DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: zakelijke menschen in den raad hebben, Lijst 7 - Stemt „de Vrijheidsbond" - Lijst 7 KENNIS IS SVI A C H T Schip van verm, aankomst Laatste bericht Alkmaar Chili 15 Juni te Temeuzen. Amstelland Buenos Aires 30 Juni 21 Juni van Las Palmas. Altona Ned.-Indie 20 Juli 21 Juni van Colombo. Agamemnon (Ned.) Alexandrië 2 Juli 20 Juni van Malta. Amazone Gdynia 30 Juni 24 Juni van Danzig. 4 Juli Baarn Chili 22 Juni van Curasao. Bodegraven Chili 21 Juni van Callao. Bloemfontein Zuid Afrika 23 Juni van Marseille British Admiral Abadan 18 Juni van Perim. Bennekom Chili 15 Juni van Callao. Ceres (Ned.) Midd. Zee 30 Juni 20 Juni van Patras. Calypso Midd. Zee 23 Juni 20 Juni van Ouessant. Cordillera West Indie 12 Juli 24 Juni van Colon. Batavia 24 Juli 21 Juni van Belawan. Engeland Maru Moii 8 Juli 24 Juni van Port Said Enggano Ned. Indië 22 Juni van Perim. Eugenia Chandris Necochea 16 Juni vertrokken. Ella Halm Söderhamn 24 Juni 18 Juni vertrokken. Grootekerk Japan 19 Juni van Penang. Harcalo Buenos Aires 12 Juli 16 Juni van Interseccion. Hilversum Archangel 3 Juli 23 Juni vertrokken. Karl Lenin Archangel in lading. Lore a La Goulette (v. IJm.) 24 Juni 20 Juni van Burlings. Menes Ned. Indië 21 Juni van Pt. Said. Melampus Ned. Indië 6 Juli 22 Juni van Perim. Merula Curacao 13 Juni van Houston. Montferland Hamburg- vertrekt 29 Juni. Mac Grecor Laird West Afrika 30 Juni 18 Juni van Freetown. Nina Borthen Cons tan tza 22 Juni vertrokken. Oranje Nassau West Indië 24 Juni van Havre. Orion Hamburg 28 Juni in lading. Phrygia West Indië 3 Juli 17 Juni van Trinidad. Poelau Roebiah Batavia 21 Juni van Belawan. Peisander Batavia 22 Juni vertrokken. Polvdorus Hamburg 27 Juni 23 Juni te Bremen Perseus (Ned.) Valencia 1 Juli 21 Juni vertrokken. Phrontis Batavia in lading. Prometheus Batavia in lading. Rapana Curasao 29 Juni 12 Juni vertrokken. Rossum Onega in lading. Stentor Batavia 30 Juni 23 Juni van Gibraltar. Saturnus Bourgas 23 Juni te Varna Trompenberg Kemi 26 Juni 24 Juni van Elseneur. Telamon (Ned.) Alexandrië in lading. Ulysses (Ned.) Bourgas 15 Juli 23 Juni te Mutzuna. Uckermark Ned. Indië 7 Aug. 17 Juni van Macassar. Vesta (Ned.) Midd. Zee 7 Juli 22 Juni van Fiume. Waal Ornskoldsvik 18 Juni 12 Juni vertrokken. Waterland Buenos Aires 14 Juli 23 Juni van Rio Janeiro. Zuiderkerk Japan 24 Juni te Genua. Zaanland Buenos Aires 28 Juli vertrekt 28 Juni. VISSCHER1J EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Visschershaven Noorsch Papierfabriek Zweedsch Skoger Ask Kragerö Söderhamn ijs cellulose IJMUIDEN Visscherijnieuws in een notedop. De navolgende schepen zijn Dinsdag, 25 Juni 1935, te bereiken via het kuststation Scheve- ningen Radio. Alcyone, Alchiba, Alpherat, Chr. Huygens, Indrapoera, J. P. Coen, Kota Gede, Oranje Nassau, Poelau Bras, Poelau Roebiah, Kota Tjandi, v. Rensselaer, Rotterdam H. A. L., Si- bajak, Simon Bolivar, Slamat, Venezuela. Weinig trawlers. Het is een zelden voor komende geschiedenis, dat op Maandag slechts drie trawlers aan den afslag waren, waarvan twee schelvischbooten en één kustboot. Des ondanks waren de tongen weer zeer goedkoop, als gevolg van den grooten aanvoer van niet minder dan een 30-tal loggers. Deze