LIJST 5. LIJST 5. GEMEENTERAADSVERKIEZING, BEVERWIJK DE NEUTRALE GROEP LUST 5. LUST 5. BERICHT Het geheim van Lady Littenton Wat Ontbreekt. In de Groene Amsterdammer pleit mr. F. B gimon van Leeuwen te Den Haag in een in gezonden stuk voor hetgeen hij noemt „een nieuw dwangmiddel voor den Volkenbond". Hij bedoelt daarmee: de uitzetting van alle leden van een bepaalde nationaliteit uit alle landen, die lid zijn van den Volkenbonden meent dat dit nu toch wel een idéé is, waarop nog niemand is gekomen. Het is pas een maand of acht, negen gele den dat Joego-Slavië erop kwam, en het uit voerde ook. Het was van meening dat Hon garije schuldig was aan den moord op zijn koning, te Marseille gepleegd, en zette alle Hongaren over de grens. Het geval wekte ver schrikkelijke verontwaardiging en bemoei lijkte de pogingen der andere mogendheden, om een oorlog tusschen Joego-Slavië en Hon garije (met meeslèuring van de rest) te voor komen, nog eens extra. Gelukkig liep het nog goed af. Mr. Simon van Leeuwen zou dit middel als Volkenbondswapen willen toepassen. Hij geeft toe dat op het oogenblik nog allerlei wette lijke- en verdragsbepalingen zich ertegen ver zetten, maar die moeten dan maar zoo spoe dig mogelijk veranderd worden. Hij geeft ook toe dat het niet aangaat een heele natie over één kam te scheren en te laten boeten voor daden van de regeering, „en al die mooie praatjes meer". Maar, zegt hij, „aux grands maux les grands remèdes": tegen het groote kwaad past het groote geneesmiddel. Is dit een geneesmiddel? Stel dat Italië straks Abessinië te lijf gaat en dat de Volken bond zoover was dat hij zijn leden tot het nemen van dergelijke sancties tegen Italië kon 'brengen. Waar zouden de millioenen Italianen, die in Frankrijk wonen, heen moeten? Welk land zou op him invasie gesteld zijn? En let wel: het zouden alleen landen mogen zijn die niet tot den Volkenbond behooren. Amerika? Zit al vol Italianen en heeft scherpe immi gratie-bepalingen. Japan dan soms? Of Duitschland liever? Laten we ernstig blijven. Ook kan men zich van de dingen, die mr. van Leeuwen aanduidt met „al die mooie praatjes meer" maar niet zoo gemakkelijk af maken. Integendeel. Zij vertegenwoordigen de droevig-kleine hoeveelheid internationale be scherming van het individu, die nog bestaat. Laten we die vasthouden. Zij snakt naar uit breiding, zeker niet naar vermindering. M.i. maakt mr. Simon van Leeuwen in het algemeen een fout, die zich veelvuldig doet gelden. Hij zoekt naar nieuwe middelen, en daar is geen behoefte aan, zoolang geen enkel middel, na den oorlog uitgevonden, met overtuiging wordt toegepast. Aan formules en plannen, aan verdragen en sancties is er heusch geen gebrek. Maar wie passen ze toe en voeren ze bona fide uit? In de meeste ge vallen kan men zelfs nog vragen: wie hebben ze geratificeerd? Bescheiden ondernemingen als een internationale regeling van den zomer tijd, als een internationale conventie voor de radio-golflengten, kan men niet eens algemeen ingevoerd krijgen. Lang niet. Zoodra een land er een offer voor zou moeten brengen, weigert het. Het Volkenbondspact? Word't het nage leefd? Och kom! Het Briand-Kellogg Pact? Men bewapent er maar op los. Het Pact van Locarno, met den beroemden ..Geest" inbe grepen? Er wordt mee gesold. Briand's denk beeld van een Europeesche Federatie? Neen, Europa schijnt veel liever te gronde te gaan