BERECHT Doodskophuzaartjes. Er is een foto verschenen met het volgende onderschrift: „De Duitsche huzaren vieren feest. Te Hamburg is het tweedaagsche feest der Duitsche cavalerie gevierd. Ook generaal- veldmaarschalk Von Mackensen was er aan wezig- De grijze veldheer in gesprek met twee jeugdige bewonderaars in de uniform der doodskophuzs ren". Nu, deze bewonderaars van den grijzen veldheer zijn inderdaad heel jeugdig. Men zou zeggen: een jaar of twaalf. En beide kinde ren zijn toegetakeld met de pompeuze uni- form-vol-tressen-en-goud-en-sjerpen van de „Totenreiter". Voorop de schako. eveneens met zware tressen versierd, dragen de joggies het trotsche embleem der verfijnde Europeesche beschaving-anno-1935het Doodshoofd. Ze staan „in de houding", en kijken aanbiddend op naar den stokouden veldmaarschalk-anno- 1850 of daaromtrent. Het is een droevige foto. Afbeeldingen van den veldmaarschalk Von Mackensen en zijn tijdgenooten, in hun operette-achtige gala- opschik, doen mij altijd aan als onwezenlijke voorstellingen uit een ver verleden. Maar als men er twee frissche kinderen bijzet, verkleed als ..Totenreiter", met doodshoofden boven het voorhoofdje, wordt men zich op treurige wijze bewust van het feit dat een groot deel van het menschdom terug-gesukkeld is naar de mentaliteit-anno 1850, en dat deze mentaliteit nu weer overheerscht. Die jongetjes, en met hen tienduizenden an dere jongetjes, niet alleen in Duitschland maar in vele andere landen, worden er op deze manier fijn tusschengenomen. Zoo'n ver kleedpartij vinden ze natuurlijk prachtig, en zoo'n doodshoofd past natuurlijk ook heel goed bij den opschepperigen aard, die jonge tjes-van-twaalf pleegt te kenmerken. Maar hun vaders en moeders behoorden wijzer te zijn. Hun vaders en moeders hebben althans velen hunner er nog schriller en gruwelijker herinneringen aan dan ik. De mijne zijn niet vervaagd. In die eerste oorlogsdagen van 1914. was ik aan de Limburgsche grens, soms erover in België, en zag de Duitsche infanterie en ook de „Totenreiter" tegen de Belgische Maaslinie oprukken. Dat is nu bijna éénentwintig jaar geleden, maar de meeste menschen die erbij waren zijn blijkbaar nog niet meerderjarig in hun denken geworden. Ik heb Nederlandsche Roode Kruis-transporten langs mij zien trek ken. die zwaargewonde Duitschers en dood.e Duitschers vervoerden. Dag in, dag uit. Ik zie nog die lijkwitte, verwrongen gezichten, en de met bloed bespatte uniformen, en ik herinner mij nog de jammerkreten van de gemartel - den. Dat was het begin. Wat is er van de Totenreiter van 1914 in tweeënvijftig maanden verdwazing en menschenmoord overgebleven? Ja, het is wel zeer nobel gedacht daar voor nu nog eens de jongetjes van twaalf jaar te gaan opleiden. En het is wel een in teressant voorbeeld van moederliefde en vaderzorg, dat dit niet alleen toelaat maar ook bevordert. Die jongetjes hooren natuurlijk van de cavalerie zooals die in 1870 was, in den Fransch-Duitschen oorlog. De cavalerie, die met getrokken sabel charges uitvoerde en in een gevecht van man-tot-man haar ridder lijken strijd voerde. Een zotte strijd, maar tenminste nog een ridderlijke. En ze den ken, dat de moderne oorlog hen in zoo'n prachtpak met zoo'n lef-doodskop er op los zal laten stormen, en dat hun moed en be hendigheid de inzet van den