1 HEEMSKERK Bekende Beverwij kers. BEVERWIJK Zaterdag 22 Juni „Zonnestraaldag". Het Zonnestraal-comité verzoekt ons opne ming van het onderstaande: Het is met „gemengde" gevoelens dat het Plaatselijk Zonnestraal Comité ook heden weer de aandacht vraagt van de ingezetenen onzer plaats en omgeving voor den jaarlij k schen „Zonnestraaldag". Wij weten maar al te zeer dat dikwijls een beroep wordt gedaan op de milddadigheid van het publiek en dat steeds weer een offer gevraagd wordt voor een of ander goed doel. Dit neemt echter niet weg dat het onze dure plicht is ook nu uw belangstelling te vragen voor „Zonnestraal" en u toe te roepen: „steunt, steunt ons werk ae t. b. c. zoo afdoende mo gelijk te bestrijden, met milde hand. Al is uw gift klein, dat hindert niets, de macht van 't kleine is groot en er is voor uw lijdende medemensch een kans te meer het leven te be houden. „Zonnestraal" het sanatorium waar t. b. c. lijders voor alle gezindten hun gezondheid weer vonden, moet ook Zaterdag 22 Juni a.s. weer ondervinden dat, al heeft de Regeering geen geld meer beschikbaar voor sanatorium be handeling, de ingezetenen hiervoor altijd nog wel een offer over hebben. Wij zouden ons heel erg vergissen als dit niet het geval was. Collectrices en collecteurs stelt u beschik baar om ons te helpen, geeft u vroegtijdig op, zoo ge dit nog niet deed, aan onderstaande adressen en komt dan Vrijdagavond 21 Juni tusschen 7 en 8 uur aan de wachtkamer van het Roode Kruis Ziekenhuis uw bussen speldjes halen. Wij rekenen ook op u. Het Zonnestraal Comité: O. van Alphen, Alkmaarscheweg 10. H. J. Bilderbeek, Beecksanghlaan 43 W. C. Dingier, Breestraat 52. W. Maters, Vondellaan 10. H. Rothe, Strick v. Linschotenstraat. Droevig einde van een kampeertocht. De leider verongelukt. Woensdagmiddag verspreidde zich door Beverwijk de mare, dat aan den leider van den kampeertocht, die door jeugdige werk- loozen per fiets j.l. Vrijdag was ondernomen, een ernstig ongeluk was overkomen. Het on geval moet onder de gemeente Epe in Gelder land gebeurd zijn. De door ons ingewonnen informaties gaven spoedig zekerheid. In Vaassen (G.) is door tot nog toe onbe kende oorzaak de vrachtauto, waarmede de kampeerbenoodigdheden, de tenten enz. wer den vervoerd, omgeslagen. De leider van den tocht, de heer A. M. Smit, die naast den chauffeur zat, voelde het ongeluk aankomen en probeerde op het laatste oogenblik den wagen te verlaten. Deze poging werd hem noodlottig. De heer Smit werd door den om- kantelenden wagen getroffen en bleef ernstig gewond liggen. Hij werd bij omwonenden binnengedragen. De dokter, die spoedig ter plaatse was, kon helaas geen hulp meer ver- leenen. Het slachtoffer was aan zijn verwon dingen overleden. De talrijke in ongerustheid verkeerende verwanten van de werkloozen, die den tocht meemaakten, konden wij spoedig geruststel len. De auto was namelijk de jongelui voor uit gereden, om op de volgende kampplaats de tenten op te zetten. Zij waren dus niet bij het droevige ongeval, dat hun sympathieken leider overkwam, aanwezig. In den auto had nog plaats genomen de heer Negrijn. die slechts een lichte schaafwonde aan zijn ge laat bekwam. Ook de chauffeur bekwam niet het minste letsel. Het ongeluk maakte in Beverwijk diepen Indruk, want de heer A. M. Smit was een zeer bekende en algemeen geachte persoon lijkheid, een man met een zeer sterk ont wikkeld medegevoel voor de nooden van an deren. Zoo had hij zich in de laatste jaren het lot aangetrokken van de jonge werk loozen, die doelloos langs de straten liepen. Hf organiseerde met de daarvoor ingestelde commissie onder meer een timmercursus. waarvan hij de leider was. Toen deze cursus ten einde liep. rees