dan het ergens over eens te worden. Zoo is de huidige toestand. Een aantal menschen met helder inzicht, voldoende ge zond verstand en voldoende breedheid van visie heeft een aantal volmaakt-logische op lossingen ontworpen. Zij hebben een zekere mate van bijval gekregen, maar de meerder heid is tegen hen, uit gebrek aan gezond ver stand-en breedheid van visie, en steunt daar mee liever een kleine groep, die belang heeft bij eën voortzetting van den janboel omdat zij er geld aan verdieDt. Er zijn tallooze middelen naar voren ge bracht, veel beter dan het paardenmiddel van mr. Van Leeuwen. Geen enkel is nog tot royale uitvoering gekomen, behalve de stich ting van den Volkenbond <*n van het Interna tionale Gerechtshof, en de successen die deze instellingen incidenteel meermalen behaald hebbenevenwel zonder de zekerheid, dat ze zullen voortduren. Wat ontbreekt is dus niet een nieuw mid del, maar de geest die rijp is voor het aan vaarden van al de middelen. De bestaande geest is nog erg onrijp. Men moet er zich op toeleggen dat te verbeteren. Het is een lange 'en moeilijke weg. Het uitstel kost ontzaglijk veel. Maar er schijnt geen andere koers open. Daarom moet men die wel taai en vol hardend blijven volgen. Er zijn gelukkig ve len die daartoe over genoeg moed en karak ter beschikken, en niet versagen. R. P. BEVERWIJK DE STAND DER WERKLOOSHEID. Zaterdag waren bij de gemeentelijke Ar beidsbeurs in totaal 750 werkzoekenden in geschreven, die verdeeld waren over onder staande vakgroepen: Beverwijk: Bakkers 2, bankwerkers 8, be hangers 2, betonvlechters 4, betonwerkers 7, blikbewerkers 1, blikslagers 2, carosserie- makers 1, chauffeurs 22, drukkers 7, elec- triciens 3, expediteurs 1, grondwerkers 75, handlangers 4, kantoorbedienden 6, koper gieters 1, landarbeiders 38, lasschers 1, lood gieters 2, letterzetters 2, losse arbeiders 175. machinisten 7, machinedrijvers 2, machinale houtbewerkers 2, marmerbewerkers 3, mar merpolijsters 1, metaalbewerkers 5, metse laars 6, meubelmakers 1, monteurs 6, op perlieden 15, plaatwerkers 3, schilders 1, schippers 3, schoenmakers 2, sorteerders 15 slagers 1, smeden 2, soldeerders 2, spoorleg- gers 1. stokers 7, stucadoors 6. teekenaars 1, timmerlieden 16. voegers 1, voerlieden 3, voorslaanders 1. winkelbedienden 3, Dienst boden 1. werksters 1, koks 2. zeilmakers 1, totaal 488. (Vorige week 466). Wijk aan Duin: Bakkers 2. bankwerkers 9. betonwerkers 3, blikbewerkers 2, blikslagers 4 carosseriemakers 1, chauffeurs 6. electri- ciens 3, grondwerkers 56, handlangers 2. kap pers 1, kantoorbedienden 6. kellners 1, land arbeiders 18, loodgieters 2, lijnwerkers 1. losse arbeiders 40. machinisten 8. machine drijvers 1. machinale houtbewerkers 2, me taalbewerkers 4. metselaars 4. meubelmakers 1. monteurs 2 opperlieden 14. plaatwerkers 1. reizigers 5, schilders 2. schippers 10, schoen makers 1, sorteerders 1, sigarenmakers 3 stokers 2, straatmakers 1, stucadoors 4, tim merlieden 8. voerlieden 1, winkelbedienden 4 zeilmakers 1. stuurlieden 1. totaal 238 (240). Heemskerk: Betonvlechters 2, betonwer kers 4. chauffeurs 5' electriciens 1. grond werkers 12, kantoorbedienden 2, landarbei ders 30 losse arbeiders 27, plaatwerkers 4. timmerlieden 5, uitvoerders 1, totaal 93 De Aardbeienmarsch van die K. W. C. Wandeltocht door midden-Kennemerland. De Kennemer Wandelclub trof het buiten kansje. dat de door haar