HET NIEUWE AVONDBLAD Een glorieuze dag voor de IJmuider Reddingsbrigade. VELSEN Het Festival van „De Eendracht". 20e JAARGANG No. 207 MAANDAG 8 JULI 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2j4 cents Incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelïngen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 30.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.—bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe K.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN Burgemeester Kwint opent het strandgebouw. Burgemeester Kwint bij de opening van het Strandgebouw der IJ.R.B. Rechts van den bur- meester de heeren Meyerink, commissaris de Ridder (rechts achter den heer M.) A. P. Bak ker voorzitter en G. Heykoop, penningmeester der IJ. R. B. Het was Zaterdag een glorieuze dag voor de IJmuider Reddingsbrigade. Deze nog slechts twee jaar „oude" organisatie heeft het klaar weten te spelen, zich in dezen korten tijd in het bezit te stellen van een eigen gebouw, dat geplaatst is aan den voet der duinreep op korten afstand van de Zuiderpier, naast het home van haar zustervereeniging het Roode Kruis en dat een sieraad van het strand mag genoemd worden, niet alleen omdat het qua architectuur ver uitstreekt boven de andere „bouwwerken", die men aan het strand kan vinden, maar ook om zijn strekking. Er was veel belangstelling, vooral van de zijde van het gemeentebestuur. Onder de tal rijke aanwezigen bevonden zich o.a. burge meester Kwint, de wethouders Dunnebier en Bosman en de gemeente-secretaris; van de politie-autoriteiten waren aanwezig de heer D. de Ridder, Commissaris, de hoofdinspecteur B. F. Kipp, de inspecteur E. Tuinstra en H. Roelofs en de heer Boerema, brigade-comman dant der Rijksveldwacht. Verder waren aan wezig de heer Meijerink als vertegenwoordiger van den Nederlandschen Bond tot Redding van Drenkelingen, majoor J. de-Waal, militair commissaris van Het Nederlandsche Roode Kruis, dr. W. van Haselen en L. Dijksen. be stuursleden van de afdeeling Velsen-IJmuiden van het R. K., de heeren cLr. L. S. Limborgh Meijer, directeur van den Gemeentelijken Ge- neesk. en Gezondheidsdienst, W. L. Kuiper, directeur van Maatschappelijk Hulpbetoon, Ir. J. A. Verhoef,, directeur van Openbare Werken, P. J. Verwaijen, directeur der Visscherijschool, D. Bais voorzitter der Vereeniging voor Nijver heidsonderwijs, H. J. Zeeman, directeur der Nijverheidsschool, H. van Roest, leeraar aan de Nijverheidsschool, onder wiens leiding leer lingen dezer school het gebouw hebben ge bouwd. B. G. Schuitenmaker namens IJmui- den's Bloei, dr. J. Mac. Daniel, leider der cur sussen van de IJmuider Reddingsbrigade enz. De aanwezigen, in het bijzonder de verschil lende autoriteiten werden welkom geheeten door den heer A. P. Bakker, voorzitter der IJ.R.B., die herinnerde aan de oprichting nu ruim twee jaar geleden van de IJ.R.B. na een propagandarede van den heer Meijerink. Ver schillende vereenigïngen werden aangeschre ven en na een bespreking met de besturen werd een commissie benoemd om een brigade te, vormen. En nu, na twee jaren heeft de bri gade een eigen home, een eigen boot en het noodige reddingmateriaal. Spreker meende te mogen zeggen, dat het met de IJ.R.B. den goeden kant uitgaat. Hij riep aller medewer king in voor het streven der IJ.R.B., menschen te redden. Hiervoor is niet alleen een leger van werkende leden noodig, maar ook finan- cieele steun. Spreker hoopte, dat velen zich op zullen geven als lid der IJ.R.B. en van de zus tervereeniging het Roode Kruis. Burgemeester Kwint, die daarna het woord verkreeg zeide, alvorens het gebouw te openen, gaarne een enkel woord te willen spreken. In de korte weken, dat spreker aan het hoofd van de gemeente staat, is hij in aanraking geweest met verschillende vereenigingen, de laatste