Te Koop Wij Hagenaars Perse aanbiedingen LUIDSPREKERS Personeel gevraagd W. Lindeboom eiling te IJmuiden-Oost Huizen gevraagd Huizen aangeboden Huisraad aangeboden Muziek instrumenten Rijwielen Auto's EERSTE KAMER. Centraal Verkoopbureau voor de mijnen? Prijzenpolitiek besproken. Den Haag. Vrijdag. De regeling van den invoer van steenkolen en stikstofhoudende meststoffen deed den heer de Ruiter (R.-K.» afvragen, waarom onze mijnen met de importeurs een dusda nige regeling hebben getroffen, dat hiervan allerminst toeneming van den steenkolen- afzet te verwachten is, tea-wijl het thans juist den mijnen zoo slecht gaat. Deze heele re geling schijnt getroffen te zijn om aan de oude schulden van de groothandelaars aan de mijnen een einde te maken. Is de bij de kolenconventie gevoerde prijzenpolitiek wel geoorloofd in dezen tijd? Zeker moet men op het platteland te veel betalen. Dit alles maakt voorts den toestand voor de mijnen geen steek beter. En de dwang methoden, waartoe de conventie leidt, acht spreker uit den booze: hiervan ondervinden vooral ook coöperatieve ondernemingen heel wat last en onaangenaamheden. De hoogere prijzen leveren tenslotte geen voordeelen voor de mijnen en dus zou de Minister goed doen wijziging hiervan te overwegen. Deze spreker bleek dus over de in dit geval ge troffen ordening verre van tevreden, wat Mr. v. d. Hoeven fc.-h.) met een aardige interruptie even onderstreepte. De heer Blomjous (R.-K.) greep dit con- tingenteeringsontwerp aan om weer eens z'n protectionistisch en autarkisch stokpaardje te berijden. De rentabiliteit onzer steenkolenmijnen en ook van het hoogovenbedrijf hangt heele- maal af van de wijze van fabricage en afzet mogelijkheid der bijproducten: de stikstof fen nu vormen zeer belangrijke bijproduc ten ook met het oog op voedselvoorziening. In de laatste jaren vooral zijn er zeer veel stikstofhoudende meststoffen hier te lande gebruikt, doch er wordt hiervan nog vepl te veel ingevoerd, want onze eigen stikstof-in dustrie kon makkelijk heel wat meer af. En dus: meer invoerrechten heffen zij de leuze. Na opvoering van de productie onzer eigen industrie bevordere men voorts den uitvoer: daarom is ook uittreding uit het internatio nale kartel gewenscht. Het eenige belang dat door de contingen- teering getroffen zou kunnen worden is dat eener firma, die het Duitsche stikstof-syndi caat vertegenwoordigt. Minister G-elisse-n wees er allereerst op, dat de heer de Ruiter de ordening wel voor den groothandel, echter niet voor den kleinhan del wenschte te accepteeren. De Regeering overweegt om. indien er 'n centraal verkoopbureau tot stand zal ko men, een beroepsinstantie in te stellen, waar door tegen bedenkelijke verstarring kan worden gewaakt. De voordeelen van heel de regeling moeten natuurlijk aan de mijnen ten goede komen. De heer Blomjous kreeg van den Minister te hooren, dat hü teveel den Mercantilisti- schen kant wil uitgaan Wat nu de stikstof- industrie hier te lande betreft, dit produc tie-apparaat is in verhouding beter bezet dan in het buitenland. De van Neaerlandsche kartelzijde aange wende pogingen om een der importeurs firma's buiten te sluiten acht de Minister onjuist De Regeering heeft hier dan ook een Svokje voor gestoken. Vermindering van het contingent zou in verband met andere