bij hem het plan, om met de jongelui een fietstocht te organiseeren waarbij eenige mooie streken van ons land zouden worden bezocht. Onderweg zou in tenten worden gekampeerd, terwijl op den tocht leerzame excursies zouden worden ge maakt naar verscheidene groote bedrijven. Aan de voorbereiding van dezen tocht heeft, de heer Smit een enorm werk gehad. Er moest voor alles gezorgd worden engeld was er niet. Het gelukte hem tenslotte, dank zij veler medewerking de zaak voor elkaar te krijgen. Vrijdagmorgen j.l. vertrokken een 25-tal jeugdige werkloozen per fiets voor een prettige kampeertocht. die tot 25 dezer zoo'n mooie afwisseling in hun saai bestaan had kunnen vormen. Alles verliep naar wensch en de jongelui genoten volop van de schoone natuur. Weinig konden zij vermoeden, dat op zoo'n tragische wijze aan dit uitstapje een ontijdig einde zou komen. De jongelui zouden heden Donderdag weer in Beverwijk terugkeer en. om hun leider op zijn laatsten tocht naar het stille „Duinrust" te kunnen vergezellen. De heer A. M. Smit was vanaf 1913 in onze gemeente als bouwkundige gevestigd, na 1 voor dien tijd reeds als opzichter bij den bouw van de Doopsgezinde kerk op de Meer, werkzaam te zijn geweest. Hij was de ont werper van een aantal groote gebouwen als het Roode Kruis Ziekenhuis met het daarbij later gebouwde zusterhuis, de fabriek Hoe- matimex, benevens van de groote winkel panden van de firma Stoutenbeek, waar van de onlangs voltooide Woninginrichting zijn laatste groote werk, van de N.V. v.h. A. Blom Hz., R. van Lunzen e.a. In de Von dellaan staan vele villa's die onder architec tuur van den heer Smit gebouwd zijn. Vele jaren was de heer A. M. Smti, brand meester bij de brandweer, een taak, welke hij steeds met groote animo verrichtte. Hij was een zeer hulpvaardig man, dl< altijd bereid was voor wat dan ook zijn mede werking te verleenen. In de uitoefening van zijn ambt als brandmeester ontmoetten wij hem voor het laatst op den Tweeden Pink sterdag bij een geval van blikseminslag in den polder. Hij toonde ons de ravage die door het hemelvuur in de woning was aangericht en wees ons op de wonderbaarlijke wijze, waarop de bewoner aan den dood was ont komen. Ruim een week later viel hij zelf als slachtoffer van een ongeluk, terwijl hij poogde anderen, met wier lot hij begaan was, eenige prettige dagen te bezorgen. De nagedachtenis aan dezen sympathieken Beverwijker, die nog slechts 46 jaar oud was, zal dan ook nog heel lang in de herinnering blijven voortleven. WAT HET KENNEMER THEATER DRAAIT. Het nieuwe programma van het Kennemer Theater bevat deze week twee groote fims. De eerste is de mooie, frissche speelfilm ,,De Spe ler" met Richard Dïx, Dorothy Wilson en Bruce Cabot in de hoofdrollen. Verder spelen Franziska Gaal, Paul Hörbi- ger en. Wolf AlbachBetty de amusante ro mance uit den tijd van keizer Franz Jozef „Voorjaarsparade", een Hongaarsche schla ger, uitgebracht door Filma. NIEUW CLUBGEBOUW. De groep Beverwijk van de Federatie van Arbeiders Esperantisten heeft het voormalige bloemenhuisje van den heer J. Boogaard aan de Baanstraat verhuurd om dit in te richten voor het houden van club-bijeenkomsten. De twee etalages, die zich in dit lokaaltje bevinden zullen gebruikt worden voor propa gandadoeleinden Tevens zal een groot recla mebord met de esperanto-ster boven op het gebouw geplaatst worden. De aan het gebouwtje te verrichten werk zaamheden zullen door de leden zelf worden ter hand genomen. SCHOOLREISJES. Op Vrijdag 19 Juli zal door de openbare lagere school I een uitstapje gemaakt worden naar Den Haag. Tevens zullen op dien dag de leerlingen van school Hl een bezoek brengen aan Alkmaar en Bergen. OPENBARE