weken in het bijzonder met die vereenigingen, die in den ruimsten zin des woords een phi- lantropisch doel nastreven. Spreker heeft ge zien. dat de IJ.R.B. pas in Maart twee jaar be staat. Het gemeentebestuur heeft gaarne medegewerkt aan de totstandkoming van dit gebouw. Gebleken is, dat door samenwerking tusschen verschillende instellingen heel veel te bereiken is. De Nijverheidsschool heeft het gebouw vervaardigd en het gemeentebestuur heeft het mogelijk gemaakt, dat de politie thans haar rusttijd in een prettige omgeving kan doorbrengen. Zoo staat spreker hier dan ook in verschillende kwaliteiten, n.l. als bur gemeester en als hoofd der politie. Uit de aan wezigheid der wethouders blijkt wel duidelijk, dat het niet alleen een politiezaak, maar ook een gemeentezaak is. Namens het gemeentebe stuur wilde spreker dan ook zeggen, dat het zeer gewaardeerd wordt, dat hier thans een wakend oog op de baders en baadsters wordt gehouden. Het gemeentebestuur heeft dan ook alle waardeering voor het stuwende werk van den heer Bakker en hij hoopte, dat de heer Bakker nog vele jaren voor de IJ.R.B. behou den mag blijven. Onder applaus der aanwezigen verklaarde de burgemeester het gebouw voor geopend, waarna hij op verzoek van den heer Bakker de vlag der IJ.R.B. aan den stok heesch. De heer Meijerink bracht de gelukwenschen over namens den Bond en dankte voor de medewerking, die de IJ.R.B. van het gemeen tebestuur heeft ontvangen, waardoor de bri gade een mooi ingericht huis heeft ontvangen. Spreker herinnerde er aan, dat in 1927 de bri gade in Bloemendaal aan het gemeentebestuur een schuur vroeg. Zij kreeg een betonnen ge bouw. Thans is de toestand heel anders en daarom is aller steun noodig. Spreker ver klaarde, dat de IJ.R.B. bij het bondsbestuur buitengewoon hoog staat aangeschreven Dr. van Haselen zeide, dat het Roode Kruis gaarne van zijn belangstelling heeft willen doen blijken, hetgeen ook blijkt uit de aan wezigheid van majoor dé Waal namens het hoofdbestuur. Spreker zeide, dat steeds ge tracht zal worden, een goede nabuurschap te bevorderen, waarvoor een goede waarborg aanwezig is door het feit, dat dezelfde per sonen in beide besturen zitting hebben. Spre ker wenschte de brigade geluk met de tot standkoming van het gebouw en hoopte, dat er tot in lengte van dagen een nuttig gebruik van gemaakt mag worden. Spreker prees de IJ.R.B. gelukkig met dezen dag. De heer Schuitenmaker herinnerde er aan dat IJmuiden's Bloei, dat 11 jaar geleden werd opgericht, er niet weinig toe heeft bijgedragen, dat het strandbezoek eenige malen verdubbeld is. Met het klimmen van het bezoek heeft men zich steeds meer afgevraagd hoe het zou gaan als er een ongeluk mocht gebeuren. Thans verheugde spreker zich, de IJ.R.B. met het nieuwe gebouw te kunnen feliciteeren. Het is een groote geruststelling, dat men thans de beschikking heeft over getraind personeel, met liefde voor zijn reddingswerk. Namens den heer B. Oldenburg werd een brancard aangeboden. Ten slotte dankte de heer Bakker het gemeentebestuur van de ver leende medewerking, in het bijzonder wet houder Bosman, die de brigade steeds met zijn adviezen heeft bijgestaan. Nadat allen met belangstelling het gebouw hadden bezichtigd en een kopje thee hadden gedronken begaf men zich naar den zeekant, waar ook spoedig de wakkere brigade, onder commando van den heer Bakker rriveerde voor het geven van een demonstratie. De demonstratie. Deze demonstratie mocht zich in een groote belangstelling verheugen. Burgemeester Kwint toonde in het bijzonder veel interesse voor de reddingsvlet, die inmiddels mét behulp van 1 P.K. en een aantal M.K. naar -het strand was gereden. De zee was zeer woelig, en verre van aanlok kelijk, maar de leden der brigade lieten zich hierdoor niet afschrikken. De demonstratie begon met