industrieën wel eens schadelijke uitwerking kunnen hebben. Tot deze korte opmerkingen bepaalde zich de Minister, die terecht geen noodeloos lange redevoering hield. Zoo konden de heeren, na dat behalve dit ontwerp ook nog de goed keuring van de Nederlandsch-Italiaansche handelsovereenkomst er zonder hoofdelijke stemming was doorgegaan, reeds om twaalf uur van het heerlijke weer buiten gaan ge niete". E. v. R. Kannibalisme blijkt godsdienstwaanzin. Doekoen legt een bekentenis af Een man en een vrouw zijn gedood. Bij het onderzoek naar het geval van kan nibalisme te Sidorono in het district Krian, waar een doekoen inlandsche geneesheer en geestenbezweerder twee personen naar zijn woning heeft gelokt en vermoord, is ge bleken. dat men te doen heeft met een ge-, vaarlijke geloofsbeweging. De doekoen noem de zich een gezant van Allah. Hij had 15 ge wapende volgelingen om zich heen verza meld. In verband hiermede is hij door den wedana met zijn assistenten overvallen. Zij arresteerden den doekoen met alle volgelin gen. Bij de daarna gehouden huiszoeking werd een aarden pot gevonden, waarin een ge roosterd menschenhoofd en een partij been deren werden aangetroffen. Tijdens zijn verhoor bekende de doekoen, dat hij een man en een vrouw gewurgd had, ten einde geesten uit te drijven. Het vermoeden be staat echter, dat de slachtoffers zijn gedood met een slagwapen en dat daarna het vleesch gegeten is door den doekoen en zijn volge lingen, ten einde krachtig te zijn voor den strijd. Een groote partij krissen, speren, bij len en slagwapens is in beslag genomen. Noodlottig kersen-eten. Vruchten waren met insectenvergif bespoten. Uitspraak in de affaire- Van 't Sant. Beschuldigingen onbewezen geacht. Vorderingen tegen hem afgewezen. Naar het Corr. Bureau verneemt heeft de arbitrage-commissie in de zaak tusschen de familie Van Vreden- burch en den gewezen hoofdcommis saris van politie in Den Haag, den heer F. van 't Sant, heden uitspraak ge- gedaan. De beslissing der commissie luidt geheel ten gunste van den heer Van 't Sant. De tegen hem ingebrachte be schuldiging is volkomen onbewezen geoordeeld. De vorderingen, welke te gen hem waren ingesteld, zijn alle af gewezen, terwijl de familie Van Vre- denburch in de kosten van het geding is veroordeeld. Noodlottige verkeers ongevallen. Vier dooden en een ernstig gewonde. Tragisch ongeluk van een meisje. Op den Kloosterweg onder Aagtekerke (Zeeland) is Vrijdag een ernstig ongeluk ge schied, dat twee menschen het leven heeft gekost. De vrachtrijder Verhulst uit Westcapelle reed daar met 'n met zand geladen vrachtauto In een bocht op den smallen weg ontmoette hij den veehandelaar J. Lijnse uit Middelburg, die met zijn motorrijwiel in de richting Aagte kerke reed. Niettegenstaande volgens de spo ren de vrachtauto tot in het gras is gereden om uit te wijken, is de motorrijder toch ge grepen en meegesleurd. Hij was onmiddellijk dood. Zijn 30-jarige knecht Maas, die achter L. zat, werd zwaar gewond en is spoedig over leden. Het motorrijwiel werd vernield. Motorrijder gedood. Vrijdagavond omstreeks half negen heeft op den Ruyghweg in Den Helder een ernstig motorongeluk plaats gehad. Uit de richting van de Sluisdijkstraat na derde met groote vaart een motorrijwiel met duopassagier, terwijl uit de Stakmanbosse- straat