^HetGoudeiland" Bekende Beverwijkers. BEVERWIJK NIEUWE KANTOREN EN WERKPLAATSEN Zooals wij destijds reeds berichtten zal de N.V. v.h. Lucas Aardenburg eigenaresse wor den van het oude badhuis van het Witte Kruis, wanneer het bestuur daartoe door de ledenvergadering gemachtigd wordt. Op de plaats van het oude Witte Kruisgebouw aar. de Meerstraat zullen nieuwe kantoren en ma gazijnen voor de N.V. v.h. Lucas Aardenburg verrijzen. Het ontwerpen van de teekeningen en het maken van het bestek is opgedragen aan den architect H. de Vries te Veisen-Noord. LEDENVER GADERING VAN „HET WITTE KRUIS". Heden-, Dinsdagavond houdt de plaatse lijke af deeling van de Noordhollandsche Ver- eeniging „Het Witte Kruis" in de bovenzaal van Hotel „Ter Burg" een ledenvergadering. Het voornaamste punt van behandeling is de officieele machtiging van het bestuur inzake den verkoop van het oude badhuis aan de Meerstraat, dat op 1 Juli a.s. buiten gebruik zal worden gesteld. K.K. NIJVERHEIDSSCHOOL VOOR MEISJES. Aan de R.K. Nijverheidsschool voor meis jes slaagden voor het diploma Lingerie de da mes M. Arisz, J. van Balen, A. Gelderman, J. Heynen, A. Pirovano, J. Schuitemaker. C. Tromp, G. van Zanten, L. Zonneveld; voor het diploma Costumière de dames T. Dekker, M. v. d. Geest, J. Langendijk, M. Pirovano, I. Tromp. NIEUWE ZAAK De heer H. G. Slagt heeft in het nieuwe per ceel, Zeestraat 19 een banketbakkerij geopend. De naam van den heer Slagt, die hier ter plaatse op den hoek van de Molenstraat vroe ger eveneens een zaak dreef, herinnert aan de goede vakmanschap, waarmede hij zoo vele jaren zijn smakelijke producten onder het Beverwijksche publiek ingang deed vinden. VEREENIG DE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. 24 Juni 1935. Prijsnoteering: Breekpeen per kist 5060 ct. Sla per kist 2080 ct. Postelein per kist 2532 ct. Wortelen per bos 47 ct. Rabarber per bos 24 ct. Peterselie per bos 23 ct. Selderie per bos 24 ct. Bloemkool le soort per stuk 57 ct. Bloemkool 2e soort per stuk 34 ct. Tomaten per kilo 614 ct. Doppers per kilo 914 ct. Capucijnders B. per kilo 16 ct. Peulen per kilo 1518 ct. Snijboonen per kilo 3240 ct. Dikkeboonen per kilo 4648 Tuinboonen per kilo 8 ct. Asperges le wit per bos 2128 ct. Asperges 2e wit per bos 610 ct. Asperges le blauw per bos 1015 ct. Komkommers per stuk 37 ct. Aardbeien per doosje 820 ct. Frambozen per kilo 3538 ct. Aardbeien per slof 6095 ct. SANTPOORT Het concours wordt besloten met het zingen' van 2 vereenigingen uit de afd. Uitmuntend heid, n.l. Gemengd Koor „Zuid-Scharwoude" en Koorvereeniging „Bei-gen". Eere-wedstrijden zijn aan dit concours niet verbonden. Inplaats daarvan zingt op den eersten concoursdag des avonds om half 8 een zestal kinderkoren, tellende ongeveer 350 kin deren, onder leiding van de dames Dora Arisz—Schrama en Lies Hertier, terwijl op den 2en concoursdag de liedertafel „Amstels Werk man", directeur Joh. Brands, zal optreden, aan welk concert Lies Hertier (zang) en mej. Frankfort (fluit) zullen medewerken. DE KRUIDBERGERWEG. Naar we vernemen .zal binnenkort de Kruid- bergerweg onder handen worden genomen. Het moet in de bedoeling liggen een rijweg van 6 M. en twee trottoirs van 3 1/2 M. aan te" leggen. Daarvoor zal echter een beroep moeten wor den gedaan op de eigenaren van aan dezen weg liggende perceelen, om stukken van hun voortuintjes af te staan. De directie van Open bare Werken heeft in dezen de vereeniging „Santpoorts Bloei" om medewerking verzocht. HET CONCOURS VAN „VOX HUMANA". Zooals wij reeds mededeelden, vindt het door „Vox Humana" georganiseerde Bondsconcours van den Noordhollandschen Zangersbond plaats op de Zondagen 7 en 14 Juli a.s. in het Burgemeester