PIANO'S HUUR Cumulatie beperkt. Berichten in enkele regels TE HUUR W. Alphenaar Lessen Personeel gevraagd het Nederlandsch Begrafenis Genootschap Personeel aanbiedingen Rijwielen Auto's Diversen Watersport Hiitxen gevraagd MS A' N D A' G 17 JTTNI Ï93S Onvoorzichtige weggebruikers vonden den dood. „Weest ellïeri dag Bereid". i&uto met zes inzittenden verpletterd. Meerdere dooden en ernstig gewonden. Til den vroegen ochtend van Zondag heeft ionder de gemeente Haren nabij Groningen een door eigen schuld het misbruik maken van sterken drank veroorzaakt auto-ongaval plaats gehad, waarbij twee personen het le ven verloren en twee andere passagiers ern stig gewond werden. Zaterdagavond waren zes inwoners uit Haren allen ongehuwde jonge mannen er per auto op uitgetrokken. Omstreeks half elf had de expediteur G. H. uit Haren hiervoor bij den garagehouder F. Venema, eveneens te Haren, een vierpersoons auto gehuurd. Het was een dichte Ford model 1929. Gedurende den nacht hebben de zes vrienden, die er met den wagen op uittrokken te weten ge noemde expediteur, die de auto bestuurde, de 24-jarige J. van der P., de 25-jarige Jan B-, de 30-jarige A. P. en de gebroeders Jan en Jacob K. in Paterswolde, Peize en EcJ-de verscheidene caféhouders uit hun bed gehaald en zich sterken drank laten verstrek ken. Om vijf uur in den ochtend nog haalden zij te Belde een caféhouder uit zijn bed en dronk o.a. de bestuurder van de auto G. H. nog twee borrels. De gevolgen van deze nachtelijke drinkpar tij zijn helaas niet uitgebleven. Ip groote vaart tusschen 80 en 90 K.M. per uur werd van Eelde terug naar Haren gereden. Op den Meerweg nabij het Tolhuis, waar de weg een vrij scherpe bocht maakt, reed de auto in deze vaart tegen een boom. De auto sloeg geheel te pletter. Wonder boven wonder bleven de bestuur der H. en de naast hem zittende van der P. ongedeerd. De 25-jarige Jan B. en de 30-jarige Anton P. echter werden op slag gedood. De beide andere inzittenden, de gebroeders K. werden ernstig gewond. De bestuurder van de auto begaf zich te voet naar den garagehouder Venema, wien hij mededeeling van het gebeurde deed On middellijk werden politie en dokter J. Krui- zinga gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse waren. De heer Kruizinga kon bij B. en P. Slechts den dood constateeren. Na aan de twee gewonden eerste hulp te hebben verleend, zijn zij naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen vervoerd. Van een der broers is de toestand zeer ernstig. De andere, Jacob K. kon, na verbonden te zijn, naar huis worden vervoerd. De gemeente-politie van Haren heeft nog in den vroegen ochtend den bestuurder Horst uit zijn bed gelicht en in arrest gesteld. Hij en de anderen verkeerden, toen het ongeval gebeurde, onder den invloed van sterken drank. De Koninklijke Marechaussee te Groningen heeft de leiding van het onderzoek in ham den. De totaal vernielde auto wero in beslag genomen. Zij onderzoek bleek, dat deze geheel in orde moet zijn geweest, zoodat het voer tuig daarna werd vrijgegeven. Wielrijder stak onvoorzichtig over. Onder de gemeente Berkel Enschot stak de 18-jarige wielrijder W. Dankers uit Oisterwijk zonder op te letten, plotseling ter hoogte van café „De Druivetros" den Rijksstraatweg over. •Hij werd door een auto gegrepen en bijna op slag gedood. De auto botste na de aanrijding tegen een boom en werd licht beschadigd. De bestuurder bekwam daarbij geen letsel. Vcvr zoover is komen vast te staan, treft den chaiff feur van de auto geen schuld. Prof. Heering over de Militia