een show op het droge. De jongedames Bakker lieten verschil lende bevrij dings- en vervoergrepen zien. waarvan de heer Meijerink de beteekenis uit eenzette. De volgende oefeningen als het redden van een drenkeling met behulp van een boom met grijpklossen, het redden van een vermoeid zwemmer met behulp van een rijdbare haspel, met behulp van een zwemmend paard enz. slaagden uitstekend en leverden het bewijs, dat de IJ.R.B. niet alleen wat het doode, maar ook wat het levende materiaal betreft, er wezen mag. Lrteressafit vooral, was het te zien, aoe moedig de schimmel van den heer Bak ker, bereden door diens zoon, zich door de branding een weg baande naar den drenke ling. Het moedige dier liet zich door de hooge golven niet afschrikken. Inderdaad, het was een glorieuze dag voor de IJ.RB. Succesvol optreden der zangkoren Zaterdagavond De vooravond van den Zaterdag was groo- tendeels gewijd aan den kinderzang. De voor naamste kinderkoren uit de gemeente gaven op dit festival acte de presence als hulde aan de 35-jarige harmoniekapel; de Christelijke kwamen dezen avond uit met een totaal aan tal leden van 310. Een gezellig gesnap en gesnater der jonge zangers en zangeressen vulde den tuin van Concordia. Begunstigd door het weer was reeds vrij veel publiek aanwezig toen de rij van 12 optreden de vereenigingen geopend werd door het Chr. Koor Soli Deo Gloria dat achtereenvolgens C. v .d. Linden's Nacht en Gouden Regen van Anderson zong. Was het begin van den Nacht (zoo tusschen 11 en 1 uur) niet geheel vrij van onzuiverhe den, ja zelfs ernstig mis, dit schrijven we maar op rekening van het „inzingen". Desondanks werd mooi op toon geëindigd. In Gouden Regen stegen de zangers een zweving. Bassen zijn wat zwak; tenoren, niet geforceerd zingen; vrouwenkoor o.k. Meer pit in den zang zou het geheel nog ten goede ko men. Directeur Wiersma zal dit er nog wel in weten te brengen Meisjeskoor Meerzicht Het R.K. Meisjeskoor van Huize Meerzicht onder leiding der Eerw. Zusters had veel succes. De zang dezer meisjes bewees welk een zorg de leiding aan uitspraak en nuanceering besteedt. Er werd a capella en op toon zongen; een loffelijke prestatie. Een hartelijk applaus viel het koor ten deel. Vooral het Duitsche werkje van Fischer, Gott 1st die Liebe, was keurig (ook qua uitspraak) Kindervreugd Het jongensfanfarecorps Kindervreugd van de Speeltuinvereeniging te Velsen-Noord voer de daarna onder leiding van den heer L. v. d. Hoef een viertal fanfarenummers uit; we zul len Kindervreugd nog maar niet onder de loupe nemen en wachten totdat de jongelui wat verder gestudeerd hebben. Na afloop kwam met slaande trom en vlie gende vaandels Reinier van 't Hoff's N. Z. H. T. M.-Tramharmonie het terrein op marchee- ren; een aardig intermezzo. Kinderkoor Nachtegaaltje Voqr het kinderkoor Nachtegaaltje, dir. Wiersma, was het een eerste optreden, dat ze ker niet onverdienstelijkwas. Directeur Wiersma heeft er altijd bijzonder slag van kinderkoren te scholen. Zoo ook hier. Leuk was het te zien hoe de kinderen er reeds geheel en al „bij" waren. Kinderkoor Lentebloemen Het Chr. kinderkoor Lentebloemen, dir. de heer P. Koelmans, eveneens van Velsen- Noord was daarna aan de beurt. De klank viel ons ditmaal niet mee; in de zaal is die beter. Voor zulk een bekend koor wat schraaltjes en niet gelijk van inzetten. Beter op den diri gent letten! En om de nuanceering in den zang denken. N. Z. H. T. M. Tramharmonie Als de beurt aan de Tramharmonie geko met: is, is het bezoek zeer toegenomen, zoodat we met een groot en aandachtig publiek de uitvoering van de Ouverture dramatique Loui se de Bertignies en de Esperia-ouverture van de Souter beluisteren. Met deze nummers werd het corps in de 2e afd. harmonie op het concours te Halfweg met den eei*sten prijs be kroond. In de uitvoering