Rijkenspark. Den 7den Juli om 12.30 uur vindt in de groo- te zaal vanu de Ver. „Spaarnbérg" de offi cieele ontvangst plaats. Het coucours vangt aan om 1.30 uur met de 3e afd. B Gemengde Koren. Hierin zingt alleen „Zanglust" uit Berkhout. Dan volgt de 3de afd. A Gemengde Koren, waarin uitkomen „Oostwoud" uit Oostwoud, „T. O. P." uit Bobeldijk, „Zang- lust" uit St. Pancras, Ned. Herv. Kerkkoor uit Schagen en „Crescendo" uit Stompetoren. Vervolgens is de 2e afdeeling Gem. Koren aan de beurt. Hierin zingen „Zang en Vriendschap" uit Wieringen, „Zang en Vriendschap" uit Eenigenbrug en „Niedorps Gem. Koor" uit Nieuwe Niedorp. De concertwedstrijden wor den dien dag besloten met de le afd. Ge mengde Koren, waarvoor achtereenvolgens optreden „Varia" uit Warmerhuizen, T. A. V. E. N. U. uit Andijk-West en „Kunst en Vriend schap" uit St. Maarten. Den tweeden Zondag wordt begonnen met de 3de afd. A. Gemengde Koren. Deelnemen de koren zijn: „Ons Genoegen", Heer Hugo- waard, „Kunst na Arbeid", Schagerbrug, „Nieuw Leven" Hoogezand. In de 3e afd. H Dameskoren zingen S. O. V. Schagen en „Zanglust", Callantsoog. Voor de 2de afd. Gem. Koren zingt Spaarn- dams Gemengd Koor. De le afd. Dameskoren telt een deel neemster n.l. „Crescendo" uit Noord-Schar- woude. In de le afd. Mannenkoren komt eveneens slechts één vereeniging uit, n.l. IJmuidens Mannenkoor. De le afd. Gem. Koren is goed bezet. Hierin komen uit: „Vox Humana" Santpoort, „Oefe ning kweekt Kunst", Andijk-Oost, „Crescen do", Noord-Scharwoude en IJmuidens a Ca- pella Koor, IJmuiden. HEEMSKERK KENNEMER THEATER Wij verwachten binnenkort JACK<E COOPER en Het gigantische filmwerk"" WALLACE BEERY ir (Adv. Ingez. Med.) A. D. O.—SANTPOORT (2—5). Zondag speelde A. D. O. een wedstrijd tegen Santpoort; de baten hiervan kwamen geheel ten goede aan de R. K. Missie. Te twee uur deed kapelaan Perquin den aftrap. Direct hierna ontwikkelt zich ondanks de warmte een vlugge, aantrekkelijke strijd. Bij een aan val van A. D. O. schiet de Santpoort-keeper den bal tegen den toelooopenden Baassen, waarop de bal in het doel verdwijnt (10). Even later weet Meijer voor A. D. O. een twee de goal te scoren, die de scheidsrechter terecht wegens buitenspel annuleerde. Na de rust is Santpoort sterker, wat zij met twee mooie doelpunten van Gerritse en De Jong weet uit te drukken (12). Direct hier op weet A. D. O. door toedoen van haar links buiten gelijk te maken (22). Het overwicht van Santpoort wordt grooter. Ninaber, Kaldenbach en de Jong weten den stand tot 25 op te voeren, waarmee het ein de kwam. A. D. O. 3Vitesse 3 32 A. D. O. aD. E. M. a 11 WIJK AAN ZEE EEN VOLLEDIGE LAGERE SCHOOL IN 'T SANATORIUM „HELIOMARE". Van 1 September af zal aan de inrichting voor chirurgische tuberculose behandeling „Heliomare" een volledige inrichting voor la ger onderwijs verbonden zijn, waar onder richt gegeven zal worden aan de leerplichtige patiëntjes, volgens de voorschriften der wet op 't Lager Onderwijs. Voor Haarlem's Politierechter. VERZET, DAT GEEN VERZET WAS. Twee jonge mannen uit Wormerveer bewo gen zich per motorfiets door de Jansstraat, toen een agent van politie hen staande hield in de meening dat er een overtreding begaan werd. Zij waren hiermee niet ingenomen en zoodoende ontstond er een twistgesprek, waarbij de bestuurder van de motorfiets als zijn wensch te kennen gaf naar het politie bureau te gaan om daar zijn bezwaren in te dienen. Dit strookte geheel met den wensch van den agent van politie, die op het bureau rustiger het geval kon bekijken. Alzoo begaven agent en overtreder zich naar de Smedestraat, waarheen de duoberijder hen volgde en de twee mochten plaats nemen in de agenten wachtkamer. Toen zij daar een