UIT HET BUITENLAND THIJS IJS EN DE VERLOREN SLEUTEL Hugo Helm op zoek naar operettes. Radio-Procramma T d«r beroemd*' Frieiche melv, op tpeoiale w'ijze bereid Oat i hel geheim der. kwaliteit van FRIESCHE VLAG geconcentreerde ko%ffem-elk - MAANDAG 24 TUNT 1935 ic Anthony Eden weer op reis. De Britsehe Volkenbonds minister thans te Rome. Bemiddeling in het conflict met Abessynië? De jongste diplomatieke besprekingen te Londen en Parijs. Italië. Zal Eden in het Afrikaansche geschil bemiddelen? De „Sunday Dispatch" weet te melden, dat Eden te Rome (waar hij Zondag is aange komen) voorstellen zal doen om het geschil tusschen Italië en Abessynië bij te leggen. Engeland zou Abessynië' handelsfaciliteiten aanbieden in Britsch Somaliland in ruil waar voor Abessynië tegemoet zou komen aan de economische verlangens van Italië. Engeland. De diplomatieke besprekingen te Londen en Parijs. De Duitsch-Engelsche vlootbesprekingen zijn Zaterdagavond definitief geëindigd. Op alle punten is tusschen de marine-deskun digen overeenstemming bereikt. Later zullen technische kwesties als door Duitschland te bouwen oorlogsschepen van elke categorie, de afmetingen dezer schepen en de bewa pening, worden geregeld. Volgens de opvatting van Engelsche krin gen, zal het Londensche kabinet eerst in den volgden ministerraad besluiten nemen met betrekking tot de in den loop van de En- gelsch-Fransc.he besprekingen te Parijs op geworpen problemen. Men verwacht der halve, dat de Fransch-Engelsche gedachten wisseling pas na den terugkeer van Eden uit Rome van beslissende beteekenis zal kunnen zijn. In welingelichte kringen hoor de men ook gisteren, weer, dat Laval heeft vastgehouden aan de onscheidbaarheid van de Fransch-Engelsché verklaring van 3 Fe bruari en de resolutie van Stresa van 14 April vermelde problemen. Daar. behalve de verklaring van Laval na beëindiging van de besprekingen met Eden, tot dusverre geen communique gepubliceerd is, is de openbare meening nog niet in staat, een standpunt te bepalen ten opzichte van den inhoud der gedachtenwisselihgen. Duitsdhlaod. Prof. Karl Barth met pensioen. Het D. N. B. meldt, dat de Duitsche minis ter van onderwijs Rust aan den bekenden theoloog prof. dr. Karl Barth op grond van par. 6 van de ambtenarenwet het emeritaat heeft verleend. Men herinnert zich, dat prof. Barth des tijds geschorst is, toen hij bij het afleggen van den eed van trouw aan Adolf Hitler eenig voorbehoud wenschte te maken. Later werd hij in zijn functie hersteld. China. w. KI";n Barteljorisstr. 14 Haarlem (Adv. Ingez. Med.) Zm ïdlAm ernlka Vredesconferentie wordt in den Chaco gehouden. Binnenkort wordt de bijeenroeping ver wacht van een algemeene vredesconferentie ter definitieve oplossing van het Chaco-con- flict tusschen Paraguay en Bolivia. Op 12 Juni werd het vredesprotocol tusschen beide landen geteekend,.dat thans reeds door beide landen is geratificeerd. Griekenland. Kondylis voor herstel der monarchie. Generaal Kondylis, de Grieksche minister van Oorlog, heeft vertegenwoordigers der pers medegedeeld, dat hij persoonlijk de hoop koestert, dat het. vp.lk zich bij het aanstaande plebisciet ten gunste van het herstel der monarchie zal uitspreken. „De republiek is er niet in geslaagd", al dus de minister, „het land een normaal politiek leven te bezorgen. Wanneer de mo narchie daartoe wèl in staat zal