Het geheim van Lady Littenton FEUILLETON. door ELSA KAISER. 32) Hij zeide mij eigenlijk hetzelfde. Ook hem had de liefde plotseling overvallen. Hij wilde nog wel op mij wachten maai- niet lang meer. Over een paar maanden ging hij naar Ame rika terug en dan wilde hij mij laten overko men. Intusschen moesten wij onze ouders voorbereiden. Hij gaf mij een ring en be schouwde mij van dat oogenblik af als zijn bruid, zeide hij. Ik houd van hem, o! hoe lief heb ik hem. 5 Juni. Het is heel moeilijk voor ons om elkander te zien. Ik ben toch altijd nog maar een kostschoolmeisje en moet uitvluchten zoeken om uit te kunnen gaan. Niet dat wij hier ge vangen zitten, maar directrice zegt dat zij verantwoordelijk voor ons is en dat die ver antwoording haar zwaar drukt, zij hoopt dat wij haar zullen helpen haar plicht te doen. Ik kan haar niet helpen, want ik heb hem tief. ik wil Harry zien en ik wil zijn vrouw worden. Als wij elkander een dag niet zien, sijn wij ellendig van verlangen. Hij loopt in 3e omgeving van het instituut rond en pro beert mij ergens te zien. Alice helpt ons, zij kan beter jokken en uitvluchten zoeken dan \k. 8 Juni. Ik heb gedaan wat Alice mii voorstelde en wat Harry steeds gevraagd haTl, ik ben des iachts stilletjes naar buiten ^eslopen en ben bij hem gebleven. Wij klommen over den muur en aan den anderen kant stond hij en ving ons op Wij hebben gewandeld en bleven tel kens staan om elkander in de oogen te kijken en te kussen. Ik heb geen eigen wil meer, alles wat hij doet is goed. 10 Juni. Ik ben Harry's vrouw geworden. Alice had eén officieele uitnoodiging van een familie weten los te krijgen en toen gaf de directrice ons vrij. Wij zijn een geheelen dag uit ge weest. Zooals afgesproken was, wachtte Harry ons op. Toen wij bij hem kwamen, vertelde hij mij dat hij kennis gemaakt had met een geestelijke die er in toegestemd had ons te trouwen. Ik was dom, een kind nog, ik geloofde dat alles zoo in orde was en dat mijn ouders dan wel zouden toegeven als ik hen schrijven kon dat ik al getrouwd was Wij gingen naar een klein dorp in de omge ving en vonden daar de geestelijke die ons trouwde. Toen de plechtigheid afgeloopen was, waarbij Alice als getuige optrad, vertelde Harry mij het vreeselijke nieuws. Hij moest plotseling naar New-York terug, maar om ze ker van mij te zijn, had hij den geestelijke overreed ons te trouwen. Ik was als geslagen en een vaag gevoel dat er iets niet in orde was kwam in mij op. Alice lachte alle bezwaren weg. Zij zou mij helpen mijn ouders goed te stemmen, nu moesten we eerst ons huwelijk vieren en daarna ging zij naar haar verloof de. Harry ontvouwde mij, toen wij alleen ge bleven waren zijn plannen. Hij moest over drie dagen weg en daarom wilde hij deze laat ste dagen met mij samen zijn. Hij zou mij morgen opwachten dan moest ik stil mijn koffer pakken en van kostschool wegloopen. Wij konden dan als wij bij elkaar waren sa men aan mijn ouders schrijven. Ik zou daar na ergens in een hótel op hem wachten, hij zou heed gauw terugkomen om mij te halen en met hem naar mün ouders ia ingeland gaan om daarna voor goed naar Amerika te vertrekken. Ik vond natuurlijk alles goed. In mijn groote liefde en geluk zag ik geen bezwaren, ik dacht dat alles zoo in orde was en dat nu enkel maar mijn ouders gewonnen moesten wor den. 12 Juni. Alles is gegaan zooals Harry wilde, ik ben weggeloopen en directrice heeft nu natuur lijk alles aan papa en mama geschreven. Wij hebben ook geschreven. Ik woon hier in een klein dorpshotel, de plaats zal ik niet noemen, het heeft geen nut, want ik zal wel weg moeten, morgen reist Harry naar Amerika. 14 Juni Hij is weg. Ik ben half gek van wanhoop en angst. Nu eerst, nu ik zoo grenzenloos alleen ben, heb ik nagedacht en ik ben bang gewor den. Het is toch alles niet goed, ik bedoel met dat huwelijk, ik geloof dat dit geen echt hu welijk is. Wat zal met mij gebeuren? 17 Juni. Ik heb nog niets van Harry gehoord. Ik ben zoo bang. En er is hier niemand. Was Alice maar hier. 19 Juni De politie heeft mijn schuilplaats ontdekt en heeft mij naar de kostschool terugge bracht. De directrice is woedend. Ik wordt nu eiken dag opgesloten totdat papa zal komen om te overleggen wat er gebeuren moet. Alice lacht mij uit. De lange brief dien Harry mij beloofde is niet gekomen. 