viel veel te waardee- ren: in klank beschaafd, was het echter slap van voordracht, terwijl ook alle snelle figura ties er niet vlekkeloos uit kwamen. De Souter's werk was bij den inzet zeer ver dienstelijk met gezonden harmonieklank; ook het tweede gedeelte was technisch verzorgder dan het eerste nummer. Mooie piston-solo met beschaafd timbre; het hout is in vaardigheid nog een weinig in de minderheid ten opzichte van het koper. Een daverend applaus deed nog een toegift ontlokken. Kinderkoor Klimop De Klimoppers uit IJmuiden-Oost onder Wiersma waren dezen avond weer bijzonder op dreef; wel het beste van alle tot nu toe ge hoorde kinderkoren. Dopper's Die Waghondjes een Zuid-Afrikaansch volksliedje, deed het, als altijd, weer goed. Ruim Baan van Cath. van Rennes werd zeer muzikaal uitgevoerd; zuiver getroffen en dynamisch in orde. Een lastige compositie voor kinderkoor, welks voordracht respect verdient. Chr. Gem. Koor Looft den Heer Onder Stephen Jansen's hoogst artistieke directie voerde dit superbe ensemble een werk van Olman, Zonnegang, uit, dat aan de capa citeiten van Looft den Heer evenredig was. De hooge eischen stellende compositie, vooral wat de trefzekerheid aangaat, voldeed in hooge mate. Prachtig, geroutineerd materiaal met een timbre, dat het summum van koorzang is. Vooral het sopraanregister telt fraaie stem men en de dirigent weet zijn intenties zuiver door zijn zangers en zangeressen weer te la ten geven. Alle hulde zoowel aan directeur als aan leden! Chr. Gem. Zangv. Nieuw-Hosanna Nieuw-Hosanna, dir. S. Wiersma, had, na zulk een optreden, een zware beurt. Niette min sloeg ook dit koor een goed figuur. Muzi kaal en op toon. Jammer, dat het mannen koor niet sterker bezet is. Over welk een homogeen en soepel vrouwen koor heeft Wiersma de beschikking; eenvou dig, zonder pretentie weten sopranen en alten in haar zang al het begrip te leggen, dat ver- eischt wordt en ze zingen spontaan, met- ge heel het hart. Landsknechtstandchen, dat eenvoudig als het lijkt toch veel moeilijkheden, vnl. rhyth- mische, in zich bergt, werd weeker uitgevoerd dan wij ons dit gedacht hadden. De diapason werd in beide nrs raak gehandhaafd; het koor is goed geïnstrueerd en er werd uitste kend gewerkt. Met gespannen aandacht heeft men ook naar dit IJmuider koor geluisterd. Een woord van lof mogen we Nieuw Hosanna en haar directeur hier niet onthouden. Chr. Gem. Koor De Lofstem, Uit Wijk aan Duin kwam het Chr. Gem. Koor De Lofstem, dat op veelbelovende wijze getuigde van haar liefde voor de vocale kunst en dit deed met In Mei en De Zwaluwen. De Lofstem is onderlng vrijwel in evenwicht; men zingt op toon en als we verlangens hebben dan is het dat we meer spirit in de vertolking zou den wenschen. Men zingt nu wel eens te veel op het plichtmatige af en dat is zeker te verhelpen nu directeur H. van Dijk materiaal te zijner beschikking heeft, waar nog veel van te maken is. Chr. Gem. Koor Vox Humana. Directeur P. J. Potgieser voerde de zangers van Beverwijksch Chr. Gem. Koor Vox Hu mana aan. En wel op een wijze, die bewees dat hier een sensitieve leider „aan het woord" was, die speciale aandacht wijdde aan dyna mische schakeeringen. Een keurig ensemble, dat een gaven klank ontwikkelt en er zeker wezen kan. Twee dingen zijn jammer: de sopranen vertoonen nu en dan neiging te ontsporen, wanneer niet onverbiddelijk aandacht aan den directeur geschonken wordt en de dix*ec- tie van laatstgenoemde is wat overdadig. Dit deed het zeer verdienstelijk geheel afbreuk. Chr. Gem. Koor Excelsior De openingsaccoorden van Woudzang boei den reeds onmiddellijk door den edelen ron den klank, die Jan Beider aan Excelsior wist te ontlokken. Zoowel mannen- als vrouwen koor is bezet op een wijze, die Excelsior nog tot veel in staat zal doen zijn. De koren van Beider