poosje waren, wilde de be stuurder van de motorfiets het bureau ver laten, omdat hij een boodschap had op het kantongerecht, naar hij zei, maar de agent ging hiermee niet accoord, omdat hij nog niet klaar was. De ander wilde toch gaan en begaf zich naar de deur, waarop de agent hem vastgreep om hem te dwingen in de wacht kamer te bij ven; de vastgegrepene ging zich verzetten zoodat er een wox-stelpartij ont stond. Een andere agent snelde ter hulp, maar ook de duoberijder meende zich in den strijd te moeten mengen en om dit niet ten halve te doen, greep hij een stoel en hief dien omhoog om hem op de agentenhoofden te doen neer dalen. Zoover kwam het gelukkig niet door interventie van meer politiepersoneel en de beide mannen moesten het onderspit delven, maar hadden zich nu voor den politierechter te verantwoorden, de een voor wederspannig- heid, de tweede voor bedreiging met geweld Nu deed zich ten opzichte van den verzet- pleger echter de vraag voor of deze door den agent was aangehouden en aan het bureau geleid en of hij zich zoodoende gedwongen aan het bureau had bevonden. De politierechter meende, dat dit niet het geval was en nam aan, dat de man op eigen initiatief naar het bureau was gegaan, zoodat hij ook weer het recht had dit te verlaten, zoodat hij geen weerspannigheid pleegde, toen de agent dit wilde beletten. Zoodoende werd hij ontslagen van rechtsvervolging. De ander, die meegegaan was naar het bu reau, doch buiten de zaak stond, had geen motief om een stoel te grijpen om daarmee de agenten op het hoofd te timmeren, en het deed niets ter zake of hij vrijwillig dan wel gedwongen aan het bureau was gekomen. Zoo doende was hij wel strafbaar en de politie rechter veroordeelde hem tot 14 dagen ge vangenisstraf. DE MESTVORK EN HET BIJLTJE. Twee bewoners van Velsen leefden in zoo goede harmonie, dat een hunner, toen hij er op uit ging om eieren te koopen en de moge lijkheid aannam, dat hij den ander zou ont moeten, een bijltje in zijn fietsmand legde, ten einde dit zoo noodig te gebruiken. Toen hij bij een boer eieren had gehaald. 50 in getal en zich huiswaarts begaf, droeg hij. zoo hij beweerde in de linkerhand de mand met eieren en met de rechter hand hield hij de fiets vast, waar hij naast ging; het bijltje rustte in de fietsmand. Het voorgevoel had hem niet bedrogen, want plots dook uit het struikgewas zijn tegenpartij op en deze hield in de hand een niet minder geducht wapen: een vierpuntige mestvork, welke hij zonder veel wachten op het hoofd van den eierdrager deed neerdalen en niet zoo eventjes ook, want de punten drongen tot het schedelbeen door en veroorzaakten leelijke wonden., welke geneeskundige behandeling vereischten. De man van de mestvork stond nu terecht en gaf voor. dat het niet zoo was gegaan als zooeven is gezegd, want, zei hij, de tegenpartij had de eieren niet in een mand, welke hij in de linkerhand droeg, maar in de mand aan de fiets en zoodra hij mij zag gooide hij de fiets tegen mij aan en dreigde hij met een bijl. De politierechter vond het vreemd, dat iemand eieren zou gaan koopen om die tegen iemand aan te gooien; eieren kunnen daar niet tegen. Ze waren al stuk, toen hij ze kocht, zei ver dachte, maar nu kwam de boer, die ze ver kocht had, plechtig verklaren, dat hij heele eieren had geleverd en de kooper bevestigde dit. Dat ging dus niet op. De officier geloofde ook niet, dat verdachte de aangevallene was geweest, want iemand, die daar gaat met eieren in de eene en een fiets in de andere hand is niet bepaald in ge vechtspositie. Aangenomen werd dus, dat verdachte met de mestvork begonnen was. De Officier eischte 6 weken gevangenisstraf omdat de mishandeling ernstig was. Mr. Drilsma, de verdediger, gaf toe, dat 't ernstig was; het komt volstrekt niet te pas, iemand met een mestvork op het hoofd te slaan; laten het nu geen tien slagen zijn, zoo als de geslagene meent, een of twee mag ook niet, maar vergeet niet, aldus de verdediger, dat het hier een oude kwestie is, iets over kippen en nu is 't eigenlijk zoo, dat de twee bang voor mekaar zijn en ieder vraagt zich met angst af: wat zal hij doen? Dit verklaart mestvork en bijltje. Hier was een zenuwtoe stand, geen opzet om te dooden en daarom vroeg pleiter voorwaardelijk. 