HET NIEUWE AVONDBLAD BERICHT 20e JAARGANG No. 196 DINSDAG 25 JUNI 1935 MUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM AD VERTE NTIèN1—5 regels ƒ0.75. Elke regeï meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van~dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen ds gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.-bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overladen van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. De Hollywood Bowl. Binnenkort zal Mengelberg in de „Holly wood Bowl", een klein dal nabij Los Angeles, tegen een hoogen bergrug gelegen, een der concerten leiden die daar geregeld gegeven worden. Het bericht van zijn komst is natuur lijk met bijzondere geestdrift ontvangen door de in Caiifornië wonende Hollanders, en één hunner schrijft in een brief aan de Groe ne Amsterdammer: „Natuurlijk, we krijgen hier ons deel aan goede muziek. Maar niettemin komt het her haaldelijk voor, dat wc. wanneer we een of an der concert via radio en grammofoonplaat hooren. zeggen: Dat klinkt nu net of het Mengelbergmuziek is. En met groote voldoe ning hooren we dan meermalen de aankondi ging, dat het juist gespeelde concert onder leiding was van Willem Mengelberg. En nu komt Mengelberg naar de Bowl. En waarschijnlijk zullen velen in Holland wel eens iets willen weten omtrent deze bowl. Dt Hollywood Bowl was in den goeden ouden tijd de uitverkoren plaats voor executies. Maar een vijftien jaren geleden nam een groep in gezetenen van Hollywood initiatief, de Bowl aan te koopen om er een openluchttheater van te maken. De bekende Amerikaansche methode: pennies van kinderen, werd toege past, en met behulp van donaties enz. werd de Bowl gekocht en aan Los Angelos County cadeau gedaan. De county verhuurt nu de Bowl aan de Hollywood Bowl Association voor een dollar per jaar. Van Juli. tot September heeft de Southern California Symphony As sociation de Bowl gehuurd om er haar zomer- concerten te geven. De Bowl biedt plaats voor 20.000 personen. Bijna overal is de muziek uitstekend te hoo ren. Dat het publiek deze concerten waardeert blijkt uit het feit dat in 1934 270.000 menschcn de uitvoeringen bijwoonden. Het grootste aan tal verkochte kaarten voor een concert was ruim 16.000 Door elkaar worden per concert 8.000 toegangsbewijzen verkocht. Het totale aantal toehoorders sinds de concerten zijn be gonnen wordt geschat op 3.250.000. Zeventig dirigenten zijn in de dertien jaar dat de concerten hebben plaats gehad hier op getreden. De meesten van hen kwamen spe ciaal over voor deze leiding. Het aantal com posities dat ten gehoore is gebracht bedraagt 825. Meer dan 200 componisten zijn in dit oeuvre vertegenwoordigd. Voor wie een seizoenkaart neemt kost het bij wonen van een concert.25 cent!" Deze mededeelingen van een Hollander over de belangstelling voor goede muziek in Ameri ka mogen ons wel tot bescheidenheid stem men. Natuurlijk kan men er op antwoorden: „Amerika is zoo groot", maar dat heeft er in dit geval niet veel mee te maken. Als de ettelijke duizenden, die elk concert in de Holly wood Bowl bezoeken, er veel grooter afstan den voor moeten afleggen dan wij naar onze concerten, is dat alleen een extra bewijs voor de Amerikaansche muzikale belangstelling. Toch zijn we aan deze zijde van den Oceaan gewoon, met een tikje minachting op Ameri kaansche kunstuitingen en kunstvereering neer te kijken. Vanouds worden die vereenzel vigd met Amerikaansch kunst-snobisme. Het begint erop te lijken alsof het oude Europa deze aanmatigende meening wel eens mag herzien. Een muziektheater in de open lucht zou in Nederland heel wel in te richten zijn. Als men in de buurt, van de groote bevolkingscentra wilde blijven, zou onze duinstreek er zeker de gelegenheid toe bieden. En sinds de moderne wetenschap een zoo groot deel van de ge heimen der acoustiek ontsluierd heeft, zou tevoren ook zekerheid te krijgen zijn op dit punt. Maar wanneer zal men zooiets wagen? zelfs als de tijden beter mochten worden. Het is mogelijk gebleken de Amsterdammers voor een openluchtconcert naar het Stadion te lokken, en de Haarlemmers naar het H.F.C.