Christi. Jaarvergadering „Kerk en Vrede". Chauffeur door slaap overmand. Op de Korte Kade te Rotterdam is een ernstig auto-ongeluk gebeurd ten gevolge waarvan een 14-jarige jongen is gedood en twee andere personen ernstig zijn gewond. Een met een zware vracht bananen beladen auto, komende uit Utrecht, reed op de Korte Kade, doordat de chauffeur door slaap over mand werd het trottoir op. De chauffeur schrok wakker, wilde op het rempedaal druk ken, doch drukte op het gaspedaal waardoor de wagen nog meer vaart kreeg. Eerst botste de auto tegen een lantaarnpaal die om viel en vervolgens tegen een zwaren boom, welke ontworteld werd. De achterzijde van de auto stortte in het gat dat door de ontwortelde boom was ontstaan en de voor zijde van den wagen werd door de neervallen de boom getroffen. Bovendien stortten de 350 kisten bananen over de gesloten cabine, welke dientengevolge totaal werd ingedrukt. In de cabine zaten de 23-jarige chauffeur H. Dikx, zijn broer de 17-jarige C. Dikx, beide wonende te Utrecht en de veertienjarige J. Overbeek eveneens wonende te Utrecht. Toen hulp opdaagde kostte het veel moeite de drie menschen uit de geheel vernielde ca bine te bevrijden. De G.G.D. bracht hen naar het Ziekenhuis aan den Coolsingel. Bij aan komst bleek de 14-jarige J. Ovex-beek reeds aan de ernstige inwendige kneuzingen, welke hij bekomen had te zijn overleden. De 23-jarige chauffeur is opgenomen met inwendige kneuzingen, hoofdwonden en een hersenschudding, terwijl zijn broer ernstige inwendige kneuzingen heeft bekomen. De toe stand van den 17-jarigen C. Dikx is zorgelijk. Bestuurder verleende geen voorrang. Zondagmiddag had op den hoek van den Eikbosscherweg en de Paulus Potterlaan een hevige botsing plaats tusschen twee auto's, waarbij een der wagens over den kop sloeg. Bij dit ongeluk werd één persoon gedood, terwijl twee anderen licht werden gewond. Een uit de richting Utrecht komende auto, bestuurd door den heer J. van G. uit Utrecht reed volgens ooggetuigen met groote snelheid op den Eikbosscherweg en verzuimde voorrang te verleenen aan een auto, die uit de Paulus Potterlaan kwam. De bestuurder van den eer sten wagen gooide, om een botsing te vermij den, snel het stuur naar links om. De wagens raakten elkaar echter, waarna de Utrecht- sche auto over den kop sloeg. De drie inzitten de heeren werden op den weg geslingerd. De heer P. van Diessen uit Utrecht kwam daarbij zoo ongelukkig op het hoofd terecht, dat hij op slag werd gedood. De bestuurder, de heer van G., werd slechts licht gewond. Na ter plaatse te zijn behandeld kon hij zijnsweegs gaan. De derde persoon, die eveneens enkele lichte kwetsuren had bekomen, is evenwel ter observatie naar de R.K. Ziekenverpleging ge bracht. De heer Van Diessen was 25 jaar oud en on gehuwd. De andere auto werd beschadigd. De inzit tenden kwamen met den schrik vrij. „Kerk en Vrede" heeft te Leeuwar den onder voorzitterschap van prof. dr. J. G. Heering haar jaarvergadering gehouden. Prof. Heering wijdde zijn jaarrede aan wat hem en anderen elf jaar geleden bewogen had om „Kerk en Vrede" op te richten en wat hem in dien strijd had gedragen. Het is de krijgsdienst van Christus, waarvan reeds Paulus spreekt, de militia Christi, die heel wat meer dan den principieelen strijd tegen het oorlogswezen omvat, maar zonder dien strijd niet te denken is, omdat de oorlog, speciaal de moderne ooi-log, de grootst moge lijke verachting van het evangelie beteekent. Daarom heeft het geen zin om Kerk en Vrede haar militant kax-akter kwalijk te nemen (de militia Christie is militant) of om haar défai tisme te verwijten. Zij zou défaitist moeten heeten, als zij den geloofsstrijd tegen het mili tairisme opgaf, of, zooals een ander deel der Kerk, hem niet aandurfde. Ook zijn er in eigen geledei-en défaitisten geweest, die tegen over het fascistisch gevaar van buiten een be paald soort oorlog wilden goedpraten. Het is ons echter niet geoorloofd, onx-echt met on recht (wat de oorlog in de hevigste mate is) te keeren. De Kerk geve hier het voorbeeld aan het volk, en volge niet het volk in zijn geweldsdrang. Spr. betoogde vervolgens, dat het beginsel der collectieve ontwapening meer en meer plaats maakt voor collectieve beveiliging door middel van zoo groot mogelijke nationale be wapening: waar dit op uit moet loopen, kan een kind begrijpen. Europa staat voor den afgrond en voor het oordeel. Voor de wereld is de afgrond het erg ste, voor de Kerk het oordeel. De Kerk. die met deze, tot de hel toegeruste wereld gemeene zaak maakt, wordt geoordeeld, en het evan gelie wordt haar afgenomen! niemand zal meer gelooven, dat zij het heeft. „Weest eiken dag bereid", heeft Mussolini gezegd, „Weest bereid", zegt ook het evangelie, „want niemand kent den dag noch de ure". Na den naderenden wereld-oorlog kan men zich moeilijk nog een toekonxst der beschaving denken. De „Laatste Strijd" is begonnen en teekent zich steeds duidelijker af. Het Chris tendom heeft voor dezen laatsten strijd men schen als Andrews noodig, die ïxxet den oorlog niet kon meedoen, omdat hij dank zij Chris tus, aan een hoogeren krijgsdienst gebonden was. De dienst Christus maakt den dienst van Mars onmogelijk. God vergeve ons, zoo eindigde spr., dat ons geloof, onze liefde, onze dienst van Christus in alle opzichten nog zoo zwak is. Christus, onze Overste Leidsman, gorde ons met de volle wapenrustig Gods, dus ook met „het Zwaard des Geestes hetwelk is Gods woord." De woorden der aardsche grooten zullen vergaan, maar dit Woord houdt eeuwig stand. Christus blijft aan het einde de Overwinnaar, en voert zijne Militia tot overwinning. Voor ons komt het er slechts op aan, voor Zijn dienst alles over te hebben, ook smaad en smart, en de kruis-banier te dragen tot in Gods handen. Dit is de laatste jaarrede geweest, welke prof. Heering voor Kerk en Vrede heeft uitge sproken, daar hij om gezondheidsredenen het voorzitterschap moet neerleggen. Wel blijft hij als medewerker aan Kerk en Vrede verbonden. Ingrijpende wijzigingen voor oud wethouders en oud-gedeputeerden. Afloopend wachtgeld voor drie jaar. De affaire met de „Juno': niet geëindigd. nog Thans weer andere Japansche verklaringen. Nog steeds wordt het Nederlandsche tank schip „Juno", dat in April j.l. door de Japan sche autoriteiten onder verdenking van het plegen van spionnage in de Japansche wate i-en is aangehouden, in Japan vastgehouden, terwijl het onderzoek nog steeds niet beëindigd is. Thans heeft de bemanning van een Japan sche visschersboot nieuwe bezwarende getui genissen afgelegd tegen den gezagvoei-der van de Nederlandsche tankbooten door te verkla ren dat zij de bemanning van de „Juno" pei lingen had zien verrichten in de wateren na bij Pescadores. Gevaarlijk inbreker ontvlucht. Op een politie-agent geschoten. MAN VIEL VAN HET DAK Op slag dood Een 67-jarig man, die op het dak van het Concertgebouw te Amsterdam een vlag wilde hijschen, is daarbij gestruikeld en van het dak op straat gevallen. De man was onmiddelliik dood, Zondagochtend omstreeks half zes werd een surveilleerend agent van politie in Den