P. BOSMAN -STEMT WOENSDAC 26 JUNI a.s. SOCIAAL DEMOCRATEN No. 1 van lijst 8 A. L. van Groningen KIEZERS, De dood ging weer langs den weg. Het koele water lokte. JUuidsfiteitets Personeel gevraagd No. 1 - Lijst 12 STEMT 26 JUNI OP LIJST 11 Bezoekt de Openbare Vergadering het Nederlandsch Begrafenis Genootschap LIJST 12 LIJST 12 DEMOCRATEN VRIJZINNIG LIJST 12 LIJST 12 Rijwielen Auto's Watersport I KIEZERS EN KIEZERESSEN VAN BEVERWIJK "STEUNT DE WELVAARTSPOLITIEK DER" tVelen waren zijn prooi. Op den West Kanaalweg in de gemeente Ter Aar heeft Zaterdagavond omstreeks 10 uur een ernstig motorongeval plaats gehad, waarhij een motorrijder is gedood, terwijl drie andere personen ernstig werden ge wond. Op genoemden weg reden twee motorrij ders uit Alphen aan den Rijn met een vaart, welke volgens ooggetuigen minstens 75 K.M. per uur bedroeg. In de laatste bocht voor Aardam raakte de voorste rijder, de 38-jarige A. van Reyden, zijn macht over het stuur 'kwijt met het gevolg, dat hij in volle vaart tegen een KM.-paaltje langs den weg opreed, hetwelk totaal afknapte. Van Reyden, zoowel als zijn duopassagier D. van Vliet kwamen in de berm van den weg terecht, terwijl het motorrijwiel over den weg werd geslingerd. Het tweede motorrijwiel, bestuurd door den 46-jarigen J. Molendijk met als duo passagier den 32-jarigen H. Zandstra, reed vrij dicht op het eerste. Molendijk zag het ongeval gebeuren, doch kon ten gevolge van de snelheid waarmee hij reed niet meer tij dig stoppen, zoodat hij met het op den grond liggend voertuig in aanraking kwam. Dr. Quartel uit Ter Aar verleende de eer ste hulp. Van R. bleek er het ergst aan toe te zijn. Hij was met het hoofd tegen een te lefoonpaal terecht gekomen, waardoor hij een dubbele schedelbasisfractuur bekomen had. Hij is naar het brugwachtershuisje ver voerd, waar hij Zondagmorgen om 4 uur, zonder bij kennis gekomen te zijn, is over leden. De drie anderen zijn niet in direct levens gevaar. Zij werden eerst in een boerderij bin nengebracht. Van Vliet had inwendige kneu singen opgeloopen, Zandstra werd vrij ern stig aan het hoofd verwond, terwijl Molen dijk schaafwonden bekwam. Zij zijn alle drie naar Rotterdam vervoerd. De motorrijtuigen zijn door de politie in be slag genomen. Het zesjarig zoontje van den heer P. v. <d. Wege, dat spelenderwijs op liet achter spatbord van de vrachtauto van de N.V. „De Hoop" te Terneuzen was gekropen is, toen de wagen zich in beweging zette gevallen, met het gevolg dat hij onder een der achter wielen terecht kwam. De kleine was op slag dood. Op rijdende tram gesprongen. De 13-jarige A. P. Heres te Bolsward wilde op de in beweging zijnde tram springen. Hij sprong mis met het noodlottig gevolg, dat hij werd overreden. Met een gebroken dij been en ernstige hoofdwonden werd de knaap opgenomen en naar de ouderlijke woning vervoerd. Kort na aankomst aldaar is hij aan de bekomen verwondingen overleden. Man viel van zijn fiets. Op de Sloterkade te Amsterdam is een man van 61 jaar van zijn fiets gevallen en daar na aangereden door een auto. In emstigen toestand is de man overgebracht naar het Tesselschadeziekenhuis. Auto kwam op het rijwielpad. Op den Boschdijk te Eindhoven heeft een doodelijk verkeersongeluk plaats gehad. Een auto, welke