1 BEVERWIJK Hoe het „Kennemerland,, in Hoogerheide verging. Hoe warm het was en hoe ver. Een bestuurslid van de B. R. C. „Kennemer- land" schrijft 9ns over zijn ervaringen te Hoogerheide het volgende: De rets van Beverwijk naar het verre Hoo gerheide ging voorspoedig en om klokslag ne gen uur vertrokken de eerste peletons. Ieder peieton bestaande uit 6 renners van een ver- eeniging. waarvan 3 renners verplicht zijn het geheele parcours uit te rijden. Om de mi nuut vertrok een vereeniging. Kennemerland vertrok met de renners Braas, D. Brandjes, Burger, Pronk, Heine en Hoolwerf, allen amateurs. Reeds na 1 K.M., door plotseling snel rem men, brak de rem van Hoolwerf en met 5 man ging Kennemerland verder. De weg had den vorm van een groote acht. welke 18 K.M. lang was en zeer slecht. Deze weg moest acht maal worden rond gefietst on der een tropische hitte. Dat er veel uitvallers zouden zijn stond wel vast. want de vorige dag reden 250 prof's en onafhankelijke ren ners, waarvan slechts 12 het geheele parcours uitreden, o.a. vielen ook Pijnenburg en Wals uit. Langs het geheele parcours van 18 K.M. stonden op kleine afstanden behulpzame toe schouwers gereed met alle mogelijke midde len om de renners van dienst te zijn. Water en stortbaden. Om de lezers een idee te geven hoe in Bra bant, het hartje van de wielersport wegwed strijden worden gehouden en gewaardeerd, zal ik de medewerking van het Brabantsclie publiek hier nader toelichten. Ieder bewoner aan den weg zorgde dat er water was. Kleine busjes, potjes, kannetjes alles hield men gereed en een renner onver schillig van welke vereeniging, welke dorst had, greep er naar. Een of twee teugjes en het restant sprenkelde hij over zijn hoofd, daarna werd het voorwerp aan den kant van den weg gegooid. Afstappen werd niet gedaan, zelfs om fruit aan te nemen werd geen snel heid verminderd. Ook stortte men emmers vol water over de renners heen en ik zag nog dat de voorste renner van een peieton binnen een paar honderd meter 4 emmers water over zijn hoofd kreeg. Zij waren er al len dankbaar voor. Meisjes stonden op stoe len met gieters en iedere renner ging graag onder de douche door. Stond men met een tuinslang gereed, dan reden alle renners met hun mond op en om water op te vangen. De prestaties. P Na ruim 100 K.M. te hebben gefietst kwam C. Heine, Uitgeest met de auto van de jury. welke plotseling om de bocht stopte, in aan raking en viel met zijn hoofd op de tram- rais zonder zich ernstig te bezeeren. Snel sprong hij weder op zijn fiets om Braas en de zijnen in te halen, echter bleek zijn band lang zaam leeg te loopen en moest hij den strijd staken. Met 4 man ging het verder, tot in de 6de ronde Pronk wegens bandenpech den strijd moest staken. Men kon thans geen man meer missen, alle reserves waren weg, met nog geen twee ronden in 't vooruitzicht. Verschillende vereenigingen werden inge- *ald, zelfs de beste vereeniging werd ge passeerd tot in de laatste ronde Braas ban denpech kreeg, alles was thans tevergeefs ge weest. De drie renners vroegen aan een toe schouwer om een wieltje. Zij hadden nog kans op een heel goede plaats. Het duurde echter ruim een kwartier alvorens het pleit beslecht was. In goede conditie arriveerden Braas, Brand