een vrachtauto naderde. De motorrijder vloog tegen den vrachtwagen op en werd op slag gedood. Het was de ma troos le klasse H. Klop Zijn lijk is naar het Marine Hospitaal vervoerd. De duorijder de matroos le klas P. B. van Britsen werd zwaar gewond en is naar het Maria Hospitaal ver voerd. Hij heeft vermoedelijk een schedelbasis- fractuur bekomen. Na de botsing vloog het motorrijwiel in brand en werd geheel vernield. De zijwand van den vrachtauto werd bescha digd. De bestuurder van den vrachtwagen be kwam geen letsel. Omtrent de oorzaak staat nog niets vast. De politie heeft de zaak in ónderzcv. Noodlottige botsing met lantaarnpaal. Het elftjarig dochtertje van den heer G. wonende aan den Singel te Sneek, is bij het fietsen tegen een lantaarnpaal gereden, waar bij het stuur haar in het lichaam drong. Zij is naar het St. Anthonius Ziekenhuis te Sneek vervoerd, waar zij is overleden. Buziau had een ongeluk. Bij een repetitie gevallen. Bij een repetitie in Scala te 's Gravenhage is de revue-komiek Buziau van een stellage van ongeveer twee meter hoogte neergestort. Hij kwam op zijn rug terecht en bleef even bewusteloos liggen. Bij geneeskundig onder zoek bleken enkele spieren in de lendenen ge scheurd te zijn. Heden zou een beslissing wor den genomen of Buziau de voorstelling van Vrijdagavond werd afgelast weer zal kun nen optreden. Nog verdere verlaging van loodsgelden bepleit. Door de Tweede Kamer. Een 5-jarig zoontje van den landbouwer Th. Salet te Leeuwen Boven is onder tragische omstandigheden om het leven gekomen, meldt ihet Hbld. Het knaapje was in een boomgaard kersen fen bessen aan het eten. Hij plukte de vruch ten van de boomen en de struiken en at ze zonder te reinigen op. Toen hij zich een poosje daarna naar huis begaf, werd hij ongesteld. De jongen kreeg hevige pijnen en direct moest geneeskundige hulp worden ingeroepen. Kort daarha is hij overleden. De geneesheer con stateerde, dat hij vergiftigd was. Bij onder zoek bleek, dat de vruchtboomen en bessen- struiken in den boomgaard, waar de jongen Vertoefd had, eenige dagen te voren waren be- fcpo^en met een middel tot verdelging van Schadelijke insecten. Volgens het Voorloopig Verslag over het Wetsontwerp tot verlaging der loodsgelden, hebben de Tweede Kamerleden over het al gemeen hun voldoening over dit wetsontwerp uitgesproken. Wel betreurden sommige leden het, dat de regeering eerst nu dezen voor de hand lig- genden maatregel voorstelt, terwijl reeds in het begin van de maand April algemeen gewezen werd op de groote gevaren van de depreciatie van den Belga voor de Neder- landsche havens. Vele leden spraken de hoop uit, dat de re geering zich niet tot verlaging der loodsgelden zal beperken. De voorwaarden, waaronder onze havens den moeilijken concurrentiestrijd hebben te voeren, dienen meer gebracht te worden op het peil, waarmee de buitenland- sche concurrenten te rekenen hebben. Gezien de omstandigheid, dat de havens in het ge bied van de monden van Rijn en Maas el kander een hevige concurrentie aandoen, zal de regeering ook in dat opzicht ordenend en regelend moeten optreden. Verscheidene leden vestigden de aandacht op de door België verleende Rijnvaartpremie; waardoor de voorsprong, dien Rotterdam aan zijn natuurlijke ligging darikte door kunst matige middelen