gedeeltelijk op het rijwielpad reed, kwam in aanraking met een fietser, ze kere A. B. uit Best. De wielrijder viel en kwam voor de auto terecht. De auto reed na de aanrijding dertig meter door en kwam toen pas tot stilstand. B„ die gedeeltelijk was meegesleurd, was op slag dood. De recherche stelt een onderzoek in. En hield velen voor altijd. Droeve dagen in verscheidene gezinnen. Het prachtige zomerweer heeft helaas weer in tal van gezinnen leed gebracht. De heerlijke zonne warmte deed tienduizenden naar bui ten trekken, deed de lokstem van het koele water luider roepenDaar door zijn ook voor vele gezinnen deze heerlijke dagen in rouw verkeerd, want het water heeft zijn slacht offers weer geëischt. Te St. Michielsgestel waren Zaterdagmid dag twee jongetjes van resp. 14 en 13 jaar, de gebroeders J. en L. Wagemans, voogdij-kinde ren, inwonend bij de familie Hoezen, zonder toestemming van de pleegouders in den Dom mel gaan zwemmen. L. Wagemans verdween eensklaps onder water. Zijn broer Jan, die het ongeluk zag gebeuren, trachtte zijn broertje nog in veiligheid te brengen. Dit mocht hem niet gelukken. Integendeel, ook hij werd door den stroom meegevoerd en verdween eveneens in de diepte. Omwonenden waren spoedig ter plaatse, maar er was niets meer van de kinde den te bespeuren. Hun lijken zijn nog niet gevonden. Van een zeilboot te water geraakt. Zondagmiddag is op de Westeinderplas on der Aalsmeer het achtjarige jongetje Andries Maarman uit Amsterdam van de voorplecht van een zeilvaartuig te water geraakt en ver dronken. Zijn grootvader, die hem nasprong, moest de poging om het kind te redden bijna met den dood bekoopen. Hij kon gelukkig nog gered worden. De Rijkspolitie heeft na eenige uren dreggen het lijk van het knaapje opge haald. Niet goed kunnen zwemmen en toch te water. Zondagavond omstreeks 8 uur waren een twintigtal jongens van de Martha-stichting In het Aarkanaal bij Alfen aan den Rijn aan het zwemmen. De 18 jarige C. Zwalve, even eens verpleegde in genoemde inrichting,, stond op den wal belangstellend te kijken. Hoewel hij aÉefc goed kon zwemmen, werd de lust om een frisch bad tc nemen hem te machtig en begaf hij zich te water. Hij slaagde erin het midden van het kanaal te bereiken toen waren zijn krachten uitgeput en hoorden zijn kameraden hem om hulp roepen. Het gelukte een vijftal jongens hem tot vlak bij den oever te sleepen Toen konden ook zij niet meer en de arme jongen verdween in de diepte. De jongens rie pen de hulp in van eenige zandschippers, die den drenkeling na eenigen tijd op den wal wisten te sleepen. De levensgeesten waren toen helaas reeds geweken. Voor de oogcn van vrouw en kinderen verdronken. Zondagmiddag om ongeveer 4 uur, is de 27- jarige metselaar J. Momberg, wonende te Arnhem, bij het baden in dén Rijn, nabij de Hevea fabrieken te Oosterbeek, verdronken. Een schipper, die het ongeval zag, sprong hem na en haalde hem direct op. De levens geesten waren echter toen reeds geweken. Toepassing van kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. Zijn echtgenoote en 4 nog jeugdige kinderen zagen het ongeval ge beuren. Door den stroom meegesleurd. Zaterdagmiddag heeft de 20-jarige mej. A. v. V., die met haar schoonzuster nabij Eind hoven in den