VERKOOPING. Ten overstaan van notaris G. D. Boerlage werd Donderdagmiddag in het Veilingsgebouw „Centrum" in het openbaar verkocht: 1. Een dubbel woonhuis met schuurtje en erven aan den Arendsweg nos. 27 en 29 te Wijk aan Duin, samen groot 4 A. 59 c.A. In combinatie staande op 3510 werden deze perceelen bij afslag gekocht door Gebr. Jan sen. 2. Een dubbel woonhuis aan den Hoogdor- perweg nos. 32 A en B, samen groot 3 A 52 c.A. De combinatie dezer perceelen staande op 4000 werd bij afslag niet gemijnd. VEREENIGDE VEILINGEN Kennemerland en Vrije Veiling. Spinazie per kist 35100 ct. Sla per kist 20—55 ct. Postelein per kist 4050 ct. Andijvie per kist 4045 ct. Wortelen per bos 610 et. Rabarber per bos 13 ct. Raapstelen per bos 1iy2 ct. Radijs per bos 2—3 ct. Peterselie per bos 23 ct. Selderie per bos 37 ct. Uien per bos 11 yó ct. Bloemkool le, per stuk 10—14 ct. Idem 2e per stuk 57 ct. Tomaten per K.G. 1214 ct. Doppers per K.G. 1420 ct. Peulen per K.G. 2025 ct. Dikken Boonen per K.G. 5052 ct. Asperges, le wit, per bos 2633 ct. Idem 2e wit, per bos 13—16 ct. Idem. le blauw per bos 1724 ct. Komkommers per stuk 25 ct. Aardbeien, per doosje 1224 ct. Aardbeien per slof 75115 ct. Perziken per stuk 310 ct. ALGEMEEN BURGER ZIEKENFONDS. Woensdagavond hield het Algemeen Burger Ziekenfonds in het Kennemer Hotel een leden vergadering ter' behandeling van het huis houdelijk reglement, dat door een vorig jaar daartoe benoemde commissie grondig was herzien. Hoewel de opkomst der leden weder om zeer bescheiden was werd het ontwerp toch behandeld, omdat dit reeds in een vorige vergadering wegens te geringe belangstelling moest worden uitgesteld. Namens de commissie heeft de heer Ph. M. Pattes de voorgestelde wijzigingen en aanvul lingen toegelicht. Op eenige artikelen werden amendementen ingediend, die voor het meerendeel ook werden aangenomen. Ten slotte werd het geheele gewijzigde concept door de ledenvergadering bekrachtigd. Het överzicKt van de groentenveiling. Wanneer wij den gang van zaken in den handel over de afgeloopen week vergelijken bij dien van ons vorig overzicht dan kan de toon voor dezen keer weer iets opgewekter zijn. Voor de meeste producten was geregeld een willige stemming, waardoor de prijzen zich weer in meerdere of mindere mate kon den herstellen. Wat de aanvoeren betreft, deze waren over het algemeen genomen wei iets ruimer, doch van sommige producten was die wegens het koele weer nog eenigszins be perkt. De aanvoer van bloemkool ging er niet op vooruit, de kassen zijn thans geruimd en uit de natuur loopt het nog niet zoo vlug. De prijzen voor eerste soort bleven vrijwel stand vastig: van 1014 en voor tweede soort on geveer van 5—7 ct. per stuk. Asperge, welk product zeer gevoelig is voor nat en koud weer werd ook minder aangebo den. Voor eerste soort varieerden de prijzen meestal van 2835, dik blauw van 16—24 ct. per bos, in mindere kwaliteit voor verschillen de besommingen. Spinazie, waarvoor vorige week bijna geen kooplust bestond, bleek de laatste dagen weer een zeer gezocht artikel. Vooral goede kwaliteit ging willig van de hand. De noteeringen liepen uiteen naar soort van f 0.40f 1 per kist. Postelein dat vorige week laag genoteerd stond, bracht het er nu beter af, daar de prij zen zich weer zoodanig herstelden, dat pl.m. van 4050 ct. per kist werd besteed. Sla is het product waarvan de markt wel het ruimst is voorzien en waarvan het aanbod vermoedelijk eerder toe dan af zal nemen. Goede kwaliteit was geregeld behoorlijk te verhandelen, doch de mindere soorten komen nog al eens in verdrukking. De noteeringen liepen dan ook uiteen van 1560 ct. per kist. Ook bospeen was deze week in aanvoer van beduidenden