tè niet worden gedaan. Aldus heeft zich een zeer ernstige vrachtverplaat sing van Rotterdam naar Antwerpen ont wikkeld. Zelfs een klein vrachtverschil. dat zich blijvend doet gevoelen, is nu voldoende om deze verplaatsing verder voortgang te doen vinden. Deze leden achtten twee maatregelen drin gend noodzakelijk tot herstel van het na tuurlijke evenwicht, n.l. tijdelijke invoering van Rijnvaartpremies voor over Nederland- sche havens te transporteeren goederen en het beschikbaar stellen van middelen aan de Nederlandsche zeehavens, waardoor deze in staat zullen worden gesteld tot het aanbren gen van verdere verlaging van de haven- en kadegelden en andere tarieven van dien aard. Hij, die Donderdagavond aan den Kanaaldijk 2 PEDDELS gevon den heeft, kan ze tegen bel. ter. bez. Kennemerlaan 25. In de hitte. Wanneer men zich tot taak gesteld heeft alle dagelijksche en Zondagelijksche aspecten van Haagsch leven keurig verpakt „om mee te nemen" op den loopenden band van het- dagblad te leggen, mag men onze Haagsche houding in de hitte niet vergeten. Maar men mag zich dan toch óók eerst afvragen of de hitte een specifiek Haagsch aspect heeft en of dat in eenig opzicht ver schilt van de Deventersche of Koedijksche. Behalve natuurlijk dat de burgemeester van Koedijk zwéét en mr. de Monchy transpi reert. Ik geloof dat het alleszins verantwoord is van een Haagsch hitte-aspect te gewagen. Want dan, in die ziinderende hitte onzer dagen, ontluikt eerst recht de weelde onzer voortuintjes en gij in Haarlem hebt er geen besef van, hoe het er nü in onze vele half- dorpsche straatjes met allemaal comfor tabele huizen, uitziet. Hoe wij alles dienst baar maken aan mondaniteit-in-de-hitte. Hoe er allerschattigste strandpyjama's en allerkortste shorts op luie stoelen onder uit- bundigkleurige parasols liggen cigaretjes te rooken. We rollen onze theetafels door de gang naar den straatkant en babbelen bij de intimiteit van comfoor en rose tea-cosy over de gebeurlijkheden onzes Haagschen levens. Wij praten, wanneer de avond lauw en loom langs de lage gevels naar beneden ge gleden komt, over het tusschenhekje heen met onze buren of noodigen deze uit bij óns op de pioenroode of botergele tuintafel een bridge'je te komen maken. En zou zóó iets ook in Kerk-Avezaath of Vaassën geschie den? En tenslotte biedt toch óók Scheveningen zijn Haagsch hitte-tafereel. Want het zijn waarlijk niet de schaarsche Amerikanen uit het Palace-Hotel, die het Solarium daarvóór bevolken. Het is niet d-e heer Walter B. Pitkin met miss Jane O'Con nor uit Toronto, die ge daar op dien zomer- schommelstoel zittend, tusschen de kettingen ziet wiegelen; doch het is de jonge mr. Brooshooft uit de Adelheidstraat met 't meisje van Van Kasteren uit 't Belgische Park (haar moeder is een freule Van de Cannenburghi En zooals die twee zachtkens schommelen bij het verre ruischen van de branding en het. zoet zingen van Iliescu's viool, zoo doet de jeunesse dorée van Wisch of Wedde het niet. Waaróm niet? Ik kan het u niet uitleggen. Dit is Haagsch-wiebelen in de warmte, En dat andere is Wedde'sch wiegelen. En wie dit niet zien kan, is beklagens waardig. En stroohoedjes dat ge hier ziet. Referendarissen met stroohoedjes. Gepensionneerde hoofd- en opperofficieren met stroohoedjes. Merkwaardig-ouderwetsche