DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip van verm, aankomst Laatste bericht Chili vertrekt 10 Juli van Hambur 20 Juli Arantza Mendi La Plata 10 Juli 2 Juli van Teneriffe. Amstelkerk W. Afrika 3 Juli van Tokoradi. Hamburg 14 Juli in lading. Ajax (Ned.) Stettin in lading. Aurora Midd. Zee 6 Juli van Napels. Baarn Chili 4 Juli van Horta. Chili 3 Juli van Cristobal. British Admiral Abadan 9 Juli 25 Juni van Pt. Said. Bennekom Chili 4 Juli van Corral. Boschfontein Z. Afrika 6 Juli van Mombassa. Bussum Archangel in lading. Chili 4 Juli van Callao. Cordillera West Indië 12 Juli 1 Juli van Barbados. Ceres (Ned.) Hamburg in lading. Batavia 24 Juli 6 Juli van Perim. Deucalion Alexandriè 10 Aug. in lading. Enggano Ned. Indië 6 Juli van Marseille. Eugenia Chandris Necochea 5 Aug. 3 Juli vertrokken. Everest Archangel in lading. Grootekerk Japan 6 Juli van Pt. Said. Japan 3 Juli te Yokohama. Guernica Sfax 5 Juli vertrokken. Ned. Indië 5 Juli van Macassar. Groenlo Archangel 16 Juli 6 Juli vertrokken. Buenos Aire- 15 Juli 3 Juli van St. Vincent. Highland New Castle 9 Juli 8 Juli vertrokken. Barcelona 14 Juli 7 Juli te Lissabon. Josef Bergendorff Otterbacken (n. IJm.) 10 Juli 6 Juli vertrokken. Stettin heden. 4 Juli vertrokken. Lucerna Port Arthur 16 Juli 29 Juni vertrokken. Ned. Indië 10 Juli 5 Juli van Gibraltar. Ned Indië 9 Juli 5 Juli van Gibraltar. Ned. Indië 3 Juli van Perim. Ned. Indië 3 Juli van Colombo. Le Plata 29 Juni te Rosario. Z. Afrika 5 Juli van Kaapstad. Gdynia 14 Juli 8 Juli vertrokken. Megara Curacao in lading Constantza 12 Juli C Juli van Gibraltar. Nicolas Angelos Santa Fé in lading. Bourgas 7 Juli van Constantza. Midd. Zee 31 Juli 8 Juli te Triëst. Batavia 20 Juli 7 Juli van Port Said. Batavia 26 Juli 2 Juli van Colombo. Batavia 15 Aug. in lading. Batavia 5 Juli van Penang. Leningrad 8 Juli 2 Juli vertrokken. Poeiau Laut Ned. Indië 4 Juli van Belawan. Pluto (Ned.) Gothenburg- 15 Juli in lading. Rossum Onega 6 Juli van Lodingen. Bourgas 1 28 Juli f Juli te Kuluk. Sea Venture Archangel :ÏC Juli 2 Juli vertrokken. Shaftesbury Bona (v. IJm.) 8 Juli 2 Juli van Gibraltar. Hamburg- in lading. West Indië 4 Aug. vertrekt 10 Juli van Cristobi Mexandrië 17 Juli 3 Juli van Malta. Thip-ston Archangel in lading. Ulysses (Ned.) 3ourgas 14 Juli 5 Juli v"ii Gibraltar. Uckevmark Ned. Indie 7 Aug. 5 Juli van Colombo. Midd. Zee 9 Juli 7Juli van Ouessant; West Indië 9 Juli pass. 4 Juli Madeira. 7 Juli te Palermo. Waterland Buenos Aires 12 Jul' 6 Juli van Las Palmas, Z'aanland Buenos Aires 28 Juli 7 Juli an Rio Janeiro. Binnenhaven Binnenhaven Papierfabriek V1SSCHER1J EN SCHEEPVAART LE IJMIJIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Nederl. sb. Indus. Dover Nederl. sb. Lauwerzee Dover Ned. S.S. Wintum Archangel ledig ledig hout IJMUIDEN Visscherijnieuws in een notedop. Terug uit Amsterdam. De Alkmaar IJM. 31 is na reparatie te Amsterdam alhier terugge keerd. Naar zee. De I. S. Groen IJM. 130 gaat heden naar zee. Schipper afgestapt. Maandagmorgen kwam alhier binnen de Ostendsehe stoomtrawler „Transport Union" O 161 ten einde den IJmui- denschen schipper J. Scholder. die als instruc teur voor de schelvischvisscherij aan boord was geweest, aan wal te zetten. De visscherij aan de Westkust. Na een reis van 17 dagen is de Odin IJM. 168 van de Westkust teruggekeerd. De vangst bestond uit 300 kisten hake en c.a. 500 manden andere visch en bracht f 5300 op. Tevens had de Odin aan boord 100 