VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: WEERBERICHT Schip van verm, aankomst Laatste bericht Chili 26 Juni te Hamburg. Altona Ned.-Indie 20 Juli 1 Juli van Perim. 20 Juli Amstelkerk W. Afrika 1 Juli van Lagos. Baarn Chili 2 Juli te Horta. Bodegraven Chili 25 Juni van Paita. Bloemfonitein Zuid Afrika heden 3 Juli te Hamburg. British Admiral Abadan 9 Juli 25 Juni van Pt. Said. Bennekom Chili 30 Juli van Talcahuano. Boschfontein Z. Afrika 2 Juli van Dar es Saaiaam. Bussum Archangel in lading. Cordillera West Indië 12 Juli 1 Juli van Barbados. Colombia (Ned.) Hamburg 7 Juli vertr. 6 Juli. Candina Bilbao (v. IJm.) 5 Juli 30 Juni vertrokken. Dolius Batavia 24 Juli 21 Juni van Belawan. Enggano Ned. Indië 28 Juni van Pt. Said. Eugenia Chandris Necochea 16 Juni vertrokken. Fauna Danzig 7 Juli 2 Juli te Kopenhagen. Grootekerk Japan 2 Juli van Perim. Gaasterkerk Japan 29 Juni van Kobé. Harcalo Buenos Aires 12 Juli 16 Juni van Interseccion. Juno (Ned.) Midd. Zee 5 Juli 2 Juli van Ouessant. Lucerna Port Arthur 16 Juli 29 Juni vertrokken. Ned. Indië 10 Juli 1 Juli van Marseille. Melampus Ned. Indië 9 Juli 29 Juni van Pt. Said. Ned. Indië 22 Juni van Beira. M. v. St. Aldegonde Ned. Indie 3 Juli van Colombo. Marya Racie Le Plata in lading. Meliskerk Z. Afrika 1 Juli van Port Natal. Constantza 12 Juli 28 Juni van Stamboul. Nereus (Ned.) Hamburg 4 Juli 3 Juli vertrokken. Poelau Roebiah Batavia 21 Juli 21 Juni van Belawan. Batavia 26 Juli 25 Juni van Padang. Phrontïs Batavia 15 Aug. in lading. Prometheus Batavia 3 Aug. 3 Juli van Singapore. Poelau Tello Hamburg 7 Juli 4 Juli te Bremen. Penhill Leningrad in lading. Poelau Laut Ned. Indië 30 Juni van Batavia. Rossum Onega 11 Juli 1 Juli vertrokken. Rhea (Ned.) Stettin in lading. Saturnus Bourgas 30 Juli 29 Juni te Izmir. Sea Venture Archangel in lading. Shaftesbury Bona (v. IJm.) 8 Juli 2 Juli van Gibraltar. Telamon (Ned.) Alexandrië 3 Juli van Malta. Theseus Hamburg in lading. Trocas Curacao 30 Juni te Harburg. Thurston Archangel in lading. Ulysses (Ned.) Bourgas 12 Juli 2 Juli van Tunis. Uckermark Ned. Indië 7 Aug. 1 Juli van Padang. Ussuri Leningrad 6 Juli 29 Juni vertrokken. Vesta (Ned.) Midd. Zee 7 Juli 3 Juli van Gibraltar. Venezuela West Indië 9 Juli 25 Juni van Barbados. Vulcanus Midd. Zee 20 Juli 1 Juli van Triëst. Wat-erland Buenos Aires 14 -ïuli 26 Juni van Bahia. Winsum Archangel 8 Juli 2 Juli Noordkaap gepass. Zaanland Buenos Aires 1 28 Juli 1 1 Juli van Montevideo. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART IE 1JMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Papierfabriek Buitenhaven Nederl. Britsch Hilversum Bonawe Archangel Groningen hout bunkeren IJMUIDEN Minimumprijs voor garnalen vastgesteld. Te lioog voor den detailhandel? De gar na len visschers uit Vlissingen en Ar- nemuiden hebben het den laatsten tijd hard te verantwoorden. De besommingen, welke worden gemaakt zijn zoo gering, dat hier in grijpen van hoogerhand noodzakelijk bleek. Daarom heeft de Minister van Economische Zaken aan de visscherijcentrale medegedeeld, dat de garnalen niet voor minder dan 15 cent per K.G. aan de verkoopers(sters) mochten worden verkocht. Dit besluit trad Woensdag- in werking Het was Woensdag op de kade van de vis- schershaven te Vlissingen een groote drukte, toen de scheepjes met hun vangst binnen kwamen. Geen der Arnemuidensche