georganiseerde aardbeienmarsch samenviel met den eersten zomerschen Zondag. De tocht over 30 K.M. werd geloopen onder begunstiging van een stralende zomerzon, die alleen maar dit na deel had, dat de tippelaars hinder hadden warmte- Overigens was het voor de K.W.C. een succesdag. Zondagmorgen om streeks 10 uur heerschte op de startplaats "ab.1J. „Oud-Meerenstein" een groote drukte. Niet alleen, dat de 500 wandelaars 2ie,J of 111 groepsverband of individueel hadden laten inschrijven van alle zijden kwamen opdagen, maar ook kwamen zich nog velen om een startkaart aanmelden, die aanvankelijk om het weer inschrijving had den uitgesteld. De organisatie was uitstekend in orde, zoodat de regeling aan den start niets te wenschen overliet. Wachtmeester Brandwijk, de energieke voorzitter en de ziel van de K.W.C.. had voor een uitnemende regeling zorg gedragen, waardoor de start een zeer vlot verloop had! De Transpc-rtcolonne van het Roode Kruis had een drukken dag. Zij had het werk in vier ploegen verdeeld en maakte zich hoogst verdienstelijk door in vele gevallen hulp te verleenen. Vooral tijdens de groote rust in het K.S.A.- gebouw te Heemskerk werd heel wa.t van de manschappen gevergd. De voeteuvels waren op dezen zomerdag zeer talrijk, terwijl ook patiënten, die het te kwaad met de warmte hadden, moesten worden behandeld. Tusschen half vier en half vijf waren de deelnemers in Hotel „Oud Meerenstein" te ruggekeerd. Ook hier was de hulp van de Transportcolonne zeer noodzakelijk. Allen, die den marsch volbracht hadden, ontvingen een herinneringsmedaille. De voorzitter van de K.W.C. dankte de wandelaars voor hun opkomst. Ongeveer 650 tippelaars hadden de aardbeienmarsch geloopen. Burgemeester H. J. J Scholtens reikte ver volgens de prijzen uit en uitte zijn eroote waardeering voor de prestaties, welke gele verd waren. Spr. hoopte, dat het verblijf in het „zonnige" Kennemerland bij de .wande laars een aangename herinnering zou achter laten. Vervolgens reikte de burgemeester de ver- eenigings- en groepsprijzen uit. Van de vereenigingen verwierven de prij zen: 1 Het 21ste regiment. Utrecht, 2 Amstelveen- sche Wandelclub, Amsterdam. 3 Laat Ons Loopen, Amsterdam, 4 De Zilveren Meeuw, Den Helder, 5 Amsterdam-Zuid, Amsterdam! Prijs voor de grootste groep: Amsterdam- Zuid, Amsterdam. Prijs voor de verstkomende vereeniging: „Het 21ste", Utrecht. Grootste plaatselijke vereeniging „De Voor trekkers", Wijk aan Duin. De prijs voor de verst-komende indivi- dueele dame verwierf mej. Hordijk, die voor den verst-komenden heer J. Zonderkamp, uit Westerblokker. De groepsprijzen vielen ten deel aan de wandelclub van de Technische Studenten te Amsterdam; het Landstormcorps te Haar lem; de Wandel-jeu.^„Kennemerland", de Kanoclub „de Weteringzwervers". de Wandel toerist te Haarlem; „de Amstelve- ners" te Amstelveen; „de Driehoek" te Lei den; „Al zingende voorwaarts", „De Voor trekkers" te Wijk aan Duin; „De Schinkel - kanters" te Amsterdam, „De vroolijke tippe laars" te Haarlem, ..Jan Pastoors" te Haar lem, „Zilvermeeuwen" te Den Helder. „Laat Ons Loopen" te Amsterdam, „Het 21ste te Utrecht, Amsterdam-Zuid te Amsterdam, „Burgerwacht" te Haarlem; „Santpoort" te Santpoort, .De Amstelkanters" te Amster dam en „Bloemendaalsche Gymnastiekver- eeniging" te Bloemendaal. De prijzen bestonden uit bekers, plaquet tes, takken en medailles. De jury werd