Umuidens strand in zomerzon. DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN i Schip Alkmaar Amstelland Altona Agamemnon (Ned.) Amazone Amsterdam Ajax (Ned.) Baarn Bodegraven Bloemfontein British Admiral Bennekom Boschfontein Ceres (Ned.) Calypso Cordillera Dolius Engeland Maru Enggano Eugenia Chandris Ella Halm Euterpe Fredvilie Swansea GrootekerkJapan Chill Buenos Aires Ned.-Indie Alexandrië Gdynia Baton Rouge Gothenburg Chili Chili Zuid Afrika Abadan Chili Z. Afrika Midd. Zee Midd. Zee West Indie Batavia Moii Ned. Indie Necochea Söderhamn Bordeaux verm, aankomst Harcalo Hilversum Karl Lepin Lenita Menes Melampus Merula Montferland Mac Gregor Laird Mamoeran Nina Borthen Orion Phrygia Poelau Roebiah Peisander Polydorus Perseus (Ned.) Phrontis Prometheus Poelau Tello Rapana Rossum Stentor Saturnus Trompenberg Telamon (Ned.) Ulysses (Ned.) Uckermark Vesta (Ned.) Waal Waterland Zulderkerk Zaanland Buenos Aires Archangel Archangel Archangel Ned. Indië Ned. Indië Curacao Hamburg West Afrika Ned. Indië Constantza Hamburg West Indië Batavia Batavia Hamburg Valencia Batavia Batavia Hamburg Curacao Onega Batavia Bourgas Kemi Alexandrië Bourgas Ned. Indië Ornskoldsvik Buenos Aires Japan Buenos Aires 30 Juni 20 Juli 2 Juli 30 Juni 4 Juli 30 Juni 23 Juni 12 Juli 24 Juli 8 Juli 12 Juli 3 Juli 10 Juli 6 Juli 30 Juni 30 Juni 3 Juli 26 Juli 27 Juni 1 Juli 15 Aug. 3 Aug. 29 Juni 30 Juni 26 Juni 15 Juli 7 Aug. 18 Juni 14 Juli Laatste bericht 15 Juni te Terneuzen. 21 Juni van Las Palmas. 21 Juni van Colombo. 24 Juni te Malaga. 24 Juni van Danzig. 18 Juni van New Orleans, in lading. 22 Juni van Curacao. 21 Juni van Callao. 23 Juni van Marseille. 18 Juni van Perim. 15 Juni van Callao. 26 Juni van Beira. 24 Juni van Algiers. 20 Juni van Ouessant. 26 Juni van Pto Colombia. 21 Juni van Belawan. 24 Juni van Port Said. 24 Juni van Port Soedan. 16 Juni vertrokken. 18 Juni, vertrokken, in lading. 24 Juni vertrokken. 19 Juni van Penang. 16 Juni van Interseccion. 23 Juni vertrokken. 24 Juni van Napels, m lading. 17 Juni vertrokken. 24 Juni van Port Said. 22 Juni van Perim. 13 Juni van Houston, vertrekt 29 Juni. 18 Juni van Freetown. 22 Juni van Beira. 22 Juni vertrokken. 26 Juni vertrokken. 17 Juni van Trinidad. 21 Juni van Belawan. 22 Juni vertrokken. 26 Juni van Bremen. 22 Juni van Gibraltar, in lading. in lading, in lading. 12 Juni vertrokken, in lading. 23 Juni van Gibraltar. 24 Juni te Constantza. 24 Juni van Elseneur. in lading. 23 Juni te Mutzuna. 17 Juni van Macacsar. 24 Juni van Bari. 12 Juni vertrokken. 23 Juni van Rio Janeiro. 24 Juni van Genua vertrekt 28 Juni. VISSCHER1J EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Hoogovens Zijn we gereed onze gasten te ontvangen? Ongetwijfeld zal IJmuiden dezen zomer zijn deel krijgen van het volkje, dat zich hoe langer hoe meer tot gewoonte heeft ge maakt, eiken zomer minstens één dag naai de zee te trekken, om de benauwde stad te ontvluchten. De mogelijkheid bestaat zelfs, dat een bepaalde categorie van natuurzoekers n.l. de kampeerders dit jaar in grooter ge tal dan in andere jaren naar IJmuidens ver groot kampeerterrein zullen komen. De oor zaak weet men: in meer dan één badplaats is de gemeentelijke