- terrein, maar hoeveel publiek zou men nog trekken als de concerten b.v. 4 of 5 K.M. bui ten een stad werden gegeven? En als de diri gent dan Mengelberg was, of Van Beinum of Schuurman, met de programma's die nu een maal die des kunstenaars zijn? Ik zie hst niet optimistisch in. Het zou wat anders zijn als er reusachtige jazz-demon- s tra ties met geweldig getrompetter en saxo- phoon-gejammer door echte negers werden aangekondigd. Het zou ook nog wel gaan met liet ensemble „van den heer Kovacs Lajos, die toen hij nog Louis Schmidt heet te veel beter muziek leidde, maar om den broode ging kovacsen. Dergelijke dingen zouden gaan. Het bloeiend bestaan van een openluchttheater waarin Beethoven. Mozart-, Tschaikowsky, Haydn. Bach werden gegeven lijkt mij evenwel al on denkbaar. En dan is het maar beter te zwij gen van Debussy en Ravel, en aan Strawinsky, Honegger en Milhaud maar heelemaal niet te denken. Neen, veel verder dan de gedachte „hoe lappen die Californiërs dat?" zullen we wel niet ko men. En als de Californische Hollanders Men gelberg gaan vragen hoe het met de belang stelling voor goede muziek in Nederland staat zullen ze, vrees ik, niet veel opwekkends te hooren krijgen. R. P. IJMUIDEN GEREFORMEERDE JEUGDCENTRALE De Gereformeerde Jeugdcentrale van IJmui den. IJmuiden Oost en Velsen zal 3 Juli a.s. een landavona in het Heerenduin, voor dit doel welwillende afgestaan door Jhr. Boreel van Hogelanden. De meeting zal door ds. R. W. van den Meu- len geopend worden. Als sprekers zullen op treden Ds. C. van Meyenfeldt van Alkmaa.r en de heer N. Baas van Amsterdam Ds. van Teijlingen spreekt het slotwoord. Het chr. muziekcorps Juliana zal den avond met muziek opluisteren. Chr.-Dem. Unie. Openbare vergadering te IJmuiden-Oost. De afdeeling Velsen-LJmuiden der Chr. Democr. Unie hield in het Vereenigingsgebouw aan de Kalverstraat een openbare vergadering- in verband met de a.s. gemeenteraadsverkie zingen. Op deze bijeenkomst, welke slechts matig bezocht was. voerden de heeren J. J. Geitz (den Haag) en J. van Beelen (IJmuiden) het woord. De voorzitter, de heer Roosjen, opende de bijeenkomst met gebed. Hij wenschte met klem te protesteeren tegen de demagogische wijze, waarop de leden der A.R. en C.H. partij de C.D.U. meenden te moeten bestrijden. Hij noemde het wel treurig, dat Christenen onder elkander zoo bestreden werden. Tal van on juiste voorstellingen en minderwaardige tegenwerking treden bij den strijd tegen de C.D.U. aan het licht. Met voorbeelden toonde spreker dit aan. Er is in de wereld iets veranderd en dat moeten ook die conservatieve partijen besef fen. De heer Geitz sprak daarna met als onder werp: „Aanpakken, niet aanpassen!" De achter ons liggende verkiezingen plaats ten deze in het licht der algemeene lands- politiek. En dan kunnen we, over de CD.U. sprekende, zeker wel constateeren, dat zij knap uit den strijd gekomen is. Toch heeft de C.D.U. alle bronnen, welke binnen haar be reik liggen, nog niet aangeboord. De C.D.U. is zeker geen politieke partij; de politiek is het middel, geen doel. De C.D.U. wil veel meer een sociale strooming zijn. Spr. onderwierp daarna het parlementaire stelsel aan een critische bespreking. Er viel daar veel, zeer veel te verbeteren, vooral wan neer het gaat om niet-ingediende wetsontwer pen en „te overwegen" sociale regeeringsmaat- regelen. De regeering-Colijn heeft absoluut gefaald ook maar iets positiefs te presteeren met de door haar verdedigde bezuinigingspolitiek, zei spr. en gaf daarvan voorbeelden uit de laatste jaren. In plaats van zaaiers van werkloosheid be hoorden de regeerders bouwers aan de gees telijke en sociale welvaart van ons volk te zijn. De C.D.U. ziet den arbeid als een zegen, hij is een scheppings-ordonnatie, hij is een recht en een plicht! Sprekende voorbeelden vinden we in de Heilige Schrift. Nu is het de taak der overheid om de gelegenheid tot arheid te scheppen. Wegenaanleg, bruggenbouw maar ook werken ais woningbouw, volkshuisvesting, etc. etc. zijn gelegenheden genoeg om jonge ep oudere werkloozen aan werk te helpen. Vooral het bouwbedrijf is immers een van de belang rijkste bedrijven, die de werkloosheid kunnen reduceeren. Er bestaat een recht op werkloozenonder- steuning. Dit wil men in Christelijke kringen niet altijd onmiddellijk toegeven, zegt spr. Liefdadigheid is weliswaar een eisch van menschlievendheid doch steunuitkeerïng is een eisch van menschelijkheid. De A.R. en de C.H. staan hier anders tegen over. Dat komt, omdat zij hun beginselen niet zuiver gehouden hebben, doch vermengd met liberale principes. Het standenverschil is bij ons zegt spr. on overbrugbaar geworden. Al noemt men elkaar broeders en zusters, dan is men nog te veel ingesteld op de bestaansomstandigheden. En dat is jammer, zegt de heer Geitz. Spr. gaf enkele voorbeelden, ter staving van zijn opinie. Het kapitaal is tegenwoordig bij de A.R. en C.H. nummer 1, de mensch nummer 2. En dit is bij de C.D.U. juist andersom; het kapitaal in dienst der gemeenschap! Met een beroep op de aanwezigen daarom hun stem te geven aan een der caniddaten van de Chr. Dem. Unie besloot spreker. Verschillende vragen werden door den heer Geitz beantwoord. De heer Meijering o.a. betreurde het ten zeerste, dat er nu in onze Chr. partijen weder om verdeeldheid moest komen. Hij waarschuw de tegen den splijtzwam, waaraan z.i. zeker ook de C.D.U. weer ten gronde zou gaan. Waarom niet eendrachtig samengewerkt aan den opbouw van land en volk! De heer Geitz repliceerde, dat het thans hoog tijd wordt, dat dan eerst de A.R., C.H., Staatk. Ger., Herv. Geref. etc. maar eerst eens samen moesten gaan. Daarbij komt dan nog de meer dan perfide manier, aldus spreker, waarop de A.R.. in den grond van de zaak toch broeders, de C.D.U.-menschen bestrijdt. Wij zijn niet zonder gegronde redenen in de oppositie gegaan, riep spr. uit. Want de A.R. is zwaar in gebreke gebleven den mensch als het beeld Gods te zien. De heer J. van Beelen beantwoordde daarna de vraag: Waarom Christen-Democraat? De C.D. gedachte is geen crisisverschijnsel; zij is reeds veel ouder. Spr. ging op den groei dier gedachte als reactie op het liberalisme van de 80-er jaren, de geschriften van dr. Kuyper, dieper in; hij haalde meerdere voor beelden aan waar de A.R. en C.H.-partijen schromelijk in gebreke waren gebleven om den mensch in de eerste en het kapitaal eerst in de tweede plaats te zien. Daar wensCht de C.D.U. met kracht stelling tegen te nemen. TERAARDEBESTELLING HUBERT ALBITZ. Maandagmiddag vond op de algemeene be graafplaats alhier de teraardebestelling van den op zulk een noodlottige wijze om het le ven gekomen jongen Duitscher Hubert Albitz plaats. Nadat de kist in de groeve was neergelaten sprak ds. R. J. van der Meulen eenige treffen de woorden. Tot de echtgenoote, die met eeni ge andere familieleden uit Hamburg was over-, gekomen, sprak hij woorden van troost en voorts wees hij op den Hollandschen geest van broederschap en liefde. Het was een stille en eenvoudige plechtig heid. VERGADERING