gevormd dooj* mej. Spruyt en de heeren H. Blaauw en W. M. Ragut, die als herinnering een medaille ontvingen. Ook de burgemeester ontving een herinnerings medaille. Aan iederen 50sten deelnemer werd ten slotte nog een slof aardbeien uitgereikt, waarna de dag met een driewerf „hoera" op de K.W.C. werd besloten. De tweede Aardbeienmarsch was een groot succes geweest. Brengt a.s. WOENSDAG 26 JUNI allen Uw stem uit op één der candi- daten van LIJST 5, zijnde Ir. K. L. Moens, F. A. van Loenen, Ir. A. J. Allan, H. Blom en A. C. Schaap, die allen wars zijn van partijpolitiek en die uitsluitend de GEMEENTEBELANGEN willen, kunnen en durven behartigen. M "A" A N D A 'G 24 JUNI 1935 (Adv. Ingez. Med.) De teraardebestelling van A. M. Smit. Enorme belangstelling op „Duinrust". Zaterdagmiddag is onder enorme belangstel ling op de begraafplaats „Duinrust" het stoffe lijk overschot ter aarde besteld van den heer A. M. Smit, die Woensdag j.l tijdens een kam peertocht met jeugdige wcrkloozen te Vaassen <G.) bij een auto-ongeluk op zoo'n noodlottige wijze om het leven kwam. De treffende plech tigheid werd op „Duinrust" door honderden belangstellenden bij gewoond. Uit deze massale belangstelling bleek eerst recht duidelijk, hoe zeer men den architect Smit in alle kringen der bevolking heeft leeren waardeeren en hoogachten. Bij het vertrek van het sterfhuis was de belangstelling reeds zeer groot. De lijk wagen, die met kransen was behangen, wérd gevolgd door de jeugdige wcrkloozen. wier lot wijlen den heer Smit zoo na aan het hart lag en voor wie hij met zooveel moeite en zorgen een kampeertocht organiseerde, die den leider zelf den dood zou brengen. Als slippendragers fungeerden broeders van de plaatselijke loge der I.O.O.F., waarvan de heer Smit lid was. Het aantal kransen- en bloemstukken was zoo groot, dat daarvoor een afzonderlijk rijtuig in den stoet moest meerijden. Intusschen stonden op „Duinrust" reeds anderhalf uur te voren de belangstellenden rond.de groeve geschaard. Hun aantal groeide steeds aan, zoodat toen de stoet op de begraaf plaats arriveerde een dichte menigte in de na bijheid van het graf wachtte. De kist werd door jeugdige werkloozen grafwaarts gedra gen. Ontroering maakte zich meester van velen toen op dezen stralenden zomerdag het stoffelijk overschot van den heer Smit aan den schoot der aarde werd toevertrouwd. Velen lieten hun tranen den vrijen loop. Toen de kist onder doodsche stilte gedaald was trad de heer C. Maters naar voren, om als oud-zakenvriend een afscheidswoord te spre ken. Hij schetste daarbij de karaktereigen schappen van den lieer Smit, wiens hulpvaar digheid en meeleven met het lot van anderen leidde tot het organiseeren van den kampeer tocht, die zoo tragisch zou eindigen. Tragisch, omdat dit zorgeloos uitstapje leider en werk- looze jongelieden zoo noodig hadden. Zij, die zich met ingang van 1 Juli per kwartaal abonneeren, ontvangen de in Juni nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. Spr. wees er dan op hoe de heer Smit een groote mate van zclfverlochening bezat. Hij was vaak goed voor anderen maar slecht voor zichzelf. „Een blijvend gedenktceken is", zoo besloot spr. „zijn voorbeeld van hulpvaardig heid en goedheid, een gedenkteeken, dat een troost moge zijn voor zijn arme vrouw". De heer Schregardus herinnerde, sprekende namens de I.O.O.F.. aan den innerlijken rijk dom van den