vrouwen wenscht echter 15 cent per K.G. te betalen. Het gevolg was, dat de aangevoerde garnalen vernietigd moesten worden. Van de aanvoer van 600 a 700 K.G. is .20 K.G. tegen den vast- gestelden prijs verkocht. De agent van de Visscherij centrale verklaar de, er voor te moeten waken, dat niet onder den prijs werd verkocht, hoewel het ook hem leed deed, dat dit conflict is uitgebroken. De schippers en hun bemanning lijden daar door een belangrijk verlies. De vischvrouwen zeiden, dat zij onmogelijk den vastgestel- den prijs kunnen betalen, omdat zij dan hun waar niet kunnen verkoopen. Maandag nog kochten zij de garnalen voor 5 en 7 cent per K G., waardoor zij deze voor 10 cent per K.G. konden verkoopen. Bovendien is het tijdstip wel zeer slecht gekozen. Ten eerste is de warmte een beletsel en ten tweede wordt groote concurrentie van,de aardbeien onder vonden. De visschers hebben verklaard, dat zij hun houding veertien dagen zullen volhouden, lederen dag of nacht zullen zij gaan visschen en wanneer de vastgestelde prijs niet wordt betaald, zullen de garnalen steeds weer ver nietigd worden, AANVOER VAN STEURHARING. De minister van economische zaken heeft aan de firma Weduwe S, J. Groen, te IJmui- den, tot 31 Augustus 1935 vergunning verleend tot het aanvoeren van steurharing met de stoomtreilers Silvain, gemerkt Y.M. 116, Een dracht, Y.M. 117 en I. S. Groen, Y.M. 130, onder voorwaarde, dat ten genoegen van de stichting Nederlandsche Visscherij centrale, gevestigd te 's-Gravenhage, wordt aangetoond dat deze steurharing niet wordt uitgevoerd of wordt gekaakt, doch uitsluitend wordt be stemd voor de rookerijen. Groote diepgang. Het van Abadan aangekomen Noorsche tankmotorschip „Svenör" passeerde naar Am sterdam met een diepgang van 8,1 Meter. WIENS FIETS IS DAT? Door een bewoner van IJmuiden (O.) is aan den Kanaaldijk alhier een rijwiel gevon den, waaromtrent, aan het Bureau van Poli tie 'te IJmuiden aan het Willemsplein inlich tingen zijn te bekomen. APOSTOLAAT TER ZEE. Een dezer dagen is alhier opgericht het „Havendistrict" IJmuiden-Haarlem-Velsen, aangesloten bij de Federatie van Genoot schappen van het Apostolaat ter Zee in Ne derland. De Bisschop van Haarlem, Mgr. J. D. J. Aen- genent, heeft tot havenaalmoezenier benoemd den weleerw. heer J. C. de Moei pastoor te IJmuiden. Het bestuur is samengesteld uit de heeren pastoor J. C. de Moei, voorzitter; C. L. Kotster, secretaris, beiden te IJmuiden; X. F. Heerkens Thijssen te Bloemen daal, pen ningmeester; notaris J. H. A. M. Anten te Velsen; L. Bouwman te Bloemendaal; mr. dr. F. A. Bijvoet te Haarlem en Aeg. Swarte even eens te Haarlem. STRANDWEDSTRIJD D. C. IJ.— GEZELLIG SAMENZIJN. Naar alle waarschijnlijkheid zal op Zondag 14 Juli a.s. de damclub Gezellig Samenzijn, clubkampioen van Nederland, ..de club der Meesters" een wedstrijd komen spelen tegen het eerste tiental van D. C. IJ. Voor dezen wedstrijd is door Gezellig Samenzijn een fraaie beker beschikbaar gesteld. De wedstrijd die in Badhuis List gespeeld zal worden zal reeds des morgens half elf aanvangen. Ongetwijfeld zal zoowel in Amsterdam als in IJmuiden met spanning den uitslag van dezen wedstrijd worden tegemoet gezien, te meer daar D. C. IJ. in Amsterdam voor de zelfde beker reeds een gelijk spel 1010 wist te bevechten. BESOMMINGEN. Trawler: Condor, IJm. 72, 85 m. f 1400. Loggers: SCH 53 f 