't Kwam nog niet tot een uitspraak, omdat de rechter de kippenkwestie, mestvork en bijl tje nog niet voldoende belicht achtte en nog een paar getuigen wii hooren. Alg. Vereen, voor Bloem bollencultuur. Een aanvankelijk ietwat rumoerige vergadering. onmiddellijk aan de orde had gesteld. Spr. stelde voor, dat dit alsnog zou gebeuren, met voorbijgaan van de vraag, die het Hoofdbe stuur aan de orde heeft gesteld. Spr. wilde voortgaan met spreken over de saneering, hetgeen de voorzitter hem belette. Vandaag moet de beslissing vallen, want als vandaag besloten wordt de saneering te handhaven, zullen 10 tallen kweekers hun zaken naar het buitenland overbrengen, zei-de spr. nog. De voorzitter hield vol dat de zaak beter in September kan worden behandeld dan nu. Over het onderwerp moet gespro ken worden, daar zijn allen het over eens. Het gaat er alleen maar om: wanneer? De voorzitter ging nu over tot stem ming. De heer De Zeeuw vroeg nog het woord, maar omdat de stemming reeds begonnen was, weigerde de voorzitter het hem te ge ven, ook na herhaalde pogingen van den debater. De vergadering dreigde rumoerig te worden door het gejoel van eenigen (geroe pen werd: „het is een schandaal wat hier gebeurt!"), maar de voorzitter zette de stem ming voort. Intusschen werd het rustiger. Het resultaat van de stemming was. dat 76 stemmen werden uitgebracht voor een onmiddellijke behandeling en 154 voor een behandeling in September De vraag was dus ontkennend beant woord en hiermede verviel de behandeling der verdere agenda: de motie der afd. Hille- gom later geamendeerd door Limmen waarin de vergadering zich zou uitspreken tegen overheidsbemoeiing en het Hoofdbe stuur zou worden uitgenoodigd. stappen te doen om de saneeringsm'aatregelen na af loop van het seizoen (op 1 December 1935) te doen eindigen De voorzitter deelde nog mede, dat nu f 500 aan reiskosten voor afgevaardigden was uitgegeven voor een nuttelooze verga dering. Er zal dus een dusdanige verande ring in het reglement moeten worden ge maakt, dat niet meer 5 afdeelingen (van de 60) op lichtvaardige wijze een vergadering bijeen kunnen doen roepen. Rondvraag. Bij de rondvraag ontstond nog eenig debat tusschen den voorzitter en den heer De Zeeuw, die beweerde, dat hem op on rechtmatige wijze het woord ontnomen was. De voorzitter: Dat is niet zoo. De stemming was al begonnen. Ik tart de ver gadering aan te toon en. dat ik als voorzitter ooit iets gedaan heb. wat onbehoorlijk was tegenover de vergadering. (Luid applaus van de groote meerderheid der vergadering). Het saneeringsplan 1935. Na afloop der eigenlijke vergadering gaf de directeur der Sierteelt-Centrale, de heer A. D. C. P o o 1 m a n' een uiteenzetting van het saneeringsplan 1935. Spr. zette het doel der saneering uiteen: de bestaande bedrijven zoo goed mogelijk in stand houden en evenwicht scheppen tus schen productie en afzet. Spr. gaf een overzicht van de saneering 1933; het plan 1934 bracht geen ingrijpende wijziging in het principe der saneering en gaf een groote inperking van de teelt. Het vak heeft vrijwillig meer van de teelt „inge krompen" dan de saneering voorschreef. Het voorgestelde