jes en Burger aan de finish, terwijl zij na alle tegenspoed nog als no. 17 gerangschikt wa ren. Hierna werd verreden het persoonlijk kam pioenschap voor nieuwelingen over 95 K.M. Hieraan namen deel B. Duineveld, W. ten tegelijk 163 stuks in totaal. Brandjes, B. Glas en Vonk. Alle renners star- In de scherpe bocht kwam de kopgroep reeds te vallen, waaronder Duineveld en Glas. Hiervan profiteerden handig de jonge Pijnen burg en v. d. Voorde en zij kregen spoedig een voorsprong van pl.m. 500 Meter. De eerste pe ieton hierachter werd geleid door W. Brandjes die moedig probeerde de twee uitloopers in te halen wat na 3 ronden gelukte. Met 10 renners aan het hoofd trapten zij snel voort tot 1 K.M. voor de eindstreep Brandjes kramp in zijn beenen kreeg. Hij wist dit echter onder het rijden uit te wrijven^ was dit niet vlak voor het einde gebeurd, mis" schien had de kampioen van Nederland in Beverwijk geweest. Nu werd hij 6 wat zeker nog een prachtige prestatie is. Glas wist het, trots de valpartij op een andere fiets nog tot no. 12 te grengen, ge volgd door nog vele goede renners. Al met al hebben de renners van Kenne merland prachtig gereden en vertrouwt het toestuur zeker dat zij volgend jaar (pech uit gesloten) een nog veel betere plaats zullen innemen. KENNEMER OUDHEIDKAMER. De Kennemer Oudheidkamer ontving ten geschenke van den heer P. Bakker, een an tiek metalen blad, waarop met olieverf een gelagkamer is geschilder^; en van de firma ■Schuyt en Zoon, 2 lithographieën Aq. ca. 180Ó van de Kennemerlandsche buitenpaats „Bloe- menheuvel". BEVOLKING Vertrokken: Van der Struijs gez. monteur naar Velsen, Smidt van Gelderstraat 38. Van Rijn Chr. winkeljuffr. naar Wijk aan Duin. Verl. Munnikenweg 25. Sier G. zonder naar Velsen, Hagelingerweg 295. Den Vries G. zonder naar Oudendijk Ca fé „De Vriendschap". Schelvis C. smid naar Naaldwijk Geestweg 76. Van Deursen C. gez. fabr. arb. naar Heems kerk, M. van Heemskerckstraat 22. Van Dam A. naar Amsterdam 2e Atjeh- straat 19 I. Van der Linde C. stoffeerder naar Wijk aan Zee en Duin Groeneweg 171. Olsthoorn A. W. typograaf naar Wijk aan Duin, Alk. straatweg 5a. De Boer F. zonder naar Zaandam Czarina- straat 39a. Echgen, Marchi-Delsart zonder naar Zaan dam, BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: B. A. van Hofwegen en G. J. Gerritse: P. Weststrate en B. J. Verbrügge. Getrouwd: A. P. Meulenberg en F. de Boer; J. B. Dijkman Dulkes en P. M. Kuijs; N. G. van Wingerden «t\ K. M. Musel; P. J. J. van der Toren en M. Bijl. Bevallen: G. SterkLammers, z.; M. BruijnsGiroldi, d.; Overleden: S. Blankevoort. 85 j., weduwe van A. Peijs, wonende te Velsen. C. Tromp, 80 j.. ongehuwd; H. Meijboom, 83 j.„ weduwe v. A. Retel; N. van Leijden, 40 j.. gehuwd met Tr. Kaper, te Wijk aan Zee en Duin (m.)D. Twisk, oud 32 j., gehuwd met H. G. Bannink (m>; D. Bouwhuisen, 72 j., gehuwd met A. H. M. A. Kersting (m.); Z. Roodsant, oud 55 j., gehuwd met J. M. Laan te Velsen; VERLAGING HUUR WONINGWET WONINGEN. Naar wij vernemen heeft het overleg tus- schen het gemeentebestuur en de regeering de verlaging der huren van de z.g. Woningwet woningen dezer dagen haar beslag gekre gen. De huren der woningen van de Woning- bouwvereeniging „Goed Wonen" zullen wor den