omvang en behoort thans ook wel tot de massaproducten. Toch was de voorraad geregeld goed te plaatsen en bewogen zich de prijzen naar soort van 610 ct. per bos. Doppers en peulen beginnen zich geleidelijk meer te vertoonen en al zijn tot nog toe de partijen nog niet zoo groot, het aantal inbren gers wordt de laatste dagen steeds grooter-. Peulen konden geregeld prijzen van 2025 ct. per K.G. handhaven. Doppers zakten echter iets meer naar beneden en stonden midden dezer week van 1420 ct. Rabarber blijft met de prijzen stationnair en noteert geregeld van 13 ct. per bos, de hoogste prijs blijft altijd echter nog een uit zondering. Raapstelen en radijs komen nog steeds aan de veiling, doch hebben weinig waarde, daar voor deze producten weinig ani mo bestaat. Aardbeien gingen naar kwaliteit en grootte der doozen zoo ongeveer voor 1228 ct. en groote sloffen wisselden van f 0.75—f 1.10. Over het algemeen zag het product er de laat ste dagen niet mooi uit, daar tengevolge van het overvloedige water vele partijen erg zan derig waren. VACCINATIE. A.s. Woensdag, 26 Juni des namiddags ten 2 uur zal ten huize van Dr. Ypma, Kerklaan, alhier, gelegenheid gegeven worden tot koste- looze inenting en herinenting. Brandstichting te Amstelveen weer berecht. Thans twee verdachten. Knecht tegenover zijn baas. Op 17 December 1933 heeft de Hooge Raad het revisie-verzoek behandeld van den melk knecht K.' te Nieuw Vennep, dien het Gerechts hof te Amsterdam in hooger beroep veroor deeld had tot 11/2 jaar gevangenisstraf we gens brandstichting in de woning van den melkhandelaar C. G. te Amstelveen. Een door het parket van den Hoogen Raad ingesteld onderzoek leidde tot de gevangenneming van den melkhandelaar G. en den caféhouder C., te Haarlemmermeer, als verdacht onderschei denlijk van uitlokking tot brandstichting en brandstichting. Op vordering van den advocaat-generaal tot gegrond verklaring van de aanvrage tot schorsing van de den melkknecht K. opgelegde straf wegens het inderdaad door de nieuw aan het licht gekomen feiten gerezen zijn van twijfel, heeft de Hooge Raad toen de onmid dellijke invrijheidstelling van den veroordeelde en verwijzing van de zaak" naar het Gerechts hof te Den Haag gelast. Een geheel nieuwe instructie is daarna ge opend tegen den melkslijter G., bij wien de brand geweest is en tegen den caféhouder C. te Haarlemmermeer, waarvan het resultaat was, dat de zaak tegen beiden ter openbare terechtzitting verwezen is. Woensdag heeft de Vierde Kamer der Amsterdamsche rechtbank eerst de zaak tegen den caféhouder C. in be handeling genomen. Dezen verdachte is ten laste gelegd, dat hij op 17 December 1933 in perceel Oude Kerker laan 39 een ontploffing heeft teweeggebracht en brand heeft gesticht door een ketel met benzine of met een mengsel van benzine en petroleum te plaatsen en te laten staan op een brandende kachel in de gemeubelde be neden-achterkamer van dat huis. Door dien brand en die ontploffing was zoo stelde de dagvaarding verder gemeen gevaar voor goederen, o.a. voor het buurhuis en de daarin aanwezige goederen, te duchten. De bewoner van het huis, C. G., was dien dag niet thuis. De marechaussee heeft den geheelen dag een post bij het huis laten staan, 's Avonds kwam G. met den trein thuis; on middellijk zei hij, dat er een kistje met onge veer f 300 in huis was, dat niet meer werd ge vonden Den volgenden dag kwam de knecht K. thuis, die ruim f 64 op zak had en die on middellijk is gearresteerd. Na de behandeling van het revisie-request van K. heeft deze getuige opnieuw een onder zoek ingesteld in opdracht van den procureur- generaal. Hij heeft toen den bewoner van het huis C. gehoord, die hem heeft bekend, dat