manden hake, overgenomen van de Ewald IJM. 48, welke f 2460 opbrachten. Laatstgenoemde trawler, die op denzelfden dag uitvoer als de Odin heeft thans ook al f 4000 besomd, daar de Rotterdam IJM. 112 ook reeds voor f 1500 visch van de Ewald verkocht. Het ziet er met de Westkust-visscherij wel iets beter uit dan verleden jaar. MARKTPRIJZEN VAN DINSDAG 9 JULI. Tarbot per kilo f 0.820.58. Griet per 50 kilo f 25—f 13. Tongen per kilo f 1.30—f 0.67. Groote Schol per 50 kilo f 30—f 24. Middelschol per 50 kilo f 29f 15.50. Zetschol per 50 kilo f 16.50—f 13. Kleine schol per 50 kilo f 17f 3.30 Bot per 50 kilo f 7—f 4.30 Schar per 50 kilo f 7f 1.45 Tongschar per 50 kilo f 22—f 20 Groote poon per 50 kilo f 2.50—f 0.85 Grote schelvisch per 50 kilo f 13 Middelschelvisch per 50 kilo f 14 KI. Middelschelvisch p. 50 kilo f 12—f 7.70 Kleine schelvisch per 50 kilo f 6.90f 2.80 Kabeljauw per 125 kilo f 44f 20 Groote gullen per 50 kilo f 10.50f 7.80 Kleine gullen per 50 kilo f 8—f 3.60 Wijting per 50 kilo f 5.70f 1.70 Makreel per 50 kilo f 10f 6 Heilbot per kilo f 0.90f 0.70 Leng per stuk f 0.65f 0.26 Koolvisch per stuk f 0.75f 0.55 Groote hake per 125 kilo f 63f 55. Middel hake per 125 kilo f58f 57..50 Kleinmiddelhake per 50 kilo f 22f 18. Kleine hake per 50 kilo f 14f 7. BESOMMINGEN. Trawlers: Betje R.O. 16 f 2830. Claesje R.O. 46 f 2390 Amsterdam Um. 58 570 manden f 2320. Margaretha IJm. 94 260 m. f 1790 Tsabel LJm. 14 75 m. f 1000 •\ncor IJm. 135 80 m. f 1080 Kotters: E 238 f 490. E 45 f 720. Logger: K.W. 114 f 328 - Pekelharing: Gorredijk Urn. 490 f 2490. VERKEERSONGEVAL. Gistermiddag kwam in den Willemsbeekweg een fietsrijder met een tamelijk gangetje aanrijden. Ter hoogte van den Zeeweg wilde hij rechtsaf slaan doch maakté zijn bocht te groot. Juist op dat moment kwam van den Zeeweg een auto aanrijden, aan welke de fietsrijder vooraang te verleenen had. Een aanrijding was onvermijdelijk. Gelukkig reed de auto een kalm gangetje, zoodat de wielrijder er m"et de schrik af kwam. Zijn rijwiel was echter geheel vernield. Zij, die het ongeval zagen gebeuren, waren er van overtuigd, dat de chauffeur vrijuit ging. EEN MOOI SUCCES. Onze plaatsgenoot, de heer H. J. Arisz, be haalde met zijn koor H.O.V. uit Heemstede op het concours te Raalte in de afdeeling Uit muntendheid gemengde koren met 338 pun ten een eersten prijs. Teven werd hem den directeursprijs van dien dag toegekend, terwijl de eereprijs voor het hoogst aantal punten over het concours werd behaald door H.O.V. Heemstede. DE STRANDWEDSTRIJD D.C.IJ—G.S. UITGESTELD. Doordat verschillende sterkste spelers van het G.S.-team wegens vacantie op 14 Juli a.s. niet uit kunnen komen, is de strandwedstrijd tot een nader te bepalen datum in de maand Augustus uitgesteld. De Amsterdammers willen ge/en risico loo- pen en wenschen alleen met hun sterkste tien tal uit te komen tegen D.C.IJ, te meer daar zij den naam van „Kampioen van Nederland" hoog hebben te houden. Hieruit kan tevens de conclusie worden getrokken, dat zij het IJmuider tiental niet onderschatten. Het D.C.IJ.-bestuur zal tharv. uitzien naar een sterk tiental uit Haarlem of Zaandam. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisvarende voor de Woensdagmarkt: Utrecht IJM. 73. vangst 235 kisten hake, 120 manden makreel, 60 manden poon, 75 man den varia, 10 manden gul. Alma IJM. 44 vangst 90 manden schelvisch, 180 manden braadschelvische 55 manden ka beljauw en gul 20 manden tarbot en zetschol 35 manden varia Totaal 380 manden, bene vens 170 stuks stijve kabeljauw. BEVERWIJK DE AANVOER VAN AARDBEIEN. Maandag werden aan de Vereenigde Vei lingen aangevoerd 88 358 K.G. aardbeien te gen een gemiddelden prijs van f 22.05 per ICO K.G. Aan de Beverwijksche Exportveiling was de aanvoer 46.774 K.G. met een door snee-prijs van f 22.38 per 100 K.G. In totaal werden Mgandae- JB5130 K.G. aardbeien ge veild. AANGEHOUDEN. Door de politie alhier is aangehouden E. H. v. S., die in het Algemeen Politieblad ge signaleerd stond voor het ondergaan van één maand gevangenisstraf. De man is naar Haarlem overgebracht. Controleur van Aardappel centrale knoeide met de loodjes Omvang nog niet vastgesteld. De oud-inspecteur van politie v. d. Broeke te Haarlem, die bij het stichten van de con trole instellingen naar dezen nieuwen dienst werd overgeplaatst, heeft gezamenlijk met den gevolmachtigden van de Ned. Aardap pelcentrale in Noord-Holland, de heeren Evers en de Vries te Amsterdam, een onder zoek ingesteld naar de gedragingen van den controleur der Aardappelcentrale T. Naar aanieidingavan de resultaten van dit onderzoek is de controleur op staanden voet ontslagen. Hangende het onderzoek was hij op vrije voeten gebleven. De loodjes. Naar men ons mededeelde was het onder de oude regeling vrij gemakkelijk om met aardappelen te knoeien. Er moest nl. voor elke 160 K.G. aardappelen f 1 crisisheffing worden betaald. Was de heffing voldaan dan werden de aardappelen in zakken gedaan en de zakken met loodjes verzegeld. Het was echter ook toegestaan een geheelen wagen te plombeeren. Op een groote vrachtauto werden bijv. 10O zakken van 50 K.G. geladen, zonder dat iedere zak afzonderlijk van een loodje werd voorzien. De heele partij werd dan echter afgedekt met een dekzeil en dit zeil werd rondom met 10 of 12 loodjes ver zegeld nadat aan de heffing was voldaan. In plaats van 100 loodjes gebruikte de con troleur er dus maar 12 en de resteerende schijnen nu door sommige, weinig scrupu leuze controleurs te zijn geleverd aan boe ren, die aardappelen wilden vervoeren, waarvoor gee nheffing was betaald. Ook schijnt een handelaar S. genaamd bij deze kwestie betrokken te zijn. Het onder zoek moet verder nog uitmaken welke land bouwers mee geprofiteerd hebben. Welke omvang de ontduiking hebben aangenomen is nog niet vastgesteld. meldt: Hoogste barometerstand 767.8 m.M. te Hannover. Laagste barometerstand 742.9 m.M. te Reykjavik. en voorspelt: Zwakke tot matige winden uit Zuidelijke richtingen. Gedeeltelijk bewolkt. Waarschijn lijk nog droog behoudens kans op onweer, vooral in het Zuiden. Warmer. Barometer Hedenmorgen 9 uur 764 m.M. Neiging: Achteruit, Thermometer Laagste heden nacht 56 F. Hoogste heden 62 F. OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, IJmuiden. Tclef. 5463 HOOG WATER TE IJMUIDEN. Woensdag v.m. 9.22 uur; n.m. 9.51 uur. Donderdag v.m. 10.29 uur; n.m. 11 uur. Vrijdag v.m. 11.38 uur. VELSER ZWEMINRICHTING. Temperatuur lucht 64 F. Temperatuur water 67 F. WANDELSPORT. „DE WANDELTOERIST". Begunstigd door fraai weer hield boven genoemde Wandelsport vereeniging haar der den Nationalen Marsch van 30 K.M. Te kwart voor 10 vertrok de vereeniging en precies 10 uur de andere vereenigingen. Ruim 12 uur was reeds de rust bereikt in „De Oude Beuk", waarvan de eigenaar aan „De Wandeltoerist" een mooien beker schonk voor de grootste heer eng roep en 2 prijzen voor verstkomende. dame en liec-r. Te 12.45 uur gingen de