kamp zullen zijn. Ach kom! Die heldenrol heeft de cavalerie, in de jaren 19141918 al heelemaal niet meer kunnen spelen. En in een volgenden oorlog-in-Europa zal er zelfs niet meer aan gedacht worden. Want we zijn niet alleen teruggesukkeld naar 1850, maar 1850 zou walgen als het de strijdmiddelen van 1935 zag. Als in een volgenden Europeeschen oor log een opperbevelhebber zoo dwaas zou zijn een cavalerie-charge te gelasten, zou die cavalerie opgeblazen worden door landmij nen, of van onbereikbare hoogte vernietigd door gas- en schërf-bommen, of uit onbe reikbare verten vermorzeld door het gor- dijnvuur van verdragend geschut Heele maal zonder „open vizier", want da's een verouderd idéé uit den riddertijd, en de rid dertijd is de eenige waarvan niemand gelooft dat hij ooit zal terugkeeren. Mooie uniformen? Arme jongetjes! Die zijn alleen maar voor de parade, de reclame in vredestijd. Neen, jullie zullen een varkens snuit vóór krijgen, en een omgekeerde ijzeren pan op je hoofd, en een leelijk grauw pak aan, en er uit zien als beesten. Hetgeen het spijt mij. maar 't is nu eenmaal zoo met de werkelijkheid van de zaak in vol komen overeenstemming zal zijn. Jullie schuld is het niet. Jullie worden er slim tusschen genomen. Overigens wordt er niet veel slimheid voor groote menschen ver- eischt. om kleine jongetjes wat wijs te ma ken. Die hooren hen immers met vertrou wen aan. Ja. Met vertrouwen R. P. BEVERWIJK JAARVERGADERING „VRIJE VEILING". In de bovenzaal van het Veilingsgebouw „Kennemerland" hield de Coöp. Tuindersver- eeniging „Vrije Groenten- en Fruitveiling" Dinsdagavond haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer R. Muijen herinnerde in zijn openingswoord aan de samenvoeging der veiling, die door velen met leede oogen werd aangezien, omdat men het eigen bedrijf moest prijs geven. Deze maatregel is echter een zeer gelukkige gebleken en eigenlijk had de splitsing zelfs nooit mogen bestaan. De samenvoeging heeft reeds nu belangrijke voordeelen opgeleverd, want wat in de laat ste jaren niet mogelijk bleek te zijn, werd in 1934 werkelijkheid, namelijk, dat een be scheiden winst kon worden gemaakt.. Ook het jaar 1935 heeft vrij goed ingezet. Op 1 Mei j.i. was reeds voor f 55.000 meer omgezet dan in dezelfde periode van het vorige jaar. De voorzitter eindigde zijn openingswoord met het uitspreken van den wensch, dat het omzetcijfer voor het verdere deel van het jaar ook zal blijven stijgen. Uit de exploitatierekening bleek, dat de bruto winst over 1934 f 1746 had bedragen. Voorgesteld werd dit bedrag geheel voor af schrijving te benutten, waartoe werd beslo ten. De heer Houtwipper las vervolgens een uit- teeksel voor uit het rapport van den accoun tant, dat destijds op aandringen van de op positie werd samengesteld. Naar aanleiding van de over dit rapport gestelde vragen werd medegedeeld, dat geen personen die vor de ontstane moeilijkheden verantwoordelijk wei-den gesteld, een leidende functie bij de vereenigingen bekleeden en dat noch de heer J. P. Nijssen, voorzitter, noch de heer W. de Groot, directeur van de R.K. Coöp. Tuindersvereeniging ..Kennemer land" in betrekking hebben gestaan tot deze moeilijkheden. Het aandeel van de leden in de schuld der vereeniging werd vastgesteld op f 340 per hoofd. Vervolgens werd besloten de bepaling inzake een te betalen uittree-geld van f 1000 bij het verlaten der vereeniging te doen ver vallen. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende bestuursleden, de heeren G. Akker man en E. Swierstra en de aftredende com missaris de heer P. Tuijn herkozen. Bij de rondvraag heeft de heer W. van Dok geprotesteerd tegen de eenzijdige belichting van de oplossing der bekende veilingsmoei lijkheden in het jaarverslag van den direc teur van Kennemerland. In een uitvoerig expose heeft de heer Van Dok tal van zaken uit het jaarverslag tegengesproken. De re geering zoowel als de banken hebben spr dank betuigd voor zijn gevoerde actie. Spr. had van den heer W. de Groot een andere houding verwacht. De heer Van Dok verweet de besturen, dat zij destijds aan de Spaarne- bank een bod van f 90.000 hebben gedaan, zonder dat zij de banken er in gekend heb ben en zonder dat zij voor zoo'n aanbieding machtiging hadden. Spr. had ge-en pluim verwacht, die eerst gedoopt was in venijn. De voorzitter ontkende, dat het gewraakte bod van 90 mille het werk is geweest van de besturen. Dat is door den heer Poolman ge beurd. Spr. achtte het de beste oplossing dat een commissie wordt benoemd, die een 'ftderzoek instelt naar den gevolgden gang van zaken en van haar bevindingen rapport uitbrengt. Over deze aangelegenheid ontstond een zeer verwarde discussie, waaraan de voorzit ter tenslotte een einde maakte door de ver gadering te sluiten, zonder dat ten aanzien van een eventueel in te stellen commissie een beslissing was genomen. ONVERKOOPBARE PRODUCTEN. Nauwelijks heeft de zomersche temperatuur haar intrede gedaan of aan de groenteveilin gen doet zich weer het euvel gelden, dat de met zooveel zorg door de tuinders gekweekte producten de minimum-prijzen niet kunnen opbrengen of totaal onverkoopbaar zijn. Vooral met bloemkool en met sla was dat in de afgeloopen dagen het geval. Bloemkool kon tenminste nog voor veevoe der worden aangewend, maar de sla werd naar de vuilnisbelt getransporteerd. De bloemenveiling staat al evenzeer onder den invloed van het warme weer. Een groot deel van den aanvoer bleef onverkocht. MOOIE SUCCESSEN VOOR DE B.R.C. „KENNEMERLAND". Een aantal leden van de Beverwijksche Ren nersclub „Kennemerland" heeft Dinsdag deel genomen aan de kampioenschappen op den weg, welke te Hoogerheide (N.B.) werden verreden. Reeds des nachts om 3 uur werd door de renners, het bestuur en een aantal belang stellenden per autobus de verre reis aan vaard. Na een voorspoedige reis arriveerde het gezelschap in Hoogerheide, waar de menschen van „boven den Moerdijk" op pret tige wijze werden ontvangen. De strijd zelf heeft van de renners het uiterste gevergd. De temperatuur was gewoon moordend en bleek bovendien een funesten invloed te hebben op de fietsbanden. Ook de renners van „Kennemerland" hadden met bandenpech te kampen. Van de 48 deelnemende vereenigingen wis ten zij toch de 17de plaats te bezetten, een prestaties, die zeker zeer eervol genoemd ma; worden. Het peleton werd gevormd door de heeren P. Braas. W. Brantjes, Pronk. J. Bur ger, Heynen en Hoolwerf. In den daarna volgenden wedstrijd om het wegkampioenschap voor nieuwelingen na men twee renners van de Beverwijksche Club deel. Niet minder dan 350 renners vei-schenen aan den start. Ook in dezen wedstrijd werd door