zijn, zal zij Griekenland redden". Kondylis legde er nog speciaal den na druk op, dat zijn verklaring niet tevoren aan den premier Tsaldaris is vorgelegd, zoodat men met een strikt persoonlijke uiting te doen had. In politieke kringen heeft de ver klaring verrassing gewekt, aangezien Kon dylis tot dusver als republikein bekend stond Amerika. Senator Long bereid Roosevelt te steunen. Senator Huey Long, die tot.nu toe een der gevaarlij loste tegenstanders van Roosevelt was heeft volgens Reuter, den president thans schriftelijk zijn vollen steun toegezegd, mits hij spoed maakt met zijn program om de rijk dommen meer gelijk te verdeelen, zooals in de 'nieuwe belastingwetten wordt voorgesteld. De senator heeft dien brief in den Senaat voor gelezen. Hitte eischt zeven dooden in Engeland. De hittegolf blijft in Engeland onverminderd voortduren. De Britsehe bladen melden, dat reeds zeven personen in een dag ten gevolge van de warmte zijn overleden. Reuter meldt uit Madrid 23 Juni: Het was hier Zaterdag 36 graden Celsius (97 graden Fahrenheit) in de schaduw. Te Sevilla wees de thermometer zelfs 39 graden Celsius (102 graden Fahrenheit). Eenigé personen zijn door de warmte bevangen en overleden, Jack T. Grein overleden. Situatie in Tsjakar wordt ingewikkelder. Door de onbuigzame houding van beide partijen zijn de Cliineesch-Japansche on derhandelingen over Tsjahar, vertraagd. Generaal Tsjin Tsjoen, de nieuwe gouver neur van Tsjar, zou zijn ontslag hebben in gediend wegens de zware verantwoordelijk heid, die hij loopt om zou het verlangen te kennen hebben gegeven om generaal Soen Tsjech Yoean, die zich teruggetrokken Jieeft, te volgen. Op deze wijze zou er geen Chineesche on derhandelaar voor de Japaners zijn en de toestand wordt er hiermede niet beter op. Wat het Nederlandsche publiek geboden zal worden. Journalist en zakenman. LONDEN, 23 Juni. De beroemde tooneel- criticus, deheer J. T. Grein, is heden in zijn woning te Londen -aan de gevolgen van een beroerte plotseling overleden. Hij was 72 jaar oud. Grein was geboren te Amsterdam, in 1862 en werd in 1895 tot Engelschman genaturaliseerd. Hij genoot zijn opleiding in Nederland, Duitschland en België. Van zijn 16e jaar af heeft hij de journalistiek weten te paren aan het zakenleven. Hij heeft het „People's Theatre" opgericht en was oprichter en .directeur van het „Cosmo politan Theatre; schreef.yversch. boeken over Londen èn over 'het tóöneél, ook in het Ne.der- landsch; was Consul-Generaal van Liberia en handels-attaché; was medewerker aan. ver scheidene Engelsche bladen als tooneel-cri- itieus. Onze Weensche correspondent schrijft ons dd. Juni 1935: Hugo Helm, de operette-expert houdt zich op het oogenblik te Weenen op (wanneer deze regels in Holland aankomen is hij allang weer weg!) en heeft er met noeste vlijt weer voor gezorgd, dat men in Holland gedurende het eerstvolgende seizoen, dat nota bene al op den twintigsten Juli begint, weer heel wat moois te zien en te hooren zal krijgen. Wanneer Hugo Helm naar deze landen m het hartje van Europa komt hij zwalkt voortdurend heen en weer en zit nu weer eens in Oostenrijk en dan weer te Praag en Boeda pest dan is dat heusch niet een ontspan ning voor hem, een plezierig vacantdetijdje. Integendeel, hij zit voortdurend tot over zijn ooren in de drukte. „Der Herr Direktor aus Holland ist da!" dat gaat als een