plan 1935 vertoont niet de minste wijziging, wat de grondslagen der saneering betreft. Die zijn practisch uitvoer baar gebleken. Handhaving der minimum prijzen is noodzakelijk. Gestreng zal worden opgetreden tegen overtreders. Wie niet voldoet aan zijn ver plichtingen, zal het teeltrecht voor 1935 1936 worden ontnomen. De handhaving der minimumprijzen zal met alle mogelijke middelen worden ge steund; voorbeelden zullen worden gesteld, als dit noodig mocht blijken. Na afloop der inleiding werden nog vele vragen gedaan. DINSDAG 25 JUNI 1935 Door onze lens gesnapt Üj> Bespreking der saneeringsplannen in September. Haarlem Dinsdag. Maandagmiddag vergaderde in het Kx-elage- huis de Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur. De regeeringscommissaris, de heer V a 1- star, was verhinderd aanwezig te zijn. Hij werd vervangen door den heer Ignatius. Na de openingsrede van den voorzitter, den heer E. H. K r e 1 a g e, kwam aan de orde punt 4 van de agenda: het verzoek van de afdee lingen Hillegom enz. tot het houden van een algemeene vergadering in Juni, ter behande ling van de saneeringsmaatregelen. Naar de meening van de meerderheid van het Hoofdbestuur moest met het uitlokken van een uitspx-aak der algemeene vergade ring gewacht worden tot het einde van het handelsseizoen, dus tot September. Een min derheid in het Hoofdbestuur was voor be handeling in Juni. Daarom stelde de voorzitter eerst de vraag aan de orde: „W-enscht de algemeene vergadering he den (24 Juni) hare meening uit te spreken over de wenschelijkheid van het al dan niet voortzetten der saneeringsmaatx-egelen, na afloop van het plantjaar 1934'35?" De voorzitter vroeg, wie over deze vraag niet over de saneering het woord verlangde. Dr. Dijt sprak als zijn oordeel uit, dat vooruitgezien moet worden. Men moet niet achter de feiten aanloopen. Daarom gaf spr. de voorkeur aan een behandeling in Juni. Den heer Murk had verwacht, dat het Hoofdbestuur het onderwerp „de saneering' Ds. C. M. Krijger Ds. C. M. Krijger is vanaf 1932 in Beverwijk werkzaam als predikant der Ned. Herv. Ge meente. Hoewel Ds. Krijger dus nog slechts korten tijd in onze plaats gevestigd is, heeft hij zich toch door zijn werkzaamheden op ver schillend terrein reeds algemeene bekendheid ver woxwen. De predikant, die de geestelijke belangen van een groot aantal gemeenteleden te ver zorgen heeft, wijdt daarnaast ook zeer groote aandacht aan het organisatieleven. Vele Christelijke stands- en vakorganisaties doen op Ds. Krijger nooit een vergeefsch beroep, wanneer zij de hulp of het advies van den predikant noodig hebben. In vele vergaderin gen treedt hij als spreker op en behandelt dan altijd een of ander belangrijk onderwerp, dat de belangstelling gaande maakt. Onlangs smaakte Ds. Krijger het genoegen de door de Chr. Woningbouwvereeniging ..Goed Wonen" gebouwde woningen aan de Bloemhofstraat te mogen inzegenen. Voor de totstandkoming van dit woningcomplex heeft de predikant zeer geijverd. Italiaansch-Abessynische commissie bijeen. Besprekingen te Scheveningen beginnen heden. Langen duur der conferentie verwacht. Maandagavond is uit Rome in Den Haag aangekomen Graaf Montagne, een der leden der commissie van verzoening en arbitrage inzake het geschil tusschen Italië en Abes- synië. Hij heeft zijn intrek genomen in het Palace-hotel. Daar wordt vandaag ook Graaf Androvandi verwacht, de tweede arbiter, die door Italië is aangewezen. De arbiters door Abessynië aangewezen, zijn hedenavond in Den Haag gearriveerd. Dit zijn Pitman Benjamin Potter, professor aan de Internationale Organisatie voor Hoo- ger Ondei-wijs te Genève en professor de La- pradelle. hoogleeraar aan de Parijsche Uni