visch- soort was meer dan 50% goedkooper dan ver leden week. Weer in IJmuiden. De I. S. Groen is na re paratie in Amsterdam weer in IJmuiden te ruggekeerd. Naar zee. Naar zee vertrokken zijn de Claesje, de Julie Streiff, de Condor, de Utrecht en de Maria. De Martenshoek UM. 283 zal Donderdag ter haringvisscherij uitvaren. PERSONALIA. Met ingang van 1 Juli a.s. is de heer I. Kuij- per, thans 2e havenmeester bij het Staats- visschershavenbedrijf benoemd tot haven meester. PROPAGANDA-VERGADERING R.K. KIESVEREENIGING. De gisteren in de Witte Bioscoop gehouden propaganda-vergadering der R.K. Kiesvereeni- ging was slechts matig bezocht toen zij door den voorzitter den heer J. v. d. Hoogen met een woord van welkom geopend werd. Hierna verkreeg de heer Hans Hermans van den Haag, zoon van het Kamerlid Henri Her mans het woord. Hij begon uiteen te zetten, dat iedere R.K. politicus twee punten te verantwoorden heeft, n.l. „wat wordt nagestreefd" en „hoe wordt 't nagestreefd". De voornaamste en eenvoudig ste punten die we nastreven, aldus spreker zijn: algemeen welzijn en de erkenning dat de R.K. kerk en het R.K. gezin hooger geordend zijn dan de staat. Deze algemeene beginselen onderscheiden ons ten eerste van de liberalen, die geen welvaart, doch alleen rechtshandha ving nastreven, ten tweede van de socialisten, die niet het algemeen welzijn doch dat van slechts één groep (de proletaren) nastreven, ten derde van de Nationaal Socialisten, die den Staat boven de kerk en het gezin stellen. Deze beginselen hebben een positieven inhoud. Spreker behandelde als voornaamste voor beelden de gezinspolitiek en de economische politiek van de gemeenten. Komende tot het tweede punt: hoe dit pro gram wordt verwezenlijkt, verklaarde spreker, dat het in een aaneengesloten front door alle Katholieken moet worden bevochten, niet in belangengroepen. Dit strijdt met de algemeen heid van het welvaartsideaal, ook niet in dis sidente partijen. Uitvoerig zette spreker de beginselen der R.K. Staatspartij uiteen. Eenige vragen door bezoekers gesteld in ver band met het verlaten der R.K. Staatspartij door de heeren van Zutphen en Diependaal werden door aen heer Maas beantwoord. De heer Hermans beantwoordde eenige vragen van algemeenen aard, o.a. over staatspension- neering, heffing in eens enz. De vergadering werd op de gebruikelijke wijze gesloten. Invoer cellulose. Het Zweedsche stoomschip Ask is van Sö derhamn aangekomen met een lading cellu lose voor de papierfabriek te Velsen. AANGEKOMEN. 24 Juni: Lingestroom s.s. Birstol Asak s.s. Söderhamn Joh. v. Oldebarneveldt m.s. Wight Skoger m.s. Kragerö MARKTPRIJZEN VAN DINSDAG 25 JUNI Tarbot per K.G. f 0,45—f 0.28 Griet per 50 K.G. f21—f8' Tongen per K.G. f 0,63—f0,33 Middelschol per 50 K.G. f 22—f 19 Zetschol per 50 K.G. f 20f 12,50 Kleine schol per 50 K.G. f 16—f 2,60 Schar per 50 K.G. f4,30f2,80 Tongschar per 50 K.G. f 22f 17 Kleine poon per 50 K.G. f 2,30f 0,50 Groote schelvisch per 50 K.G. f 15 Middelschelvisch per 50 K.G. f 14f 8,50 KI. middelschelvisch p. 50 K.G. f 10f 5 KI. schelvisch per 50 K.G. f 6f 2 Kabeljauw per 125 K.G. f 38—f 18 Groote gullen per 50 K.G. f 10—f 6,50 Kleine gullen per 50 K.G. f8f3 Wijting per 50 K.G. f3—f2,60 Makreel per 50 