en wonderlijk- koffiebruine stroohoedjes. Gefoi'tuneerde heeren met bijzonder ar metierige stroohoedjes, die ze zorgvuldig aai: een koordje, glimmend van versletenheid vasthouden. Er is geen stad in Nederland en wellich! niet in de wereld waar zóó gecoquetteerd wordt met 't uit-den-tijd'sche en waar ter- zelfdertijd zóó het allernieuwste wordt aan beden. Ann, de lady-cx-ooner van de Kings of Rhythm wordt hier evenzeer door de jeugd aanbeden als hooge boordjes met baleinen door dames op leeftijd en de wonderlijkste hooge schoenen met allemaal knoopjes door haar celibataire broeders. Doch ik mag niet afdwalen van de hitte. En ik moet u nog zeggen, dat wij in den Haag, in de hitte ons jasje niet kunnen uit doen op straffe van dood verklaard of voor „burgerlijk" uitgekreten te worden; hetgeen hetzelfde is. Er is eens een meneer geweest, in de lees zaal van de Witte. En het was verschrikkelijk warm. Net zoo warm als we het nü hebben, En die meneer zat heelemaal alleen met zijn krantje in de zaal en hij had zijn jas erbij uitgetrokken. En toen kwam plotselinL generaal Bulderbast binnen. En die zèi niets Maar hij kéék wél. En toen ging generaal Bulderbast weer weg. En die meneer die het zoo warm had zit nu geregeld in een doodgewoon café en hij komt niet meer op de Witte. Gedeballoteerd. Tegelijk met een meneer van wien plotse ling en zéér toevalig uitgelekt is, dat zijn vader vroeger een winkel had En nu ik het toch over de Witte heb en over de specifiek-Haagsche warmte: met deze dagen zitten de heeren van de Witte gewoon midden op het Plein. Midden op de openbare straat voor hun Sociëteit. Ik vraag u: zitten de heeren van ,.Trou moet Blijcken". zelfs bij een hittegolf, midden in de Groote Houtstraat? En de mannen in de Groote Club, op den Dam? Houdt u nu nóg vol dat de Haagsche hitte niet evenzeer Haagsch is, als de Haagsche Post, de Haagsche hopjes en de Haagsche houten ham? En dan de badpakken in de tram. Al onze trams, de blauwe en de crème, de langzame en de nóg langzamere en die welke om het kwartier rijden, zitten nu vól met dames in badpak. Zou de heer Maarschalk van Egmond en Rinnegom dat dulden? Onze vórige, de heer Bosch van Rosenthal vond het heelemaal niet goed. Maar hij moest wel. Het was te echt Haagsch. Het was veel te doorgefourneerd mondain en zoo, dat hij dat zou hebben kunnen verbieden, zonder te risoueeren dat wij revolutie gingen maken. Enneoch jahet is niet ongezellig. dat we onze keurige trams als dertig-per soons-badkoetsjes beschouwen. Maar gisteren toen we hier den Haag-op-z'n warmst-hadden, ging mijn buurvrouw van nummer 43 en 59 lentes de deur uit in bad- costuum en met bloote voeten in sandalen. .Gaat u óók met lijn 8", vroeg ze? „Ik ga met de fiets", zei ik en ik ben met de vólgende 8 gegaan. „Warm weertje, meneer", zei de conduc teur en hij tikte aan zijn pet „na m'n dienst ga ik lekker zwemmen aan den Wassenaar- schen Slag: ik ga niet meer naar de Sche veningsche bain mixte; daar is het publiek me véél te gemengd". En daarvoor moet je ook alléén maar in den Haag zijn MR. E. ELI AS Kinderbox 1.75, Kinderstoel 1 'itrieten wieg 1 Vouwwagen m. kl. wielen 2.50. Lessenaar 0.50 Schilderezels 0.50, Leuningstoel m. pluche 1.50. Regulateur klok 1. en dito 2. Papegaaikooi 1.50. Kinderledikant 1. Een persoons