HET NIEUWE AVONDBLAD DE TARIEVEN VAN HET P.E.N. PLEEGMOEDER EN PLEEGKIND 20e JAARGANG No. 211 VRIJDAG 12 JULI 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgavten en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. V/. PEEREBOOM er, ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke reg-sj meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubben prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DENEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.—bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen senz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonnéfe) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe K.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN Openbare vergadering der S. D. A. P. De heer S. R. de Miranda spreekt. De vergadering, die gisteravond door de Federatie Velsen der S.D_A.P. in Thalia werd gehouden, was slechts matig bezocht, het geen de voorzitter, de heer L. van Hameien zeker niet ten onrechte weet aan het heer lijke zomerweer. Spreker betreurde het, dat 't bezoek niet grooter was, maar herinne rende aan de druk bezochte vergaderingen, gehouden in de verkiezingsdagen, verheugde hij zich er over, dat het niet andersom was, d.w.z. toen weinig belangstelling en thans een voile zaal. Nadat de muziekvereeniging Voorwaarts eenige nummers had laten hooren, als laat ste de Internationale, die dorir de aanwezi gen staande werd meegezongen, zong de IJmuider Volksstem een tweetal liederen. Het woord was daarna aan den heer S. R. de Miranda, die met luid applaus werd be groet. Overal in het land was groote vreugde over den uitslag van de Raadsverkiezingen, niet alleen in het land, maar ook in het bui tenland. zeide spreker. Want vooral thans zijn de Raadsverkiezingen niet alleen een na tionaal maar ook een internationaal belang. Maar al beheerscht. ons de vreugde der over winning, we mogen niet nalaten, een oogen- blik terug te denken aan de duizenden par tij genooten in Duitschiand, die zuchten in de concen tratiekampen. Er maakte zich in Europa de stemming meester, dat de sociaal-democratie tot on dergang was gedoemd. Niet alleen in Duitsch land, ook in Rusland werden de sociaal-de mocratische beginselen door de dictatuur onderdrukt, zeide spreker. Het is niet weinig de schuld van de heeren in Moscou, dat de sociaal-democratie in Duitschiand ten on derging. Inderdaad, het leek er veel op dat de so ciaal-democratie door de felle tegen haar gevoerde campagne zou worden vernietigd. Bij de laatste Tweede Kamerverkiezing moest de sociaal-democratie een veer laten, bij de Statenverkiezing, herstelde zij zich van den slag en bij de Raadsverkiezing bleek, dat alle tegenstanders de hoop moesten laten varen, dat zij de sociaal-democratie vernietigd had den. De vrienden in het buitenland hebben het belang van den uitslag begrepen. Uit Scandinavië, Engeland en andere landen kwamen gelukwenschen binnen. Er zijn tee kenen van een kentering in Oostenrijk, Spanje en zelfs in Duitschiand. Het eenige land dat zorg baart is Frankrijk met aan den eenen kant het eenheidsfront, aan den an deren kant het Croix de Feu, waarbij burgers zich aansluiten, onder leiding van de mach tigen der aarde. We volgen met groote span ning de resultaten van dezen strijd, zeide spreker. Na zulk een overwinning is een scherpe kijk op hetgeen verder gebeuren moet van groote bete.ekenis. Een verkeerde stap en de gevolgen zijn noodlottig. De sociaal-demo cratie mag nooit het verleden vergeten. Wat zullen we met deze overwinning doen? vroeg spreker. De teekenen wijzen er op. dat de nationaal-socialistische golf in Nederland eenigszins aan het terugloopen