Dommel aan het baden was, zich te ver in het water gewaagd. Zij werd door den sterken stroom meegesleurd. Haar schoon zuster trachtte haar nog te redden, doch alle moeite was tevergeefsch. Haar stoffelijk over schot is nog niet gevonden. Pootjebaden had noodlottigen afloop. In de Maas te Venlo is de 18-jarige jongen W. Bergh bij het pootje baden te water ge raakt en verdronken. Reddingspogingen bleken vruchteloos. Het lijk werd na eenige uren dreg gen opgehaald. Vijfjarige verdronken. Zaterdagmiddag vermiste men het vijfjarig zoontje van de familie Waud te Joure. Na lang zoeken vond men het lijkje in een sloot bij de R.K. school aldaar. Kinderen wachtten op hun vader De 39-jarige manufacturier S. v. d. H. te Steenwijk was Zondagmiddag in de Nuts Zwem- en Badinrichting aldaar gaan zwem men, terwijl twee zijner kinderen bij de kleed kamers op hem bleven wachten. Om 5 uur blies de badmeester op zijn fluitje ten teeken dat de sluitingstijd was aangebroken. Niemand had nog bemerkt dat v. d. Horst wegbleef, doch de kinderen stonden nog steeds op hun vader te wachten. In allerijl werd nu naar den vermisten gezocht en al spoedig werd toe het lichaam van v. d. H. boven gebracht. Terstond paste men kunstmatige ademhaling toe, doch dit leverde geen resultaat meer op. heeft de Kerk niet zonder reden traditie cn geschiedenis gesteld. Onder de bijdragen van de Romeinsche we reld tot de uitbeelding van het Evangeliever haal zou spr. de Herculesfiguur noemen. De parallelie strekt zich zelfs tot de moeders der beide heroën uit. Zonder eenigen historischen achtergrond heeft het beeld van den lijdenden ter helle varenden en ten hemel verhoogden Godszoon der evangeliën in de jongste Stoa werkelijkheid gehad. De aardsche, onder haar leed gebukte Moeder, de hemelsche Vader en de uit een aardsche Moeder geboren goddelij ke Zoon, die door lijden den hemel verwerft, blijken een voorchistelijke combinatie te zijn. In de daarop volgende gebruikelijke toe spraken zou spr. zeggen, zich richtende tot de Bestuurderen van de stad, dat hun keuze voor de bezetting van dezen leerstoel van zekere zijde in strijd genoemd is met de gematigd rechtsche traditie der Amsterdamsche school. Om dit te ontzenuwen wijst hij op de groote radicalen: Allard Pierson, A. D. Loman, S. A. Naber, J. C. Matthes en den uiterst links staan den W. Brandt, terwijl ook Hackmann niet gaarne tot de gematigd rechtschen had willen gerekend worden. Volgens prof Brug- mans is het karakter van de Amsterdamsche school van den aanvang af anti-dogmatisch, je kettersch geweest. Prof. Van den Bergh van Eysinga aanvaardt zijn ambt. Geschiedenis der Gods diensten". De traditie der Amsterdamsche School. Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga, benoemd tot buitengewoon hoogleeraar in de algemeene Godsdienstgeschiedenis en de ge schiedenis van den Israëlietischen godsdienst aan de gemeentelijke universiteit te Amster dam, zou hedenmiddag zijn ambt aanvaarden met een inaugureele rede over „de Geschiede nis der Godsdiensten en het oudste Christen dom". Spr. zou beginnen met te zeggen, dat bij de veelomvattendheid van zijn leeropdracht een zekere specialiseering vanzelf spreekt. Zijn godsdiensthistorisch onderzoek is vooral in de richting gegaan van