K.G. f8—f 1,90 Heilbot per K.G. f 0,90f 0,60 Leng per stuk f 1,03f 0,70 Koolvisch per stuk f 1,40—f 0,58 Kleinmiddelhake per 50 K.G. f28,50—f25 Kleine hake per 50 K.G. f 19f 12,50 BESOMMINGEN. Trawlers: manden Caroline IJM 26 550 f 2650 Gerberdina Johanna IJM 38 560 f 2260 Oostzee IJM 147 55 f 970 Juliana IJM 63 75 f 730 Dirkje RO 53 400 f 1590 Silvain IJM 116 350 f 1440 Elie Chenevière IJM 161 105 f 810 Logger: SCH 361 f 320. Kotters: E 45 f710; E 19 f330. TERAARDEBSTELLING C. v. d. BOSCH. Onder groote belangstelling vond Maandag op de begraafplaats „De Biezen" de teraarde bestelling plaats van wijlen den heer C. v. d. Bosch, in leven leider van de plaatselijke af deeling van den N. A. S. B., Een lange stoet van vrienden had den over ledene naar zijn laatste rustplaats geleid. Bij de groeve werd het woord gevoerd dooi den heer M. P. Visser namens de moderne ar beidersbeweging en de Coöperatie „Ons Be lang", waarvan de overledene bestuurder was en door den heer v. d. Kerkhoff namens den Bouwarbeidersbond. Een der vrienden bedankte namens de fa milie de aanwezigen voor hun belangstelling. HET DEBAT VAN GEELKERKEN— MR BIJLEVELD. Naar wij vernemen zal de verbinding van het gebouw voor Chr. Belangen met Thalia, waar hedenavond de debat-vergadering Van GeelkerkenMi*. Bijleveld plaats vindt, om verschillende reden niet tot stand gebracht kunnen worden zoodat de luisterbijeenkomst in het eerste gebouw niet doorgaat. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt. Gloria IJm. 37, vangst: 75 manden schelvisch, 360 m. braadschel- visch, 90 m. radio, 70. gul; 15 m. makreel. 20 m. platvisch.; 20 m. varia. Totaal 600 man den en 80 stuks stijve kabeljauw. Henriëtte Jacoba IJm. 190, vangst: 70 manden schelvisch; 180 m. braadschel- visch, 70 m. kabeljauw en gul. 70 m. makreel 30 m. platvisch, 10 m. hake, 15 m. varia, titaal 445 manden en 200 st. stijve kabel jauw. INWONERS VAN VELSEN! DAT URENLANGE GEPRAAT over onbenulligheden moef nu eens ophouden We moeten die weten, wat elke gulden waard is. Anders krijgen we guldens, die niets meer waard zijn. (Adv. Ingez. MedJ BEVERWIJK HET AARDBEIENSEIZOEN. Na een periode van zwaren regenval, die het rijpen van de aardbeien zeer vertraagd heeft, is de zoolang verbeide zomerwarmte gekomen, die de vruchten noodig hebben om de frissche roode kleur te krijgen. Zoele nach ten zijn vooral noodzakelijk om de aardbeien als het ware in het zoele zand „gaar te sto ven". Op de eerste speciale aardbeien veilingen was de aanvoer nog zeer bescheiden, doch nauwelijks heeft de zomertemperatuur haar intrede gedaan, of de oogstopbrengst is plot seling veel grootér.Voor de tuinders in mddden- Kennemerland is de oogsttijd van de aard beien nog altijd het hoogtepunt van het sei zoen. Eenige jaren geleden viel een niet on belangrijke inkrimping van de teelt waar te nemen, omdat vele tuinders een gemengd be drijf gingen uitoefenen. Velen gingen er na melijk toe over een deel van hun bedrijf voor de teelt van bloembollen te reserveeren. De „hausse" in bloembollen was echter spoedig voorbij en de inzinking van deze cultuur heeft tot gevolg gehad dat zij weer t-ot de teelt van aardbeien terugkeerden. Nu intusschen de campagne weer is aangebroken laten wij hier 1927 1928 1929 1930 1931 1932 1933 1934 K. G. 1,641,451 1,408,060 913.99 1,032,796 1,301,784 1,467,201 1,056,343 1,259,912 Opbrengst, f 531,123.89 662,184.