loopend vuurtje door de rijen van de.'artisten. Tenors, soubrettes, allen 'willen 'hem vóór-zingen,, al len' witten .hun'"stem.laten hóorén én allen ho pen hem zóó goed te bevallen, dat hij hen on middellijk voor Holland engageert, Holland is voor de kunstenaars hier nog steeds een land van belofte, een land waar ze graag heen gaan. In de eerste plaatshet móét er uit, het móét gezegd worden omdat ze er hopen goed te verdienen. De Ne derlandsche- gulden staat nog altijd hoog en een Oostenrijksche schilling is toch altijd nog maar een schilling. En bovendien werken zij liever in Nederland dan in menig ande ren staat. Met weet, dat velen in ons land bui tengewoon populair geworden zijn en er ja renlang zijn blijven hangen! Vaste engage menten voor langen tijd zijn vooral onder de tegenwoordige omstandigheden lang niet te versmaden. Last not least trekt h»et leven in ons land het in oók nog tal van andere op zichten aan. Hugo Helm dan moet, wanneer hij hier is, altijd een heeleboel moois en soms ook wel eens wat minder moois in zijn ooren laten klinken, al zorgen de theateragenten er door gaans wel voor, dat hij alleen maar beter materiaal te hooren krijgt. Soms wordt in de. „Kanzlei"-lokalen van. die agenten gezon gen en soms ook hebben de examens op het toonee! van een schouwburg plaats, zooals dézer dagen in het zaaltje van de Kammer- spiele. Geen wonder, dat Hugo Helm ook wel eens af en toe incognito hier wil zijn. De naam van zijn hotel wordt steeds angstvallig ge heim gehouden, opdat hij daar niet voort durend van alle kanten bestormd wordt. Dit maal heeft onze slimme Helm zijn toevlucht naar Baden gezocht, 'n uur met de electrische tram van Weenen gelegen Slechts weinig lieden in Holland weten, dat Hugo Helm soms nieuwe operettes in ons land brengt, voordat zij in de meeste andere lan den op de planken verschenen zijn. Soms laat hij ze in Holland nog eerder spelen dan te Weenen. Nederland was het tweede land ter wereld, waar door zijn toedoen Abrahams .Viktoria und ihr Husar" én diens „Ball im Savoy" opgevoerd werden. Helm is van Weenen naar Boedapest gereisd om daar met Abraham, die, zooals men weet, een Hongaar is. omtrent diens nieuwe ope rette „Dscheinah" te onderhandelen. Helm heeft Abrahamnog gekend, voordat hij zich geheel aan de componeerderij had overgegeven en toen hij nog als beambte in een bank werkzaam was. Met „Dscheina" zal Helm hoogstwaarschijnlijk het seizoen in Nederland openen. Te. Weenen heeft hij met Emmerich Kalman gesproken, op wiens operette „Die Czardasfürstin" hij het Nederlandsche publiek tracteeren wil, vermoedelijk met Hilde Har- math in de hoofdrol. Kalman komt de eerste voorstelling in ons land persoonlijk bijwonen. Misschien voert hij ook Kalmans nieuwe ope rette „Sing-Song-Girl" op. met Richard Tau- ber als gast. Helm vertelde me. dat Tauber altijd graag naar ons land kwam. en wel van wege verschillende redenen. Een daarvan is, dat hij een vriend van ons klimaat is. dat hem erg goed doet. Vaak wipt hij uit Parijs of waar hij juist is, even naar Holland over, wanneer hij ietwat heesch is. De lucht ge neest hem dan. Bovendien heeft hii een Neder landsche keelarts, op wien hij huizen bouwt! Op het repertoire van Helm en Hirsch staat verder „Alles für mein Madel" van Walter Kollo. Daarin zal Paul Harden, die zijn vijf entwintigjarig tooneeljubileum viert, optre