den samenhang tusschen het oudste Christendom en andere godsdien sten. De godsdienstgeschiedenis is nog een jong vak, maar ons land heeft de eer er reeds vroeg een leerstoel voor te hebben gesticht. De oude dogmatische bezwaren tegen zijn be studeering zijn langzamerhand wel uit den tijd: Harnack's wetenschappelijk bezwaar kan men laten gelden, maar mag men niet over schatten. In de meeste handboeken wordt het Christendom bij de behandeling der gods diensten buitengesloten. Ten onrechte, ook volgens spr.'s voorganger. De methode van het onderzoek zij die van alle ware wetenschap: men spreke niet over de zaak, maar late de zaak zelve spreken. De ze methode, de synthese van idealisme en realisme, ziet het wezen van den godsdienst in de openbaring en het daarmede correlate geloof, welke beide momenten God het meest eeren, wanneer de mensch er ook door wordt geëerd. Maatstaf voor de beoordeeling der godsdiensten wordt dan: in hoeverre be vordert een bepaalde Godsopenbaring de men- schelijke vrijheid. Israëls godsdienst, ten onrechte door den wetgever van 1876 afzonderlijk tegenover de andere godsdiensten gesteld, wordt in Am sterdam terecht aan denzelfden docent opge dragen, die de algemeene godsdienstgeschiede nis geeeft. Evenals elke andere godsdienst heeft de Israëlietische het recht op zichzelf en om zichzelf beschouwd te worden, en niet als voorvoegsel alleen van een dogmatisch Christendom. De pogingen van vrijzinnig- Joodsche zijde om den Jezus der liberalen zich toe te eigenen is een parallel-verschijnsel met de toeëigening van het Oude Testament door de wordende Katholieke Kerk. Wij voor ons hebben O. en N. T. beide historisch-kritisch te verstaan en in beide waarachtige regilie te herkennen, die daar gekleed is in de verganke lijke vormen van bepaalde tijden. Dibelius en Bultmann staan aan spr.'s zijde, wanneer hij het Christendom iets beters noemt dan een kennen van Christus-naar-het-vleesch. Den beoefenaar der vergelijkende gods dienstgeschiedenis past groote voorzichtigheid. Dikwijls was men te voorbarig met het aan nemen van vreemde invloeden. Toch zijn wij sedert Albrecht Ritschl heel wat verder geko men in erkenning daarvan. Grinkel, Bousset, Reitzenstein e.a. hebben in dit opzicht belang rijk werk verricht. Aan eenige voorbeelden zou spr. het Synkre- tisme van de eeuwen omtrent het begin onzer jaartelling duidelijk maken: aan het graf schrift van Aberkios, aan verschillende cata combenvoorstellingen, aan Philo. Het Pauli- nisme vertoont duidelijk de sporen der Gnosis. De voorstellingswereld van de Mandaeërs werpt licht over ons N. T„ al kan spr. niet medegaan met het gevoelen dat het Man- daeïsme in Palestina zou zijn ontstaan en iets met de Johannesleerlingen zou hebben uit te staan. Naar aanleiding van Hans Jonas' jongste werk zou spr. komen op het thema van de katholiseering van het oudste Christendom, waartoe de aanvaarding van het O. TL. zoo goe de diensten kon bewijzen. Tegenover het tijde- looze ahistorische karakter van de Gnosis Koningin en Prinses bezoeken Rotterdam. Het is alweer eenige jaren geleden, dat de Koningin een bezoek gebracht heeft aan Rot terdam. Hoe geheel anders dan toen was het Zaterdagmiddag bij de ontvangst van de Ko- nigin. Er is in dien betrekkelijk