de leden van „Kennemerland" zeer goed ge reden. Zij lagen spoedig aan den kop. W. Brantjes reed den zwaren strijd op keu rige wijze uit en eindigde uit een veld van 350 renners op de derde plaats, een prestatie die luide werd toegejuicht en die dan ook inder daad zeer eervol is te noemen. Zeer voldaan over de behaalde resultaten werd de verre reis naar huis aangevan gen. Het was al diep in den nacht, toen men in Beverwijk arriveerde. Zij, die zich met ingang van 1 Juli per kwartaal abonneeren, ontvangen de in Juni nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. NAAR STAPHORST. Na de vervulling van hun stemplicht zou den heden-. Woensdagmiddag' met den trein van 1.13 uur vijf -werklooze arbeiders naai de Rijkswerkverschaffing bij Staphorst ver trekken. Deze arbeiders zullen daar in to taal acht weken arbeiden, waarna met een andere eveneens uit vijf arbeiders bestaande ploeg gewisseld wordt Eenmaal in de drie weken zullen de arbeiders naar huis komen. SPELDJESDAG VOOR DE K. R. O. Ten bate van de missie-uitzendingen van de K.R.O. werd alhier bij de R.-K. Kerken een speldjesdag gehouden. In totaal werd f 92 ingezameld. NAAR DE VIER-DAAGSCHE. Het bestuur van de Kennemer Wandelclub verzoekt ons mede te deelen, dat uiterlijk Vrijdagavond de inschrijvingen voor den 4- daagschen afstandsmarsch aan het secreta riaat ingeleverd moeten zijn. Zaterdag sluit namelijk de inschrijving voor het geheele land. GOUD-EILAND IN HET KENNEMER- THEATER. Van a.s. Vrijdag af wordt in het Kennemer Theater als hoofdnummer vertoond de bij zonder spannende film „Goud-eiland" naar den roman van Robert Louis Stevenson. In de sterke bezetting spelen o.m. Wallace Bee ry, Cooper, Lionel Barrymore, Lewis Stone en anderen. SANTPOORT DE HARDDRAVERIJ. Naar we vernemen zijn voor de Zondag a.s. te houden harddraverij 23 paarden ingeschre ven, waarvan een aantal met klinkende na men. De loting vindt Donderdag a.s. plaats. Verder deelde men ons mede. dat het bestuur der harddraverij-vereeniging de aardige geste had gehad een 100-tal kaarten voor leden van „Santpoort's Bloei" tegen halven prijs be schikbaar te stellen. VOETBAL. Naar we vernemen, is tot voorzitter van de voetbalvereeniging „Brederode" benoemd de heer C. Butter. VERGADERING GING NIET DOOR. Gisteravond zou de heer D. Wansink voor de SL.A.P. in „De Weyman" een spreekbeurt ver vullen. Vermoedelijk door de warmte echter was de belangstelling zoo gering, dat de ver gadering geen doorgang vond. HEEMSKERK KAMPVUUR. WOENSDAG 26 JUNI 1935 4 sec. Negen renners kwamen tegelijk aan de finish. De uitslag luidt; 1. G. van der Voorde uit Clinge; 2. E. Dijkstra. Rotterdam; 3. R. de Geer, Vreeland: 4. W. Boom, Rotterdam; 5. P. Terpstra, Amsterdam; 6. E. Muller, Rotterdam; 7. D. Box. Amsterdam; 8. G. Schulte, Amster dam; 9. Pijnenburg Jr., Tilburg; 10. Daelman, Dorst. ROEIEN. DE WEDSTRIJDEN OM DEN TELEGRAAF- BEKER. Op het bekende traject, op den Amstel van Het Kalfje naar Amsterdam, waar de finish is bij het clubgeoouw van De Hoop. werd Dinsdagavond de voorwedstrijd geroeid voor den jaarlijkschen wedstrijd voor achten om den Telegraaf-beker, tusschen de ploegen van Amstel en Triton. Met een verschil van 5 lengten ging Triton in den tijd van 15 min. 37 4/5 sec. door de finish. Deze tijd beteekende een nieuw baanrecord, doch daar