470, KW 18 f 330, KW 55 f 500, KW 112 f 290. MARKTPRIJZEN Donderdag 4 Juli. Tarbot per K G. f 0.76—0.52 Griet per 50 K.G, f 25—15 Tongen per K.G. f 0.83—0.66 Zetschol per 50 K.G. f 25 Kleine schol per 50 K.G. f 215.80 Pieterman f 1312 Schar per 50 K.G. f 7 Vleet per stuk f 0 80. Kleine poon per 50 K.G. f 3.50 Kabeljauw per 125 K.G. f 56 Wijting per 50 K.G. f 3—2 Leng per .stuk f 1.40. ft RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Donderdag 4 Juli 1935, radio-telegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen Radio. Alchiba, Alchyone, Alphacca, Alpherat, Baloeran, Chr. Huygens. Crijnssen, Dempo. Inrapoera, J. P. Coen, Johan van Oldenbar- nevelt, Kota Tjondi, Marnix v. St.-Aldegonde, Foelau Bras, Poelau Roebiah, Sibajak, Slamat Stuyvesant, Veendam, Venezuela, BEVERWIJK VELSEN UITSTAPJE DER S. D. VROUWENCLUB. A.s. Vrijdagmorgen te 7 uur vertrekken de leden der S. D. V. C. te Velsen-Noord tot het maken van haar jaarlijksch uitstapje. Deze keer is de reis bepaald over de Ve- 'uwe naar Amersfoort en Ede met einddoel Ei- lecom, alwaar in het A. B. K.-huis het mid dagmaal genuttigd zal worden. OTING D. O. K. Woensdag heeft de inspecteur van politie de trekking verricht der verloting georgani seerd door de krachtsportvereeniging D.O.K. De voornaamste prijzen vielen op de vol gende nummers: le prijs 199, 2e pr. 703, 3e pr. 930. 4e pr. 1613, 5e pr. 1126. De volledige trekkingslijst ligt voor belang stellenden op ons bureau ter inzage. DE AANVOER VAN AARDBEIEN. Aan dc Vereenigde Veilingen werden Woens dag 142.177 K.G. aardbeien geveild. De ge middelde prijs was f 17.43 per 100 K.G. Aan de Beverwijksehe Exportveiling 66.000 K.G.. Hier bedroeg de middenprïjs g 17.40 per 100 K.G. RUITEN INGEGOOID. Bij de politie wei'd aangifte gedaan, dat van een pakhuis in de Koningstraat alle ruiten met klinkers waren ingegooid. De politie tracht de bedrijvers van de daad op spoor te komen. AANGEHOUDEN. De politie heeft een man aangehouden die in het Algemeen Politieblad gesignaleerd stond wegens f 6 boete of een dag hechtenis Hij is naar Haarlem overgebracht. Matige Westelijke tot Zuid-Westelijken wind. zwaar bewolkt tot betrokken, later op klarend, waarschijnlijk eenige regen, weinig verandering in temperatuur. Verdere vooruitzichten: Weinig verande ring. Thermometer Hedenmorgen 9 uur 763 m.M. Neiging: Achteruit. Barometer Hoogste gisteren 68 F. Loogste heden nacht 60 F. Hoogste heden 64 F. OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, IJmuiden. Telef. 5460 HOOG WATER TE IJMUIDEN. Vrijdag v.m. 5.46 uur; n.m. 6.07 uur. Zaterdag v.m. 6.17 uur; n.m. 6.39 uur. Zondag vjm. 6.53 uur; n.m. 7.17 uur. De moord te Abbenes. Dader tot 10 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Op 20 Juni diende voor' de rechtbank de zaak tegen den 19-jarigen jongeman, die een bewoner van Leimuiden met messteken had _edood, nadat hij hem onder valsche voor- ge vens had bewogen mee te gaan naar Am sterdam en een bedrag van f 1000 bij zich te steken. Toen de man bij terugkomst uit de auto stapte, had verd. hem met messteken ge dood, waarna hij zich met het geld had ver wijderd, dat hij den vermoorde ha.d ontstolen. Hij werd te Appingedam aangehouden. De officier van justitie had 12 jaar gevan genisstraf geëischt. De rechtbank veroordeelde heden tot 10 jaar gevangenisstraf wegens doodslag en diefstal. Het Casino