zijn door hun „Vox Humana-geluid" altijd onmiddellijk van an deren te onderscheiden. Eveneens is dit het geval met de afwerking der dynamiek. De be wogenheid van een crescendo, het afknijpen van een diminuendo zijn evenzooveel eigen schappen van zijn koren, welke weliswaar op effect berekend zijn, maar welke het voor een keer toch wel doen. In alle opzichten werd er muzikaal, met be grip van hetgeen de tekst Inhoudt gezongen. Ook van Excelsior heeft een ieder genoten. Er werd dezen avond wel het bewijs geleverd, dat de koren in ons plaatselijk muziekleven een vooraanstaande plaats innemen. In Exaudi Deus van Henri van Nieuwenho- ven waren stemmengangen te beluisteren, die bewezen hoe Beider zijn taak als koorleider opvat. Chr. Gem. Koor Halleluja, Als laatste der Chr. gemengde zangvereeni- gingen viel Halleluja de eer te beurt als hek sluiter te mogen fungeeren. En zij heeft dat gedaan op een wijze, welke haar en dirigent Theo van Zutphen's reputatie recht deed we dervaren. De toonomvang van Halleluja doet niet ver moeden, dat er 52 werkende leden staan. Doch dit vindt wellicht zijn oorzaak in het feit, dat van Zutphen, weldoordacht directeur als hij is, zich niet aan daverende forti te buiten ging. De mannenstemmen hadden wat meer aangezet kunnen zijn; -het vrouwenkoor was glashelder en tot ragfijne pp's in staat. In Troost van Roeske werden door de sopranen gave figuraties gemaakt, die met name op de bes-accoorden zeer fraai waren. Fluweelige tinten in het mf naast felle kleuren in het forte boden afwisseling genoeg, doch de grond stemming, die in Roeske's werk zoowel als in de compositie Gloria in Excelsis Deo van den dirigent ligt, bleef toch altijd goed behouden. Het laatste werk werd ten gehoore gebracht met helderen uitspraak van de Latijnsche taal Vaardig werden moeilijkheden overwonnen; geen moment kwam de zuiverheid ook maar even in gevaar. Het geheel gaf een uitsteken den indruk van het werk van dezen artistie- ken directeur en zijn sonoor koor. Zondagmiddag. Het programma voor dezen dag was rijke lijk gevarieerd; gemengde koren, kinderkoor, symphonie-, fanfare- en hai*monie-orkesten. De belangstelling, die gisteravond weinig te wenschen overliet, was bij den aanvang van den middag nog slechts matig. Arb. Zangver. IJmuider Volksstem. Onder directie van J. Post zong de Stem M. C. v. d. Roovaart's Visscherlied, verplicht1 werk voor het a.s. concours te Amsterdam, en van Keja Stort, o arbeiders. Volgens de partituur had Visscherlied, dat con moto vermeldt, meer innerlijke beweging kunnen hebben. Tempo was o.i. wat langzaam. Ook waren de inzetten niet gelijk (b.v. bij Is onze weelde; stormwind loeien)meer op den dirigent letten! Er werd zeer beschaafd ge zongen; na de tweede regel reeds een y3 toon gezakt en op dat peil geëindigd. Keja's compositie was beter van begrip; men bleef echter hier ook niet stabiel en eindigde een y2 toon te laag. Voordracht kon begeeste- render zijn; de teekens werden correct in acht genomen Kinderkoor De Kleine Stem. De onderaf deeling der IJmuider Volksstem verscheen daarna op het podium. Koor A was thuis gebleven en alleen B en C deden mede. Een excellente compositie van Lieven Duvo- sel, Het Lied van de Jeugd, was qua klank en nuance mooi verzorgd. Frisch klonk het spon tane Ruim Baan van Cath. van Rennes. dat goed tot zijn recht kwam. In het klassieke wiegeliedje van Mozart liepen de stemmen minder los en daardoor was de totaalklank soms wat geknepen- Daarbij kwamen nog foutjes in den stijl naar voren, zoodat het ons niet geheel ver mocht te voldoen. Schubert deed 't beter. Post heeft met dit optreden weer bewezen een knap paedagoog te zijn Kennemer Orkest Vereeniging. De Kennemer Orkest Vereeniging uit Bever wijk, directie Louis Stiens, voerde daarna een 2-tal ouvertures (Kalief van