CHR. HISTORISCHE KIESVEREENIGING. In het gebouw van Christ, belangen heeft gisterenavoj^d een vergadering van de Chr. Hist. Kiesverc-ëniging plaats gehad. Zooals was aangekondigd zou o.a. ook het woord gevoerd worden door den heer C. v. d. Steen. Deze mocht echter van den Christ. Bond van fabrieks- en transportarbeidei-s, in welks dienst hij is, niet in deze vergadering op treden. Als eerste spreker trad op de heer H. Groe neveld. Deze begon er op te wijzen, dat in den tijd van hoog conjunctuur de Chr. Hist. Unie aan raadszetels won. Nu in dezen tijd van weergang is er een terugslag waar te nemen bij de C. H. Spreker besprak hierna wat volgens hem de oorzaak hiervan kon zijn. Om dit duidelijk te maken sprak de heer Groeneveld eerst over: wat is democra tie? In het kort besprak de heer Groeneveld wat de C. H. onder democratie verstaat. Hierbij bracht de heer Groeneveld naar vo ren, dat de Chr. Hist, niet, zooals andere partijen wel eens doen, iets gaat beloven, waarvan men vooruit -kan zien dat men de beloften toch niet kan inwisselen. De C. H. wil krachtens beginsel, het welzijn en recht zoeken voor alle klassen, waarom hij -de aanwezigen opwekte de mannen met vaste beginselen de Chr. Hist. Unie te kiezen. Als tweede spreker trad op de heer A. ben Broeke. Deze wees op de matheid waardoor het ge- heele levensterrein zich kenmerkt. Deze moeheid is merkbaar op het terrein van ar beid evengoed als op het godsdienstig terrein. Echter mag deze moeheid de Christenen niet overvleugelen. Niet het minst mag dit zijn op het politieke terrein, omdat niemand kan zeggen: „ik heb daar niet mee noodig". Als Christen heeft men ook op dit terrein zijn beginsel uit te dragen. De heer Ten Broeke bracht hierbij onder de aandacht het program en beginsel der Chr. Hist. Unie. Voor de C. II. U. geldt als hoogste gebod: „God liefhebben boven al en de naaste als zich zeiven". De Chr. Hist. Unie staat op den bodem der historie van ons volk, een histo rie, gekenmerkt door bitteren strijd onzer voorvaderen. De vrijheid door hen verwor ven wil de C. H. U. niet prijsgeven. Naar aanleiding hiervan bepleitte spreker de autonomie der gemeenteraden. Ook de Chr. Hist, fractie zal hier voor waken en het welzijn der inwoners zoeken, aldus spreker. Hierbij bracht spreker hulde a,an wethouder Dunnebier door wiens toe doen mede binnenkort wellicht groote wer ken in de gemeente zuilen worden uitgevoerd. Spreker wil hierover niet verder uitweiden, maar wil hiermee slechts aantoonen dat •trots verdachtmakingen van andere zijde, de Chr. Hist, fractie meeleeft met hen die door werkloosheid in armoe zijn gedompeld. Vervolgens oefende spreker een scherpe critiek uit op de Chr. Dem. Unie. De heer ten Broeke eindigde met de opmerking, dat de C. II. U. geen klassenstrijd voert, de C. H, U. zoekt liet welzijn voor geheel het volk en wil Gods gebod: ..doet recht en gerech tigheid" in practijk brengen. Met een passend slotwoord sloot de heer J. C. Dunnebier de vergadering. DE ZEILWEDSTRIJDEN IN HET NOORD ZEEKANAAL. Omtrent de zeilwedstrijden, die a.s. Zondag op het Noordzeekanaal gehouden zullen wor den vernemen wij, dat de Zaanlandsche On derlinge verhinderd is te komen. A.s. Zaterdagavond arriveert de Haarlem- sche Zeilvereenigïng; vermoedelijk komen tevens nog eenige schepen van 't Spaarne" en van de Haarlemsche Jachtclub. Aan de wedstrijden kunnen ook plaatselijke eigenaars van jachten en klassebooten deel nemen. De nieuwe directeur van Openbare Werken. Ir. J. A. Verhoef benoemd. Zij, die zich met ingang van 1 Juli per kwartaal abonneeren, ontvangen de in Juni nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. IR. J. A. VERHOEF. De gemeenteraad heeft gisteravond tot directeur van