verlaagd met 75 ct. per week en worden gebracht van f 4.75 op f 4 voor type A en van f 4.50 op f 3.75 voor type B. De huren van de woningen van de R.K. Wonmgbouwvereeniging „St. Agatha" worden verlaagd met f 0.50 per week. Deze huren werden in 1934 reeds tweemaal verlaagd. De gemiddelde huur zal thans bedragen f 4.11 per week. Reeds voor f 3.50 zal een zeer goede bovenwoning zijn te verkrijgen. Tenslotte zullen de huren der Gemeente woningen aan de Wijkermeerweg allen wor den verlaagd tot f 2.50 per week. De verlaging gaat in op 1 Juli a.s. HET V.V.V. -TOURNOOI. In den wedstrijd BeverwijkAlkmaarsche Boys, welke Zondagmiddag in het gemeen telijk sportpark zal worden gespeeld om den zilveren lauwertak, welke het bestuur van de Harddraverij vereeniging „Beverwijk en Omstreken" heeft uitgeloofd voor de verlie zers in de demi-finale van het V.V.V.-tour- nooi, beschikken de roodbroeken over onder staand elftal: Doel: Adrichem. Achter: Zoutman, J. Kuyer. Midden: Hoogewerff, v, Amersfoort, W. Kuyer. Voor: P. Markx, Th. Kuyer, A. Markx, S. Teeling en J. Maenhout. KENNEMER THEATER 'T GOUDEILAND (Adv. Ingez. Med.) Daarna volgt de finale van het tournooi om de zilveren aardbeienslof en het kam pioenschap van midden-Kennemerland tus- schen Kinheim en W.F.C. Kinheim verschijnt als volgt: Doel: C. Druyven. Achter: Rozemeyer, W. Groeneveld. Midden: Nieman, P. Druyven, Michel Jr. Voor: Raaymakers, I. Groeneveld, E. v. d. Wal, Michel Sr. en Ellen. ..KENNEMER ZWEMCLUB". Het is ,,K. Z." niet mogen gelukken een over winning te behalen op V.Z.V. 3. In een span nende kamp, waarvan de rust met blanco stand inging, wisten de Velsenaren met 10 te zegevieren. Wegens het zich bevinden binnen de tweemeter lijn moest H. Bruin het veld ver laten en van deze gelegenheid profiteerde de „V. Z. V." door het eenige doelpunt van den wedstrijd te scoren. K. Z. benutte geen enkele der haar geboden prachtkansen. Dinsdag a.s. krijgt „K. Z." de kans om zich eenigszins te rehabiliteeren. H. V. G. B. 6 komt dan in „Adrichem" op bezoek en zij mo gen de punten niet meenemen naar Haarlem, want dan wordt de kans op een eventueel K. Z.-kampioenschap zeer miniem. De wed strijd vangt te 8 uur aan. Daarna speelt „K. ZII een wedstrijd tegen „V. Z. V." III Zaterdagmiddag om 5.30 uur spelen de „K. Z." junioren tegen de „V. Z. V." junioren te IJmuiden. Aanstaande Zondagmiddag zwemmen op de bekende uren, waarbij dan gelegenheid bestaat tot inschrijven op de on derlinge zwemnummers te houden op Zon dag 7 Juli a.s. Het programma van deze onderlinge wed strijden luidt: 1. Demonstratie zwemslagen; 2. Hindernis- zwemmen jongens; 3. Hinderniszwemmen meisjes; 4. 50 M. schoolslag jongens; 5. 50 M. schoolslag meisjes; 6. 100 M. schoolslag da mes; 7. 100 M. vrije-slag heeren; 8. 100 M. schoolslag heeren; 9. 3x50 M. vrije-slag jon gens; 10. 3x50 M. schoolslag meisjes; 11 3x50 M. wisselslag heeren; 12. Polowedstrijd „K. Z."—„D. W. R." 3. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. 