3 Juli. P-apa is niet srekomea en .ook van Harnv niets meer gehoord. Ik voel mij zeer ziek. Ik zie er heel slecht uit, en de directrice wil een dokter laten komen. Maar ik wil niet. Het zal wel weer beter worden. Als ik maar een brief krijg, die onzekerheid martelt mij dood. 10 Juli. Vandaag is er een dokter geweest die mij onderzocht heeft, ik moet moeder worden. Directrice heeft het aan mijn ouders ge schreven. Waarom laat Harry niets meer van zich hooren? 15 Augustus. Ik weet eigenlijk niet waarom ik nog langer leven zal, er Is voor mij geen toekomst meer... ik heb vandaag een brief gekregen. Eindelijk, de lang verwachtte. Ik moest wachten met openmaken omdat mijn hart zoo woest klopte dat ik mij nauwelijks bewegen kon. Na een poosje kon ik mij weer bewegen, ik scheurde het couvert open en las Harry is in New-York getrouwd. Zijn ouders dwongen hem er toe. Het is een geld huwelijk, hij trouwde een jonge weduwe, die een zoontje meebracht, het kind heet Emile Detroit Weer hield Alice Gordon een oogenblik op met lezen. „Emile Detroit", fluisterde zij ver schrikt en las verder: 30 Augustus. Nog eenmaal heb ik een brief van Harry ontvangen ,den laatste schrijft hij. Of ik hem alles wil vergeven, hij kon niet anders han delen, hij was met alle middelen gedwongen nog voordat hij tijd had gehad zijn ouders alles te vertellen en nu kan hij niet meer te rug want zijn vrouw verwacht een kind van hem Ja, wat wilde ik dan nog eigenlijk, wat moest er met mij gebeuren. De directrice weet ik heb haar veel verteld en zij behandeld m$ als een zieke, telkens zegt ze, als je ouden komen zullen we de zaak wel regelen. Wat es te regelen is?, ik, ik alleen ben Harry's vrouw. Wat zal er van mij, wat zal er van mijn kind worden? 5 September. Ik heb mij vergiftigd, maar men had het nog op tijd ontdekt, ik heb in een ziekenhuis gelegen en allerlei vreeselijke pijnen onder gaan Nu wordt ik weer veel scherper bewaakt. Iedereen weet nu wat er met mij aan de hand is, de leeraressen, zelfs de meisjes. O God, waarom mocht ik niet sterven? 10 September. Vandaag is papa gekom-an. Hij heeft mij als een misdadiger behandeld. Ik mag niet meer thuiskomen en de directrice kan mij niet lan ger hier houden. Wat heb ik eigenlijk voor kwaads gedaan? Ik heb van iemand gehouden meer dan van mijzelf, men heeft mij schan delijk behandeld. Papa schaamt zich voor mij en mama ook. Ze vei'achten mij en nie mand is meer goed voor mij. Zij praten en overleggen voortdurend in de kamer van de directrice. Wat gaat er gebeuren? 14 September., Papa is gelukkig weg. Ik woon nu bij een verpleegster, zoolang totdat alles afgeloopen is, dan zullen mijn ouders verder beslissen. lederen avond maak ik met de zuster een wandeling, ik mag nooit alleen uit. Den gan- schen dag bewaakt zij mijIk zie de lichten in de huizen en benijd iedereen. Harry schrijft nooit meer. Ik zit maar stil voor het raam es staar naar buiten, Ik heb nergens lust m Harry heeft mij nooit liefgehad, .(Wordt vervolg^ Een wedstrijd in het torellen-vangen. Een der deelnemers in actie bij den grooten wedstrijd in het vangen van forellen, welke te Denham, het om zijn natuurschoon zoo bekende Engel- sche plaatsje, gehouden is Valentijn krijgt een koude douche. - Een aardig moment tijdens de wedstrijden om het wielerkampioenschap op den weg van Nederland, welke Maandag te Hoogerheide zijn gehouden Even uitrusten tijdens de pauze der Leger des Heils-meeting, welke te Londen werd gehouden en o.m. door generaal Eva Booth werd bijgewoond Prins Boudewijn en Prinses Joséphine Charlotte van België zijn Maandag te Noordwijk aangekomen waar zij aenigen tijd ten huize van den burgemeester, den heer Van de Mortel zullen verblijf houden. Bij het verlaten van het station te den Haag. In het wit gekleed, het zoontje en dochtertje van den burgemeester Op het Waterlooplein te Amsterdam heeft Maandagavond een zware brand gewoed in een opslagplaats van meu belen. De brandweer in actie tijdens het blusschingswerk Te Harderwijk is Maandag het feit herdacht, dat Carolus Linnaeus op 24 Juni 1735 aan da academie te Harderwijk den graad van doctor behaalde. Dr. A. Pulle, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, overhandigt den burgemeester van Harderwijk (links) de krans van laurierbladeren, dien zelfden ochtend uit Upsala, de geboorteplaats van Linnaeus, per vliegtuig aangevoerd De heer J. H. Maenen, lid van Gedep. Staten van Lim burg, is benoemd tot op volger van prof. Gelissen als secretaris van den Raad van Bestuur van het Econ. Techn. Instituut in Limburg Onder begunstiging van prach tig zomerweer aijn de groote races te NorlKoh gehouden. Een kijkje op do officieel» tribune

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 8