houten ledikant l. reepits gasstel 1. Veldbed 2.50. Mahonie waachtafel met marmer blad 2. nachtkastje 1. Singer naaimachine prima werk. 2. Groot beeld m. plateau 1.50 Groote spiegels 2. Pluche tafel- kleeden 60 ets. Hang petroleum lamp 2,50. Eiken theetafel ƒ1.50 Groot reclamebord 2. Wit mar mer klokstol .2.50. Weegschaal Voor huishouding NETTE JONGE WERKSTER b. onverschillig wat. Prima ge tuigen. Br. G 3S50 bur. var dit blad a. 7j. GEROl'T. OOSTU- MlèKE, ook verstellen, aan huis, 2.50 p. d„ halve dag 1.25, ook bij haar thuis. Br. G 3851 bur. an dit blad Beschaafd ontwikkeld MEISJE. bekend in huish., zoekt plaatsing in klein gezin, liefst omstr. Haarl, Br. G 3853 bur. van dit blad O VERBEEK, JANSWEG 59 lik. Nieuwe Gracht, Telef. 13256 ONDERW IJZERES b.z.a. als huif in de huish. of bij kinderen, tern, ook tijd. I. v. Langeveld. Gasthuissingel 42, Tel. 13673. uil Kennemerland 13 Regels 25 cent Elke regel meer 10.ct. (uitsluitend bij vooruitbetaling) WEGGELOOPEX zwarte kat met halsbandje en rood strikje. Bericht s.v.p. Hollaar, Rijksstraatweg 1 Heemskerk. SPOTKOOPJE. 2 fauteuils en stoelen, moquette z. g. a. n. Zee- 71 IJm. Oost. VERLOREN een Onoto vulpen m. inscriptie op 2S Juni j.l. ongev. 4 uur, vermoed, op Stationsweg Vel- sen b.h. postkant. S.v.p. terug te bez. teg. bel. bij W. Appel, Wij- kerstraatweg 124 Velsen N. TE KOOP EEN SCHUUR groot 2 M. X M„ z. g. a. n. v. elk aann. bod. Elzenstraat 32, IJm.O TE KOOP GEVRAAGD WERK BANK. Br. met uitersten prijs no. 10SS bur. van dit blad Voor huishouding Terstond gevr. voor lichte werk- zaamh. NET MEISJE voor halv dagen, leeft. 1416 jaar. Adres te ern. bur. van dit blad Gevr. ie Santpoort-st. een NET DIENSTMEISJE van 8—3 uur, ■niet'ben. 16 jaar, m. g. g. Br. no 10- Boekh. v. Meurs, Santpoort Gevr. NET DAGMEISJE van 9—: Eindenhoutstraat 36 Haarlem Direct gevraagd DAGMEISJE. Zondags vrij. Zich aanrn. v. cl, Eyken. Kerklaan 95, Heemstede, DAGMEISJE gevraagd voor reet v. heele dg. Aanm. na 8 uur Kenaupark 15 huis. Mevrouw Moltzer, Bentveld weg 146, Aerdenhout vraagt 1 Aug. NET 3e MEISJE, goed kunnende naaien, strijken en tafeldienen Zonder uitstekende getuigen on noodig zich aan te melden. Gevraagd voor direct DAGMEISJI'. 85. Aanmelden niet voor 1 Juli Prof.- van Vlotenweg 7. DAGMEISJE gevr., in klein gez. van 82 uur. Boven 17 jr. Zelfst, k. werken, 3.50 P. w. Previnai restraat 25. MEISJE gevr.. Maand., Woensd Vrijd. van 912. Aanm. 's na 7 uur Adres Bosch en "Vaart- straat 16. Gevraagd een VERPLEEGSTER om gezamenlijk een rusthuis te openen. Br. G 3913 bur. dit blad NET MEISJE GEVR. van 9I uur 3.50 p. w. Aanm. Vlietzorg- straat 11. WASCHVROUW gevraagd. Brie ven met verlangd loon no G 39 2 bur. van dit blad NET DAGMEISJE gevr., 16 jr. of ouder v. 8.30-pl.m. 4 uur, m- middagmaal. Loon 4. v. Nes straat 55. Gevraagd te Heemstede een R.K DAGMEISJE bov. 20 jaar, voor dir. v. half 8 tot 7 uur. Netjes werken en koken, v. g. g. v. Br. 3924 bur. van dit blad COSTUUMNAAISTER gevr. Adrei te vern. bur. van dit blad NET MEISJE gevr., v. da nacht, v. g. g. v. Aanm. tusschen 7 en S uur n.m. Kostverlorensti 127 Zandvoort. FLINK MEISJE gevraagd voor de morgenuren. Vrijdags den heelen dag. Smedestraat 11 rood Gevraagd een NET FLINK MEIS JE van 8 tot 5. Zondags vrij. Loon 6. Pr. Hendriklaan 88, Overv Gevr. tegen 