E.D.O.), Lam mers (Quick), F. v. d. Heuvel Reijnders (H. H.C.), J. Baas (H.H.C.) Staande: M. C. Bakker (Quick), C. J. Hunnik (Haarlem), M. Mulder (H.H.C.)P. Parson (Haarlem), W. Pijn akker (H.H.C.).

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3