Haag door een voorbijganger er opmei-kzaam op ge maakt, dat een persoon op den Schenkweg aan het slot van de voordeur van één der aldaar gevestigde slagerijen stond te morrelen. De politieman stelde een onderzoek in en zag inderdaad een man, in wiens tasch zich inbrekerswerktuigen bevonden. De agent ar resteerde hem. Op weg naar het bureau trok de arrestant een revolver, die hij op den agent richtte, waarop deze zijn rijwiel opnam en dit naar het hoofd van den aanvaller wiei-p. Laatstgenoemde rukte zich evenwel los en wist te ontkomen, tei*wijl bij de achtervolging- vier scheten door hem op den politieman wer den afgevuurd. Deze op zijn beurt loste twee schoten op den voortvluchtige, die via het Be- zuidenhouti n het Haagsche Bosch verdween. Tot nu toe is het niet gelukt den vluchteling te vinden. KIND DOOR STROPDASJE BIJNA GEWURGD Van een driejarig kind, dat met een kame raadje aan den eersten Ringdijk in de Water graafsmeer bij Amsterdam met een kinderauto aan het spelen was, geraakte het stropdasje tusschen de wielen, waardoor de kleine bijna werd gewurgd. Een assistent van prof. Ruitinga, die toe vallig passeerde, ontfeimde zich over het klei ne slachtoffer en paste kunstmatige ademha ling toe. De inmiddels gewaarschuwde Genees kundige Dienst heeft de kleine, die xVeer was bijgekomen, doch er nog vrij ernstig aan toe was, naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. Te Beek is de beruchte misdadiger J. H. gearresteerd. Hij wordt verdacht van talrijke diefstallen, welke gedurende den laatsten tijd in Zuid- en Midden-Limburg zijn gepleegd. Een vrouw te Enschedé, die kleeren met benzine waschte, is daarbij is brand geraakt en levensgevaarlijk gewond. Een 20-jarig arbeider te Gennep is uit «een open lift gevallen en ernstig gewond. De regeering heeft thans bij de Tweede Kamer ingediend het lang verwachte cumulatie-ontwerp, dat beoogt cumulatie van pensioenen met pensioen of inkomsten verder te be perken dan onder de bestaande rege ling reeds mogelijk was. Ingrijpend is de wijziging ten aanzien van de uitkeering aan wethouders en leden van Gedeputeerde Staten na hun aftredeix. Tot dusver liet de wet vrijheid aan een wethouder of Gedeputeerde bij zijn aftreden pensioen toe te kennen, zoodat b.v. een 35- jarige wethouder na jaren zijn functie be kleed te hebben, voor de rest van zijn leven pensioen kon genieten. Dit wordt thans an ders. Aan een wethouder of Gedepu teerde zal na de inwerkingtreding van deze wet (als datum denkt de regeering zich 1 October 1935), als hij den leeftijd van 65 jaar nog niet heeft bereikt bij zijn afti-eden, geen pensioen meer kunnen worden toe gekend, doch slechts een afloopend wachtgeld gedurende ten hoogste drie jaren. Het eerste jaar zal dit wachtgeld maximaal 75 procent van de wedde, het tweede jaar 50 en het derde jaar 25 procent kunnen zijn. Het wachtgeld zal vervallen zoodra de gewezen wethouder of Gedepu teerde in de termen valt om ouder domspensioen te krijgen, m.a.w. zoo dra hij 65 jaar wordt. Beperkende bepalingen zijn voorts voor gesteld om cumulatie van wethouders- of Gedeputeei-denpensioen met ander pensioen, of van wachtgeld met andere inkomsten uit openbare betrekkingen tegen te gaan. Voorts bevat het ontwerp bepalingen, die de reeds bestaande cumulatie-bepalingen aanmerkelijk verscherpen. Zoo zullen, onge acht de reeds bestaande bepalingen, op de pensioenen tevens beperkend werken de ver goedingen genoten wegens het bekleeden der functie van wethouder of Gedeputeerde, hetgeen tot dusver niet het geval was. Ver