28 Juni 1935. Breekpeen per kist f 0.600.70. Sla per kist f 0.150.55. Postelein per kist f 0.100.20. Andijvie per kist f 0.200.25. Wortelen per bos f 0.040.07. Rabarber per bos f 0.020.04. Radijs per bos f 0.02. Peterselie per bos f 0.020.03. Selderie per bos f 0.030.04. Uien per bos f 0.011 1/2. Bloemkool le soort per stuk f 0.050.07. Bloemkool 2e soort per stuk f 0.020.03. Tomaten per K.G. f 0.070.16. Doppers per K.G. f 0.080.12. Capucijners B. per K.G. f 0.100.14. Raspers per K.G. f 0.240.27. Peulen per K.G. f 0.10—0.20. Snijboonen per K.G. f 0.300.36. Dikke boonen f 0.360.42. Tuinboonen per K.G. f 0.040.06. Asperges, le wit. per bos f 0.200.28. Asperges le blauw, per bos f 0.140.16. Komkommers per stuk f 0.020.08. Aardbeien per doosje f 0.080.17. Frambozen per doosje f 0.250;30. Aardbeien per slof f 0.550.80. Perziken per stuk f 0.030.11. Druiven per K.G. f 0.800.82. Noteering van 29 Juni 1935. Postelein, per kist f 0.10—0.24 Andijvie per kist f 0.100.40 Wortelen per bos f 0.030.05 Komkommers, per 100 f 47 Asperges wit per bos f 0.200.25. Idem blauw f 0.15 Aardappelen oude klei per K.G. f 0.05 Idem nieuwe per K.G. f 0.08 1/20.09 Peulen, per K.G. f 0.080.18 Doppers per K.G. f 0.060.12 Tuinboonen per K.G. f 0.050.07 Snijboonen per K.G. f 0.30 Heerenboonen per K.G. f 0.38 Bloemkool per 100 f 1.506 Uien per bos f 0.01 Sla per kist f 0.150.60 Rabarber per 100 bos f 24 Pieterselie per bos f 0.04 Selderie per bos f 0.05 Aardbeien per doosje f 0.070.14 Frambozen per slofje f 0.60—0.90 DE WERKLOOSHEID. Aan de gemeentelijke Arbeidsbeurs is het merkbaar, dat het oogstseizoen in Kenne merland is aangebroken. Bij den gemeente lijken dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling stonden heden-, Zater dagmorgen in totaal 664 werkloozen inge schreven tegen 819 in de vorige week. Voor de drie bij den dienst aangesloten gemeenten waren de cijfers: Beverwijk 404 (vorige week 488), Wijk aan Duin 210 (238) en Heemskerk 50 (93). BOUWVERGUNNINGEN. B. en W. hebben aan den heer J. N. Langen- dijk vergunning verleend tot het bouwen van drie woonhuizen en een winkelhuis in de Tulpstraat. CONCERT HARMONIEKAPEL. De Beverwijksche Harmoniekapel zal Maan dagavond haar eerste zomerconcert geven in de muziektent op het C. H. Moensplein. On der leiding van den heer H. W. Hofmeester zal de kapel onderstaand programma uitvoe ren: 1. K. L. M.-marscb, W. Schootemeijer. 2. La Grotte de Tingal. ouverture, F. Mendelssohn-Ba rtholdy. 3. Les Sirenes, walzer, Walfteufel, 4. Czardas de 1' opera „Die Geist der Woi- woden", Grossmann. 5. Skandinavische Suite, Frederiksen. 6. La Bohemienne, ouverture, Balfe. 7. Gold und Silber, walzer, Léhar. 3. La Korrigane, suite, Widor. 9. Finale. ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN. Op Zondag 30 Juni en de daarop volgende week zal de Zondags- en nachtdienst van de apotheken worden waargenomen door Apo theek Donker, Breestraat 61, telefoon 2037. Een zeer fraai stuk werk van poedersuiker op de HABAT, de groote nationale bakkerij-tentoonstelling, welke tot 6 Juli a.s. in het Veilinggebouw te Haarlem wordt gehouden, een expositie, die een bezoek meer dan waard is. Z'ATER'DA'iJ 29 JUNI '1935 WIJK AAN ZEE GEVONDEN VOORWERPEN. De chef-veldwachter geeft inlichtingen toe- treffende de volgende gevonden voorwerpen een sleutel, een zonnebril, een belasting-merk, een rozenkrans, een strandbal, een bruine kin dersandaal, een bruine schoen, een sportkous, een kindersok, twee ballen, een huissleutel. PERSONALIA. Tot strand wacht voor den dagelij ksclien dienst voor E. H. B. O. zijn benoemd de dames Wilh, M. Smits en Gr. v. d. Meij. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Lucas, zoon van H. Kluft en C, van der Stelt; Geertruida Maria, dochter van C. M. Snel en H. P. van der Eng; Pieter, zoon van J. H. Joor en H. C. Blad; Gertrudis, doch ter van C .J. Rosloot en M. M. J. Kaandorp. Ondertrouw: P. J. van der Vlugt en A. Duinmeijer. Gehuwd: J. J. Bonarius en E. Walter; J. J. Vink en M. C.Piepers; J. M. Vermeulen en H. H. H. Aalders; Overleden: P. C. Nieuwenweg, 71 j., echtge noot van J. H. Spies; G. Pette, 76 j., echtge- noote van D. Hoogland; levenloos kind van P. J. Nijman en A. R. Geerling. HEEMSKERK OPENLUCHTSPEL IN MARQUETTE Op Zondag 18 Augustus zal het gezelschap van Antoon Verheyen een openluchtuitvoe ring geven in Marquette. Opgevoerd zal wor den: „Lanseloet en de Sanderijn". BALDADIGE JEUGD. In het Wandelpark Marquete waren 7 jonge zwanen, doch de baldadige jongens hebben er 4 van doodgegooid. HEEMSKERK Geboren: Gerardus Johannes, z. v. Ger. Pe kei en A. W. van Lieshout; Jacobus Johannes, z. v. G. A. Kok en A. Tuijn. Ondertrouwd: W. Jac. de. Ruijter en Joh. M. H. de Goede, beiden alhier; Ant. Beentjes en Bav. Brasser, beiden alhier. ONTHEFFING W INKELSLUITING Ter gelegenheid van de te houden honden- rennen op Zondag 28 Juli a.s. is voor dien door B. en W. ontheffing verleend van de ver bodsbepalingen der Winkelsluitingswet tot 's nachts 12 uur. PERSONALIA. Tot kampwachter aan het vrije strand onder deze gemeente is door B. en W. aangesteld de heer K. Koopman. SCHOUW. Vanwege den polder „De Uitgeesten Heemskerkerbroek" zal op Donderdag, 11 Juli a.s. onder deze gemeente een schouw worden gevoerd over de vaarten, wateringen, tocht- slooten, heinslooten enz. BEVOLKING. Ingekomen personen: Mej. M. Zonneveld, zonder beroep, Luttik Cie 4 van Wijk aan Zee en Duin. Mej. M. Strik, dienstbode, Kerkweg, van 's Gravenhage. Jac. J. de Roode en gezin, machinist, Rijks straatweg 103 i, van Wijk aan Zee en Duin. S. Snieder en gezin, zonder beroep, M. v. Heemskerckstraat 34, van A'dam. Vertrokken personen: Geene. Het slot „Marquette" open gesteld. Bekoorlijk verblijf uit de grijze Ofedheid. Toen door de ijverige bemoeiingen van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer in den loop van den vorigen zomer de schitteren de boschrijke omgeving van het slot „Mar quette", ook wel genoemd slot „Heemskerk", oor het publiek werd opengesteld, rees aan stonds het verlangen, om de duizenden wan delaars, die van het natuurschoon kwamen genieten, ook in de gelegenheid te stellen het oud-e slot te bezichtigen. Wanneer men, na eenige-uren in deze heer lijke omgeving te hebben vertoefd het kasteel, weer naderde, kwam steeds het verlangen boven, om ook nog eens rond te dwalen in die oude zalen, welke aebter de grijze muren van het slot verborgen zijn. Na den dood van Jhr. Mr. Hugo Gevers in 1921 bleef het slot nog tot November 1925 door Vrouwe Gevers met haar kinderen bewoond. Na het vertrek van de familie bleef het kas teel toevertrouwd aan de hoede van den heer H. A. de Kruyff en sedert dien tijd klonk in de oude vertrekken en zalen niet meer het ge rucht van de menschen. Af en toe vertoefde