— 751,727.— 321,448.— 226.794.— 238,037,- 155,522.— 237,719,— AANGEHOUDEN. De politie hield op de straat een man aan, voor de noodige formaliteiten te vervullen en daarom nam de politie hem mee. De agent snuffelde eens in den legger van het Algemeen Politieblad en vond daarin twee vonnissen, waarvoor de aangehoudene gesignaleerd stond namelijk van 3 x f 4 boeten en 3 x 3 dagen hechtenis. Zijn kameraad, die zich tijdens de concerten verdiensteilijk maakte met het in- casseeren van vrijwillige bijdragen, stond al evenzeer op gespannen voet met de justitie. Hij had namelijk nog twee vonnissen te zijnen laste, resp. van tweemaal f 4 boete of twee maal 3 dagen hechtenis.. De beide mannen werden naar Haarlem overgebracht. DE ZONNESTRAALCOLLECTE. De alhier gehouden jaarlijksche Zonne straalcollecte heeft een bedrag van f 321,37 opgebracht. Dit resultaat stemde tot tevre denheid. Het ingezamelde bedrag is zelfs iets hooger dan vorig jaar. De gunstige uitslag was de belooning voor het vele werk, dat het Zonnestraal-comité zich voor de voorbereiding van deze collecte heeft getroost en niet min der voor de collecteurs en collectrices, die in den letterlijke beteekenis van het woord de hitte van den dag hebben gedragen. Dat de invloed van den crisis toch wel dui delijk waarneembaar is, blijkt uit het feit, dat de bus met den grootsten inhoud een bedrag van f 22.34 opleverde. Dat was vroeger wel anders. Toen kon men bij het uittellien van het geld nog wel eens guldens, rijksdaalders en soms zelfs bankbiljetten aantreffen. Nu zijn het allemaal dubbeltjes. Maar ook hier geldt het spreekwoord, dat vele kleintjes een groote maken, zoodat het comité toch zeer voldaan is over het ingezamelde bedrag. MARKTBERICHTEN Noteering van Beverwijk den 24 Juni 1935. Postelein per kist 1530 cent. Andijvie per kist 2090 cent. Raapstelen, 100 bos f 2. Wortelen per bos 26 cent. Komkommers per 100 f 36 cent. Asperges blauw per bos 3032 cent. Asperges dunne per bos 1020 cent. Aardappelen nieuw per K G. 9 1/2 cent. Id. zand per K.G. 58 cent. Tuinboonen per K.G. 8 cent. Heerenboonen per K.G. 25 cent. Bloemkool per 100 f 2f 8. Uien per kilo 12 cent. Sla per kist 30—70 cent. Rabarber per 100 bos f 2f 4. Pieterselie per bos 3 cent. Selderie per bos 4 cent. Aardbeien per slof f 0.70f 1.10. Frambozen doosje f 0.090.14. DE A ARBEI EN VEILIN GEN Ais gevolg van het warme weer was de aanvoer van aardbeien op de Maandag ge houden derde speciale aardbeien-veiling dooi de vereenigde Veilingen aanmerkelijk grooter In totaal werd voor f 3691 geveild. Het aantal kilogrammen was hedenmorgen nog niet. bekend, als gevolg van het feit, dat de vruchten in verschillende verpakkingen worden aangevoerd. De Beverwijksche Exportveiling zal a.s. Donderdagmiddag te 4 uur haar eerste aard beienveiling houden. UITZENDING VAN WERKLOOZEN. De werkloozen, die door B. en W. zijn aan gewezen om naar de Rijkswerkverschaffing bij Staphorst te worden uitgezonden., zullen Woensdagmiddag naar de plaats van hun be- stemming vertrekken. De werkloozen zullen dan des voormiddags in de gelegenheid zijn om