versiteit. Prof. de Lapradelle is vergezeld van zijn zoon als secretaris. Deze heeren hebben hun intrek genomen in het Grand Hotel. Zeer waarschijnlijk zullen de vier arbiters vandaag in den namiddag met hun wei"k- zaamheden aanvangen. Zij zullen verschil lende kwesties hebben te oxxderzoeken, waar onder de grenskwestie van Wal-Wal. Voorts vernamen wij nog, dat de arbeid der commissie aan twee data gebonden is. Indien de arbiters op 25 Juli niet tot over eenstemming zijn gekomen, zullen zij een vijfden arbiter benoemen, die als een su per-arbiter een beslissende stem zal uit brengen. De tweede belangrijke datum is 25 Augustus, de dag. waax-op kx-achtens de resolutie van den Volkenbond de arbitrage geëindigd moet zijn. Naar wij voorts van welingelichte zijde vernamen, moet de conferentie van Milaan beschouwd worden als een preliminaire con ferentie, waar men het plan voor de arbi- trageprocedux-e heeft besproken en vastge legd. De eigenlijke ai'bitrage zal in Schevenin gen plaats hebben. Uit den kring der commissie vernamen wij nog, dat er op gerekend wordt, dat de besprekingen geruimen tijd zullen duren. De arbiters kunnen zich ook door experts, zoo wel geografische als juridische, doen voor lichten. Waar de arbiters zullen vergaderen staat nog niet vast; het is niet onmogelijk, dat de besprekingen in het Palace-Hotel zullen plaats hebben. „De NIEUWE GEDACHTE" HOUDT OP TE BESTAAN. Op de laatst gehouden vergadering van de Afdeelingen der Vereeniging ..De Nieuwe Ge dachte" is het van het hoofdbestuur uitge gane voorstel, om het geestelijk werk van den heer Kees Meyer af te sluiten, met algemeene stemmen aangenomen, daar de structuur van de vereeniging op het zeer persoonlijk karak ter van den oprichter, een voorzetting moeilijk maakte. Daar in de pers reeds de naam van den heer A. R. de Jong te Bussum als opvolger is genoemd, deelt het H.B. mede, dat dit besluit geheel in overleg met dezen candidaat is ge nomen en door hem als het eenige juiste wordt beschouwd. DOOR DE WARMTE BEVANGEN. Gistermorgen is in de vischhal een vlsch- knecht door de warmte bevangen. Hij werd in een pakhuis binnengedragen waarna hij spoe dig weer opknapte. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Nebraska, Rotterdam naar Vancouver 21 van Jamaica. Lochmonar. Rotterdam naar Vancouver 22 (12.24 n.m.) 50 mijl N.W. van Land's End. Beemsterdijk, Rotterdam naar New-Orleans 23 (v.m.) van Antwerpen. Veendam 22 van Rotterdam 23 (n.m.) van (n.m.) van Plymouth, 25 (3 v.m.) verw. Statendam 22 van Rotterdam te New-York. Di'echtdijk, Vancouver n. Rotterdam 22 (v. m.) te Liverpool. Breedijk, 22 van Rotterdam te New-York. HALCYON LIJN. Stad Dordrecht, VIaardingen n. Pto Ferrajo 22 (11.32 v.m.) 30 mijl Z.O. v. Niton. Stad Zaltbommel. Rotterdam n. Civ. Vecchia 23 <8 v.m.) 100 mijl van Land's End. Maasburg 25 (7 v.m.) v. Pto. Ferrajo te Vlaardingen verw. Stad Zaandam 25 (9 v.m.) van Makri te Vlaardingen verw. KON HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland (thuisr.) 23 van Rio de Janeiro. Salland (uitr.) 21 (7.43 n.m.) 179 mijd Z. v. Land's End. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk, 23 van West-Afrika te Amster dam. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (thuisr.) 24 te Genua. Serooskerk 23 van Hamburg te Rottei'dam. Meerkerk (uitr.) 23 te Clombo. Gaasterkerk (uitr.) 24 te Shimonoseki. HOLL.BRITSCH-INDIë LIJN Hoogkerk (uitr.) 24 te Madras. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (thuisr.) 23 van Port Said. Almkerk (uitr.) 23 van Antwerpen. JAVA—NEW-YORK LIJN. Tabian, New-York n. Java 24 van Suez. Tanimbar, 21 van Batavia naar New-York. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ariadne 23 van Kopenhagen te Amsterdam. Auroi'a 22 van Setubal naar Cadix. Boskoop 23 van Antwerpen te Amsterdam. Colombia. Bar dad os n. Amsterdam 24 (5 n. m.) van Havre. Crijnssen, 23 v. Hamburg te Amsterdam. Hebe, 23 van Musel te Oporto. Irene, 22 van Melilla te Carthagena. Juno, 22 van Livorno naar Napels. Nereus, Stettin n. Amsterdam p. 23 Biuxnsb. Oranje Nassau, Parimaribo n. Amsterdam 24 (n.m.) van Havre. Perseus, 22 van Carthagena naar Bonanza. Pluto 23 van Kopenhagen te Odense. Saturnus, 23 van Bourgas te Varna. Telamon 22 van Malta te Alexandrië. Ulysses, 23 van Izmir te Mutzuna. Venezuela, 20 van Curacao n. Pto Cabello. Venus. 23 van Hamburg te Amsterdam. Vesta, 22 van Fiume naar Susak. Vulcanus 23 vaxi Catania naar Venetië. Costa Rica, 22 van Barbados te Cx-istobal. Bodegraven. Chili n. Amsterdam 21 van Cal- lao. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Radja, 24 v Rotterdam n. Hamburg. Modjokertc (thuisr.) 23 te Genua. Kota Tjandi (uitr.) p. 23 Ouessant. Slamatï uitr.) p. 23 Kaap del Armi. Kota Nopan, 23 van Rottei-dam te Soera- baja. Indrapoera, Batavia n. Rotterdam p. 24 Guardafui. Kota Baroe, Batavia n. Rotterdam p. 23 Perim. Kota Tjandi. Rotterdam n. Batavia p. 24 Finisterre. Kota Agoeng, 22 van Macassar te Batavia. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat, 22 van B. Aires naar Rotterdam. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Bintang 22 van Bombay te Vancouver. Silverguava, Vancouver n. Calcutta 21 van Bellingham. Silverbeech, 22 van Bombay n. Vancouver. Silverpalm, Vancouver n. New-York 22 te Balboa. Silverwillow, New-Orelans n. Calcutta 22 van Lor Marques. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Tello, 23 van Vlaardingen n. Ham burg. Johan van Oldenbarnevelt, 24 (9 v.m. van Cowes te Amsterdam. Saleier 23 van Batavia te Amsterdam. Tajadoen (uitreis) 22 te Londen. Enggano (thuisreis) p. 22 Perim J. P. Coen (uitr.) p. 23 Perim. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein, 23 van Rotterdam te Beira. Bloemfontein (thuisr.) 23 van Marseille. Jagerfontein (uitr.) 23 n Southampton. Randfontein (uitr.) 22 (12 ,3 n.m.) 110 mijl O.Z.O. van Land's End. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Melampus, Batavia n. Amsterdam p. 22 Perim. Memnon. Japan n. Rotterdam p. 23 Gibraltar Phrontis, 23 van Amsterdam te Batavia. Benreoch, Japan n. Rotterdam, 22 te Ko- huchang. Achilles, Japan, n. Rotterdam n. Batavia 22 v. Liverpool. Stentor, Batavia n. Amsterdam p. 23 Gibral tar. City of Hereford, Rotterdam n. Japan 28 (8.18 v.m.) 25 mijl Z.O. van Niton. Benvannoch. Maru n. Rotterdam, vertr. 25 van Londen. De strijd om passagiers. Volgens een kennisgeving van de Hamburg- Amerika Lijn, die hier maandelijks de passa giers voor den neus van de K. N. S. M. komt wegsnoepen, is er een bepaling gemaakt waardoor het onze Nederlandsche reederij nog weer even moeilijker wordt gemaakt. Met de afvaart van het motorschip Cordillera op 21 Juli van hier mogen de passagiers tegen den zelfden prijs als naar Pto Barrios medereizen naar Pto. Cortes (Honduras), welke haven ge durende de zomermaanden zal worden aan- geloopen. Alleen ter dekking der havenkosten moeten bedoelde passagiers een kleine bijdrage geven. Hout voor Velsen. Niet het Britsche stoomschip Winga, zooals gisteren gemeld, doch het Finsche stoomschip Winha is met hout te Velsen aangekomen. IJsinvoer. Het Noorsche motorschip Skoger is hier van Kragerö aangekomen met een lading natuur ijs, welke in de Visschershaven gelost wordt. Groote diepgang. Het met stookolie van Curacao aangekomen Noorsche tankmotorschip Solheim passeerde naar Amsterdam met een diepgang van 8 meter.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5