wande laars (sters) weer verder. Te drie uur arriveer de men weer in Olym-pia. De heer Donk, voorzitter der technische Comm. van de N. W- B. hield een korte toe spraak, waarbij hij de organiseerende ver eeniging gelukwenschte met haar prachtige organisatie. Vervolgens werd tot uitreiking der prijzen overgegaan. Alle deelnemers (sters) ontvingen een fraai bekertje. Alvorens de groepsprijzen uit te deelen werden aan Mej. Masuro bloemen aangeboden, doordat zij den algemeen leider den heelen dag ten dienste was geweest met haar auto. Ook de vereeniing „gnelverband" werd be dankt voor moeite, die zij deed. Ook hij ont ving een bekertje. Pl.m. 400 wandelaars (sters) waren aanwezig Groepsprijzen kregen de volgende vereeni gingen: 1. M. Club, Amsterdam. 2. Top, Wor- merveer; 3. Jan Pastoors, Haarlem; 4. Het Westen, Zaandam, 5. Steeds Voorwaarts, Am sterdam; 6. Onze Groep, Amsterdam; 7. Voor trekkers, Beverwijk; 8. K. W. C. Beverwijk; 9. Amstelveners, Amsterdam. 10. Biesbosch, Am sterdam; 11. Driehoek, Leiden. 12. Oost, Am sterdam; 13. W. S. V., Amsterdam; 14. De Cir kel, Amsterdam. 15. ,T. V. S., Santpoort. De verstkomende vereeniging „De Driehoek" uit Leiden ontving een f raaien beker; de grootste heerengroep „Amsterdam" kreeg eveneens een beker. FINANCIEELE BERICHTEN GUNSTIGER SITUATIE DER INTERNATIO NALE VALUTA. Zondagmiddag kwamen te Bazel de gouver neurs der centrale circulatiebanken bijeen. Tijdens deze bijeenkomst werd vastgesteld, dat de toestand op de internationale valuta markt weer gunstiger geworden is, dan hij ten tijde der bijeenkomst in de vorige maand was. De aanvallen op de munten der goudblok-lan- den werden afgeslagen. Er hadden weder goudtoevloeiïngen plaats, zoowel naar Zwit serland als naar Nederland en Frankrijk. Hier door is het in de beide laatstgenoemde landen zelfs mogelijk geworden het disconto tot op den vroegeren rentevoet terug te brengen. De 'leiders der centrale circulatiebanken hielden zich vervolgens bezig met het plan dat op het oogenblik in Nederland in overwe ging is, tot leniging van den ernstigen econo- mischen nood, bestaande in een algemeene verlaging van den rentevoet tot 4 procent. Hierbij werden tevens besproken de bezwaren welke tegen een dergelijk plan van de zijde der internationale bankkringen kenbaar waren gemaakt. Gedurende de afgeloopen week hebben er geruchten uit Amerika de ronde gedaan, dat de Vereenigde Staten hadden besloten na het vertrek van Leon Fraser, den oud-president der B.I.B., geen vertegenwoordiger meer af te vaardigen in den raad van beheer van de Bank voor Internationale Betalingen. Deze geruch ten zijn echter onjuist geweest. De Vereenigde Staten zoeken naar Reuter verneemt nog steeds naar een daartoe ge- -chikten Amerikaanschen bankier, die zijn woonplaats op het continent van Europa heeft, ten einde in voortdurend contact te blijven met de Bank voor Internationale Betalingen. Watersnood teistert den staat New-Y ork. Steden en dorpen onder water; duizenden dakloozen. Naar uit Albany in den staat New-York gemeld wordt, hebben voortdurende wolk breuken in het midden en het Oosten van den staat geleid tot een vreeselijken overstroo- mingsramp. Gi'oote gebieden staan onder wa ter. Talrijke huizen, bruggen en andere ge bouwen zijn vernield en door het woeste water weggesleurd. Het verkeer op de landwegen en op vele spoorlijnen is op verscheidene plaatsen onderbroken. De telefoon- en lichtleidingen naar verscheidene plaatsen zijn