der zal op die pensioenen ten volle (tot dus ver 90 procent) in mindering worden ge bracht het bedrag, waarmede het pensioen, vermeerderd met nieuwe inkomsten, het bedrag der laatstgenoten wedde zou over schrijden. Indien de gewezen wethouder, die wachtgeld geniet, toegekend met ingang van of na 1 October 1935, inkomsten gaat genieten uit of in verband met een ambt of betrekking in dienst van een der lichamen genoemd in art. 3 en art. 4 der pensioenwet, of uit het be kleeden van een wethouderschap of lidmaat schap van Ged. Staten, met ingang van of na den dag van aftreden als wethouder ter hand genomen of aanvaard, dan wordt, indien over eenig kalenderjaar het wachtgeld, vermeer derd met die inkomsten de laatstelijk genoten wedde overschrijdt, het wachtgeld met het bedrag dier overschrijding verminderd. Het ouderdomspensioen bedraagt niet meer dan de helft van de laatstelijk genoten wedde. Het vervalt, wanneer de rechthebbende we der als wethouder optreedt. Wordt naast het wethouderspensioen, toe gekend met ingang van of na 1 October 1935. op grond van een andere regeling een eigen pensioen genoten ten laste van 't rijk, ten laste van Nederlandsch-Indië, van Suriname, of van Curacao, ten laste van een publiekrechte lijk lichaam in eeix dezer gebieden, of ten laste van een door het openbaar gezag ingesteld fonds, dan wordt, indien het totaal dezer peil- sioenen meer zou bedragen dan 4000, of is een dezer pensioenen een ministerspensioen, dan 6000, het wethouderspensioen op den voet van het volgende lid bepei'kt. Deze beperking geschiedt aldus, dat het in gevolge de betreffende verordening toe te kennen pensioen wordt gesteld op een zooda nig gedeelte van 4000, onderscheidenlijk 6000, als evenredig is aan de verhouding waarin dat pensioen, indien het niet beperkt werd, zou staan tot het totaal der pensioenen, hetwelk den gewezen wethouder, afgeschei den van eventueele beperkende bepalingen, zou toekomen. Aan de weduwe en weezen van een wethou der of van een gewezen wethouder kan pen sioen worden verleend ten laste van de ge meente, tenzij de wethouder in het huwelijk is getreden na het bekleeden van het wethou derschap of na het bereiken van den 65-jari- gen leeftijd. Voorts is de regeering van meening, dat de uitzonderingspositie, die thans bestaat voor de non-activiteitswedden van hen, die lid zijn van een der Ka mers van de Staten Generaal, in ver band met de tegenwoordige tijdsom standigheden niet langer te handha ven is. De Regeering stelt daarom voor om de werking van deze uitzonderings bepalingen te beperken tot den duur der loopende zittingsperiode. Te Wildervank is een moord gepleegd. Lijk van den vermiste gevonden. Heden overleed na een langdurig lijden mijn ge liefde Echtgenoote Johanna van der Colk- Teeuwen in den ouderdom van 59 jaar. H. C. v. d. OOLK Wijk aan Duin, 15 Juni '35 Creutzberglaa.n 32 De begrafenis zal plaats hebben Woensdag 19 Juni a.s. op de Algemeene Be graafplaats te Wijk aan Duin. Ventrek van het sterf huis 12.30 uur. Heden overleed na een langdurig lijden onze ge liefde Man, Vader, Beh.- eïi Grootvader Arie van der Leek in den ouderdom van 71 IJmuiden, 16 Juni 1935 Breesaapstraat 2S Uit aller naam: Wed. F. v. d. LEEK- VLOTTES De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 19 Juni half drie op de al-ge in eene begraafplaats te IJmuiden. Vertrek uit het siterf huis 2 u ur. Verzoeke geen bloemen nog eenige nette burgen-woningen vanaf 5 per week. Ook met ga rage. Te hevr. Velserduinweg 115 w.o.IBACH, LIPP.e.a. Kruisweg 49, Haarlem üftédsfteefcees PIANOLES AANGEB. door ond.es oud-leerl. Toonkunst. Bill. cond. 