Amerika en het Afrikaans che conflict THIJS IJS EN DE VERLOREN SLEUTEL DE DUITSCHE VLOOT Majoor Attlee wil niet duelleeren. DE WERKLOOSHEID IN ENGELAND. Radio-Programma iv R IJ D A G 12 JUCI 1935 BUITENLAND. Cordeil Hull critiseert het Italiaansche optreden. Yer- eenlgde Staten maken zich ernstig bezorgd over de tcctiek van Rome. Wapenleyeranties aan Abessynië zullen niet worden stopgezet. Een Fransch-Britsch plan tot beslech ting van het geschil? HET BELANGRIJKSTE NIEUWS AMERIKA. De staatssecretaris van buitenlandsche zaken, Cordeil Huil, heeft Donderdag den Italiaanschen ambassadeur bij zich ontbo den en voor de eerste maal sedert de toe spitsing van de crisis en meer in het bijzon der sedert het beroep van den negus op Amerika, uitdrukking gegeven aan Amerika's bezwaren tegenover de starre houding van Italië nopens de pogingen van den Volken bond het geschil te beslechten. Huil heeft de Senaatscommissie van bui- tenlandsche zaken verzocht de nieuwe neu- traliteitswetten, die de handelsvrijheid der Vereenigde Staten in geval van een oorloj tusschen andere landen aanzienlijk zouden beperken, op te schorten. Van reegeringszijde wordt uitdrukking ge geven aan het leedwezen, dat de onlangs tot den negus gerichte nota. te Rome is op gevat als een ondersteuning van Italië's optreden en als volkomen désinteresse van Amerika in het lot van Abessynië. Daarom zeide Cordeil Huil tegen den Ita liaanschen ambassadeur, dat de regeering der Vereenigde Staten zich ernstig bezorgd maakt over de tactiek van Italië. De nota aan Abessynië, aldus verklaarde hij -rder,' was een duidelijk bewijs, dat Ann.Ja een schending van het pact van Kellogg zou opvatten als een breuk van de daarin vervatte plechtige beloften. Zoolang de crisis voortduurt zal het mi nisterie van buitenlandsche zaken geen af stand doen van zijn rechten als neutrale staat om oorlogsmateriaal te zenden aan oorlogvoerenden, daar een afstand doen van dit recht met het oog op de st.erlte bewape ning van Italië, zou kunnen worden opge vat als een verder loslaten van de onbe schermde Abessynische regeering. De Parijsche correspondent der „Tribuna" meent te weten, dat overeenstemming is be reikt tusschen het Engelsche Foreign Office en den Quai d'Orsay over de verdere behan- dehng van het Abbessynische conflict. Volgens het door de „Tribuna" gepubli ceerde plan zou le. getracht worden, den Vol- kennbond zooveel als maar eenigszins moge lijk is een openlijke uitspraak over Abessynië te besparen; 2e. een militair optreden in Abes synië worden voorkomen door de Italiaansche regeering een redelijke genoegdoening te ge ven: 3e gestreefd worden naar het herstel van een hartelijke samenwerking tus°cben Londen, Par'is en Rome, om het vraagstuk der orga- nicotjojfvan- «^en vrede tot oplossing te bren gen. daar i verdere opschorting daarvan te geir°erink zou worden. Van bea'nóprde zijde wordt medegedeeld, dat te Rome officieel noch officieus iets bekend is van een voorstel van den pp<u''-f-*Ti«-wene- rael van* den Volkenbond, Avenol. tot het bij eenroepen1 van een conferentie van drie lan den. te weten Engeland, Frankrijk en Italië. Deze biieenroening zou dan moeten geschie den op grond van de verplichtingen, welk? de?° drie landen ten onzichte van Abess"u;" hebben als gevoV vin het verdeer vpr[ jgQfi en zou ten doel h°bben een vriendschappe- ipvo rpq-eiing van het conflict tot stand te brengen Engeland. Hoare's eerste rede als minister van buitenlandsche zaken. In het Lagerhuis heeft Sir. Samuel Hoare zijn eerste groote rede gehouden als minister van buitenlandsche zaken. Aan het einde der debatten werd gestemd over een amendement van de Labour-opposi- tie, dat gericht was tegen de politiek der re geering. De regeering bleef met 236 tegen 40 stem men in de meerderheid. Samuel Hoare aan het woord. Minister Hoare sprak in zijn groote rede o.a. over het Britsch-Duitsche vloot- accoord. Er is geen sprake van, dat dit accoord van zelfzuchtigen aard is, zeide hij. Nimmer zou den wij een accoord hebben onderteekend, wanneer wij niet van meening waren