slechts Jhr. Daniël Gevers op het slot, maar dan verviel het weer in zijn oude stilte, waar in het kasteel en zijn omgeving als het ware schenen te mijmeren over lang vervlogen eeuwen. Voor de bezoekers van het fraaie wandelpark, waarin het goed is te dwalen ver van het geraas van de stad, bleven de kasteel deuren gesloten. Na overleg met de familie zal echter dezen zomer het slot „Marquette" ter bezichtiging worden opengesteld, echter alleen voor de bezoekers van het wandelpark en tegen beta ling van een gering bedrag- Wij hebben Donderdagmiddag nog eens een bezoek gebracht aan dit heerlijk stukje „mooi Kennemerland". In gezelschap van den bur gemeester, den heer W. Vreugde, die terecht „Marquette" als een kostelijk bezit voor zijn gemeente beschouwt, en van eenige bestuurs leden der V.V.V. hebben wij ons er van kunnen, overtuigen, dat het kasteel nog altijd het be zichtigen waard is. Weliswaar moest er nog heel wat gebeuren, omdat men de zalen ook ten deele wil meubileeren zoodat het verblijf van het publiek er aangenamer door wordt, maar dat zal ook wel tijdig gereed zijn. Al deze zalen en kamers geven nog altijd den. indruk, dat ..Marquette" een historisch en vorstelijk verblijf was. Daarop wijst reeds de balzaal, die men onmiddellijk vanuit de ruime vestibule binnentreedt. Deze balzaal met den ingelegden parketvloer is verrijkt met een buitengewoon fraaie wandbetimmering, waar in allegorische voorstellingen van jacht, vis- scherij enz. zijn aangebracht. De mooie mar meren schouw trekt al evenzeer de aandacht. De bezoeker wordt vervolgens de biljartzaal en de bibliotheek binnengeleid, waar hij kan genieten van een aantal fraaie gravures en platen, die aan den vroegeren glorietijd van „Marquette" herinneren. Hij zal deze intieme zalen niet verlaten zonder door de hooge vensters even een blik te hebben geworden op het heerlijke natuurschoon, dat het kasteel omsloten houdt. De groote werkkamer van wijlen Jhr. Hugo Gevers bevat een aantal mooie schilderstukken en eenige meubelstuk ken van historische waarde. De kunstzinnig heid van de vroegere bewoners spreekt voorts uit de verzameling Delftsch porcelein en de schilderstukken in de groote zaal, waarin bij voorkeur de Vrouwe van Marquette, Paulina Adriana van Lennep. die in 1889 met Jhr. Gevers gehuwd was, vertoefde. Kostbare tapij ten bedekken den vloer en dempen het ge luid van de voetstappen, die hier na de open stelling ongetwijfeld in groot aantal zullen, worden gezet. In een vroeger geplaatst artikel hebben wij al eens gelegenheid gehad, de voornaamste historische bijzonderheden te vermelden. Wij zullen dan ook slechts in herinnering brengen, dat het oorspronkelijke kasteel in 1252 door graaf Willem II als bolwerk tegen de invallen der West-Friezen werd gebouwd. In 1358 werd de burcht door den Hoekschen edelman Jan van Polanen belegerd en ingenomen. In 1418 werd het slot door de Hoekschen verwoest. Spoedig daarna werd het weer opgebouwd, doch vervulde na dien tijd niet meer de rol van burcht, die in staat van verdediging kon worden gebracht. Als merkwaardige bijzonderheden willen wij ook aan de vergetelheid ontrukken, dat „Mar quette" eenmaal dc hoofdprijs vormde van een loterij. Het kasteel was in 1709 eigendom van