vernield. De materieele schade bedraagt, volgens de tot dusverre opgestelde ramingen verscheidene millioenen dollars. Vooral zwaar is de stad Ithaca, de zetel van de Comell-universiteit getroffen. Deze stad staat voor het grootste deel onder water. In de nabijheid van Ithaca zijn 6 personen ver dronken, die juist op een brug stonden, die door de watermassa's werd vernield. Twee personen werden door den bliksem getrof fen en gedood. Verscheidene personen worden nog vermist. In vele plaatsen staat het water ruim 1 Meter hoog, in tal van dorpen in het Mohawk-dal staat het water 3 tot 4 Meter hoog. In vele gevallen moesten menschen met booten gered worden uit de tweede verdieping hunner ondergeloop en huizen. De Delaware- rivier is buiten zijn oevers getreden en heeft verscheidene bruggen weggeslagen. Volgens nadere berichten neemt de over- stroomingsramp steeds grooter omvang aan. Men maakt reeds melding van 20 dooden. Tal van dammen hebben de watermassa niet kunnen vyeerstaan. Ettelijke plaatsen zijn geheel van dé buitenwereld afgesloten. Duizenden personen zijn dakloos. In enkele gevallen werden de bewoners door het water medegesleurd. Te Binghamton is het Chenogo-kanaal zeven meter gestegen. De watermassa's heb ben twee bruggen weggerukt en vele gebou wen vernield. Een groot gedeelte der stad staat onder water. Duizenden personen moeten in de zakenwijk blijven, daar de bruggen, die de verbinding met de woonwijken geven, zoodanig door het water worden bedreigd, dat de politie ze heeft afgesloten. Alleen te Binghamton reeds zou een schade van meer dan een -millioen dollars zijn aange richt. HET INCIDENT VAN SHANGHAI BIJGELEGD SHANGHAI, 3 Juli (A.N.P.) Het incident dat door een beleedigend artikel over den keizer van Japan in een tijdschrift van Shang hai is ontstaan, en dat den Japanners aan leiding heeft gegeven om ernstige diplomatie ke stappen te doen, is thans bijgelegd. De Nan- kiiigregeering heeft de partij-organen aange wezen om de Chineesche pers scherp in het oog te houden en de publicatie van artikelen die een vijandigen geest tegenover het bui tenland ademen te voorkomen. DRIE DOODEN BIJ EEN BRAND TE LONDEN. LONDEN, 7 Juli, (Reuter) Bij een brand in een pakhuis aan de Theems in Eastend te Londen zijn drie brandweerlieden om het leven gekomen. De brand werd door meer dan 200 brand weerlieden met bijna 100 stralen bestreden, doch alleen de voormuur van het pakhuis bleef staan. HEROPENING VAN VLOOTBASES AAN DE NOORDZEKUST. LONDEN, 7 Juli. (A. N. P.) De Britsehe re- gecring treft voorbereidingen voor de herope ning van eenige vlootbases aan de Noordzee kust, die 11a den wereldoorlog zijn gesloten of gesloopt. Waarschijnlijk zullen Rosyth en Scapa Flow de eerste bases zijn, die weder in dienst wor den genomen. Voor de werken te Rosyth is een bedrag van 100.000 beschikbaar gesteld. Auto reed een trottoir op. Vrouw gedood, haar kind ernstig gewond. Op de kruising RondwegVioliersstraat te Almelo kwamen Maandagavond twee auto's met elkaar in botsing. Bij een poging van één der wagens, bestuurd door den bakker Mor sing uit Wierden, om de botsing te ontgaan, remde hij uit alle macht, doch hij kon niet beletten, dat hij door den anderen auto, die van rechts kwam, nog eenigszins geraakt werd. De aangereden auto sloeg met grooten vaart over den kop, vloog vervolgens van den rij weg en kwam met een geweldigen smak te recht op het trottoir, waar zich juist de 28- jarige vrouw de Rode bevond, welke haar