is. Mussert heeft bijzondere dingen noodig om er weer bovenop te komen. Vandaar zijn vliegtocht naar Indië met straks een groote betooging bij zijn terugkomst. De sociaal-democraten zullen voor de nationaal-socialisten niet op zij gaan. In het hutje van Colijn is het zeer woelig. Het is de vraag of hij het ditmaal nog zal redden. Maar, zeide spreker, over twee jaar is het beslist. De wijze waarop de sociaal-democratie de overwinning moet realiseeren gebiedt haar, niet overhaastig te werk te gaan. Men heeft in Amsterdam ria de Raads verkiezing gezegd: nu komt het weer in orde, nu krijgen we de Miranda weer. Maar zoo gaat het niet; er is zooveel vernietigd, de regeering heeft de gemeentebesturen zoo zeer in den hoek gedrongen, dat het moei lijk zal zijn de zaak te heelen. Het partijbestuur staat op het standpunt, dat overal waar het mogelijk is de S.D.A.P. zooveel wethoudersplaatsen als mogelijk zal bezetten en overal zal met de grootst moge lijke kracht getracht worden, de reaction- naire maatregelen der regeering tegen te houden. Daar waar we de meerderheid heb ben, zeide spreker, zal de regeering ze ons opleggen, zoolang ze er is. Boissevain heeft in een vergadering gezegd, dat als hij niet kon regeeren met den Raad hij het zonder den raad zal doen. waarop spreker heeft ge antwoord, dat als Boissevain niet met den Raad kan regeeren, de Raad het zonder Bois sevain zal doen. Fel becritiseerde spreker de daden der re geering Welke groote maatregelen heeft de Regeering genomen om de scheepvaart en de visscherij te helpen? Spreker vergeleek IJmuiden met de Noorsche en Zweedsche vis- schershavens. die hij bezocht heeft en overal was veel bedrijf. Samenwerking met dc communisten wees spreker met beslistheid af. Bij een dergelijke samenwerking zal dezelfde strijd ontketend worden als in Duitschiand welke strijd heeft geleid tot den ondergang der sociaal-demo cratie. Liever Hitier dan Brüning hsbben de communisten geroepen. Ze weten nu wat ze hebben gekregen. Spreker is er van overtuigd dat wanneer de sociaal-democratie haar be ginselen hoog houdt, de overwinning eerder zal komen dan men denkt. De uitslag der Raadsverkiezingen heeft ons weer nieuwe kracht gegeven om stand te houden. De eenige macht in Nederland om Colijn te weerhouden, het parlement op zij te zet ten. om de democratie hoog te houden is de sociaal-democratie. De heer van Hameien sprak een slotwoord, waarna de IJmuider Volksstem nog eenige liederen zong. Middenstandscentrale te Velsen vraagt herziening der vastrecht-tarieven, verlaging der meterhuur- tarieven enz. Bij achterwege blijven van ver laging worden moeilijkheden gevreesd. De Middenstandscentrale in deze gemeente is zooals men weet, eenigen tijd geleden een actie begonnen tegen de hooge tarieven van het P. E. N. Als uitvloeisel hiervan werd een uitvoerig adres, voorzien van tal van adhae- siebetuigingen aan Gedeputeerde Staten ver zonden en had het bestuur een onderhoud met de leden van dit College, de heeren Mr. A. Bruch en Mi'. J. B. Bomans. Naar aanleiding van dit adres en het on derhoud met genoemde heeren ontving het bestuur een uitvoerig schrijven van Gedepu teerde Staten, waaruit bleek, dat de directie van het P. E. N. zoowel te IJmuiden als te IJmuiden-Oost een vrij uitgebreid onderzoek bij de winkeliers heeft ingesteld betreffende stroomafname én stroomprijs, welk onderzoek tot verrassende resultaten heeft geleid. Het bleek n 1., dat voor een aantal afnemers de stroomprijs een gemiddelde had van 7 tot 10 ets. per KWU., voorts betaalde een groep ge middeld 11 tot 15 ets., een groep gemiddeld 1620 ets., vervolgens 21 tot 25 ets. en ten slotie 