te Zandvoort. Wordt dezen zomer niet geopend. Naar wij vernemen zal het Casino dezen zomer niet door Tusehinsky in exploitatie worden genomen. De mofgelijkheid blijft na tuurlijk bestaan, dat de directie van ïu- schinslcy's Exploitatie Mij. op dit besluit in zóóverre terugkomt, dat, in verband, niet de bepalingen het huurcontract, het Casino ge durende zeer korten tijd geopend wordt. Groote onkosten vooral wat de verlichting betreft, zullen hiervoor zeker niet gemaakt worden. Dit gedeelte van Zandvoort, dat in de voorafgaande jaren speciaal door de schit terende verlichting van 't Casino zoozeer de aandacht trok, zal dit seizoen hoogstwaar schijnlijk 'ontsierd worden, doro een groot gebouw, waarvan de ramen rondom met papier zijn dichtgeplakt. Bevelander kan de Bravo vervangen, Althans voor Noord-Holland. Ir. J. E. Muntinga heeft in verband met de uitkomsten van in Noord-Holland door het rijkslandbouwconsulentschap genomen varië- teitsproeven en de sedert 1930 gedane kwali teitsbepalingen van de meest bekende con sumptieaardappelen nagegaan, welk aardap pelras voor die provincie het best den Bravo zou kunnen vervangen. Deze moet n.l. in ver band met de aardappelwratziekte uit de cultuur verdwijnen. Naar de productiviteit is de Bravo heelemaal geen uitblinker: de opbrengst bleek niet half zoo hoog als van Friso Furore en Muntinga 17. Ook in de verdeeling tusschen consumptie, poters en kriel bleek de Bravo niet zoo „braaf" te zijn: hij geeft een vrij groot percentage kleinen. De waardeering van uiterlijk op scho tel, smaak en kruimigheid is goed, en al is de voorsprong gering, hij wordt in kwaliteit alleen overtroffen door de Bevelander, terwijl Bato, Furore en Friso eveneens een goed figuur maken. Na alle factoren te hebben overwogen, kómt de heer Muntinga tot de conclusie, dat de Bevelander het eenige ras is, dat een hoogere opbrengst, een grooter percentage eetaard- appelen èn een betere kwaliteit geeft dan de Bravo. De kleur van het vleesch is wel iets licht geel. Maar het flinke loofgewas, dat minder te lijden heeft van Phytophtora-aantasting en geringer vatbaarheid voor bladrol en mo- zaiek vertoont dan dat van de Bravo, is een reden te meer tot aanbeveling van dezen middelvroegen en ook duurzamen aardappel. De Bevelander kan dus voor Noord-HoÜand als een goede vervanger van den. Bravo be schouwd worden. PAULA HIETLER, DES FUHRER'S ZUSTER. ,Frau Wolfleidt een teruggetrokken leven in Weenen. WEENEN. Jul i. (Van onzen Weenschen correspondent). Zelfs te Weenen weten slechts weinig men- schen, dat hier in de stad een zuster van Adolf Hitler woont, die een heel stil en bescheiden leven leidt. Zij heet Paula Hietler met ie, ten gevolge van een fout, wleke indertijd in de geboorteregisters van de kerk gemaakt werd. In Oostenrijk werden dergelijke fouten, die niets anders dan het gevolg van slordigheid zijn, in den laatsten tijd nog vaak gemaakt. Ik ken verschillende lieden, die hun familie naam officieel anders moeten schrijven dan hun broer of zuster Paula Hietler woonde tot voor korten tijd in een. klein woninkje, heel hoog in een huur kazerne in het vierde stadsdistrict, dat Wieden heet. Gedurende een jaar of vijf voorzag zij zelf in haar levensonderhoud door adressen voor een levensverzekeringsmaatschappij te schrijven. Enkele beambten op het kantoor kwamen erachter, dat zij de zuster van den