hun stemplicht te vervullen. N. VAN LEYDEN Na een kortstondige ongesteldheid is in het Roode Kruis Ziekenhuis alhier op 40- jarigen leeftijd overleden de heer N. van Leyden, in leven vertegenwoordiger van de Kon. Papierfabrieken v.h. Van Gelder Zonen te Velsen. De heer Van Leyden genoot in deze func tie algemeene bekendheid in de Ned. Uit gevers- en ^drukkerswereld. Hij zou 'aan ïïeT 'einde van dit jaar -zftm zilveren jubileum als vertegenwoordiger van de Papierfabriek gevierd hebben Gedurende een 7-tal jaren was de heer Van Leyden bestuurslid van de loge Bever wijk van de I.OO.F. waarvan hij 1 1/2 jaar de functie van voorzitter vervulde. Hij zal dan ook door leden van de loge grafwaarts worden gedragen. De begrafenis zal Donderdagmiddag te half 3 op de begraafplaats „Duimrust" ge schieden. Vertrek van het sterfhuis, Zeeweg 5, te 2 uur. AANGEHOUDEN. De politie alhier heeft een man aange houden, die in het Alg. Politieblad gesigna leerd stond voor f 12 boete of 2 dagen hech tenis. Hij is naar Haarlem overgebracht. KENNEMER WANDELCLUB. Bij voldoende deelneming zal de Kenne- mer Wandelclub een trainingsmarsch houden ter voorbereiding van de Bekermarsch van „De Wandeltoerist" en van de vierdaagsche. Leider van de trainingsmarsch is de heer Mol. De start is Zondagmorgen 9 uur bij Hotel Oud-Meerestein alhier. DINSDAG 25 JUNI 1935 meldt: Hoogste barometerstand 767.3 m.M. të Torshavn. Laagste barometerstand 755.6 m.M. te Brest. en voorspelt: Meest zwakken Zuidelijken tot Oostelijken wind. Helder tot licht bewolkt. Droog weer behoudens kans op onweer. Warm. HOOG WATER TE IJMUIDEN. Woensdag v.m. 11,04 uu; n.m. 11,38 uur. Donderdag v.m. 12.17 uur. Vrijdag v.m. 0,46 uur; n.m. 1.20 uur. VELSER ZWEMINRICHTING. Temperatuur lucht 76 F. Temperatuur water 72 f! WIELRIJDEN. Kampioenschap van Neder land op den weg. Valentijn winnaar. VELSEN STEUNT „HET WITTE KRUIS". 26 Juni „Witte Kruisjesdag". Wat ook Uw partij mag wezen, Welk geloof gij 't beste vindt, Woensdag hand'len wij eendrachtig, Woensdag zijn we eensgezind. A. zal dankbaar kruisjes koopen Voor de hulp die hij genoot Van een zuster, die kwam helpen, 't Materiaal, dat men hem bood. B. zal dankbaar kruisjes koopen, Want, schoon nu een heele heer, 't Witte Kruis deed heel veel goeds voor Hem als zuigeling weleer. C. zal ook een kruisje koopen, Maar alleen uit vreugde, dat Hij geniet van zijn gezondheid En dus hulp niet noodig had. Vaak heeft men een kruis te dragen, Dat geen reden is tot vreugd; Laat ons Woensdag kruisjes koopen, Waar zich ieder in verheugt. De doodslag te Hoofddorp. Het gerechtshof deed heden uitspraak in de zaak van den electricien. Het Gerechtshof sprak den verdach te viij met bevestiging van het vonnis der Haarlemsche rechtbank. Het hof overwoog dat de aangevoerde bewijs middelen niet uitsluiten dat een an der dan de verdachte de dader is ge weest. Vliegtuigcatastrofe in Zuid- Amerika. Zeventien personen gedood. Gezelschap artisten onder de slachtoffers. PANAMA, 25 Juni. (Reuter.) Een driemoto- rig vliegtuig van de Saco-luchtlijn is bij het vertrek van de luchthaven Medellin in Co lumbia tengevolge van den krachtigen wind tegen een ander driemotorig toestel aange- slingerd. Zeventien personen werden gedood. Onder