2630 ets. Gedeputeerde Staten kwa men in hun antwoord tot de conclusie, dat het vastrecht tarief in het belang der afne mers moet worden behouden en dat de leve ring door het P. E. N. aan redelijk te stellen eischen voldoet en bezwaren uit onjuiste be oordeeling der feiten voortvloeien. Thans heeft het bestuur der Middenstands centrale opnieuw haar bezwaren tegen de ta rieven kenbaar gemaakt. Het bestuur was zoo vriendelijk ons een afschrift van haar jong ste adres toe te zenden. Het schrijft daar in oa.: „Hoewel ons bestuur dankbaar was voor het van Uw College ontvangen uitvoerig antwoord zijn onze bezwaren hiermede inderdaad toch niet komen te vervallen. Op den voorgrond wenschen wij te stellen, dat onze actie niet uitsluitend was gericht op den stroomafnemer-winkelier, doch ook op kwam voor de kleine, particulieren-verbrui kers, waar deze ook bij de voorbereiding' van ons schrijven een werkzaam aandeel hadden, en door hun handteekening van hun instem ming op ondubbelzinnige wijze blijk gaven. Wij stelden ons voorts op dit standpunt, dat de buitengewoon uiteenloopende prijs van een door de Overheid geleverd artikel aan de bur gerij toch feitelijk niet verdedigbaar moet worden geacht. Het door Uw College gedeelde standpunt van de directie van het P. E. N.: gebruik meer stroom en ge betaalt minder, is naar onze meening althans in de huidige tijdsomstan digheden, absoluut or.houdbaar. Immers, waar ook de Regeering. en naar onze meening niet ten onrechte, aanpassing en bezuiniging gebiedende noodzaak vindt, zal de Prov. Overheid toch niet bedoelen van een tegenovergestelde richting te doen blijken. Welnu, dan moet het toch onjuist worden geacht, dat men in vrijen wil. bij het huidige stelsel van het P. E. N., dikwijls noodzakelijke bezuinigingen niet vermag te bereiken. Immers kleiner verbruik leidt tot hoogeren stroomprijs waardoor bezuiniging practisch uitgesloten is. Het devies is: Gebruik stroom nog over vloediger dan noodzakelijk is en ge bereikt ook een lageren stroomprijs. Dat hiertegen zeer ernstige bezwaren be staan, in het bijzonder bij de kleinere afne mers is alleszins te begrijpen, evenals de ont stemming bij de kleine winkeliers welke 26 a 30 cent betalen voor een zelfde artikel, dat zijn groote collega voor 7 cent kan bekomen. Hierdoor wordt voet gegeven aan de ge dachte, dat het teveel betaalde door den klei nen afnemer het mogelijk maakt, dat de grootere afnemer voor 1,3 of 1/4 van den door hem betaalden prijs kan betrekken. "Wij wenschen onzerzijds op te komen voor een dragelijke regeling ook voor deze catego rie van gebruikers, zonder de thans bestaan de gunstige conditie van eerstgenoemden te verzwakken. Voorts meenen wij. na gevoerde besprekm <*en met meerdere belanghebbenden, van Uw Hooggeacht College de medewerking te mo- u-en inroepen voor onderstaande voorstellen. 1. Herziening der vastrechttarieven, waar door de zeer uiteenloopende vastrecht-aansla gen. meer met elkander in overeenstemming worden gebracht; 2. Verlaging der meterhuurtarieven zulks in overeenstemming met de werkelijks uitgaven ter zake zoo voor aanschaffing als voor on derhoud; 3. Een speciaal tarief voor wuikelzaken op klein-industrie-basis, waaraoor stroomprijs met inbegrip van het vastrecht maximaal 10 cent per KWU. kan bedragen. 