records alleen gemaakt kunnen worden in eindstrijden, kon de gemaakte tijd dus niet als record erkend worden. Heden Woensdagavond heeft de eindstrijd plaats tusschen Laga en Triton. WIJK AAN ZEE DEUGNIETEN. Dinsdag hebben eenige Beverwijksche jon gens zich op het strand schukug gemaakt aan diefstal van diverse strand voor werpen. Dank zij de politie zijn deze artikelen weer bij de rechtmatige eigenaren teruggebracht. De deugnieten zijn naar Beverwijk getranspor teerd, waar zij onder de hoede der ouders wer den gesteld. WILLY VAN HOUTEN. De bekende goochelaar en illusionist Wil van Houten uit Amsterdam zal Zaterdagmid dag 27 Juli in restaurant Zee-Dependance een voorstelling geven voor de jeugd; 's avonds voor de ouderen. TUINBOUWSTEUN 1935 ALLEEN INDIEN DE BOEKEN WORDEN BIJGEHOUDEN. In verband met de tot nu ondervonden moeilijkheden bij de steunuitkeering aan kweekers, die hun producten anders dan via een veilïngsvereeniging in vrijen handel heb ben afgezet, worden markttuinders. venters enz. er nog eens uitdrukkelijk op attent ge maakt, dat van een eventueele steunuitkee ring over 1935 slechts dan sprake kan zijn, indien de betrokkenen de hand houden aan de volgende voorschriften; 1. Bijhouden van een eenvoudige boekhou ding, waaruit voldoende blijkt welke produc ten dagelijks zijn verkocht en tegen welke prijzen. 2. Geen producten worden verkocht be neden de door den minister voor den verkoop op de veilingen gestelde minimumprijzen. 3. Geen producten worden verkocht die niet voldoen aan de eveneens voor den ver koop aan de veilingen door den Minister ge stelde kwaliteitseischen. Gedurende het geheele jaar zal op de na koming van dete voorschriften controle wor den uitgeoefend, Wordt aan deze voorwaarden niet voldaan, zoo zal geen steunkeering kun nen worden verleend. Door de R.K. Verkenners is Dinsdagavond achter de R.K. Jongensschool een groot kamp vuur ontstoken. De Hopman P. Henneman had de leiding. Een groot aantal belangstellenden woonde dit kampvuur bij. IJSCOWAGEN VERSPLINTERD. Op den Rijksstraatweg alhier kwamen twee vrachtauto's, die elkaar wilden passeeren in botsing met een ijswagen van B. Verdonk, die juist aan het ijsverkoopen was. Van een fiets van een heer die bij de kar stond werd het achterwiel in elkaar gereden. Een meisje van 2 jaar dat ook op de fiets zat viel en bekwam een buil aan het voorhoofdje. De ijswagen is geheel in elkandergedrukt. HAARLEM'S SYMPHONIE-ORKEST EUTERPE. A.s. Donderdag zal het bovengenoemd orkest onder leiding van den heer J. A. Meng een concert geven aan verpleegden van Bethesda en Sarepta aan de Hazepaterslaan. DE ITALIAANSCHE VLIEGSTER GRAVIN CARINA NEGRONE vestigde een nieuw hoogte record voor vrouwen door tot een hoogte van 12.043 M. te stijgen. Daarmede verbeterde zij het kort tevoren door de Francaise Maryse Hiltz gevestigde record met circa 250 Meter. WIELRIJDEN. De clubkampioenschappen op den weg. „Sparta" kampioen van Nederland. Uit Hoogerheide: Ook de tweede dag van de nationale clubkampioenschappen op den weg. georganiseerd door de Ned. Wielren Unie, mocht zich verheugen in een groote belang stelling van de zijde der Brabantsche sport liefhebbers. Van de 48 wielrenvereenigingen, die hadden ingeschreven, waren 5 niet opgekomen, zoodat 43 minuten noodig waren om alle deelnemende ploegen te doen