korten tijd veel veranderd voor de Maasstad, veranderd in zeer ongunstigen zin. Behalve de Rotter dammers, die dit elk jaar opnieuw aan den lijve ondervinden, is die verandering in de situatie van de eerste havenstad ook lang zamerhand doorgedrongen in de Haagsche regeeringsbureaux en schijnt in het algemeen in ons land wat begrepen te worden van de bijzonder moeilijke positie van Rotterdam. Dat laatste is in hoofdzaak bereikt door de devaluatie in België. In de Maasstad zelf hebben de kopstuk ken uit het bedrijfsleven gemeend, dat het niet langer ging te berusten, dat men nu wel gedwongen werd op de groote trom te slaan, ten einde belangstelling elders te wekken voor het lot van Rotterdam. En juist daarom heeft het in Rotterdam zoo'n buitengewoon prettigen indruk gemaakt dat de Koningin van haar hooge belangstel ling getuigenis heeft willen afleggen. Deze daad zal meer dan welke daad ook weerklank vinden in ons land. De Koningin heeft aangekondigd, dat zij een bezoek aan Rotterdam brengt om zich persoonlijk op de hoogte te stellen van de moeilijke omstandigheden waarin de stad en de haven van Rotterdam verkeeren. Voor de Koningin staan die moeilijke omstandigheden dus vast. En daarmede is reeds de koninklijke belangstelling gewonnen. De Rotterdamsche burgerij heeft een ko ninklijk bezoek altijd op hoogen prijs gesteld. Maar het koninklijk bezoek van Zaterdag stond stelling vooraan in de rij der bezoeken, omdat het zoozeer sprak van medeleven met het wel en wee van de Maasstad. Om tien minuten voor half twee arriveerde de auto met de Koningin op den Schieweg aan de grens van de gemeente Rotterdam- Overschie, waar zij door burgemeester Droog- leever Fortuyn werd verwelkomd. Prinses Juliana arriveerde afzonderlijk. Zij kwam per auto met klein gevolg uit 's Gra venland. Overal langs den weg waar de stoet pas seerde, stonden vele duizenden, die de vorste lijke personen toejuichten. De Koningin en de Prinses begaven zich al lereerst naar het stadhuis, waar de heeren W A. Engelbrecht, voorzitter van de Kamer van Koophandel, Mr. K. P. van der Mandele. di recteur der Rotterdamsche Bank Vereeniging en W. H. de Monchy, directeur van de Hol land-Amerika Lijn, in audiëntie werden ont vangen. Met groote belangstelling vroeg de koningin naar den gang van zaken in het reederijbedrijf. De heer de Monchy verstrekte een aantal inlichtingen, waarmede de scheep vaart te kampen heeft. Moeilijkheden, ver scherpt door de valutaconcurrentie en han delsbelemmeringen, tevens releveerende de pogingen, welke in het werk gesteld werden door internationale samenwerking om verbe tering tot stand te brengen. Op een vraag van de koningin omtrent den bouw van een nieuwe Statendam antwoordde de heer de Monchy, dat gehoopt wordt, dat de onderhandelingen tusschen de regeering eenerzijds en de werven en de Holland-Ame- rika Lijn anderzijds, tot een goed resultaat zullen leiden. De koningin stelde grondig, be lang in de ernstige moeilijkheden waarin de verschillende takken van handel en nijverheid zoowel in groote als in kleine bedrijven, zich bevinden. Zij liet zich hieromtrent uitvoerig inlichten. De factoren, die het sterk achter uitgaand vermogen van Rotterdam beheer- schen, om met buitenlandsche havens mee te