Openbare Werkefx benoemd de heer Ir. J. A. Verhoef c.i. ingenieur bij de Stadsgemeente Ban doeng, met verlof te Voorburg. Ir Verhoef werd 8 Juli 1899 te Oudewater waar zijn vader architect was, geboren. Hij stamt uit een groot gezin. Hij ging school te Amersfoort, bekwaam den zich eerst practisch in timmeren en smeden en bezocht daarna de Middelbare Technische School te Utrecht, afd. Burger- bouw en Schoone Bouwkunde. Vervolgens ging de heer Verhoef naar de Technische Hoogschool te Delft, echter zonder bezit van het diploma H.B.S. 5-jarige cursus, welk examen hij echter in 192-1 als extraneus af legde. In Juli 1925 was hij in Delft als civiel- ingenieur afgestudeerd. Onmiddellijk nadat de heer Verhoef den ingenieurstitel had behaald, trad hij in op praktijk bij de afwatering van Oostelijk Noord-Brabant (Waterschap „de Aar"), in dienst van het bureau „Bongaerts te 's Gra- venhage. Hij was werkzaam aan groote water bouw- en burgerbouwkundige werken, voor namelijk op het gebied van gewapend bc ton. In 1927 werd ir. Verhoef door den minister van Koloniën aangezocht voor Indië In Juli van genoemd jaar vertrok hij naar Teloek Betoeng, Lampongsche districten, Sumatra als ingenieur bij de B. O. W. en Waterstaat, in algemeenen dienst en bij de waterleiding. Geruimen tijd maakte hij, ver gezeld door een 30-tal koelies exploratie tochten in het oerwoud. Begin 1929 vertrok Ir. Verhoef naar Poerwakarta als irrigatie ingenieur voor het belangrijke irrigatiegebied Krawangvlakte voor het ontwerpen en uit voeren van bevloeiingswerken en voor her stellingswerk van den stuw Walahar in de Tjitaroem. Een jaar voor zijn vertrek naar Indië was Ir. Verhoef gehuwd met Maria Baldé, dochter van den directeur van de Levensverzekering.1 Mij. „Hollandia". Het was om gezondheids redenen van zijn echtgenoote. dat Ir. Ver hoef naar Bandoeng, een gemeente met 180.000 zielen vertrok, waarvan het stads bestuur hem op 1 October 1930 met algemeene stemmen benoemde tot ingenieur bij de ge meente. Vele belangrijke werkzaamheden heeft hij aldaar verricht o.a. als chef van het grondbedrijf en later als chef van het civiel ontwerpbureau en karteeringsbureau. Hier maakte Ir. Verhoef ontwerpen voor rioleering waterleiding en slachthuis, o.a. de eerste rioolwater-reinigingsinstallatie in de Oost. Ook buiten zijn officeelen dienst verrichtte Ir. Verhoef veel werk. Hij was lid van de normalisatie-commissie, van de commissie tot ontwerpen van algemeene technische voor- shriften en van de Gouvernement^ Com missie „Uitbreidingsplan Bandoeng". Ook op technisch-journalistiek terrein was Ir. Verhoef werkzaam n.l. als redacteur-admi nistrateur van „Locale Techniek". In December 1934 keerde Ir. Verhoef met verlof met vrouw en twee kinderen naar Nederland terug. Op medisch advies is hij in verband met den gezondheidstoestand van zijn echtgenoote in ons land gebleven. Ongetwijfeld heeft de raad met de benoe ming van Ir. Verhoef tot opvolger van wijlen den heer E. Brader een goede keus gedaan. Uit zijn hierboven beschreven loopbaan blijkt dat de nieuwbenoemde functionaris op ge bied van rioleeringswerken een uitgebreide praktijk, heeft hetgeen in verband met de op handen zijnde uitvoering van het rioleerings plan Mabeg van groot belang moet worden geacht VERKIEZINGSVERGADERING S.D.A.P. In gebouw De Daad waren de belangstellen den bijeen gekomen teneinde de door de fe deratie Velsen der S.D.A.P. belegde vergade ring bij te wonen. De bijeenkomst, welke ge zien de warmte zeer goed bezocht was, stond onder leiding van den heer H. Hennink. Sprekers waren mevrouw BarbiersSeele- meyer en de heeren drs. D. Wansink en W. F. Visser, die in korte toespraken de socialistische beginselen, de regeeringspolitiek van het ka binet Colijn en hetgeen de sociaal-democratie daar tegenover stelt in het Plan van den Ar beid, uiteenzetten. De heer Visser ging speciaal dieper in op de gevoerde en de nog te voeren gemeente politiek. Voornamelijk het „front van 19", dat jaar in jaar uit in den raad de politiek der S.D.A.P.