hen bevond zich de Argentijnsche tenorzanger en filmster Carlos Cardel, die op weg was van Bogota naar Panama met zijn gezelschap om op te treden in de theaters van Midden- Amerika na zijn tournée door Zuid-Amerika. Zij waren 'smiddags om twaalf uur uit Bogota vertrokken en bereikten Medellin in den namiddag in het driemotorig Sacotoestel. Bij het vertrek naar Ca li kwam het vliegtuig in botsing met een toestel van de Scadta-lijn. waarvan de piloot werd gedood. Onder de slachtoffers bevindt zich ook de directeur zelf Carlos Samper Saco. ZWEMMEN. NIEUWE VEREENIGING TE SANTPOORT. Een aantal abonné's van het natuurbad te Velserend had het plan opgevat een zwemver eeniging op te richten. Maandagavond werd in hotel Velserend daartoe een bijeenkomst gehouden, die door een groot aantal belangstellenden werd bij gewoond. Nadat de heer P. Kok, directeur van Velserend, de vergadering geopend had, hield de heer L. Brunt, namens den Kon. Ned. Zwembond een propaganda-rede. Hierin liet hij allereerst het nut van het zwemmen tot uitdrukking komen terwijl hij voorts over de zwemsport en het waterpolo sprak. Vervol gens behandelde spreker de organisatie van een zwemvereeniging en het voeren van pro paganda. De vergadering toonde zich zeer enthou siast en toen de waarnemend voorzitter, de heer D. Klay, namens de initiatiefnemers een kort woord sprak, bleek er geen enkel be zwaar te zijn tot oprichting over te gaan. Ruim dertig leden gaven zich voor de nieuwe vereeniging op. De nieuwe club zal vermoedelijk Zwemver eeniging „Velserend" heeten. Er werd een voorloopig bestuur gekozen. De heer D. Klay, Brederodeweg 32, Santpoort, zal als voorzitter fungeeren, mej. A. van Oost veen, p.a. Prov. Ziekenhuis te Santpoort, treedt als secretaresse op. Op werkelijk schitterende wijze wist Valen tijn den rit uit te rijden en daarmede beslag te leggen op het kampioenschap van Neder land. De resultaten warenr Professionals: 1. Valentijn, tijd 5 uur 26 min. 4 sec. 2 Heeren tijd 5 uur 37 min. 11 sec. 3. Stuyts. Onaf hankelij ken 1. Reynen Tilburg, 2. Louwen, Amstelveen, 3. Smijting, Nijmegen. Amateurs 1. Jansen, Breda. 2. Van Geenen, Waal wijk. 3. van Gerven, Rotterdam. Heden, Dinsdag wordt op het zelfde cir cuit het clubkampioenschap van Nederland, verreden. WATERPOLO. DE COMPETITIE. Het rooster voor deze week, wat betreft de clubs uit Haarlem en omgeving, ziet er als volgt uit: Dames tweede klasse afdeeling A: NereusInter Nos en H. D. Z. 2H. P. C. Dames tweede klasse afdeeling B: Pinguins—Triton en ZigneaA. D. Z. 2 Heeren eerste klasse afdeeling A: A. Z. 1870—H. P. C.; Het IJ—H. P. C. ezH Dolfijn—U. Z. C. Heeren eerste klasse afdeeling B: L. Z. C.Maas. Heeren reserve eerste klasse afdeeling A; Het IJ 2H. P. C. 2 en Dolfijn 2—U.Z.C. 2. Heeren tweede klasse afdeeling B: Waterratten—Neptunus, de Ham—Water ratten, H. V. G. B.Nereus en Neptunus— Triton. Heeren tweede klasse afdeeling C: Goudsche Z. C.S. V. Hillegersberg, Haar lem—Schoonhoven, R. Z. C.