1 Juli NET HOLL. MEISJE k. k. en w., in gez. met kinderen. Werkster 3 maal p, Zandvoorter Allee 23, Heemstede AMSTERDAM LEENT f 5 MILLIOEN. De gemeenteraad van Amsterv heeft een voorstel van B. en W. aar°"momen tot het aangaan van een geldleening ten be drage van f 5 millioen DIENSTBODE gevraagd voor da: en nacht in kl. gezin te Haarlem. Br. G 4 027 bur. van dit blad L. Paërl, Tandarts, heeft de praktijk te Velsen neer* :elegd. Tandarts, zet vanaf 1 Juli 1935 de praktijk alléén voort. Spreekuren: Part. 12 uur. Forensen Ma.-Wo. 77.30 u. n.m, en v-olgens afspraak, er Loren van Themaatlaan 7 Velsen Tel. 5302 PRIMA COSTUMIèRE chique jap. voor 2.50. 3914 bur, van dit blad maakt Br. G (krachtens art. 1223 B.W.) café „Het Wopen van Velsen" op VRIJDAG 12 JULI 1935, nam, ,30 u. ten overst. v. d. te Velsen gev. notaris G. D. BOERLAGE an: Een woonhuis, met erf en grond te IJmuiden-Oost, Zeeweg 193, kadaster sectie M, nos. 3S66 en 3963, resp. gr. 93 e.A. en 99 o.A, Nad. ini. ten kantore van no taris Boerlage, voornoemd. VER STELN" A AI STER biedt zich aan, per dag 1.50, van 95 uur. Br. G 3908 bur. van dit blad BESCHAAFDE JUFFROUW, P.G z. a.. om vanaf 15 Juli bij 1 a kinderen werkzaam te zijn. Ex tern. V. g. g. v. Br. G 3928 bur. an dit blad NET MEISJE in bezit van Mulo dipl. en bek. met fröbelen, z. pl. als k.juffv. v. heele d.. b.v. v tot 6 uur. Br. G 4006 bur. v.d, bl COSTUMJèRE b. z. a. jap. n mantelpak, ook kinderkl. encgen uit naaien te gaan. Dros- sestraat 1 5. GEDIPL. COUPEUSE b. z. japonnen en mant. Pr, coupe. 2.50 p. d. Br. G 3968 bur. van dit blad BEKVV. GORDIJN NAAISTER werk aan huis. Brieven onder no 166 bur. van dit blad GEM. HUISJE OF BOVENH. huur gevr., v. 4 volw. pers. Huur prijs 5060. Verspronckweg TE KOOP GEVRAAGD een huis in de omstreken van Heemstede Haarlem-Zuid. Prijs ongev. 5000 Brieven met bijzonderheden no. 39 31 bur. van dit blad TE HUUR benedenhuis, 2 kamers, keuken en plaats 3.50 per week, Klein gezin. Leliestraat 44. Bevra gen boven. In -rustig gezin een zeer goed meub. ZIT-SLAAPKAMER met sir. w. (suite) te huur. Prachtig uitzicht. Centrum stad. 50 p. Br. G 3857 bur. van dit blad TEXEL DE KOOG. Eenvoudig gemeubil, huis te huur, onmiddel lijke nabijheid van zee. Adr. Bugel, De Koog. Texel. Terstond te huur RUIME ETAGE op netten stand, bij dame alleen zeer geschikt voor bejaard echt paar of 2 dames. Br. G 3859 b- van dit blad TE HUUR bovenhuis, Kleine Houtstraat 112 r. Te bevr. Vlerk's Foto. TE HUUR mooi benedenhuis mi tuin, voor klein gezin. Te bevi Nic. v. d. Laanstraat 12. MOOIE WONING, 5 kamers, voor en achter tuin met schuur, ge! gen Rollandslaan 29, O verveen, omgev. Elswout 35 per maai Te bevr. Julianalaan 2 6, Overv. TE HUUR gr. Heerenhuis, i Rijksstraatweg, 7 kamers i vrije poort enz. 47,50 p. m. winkelhuis Schagchelstr. 10, 7 p. w. Inl. Schoterweg 184, Haar lem. Tel. 10124. TE HUUR per 15 Juli mod. woon huis Dickmanstraat 5. Inl. Stuy- vesantplein 4. TE HUUR klein benedenhuisjs Delftstraat 13, 3.60 per week, water vrij. Sleutel Smedestraat 37 B rood. PAK HUISJES te huur a 1. week. L. Vlamingstraat, Hofje, bevr; M. A. Scheffers, Ged. Oude Gracht 82. DIRECT TE HUUR mooi bov. huis (kamer en suite) voorzien van gas, electr, str. water enz. bevragen Breestraat 34, Mooie vrije BEN".