'itst. ref. Br. G 1558 bur. van dit blad Zooals wij reeds hebben gemeld, werd sinds Woensdag jl. te Wildervank de alleen wonende heer Kroese vermist. Bij een Vrij dag ingesteld onderzoek bleek alles in zijn woning overhoop te zijn gehaald, terwijl de brandkast geforceerd was. Van den heer Kroeze ontdekte men evenwel geen spoor. In verband hiermede werd een onderzoek ingesteld en is men in het Oosterdiep voor de woning van den heer Kroeze gaan dreg gen. Het duurde niet lang of het lijk van den heer Kroeze werd opgehaald. Het slacht offer bleek gebonden te zijn, terwijl zijn J lichaam verzwaard was met een stuk ijzer. Hierdoor is komen vast te staan, dat mis drijf in het spel is. De politie zet haar on derzoek nog steeds voort. Omtrent de da ders tast men nog geheel in het duister. Voor huishouding DAGMEISJE -evraagd 8.30—3 uur. Heussensstraat 26 b. d. Mar- nixstraat, H.Nrd, Gevraagd NET MEISJE v. nood hulp, liefst Duitsche. Bi*. G 1559 bur. van dit blad DIENSTBODE GE VB., loon 30 p. m. Wasch vrij. Hotel Zomer- zorg, Bloemendaal Gevr. voor terst. of 1 Juli FL. DIENSTBODE, g. k. werken en koken, v. g. g. v., voor d. en n„ in kl. gezin. Mevr. Klein, Or. Nas- saulaan 142, Overveen, tel. 15936 Voor direct gevraagd een FLINKE DIENSTBODE, intern. Kruisstraat 30—32. Terst. of 1 Juli gevr. v. noodh. of vast MEISJE ADL., g. k. k„ v. mond. g. v. Br G 158 3 bur van dit blad In klein gezin Hl'LP GEVRAAGD voor 4 heele dagen per week, kunnende koken. Jac. v. Lennep- laan 4, bij de Spanjaardslaan. NET MEISJE gevr.. v. hulp in de huish., in kl. gezin. Zond. vrij. Daan v. Rozenburg 21, Heemstede Gevraagd tegen 1 Juli in klein ge zin z. k. FLINK MEISJE, v. al léén of noodhulp, voor d. en n„ goed k. en w., v, g. g. v. Jac. van Ruysdaellaan 19, Heemstede Gevr. voor pension FIj. MEISJE, v. d. en n. Zijlweg 53. DAGMEISJE gevr., pl.m. 16 jr., van 93, loon 3.50 p. w. Zond. vrij. Delftlaan 55. Voor bedrijf Loterijbankinstelling. opgericht 1913. wettig geoorloofd, vraagt SOLIDE AGENTEN, geen verla ging van provisie, doch van ouds hooge provisie. Br. letter O Adv.- Bur. A. Vernout, Warmoesstr. 10. FLINKE KRULLENJONGEN g. vraagd, 16 jaar. Loon 2,50 p. 1 Meester Lottelaan 12 Gevraagd voor vacantiedagen en plaatsvervanging een noodhulp- banketbakker, bekend met alle werkzaamheden in Gemengd be drijf. Br. fr. G 1603 bur. van dit blad VETTE SLAGERSHALFW S ge vr. Na 6 uur. Aanm. Gebr, Visser, Byzantiumstraat 26, OPENBARE PROTEST VERGADERING TEGEN HET MAATSCHAPPIJ ZIEKENFONDS „IJMUIDEN'' op WOENSDAG 19 JUNI, des avonds 8 uur. in de groote zaal van het gebouw „THALIA", Breesaapstraat, IJmuiden. De vergadering staat onder leiding van een onpartijdig voorzitter Sprekers: de heer A. J. P. PEDUZZI, te IJmuiden. Onderwerp: „HET BELEID VAN HET DAGELIJKSCH BESTUUR." De heer F. M. VAN VLIET, te Santpoort. Onderwerp: „DE BELANGEN VAN DE VERZEKERDEN VAN HET MAATSCHAPPIJ ZIEKENFONDS „IJMUl DEN" ZIJN NIET VEILIG." Tot debat zijn uitgenoodigd: De WelEd. Zeergel. Heer Dr. CHR, EGGINK (Secr.-Penningm. der Huisartsen-Commissie, te Am sterdam; de WelEd. Zeergel. Heer Dr. F. BEKKER (voorzitter Ziekenfonds „IJmuiden"); de Heer C. J. MAAS (Administra teur Ziekenfonds „IJmuiden"). De vergadering is toegankelijk voor allen, die belang stellen in het Ziekenfondswezen. TOEGANGSKAARTEN ad 10 cent, zijn aan de zaal verkrijg, baar. ZAAL OPEN 7.30 uur. Voor eerste klasse uitvoering tot lagen prijs SANTPOORT - BROEKBERQENLAAN 17 - TELEF. 