overheid er op uit, het den kampeerders zoo weinig mogelijk naai den zin te maken, omdat men deze categorie van bezoekers er liever niet ziet vanwege hun bescheiden middelen. Op het gastvrije kam peerterrein van IJmuiden is nog ruimte voor honderden, ja voor duizenden en ongetwij feld zal als het „hoogseizoen" daar is, weel een stad van houten of zeildoeksche wonin gen aan den voet der duinen worden opge bouwd en zullen als gevolg daarvan tal van winkeliers hun omzet zien stijgen. Want zee en lucht maken hongerig, zoodat er om die duizenden magen te vullen, heel wat noodig is. Groot is het bezoek nog niet. maar dat zal nog wel komen. Naast het officieele kampeerterrein wordt ook het niet-officieele aan den Strandweg weer betrokken. Men weet, dat er over dit terrein in „regeeringskringen'' nog al wat te doen is geweest en als B. en W. 'het in hun macht hadden gehad zou de vereeniging haar uitzonder)jtke rosi+ie niet verkregen hebben Kanroeeren. goed. maar dan on het kampeer terrein zegt de Raad van Velsen. Er zijn nog meer verzoeken binnengekomen voor een büzonder kampeerterrein, maar handelende overeenkomstig het standpunt van den Ge meenteraad. hebben B. en W. al deze ver zoeken afgewezen. Zijn we gereed, onze gasten te ontvan gen? Neen, nog niet, feitelijk nog lang niet. Want met den toestand van den weg van het par keerterrein naar de Zuiderpier is het nog droevig gesteld. Deze weg ligt nog voor een groot gedeelte onder het zand. Het spoor van het zandtreintje ligt er dwars overheen zoodat wielrijders, vaders en moeders met kinderwagens dood-op zijn voor ze aan het strand zijn. En ook op het land-gedeelte van de pier ligt nog veel zand. Het is toch een vreemde geschiedenis: zoo veel werkloozen en toch veel te laat klaar, wél een maand. Want het zal nog lang duren eer Waterstaat (de gemeente heeft hiermede niet te maken), den boel heeft opgeruimd. En inmiddels zwoegen op eiken warmen dag honderden door het mulle zand om het strand der kleine luyden te bereiken. Het is jammer, dat de gemeente dit alles zelf niet in handen heeft. Licht ging het dan wat vlotter. Ook met het nieuwe pad van betonplaten, met den aanleg waarvan men van gemeente wege reeds vele weken geleden begonnen is en dat nu is stopgezet zijn we te laat. Dit is weer zoo'n echt malle geschiedenis, echt Holland op z'n smalst. Het was de bedoeling van het gemeente bestuur. het plankier tusschen de rails, dat dat zoo langzamerhand meer gat dan plankier was geworden, weg te nemen en naast de rails een voetpad van betonplaten te leggen. De techniscli-ambtenaar van den Waterstaat vond het goed, er was een officieuse toestem ming, maar reeds was men al aan den gang. toen er aanmerkingen kwamen. Er moest een officieele toestemming komen en zoolang die er niet is mocht het werk niet worden voortgezet. En ter elfder ure kwamen be- De heer Reinhard Rijke, de regisseur van „Die lustige Witwe", waarover we elders in dit blad een artikel publiceeren. zwaren van Defensie; het ging toch niet aan, daar een weg van betonplaten te maken De vijand zou van den zeekant af zoomaar ons land binnen kunnen rijden! Maar, zoo verzekerde wethouder Bosman, dit komt ook wel in orde. Het zal dan ook wel in orde komen, maar veel en veel te laat. De weg is veel te zwaai en verbetering is dringend noodig in verband met het drukke bezoek, dat verwacht kan worden. SCHOOLREISJE De leerlingen van de 5c klas van de Emma- school gaan a.s. Maandag een uitstapje maken. Het doel van de reis is: Ouwehand's Dieren park bij Rhenen. 