den. Tauber zal vermoedelijk ook in „Das Land des. Lachelns" zingen. Op Helm's lijst staan verder ook uitvoeringen van het Kurt Joos-ballet en dan zal vermoedelijk zijn ope rette-ensemble in het voorjaar een tournée van een week of zes naar Egypte maken. Het ligt in de bedoeling ook Lehars „Giu- ditta", dat in de groote Weensche Staats- opera zulk een reusachtig succes behaald heeft, in ons land op te voeren. Lehar, zoo verzekerde Helm mij, zal dan zelf komen om te dirigeeren en zoodoende de eerste op voeringen allen luister bij te zetten. „Der Herr Direktor aus Holland" keert niet met leege handen van zijn excursie door Middel-Europa naar zijn tweede vaderland te rug. W. M .BEKAAR. Bombardementsvliegtuig brandend neergestort. Twee inzittenden verongelukt. Uit Parijs. Een tweemotorige bombar- dements-vliegtuig, speciaal gebouwd voor nachtvluchten, is in den nacht op Zondag tijdens een oefentocht, brandend in het bosch van Lagny gestort. Van de vier inzittenden werd een kapitein en een luitenant gedood. Een derde officier heeft ernstige brandwonden opgeloopen, ter wijl de radiotelegrafist, die met een val scherm uit het toestel sprong, de eenige is die ongedeerd is gebleven. FRANSCH WATERVLIEGTUIG VESTIGT EEN RECORD. Het Fransche watervliegtuig „Croix du Sud" heeft bij zijn recordvlucht een afstand afgelegd van 4325 K.M. Daarmede is het door Italianen in September 1934 gevestigde lange afstands-record voor watervliegtuigen met meer dan 190 K.M. verbeterd. De afstand is afgelegd in 29 uur en 33 minuten. SLECHT BEGIN VAN OCEAANVLUCHT. FLOYD BENNETT FIELD (NEW YORK) 2^ Juni. Markies George^de. .Monteyerde en zijn broeder Graaf' Alfred Monteverde zijn van geringe hoogte met hun vliegtuig neergestort toen zij trachtten op te stijgen voor een non stop-vlucht New YorkRome. Markies George is ongedeerd, Graaf Alfred kreeg een zenuwschok. BARON HEADLEY OVERLEDEN. Baron Headley, de voorzitter van de Mo- hammedaansche vereeniging in Engeland, die 19 Januari 80 jaar oud was geworden, is op 80-jarigen leeftijd te Londen overleden. Hij was civiel ingenieur en heeft groote werken tot kustverdediging uitgevoerd in Engeland en Ierland. Ook heeft .hij dienst gedaan bij werken in Kashmir, en elders in Brit-sch-In- dië. In 1913 is hij overgegaan tot het Mo- hammedaansche geloof. In 1925 heeft een groep rijke Albaneezen Lord Headley den troon van Albanië aangeboden, doch de En gelsche edelman is niet in dit aanbod getre den. DE LYNCH JUSTITIE WEER AAN HET WERK. Naar uit Wiggins in Mississipi gemeld wordt heeft zich daar een geval van lynchen voor gedaan. Een 25-jarige neger, die zou hebben ge poogd de dochter van eenblanken farmer aan te randen, werd door ongeveer 300 blank? mannen des nachts van zijn bed gelicht naar een woud gesleept, en daar gedurende den nacht voor de politie verborgen. Des morgens hing de volksmenigte den neger aan °pn op. Oostenrijksche tooneefspefers moeten examen doen! Zij die zakken Theaters zijn in den zomer gesloten. (Van onzen Weenschen correspondent.) WEENEN, 18 Juni. Sedert heel korten tijd moet een ieder, die als tooneelspeler of tooneelspeelster in Oos tenrijk werkzaam wil zijn, een examen afleg gen voor een speciaal tot dit doel nieuw in het leven geroepen examencommissie. Thans doet zich. nauwelijks nadat deze commissie haar ambt heeft begonnen uit te oefenen, het absurde