ge weest dat het ook den anderen zeemogend heden tot voordeel zou strekken. Wij zouden geen accoord met Duitsch- land hebben gesloten wanneer wij niet van oordeel waren geweest, dat het ver re van een.algemeen verdrag te verhinderen, het tot stand komen van zulk een algemeen verdrag juist zou bevorderen. Sprekende over het Oost- en Donaupact zeide hij o.m.: Ook al ben ik niet van oordeel, dat het slui ten van een afzonderlijk West-Europeesch luchtpact het gevaar in het Oosten zou doen toenemen en al is er ook geen sprake van, dat Groot-Brittannië bereid zou zijn, nieuwe ver plichtingen op zich te nemen, zoo wil dat toch niet zeggen, dat wij geen belang hebben bij een regeling der betrokken kwesties. Dat is dan ook. de reden, waarom Engeland wenscht dat het Oostelijk Locarno- en het Donaupact zoo spoedig mogelijk gesloten worden. De Britsche regeering is namelijk van oor deel dat een oorlog in Midden- of Oost-Euro pa tct een algemeen conflict zou kunnen lei den. Naar de meenmg der Britsche regeering kan er geen enkele reden zijn, waarom niet spoedig voortgang zou worden gemaakt met het sluiten van het Oostpact en zij heeft dit dan ook aan de Duitsche regeering te kennen gegeven. Het ligt thans in de macht van Hitier, een werkelijke bijdrage tot de zaak van den vrede te leveren, die de gemoederen in Midden-. Oost- en West-Europa veel zal kunnen kal me eren. Ik neem de vrijheid htm dit aan te beve len, hij zal er zijn eigen zaak mee dienen. Zelf heeft hij op 21 Mei zeer openhartig gesproken en ik ben er zeker van dat hij er geen be zwaar tegen heeft, dat ik thans even open hartig spreek. Dé wereld en wij werden verontrust, niet al leen door het Duitsche herbewapeningspro gramma, doch ook door menig ander ver schijnsel in het moderne Duitschland. Niettemin hebben wij Hitler op zijn woord geloofd en van dit vertrouwen een tast baar bewijs gegeven door het aangaan van een vlootverdrag met Duitschland. Wij meenen daarmede een stap in ue rich ting der verzoening te hebben gedaan, doch men kan verzoening en vrede langs diverse wegen bereiken. Laat Hitier thans den volgenden stap doen die noodzakelijk is. en zijn steun verleenen aan de onderhandelingen over het Oostelijk -en het Donaupact, en daardoor het sluiten van een luchtpact nader tot zijn verwezen lijking brengen, hetgeen hij, naar mij be kend is, evenzeer verlangt als wij. De minister bracht ook den Volkenbond ter sprake. Hij zeide daraomtrent o.m.: Zoolang een effectieve Volkenbond en een effectief stelsel van collectieve veiligheid be staat. is Engeland bereid en van zins, zijn deel te dragen van de collectieve verant woordelijkheid. (Applaus). Sprekende over het Italiaansch-Abessy- nische conflict zeide de minister: Wij kunnen de Italiaansche behoefte in zake gebiedsuitbreiding begrijpen en geven opnieuw toe, dat ecnigc van Italië's grieven tegen de Abessynische regeering gerecht vaardigd zijn. Wij vragen ons echter af, of deze beide feiten inderdaad voldoende reden zijn om zich in een oorlog te storten. (Ap plaus). In het verleden hebben wij herhaaldelijk de mogelijkheid gezien, voor eischen en mee- ningsverschillèn een oplossing te vinden, zonder dat men zijn toevlucht neemt tot wa pengeweld. Ik zou dan ook geen enkele mo gelijkheid onbenut willen laten, om datgene te verhoeden wat ik als een ramp beschouw. Nadat spreker de aandacht had gevestigd op het voortbestaan der goede relaties met Frankrijk wijdde hij nog eenige woorden aan den toestand in het Verre Oosten. Hij onderstreepte de vriendschappelijke re laties met Japan doch voegde er aan toe: Ik zou niet openhartig zijn jegens onze Japansche vrienden, indien ik niet vermeldde, dat vrienden van Japan in Engeland verontrust zijn door de jongste gebeurtenissen in Noord-China. Ik hoop te dien opzichte, dat onze vrees zal worden weggenomen en dat onze wensch tot allervriendscbaooelijkste verhoudingen ten volle verwezenlijkt zal worden. Aan het debat, dat hierop volgde werd o.a. deelgenomen door Sir Austen Chamberlain en Lloyd George. Het licht, dat verdween! Toen de