Jkvr. Maria Agatha van der Mijle, die haar eigendom voor deze verloting beschikbaar stelde. De winnaar gaf er echter de voorkeur aan een bedrag van veertig duizend guldens in ontvangst te nemen. De uitvoerige historische bijzonderheden zullen aan de bezoekers van het kasteel on getwijfeld worden medegedeeld door de gids, die hen zal rondleiden. Deze taak zal worden vervuld door mej. Nelly Dils. een nicht van den slotvoogd van Assumburg. Geert Dils. Het bestuur van de V.V.V. heeft door deze aan stelling de vriendschappelijke relaties tus- schen „Marquette" en „Assumburg" weer her steld en de Heemskerksche kasteelen hebben nu weer verbinding gekregen. Ondergrondsch moet deze verbinding al eenige eeuwen lang hebben bestaan in den vorm van een geheime gang. Maar die is nooit gevonden. Het kasteel zal vanaf a.s. Zondag gedurende het zomerseizoen dagelijks van 105 uur voor de bezoekers van het wandelpark zijn open gesteld. Het vorige jaar hebben 10.000 bezoe- kers van het heerlijke natuurschoon genoten. Dit aantal zal stellig grooter worden. Het V.V.V.-bestuur zal niets onbeproefd alten, om dit bezoek aan te moedigen. Zelfs door middel vanwindhondenrennen, die in Juli onder het lommer van het eeuwenoud geboomte van. de oprijlaan zullen worden gehouden. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (uitr.) 27 van Lissabon. Aagtekerk (thuisr.) 28 te Algiers. Nebraska, Rotterdam naar Vancouver 26 v. Cristobal. Burgerdijk, Rotterdam naar New-Orleans 26 ▼an Galveston. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Binnendijk, New-Orleans n. Rotterdam 27 n.m.) van Londen. Dinteldijk, Vancouver naar Rott. 27 van Cristobal. Binnendijk, New-Orleans n. Rotterdam 28 te Antwerpen. Breedijk 27 van Rotterdam te Philadelphia. HALCYONLIJN Flensburg 26 van Emden naar Narvik. Rozenburg 27 van Casablanca te Huelva, voor Sas van Gent. Stad Arnhem 27 van Vlaardingen te Bagnoli, voor Almeria. Stad Haarlem 28 van Amsterdam te Vlaar dingen, voor Servola HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein (thuisr.) p. 28 Ouessant. Meliskerk (thuisr.) 27 te Port N&tal, Vertr. 1. Jagersfontein (uitreis) 27 van Tsneriffe. KON. NFD. STOOMBOOT MIJ Agamemnon 27 van Huelva naar Lissabon. Cottica 28 van New-York n. Port-au-Prince. Deucalion Faro n. Barcelona p. 27 Gibraltar. Flora 28 van New-York naar Haiti. Hebe 27 van Oporto naar Vigo. Hermes 27 van Tan ger naar Algiers. Irene 27 van Barcelona naar Tarragona. Oberon 27 van Gibraltar naar Or an. Orestes 27 van Saloniki te Izmir. Saturnus 27 van Stamboul naar Limni. Theseus 28 van Amsterdam te Hamburg. Titus 28 van Amsterdam te Rotterdam. Ulysses 27 van Cephalonia naar Patras. Vesta 27 van Messina naar Palermo. Vulcanus 27 van Venetië te Triest. Costa Rica 25 van Kingscton (Ja.) n. Chris- tobal Ajax 28 van Gothenburg te Aarhuus. Colombia 28 van Amsterdam te Hamburg. Odysseus 27 van Belize te Livingstone. Crijnssen 28 van Amsterdam naar West- Indië. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (thuisr.) via Ajitw. 27 (11.1 van.) 200 mijl Z. van Land's End. Hoogkerk (uitr.) 28 te Calcutta. JAVA—CHINA—JAP ANLIJN. Tjinegara 26 van Hongkong naar Amoy. Tjisadane 27 van Hongkong te Manilla. Tjikembang 27 van Macassar naar Manilla. KON HOLLANDSCHE LLOYD. Eemland (uitreis) 27 te Rio de Janeiro. Amstelland 28 van B.