overledene, een rijkdom, die van onschatbare waarde was. ,A.. M. Smit." aldus spr., „was een mensch in den besten zin van het woord. Een hart. dat warm klopte voor „vriendschap, liefde en waarheid". Dankbaar zal men zich herinneren, dat hij niet voor niets heeft geleefd. De Commandant van de brandweer, de heer H. Blom, die zoovele jaren met den heer Smit heeft samengewerkt, herinnerde er aan, hoe de thans ontslapenene altijd op die plaatsen was, waar het grootste gevaar dreigde. Spr. gewaagde van de waardevolle adviezen van den heer Smit, wanneer en waar dan ook een brand gevaar opleverde voor lijf en goed van manschappen en burgerij. Namens den Brand- raad en het politiecorps dankte hij tenslotte den heer Smit voor wat hij in het belang der plaatselijke gemeenschap deed. Diep ontroerd sprak vervolgens de heer De Wolf namens de jeugdige werkloozen een af scheidswoord aan de groeve tot hun leider, die hun ontrukt werd, toen zij op een door hem georganiseerden kampeertocht verstrooiing poogden te vinden. „Wij konden U nog niet missen", riep spr. uit. „wij hadden nog zooveel van u te leeren." Met een door tranen verstikte stem sprak de heer De Wolf woorden van in- nigen dank namens de jongens voor al dat gene, wat de heer Smit gedaan had, om hun somber lot te verzachten. De heer Robhe, sprekende namens de ge meentelijke commissie voor ontwikkeling en ontspanning van jeugdige werkloozen ver klaarde, hoe allen er trotsch op waren, om met een mensch als de heer Smit was te mogen samenwerken. Spr. memoreerde, met hoeveel enthousiasme de heer Smit aan het plan. om den werkloozen eenige prettige dagen te be zorgen, had gewerkt. „Hij was", aldus besloot spr„ „een opbouwer voor de werkloozen". Nadat een afgevaardigde van de „Neptu- nusclub" te Den Helder nog een laatste groet had gebracht, sprak tenslotte nog Ds. J. D. van Calcar, Doopsgezind predikant alhier een treffend afscheidswoord. De predikant wees er in de eerste plaats op, hoe dit graf den anderen kant van het leven laat zien, namelijk de wereld van het onver gankelijke. Ondanks al het ontroerende is het gelukkig, wanneer de oogst is als hier. Spr. was er van overtuigd, dat de heer Smit niet één vijand had. Het was ook zoo begrijpelijk, dat hij voelde, wat die werklooze jongens mis ten. Ds. van Calcar sprak vervolgens een per soonlijk woord tot de jeugdige werkloozen. „Bewaar altijd de herinnering aan hem." al dus spr. „Draagt het hoofd omhoog en houdt vast aan de waarde van het leven. Houdt ook het oog gericht op de toekomst en op de an dere wereld, die van het onvergangelijkc". Met een „God vertrooste de zijnen en God behoede hen" eindigde de predikant-. Namens de familie dankte de heer De Vries, een zwager van den overledene, voor de over weldigende belangstelling. Onder de honderden, die getuigen waren van deze indrukwekkende plechtigheid merk ten wij o.m. op burgemeester H. J. Scholtens, de beide wethouders de heeren J. F. Braun en K. Steyn, leden van het Roode Kru-is-bestuur, van den gemeenteraad en van den brandraad, van de commissie voor ontwikkeling en ont spanning van werkloozen, de kapelaans A. v. Nobelen en S. Ligthart, benevens tientallen persoonlijke vrienden van den overledene. De groeve ging schuil onder een schat van bloe men, waaronder een groote krans van de jeugdige wcrkloozen. Diep onder den indruk verliet de menigte langzaam „Duinrust". DE