—de Zijl en S. Vy HillegersbergR. Z. C. Heeren reserve tweede klasse afdeeling B; H. P. C. 3H. V. G. B. 2 en Nereus 2^-Nep- tunus 2. Heeren derde klasse afdeeling B: Aalsmeerde Alkm. Waterratten en Velser Zwemv.de Pinguins. Heeren reserve derde klasse afdeeling C; H. P. C. 4de Waterratten 2 en Haarlem 2— de Zijl 2. Doordat het zevental van Inter Nos niet is opgekomen, heeft H. P. C. (dames) vorige week niet gespeeld. De Heemsteedsche dames moeten a.s. Vrijdag bij H. D. Z. 2 op bezoek, welk zevental belangrijk aan kracht heeft in geboet. Wij zijn er dan ook van overtuigd, dat H. P. C. in het bad aan den Heiligeweg te Amsterdam twee punten op de volgelingen van Mevrouw Triebeis zal veroveren. Zignea ontvangt de reserves van de an dere Amsterdamsche eerste klasseclub, nl. A. D. Z. 2. Vorige week hebben de Haarlemsche dames hun eerste zege behaald, zonder twij fel winnen zij ook dezen wedstrijd, want de A. D. Z.-meisjes hebben tot nu toe nog niet veel gepresteerd. De heeren van H. P. C. spelen deze week twee uitwedstrijden. In den Diemerplas tegen de Amsterdamsche ZwemcTub zal H. P. C. wel weten te zegevieren, doch den daarop volgen den dag in het Sportfondsenhad tegen het IJ zullen Braam c.s. het zwaar te verantwoorden krijgen. Evenals het vorige seizoen ontloopen deze zeventallen elkaar weinig in kracht. In de laatste seizoenen is H. P. C. in de wedstrij den, die te Amsterdam tegen het IJ werden gespeeld, nooit erg fortuinlijk geweest. Wij hopen, dat Donderdag a.s. de Heemstedena ren meer geluk zullen hebben. Daar het hier een strijd betreft tusschen de twee sterkste teams uit afdeeling A. heeft de winnende ploeg een fraaie kans op het afdeelingskampioen- schap. In Halfweg speelt Dolfijn tegen U. Z. C. De Amsterdammers missen dit seizoen drie uitstekende krachten, nl. Van de Kamp, Toet en Van der Velde. Vooral tegen een goed ze vental als dat van U. Z. C. zal dit gemis dui delijk merkbaar zijn. We verwachten daarom een Utreehtsche zege. L. Z. C.—Maas wordt a.s. Donderdag in Lei den gespeeld. De verliezer van deze ontmoe ting staat voorloopig onderaan. De Waterratten, die het dit seizoen er heel wat beter afbrengen dan andere jaren, krij gen hun gevaarlijksten concurrent op bezoek, n.l. Neptunus uit Zaandam. De Zaankanters hebben nog geen enkel verliespunt. Wil D. W. R. winnen, dan zal flink aangepakt moe ten worden. De uitwedstrijd tegen de Ham, Krommenie, kan aan de Haarlemsche ploeg zeker twee punten opleveren. H. V. G. B. ontvangt Nereus. Beide ploegen zijn zwak begonnen. H. V. G. B. heeft in drie wedstrijden nog maar één punt weten te be machtigen. Het mankeert het meerendeel der spelers aan uithoudingsvermogen. Dit gebrek kan alléén door serieuse training worden ver holpen. Haarlem heeft het a.s. Donderdag tegen Schoonhoven niet moeilijk. Laatstgenoemd! zevental heeft reeds drie nederlagen geleden en wel zóó overtuigend, dat 't ons uitgesloten lijkt, dat deze debutanten in de tweede klasse het Haarlem lastig zullen maken. In de reserve tweede klasse valt het goede werk van H. P. C. 3 op. Zoowel Nereus 2 als Neptunus 2 werden in eigen huis met over tuigende cijfers door dit jeugdige team ver slagen. Wij vermoeden dan ook, dat het H. V. G. B. 2 a.s. Woensdag niet veel beter zal gaan. De Velser Zwemvereeniging heeft ernstige plannen, getuige, de sprekende overwinningen, die tot nog toe werden behaald. De Pinguins uit Bussum zullen wel met ledige handen naar huis moeten gaan.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6