hij had „samengewerkt" met dezen caféhouder. Mr. Kokosky: Ik was eigenlijk van plan te vragen de zaak terug te wijzen naar den rechter-commissaris; het gaat niet aan die brand bij C., waaromtrent nooit eenig vermoe den van brandstichting heeft bestaan, nu plotseling hierbij te behandelen! President; Dat gebeurt ook niet. Wacht U nu maar tot die getuigen hun verklaring af leggen! Mr. Kokosky handhaaft zijn vraag aan den wachtmeester hoe hij komt aan de getuigen A. en G. Knook. De melkhandelaar G. vertelde, dat hij in September 1933 toen hij in financieele moei lijkheden zat. met zijn knecht K. had afge sproken, dat het huis, waarvan G. eigenaar was, moest opbranden. Het was aldus G. een plannetje van mijn knecht, die er wel „een mannetje voor zou opzoeken". Eerst had K. een mannetje gevonden, die het zou doen voor f 300 en toen had getuige ervan afgezien. Later kwam K. met een man netje uit Leimuiden. die het zou opknappen voor f 150. Eerst wist getuige niet, wie het feit zou plegen; later begreep hij, dat C. het zou doen. Hij had de belooning ad f 150 in het huis achtergelaten, toen hij met zijn familie weg ging om het huis in brand te laten steken Eerst zou het feit worden gepleegd op 10 December; getuige had f 150 in bankpapier achtergelaten en twee gevulde benzineblikken. Toen hij thuiskwam stond het huis nog over eind, van het geld was f 2.50 weggenomen. Een week later heeft getuige dezelfde voorberei dingen getroffen en toen vond de brand in derdaad plaats. President: Voor wien waren die f 150? Getuige: Voor mijn knecht K. en den brand stichter samen. President: U wist dus van het begin af, dat' K. het niet alleen zou doen? Getuige: Ja. President: K. zegt, dat hij van die f 150 niets heeft gekregen. Getuige: Dat lijkt mij niet aannemelijk. Desgevraagd houdt verdachte vol, dat de verklaringen van dezen getuige op fantasie berusten en dat hij ook in September niet op het erf is geweest. Dan wordt gehoord de melkknecht K., wiens beschuldigingen aanleiding hebben gegeven tot de revisie van zijn zaak door den Hoogen Raad. Getuige verklaart dat zijn baas'met hem over het plan tot brandstichting gesproken had. Hij heeft zijn baas toen toegezegd „voor een mannetje te zullen zorgen", die het werk zou opknappen. Getuige heeft zich tot verdachte C. gewend; deze zeide dat hij weer zou zorgen voor een ander mannetje, wie dat was, deed er niet toe! Later is getuige gekomen, dat zekere J., den brand zou stichten. Deze had echter op den daarvoor bestemden dag „familie over" en toen had verdachte C. gezegd: „Dan zal ik het zelf wel doen!" Getuige is bij de brandstichting zelf die nog een week was uitgesteld omdat hij bij het perceel gezien was en niet verdacht wilde worden niet aanwezig geweest. Wel was hij in het huis van den melkhandelaal', toen C. de voorbereidingen trof, bestaande uit het uit strooien van benzine over de piano en divan, alsmede over den radiokast en den vloer. C. had ook nog getracht, een bus benzine op de bran dende kachel te plaatsen, doch de bus was te groot. Getuige is toen naar boven gegaan, IÏÖTfTJERD'ATi 20 JUXI 1935 Door onze lens gesnapt Het auto-ongeluk te Vaassen. Mevr. J. M. Langendïjk-Rosse. Vandaag publiceeren wij in onze populaire rubriek een foto van een plaatsgenoote, die niet alleen in onze plaatselijke gemeenschap algemeene bekendheid geniet, maar ook daar buiten. Mevr. LangendijkBosse is namelijk de eerste vrouwelijke makelaar in Nederland. Haar echtgenoot, de heer P. P. Langendijk had als makelaar in Beverwijk een belangrijken staat van dienst. Toen hij in 1919 overleed nam mevr. Langendijk het beheer van de zaken op haar eigen energieke wijze over. Ook ten aan zien van de makelaardij