's Morgens half acht vertrek per autobus langs de Vechtstreek, via Utrecht. Driebergen en Doorn naar Rhenen. De terugtocht wordt gemaakt over Amersfoort en door het Gooi. Dat belooft, ais het weer meewerkt, een mooi reisje voor de kinderen te zullen worden. Schade wordt hersteld. Het stoomschip Maaskerk, dat op de uitreis naar West Afrika schade aan het achterschip beliep, is gisteren op de thuisreis gepasseerd naar Amsterdam alwaar de schade zal worden hersteld. EVANGELISATIE SAMENKOMST. De Evangelisatie-samenkomst, die heden avond vanwege den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente, IJmuiden-Oost wordt gehouden, vindt niet plaats in de achterzaal van de nieuwe kerk, maar in het Vereenigingsgebouw, Kalverstraat. MARKTPRIJZEN VAN WOENSDAG 26 JUNI. Tarbot per K. G. f 0.45—0.25. Griet per 50 K.G. f 20—8.— Tongen per K.G. f 0.60—0.33. Groote schol per 50 K.G. f 2117,50. Kleine schol per 50 K.G. f 161,60. Schar per 50 K.G. f 5—2,50. Vleet per strvk f 1,17. Kleine poon per 50 K.G. f 1.900.60. Pieterman en Poon per 50 K.G. f 15. Middelscheivisch per 50 K.G. f 1411. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 14 7,50. Kleine sehelvisch per 50 K.G. f 82. Kabeljauw per 125 K.G. f 44—17,50. Groote gullen per 50 K. G. f 107. Kleine gullen per 50 K.G. f 8.504. Wijting per 50 K.G. f 2.60. Makreel per 50 K.G. f 8,50—1,25. Heilbot per K.G. f 0.80. Leng per stuk f 0.900.40. Koolvisch per stuk f 0.900.38. Kleinmiddelhake per 50 K.G. f 23. Kleine hake per 50 K.G. f 17—10. BESOMMINGEN. Trawlers: Gloria IJ.M. 37, 610 manden f 1850. Henriëbte Jacoba IJM. 190, 475 manden f 2040. Anchor, IJM. 135 85 mandén f 1000. Eveline IJM. 115 400 manden f 1620. Flamingo IJM. 42 80 manden f 700. Kotters: F. N. 160 f 430, F. N. 57 f 540. Loggers: Sch. 53 f 360. KW. 62 f 370; KW. 44 f 320; KW. 124 f 390, KW. 27 f 180. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagraarkt: Alma IJM. 44. Vangst: 35 manden sehel visch, 15 m. braadschelvisch, 65 m. gul, 45 m. platvisch, 35 m. wijting. 20 m. varia. Totaal 315 m., benevens 85 stuks stijve kabeljauw. Amsterdam IJM. 58. Vangst: 60 m. sehel visch, 275 m. braadschelvisch, 30 m. gul, 20 m. platvisch, 50 m. makreel, 15 m. varia, 5 m. hake. Totaal 455 m., benevens 150 stuks stijve kabeljauw. Vermoedelijk is a.s. Donderdag aan de markt de haringlogger Cornelis de Boer Jr. met 16 1/2 last haring, gevangen in 10 dagen. De vangst varieerde van 30 tot 60 kantjes per dag. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Woensdag 26 Juni 1935, te bereiken via het kuststation Scheveningen-Radio: Alcyone, Alchiba. Alpherat, Chr. Huygens Indrapoera. J. P. Coen. Kot-a Geöe, Poelau Bras. Poelau Roebiah. Kota Tjandi, v. Rens selaer, Rotterdam H. A. L. Sibajak, Simon Bolivar, Slamat, Statendam. Venezuela. DE AANVOER VAN AARDBEIEN. Op de speciale aardbeienveiling op Dinsdag werden aan de Vereen. Veilingen in totaal aangevoerd: 15.772 K.G. met een opbrengst van f 3328. De middenprijs was f 21.10 per 100 K.G. VELSEN VERKIEZINGSPROPAGANDA DER S.D.A.P. Als slot van de verkiezingspropaganda hield de S.D.A.P. gisteravond een groote demonstratie op een terrein bij de H.B.S. Vooraf waren op een drietal plaatsen in de gemeente n.l. in Velsen-N. Santpoort en IJmuiden, bijeenkomsten gehouden, waar het woord werd gevoerd door de heeren W. F. Visser. L. van Hameien, D. Wansink, H. Hennink en J. v. d. Veer. Van deze drie punten trok men in optocht- naar de Jan Kostelijklaan waar de stoeten elkander op wachtten om vervolgens gezamenlijk over Driehuis naar het demonstratie-terrein te wandelen waar te ca. 10 u. eenige duizenden bijeen waren. Hier werd een tableau vertoond door Palvu en A.J.C. en vervolgens gesproken door mevr. BarbiersSeelemeyer. De heer Van Hameien sprak een slotwoord. BURGERLIJKE STAND Bevallen J. R. HaverkornBezaan, Haarlem, A. KostermansWijs z., Cypres- senstraat 08, IJmuiden. M. W. Zuurbier- Vermeulen, z., Gr. Houtweg 182, Velsen-N. W. J. Meiligvan der Lem z., Huygensstraat 24 IJmuiden. S. Nunninkvan Bugnum d Hagelingerweg 63, Santpoort. E. P. M. Buur Spoelstra d., v. d. Helststraat 24, IJmuiden M. Kramer—Pronk d„ Wijk aan Zeeërweg 135 IJmuiden. Overleden: E. de Vos, 79 jaren, wed. van J. Sprenkeling, Mamixlaan 5, Velsen. T. de Rooij 51 jaren. echtgenoot van R. v. d. Outenaar, IJmuiderstraatweg 144, IJmuiden. J. Grootveld, 44 jaar. echtgenoot van A. Bron Lippersheystraat 8 IJmuiden. H. Albiez 27 jaren, echtgenoot van H. Wemmering, Ham burg. R. de Boer. 15 weken, zoon van C. de Boer, Pres. Steijnstraat 10 IJmuiden. Ondertrouwden: S. N. van Hamburg en K. Fannasch, Hoofdstraat 57 Santpoort. J. C. de Vlugt en M. v. d. Steeg, Schranderstraat 59 Velsen-N. J. Hollenberg en A. Kossen, Keizer Wilhelmstraat. 29 IJmuiden. G. Boonstra en G. Gorgol. Wijk aan Zee en Duin. J. R. de Jong en C. A. Ruijter, Pelsstraat 101. Velsen- Noord; W. Metzelaar en P. J. Driessen, Utrecht. WOENSDAG 26 JtNI meldt: Hoogste barometerstand 766.8 m.M. te Röst. Laagste barometerstand 754.1 m.M. te Isafjord. en voorspelt: Zwakken tot matigen wind uit Zuidelijke richtingen. Meest half bewolkt droog warm weer behoudens vrij groote onweerskans. HOOG WATER TE IJMUIDEN. Donderdag v.m. 12.17 uur. Vrijdag v.m. 0.46 uur; n.m. 1.20 uur. Zaterdag v.m. 1.40 uur; n.m. 2.12 uur. VELSER ZWEMINRICHTING. Temperatuur lucht 70 F. Temperatuur water 70 F. De Verkiezingsuitslagen. Zooals gewoonlijk zullen wij heden avond aan onze bureaux in de Kenne- merlaan te IJmuiden en de Breestraat te Beverwijk de verkiezingsuitslagen publiceeren. DRIEHUIS EXAMENS. Aan de Da Costa-Kweekschool te Haarlem slaagde voor de akte L.O. onze plaatsgenoote mej. M. van Karsbergen. De moord op commissaris Ellenberger. Hoofdagent in hooger beroep tot 15 jaar veroordeeld. BEVERWIJK DE VRACHTVERDEELING IN DE BINNEN SCHEEPVAART. De politie heeft procesverbaal opgemaakt tegen 2 in de haven alhier vertoevende schip pers wegens overtreding van de wet op de evenredige vrachtverdeeling in de Binnen scheepvaart. VERKOOP VAN HET OUDE BADHUIS. In de Dinsdag gehouden ledenvergadering van de afd. Beverwijk en omstreken van de