grooten Duitschen „Führer" was, en toen was het uit met haar werk. Toen werd ha-ar te kennen gegeven, dat men van haar diensten niet langer meer gebruik wenschte te maken. Velen waren haar vijandelijk gezind Nu zij niets meer verdiende, kreeg zij af en toe fi- nancieele ondersteuningen van haar broer uit Duitschland. Zij verheugt zich natuurlijk over de groote carrière, die haar broeder Adolf ge maakt heeft, maar zij blijft liever te Weenen wonen, daar zij in het Duitsche Rijk veel meer in het middelpunt van aller belangstelling zou staan en zij daar niet zoo kalm en rustig en teruggetrokken zou kunnen leven als hier het geval is. Ongeveer een keer per jaar zoekt zij haar broeder op, maar bij deze gelegen heden speelt zij nooit een groote rol in het openbare leven. Sedert korten tijd is Fraulein Hietler ver huisd. Zij heeft haar intrek genomen in een wat betere en voornamere flat in een nieuw huis in de Weensch buitenwijk Gersthof. Ook deze woning is maar klein en bestaat uit twee kamers, een badkamer, een keuken en een .Vorzimmer". Zij heeft voor het verkrijgen van deze woning een bedrag van tweeduizend schilling als bijdrage in de bouwkosten, dat is ongeveer 550 Nederlandsche guldens, moe ten storten en zij betaalt per maand 72 shil- lingen, dat is 20 gulden, huur. Toen zij haar intrek in het nieuwe huis nam, moest zij na tuurlijk wel haar naam aan de portiersvrouw opgeven, maar zij verzocht haar liever maar .Frau Wolf" tegen haar te zeggen. Want haar werkelijke naam leek zoo op dien van den Duitschen rijkskanselier, zoo zeide zij, en daar konden wel eens onaangenaamheden uit voortspruiten! De portiersvrouw heeft er tot voor heel kort geleden geen flauw idee van gehad, dat de be woonster van haar huis e-en zuster van Adolf Hitler is, en ook de andere lieden,, die in het huis wonen, wisten er niets van af. „Frau Wolf" leeft erg stil en ontvangt slechts weinig bezoek. Soms is zij een heelen dag niet thuis. Aan een van haar kennissen heeft zij eens verteld, dat haar vader Adolf, toen hij nog klein was, vaak bestraft heeft, omdat hij zoo „obstinaat" was. Hij was nogal gesloten van aard, dikwijls in gedachten verdiept. Wanneer men dan vroeg waarover hij nadacht, ant woordde hij: „Dt .-begrijpen jullie toch niet!" Op zekeren dag hij was toen ongeveer dertien jaar had hij een zwart-rood-gele „Bierzipf" gekocht, dat is een lint om aan een horloge uit een vestzak te laten han gen. Zwart-rood-geel, resp. zwart-rood-goud waren de Duitsche kleuren en het ostentatief dragen ervan werd in dien tijd van Schöne- rer in Oostenrijk bijna als hoogverraad be schouwd. Adolf's vader, die rijksambtenaar bij de douane te Braumau was, heeft hem een geweldig pak rammel gegeven. „Mein Vater hatte Adolf fast totgeprügelt", zeide Paula Hitier. Een bewijs dus wel, dat papa er flink op los geranseld heeft. Adolf bleef echter doorgaan zijn zwart-rood-gele lint te dragen. Wanneer vreemde mensehen op de bel van flat No. 13 drukken er staat geen naam bordje op of naast de deur doet Paula Hietler alias „Frau Wolf", wanneer zij thuis is, zelf open. Zij is niet groot van postuur en eenigszins dik, zij heeft blauwgrijze oogen en zeer donker haar. Haar gelaatstrekken doen eenigermate aan die van den Duitschen kan selier denken. Wanneer men vraagt, of Frau Wolf thuis is, zegt zij „neen. de „gnadige Frau" is er niet!" en dan doet zij de