BURGEMEESTER VAN VERLOF TERUG De burgemeester, mr. H. J. J. Scholtens, is van verlof in de gemeente teruggekeerd en heeft zijn ambtsbezigheden hervat. DAGELIJKSCIIE VEILINGEN De directie van de Vereen. Veilingen deelt ons mede dat vanaf heden, 24 Juni dagelijk- sche groente- en aardbeienveilingen zullen worden gehouden. Op Maandag, Woensdag en Vrijdag zal om 12 uur de z.g. „binnenveiling" beginnen, tege lijk met de veiling op den wagen; Dinsdag en Donderdag begint de groenteveiling des na middags te 3 uur. De directie heeft den tuinders dringend ver zocht allerlei producten ter bevordering van den afzet op de blnncnlandsche markt en ter ontlasting van de gewone veilingdagen op Dinsdag en Donderdag aan te voeren. Op die dagen wordt niet op twee plaatsen tegelijk geveild. De Zaterdag is uitsluitend! bestemd voor de aardbeienveiling, die des namiddags om 4 uur zal beginnen. Dertig Duitsche voormalige krijgsgevangenen zijn in Engeland aangekomen om aan een herdenkingsplechtigheid deel te nemen. De begroeting te Brighton door leden der Britsche frontstrijdersorganisatie. SANTPOORT PROPAGANDAVERGADERING R.-K. STAATSPARTIJ. De centrale kiesvereeniging' „Velsen" hield in hotel „De Weyman" een propaganda ver gadering. Als spreker trad op de heer Miechielsen, hoofd van de tuinbouwschool te Grootcbroek. Een partij zonder principe heeft geen re den van bestaan. Wij zullen de verkiesingen laten schijnen in een fel licht, om te laten zien, hoe wij geregeerd wenschen te worden in gemeenten, provinciën en rijk. Daarbij gaan wij niet meer den weg van gemoedelijkheid, maar den weg van het prin cipe, vooral in dezen tijd. nu dc ondergang op politiek en sociaal terrein van Europa haast zeker is. Wil men dc maatschappij hervormen, aan dient men te beginnen bij het gezin. Wat geeft anders het schermen met encyclyken? Spreker gaat dan uitvoerig in op de per- soonsvergoding, een abnormaliteit van be denkelijk soort en één, die fnuikend werkt. Dikwijls is de strijd voor een gemeenschap pelijk belang zoek. Als we gaan naar een nieuwe orde op sociaal en economisch ter rein, moet het zijn allen voor één. Groeps egoïsme leidt tot verderf. „Wij. R.-K. Staatspartijers, bezien de maat schappij, zooals God het wil. Wat wij in Ne derland hebben bereikt', is eemg in de we reld." Wij behoeven geen heil te verwachten van andere partijen, want nog heden geldt: „Liever Turksch dan paapsch". Onze partij staat sterk. Prof. Veraart, de gewezen leider van de K.D.P. zeide dan ook, dat men het bolwerk van de R.-K. Staatspartij niet stuk slaat met koekdegens, zooals ook de K.D.P. er een is. Spreker levert dan critiek op K.D.P. en Volkspartij, die klassenstrijd voeren, wat door de pausen absoluut veroordeeld is. Verder dringt spr. aan op eenheid, waar door de Katholieken, ondanks hun minder heid, toch een geweldig stoot- en struikel blok kunnen zijn. Dan behandelde spreker nog in 't kort de gemeentepolitiek en den zegenenden invloed van de R.-K. Staatspartij daarop uitge oefend, o.a. in verband met gezins- en wo- ningpolitiek. Spreke hekelt de N.S.B., die met Hegel zegt: ..De Staat is God". Zij wil den volks invloed vernietigen; men zie hiervoor* slechts naar 't buitenland. Spr eindigde met de woorden van het Episcopaat: ..Eenheid door alles, voor alles en ten spijt van alles". De heer Sombroek zei, dat naar zijn mee ning de R.