Noord-Holl. Vereen. ..Het Witte Kruis" werd het bestuur gemachtigd het oude Badhuis aan de Meerstraat te verkoopen aan de N.V. v.h. Lucas Aardenburg. De koopprijs werd op f 8000 gesteld. Het gebouw zal 1 Juli a.s. moeten worden opgeleverd. Op dien datum zal Beverwijk dus zonder badinrichting zijn, want het nieuwe Witte Kruisgebouw zal eerst in het einde van het jaar gereed zijn. Dc N.V. v.h. Lucas Aardenburg zal het oude gebouw aan de Meerstraat afbreken en op den vrijgekomen grond kantoren en magazijnen bouwen. Het Haagsch Gerechtshof heeft heden uit spraak gedaan in de zaak tegen den gewezen titulairen hoofdagent C. C.. van der K. uit Schiedam, thans gedetineerd, die door de Rot- terdamsche rechtbank wegens doodslag, ge pleegd op den commissaris van politie te Schiedam den heer F. Ellenberger op 1 De cember 1934 is veroordeeld tot twaalf jaar ge vangenisstraf. Door den advocaat-generaal is in hooger beroep een gevangenisstraf van tviintig jaar geëischt. Het hof heeft Van der K. tot vijftien jaar gevangenisstraf veroor deeld. Negentien dooden bij vlieg ramp in Columbia. Toestand van twee slachtoffers zorgwekkend. PANAMA, 26 Juni. De vliegramp in Co lumbia heeft tot dusver 19 slachtoffers ge- eisclit.. Vier jeugdige guitaarspelers die deel uit maakten van het tooneelgezelschap van Carlos Gar del zijn in zdrgwekkenden toe stand in het ziekenhuis opgenomen. Men vreest, dat zij zoo zij er al het leven mochten afbrengen, toch de rest van hun leven blind zullen zijn In het vliegtuig van Carlos Gar- del bevonden zich 15 personen. Het Duitsche vliegtuig vervoerde 8 passagiers. Hiervan werden er 4 gedood, behalve den eersten en tweeden piloot en den steward. EERSTE KAMER. Nadat 14 wetsontwerpen Dinsdagavond door de Eerste Kamer waren aangenomen, werd overgegaan tot het trekken der afdeelingen, waarna de vergadering werd geschorst daar de afdeelingen bijeen kwamen ter benoe ming van voorzitters en van onder-voorzit ters. Na heropening der vergadering werd medegedeeld dat benoemd waren: Tot voorzitters der afdeelingen de heeren dr. Gijzelaar van Sasse van IJsselt, Michiek van Kessenich, Janssen en Droogleever For- buyn tot ondervoorzitters de heeren Fock, Her mans, Blomjous, de Savornin Lohman en Heerkens Thijssen, FAILLISSEMENTEN De Arrondissements-Rechtbank te Haarlem heeft de volgende faillissementen op 25 Juni uitgesproken 1. H. Sondorp, bouwvakarbeider, wonende te Heemstede, Glipperweg 59 c. Curator mr. L, Ali Cohen, alhier. 2. J. Boven, slager, gewoond hebbende, al thans zaak gedreven hebbende te Haarlemi Gen. Cronjéstraat 105, thans ingeschreven staande te Haarlem, Kruisweg 29 r. Curator Mr. F. J. D. Theyse, alhier. 3. A. van der Loos, timmerman, wonende te Wijk aan Duin, Rijksstraatweg 197. Curator Mr. A. W. Hellema te IJmuiden. 4. W. J. Romp, huis- en decoratieschilder, wonende te Bloemendaal, Bosch en Duinlaaa 31. Curator Mr. C. Blankevoort, alhier. 5. de Vennootschap onder de firma Best eni Dekker, zaadhandelaarster, gevestigd te Zaan dam, Oostzijde 418. Curator Mr. H. O. Drilsma, alhier. Rechter-Commissaris Mr. Th. E, Raedt. Opgeheven is wegens gebrek aan actief het faillissement van: B. Smallegange Jr., aanne mer van grondwerken, wonende te Haarlem, Pijnboomstraat 81. Curator Mr. A. C. F. Hen- drikse, alhier. Geëindigd zijn wegens het verbindend wor den der eenige uitdeelingslijst de faillissemen ten van: 1. N. Koppenol, wed. A. van Valkenburg, vroeger wonende te Haarlemmermeer, thans te Amsterdam. Curator Mr. T. A. M. A. van Löben Seis alhier. 