-Ayres te Amster dam. KON. PAKETVAART MIJ. Sipora 27 van Belawan naar Rangoon. NEDERL.-INDISCHE TANKSTOOMBOOT MIJ Agatha 25 van Balik Papan naar Singapore. Agnita 14 van Rouaan naar Key West v.o., warsch. Houston. Mitra 28 te Southampton verwacht, daarna naar Dover, Rotterdam voor dokken. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Gede (uitreis) 28 te Singapore. Modjokerto (thuisreis) passeerde 28 Gi braltar. Indrapoera, (thuisreis) 28 te Suez. Kota Baroe (thuisreis) 28 van Port Said. Slamat (tthuisreis) 26 van Colombo. Kota Baroe (thuisreis) 27 te Suez. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alpherat (thuisreis) 27 te Santos. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Enggano (thuisreis) 28 van Port Said. Saleier 27 van Amsterdam te Hamburg. Tabian (uitreis) pass. 27 Perim. Johan van Oldenbamevelt (uitreis) 23 yan Southampton STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Hector, Japan naar Rotterdam 28 te Shanghai. City of Hereford, Rotterdam naar Japan p. 27 Gibraltar. City of Cardiff, Japan na Rott. 27 te Suez. Melampus, Batavia n. Amsterdam 28 te Suez. Stentor, Batavia n. Amsterdam 27 te Lon den, vertrekt 29. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk 28 van Amsterdam naar Hamburg. Amstelkerk (uitr.) 26 van Duala. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (thuisr.) p. 27 Gibraltar. Het Russisch scheepvaartbedrijf. Uit Moskou wordt gemelde, dat er in 1934 een groot aantal ongevallen in het scheepvaart bedrijf zijn voorgekomen. In het afgeloopen jaar zijn er niet minder dan circa 5600 onge lukken in de scheepvaart gebeurd, hetgeen voor de Russische staat een verlies beteeken- de van ruim 30 Millioen Roebel. Het onderzoek, dat naar deze feiten werd ingesteld, leverde niet in het minst eenig resultaat op, daar nie mand zooveel verantwoordelijkheidsgevoel be zat om zijn schuld daaraan te bekennen. Een ander verklaarbaar feit is het echter, dat vele schepen, in het voorjaar opgelegd waren. In de havens van de Zwarte Zee alleen lagen een groot aantal schepen stil gedurende de eerste 5 maanden van het jaar. Van overheidswege zijn thans maatregelen genomen om een be tere organisatie te stichten om hierdoor aan de ongevallen in de scheepvaart een einde te maken en te probeeren of het ook mogelijk is om de schepen het heele jaar te laten varen. Nieuwe overtredingen of het bewust veroorza ken van scheeps-ongevallen zullen door de betreffende Sovjet-autoriteiten ten strengste worden bestraft. Toeristenreis. Het motorschip Colombia van de Koninklijke Nederlandsche Stoomboot Maatschappij is Donderdagavond voor een reis naar Hamburg en Kopenhagen vertrokken met een groot aantal toeristen. Noodlottige aanvaring. Uit Londen wordt gemeld, dat de Britsche stoomtrawler „Ebor Belle" op 25 mijl afstand van Aberdeen aangevaren en tot zinken ge bracht is door den stoomtrawler Croxby. Deze laatste heeft gelukkig alle opvarenden van de Ebor Belle opgepikt. Groote diepgang. Het Nederlandsche stoomschip „Amstel land" van de Kon. Holl. Llöyd passeerde, ko mende van Buenos Aires, naar Amsterdam met een diepgang van 8,3 Meter.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5