fiets waarop haar vierjarig zoontje gezeten was, aan de hand hield. Moeder en kind kwamen onder den auto en werden zoo zwaar gewond, dat de vrouw, die zware verwondingen aan het hoofd had opgeloopen, bijna op slag dood was. Haar kind was er zoo erg aan toe, dat het in vrijwel hopeïoozen toestand naar het R.K. Ziekenhuis moest vervoerd worden. EEN ONGELUKSPLEK WELL, (Limburg), 8 Juli. Maandagavond omstreeks kwart over zeven heeft op den Rijksweg VenloNijmegen, ter hoogte van het- café „De Hamert" een ernstig motor-ongeluk plaats gehad. E:en motor met zijspan, waar op en waarin de drie gebroeders Posthuma ge zeten waren, en welke bestuurd werd door den 30-jarigen H. P., slipte in de tramrails en kwam na over den kop te zijn geslagen in een sloot terecht. H. P. bekwam een gecompliceerde been breuk, terwijl zijn broer P. P. die op de duo gezeten was, schaafwonden aan gelaat en handen opliep. Beiden zijn naar het zieken huis te Venlo vervoerd. De derde broer, B. P. B. P., die in de zijspan gezeten was, bleef on gedeerd. Dit is het vijfde ongeluk, dat in een maand tijds op dezelfde plek heeft plaats gehad. KRAKATAU WERKT HEFTIG. BATAVIA, 8 Juli, (Aneta-A.N.P.) De ge zagvoerder van de „Oembilin" heeft een verhoogde werking van de Krakatau gerap porteerd. Volgens zijn waarnemingen zou den zich om de twee minuten erupties voor doen, waarbij de uitgeworpen massa tot een geweldige hoogte wordt omhoog geslingerd. Op 5 Juli zijn de uitbarstingen begonnen. Op dien dag waren vuurko'ommen zichtbaar. In den afgeloopen nacht is wederom vuur waargenomen en in den morgen werden rookkolommen zichtbaar. Te Telok Betong en te Tandjoengkarang zijn aschregens ge vallen, vermoedelijk.van.de Krakatau af komstig. De bevolking is rustig. DINSDAG 9 JU r:i 1935 Geheim van Rotterdamsche vondst nog niet opgelost. Overledene was een zonderling Briefje, gericht aan eventueele inbrekers. Naar wij vernemen heeft het onderzoek omtrent de geheimzinnige vondst aan het Murgerplein te Rotterdam nog niet positief uitgewezen, of de dood van den 56-jarigen assuradeur Suringar een gevolg is van mis drijf of niet. Een bijzondere moeilijkheid is, dat het lijk in zeer verregaanden staat van ontbin ding verkeert; omstreeks half Mei is de heer Suringar reeds overleden. Maandagmorgen meende men, dat de wonde aan het voorhoofd, die Zondagavond ontdekt was, eventueel ook een geval van ontbinding kan zijn. De Officier van Justitie heeft last gegeven, het huis en het lijk onder bewaking te hou den en opdracht gegeven tot het verrichten van sectie. Merkwaardig is nog, dat men in de woning een briefje heeft gevonden, geschreven dooi den heer Suringar, die een zeer zonderling persoon was, en welk briefje gericht was aan eventueele inbrekers. Hij deelde daarin mede. dat er f 50 in huis was, en wijst de plaatsen aan, waar die te vinden zijn. De inbrekers, aldus het briefje, mochten die meenemen, maar hij verzocht hun tevens om verder zijn huishouding niet overhoop te gooien, daar er toch geen geld aanwezig was. Deze 50 gulden heeft men op verschillen de plaatsen in het huis aangetroffen. Bo vendien zijn eenige sieraden en horloges ge vonden. Voorts is nog een polis van een ver zekering tegen ongevallen gevonden voor een bedrag van f 280.000. Tenslotte zal de sectie moeten uitwijzen, of hier sprake is van misdrijf of niet, in zooverre sectie, op een dusdanig in staat van ontbinding verkeerend lijk, nog resultaat kan hebben. Effectendiefstal wordt