4. De algemeene stroomprijs te stellen op 20 cent per KWU. met vrije keus van al of met vastrec.httarief. waardoor noodzakelijke be zuinigingen inderdaad ook kunnen worden doorgevoerd; 5. Als tijdelijke maatregel incasseering per maand. Gezien het steeds groeiende aantal van hen zoowel neringdoenden als particulieren, die meenen dat de tarieven in het algemeen veel te hoog moeten worden geacht, en voorts van hen die deze tarieven eenvoudig niet meer kunnen betalen, heeft onze Middenstands- Centrale in samenwerking met andere ver- eenigingen gemeend, in deze te moeten op treden, en zich tot Uw College te wenden, op dat er overeenstemming op dit punt tusschen leverancier en afnemer binnen afzienbaren tijd moge worden bereikt, liefst op korten termijn. Wij vragen daarom Uw College dringend om een regeling die aan redhtmatige bezwaren tegemoet komt, voorts op recht en billijkheid is gefundeerd en ten slotte de mogelijkheid schept om bij sober gebruik daarvan, zelf de beoogde resultaten te kunnen bereiken. Wij ontveinzen niet, dat bij het. achterwege blijven van zoodanige gewenschte maatrege len groote moeilijkheden in de toekomst zijn te vreezen." ONGEVAL BIJ HET RANGEEREN. Gistermiddag had de rangeerder Schriemer. wonende Mahusstraat. het ongeluk, bij het rangeeren op het emplacement bij het haven station met zijn voet tusschen de rangeer machine bekneld te geraken, waardoor hij aan zijn voet gewond werd. Den heer Schriemer werd door E. H. B. O. de eerste hulp verleend en vervolgens ter ver dere behandeling naar Dr. v. d. Kooi ver voerd. Hierna werd hij naar huis gebracht. DE AFDEELING IJMUIDEN VAN DE S. O. V. NAAR ROOSWIJK. Naar aanleiding van het feit, dat het Mee ting-comité der Neutrale Geheelonthouders- organisaties in Noord-Holland (A. N. G. O. B. I. O. G. T., N. V. en S. O. V.) op Zondag 14 Juli a.s. zijn jaarlijksche meeting op het landgoed „Rooswijek" zal houden, heeft de Afdeeling IJmuiden van de S. O. V. besloten, aan deze betooging deel te nemen. Om 12 uur verzamelen de leden zich op de pont, waarna afmarsch naar Beverwijk volgt. De stoet wordt zooals men weet geformeerd in de Meester van Lingenlaan te Beverwijk en marcheert precies om één uur af, voorafge gaan door de muziekvereeniging „Voorwaarts' Ongeveer in het midden van den stoet mar cheert een tweede muziekkorps, n.l. „Con cordia". Daar deze beweging een politiek en gods dienstig neutraal karakter draagt, wordt de deelnemende organisaties beleefd verzocht, geen doeken of borden met propagandistische opschriften mee te dragen, welke niet recht streeks op de drankbestrijding betrekking hebben. De toegang tot het meetingterrein is vrij. Op het terrein zijn oonsumptietant en rij wielstalling aanwezig. PERSONALIA. De heer J. W. Verwoerd, alhier is benoemd tot adjunct-accountant der directe belastin gen in tijdelijken dienst. VELSEN EINDEXAMEN R.H.B.S. Voor het eindexamen aan de R.H.B.S. af deeling B zijn geslaagd mej. H. M. Hellema, F. Hellmig, G. P. Kraan, mej. N. Luchsinger, mej. C. E. de Mooij, mej. T. B. J. de Roos, E. Bunte. mej. B. P. Verbaan, A. van Bodegra ven, P. E. Keuris, W. Polderman, F. G. de Weers, allen te Velsen en P. A. J. van Kessel en L. F. Brassem, Haarlem, mej. E. C. Wee ning, Wijk aan Zee en Duin. H. N. W. Herfst, Bloemendaal. G. Snuif en Th. W. Reynders, Beverwijk, H. P. Molenaar, Assendelft en mej. F. L. v. d. Wolde. Zandvoort. De Rijkspostspaarbank in Juni. Op alle kantoren daalde het tegoed. De maand Juni moet voor de spaarders in onze gemeente wel een slechte maand zijn geweest, immers op alle kanteren in onze ge meente is het tegoed gedaald, ondanks dat het totaal der ingelegde gelden ruim f 115.000 bedroeg. De opgevraagde bedragen waren zeer hoog, aan het kantoor IJmuiden zelfs bijna f 80.000, waardoor aan dit kantoor on danks dat bijna f 60.000 werd ingelegd, het tegoed met niet minder dan f 20.000 daalde. Ook de Nutsspaarbank boekte een zij het ook tamelijk geringen achteruitgang, ca. f 2500. Naar onze meening moet deze gang