-K. fractie in den gemeenteraad te weinig samenwerkt met het centraal be stuur. En tenslotte verweet hij de fractie, dat zij twee harer leden, die bij de komen den verkiezingen op een zoog. vrije lijst uit komen. niet geroyeerd heeft. Wat dit laatste betreft, werd opgemerkt, dat zoo lang men lid van den raad is. men ook deel blijft uitmaken van de fractie. Men. kan hoogstens als fractie zonder hen verga deren, doch dit zal nooit winst afwerpen. Na een opwekking voor nummer één van lijst 6 sloot de voorzitter de vergadering. DOODELIJK ONGEVAL BIJ HET RANGEEREN. Op het rangeeremplacement te Blerick is de 45-jarige stationsbeambte L. H. Vaessen uit Blerick door een trein overreden en ern stig gewond. De man, die vader is van 12 kinderen, overleed korten tijd later in het ziekenhuis te Venlo. FEUILLETON. ELSA KAISER. 31) Alice deed wt.t de zieke haar vroeg, zij ont sloot het kastje en vond er een pakket in waarop in het duidelijke handschrift van lady Angelique geschreven stond. „Aan Miss Alice Gordon, New-York." Alice's handen trilden. Wat zou lady Ange lique de vreemde Alice Gordon te zeggen hebben?" Zij bracht het pakket bij lady Angelique. „Zweert u mij miss Joan Forth dat u dit pak ket aan Alice Gordon zult geven?" „Ik zweer het u mylady" „Dan is het goed." De ziekte liet het hoofd op het kussen rusten en scheen doodelijx vermoeid. Alice kuste voorzichtig de bleeke handen en schelde toen om hulp. De zieken verpleegster, in in de kaïrvsr ernaast wachtte, snelde naar binnen en verzocht Alice de zieke een poosje alleen met haar te laten, zij zou wel roepen als zij iemand noodig had. Alice verliet het vertrek en toen zij door den salon liep stond lord Arthur daar, hij had op haar gewacht. Hij trad haar in den weg en smeekte: „Een oogenblik miss Forth, ik wilde een oogenblik met u spreken?" „Wat hebt u mij te zeggen lord; Littenton?" vroeg zij hoog. „U bent, begon hij zacht om de zieke niet te storen, „u bent indertijd in woede van Lit tenton Caste weggeloopen, bijna gevlucht, ik weet het, ik had het verdiend, ik ben grof tegen u geweest, maar ik heb zoo'n spijt ge had. Ik had u dat zoo graag geschreven, maar ik wist niet waar u was „Als u wist dat u grof waart mylord, waar om sprak u dan zoo tot mij?" „Om dat ik mijzelf niet meer meester was, mijn gevoel „Uw gevoel?" „Ja, miss Forth mijn gekrenkt gevoel, mijn verdriet dat u anders waart dan ik dacht dat u was, deed mij zoo spreken. Ik had van u een ideaal gemaakt en „Waarom had u dan later berouw, ik had u toch teleurgesteld", zeide zij. ij „Men moet niet naar den schijn oordeelen. miss Forth. Wie weet welke reden u toen had voor uw daad. ik wist ook niet waarover u met den vreemdeling in die auto moest spreken. Het was misschien van groot gewicht, miss Forth?" „Dat was het lord Littenton." „Kunt u mij die reden niet zeggen?" „Het is niet mijn geheim alleen mylord. Ik gaf mijn woord." „U zult het houden miss Forth, ik wil aan u gelooven, ik wil in u gelooven, zonder dat u mij iets behoeft uit te leggen. U bent voor mij het heerlijkste, het reinste, het hraafsie en meest aangebedene „Neen lord Littenton, alstublieft spreek niet verder, u zoudt zich toch kunnen vergis sen. Denk nu voordat u spreekt, denk aan al les dat u vreemd voorgekomen is in mijn gedrag". Met deze woorden liet zij hem staan en holde naar boven. Zij brandde van verlangen te weten wat lady Angelique op papier te zeggen had. Zou