en burleske geval voor, dat een jonge actrice, wier spel den directeur van het Weensche Burgtheater zóó goed be vallen heeft, dat hij haar onmiddellijk als lid van het ensemble van - dezen vermaarden schouwburg engageerde, te Weenen voor deze commissie gezakt is. Met andere woorden: zij mag in Oostenrijk voorloopig niet optreden, maar Röbbeling. de directeur van het Burg theater. stoort zich daar geen zier aan en zal haar toch laten spelen. Inge Maria Leddihn, zoo hèet de jongedame, speelde in December in het Stadttheater te Graz in de rol van Anna Plochl in het ty- pisch-Oostenrijksche en historische stuk „Un- ser Erzherzog Johann", dat de romantische liefdesaffaire van den populairen Oöstenrijk- schen aartshertog Johann' en de dochter van een „Postmeister Anna Plochl; behandelt. Röbbeling, die een goeden naam als theater vakman heeft en die een lange reeks van er varingen zoowel in Duitschland als in Oos tenrijk achter den rug heeft en die een goed oog voor talenten heeft, was door het spel van de jonge en bevallige actrice zoo bekoord, dat hij haar voorstelde aan het Burgtheater te Weenen te komen en dat hij haar direct een engagement aanbood. In Januari kreeg de actrice de schriftelijke bevestiging. Toen bekend gemaakt werd. dat alle acteurs en actrices zich in den vervolge eerst aan een examen moesten onderwerpen alvorens ergens in een schouwburg te mogen optreden, wend de zij zich tot den dramaturg van het Burg theater Busehbeck met de vraag, of zij ook voor die commissie een proeve van haar kunst moest laten zien, doch deze .antwoordde, dat dit heelemaal niet noodig was. Bij den „Ring der österreiehischen Bühnenkünstler", de nieuwe vakorganisatie in den standenstaat, zeide men haar echter, dat zij wel het examen moest afleggen. Maar, zoo voegde men eraan toe, het was 'alleen maar. een formaliteit en anders niet, en er zou hoegenaamd geen ge vaar voor haar bestaan, daar zij reeds een contract met het Burgtheater, den grooten staatsschouwburg, had. Toen de jonge actrice voor de examencom missie verscheen, zoo vertelde zij nu, had zij reeds een onaangenaam gevoel. Zij vond de spheer vijandelijk. Zij declameerde gedeelten van de rol van Rosalinde in Shakespeare's „Wie es Euch gefallt". van dé rol van Gret- chen in „Fausjt" en van Lady Diana in „Cyrill reist ins Abendland". Dit waren rollen, die zij zelf al voor het publiek in het Weensche Theater in der Josefstadt gespeeld had. Ver- Volgens moest zij antwoord geven op een paar vragen op letterkundig gebied: zij moest de werken van Schnitzler eii de éenacters van ïjofrpapn von Hofm.an.UthaL^opsommen .en moést zeggen( welke', schrijvers de. "figuurvan «fé.ahn'ë .d'Arciri... hUn;;^chepjypg^n^hewerkt hadden. Toen was het examen atfeloópen, zij moest buiten wachten en een half uur later werd haar haar vonnis meegedeeld: zij was gewogen en te licht bevonden, zij had te on duidelijk gesproken en zij moést over een half jaar maar weer eens terugkomen! Met haar zijn twee andere eandidaten ge zakt: een jongedame, die met góed gevolg het eindexamen van een t'ooneelacademie had af- jelegd, en een acteur, die nota bene al sedert dertig jaren in verschillende schouwburgen is opgetreden. Hij was voor die nieuwe examen commissie verschenen, omdat hij al sedert drie jaren werkloos was en hij nu de aandacht op zichzelf hoopte te kunnen vestigen. Hij zal