Bagdad en Peter Schmoll) uit. De directeur der Eendracht, de heer Boedijn, die een inspiratie kreeg, greep een viool en voegde zich onder de eerste- violengroep. welke daardoor belangrijk ver sterkt werd. z Het ensemble-spel in de Introduction van den Kalief was beschaafd en sluitend; hobo solo niet stevig. Het allegro-tempo rammelde even (2e violen) doch herstelde zich weldra, zoodat daarna zeer goed en met entrain ge musiceerd werd. De K.O.V., welke we met dit concert voor de eerste maal hoorden, is prima bezet. Meestal eigent symphonie zich slecht voor openlucht-uitvoeringen en wordt de klank dun en schraal, vooral in de strijkers. Daar viel hier niet over te klagen; de tweede violen- groep, dikwijls een zwakke stee in een orkest, was technisch in orde. De doorvoering der thema's ging vlot. De inzet van Peter Schmoll was van de zijde van het koper niet fraai; ook in de basfigura- tie kwamen zwevingen voor. In het piu mosso moet het hout meer durven; de blazers had den hier over het algemeen betere momenten moeien en kunnen hebben (fluit daargelaten). Het solowerk mangelde aan een foutieve fra seering (16den en 32 sten), het tempo was te slap, het werd niet begrepen en zoodoende kon het peil van het eerste werk niet gehand haafd blijven. Bagdad lag meer in het bereik. Arb. Muziekver. Voorwaarts. Dirigent D. Horst en zijn mannen, de Arbei ders muziekvereeniging Voorwaarts uit IJmui- den-Oost gaven de ouverture St. Caecilia en een fantaisie, La Corbeille des Roses ten beste. De eerste maten deden het beste verwach ten; het vervolg was voor Voorwaarts ook niet kwaad. Men kan het werk aan en dit is reeds verheugend. Veel bleef nog te wenschen, n.l. de stemming, maar vooruitgang is er bij het optreden van Voorwaarts toch te bespeuren. Ook het Mandje met Rozen was voor het corps een geschikt werk, dat in de fijnere arwerking niet buitengewoon was. De klank van het hout kan nog veredeld worden; het koper is wel de sterkste zijde van het corps, dat wanneer het zich voorloopig bij dit- genre composities houdt, nog veel bereiken kan. Dat bewees de pittige slotmarsch. Oefening Kweek Kunst. Het fanfarecorps van het Prov. Ziekenhuis Oefening Kweekt Kunst, dir. Peter Wit, bleef zonder eenige kennisgeving weg. Deze minder fraaie geste werd spoedig vergeten door het optreden van een tweetal andere corpsen met extra nummers. St. Jozef Harmonie. De St. Jozef Harmonie uit Beverwijk voerde onder leiding van P. J. Eggermont eerst Sam. Vlessing's laatste ouverture Charmante uit, een werk geknipt voor corpsen als deze. Er werd. gehoord de capaciteiten en gezien het ledental en de geschiedenis van St. Jozef, niet onverdienstelijk gemusiceerd. Het tempo werd niet overal juist in acht genomen (het mode rato bij D, poco meno mosso werd andante; accellerando aan het slot was ook zeer kalm) doch dit heeft wellicht nog zijn technische bezwaren. Met wat er zit weet directeur Egger mont verdienstelijk te musïceeren; de klank valt eveneens te loven. Het koper is in de hoogte nog vaak te domirieerend, doch zeker niet het minste deel van het corps. Een marsch caracteristique. Jong Brabant, van den dirigent verwierf een extra ap plausje Zondagavond. Zondagavond was er wederom veel belang stelling. Er lieten zich achtereenvolgens hoo- ren Zaandijks Harmonie, het Doopsgezind Ge mengd Zangkoor van Beverwijk, het Mannen koor De Eendracht, Harmonie Kunst na Ar beid.. Fanfarecorps Eensgezindheid van Wor- mer, Harmonie Concordia, de Beverwijksche Harmoniekapel en tot slot de jubilee rende vereeniging -onder leiding van haar eere directeur den heer H. G. Kerkhoff. Over den laatsten avond, die besloten werd met de vertooning van de bedrijfsfilm der Papierfabriek en een bal met muziek van de Concordiaband. m"rw" v~— W.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1