dingen, vormde een belangrijk punt dei- bespreking. Om vijf minuten voor half drie werd weer in de auto's gestapt. In de Zeevaarschool woonden de Koningin en Prinses de plechtige overdracht bij van een buste van wijlen Prins Hendrik, door het Comité tot Huldiging van de nagedachtenis van den Prins aangeboden aan de gemeente Rotterdam ter plaatsing in de Zeevaartschool. De plechtigheid in de school werd door den directeur van de Zeevaartschool, den heer C. Westerhof met een korte speech geopend. Daarna heeft de voorzitter van het Comité, de heer H. G. J. M. Drabbe een redevoering gehouden. De buste is vervaardigd door mej. I. A. M. van Beeck Calkoen uit Utrecht. Na den heer Drabbe hield de burgemeester een korte toespraak, waarin hij namens het gemeentebestuur de buste van wijlen Prins Hendrik gaarne van het Comité aanvaardde. Het bezoek der Koninklijke gasten aan de Zeevaartschool had ongeveer 20 minuten ge duurd. De vorstelijke personen stegen weer in de auto's, waarna de stoet reed langs den Pieter de Hoochweg, Rochussenstraat. naai den nieuwen, nog niet voor het publiek ge- openden verbindingsweg naast het nieuwe Museum Boymans. Bij het door jongere werk- loozen aangelegde Museumpark werd stilge houden. Een tijd geleden reeds had de Konin gin, toen zij op een harer reizen het Museum park passeerde, hier jonge werkloozen aan het werk gezien en toen den wensch te ken nen gegeven hun werk eens te bezichtigen. Met groote belangstelling bezichtigden de Koningin en de Prinses dit park, dat nu vrij wel gereed is gekomen en vervolgens bega ven zij zich naar het nabij gelegen openlucht theater, een werk, dat nog in aanleg is en dat eveneens een object is van het Centraal Co mité voor Jongere Werkloozen, Heden overleed onze beste .Moeder. Behuwd- en Groot moeder Henderika Retel- Meijboom .in den ouderdom van S'3' .jaar. Uit aller naam: FAM. RETEL Beverwijk, 22 Juni 1935 Koningstraat 1 0 De begrafenis zal plaats hebben Dinsdag 25 Juni a.s. op de Algemeene Be graafplaats ,.Duinrust". Vertrek van het Sterfhuis 2,30 uur. Voorh uish o uding FLINK DAGMEISJE Santpoorterplein15. dagmeisje gevraagd van half negen tot vier uur. Heemsteed- schè dreef 93, Heemstede dagmeisje gevraagd- van s 14 uur. Loon 3.50 p. week. Bra- kenburghstraat 33, Haarlem DAGMEISJE gevraagd. Dreef 24, Heemstede costumière a. huis gevr. Mevr. Zaayer, Voorduinstraat 32 Haarl. Gevraagd MEISJE v. halve dagen niet ouder dan 20 jr. Aan te mel den Pension Schrey, Pinellaan II Santpoort-Stat. Donderdagavond a.s. tusschen 7.308.30 uur; NET DAGMEISJE gevraagd onge veer 16 jaar. V. g. g. v-.- Jansstr, S7 hs. Aanmelden tusschen 5-8 u, NET 3IE1SJE gevr.,' van 9 tot 2 uur, loon 2,50 per week. Adrs! Jan Huygensstraat 6 b. d. Linscho- tenstraat. Voor sociale rechtvaardigheid Kiest Vrijzinnig Democraat Gevr. v. d. en n.. l'L. MEISJE. Aanm. Dinsdag en Woensdagav. van 79 uur Kapsalon „Mia", Gr. Houtstraat 26 rood, boven firma Vogelzang. der Christ.-Democratische Unie - voor Sociale Gerechtigheid. op MAANDAG 24 JUNI, in het Verenigingsgebouw,. Kalverstraat, Dmuiden-Oost. Sprekers: de heer J. J. GEITZ, Den Haag. Onderwerp: „Aanpakken, niet Aanpassen". de heer J. VAN BEELEN. Onderwerp: „Waarom Christen-Democraat"? TOEGANG VRIJ. DEBAT VRIJ. Voor eerste klasse uitvoering tot lagen prijs SANTPOORT - BROEKBERGENLAAN 17 - TELEF. 