nu, na deze nederlaag voor de examencommissie, wel nergens meer een engagement kunnen vinden! De directeur van het Burgttheater heeft nu verklaard, dat hij zich in het geheel niet zal bekommeren om het oordeel van de officieele examencommissie. Hij stelt zelf zijn acteurs en actrices aan en hij zal zich door niemand laten voorschrijven wie hij nemen mag en wie niet! Fraulein Leddhin heeft vroeger twee jaa: aan het Reinhardt-seminarie gestudeerd. Dezen zomer zullen, in tegenstelling met andere jaren, alle theaters in Weenen hun deuren gesloten houden. Vroeger werden in den allerwarmsten tijd. van het-jaar wel het Burgtheater en de groote-Staatsopera geslo ten, en ook enkele andere theaters stonden gedurende eenigen tijd leeg; maar er bestond altijd nog gelegenheid voor de Weeners en voor de vreemdelingen, die een deel van hun vacantietijd in de Costenrijksche hoofdstad kwamen doorbrengen. i hier in enkele hui zen opvoeringen van oy vettes en tooneelstuk- ken bij te wonen. Dit jaar zal het de dood in ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Het monster Michias stak al zijn armen door de lus en dacht, dat hij zoo heel gemakkelijk Thijsje zou vangen; maar hij had niet op: Thijs' vernuft gerekend, want de list slaagde opperbest. Zoo snel mogelijk trekt Thijs de lus stijf dicht! Al die'drmen van het monster zaten, daar zij nergens meer een hou-vast vonden, vast. „Zie zoo," denkt Thijs, „die zit daar veilig. Ik durf wedden dat hit mij nu niets meer doet!" FABRIEKmaï (Adv. Ingez. Med.) de pot zijn: alles gaat dicht. Het theaterleven in de theaterstad doet een zomerslaap. Een bedroevend teeken voor Weenen, de metropool met bijna twee millioen inwoners, die er steeds zoo prat op ging op theatergebied een voor aanstaande rol te spelen! W. M. BEKAAR. Souvenirjagers plunderen de Normandie. 800 asclibakken buitgemaakt! Wij lezen in de Tel.: De Franschen zijn terecht trotsch op hun oceaanstoommer de „Normandie". De patriot tische bewondering voor de prestaties der Fransche scheepsbouwers heeft echter op de eerste tochten van het schip vormen aange nomen, die de maatschappij duur te staan komen. De souvenirjagers er zullen ook wel menschen van andere dan de Fransche nationaliteit bij zijn meenden de herin nering aan het heugelijk gebeuren van hun eerste reis met het zeekasteel levendig te moeten houden, door allerlei kleine voor werpen, die niet muur- en spijkervast wa ren. mee te nemen. Talrijke messen, vorken, lepels en borden zijn verdwenen en boven dien hebben niet minder dan 800 aschbak- ken hun weg gevonden naar de koffers der enthousiaste passagiers. 68 dooden bij de explosie te Reinsdorf. Echter nog 34 vermisten. Volgens de jongste opgaven heeft de ramp in Reinsdorf aan 68 geïdentificeerde personen het leven gekost. In het ziekenhuis Paul Ger- hardt te Wittenberg worden nog 83 zwaar gewonden verpleegd, elders nog tien personen, die aan de oogen werden gewond. Lichtgewond werd 628 personen, van wie een aantal nog in behandeling zijn. Intusschen is vastgesteld, dat nog 34 arbei- bers worden vermist, van wie moet worden aangenomen, dat zij eveneens om het leven zijn gekomen. DINSDAG 25 JUNI. HILVERSUM, 301 M. AVRO-UITZENDING. 8.00 Gram.pl. 9.00 Ensemble Lismonde. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram.pl. 10.30 Ensemble Lismonde. 11.00 Causerie Mevr. R. Lotgering— Hillebrand. 