afgevaardigde der Labour-oartij, Jones, opstond om namens de oppositie de rij der sprekers te sluiten, ging plotseling overal in het Lagerhuis het licht uit. De ministers en de afgevaardigden waren 'iri' het donker gehuld. Jonës zeidé: Ik heb den speaker nimmer met grooter aandrang om licht verzocht De geachte afgevaardigde probeerde zijn redevoering voor ziin onzicht bare luisteraars voort te zetten. Een bedien de bracht een kaars om de bank der mi nisters te verlichten. Er werden geleidelijk meer kaarsen ontstoken. De debatten werden in halfdonker voort gezet. Wapenlevering aan Abessynië tijdelijk stopgezet De regeering heeft den uitvoer van wapens naar Abessynië verboden, in afwachting van nadere overwegingen. Japan. Waf de vloot eischt. Volgens berichten in de bladen heeft de marine-leiding voor de nieuwe begrooting het ongewoon hooge bedrag van 710 millioen yen (vorige begrooting 530 millioen yen) gevraagd Voor een zoodanige verhooging van uitgaver voor de Japansche oorlogsmarine bestaat gee1* precedent. (A.N.P.) Overal brandde het. Vermoedelijk tengevolge van hooibroei is de kapitale boerderij van den landbouwer P. van I-Ierk op den Heuvel te Waalre, tot den grond toe afgebrand. De bewoners merkten den brand, toen het dak van de hooischuur instortte. Zij moesten zich in nachtgewaad in veiligheid stellen. Eenig vee is in de vlam men omgekomen. Alles was slechts laag verzekerd. Brand in een bakkerij. Donderdag brak brand uit in de brood- en banketbakkerij met woonhuis van den heer J. Muller, Voorstraat te Katwijk a. d. Rijn. De brandweer, die spoedig gealarmeerd was, ver scheen ter plaatse en bestreed het vuur met tien slagen op ae motorspuit en stoomspuit. De omliggende panden, waaronder het post kantoor, hebben een oogenblik groot gevaar geloopen ook door het vuur te zullen worden aangetast. Dit kon evenwel voorkomen wor den. Het woonhuis en de winkel zijn geheel afgebrand, de bakkerij bleef behouden. Rijwielmagazijn zwaar geteisterd. In het rijwielmagazijn van de N.V. „De Am- stelstroom", directeur M. de Hond, gevestigd op den hoek van den Amsteldijk en de Kui perstraat te Amsterdam is Donderdagmiddag te één uur een brand uitgebroken, die zich aanvankelijk ernstig liet aanzien. De brand weer werd voor „groote brand" gealarmeerd. Te half twee was de brandweer het vuur meester. Het magazijn was zwaar geteisterd. Het vuur is waarschijnlijk ontstaan door jon gens, die een partij rijwielbanden, welke voor het pand nog onuitgepakt Jag, in brand heb ben gestoken. Boschbrand te Loon op Zand. In een perceel mastbosch en op een terrein (Adv. Ingez. Med.) Ze was ook een „voldongen feit". Onze Londensche correspondent schrijft: Het geheele Duitsche program voor vloot- bo.uw dat in het begin van de week is bekend gemaakt, was met uitzondering van een paar duikbooten reeds in uitvoering, voordat de heer Von Ribbentrop naar Londen kwam om er met Britsche vertegenwoordigers over een vlootovereenkomst te onderhandelen. In zoo verre is het Duitsche communiqué, dat spreekt van „schepen in aanbouw of waarvan in 1935 de kiel zal worden gelegd" misleidend, merkt de diplomatieke correspondent van de Daily Telegraph op. Het bekend gemaakte program vertegenwoordigt dus niet de eerste uitkom sten van de besprekingen in Londen. Het ver tegenwoordigt volledig 't voldongen feit waar voor Groot Brittannië door Von Ribbentrop werd gesteld. Slagkruisers, lichte kruisers, tor pedojagers en 12 duikbooten waren reeds op Duitsche werven in aanbouw. Dit feit leert tevens hoe goed aanbouw van oorlogsschepen geheim kan worden gehouden. Het Duitsche program is de tegenhanger, wat de zee betreft, van de aankondiging van 16 Maart betreffen de het dienstplichtleger van 550.000 man en het bestaan van een Duitsche luchtvloot, minstens even groot als de Duitsche en waar schijnlijk heel wat grooter. Von Ribbentrop vertelde in de onderhande lingen te Londen dat de hierboven genoemde schepen in elk geval afgemaakt zouden wor den en dat de totale tonnage van de Duitsche oorlogsvloot wel heel wat hooger zou kunnen worden. Om