wenschte zij zelf standig op te treden. In 1920 werd zij als makelaar voor de Haar- lemsche Rechtbank beëedigd. Daarmede had Beverwijk tevens de primeur van de vrouwe lijke makelaar. In deze functie heeft mevr. Langendijk zeer veel werk verricht. Haar boelhuizen, die omstreeks dien tijd nog veel werden gehouden, genoten zoowel om hun omvang als om hun bijzondere aanbiedingen een zekere vermaardheid. Mevr. Langendijk beheert ook een der oudste agentschappen van de Brandverzekering Maatschappij „Holland". Deze portefeuille zal volgend jaar 40 jaren hier gevestigd zijn. Het was zeker wel een eigenaardige speling van het lot, dat de agentesse van een brandver zekering door aankoop eigenaresse werd van de voormalige timmerfabriek in de Leliestraat die herhaalde malen door brand geteisterd werd. Na dien aankoop daalde het aantal branden, waardoor Beverwijk bij de verzeke ringsmaatschappijen in een kwaad gerucht stond, zeer aanzienlijk, Mevr. Langendijk heeft eenige winters haar gebouw ter beschikking gesteld van de commissie voor ontwikkeling en ontspanning van jeugdige werkloozen voor het houden van vakcursussen. waar de melkhandelaar het geld voor de „be looning" f 150, had klaar gelegd. Getuige heeft de bankbiljetten aan C. gegeven en heeft toen het huis verlaten, waar hij den wacht meester van den marechaussee zag staan, die hem vroeg waar zijn baas was, voor wien hij een dagvaarding had. Getuige antwoordde hem dat de baas met zijn familie naar Aalsmeer was. Eenige oogenblikken daarna ontmoette hij verdachte C., die tegen hem zei: „De zaak is voor elkaar, het brandt al!" „Dat 's ook wat moois!, had getuige geant woord, nou word ik natuurlijk verdacht!" De Officier van Justitie eischt anderhalf jaar gevangenisstraf. Mr. Kokosky concludeert tot vrijspraak van zijn cliënt. De melkhandelaar G. staat terecht. Hierna nam G. in de verdachtenbank plaats. Hem was ten laste gelegd uitlokking tot brand stichting door geldelijke beloften en door verschaffing van gelegenheid en middelen, en subsidiair medeplichtigheid aan brandstich ting. Evenals 's morgens, toen hij als getuige werd gehoord, kon verdachte nauwelijks spreken. De melkknecht K., doet gelijkluidende ver klaringen, als door hem in de ochtendzitting afgelegd. Hij blijft er bij, dat het plan tot de brandstichting van verdachte is uitgegaan. President mr. Thöne: Verdachte zegt juist het omgekeerde! Getuige: Nou ja, hij wil zich niet te veel be zwaren De Officier van Justitie eischt een jaar en zes maanden gevangenisstraf. De verdediger dringt op uiterste clementie SCHEEPVAART BERICHT EN HOLLAND—AMERIKALIJN Lochkatrine 16 van Rotterdam te Vancouver. Nebraska, Rott. n. Vancr. 17 v. Bermuda. Boschdijk, N.-York n. Rott. p. 19 (v.m.) Lizard. Binnendijk, N.-Orleans n. Rott. p. 18 (n.m.) Lizard. Rotterdam 19 (v.m.) v. Rotterdam n. N.-York. HALCYONLIJN. Btad Arnhem Vlaard. naar Bagnoli 17 (5.18 n.m.) 40 mijl ZZW van Niton. Stad Zaandam, Fethiye n. Root. p. 18 Gibr. Vredenburg 19 v. Vlaardingen n. Narvik. Stad Haarlem, Bizerta n. Velsen p. 18 Ouess. Stad Zaltbommel 19 v. van Port Natal. HOLLAND—AFRIKALIJN Boschfontein (uitr.) 19 van Port Natal. Jagersfontein 18 v. Antwerpen te Hamburg. Randfontein 19 van Amsterdam naar Beira. Bloemfontein (thuisr.) 20 te Genua verw. Randfontein (uitr.) 19 te Antwerpen. HOLLAND—WEST-AFRIKALIJN. Reggestroom 19 v. Amsterdam te Hamburg. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk 19 van Rotterdam naar Brisbane. Aagtekerk (thuisr.) p. 19 Perim, HOLLAND—OOST-AZIëLIJN. Grootekerk (thuisr.) 19 van Penang. JAVA—NEW YORKLIJN. Adrastus, Java n. N.-York p. 18 Perim. JAVA—CHINA—JAP ANLIJN. Tjibadak 18 v. Shanghai te Macassar. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Orion 19 v. Rotterdam te Amsterdam. Ariadne 19 v. Danzig n. Kopenhagen. Calypso, Lissabon n. Amst. p. 19 Finisterre. Ceres 18 v. Cephalonia n. Patras. Orestes 18 v. Malta n. Piraeus. Saturnus, 18 v. Izmir te Stamboul. Telamon 18 v. Malta n. Alexandrië. Ulysses 18 v. Kymassi te Izmir. Baarn, Chili n. Amst. 17 te Balboa. Hebe 19 van Amsterdam te Pasajes. Amazone 18 v. Kopenhagen te Danzig. Pluto 19 van Amsterdam naar Kopenhagen. Oberon 19 van Amsterdam naar Rotterdam. Venus 19 Juni van Amsterdam n. Hamburg. Perseus 19 v. Barcelona te Tarragona. Vesta 19 v. Venetië te Triest. Vulcanus 19 van Oran te Genua. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland 19 van Amsterdam n. Buenos-Ayres. Zaanland (uitr.) 15 van Santos. SILVER JAVA PACIFIC LIJN. Tawali, New-Orleans naar Beira 19 te Kaaps-4" ROTTERDAMSOHE LLOYD. Sibajak (uitr.) 18 van Gibraltar. Kota Radja 19 van Batavia 'te Rotterdam. Modjokerto (thuisr.) 19 van Port Said. Kedoe, Rotterdam naar N.-Orleans 18 (12.19 n.m.) 30 mijl O-, van Niton. Indrapoera, Batavia -naar Rotterdam 19 v. Colombo. Kota Nopan, 19 van Rotterdam te Batavia. Slamat 19 van Batavia naar Rotterdam. Kedoe, Rotterdm naar New-Orleans, pas. 19 (11 v.m.) Ouessant, ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. Aldabi (thuisr.) pass. 19 Teneriffe. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. J. P. Coen, Amsterdam naar Batavia 19 van Suez. Tajandoen 19 van Amsterdam naar Batavia Salabangka, 19 van Amsterdam naar Ba tavia. Tajandoen, 19 van Amsterdam te Antwer pen. Poelau Tello (thuisr.) 19 van Londen. Saleier (thuisr.) 19 te Liverpool. Poelau Bras (uitr.) pass. 18 Perim. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Rhesus, Batavia naar Amsterdam 18 (2.35 n.m.) 200 mijl ZZW van Land's End. City of Bagdad, Japan naar Rotterdam 18 te Kolambugan. City of Oran, Rotterdam naar Dairen 17 van Hongkong. Phrontis, Amsterdam naar Macassar 19 van Sabang. Menelaus, Japan naar Rotterdam 19 van Singapore. City of Bristol, Japan naar Rotterdam 20 te Havre verwacht. City of Birmingham, Otaru naar Rotter dam 19 van Leith. City of Wellington, Dairen naar Rotterdam 19 van Penang. Rhesus, Batavia naar Amsterdam pass. 19 Wight Houtaanvoer. Alhier is aangekomen het Deensche stoom schip „Martin Goldschmidt" van Memel met een lading hout voor de papierfabriek te Velsen. Gevaarlijke mijn. Dezer dagen kwam radiografisch bericht, te Esbjerg binnen, dat een Nederlandsche logger op ongeveer 45 mijl afstand een groote drij vende mijn had gezien. Direct is een torpedo boot uitgezonden om de mijn op te sporen doch wegens het invallen van de duisternis moest men het zoeken opgeven. Den volgenden dag is de torpedoboot opnieuw uitgevaren ter wijl twee watervliegtuigen vanuit de lucht medehielpen de mijn terug te vinden, opdat deze onschadelijk gemaakt kon worden. Op het oogenblik is het vinden daarvan nog nie4 gemeld. De trawlervloot van Altona. Met het indienst stellen van den nieuwen stoomtrawler Julius Fock zal de in Altona thuisbehoorende trawlervloot 37 schepen tel len, van welke drie toebehooren aan schip pers, die de schepen zelf bevaren. AANGEKOMEN. 18 Juni: Martin Goldschmidt s.s. Memel 19 Jüni: Ostmark m.s. Bremen Munkfors s.s. Skoghall Oosterschelde m.s. Misley Joma m.s. Hamburg Highland s.s. New Castle Betty H. s.s. Torn«a Orion s.s. Alexan-^ië Scopas m.s. Curacao VERTROKKEN. 18 Juni: Wirma s.s. Leningrad Despina A. Pappa s.s. Gdynia Pascholl m.s. Penrhyn Bowling s.s. Leith Merel s.s. Londen Cushenden s.s. Sheerness 19 Juni: Randfontein s.s. Zuid Afrika Harraton s.s. New Castle Tajandoen m.s. Batavia.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6