11.30 Orgelconcert Fr. Hasselaar mmv. H. Franken (viool). 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 1.15 Gram.pl. 1.30 Omroeporkest olv. A. v. Raalte. 1.55 Piano-recital E. Veen. 2.15 Omroeporkest olv. A. v, Raalte. 3.004.00 Het Aeolian-orkest. 4.15 Gram.pl. 4.30 Radio- kinderkoorzang olv. J. Hamel. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Gram.pl. 5.45 Het Renova-kwin- tet. 6.35 De AVRO-Decibels olv. Eddy Meenk. 7.00 Causerie over de Bossche Paardenten- toonstelling. 7.30 L. Schmidt: Oostenrijksch muziekleven in dezen zomer. 8.00 Vaz Dias. 8.05 J. v. d. Woude (viool) met het Omroeporkest olv. A. v. Raalte. 8.40 Reportage van een be zoek aan Doorwerth. 9.00 Disco-nieuws. 9.30 Tegenlicht-Opnamen. 9.45 Kovacs Lajos en zijn orkest. 10.30 De Chansonnier Jovatti (gr.pl.) 11.00 Vas Dias. 11.1012.00 Uit „Pschorr", Rot terdam: Majo Marco en zijn orkest. HUIZEN, 1875 M. KRO-Uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gram.pl, 11.30 Gosd. half uur. 12.15 Granl.pl. 12.35 Orkestconcert en Gram.pl. 2.00 Vrouwenuur. 3,004.00 Gram.pl. 4.15 Schlagennuziek. 4.45 Gram.pl. 5.00 Zang 5.30 Schlagermuziek en Gram.pl. 6.40 Lezingen. 7.35 Gram.pl. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Orkestconcert en zang. 8.35 Lezing. 9.05 Gram.pl. 9.15 Repor tage. 9.45 Orkestconcert. 10.15 Gram.pl. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Orkestconcert. 11.0012.00 Gram.pl. en orkestconcert. DROITWICH, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20 Orgelspel S. Torch. 11.50 Voor de scholen. 12.10 Gram.pl. 12.35 Eugene Pini's orkest. 1.20 J. Muscant en zijn orkest. 2.25 Voor de scholen. 3.50 Gram.pl. 4.20 Voor werkloozen. 4.40 Orkestconcert olv. Waring mmv. R. Charles (bas). 5.35 BBC- Dansorkest olv. H. Hall. 6.20 Berichten. 6.50 Bach-concert. 7.10 Fransche les. 7.40 Gram.pl. 7.50 Lezing. 8.20 „The Country of the Blind" van H. G. Wells, bew. King-Bull. 9.20 Piano recital H. Bor. 9.50 Berichten. 10.10 en 10.20 Lezing. 10.40 E. Cundell's kamer-orkest. 11.35— 12.20 Lew Stone en zijn Band. RADIO-PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12,35 Orkestconcert olv. Krettly. 5.20 Uit Brussel: Orgelconcert. 9.05 Zang olv. Clerouc. Hierna Dansmuziek. KALUNDBORG 1261 M. 12.202.20 Concert uit Rest. „Wivex". 2.35— 4.35 Omroeporkest olv. Mahler. 8.50 Koorcon- cert. 10.35 Symphonieconcert olv. Mahler. 11-25 12.50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 6.35 Blaasconcert olv Kühn. 12.2Q Sympho- nie-concert uit Leipzig. 2.35 Gram.pl. 4.20 Piano-recital. 5.20 Solisten, koor en orkest olv. Kühn en Gehly. 7.20 Zang. 9.05 Het Frank furter Omroeporkest mmv. solisten. ROME, 421 M. 9.10 Gram.pl. 10.20 Concert door het Pro Arte Nova-kwintet. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 1.302.20 Salon-orkest. 5.20 Gram.pl. 6.50 en 7.35 Salon-orkest. 8.20 Sym phonieconcert olv. J. Schrey. 10.3011-20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Salon-orkest. 1.302.20 Gram.pl. 5.20 Orgelconcert. 6.20, 6.50 en 7.05 Gram.pl. 8.20 Omroeporkest oGason. 10.3011.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M, 8.35 Rijksuitzending: „Gedient, geritten, ge tallen". 9.05 Ilja Livschakoff en zijn orkest. 10.20 Berichten. 10.50 Piano-recital. 11.05 Weerbericht. 11.2012.20 Ilja Livschakoff's dansorkest.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2