-fractie trachtte te fnuiken, werd door spr. gehekeld. Daarom verwacht hij, dat Woensdag a.s. de sociaal-democratie ongebroken en zoo moge lijk versterkt uit den verkiezingsstrijd zal komen. PALVU, de arbeiders-tooneelvereeniging, voerde daarna in de pauze een kort tijdtooneel op. ONGEVAL BIJ DE HOOGOVENS. De gehuwde bankwerker J. A. de Bie van. het Hoogovenbedrijf, wonende te IJmuiden-O., was Maandagochtend j.l. werkzaam aan de loopkraan in de Constructiewerkplaats van genoemd bedrijf, toen hij kwam te vallen. Door een zeer bijzonderen samenloop van om standigheden raakte het. touw, waarmede zijn veiligheidsgordel aan de kraan bevestigd was, los, zoodat hij van een hoogte van 5 a 6 M. naar beneden stortte. De gevolgen van dit ongeval beperkten zich tot een ernstige kneu zing van het ondergedeelte van den rug, even wel achtte Dr. Biiller, die zich onmiddellijk naar het bedrijf had begeven, opneming in het ziekenhuis ter observatie wcnschelijk. De ge troffene werd dus per ziekenauto naar het Antoniusziekenhuis te IJmuiden O. vervoerd en aldaar opgenomen. GEEN BEL ANGSTELLING. De vergadering, belegd door de R. S. A. P. in het gebouw Willebrordstraat is wegens ge brek aan belangstelling niet doorgegaan. VELSEN Vergadering van den Gemeenteraad. Ir. J. A. Verhoef benoemd tot directeur van Openbare Werken. HET MEISJE MET DE GOUDEN STEM. De Engelsche telefoniste mej. Cain werd uit 15000 collega's gekozen om bij de Britsche telefoonmaatschappij de öjdopgave te verzeilen. Gisteravond kwam de Raad dezer gemeente onder voorzitterschap van burgemeester Kwint bijeen voor het behandelen van een agenda, die slechts twee punten bevatte. Het eerste punt, behelsde slechts eenige ad ministratieve regelingen en was spoedig af gedaan. Punt 2: benoeming van een gemeente architect zou eveneens spoedig afgedaan zijn geweest, als de heer J. E. Sluiters (C.H.) niet een besloten zitting had verzocht. Aldus geschiedde. Na een kwartier klonk het bekende belletje door de hall en mochten we weer boven ko men. Nu was de zaak spoedig bekeken. Benoemd werd de heer Ir. J. A. Verhoef, c.i., ingenieur bij de Stadsgemeente Bandoeng, met verlof te Voorburg, met 22 van de 24 uit gebrachte stemmen. 'Over den benoemde vindt men elders in ons blad eenige nadere bijzon derheden). Bij de rondvraag klaagde de heer A. de Waal (groep Schilling) over het vele voet ballen op strait door jongens en over den weg naar het zeestrand, die steeds nog niet in orde is. Kunnen werkloozen de zaak niet in orde maken? vraagt de heer de Waal. De Voorzitter antwoordt op de eerste klacht, dat de politie het voetballen op straat zoo veel mogelijk tegen gaat. getuige de vele in beslag genomen ballen, die men op de po- litïebureaux kan vinden. Op de tweede klacht antwoordt wethouder Bosman dat B. en W. dachten dat zij de plannen tot verbetering met den plaatselijke!* Watei'staatsambtenaar wel konden afmaken, maar thans blijkt dat de de partementen van Waterstaat en Defensie er nog aan te pas moeten komen. We moetexi dus een oogenblik wachten. En hiermee was de vergadering afgeloopen. BURGEMEESTER KWINT SLOTVOOGD VAN DE RUÏNE VAN BREDFRODE. Door den Minister van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen Is. buiten bezwaar van- 's Rijks schatkist, benoemd tot Slotvoogd van de Ruïne van Brederode de heer Mr. M. M. Kwint, Burgemeester van Velsen.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1