23135 IJMUIDEN - GROENEWEG 28 - TELEFOON 4509 Gevr. FLINKE DIENSTBODE en nacht, zelfst. k; w. en g. v. Aanmelden 's .avonds 7 uur Cruquiusstr 21. DAGMEISJE gevr.. in klein gezin, 1617 jaar, bekend met werken. 8.30 tot 3 uur. met midd.kost. Aanm. na 7 uur Berkenrodestr. 14 flink dagmeisje gevr. Mevr P. Meiboom, Veenbergplein 4. Gevraagd een NAAISTER voor erstel- en eenvoudig nieuw w. 1 per dag. Br. G 3328 bur. v.d. blad Voor bedrijf PICOOLOTJE GEVR.. 14 jr. Loop jongens gevr. Zich vervoegen Wes- seling's wafelenbakk. Gr. Houtstr. 155, Dinsdagochtend. LEERLING-VERKOOPSTER en aank. verkoopster gevr.. boven IS jaar. De Stad Parijs, Gr. Hout straat 125-127 Voor tijdelijk gevraagd BOEK HOUDER voor avonduren. Oranje N'assaulaan 111 Overveen II.II. KAPPERS. Prima H.kapper gevr„ int. z. slapen. Opgaaf verl. loon. Aanm. heden of WoensA. Marnixstraat 53, tel. L3043. NETTE IJSVENTERS gevraagd, bij Horst, Doelstraat 2S. WIE MAAKT MIJN KELDER DROOG onder garantie? Kamper-» singel 42. Waf heb Je daar Vöófëèn Bnef? Je weet, ik' heb nu al jaren een fiets met een Torpedo. Omdat ik over een nieuw rijwiel denk, stuurde ik aan de Torpedofabriek een tevredenheidsbetuiging en vroeg erbij of de. prijs niet verlaagd kon worden, er werden toch goedkoope naven aangebodenEn nu kreeg ik dit antwoord: „Ook wij zouden, als 't ware 'als imi tatoren van ons zelf, iets kunnen maken, dat alleen maar uiterlijk hetzelfde is. WIJ DOEN DIT NIET, want onze naam is ermede gemoeid. Wij weten zeker, dat ieder gebruiker tot de slotsom zal komen, dat in dezen hei beste ook het voordeeligste is en in hun belang blijft dan ook ons parool KWALITEIT VRIJWIELREMNAAF 0O& rrvei 2 of 3 HET IDEAAL VOOR DEN WIELRIJDER! Stemt a.s. Woensdag op een der Candidaten der HOKJE ROOD MAKEN EÉN TE KOOP GEVR. 3 w. kinder fietsje (Naether), mod. poppen wagen en tuinbank, alles in prima st. Br. G 3291 bur. v. d. blad TE KOOP weg. omst.h. zy2 P.K. Harley Davidson '30, abs. zonder ebr., geh. compl. a 175. Br. G 292 bur. van dit blad MOTORRIJW. te koop gevr. met nat.bew. Liefst H.D. Br. met om- schr. en prijs G 3280 bur. v.d. bl. TE KOOI» GEVRAAGD driewieler pnderstel met ingebouwden motor, niet ouder dan 1 jaar. Zoo moge lijk op condities. Moet absoluut zonder gebreken zijn. H. de Wid, Zomerstraat 27, Haarlem TE KOOP '\ANGEB. hulpm.rijw. merk Gaz. met electr. licht. t. e. b. Ook zeer geschikt voor transport. Adres te vern. bur. van dit 'blad TE KOOP J.A.P. 3y2 z.k, 1930, geheel compleet 70. Binnenpad 16, Overveen. HEERENRIJWIEL moet weg w.o, nieuwe banden, kettingkast enz. Spotprijs. Parkstraat 16 II. Voor 3 VERSX. NAVEN en trom- melremmen naar A. E. Drechslerj Krocht 8a. Tevens een prima Bur gers Heerenrijwiel te koop. SPOEI). IJZEREN MOTORBOOT te koop aangeb.. zeer geriefelijk en loopt schitterend. V. e. a. b. Korte Spaarne 7. ZEILBOOTJE. Te koop gevraagd een zich in goeden staat bevindend tweede handsch 12 voets jol, B.M, of iets dergelijks. Br. G 3321 bur, van dit blad TE KOOP wegens omstandighe den een prima motorboot met ka juit, beste Fortmotor, compl. niet Invent, 475. 6 bij 2 Meter. Br. G 329 9 bur. van dit blad

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 4