- EN BOVEN WONINGEN" te huur. bij de Leid- schevaart, prijs vanaf 5 per week Te bevr. Teyierpleln 33. MOD. BOVENH., suite, 3 sl.k- gr. bale. enz. 30. een met 5 sl. p. m. gel. Kleverpark. Bevragen Brakenburghstraat 5 zwart. VRIJ HÜIS te huur bev. 6 kam, en zold. Huur bill. Gel. Parkstr. 17. Te bevr. Zijlstraat 31. TE KOOP nieuw modern huiska mer ameublement, eiken los raam. Gedempte Schalkburgergracht 80, MOD. EIKEN PENDULE 14 dag. loopend, gongslag, van 55 voog 10. Nassaulaan 48. Gevr. GOEDE VIOOL, cello, alt. Br. met prijsopg. G 3870 bur. •an dit blad.. Te koop IT.AL. MANDOLINE en LUIT. Adres te vern. bur. van dit blad TE KOOP radiotoestel met spoe len, alles compleet, prijs 20. Dr, Metzgerstraat 112 achter, Zand voort. Speelt prima. RADIO. Aangeb Philips combina tie 25-11 heeft gekost 525 nu voor 75, Spaarnwouderstr. 112r. Prijsopgaaf gevraagd voor 6-pers. AUTO MET CHAUFFEUR op 22 f 23 Juli a.s. Br. G 3871 bur. van dit blad OPEN AUTO Oakland 5 pers. in zeer goeden staat en volledig uit gerust, o.a. mooi tusschenruit. Te bevr. Raamvest 57, tel, 14233. ZWAAR RIJWIEL met hulpmo tor t. e. a. b„ loopt prima. Prin- senbolwerk 30. TE KOOP Ford Toering do Luxe 30, ln prirqa staat. Korte Poel laan 27. PRACHT GLOEDNIEUW RIJ WIEL met gar.bewljs, electr, lamp jasb., terryz. enz. van verloting r 27. Haarlemmerlledestr. 42 AUTOBANDEN alle maten vanaf 2,50, Ko-udenhorn 40. H.D. MOTOR te k„ prima ban den, duo, loopt goed, spotprijs ƒ15. Ged. Schalkburgergr. 11 zw. H.Nrd. OALTHORPE 500 c.c. t.t. schake ling F.N. 350 c.c. 55. B.S.A. 350 cc 35. Alle prima in orde. Bre- derodeweg 63, B Santpoort. WEGENS VERHUIZING Heeren Gazelle Rijwiel met electr. lamp 14. Papentorenvest 56 Hrl. D. RIJW, (Mustang) 12 Fongera H.rljw. 14. 2 jongensrijw. 8 en 12. le Vooruitgangstraat 51. H.O. TE KOOP jongensfiets 7. Dames en heerenfiets in zeer g. st. Kla verstraat 5. KLEINE AUTO gevraagd in :ni! voor Chrysler 4 deurs. Kleverlaan 113 Bloemend, lioek Kinheimweg PRACHTIG D.RIJW. m. lamp fit Slechts weinig ber. Schneovoogt- straat 9 rood ARIöL SLOOPER te koop '32-"33 met nat.bewïjs Te lio^-. Paarlaar- steeg 17. Z. g. a. n. TRANSPORTF. en jongonsrljw. m. torped-on. en da- mesrijw. Zijlweg 129. 1935 GAZELLE no. 1 h. rijw. z. g. a. n„ met Terryzadel. V.T. lamp 2 5. Pr. Hendriklaan 119 Overv. MOET WEG z. g. a n. Gazelle D. en H.rijw. van 45 voor 15, pr. st. jong. rijw., kett.kast, spotprijs 11 Kruisstraat 28 rd. Ook Zond, Te koop RENAULT 1935. Te be- zicht. Garage Blue Star, Wagen* weg 132, Haarlem TE HUUR een solide ruime luxe' 6 persoons auto met chauffeur; 10 per dag. Kl. Heiligland 43. Z.g.a.n. JONGEXSRIJW. 11 jaaij 12.50 M.fiets 8 jaar 10, Simpl. H.rijwiel m. V.T lamp 2 2, pr, H.fiets 10. Ook Zondag. Scho* terweg 160 zw. Gevraagd 8 Juli FLINK MEISJE van 's ochtends half negen tot "s avonds acht uur. goed kunnen de werken en koken, 4.505 per week. 77 Rijksstraatweg. TE HUUR mooi bovenhuis. 5 ka mers. keuken enz. Huur 22 p.m. Thomsonlaan 41. Gepens. wed. vr. 2 ON'GEM, KA MERS, keuken of klein bovenhuis 2 0 a 25 p. m„ op netten stand. Br. G 3684 bur. v. d. blad TE KOOP Studebaker Erskine coupé 125. Leidschevaart 4S Vo gelenzang, F.N*. MOTOR in pr. staat te koop weg. vertrek tegen elk aann. bod. Te bez. ook Zondag Soerabaja* straat 10, Hrl, Nrd.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 7