starten. Aanvankelijk handhaafden de renners on geveer een zelfde tempo zoodat weliswaar bij de ingewijden de wedstrijd tegen het horloge met veel spanning werd gevolgd, doch de strijd voor het publiek weinig sensationeels ople verde. Tenslotte kwam het tot den grooten strijd tusschen Feyenoord (Rotterdam) en Sparta (Den Haag). Om beurten hadden beide clubs de leiding en hoe gering het verschil meestal was blijkt wel uit het feit, dat toen ongeveer 100 K.M, was afgelegd Feyenoord op Sparta een voorsprong had van 48 seconden. Op de derde plaats volgde De Kampioen (Haarlem), die een achterstand had van 2 minuten. De strijd werd tenslotte beslist in de laatste 44 K.M. toen Sparta Feyenoord van den kop verdrong en geleidelijk begon uit te loopen, zoodat de Hagenaars met een flinken voor sprong het clubkampioenschap van Nederland wonnen. Pas tegen drie uur 's middags waren alle deelnemende vereenigingen voor zoover zij den strijd in den loop van den dag niet hadden op gegeven, binnen. Toen pas konden de uitsla gen worden vastgesteld. Die luidden als volgt: 1. Sparta (Den Haag), 4 uur 21 min. 4 sec. 2. Feyenoord (Rotterdam), 4 u. 25 min. 41 sec. 3. De Kampioen (Haarlem), 4 u. 27 m. 41 sec. 4. Excelsior (Gouda), 4 uur 32 min. 42 sec 5. Swift (Leiden), 4 uur 34 min. 40 sec. 6. Olympia (Amsterdam). 4 uur 35 min. 14 sec, 7. Adelaar (Apeldoorn), 4 uur 36 min. 1 sec. 8. De Zwaluw (Eindhoven), 4 u. 36 min. 10 sec. 9. De Gazelle (Amsterdam). 4 uur 38 min 10. De Germaan (Amsterdam), 4 u. 39 m. 26 s. 11. De Kampioen (Scheveningen). 4 u. 41 m. 35 sec. 12. Ons Genoegen (Alkmaar), 4 u. 45 m. 37 sec. 13. Het Oosten (Enschede), 4 u. 46 m. 23 sec. 14. Vitesse (Tilburg), 4 uur 48 min. 32 sec. 15. Tubanters (Hengelo), 4 uur, 52 min. 37 sec. Na afloop van dezen wedstrijd werden door verschillende vereenigingen protesten jinge- diend tegen dezen uitslag. De jury zal deze onderzoeken. G. van der Voorde de Nieuwelingen. winnaar van LAWNTENNIS. Tournament „De Hoogreberg". Het vlotte verloop van dit toch uitgebreide tournooi (5 nummers, 5 troost-nummers en 2 Juniorennummers) is wel zeer bijzonder, dank zij een vlotte, soepele leiding. In het damesenkelspel en het damesdubbel- spel is de finale reeds gehaald, waar mej. Zengers in beide eindstrijden uitkomt. De uitslagen van Dinsdagavond luiden: Heerenenkelspel: Deegenaar slaat Groene- veld 6—1. 6—2. Damesenkelspel: mej. Zengers slaat mej. de Ridder 86. 62. Gemengd dubbelspel: mevr. v. d. Berg en v. d. Berg slaan mej. v. Egmond en van Vliet 6—2, 6—4. Damesdubbelspel: mej. v. d. Vlugt en mej. Zengers slaan mevr. v. d. Berg en mej. v. d. Meye 97, 61; mej. v. d. Vlugt en mej. Zen gers slaan mej. Brandenburg en mej. Brantje -2, 62: mevr. v. d. Leur en mevr. van Ame- rongen slaan mej. Berends en mej. de Vries 62, 36. 75. mej. v. d. Vlugt en mej. Zen gers slaan mej. Plaisir en mej. de Ridder 86, 72. Troostronde heerenenkelspel: Lohuizen slaat Wichers 61. 63: Thierry slaat Cornelisse 61, 64; v. Tyn slaat Bruns 61, 16, 60. Troostronde damesenkelspel: mej. S. Loots slaat mej. Laszky 62, 61; mevr. v. d. Berg slaat mej. Noordhoff 61. 