eindelijk opgelost. Na langdurig onderzoek der Haagsche recherche. Op 28 Juni van het vorige jaar werd tijdens afwezigheid van den bewoner uit een perceel aan de Mesdagstraat te 's Gravenhage een hoeveelheid effecten ontvreemd tot een ge zamenlijke waarde van 40 a 45 duizend gulden! Korten tijd na den diefstal viel de aandacht van de politie op een gewezen dienstbode van den benadeelde, nl. op de 30-jarige E. J. Ch. van G., die in relatie stond met den 38-jari gen inbreker Th. J. O. In den loop van Augustus '34 kon worden1 overgegaan tot de arrestatie van de dienstbode en haar vriend, terwijl ongeveer gelijktijdig werden aangehouden de 36-jarige koopman J„ B. v. d. S. en de 38-jarige koopman'Ph. P. Daar van het ontvreemde niets werd ach terhaald, terwijl de aanwijzingen onvoldoende waren, moest het viertal na enkele dagen po- litiebewaring worden vrijgelaten. In April j.l. bleek dat aan bankinstellingen te Haarlem, Dordrecht en Rotterdam effecten tot een gezamenlijke waarde van pl.m. II mille en afkomstig- van bovengenoemden diefstal, waren verkocht. Uit een onderzoek door de Haagsche re cherche bleek, dat de effecten door zeven ver schillende personen waren verhandeld. Zij al len werden gearresteerd, doch slechts twee van hen werden ingesloten, nl. een 54-jarig koopman en de ten tweede male gearresteerde J. B. v. d. S. Het onderzoek naar de nog ver-' miste effecten wordt voortgezet. HOTEL- EN RESTAURANTBEDRIJF WIL WIJZIGING DER PERSONEELE BELASTING. Er is een comité gevormd tot verbetering van den noodtoestand in het hotel-, restau rant en cafébedrijf. Dit comité heeft een adres gericht tot den minister van Financiën waarin er op werdt gewezen, dat de toestand in dit bedrijf steeds meer achteruitgaat. De Nederlanders brengen in grooten getale hun vacantie in het buitenland door en de vreem deling blijft weg. Dit is in hoofdzaak te wij ten aan het feit, dat de prijzen in dit be drijf niet met die van de Nederland omrin gende landen in overeenstemming kunnen worden gebracht, omdat de lasten, welke op dit bedrijf rusten veel te hoog zijn. Thans is de toestand zoo ernstig geworden, dat de Per- soneele Belasting niet langer meer in haar geheel kan worden opgebracht. Adressant verzoekt met den grootsten aan drang dit bedrijf thans te willen helpen door wijziging der Wet op de Personeele Belasting 1896, S. 72, in dier voege, dat de grondslag huurwaarde van restaurants en café's wordt gelijkgesteld met die van winkels. au,1 het woord.... Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken geplaatst of niet geplaatst wordt de kopij den inzender niet Nogmaals Maatschappij Ziekenfonds „IJmuiden". Op de Woensdag 19 Juni gehouden protest- vergadering, waar als sprekers optraden de heeren Peduzzi en Van Vliet en waar onder meer waren uitgenoodigd tot debat de heeren Maas, administrateur en Dr. Bekker, werd op een gegeven moment het woord gevoerd door den heer Heiligers, als vertegenwoordiger der verzekerden (alhoewel niet uitgenoodigd). De heer Heiligers deelde aan de vergadering mede, dat hij kwam met de opdracht van het bestuur om mede te deelen, dat er binnenkort een algemeene ledenvergadering zou gehou- den worden enz., enz. I. Doch sinds genoemde vergadering is er al- weer zoo wat een maand verloopen, doch de j leden hooren niets van genoemde vergadering. Onze vraag is nu: Wanneer komt die lang verwachte??? Achtend, NAMENS VELE VERZEKERDEN*

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6