deur weer dicht. Ze heeft schijnbaar weinig trek om een gesprek met wildvreemde menschen aan te knoopen. Zij heeft al genoeg last van onbekenden gehad, die bij haar aan de deur kwamen met het verzoek, of zij niet eens een goed woordje bij haar broer wilde doen en of deze hen niet met het een of ander kon helpen. Zij is schuw en schichtig en wantrouwend en voor zichtig geworden. Ook krijgt zij vaak brieven, ook al van hulpbehoevenden, en bovendien van lieden, die haar allerlei leelijks schrijven en die haar en haar broeder beleedigen. Het is geen pretje de zuster van zulk een beroemd man te zijn W. M. BEKAAR. De lustrumfeesten te Leiden. De Leidsche lustrumviering heeft heel wat hoogtepunten gekend. De twee voornaamste daarvan zijn de intocht geweest van een langen stoet van rijk uitgedoste middeleeuw- sche rederijkers. De tijd van handeling was 1560, toen in Antwerpen een grotesk Land juweel werd gehouden, waarvan dat van te Leiden een natuurgetrouwe nabootsing be doelde te zijn. Deelnemende Kamers waren Leiden, Rotterdam, Gouda, Noordwijk. Delft en Haarlem. Deze trokken van verschillende plaatsen in de stad in optocht naar den ouden molen „De Valk", waar de onderschei den keizers en prinsen door den „Keyzer der Leidsche Kamer, de Witte Accoleyen", Wil lem van Lockhorst. ridder, heere van Heem stede en Oud-Teylingen werden begroet en de genoodigden werden onthaald, op een nummer vendel?,waaien uitgevoerd door Leidsche studenten. Het tweede hoogtepunt was de vertooning door de ontvangende kamer van rhetoryeke De Witte Accoleyen (Liefd' is 't Fondament van T-spel van den Vos Reinaerde, door dr. Jan Walch. Zeilwedstrijden op de Kaag. Op de Kaag werden lustrum-zeilwedstrij den gehouden, waaraan o.a. tien jollen (van elk erkend corps twee) deelnamen. Het eindresultaat werd: 1 Leiden. 15 pun ten; 2 Utrecht 14 punten; 3 Delft 12.1 pun ten; 4 en 5 Groningen en Amsterdam n punten. "DÖND'ERD'A 'G '4 J U T! T '1933 LAWNTENNIS. Wimbledon. Perry en Von Crainra finalisten. Wat te verwachten viel is gebeurd, En geland en Duitschland zullen den eindstrijd van het heeren-er.kelspel te Wimbledon uit vechten. Perry heeft in vier sets van Craw ford gewonnen, zeker niet zonder moeite en von Cramm heeft zich door zijn meerdere wedstrijdroutine door het jonge sterke spel van Budge, den 19-jarigen Amerikaan met 'n ontwijfelbaar groote toekomst, heen gesla-" gen. Perry won met 62, 36, 64, 64 en von Cramm met 46, 6—4, 63, 62. Er is een wonderlijke overeenkomst in deze scores te bespeuren. Vrijdag zal deze voornaamste afdeeling beslist worden en Perry moet onze favoriet blijven. Maar hij zal in zijn besten vorm moeten spelen, want de Duitscher is te Wimbledon veel beter op dreef dan hij on langs te Parijs was en hij is in staat iederen wedstrijd uit het vuur te sleepen. ook tegen een technisch sterkeren tegenstander, wan neer deze maar even beneden zijn hoogste kunnen speelt. Er is alle kans dat het een prachtige eindstrijd zal zijn. Mej. Terwindt had in het gemengd dub belspel de onaangename ervaring dat haar partner, de Joegoslaaf Pallada bleek te zijn afgereisd, toen het paar voor de derde ronde tegen Malfroy en Miss Heely in het strijd perk moest komen. DE PROF-KAMPIOENSCHAPPTN IN PARIJS. De uitslagen der wedstrijden voor de inter nationale prof-tenniskampioenschappen in, Parijs luiden: Enkelspel, tweede ronde: Waasdorp (Ned.)' sl. Bumi (Fr.) 6—0, 6—0, 6—0; Ramillon (Fr.)', sl. Edmond Burke (Ierland) 63, 61, 60;1 Albert Burke (Ierland) sl. Hemmes (Ned.)' 61, 61, 64; Estrabeau (Fr.) sl. I-Ienrion (Fr.) 61, 61, 61; Vines (Ver. Staten) sl. Garnero (Fr.) 6—2, 6—2, 6—3; Nüsslein (Duitschland) sl. Colliard (Fr.) 63, 63, 86; Plaa (Fr.) sl. Bajusz (Hongarije) 63, 6—2, 6—2. Dubbelspel: Estrabeau en Vissault (Fr.) sl. Waasdorp en Hemmes (Ned.) 60, 64, 63. (TeUj BOKSEN CARNERA, BAER EN SCHMELING NAAR AMSTERDAM? De Hamburgsche bokspromotor Walther, Rothentourg zou er in geslaagd zijn in samen-» werking met een Amsterdamsche financiers- groep om op 8 September 1935 te Amsterdam een wereldprogramma te laten verwerken, met o.m. ontmoetingen tusschen Max Schme- ling en Max Baer, tusschen Walther Neusei en Primo Camera en tusschen Pierre Charles en Gunnar Baerlund. Bovendien zou ook Beb van Klaveren boksen tegen een nog nader te be palen tegenstander. Van Baer, Camera en Neusei zouden al toestemmingen binnengekomen zijn. Behalve de bovenvermelde bokswedstrijden zouden enkele ontmoetingen tusschen Nederlandsche professionals het programma vullen. Bevestiging van dit bericht was te Amster dam inmiddels niet te verkrijgen, terwijl ook de directie van het Stadion te Amsterdam ons mededeelde, dat haar van deze plannen mo menteel nog niets bekend was. GOLF INTERNATIONAAL DAMESKAMPIOEN - SCHAP. Op de golfwedstrijden Noordwijk werden de Nederlandsche dames uitgeschakeld. De fi nale brengt heden een deelneemster uit Schotland, miss Low en een deelneemster uit België mile de Thomaz de Bossière tegen elkaar.. NATIONALE KAMPIOENSWEDSTRIJDEN. De Kon. Ned. Motorboot Club organiseert op Zondag 7'Juli haar jaarlijksche wedstrijden om het kampioenschap van Nederland op de Vecht bij Weesp, meldt De Watersport. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 3 Juli. Getrouwd 2 Juli: C. J. J. van Wijk en Th. E. de Bock. Bevallen 28 Juni: R. G. de VoogdRienks, d.; 29 Juni: G. den HollanderZwart, d.; 1 Juli: T. Sluik—Carolus, d.; 2 Juli: A. H. van der ReepWaasdorp, d.; H. RuijgrokLeuven, d.; C. M. CalandtSabelis, d. Rectificatie: 29 Juni, H. P. M. LouisWal ter, d. Overleden 1 Juli: D. van Akkeren, 46 j., Twijnderslaan; 2 Juni: B. A. J. Trooster, 48 jM. van Heemskerkstraat. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 5 JULI Bioscoop de Pont: „De Piccolo van het Dal- masse-Hotel" en „Ochtendgloren". 8 uur. ZATERDAG 6 JULI Bioscoop de Pont: „De Piccolo van het Dal- masse-Hotel" en „Ochtendgloren". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM DONDERDAG 4 JULI Kleine Houtweg 16: Nationale Bakkerij tentoonstelling. Sluiting 11 uur. Gem. Concertgebouw: H. O. V. Ie Volks concert. Caroline Luitjes, piano. 8 uur. Groote Kerk: Orgelconcert 34 uur. Frans Hals Theater: „De waanzin van derf oorlog." 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „De Dubbelganger", op het tooneel: Selbo, de koning der jongleurs. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Hoe komen wij aaiï geld?" Op het tooneel: The Wilburys, drie voudig rek-act. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De negende gast". Doorloopende voorstelling van 7 u. tot 11.30 u. Kleine hULi,i„a nationale Bakkerij- tentoonstelling. Sluiting 11 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en de§ avonds.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6