van za ken het gevolg zijn van een algemeene ver arming van den middenstand, die door de moeilijke tijdsomstandigheden zijn reserves, voor zoover nog aanwezig, heeft moeten aan spreken. Er werd ingelegd, resp. terugbetaald: Aan het 'postkantoor IJmuiden Ingelegd f 59.237.54 Terugbetaald 79.087.56 Minder ingelegd dan terugbetaald f 19.850.02 Aan het hulppostkantoor IJmuiden-Oost: Ingelegd f 16.289.54 Terugbetaald 25.054.77 Minder ingelegd dan terugbetaald f 8765.23 Aan het lïUlppostkantoor Velsen: Ingelegd f 8980.50 Terugbetaald 12.695.98 Minder ingelegd dan terugbetaald f 3715.45 Aan het hulppostkantoor Velsen-Noord: Ingelegd f 7919.69 Terugbetaald 8260.95 Minder ingelegd dan terugbetaald f 341.26 Aan het hulppostkantoor Santpoort-Dorp: Ingelegd f 15.724.95 Terugbetaald „21.661.20 Minder ingelegd dan terugbetaald f 5936.25 Aan het hulppostkantoor Santpoort-Station Ingelegd f 7264.08 Terugbetaald 9526.16 Minder ingelegd dan terugbetaald, f 2262.08 In totaal werd dus ingelegd f 115.416.30 en terugbetaald f 156.286.62, zoodat het totaal der terugbetaalde bedragen dat der ingelegde met 40.870.32 overtrof. Uit bovenstaande specificatie blijkt, dat vooral de kantoren in IJmuiden ongunstig afsloten. Het tegoed daalde aan deze beide kantoren met niet minder dan ca. f 28.500. Velsen-Noord steekt met een daling van ruim f 340 hierbij gunstig af. GEM. ARBEIDSBEURS. Verslag over de maancl Juni. Het totaal aantal ingeschreven werkzoe kenden bedroeg aan het einde der verslag- maand: a. mannen boven de 18 jaar: 2315 (vorige maand 2425). b. mannen onder de 18 jaar: 44 (vorige maand: 64) c. vrouwen boven de 18 jaar: 30 (vorige maand 27). d. vrouwen onde rde 18 jaar: 19 (vorige maand 15). Totaal 2408 (vorige maand 2531). Vergelijkend overzicht van de zuivere werkloosheid naar de voornaamtse beroeps groepen op 1/6 8'6 15/6 22 6 29/6 Bouwvakarbeiders 374 366 401 412 393 Metaalbewerkers 301 301 305 301 292 Houtbewer.ekers 30 27 27 30 33 Landarbeiders 30 34 34 26 13 Havenarbeiders 1C8 106 1C5 106 103 Visschers 407 412 412 411 407 Kantoorbedienden 34 34 34 38 39 De jonge zeehond, door een Wieringer schipper gevangen, kwam via Den Helder naar IJmuiden. Thans is hij opgenomen in het gezin van den heer Sminia, Wijk aan Zeeërweg, waar hij met veel zorg wordt opgefokt. We zien op het plaatje mevrouw Sminia bezig het jonge dier met de zuigflesch te voeden. Aan eetlust mankeert het klaarblijkelijk niet. Losse arbeiders 674 668 Overige beroepen 301 289 Totaal In 1934 bedroegen deze aantallen: 663 646 674 289 282 273 2259 2237 2270 2252 2227 2169 2148 2111 2094 2080 Bemiddeling. Het aantal nieuwe inschrijvingen van werk zoeeknden bedroeg over de maand Juni: 631 mannen en 23 vrouwen. Geplaatst werden: 258 mannen en 5 vrouwen. Het aantal aanvragen van werkgevers be droeg: 268 om ma.-lelijke-, en 10 om vrou welijke arbeidskrachten. Hiervan konden worden voldaan: 257 aan vragen om mannelijke- en 5 om vrouwelijke werkkrachten. Werkverschaffing. Bij de Rijkswerkverschaffing in Overijssel bleven 30 arbeiders tewerkgesteld. Wegens beëindiigng der werkzaamheden, verminderde het aantal tewerkgestelden bij de gem. werkverschaffing (contraprestatie) geleidelijk. Aan het einde der maand waren nog 5 arbeiders werkzaam. Bij de werkverschaffing voor jeugdige werkloozen waren werkzaam: 23 man (Wa terland: 15, Duin en Kruidberg: 8). Op 29 Juni waren de werkzaamheden op Duin en Kruidberg beiëndigd en werden de 8 jeugdige werkloozen, die op dit landgoed, gedurende 6 maanden werkzaam waren, ont slagen. DE NIEUWE FILMS VAN „DE PONT", Warner Oland als Charlie Chan Van de twee nieuwe hoofdfilms, die van hedenavond af in „De Pont" vertoond worden: „De Chineesche papegaai" en „Lucie ontdekt de Liefde" mag eerstgenoemde zeer zeker als de spannendste worden beschouwd. „De Chi neesche papegaai" is een film vol sensatie en boeit van het begin tot het eind, hetgeen blijkt uit den inhoud, dien wij hieronder in het kort weergeven: Alexander Crawford, een juwelier te San Francisco, heeft eindelijk een kooper gevon den voor de Cavanaugh-paarlen, welke het eigendom zijn van een zekere Mrs. Sally Jor dan uit Honolulu. J. P. Madden, een Wall Street speculant, ontmoet Mrs. Jordan op Crawford's kantoor en biedt 300.000 dollar voor het sieraad, dat hij zich als cadeau voor zijn dochter gedacht heeft. Hij verneemt echter, dat de paarlen met een specialen koe rier uit Honolulu onderweg zijn, waarop hij het kantoor verlaat. Den volgenden dag arriveert Charlie Chan, die de paarlen voor Mrs. Jordan uit Honolulu gehaald heeft. Men bemerkt, dat onbekende personen ach ter de identiteit probeeren te komen van den man. die het waardevolle pakket zal brengen. Crawford deelt daarop mede, dat Madden ge telefoneerd heeft vanuit zijn huis „El Dorado',' een ranch ergens in de binnenlanden en ver zoekt, de paarlen daar af te leveren. Mrs. Jor dan doet alle protesten te niet, door te zeg gen, dat dc verkoop onder geen voorwaarde mag afspringen, waarna Chan op haar verzoek er in toestemt, de paarlen te zullen gaan af leveren. Chan zorgt er echter voor, dat Bob Crawford, de zoon van den juwelier, hem voor uitgaat naar de ranch. Zelf zal hij later ko men en wanneer alles dan in orde blijkt te zijn, zal hij het sieraad den nieuwen eigenaar overhandigen. Op weg naar dc ranch, ontmoet Bob Paula Graham, die dezelfde bestemming heeft ais hij. Wanneer zij, 's avonds laat, het huis bereiken, hooren zij schoten. Martin Thorne. de secretaris van Madden, verwel komt Bob zeer hartelijk, doch hij wijst Miss Graham de deur, wanneer hij verneemt, dat zij een employer is van een filmmaatschappij, die Zaterdag gaarne de ranch zou gebruiken, voor het maken van eenige buiten-opnamen. Het komt Bob voor, dat Thorne ontstemd is, wanneer hij hem vertelt, dat de paarlen den. volgenden morgen gebracht zullen worden, door een specialen bode. Den volgenden morgen verschijnt Chan ver momd als kok en wordt ook als zoodanig in de plaats van zijn ontslagen voorganger aange nomen. Wanneer Thorne voor zaken naar de stad is. ontdekken Chan en Bob tcekenen van een moord in Maöden's slaapkamer. Madden, komt op de ranch terug en later arriveert Paula ook weer. Zij krijgt van Madden ten slotte toch toestemming voor de filmmaat schappij om op Zondag dc opnamen te maken. Wanneer Madden hoort, dat het afleveren van de paarlen nog steeds niet heeft plaats gevon den, is hij zeer ontstemd. Bob schrikt hevig, wanneer een papegaai, het lievelingsdier van Madden, plotseling „help! help! moord! Doe weg die revolver!" begint te roepen. Hierna gaat het dier over in het Chineesch en wan neer Chan antwoord geeft, verzoekt Madöen hem. dit te laten. 's Anderen daags wordt de papegaai cood in zijn kooi gevonden. Chan ontdekt, dat vergiftigd is, terwijl Madden diep getroffen ts door den dood van zijn lieveling. Als de historie tot dit punt genaderd is, be gint langzamerhand de ontknooping. Natuur lijk komen de paarlen ten slotte in het bezit van den rechtmatigen eigenaar. In „Lucie ontdekt de liefde" treden o.a. op Lucie Englisch, Jacob Tieatke, Hans Junker man en Werner Fütterer, bijna allen goede be kenden van de geregelde bezoekers van „De Pont". Mizzl Gruber maakt heel wat mee, voordat zij in een veilige haven belandt.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1