23135 IIMUIDEN - GROENEWEG 2S - TELEFOON 4509 Ds. H. W. CREUTZBERGSCHOOL VOOR UITGEBREID LAGER ONDERWIJS. ALEXANDER BEUSTRAAT 30 IJMUIDEN. Vierjarige cursus tot opleiding voor het U. L. O.-diploma. Gelegenheid tot AANGIFTE van LEERLINGEN voor "dew nieuwen cursus, die 1 SEPTEMBER a.s. begint, dagelijks aan de school of bij het Hoofd der School, den heeif A. BALLAST, Wijk aan Zeeërweg 136. Toegelaten worden kinderen, die de 6de klasse eenef Lagere School doorloopen hebben. Boeken en andere leermiddelen verstrekt de school Schoolgeld als bij het Openbaar Onderwijs. Voorhuishouding NET MEISJE biedt zich aan voor den dag en den nacht, leeftijd 15 16 jaar. Liefst bulten de stad. Br. G 1561 bur. van dit blad VETTE WERKSTER b. z. a., alle dagen vrij. zag die gaarne bezet. Br. G 1604 bur. van dit blad EERSTE KLAS RACEFIETS te koop, b. pr. Adres Jan Nieuwen- huyzenstraat 14. TE KOOI» Burgers Heeren jong. en meisjesrijwiel, spotpr. Lang Margarothastraat 3 rd. SPOED. Z. g. a. n. Eng. D. en H. ijw., heeft gek. 37, jrr. st., nu -oor 13 pr. st. Kruïsstr. 28 rd. AUTO te koop gevr. in g. st. Twee- zitter komt ook in aanm. Br. met prijs en omschr. G 1625 bur. van dit blad TE KOOP een Cocker Spaniel, v. elk aann. bod. Adres Korte Be- ijnest.raat 31. MAT riIEZiE R POEDEL te koop agb. tegen bill, prijs. Zeer lief v. kinderen. Donkere Spaarrie 6. COCKER SPANIEL, prachtbeest ter overname. Bloemendaalsche- 75, Bloemendaal TE KOOP j. Herdershonden, volfsgrauw, 8 w. Spoed. Weg. ver trek. Te zien na 6 uur Kruistocht straat 61. KUNSTGEBITTEN" EN REP. vorden bill. gem. J. Hessels. Saen- •edamstraat 110, Tel. 13598. DAMES, een maatcorset vervaar- gt bekvv. corsetière voor 10. Onberispelijke pasvorm gegaran deerd. Br. G 1573 bur. v.d. blad Prijsopgave verzocht voor VJöK- HUIZING binnen Haarlem, vowj inboedel van 5 M2. tap. Br. G 1372 bur. van dit blad 3 dames vr. voor 25 Juni 3 GEZELSCHAP, D. en TI. om ges. de vac. in Rochefo-rt (Lux.) doof* te brengen. Br. G 1571 bur. van' dit blad MOD. DIEPE KINDERWAGEN, Brennabor, en salonwieg, goed onderh. te koop. Heemstede. L, v. Bloemenhove 10. WIT GEëM. KOLENFORNüK met bloem en nikk. mont. D.fieta m. pl. 6. Gr. Heiligland 22 Te koop gevraagd HOUTEN TOONBANK, lengte 2.50 M„ Uit. prijs. Br. G 1568 bur. van dit blad, TE KOOP Reclame bord C M. lang en 70 c.M. hoog, voor elk aann. bod. Te bevr. Kinderhuisvest 15. JONGE KONIJNEN te koop, 2ff cent per stuk. Klaverstraat 2, Ro zen prieel, Haarlem Jonge, rasechte draadbarige FOX- TERRIERS te koop, tegen zeer billijken prijs. Spaarnzichtlaan 26, Heemstede Te koop gevr. jonge éindel. FOX- TERRIER, reu. Adj-es Begastr. 7. (Kleverpark). ZEILBOOT pl.m. 4 pers., ook ge schikt voor aanh.motor 5.25 x 1.25 tent en dekzeil, t. a. b. Na 6 uur SiJaandamscbeweg 20 rd. Jong echtp. zonder kinderen z. voor direct MODERNE WONING, huurprijs ongeveer 5 p. w. Br. G 1 562 bur. van dit blad Gevraagd groot alleenstaand HUIS met tuin, lage huur, geschikt v. pension. Omgeving Haarlem. Br. G 1 553 bitr. van dit blad DIERENVRIENDEN. Vriendel ustïg huis gez. wegens vertrek, v. lieve kalme mooie herder. Gratis. Lief v. poesjes. Br. G 1557 bur. van dit blad TE KOOP 2 p. Welfseh. m. 20 en 22, 1 p. sch. m. 36, 1 zw. zijden j.-m. 40 gr. box c. in pr. 'st. t. e. a. b. 56 Teslastraat HUIS te koop gevr.. H'stcde of Maarl. Z. Aanv. uiterl. Mei '36. Br. m. uitv. inl., kooppr. vrij op naam G 1605 bur. van dit blad Hulden aangeboden TE HUUR. Vrij huis te huur (boekhuis) 6 p. w., gel. H.N, Bevragen Z.B. Spaaxne 164

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 4