het misschien iets zijn dat met Emilc Detroit in verband gebracht kon worden? Hoeveel zij ook van loyd Littenton hield, zij wilde niets aanhooren voordat zij gelezen had wat lady Angelique te zeggen had. Het zou misschien iets kunnen zijn dat een be lemmering voor haar, Alice, zou beteekenen. Als hij werkelijk van haar hield als Joan Forth, dan zou hij wel een middel vinden om met deze eenvoudige Joan Forth te trouwen, want ze kon voorloopig niet zeggen wie zij was, eerst lezen wat lady Angelique schreef. Op den bovencorridor liep Claire op haar te wachten „Toe blijf vannacht hier logee- ren, misschien heeft lady Angelique je nog noodig? noodigde Claire uit en Alice stemde toe. Het kon haar opeens niet meer schelen wat de directrice van het modehuis tegen haar zou beginnen, zij was hier bij haar vrienden, die zouden haar nooit verlaten. Claire bracht haar naar de logeerkamer en wachtte toen of Alice haar iets van het on derhoud met lady Angelique zou mededeelen, maar daar Alice zweeg ging zij eindelijk weg. Alice sloot de deur af en opende met sidde rende handen het pakket. Zij had het recht te lezen wat lady Angelique Alice Gordon te zeggen had. Zij sloeg de bladzijden van een mooi gebonden dagboek om en zag tot haar verwondering dat het boek begonnen was met de woorden Cannes". Alice begon te lezen; HOOFDSTUK XXVII. Cannes, 1 Juni 1911. Vandaag ben ik zeventien jaar geworden. Hier op de kostschool werd deze dag echt feestelijk gevierd en iedereen stuurde mij cadeautjes, ook mijn ouders. Zij gaven mij ook dit boek cadeau. Ik had er al zoo lang om gevraagd want ik wilde een dagboek bij houden. Vanmiddag mocht ik een wensch zeg gen en ik heb aan de directrice gevraagd of ik met mijn vriendin Alice naar Nice mocht. Nacht. Ik ben met Alice naar Nice geweest. Ach wat was het heerlijk zoo met ons beiden sa men te zijn. Alice is een prettig vroolijk meisje. De Amerikaansche meisjes zijn over het algemeen veel leuker en vrijer dan wij Engelsche meisjes. Alice heet Smith en heeft; een rijken oom in New-York die Gordon heet, hij is het die haar opvoeding betaalt omdat haar vader niet zooveel geld heeft Ingespannen met een kleur als vuur las Alice verder. Zij kon niet snel genoeg de blad zijden overvliegen sedert zij dan naam Gor don gelezen had, wat dat misschien haar va der? „We kwamen in Nice...." las zij verder, ,,en toen vertelde Alice mij dat haar oom nog heel jong was, haar moeder was de oudste zuster uit een groot huishouden en was bene den haar stand getrouwd. Harry Gordon was haar jongste broer. Harry was aan den trein om ons af te halen. Wij gingen samen uit en hadden echt veel pret. Toen het een paar uur later was vertrouwde Alice mij toe dat zij in stilte verloofd was en dat haar verloofde hier ook was met Harry, zij wilde hem graag al leen spreken of ik zoolang met Harry wilde gaan wandeilen. Wij spraken af waar wij elkander weer zouden ontmoeten en daarna ging ik met Harry mee. Wij hadden elkan der direct liefgekregen, hij, die vijf jaar ouder was dan ik verklaarde mij zijn liefde en wij zwoeren elkander trouw. Ik was buiten mij zelf van geluk, want ik voelde dat het van mijn kant geen jeugdige flirtation was of een dweeperijtje, het was de liefde van mijn le ven en het was direct op mij gevallen zoodra ik hem aan den trein zag staan. (Wordt vervolgd.)!

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5