2. D. Cheriex, medicus, wonende voorheen te' Haarlem, thans te Rotterdam. Curator Mr. D. de Jong alhier. STUDIO-SNUFJES. Voor de nieuwe Ufa-film „Königswalzer", die in de productiegroep van Karl Ritter ge draaid zal worden, zijn Renate Muller en Willy Forst voor de hoofdrollen geëngageerd. Het draaiboek van deze film is van Emil Burri en Walter Forster, met medewerking van Fritz Peter Buch. Regie voert Herbert Maisch; de architectuur is van Herlth en Röhrig, terwijl Konstantin Tschet aan de camera staat. In deze film zal dus Willy Forst, na langen tijd als regisseur werkzaam te zijn geweest, weer als hoofdrolspeler optreden. Top Hat, de nieuwe Remaco Radio film met Fred. Astaire en Ginger Rogers in de hoofd rollen zal binnenkort haar Hollywood première beleven. In deze film komen o.a. de volgende songs voor, gecomponeerd door Irving Berlin: „No Strings", „Isn 't This a Lovely Day to be Caugt in the Rain", „Cheek to Cheek". „Top Hat", „White Tie and Tails", „Piccolo" en „Get behind me Satan". Minifred Shaw maakt deel uit van de be zetting in „Front Page Woman", de nieuwe Bette Davis' film voor Warner Bros, welke thans in productie is gekomen. Miss Shaw krijgt de rol te spelen van Inez Gordoza. George Brent is Bette Davis' tegenspeler en Michael Curtiz voert de regie van deze sen satie-film. welke gebaseerd is op Richard Macaulay's novelle „Women are Bum News papermen". De twee onafscheidelijken uit „Kom je ook bij de marine" en „Duivels der lucht" (Devil dogs of the air), James Cagney en Pat O'Brien, die het in de films nooit niet elkaar eens kun nen worden, doch die in werkelijkheid de beste vrienden zijn, zullen wederom te zamen spelen in een nieuwe film van Warner Bros. ,Slim" heet deze film, naar een novelle van William Haines. De schrijver verzorgde tevens het scenario. Vier Warner Bros films beleven haar we reld-première in Juni. Deze zijn „The Girl from 10th Avenue" met Bette Davis en Ian Hunter in de hoofdrollen; ..Oil for the Lamps of China" een Cosmopolitan-Warner pro duct met Pat O'Brien en Josephine Hutchin son; „Alibi Ike" met Joe E. Brown en „Stran ded" met Kay Francis en George Brent. Voor de Remaco Radio film ,De Laatste dagen van Pompeji" (de Merian C. Cooper productie) onder regine van Ernst B. Schoed- sack zijn tot nog toe geëngageerd Helen Mack, Preston Foster. Louis Calhern en Wyrley Birch. AGENDA TE HAARLEM WOENSDAG 26 JUNI Luxor Sound Theater: „De Poolsche Jood". 2.30 uur en doorloopende voorstelling van 7 uur tot 11.30 uur. Palace: „Stimmen der Liebe". Op het too- neel: het ensemble 4 Kaeths, concertharmo- nica, 2.30. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De vroolijke schei ding". Op het tooneel: Wilburry's acrobatiek. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Va-der's Eerewoord". 2.30, 7 en 9.15 uur DONDEDAG 27 JUNI Bioscoop voorstellingen, i

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6