62. Troostronde heerendubbelspel: Cornelissen en Van der slaan Kapteyn en Scholte 68, 61, 62; Pot en Immink slaan Groeneveld en Groeneveld 64, 86. Troostronde damesdubbelspel: mej. Floor en mej. Edel slaan mej. Schuuring en mej. Wes- tervoorde 61, 60. Troostronde gemengd dubbelspel: mej. Mei- nesz en Zwart slaan mevr. v. Amerongen en van Amerongen 62, 61; mej. Westervoorde en Groeneveld slaan mej. Schuring en Groe neveld 63, 36. 64. Juniores Jongens dubbelspel: Polak en v. Slogteren slaan Wildschut en Rutten 75, 6—3. Ondermaatsche schol gevangen? Vragen in het Engelsche Lagerhuis. In den namiddag te half vier had onder zeer groote hitte de start plaats voor de nieuwelingen. 155 renners begaven zich vol goeden moed onderweg. De 90 K.M. werden afgelegd in 2 uur 52 min. Op internationale regeling aangedrongen. In het Engelsche Lagerhuis werd den mi nister van Landbouw en Visscherij Elliot ge vraagd, of hij wist, dat in één jaar tijds Ne derlandsche kotters die in dienst stonden van vischmeelfabrieken in Nederland, om streeks 350 milllioen stuks één- en tweejarige ondermaatsche schol hebben gevangen. Voorts of de minister niet van oordeel was, dat in verband met de schaarste aan visch in de Noordzee, stappen gedaan dienden te wor den, ten einde te trachten een internationaal accoord te verkrijgen .aangezien deze vernie tiging van onvolgroeide visch buitengewoon nadeelig is voor de belangen der visscherij - landen langs de Noordzee. Een en ander is mij bekend, aldus het ant woord van minister Elliot. Ik erken volkomen het belang van internationale accoorden, Stappen te dien aanzien zijn gedaan door den. internationalen raad voor zeeonderzoek, die in zijn jaarlijksche bijeenkomst van 1934 de aanvaarding heeft aanbevolen van een re geling, die niet minder drastisch zou zijn dan die, welke reeds voor Engeland geldt. Een der betrokken landen heeft deze aanbe velingen reeds in wettelijke bepalingen neer gelegd en naar ik verneem, maakt bij an dere landen, waaronder Nederland en Duiitschland, de kwestie een punt van ernstige overweging uit. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Beemsterdijk, Rotterdam n. N. Orleans p. 23 Beachy Head. Burgerdijk. Rotterdam n. New-Orleans 22 van Tampico. Delftdijk, Rotterdam naar Vancouver 24 te San Francisco. Lochmonar, Rotterdam n. Vancouver 2. v. Swansea. Breedijk, Rotterdam n. Philadelphia, 24 te Boston. Damsterdijk, Vancouver n. Rotterdam 22 van Los Angeles. HALCYON LIJN. Stad Zaandam, 25 v. Makri te Vlaardingen. Vredenburg 24 van Vlaardingen te Narvik. Flensburg 24 van Kirkenes te Emden. Rozenburg. 24 van Grangemouth te Casa blanca. voor Huelva. Maasburg, 25 v. Vlaardingen-naar Narvik. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein, vertr. 26 v. Beira n. Rotter dam. Meliskerk (uitreis) 24 te Lorenzo Marques. Jagersfontein (uitr.) 23 (7.56 n.m.) 138 mijl O. v. Land's End. Bloemfontein (thuisr.) p. 25 Gibraltar. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (uir.) p. 23 Casquets. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (thuisreis) 24 van Genua. Meerkerk (uitreis) 24 van Colombo. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (thuisreis) pass. 24 Gibraltar. JAVA—NEW-YORK LIJN. Talisse, Batavia n. New-York 23 te Boston. Salawati 22 van Batavia naar New-York. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisadan. 23 van Shanghai te Honkong. Tjikarang 22 van Batavia te Hongkong. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Agememnon, 24 van Beyrouth te Malaga. Ajax, 24 van Kopenhagen naar Gothenburg. Amazone, 24 van Danzig naar Kopenhagen. Aurora, 24 van Cadix naar Ceuta. Ceres, Bourgas n. Antwerepn 24 v. Algiers. Fauna, Hamburg naar Gdynia p. 25 Hol- tenau. Irene, 24 van Carthagena te Alicante. Juno, 24 van Napels naar Gibraltar. Nereus, 25 van Stettin te Amsterdam. Oranje-Nassau 25 (n.m.) van Paramaribo te Amsterdam verwacht. Orestes, 24 van Piraeus naar Volo. Pluto, 24 van Odense naar Stettin. Saturn us 24 van Varna naar Constantza. Vesta 24 van Bari naar Catania. Alkmaar, Chili n. Rotterdam via Hamburg. 25 v. Terneuzen en p. Vlissingen. Ulysses, Bourgas n. Amsterdam 25 van Mutzuna. Flora, 23 v. W.-Indië te New-York. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera (thuisr.) p. 25 Perim. Kota Tjandi (uitr.) p. 22 Dungeness. Kota Gede (uitreis) 25 te Sabang. Kota Baroe (thuisreis) pass. 23 Perim. Kota Agoeng, 22 van Batavia n. Rotterdam. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Ahvaki (uitr.) 24 te Montevideo. Alpherat (thuisreis) 23 van Montevideo. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Saparoea, Vancouver naar Calcutta 23 van Manilla. Silverwillow, New-Orleans naar Calcutta 24 te Beira. Silverpalm, Vancouver naar New-Orleans 22 van Panama. Madoera, 23 van Calcutta naar Vancouver Tawali, New-Orlans n. Calcutta 22 v. Kaap stad. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Ajax. Japan naar Rotterdam 23 te Singa pore. City of Oran, Rotterdam naar Japan 25 van Shanghai. City of Bristol, Japan naar Rotterdam vertr. 26 van Londen. Benvannoch, Otura n. Rotterdam 25 van Londen. Hector, 22 van Yokohama naar Rotterdam. Perseus. Japan naar Rotterdam 24 te Dairen. City of Bagdad, Japan n. Rotterdam 22 v. Manilla. Myrmidon, Amsterdam n. Batavia 24 v. Sin gapore. City of Hereford, Rotterdam n. -Japan 23 (8.39 n.m.) 95 mijl Z.O. van Land's End. Bennevis, Japan n. Rotterdam 24 te Suez. Antenor, Japan n. Rotterdam 25 van Aden. Melampus, Batavia n. Amsterdam, 25 v. Pt. Sudan. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Chr. Huygens, 25 van Batavia te Genua, eindplaats). Enggano (thuisreis) 24 van Port; Sudan. Poelau Bras (uitreis) 24 van Bombay. Poelau Roebiah (thuisreis) 22 van Belawan. Ertsaanvocr. Het Britsche stoomschip Lorca is hier met erts voor de Hoogovens aangekomen van La Goulette. Dood aangetroffen. Het Nederlandsche stoomschip Nereus is hier van Stettin aangekomen met de vlag halfstok omdat de eerste stuurman bij het uitporren voor zijn wacht dood in zijn hut was aangetroffen. Het stoffelijk overschot werd aan boord gehouden teneinde in Am sterdam te worden ontscheept. Orkaan over IJsland. Uit IJsland wordt gemeld, dat daar aan de noord-westzij de een orkaan heeft gewoed, waardoor verschillende visschersbooten op het strand geworpen en vernield werden..Om dat geen der vaartuigen verzekerd was beloopt de schade voor de betrokkenen eenige tiental len duizenden kronen. AANGEKOMEN. 24 Juni: Bowling s.s. Leith Colombia m.s. West Indië Flandria s.s. Gothenburg Texelstroom s.s. Liverpool 25 Juni: Lorca s.s. La Goulette Nereus s.s. Stettin VERTROKKEN. 24 Juni: Astarte s.s. Bremen Treworlass s.s. Cardiff Jos Maria m.s. Great Yarmouth Elton s.s. Sandhavn Munster s.s. Rio de Janeiro 25 Juni: Martin Goldschmidt s.s. Blyth.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5