die reden vond Engeland aanlei ding openlijk het recht van Duitschland op een vloot te erkennen, door met ongewonen spoed het vergelijk aan te gaan. De mededee- lingen van de Daily Telegraph verklaren de zen spoed, en kunnen Frankrijk en andere mo gendheden er toe brengen de positie anders te zien, al zullen zij'wellicht niet bereid zijn alles te vergeven nu zij alles of bijna alles weten. Wanneer de Duitschers met hun bouwpro- gram klaar zijn, dat is tegen den Herfst van 1937. zullen zij dat heeft men in Engeland spoedig ingezien betere vechtschepen heb ben dan de Britten. De 260000 tons slagkruisers zullen sneller en formidabeler zijn in alle op zichten dan de Engelsche slagschepen Renown en Repulse, die wel grooter maar zooveel ouder zijn. Voor duikbooten zal het zelfde gelden behalve wat de groote „onderzee-kruisers" be treft die Duitschland tot heden niet he?ft overwogen. Maar dat zal nog wel volgen. De Britsche Admiraliteit krijgt reeds „van ..vele 'verontruste kanten den raad de zoogenaamde escalator-clausule van het Verdrag van Lon den te gebruiken om zoo spoedig mogelijk nieuwe schepen te gaan bouwen, die de macht van de Duitsche hoofdschepen zullen kunnen weerstaan. Deze „escalator-clausule" voorziet in een toestand als thans is gerezen wel ke ontstaat wanneer een non-verdrags-mo- gendheid een grootscheepsch program van vlootbouw gaat uitvoeren. van de Ver. tot behoud van Natuurmonumen ten te Loon op Zand is Donderdagmiddag brand uitgebroken. Dank zij krachtig ingrij pen van een ploeg wérkloozén kon de bosch brand binnen een uur worden geblusCht. Het vuur kon worden beperkt tot èen oppervlakte van ongeveer 1 H.A. op elk der perceelen, zoo dat in het geheel bijna 2 H.A. bosch in de vlammen is opgegaan. Transportauto in brand. Donderdag is een groote transportauto van den gemeentelijken reinigingsdienst te Nij megen op den Hooidijk ten gevolge van kort sluiting in brand geraakt. Dë wagen stond weldra in lichter laaie en brandde geheel uit. Hij is later weggesleept. De chauffeur en zijn knecht wisten tijdig uit de auto te springen. DE KAPPERS KRIJGEN EEN BEDRIJFS- RAAD. De Nederlandsche Kappersbond bericht ons dat binnen korten tijd door den minister, be last met de uitvoering van de Bedrijfsraden- wet, de instelling van een Bedrijfsraad voor hel Kappersbedrijf te verwachten is. Italiaansch officier de uitdager. Onze Londensche correspondent schrijft: Kapitein Fanelli, een overtuigd volgeling van Mussolini en een oud-redacteur van „II Secoio Fascista" hij vertoeft op het oogen blik in Engeland heeft aanstoot genomen aan de kritiek, in het Lagerhuis uitgeoefend door majoor Attlee op de Italiaansch-Abes- synisch dispuut. De Italiaansche kapitein heefi den Engelschen majoor uitgedaagd tot een duel in een brief, waarin hij o.m schreef: „Ik heb in de Italiaansche bladen kennis ge nomen van de redevoering, welke gij in het Lagerhuis over de Italiaansch-Abessynische aangelegenheid hebt gehouden, waarin ge uzelf veroorloofde, de grenzen van parlemen taire bespreking overschrijdend, meeningen te uiten welke men niet aarzelt beleedigend te noemen voor mijn land en voor het Fascis tisch bestuur, dat historisch en politiek de hoogste uitdrukking is van den geest van Italië. Daar ik, als kapitein met verlof, tot het Italiaansch leger behoor, in den Italiaansch- Oostenrijkschen oorlog heb gestreden en te vens behoor tot de actieve troepen die, over eenkomstig de orders van den Duce, met ge loof en daden de revolutie der Zwarthemden voorbereidden, een revolutie welke het Ita liaansch vaderland nieuwe waardigheid en macht heeft gegeven, verklaar ik mij per soonlijk beleëdigd door uw uitdrukkingen te gen het Fascistisch regime ze beleedigen alle Italianen verlang ik van u eervolle vol doening. Ik hoop dat het feit dat ge tot het Engelsch leger behoort u zal bewegen aan dit verzoek te voldoen". In het antwoord-schrij- ven, door majoor Attlee aan kapitein Fanelli gezonden, heet het: „Gij neemt op u uit te maken wat ge de grenzen van parlementair debat acht en als ik u goed begrijp stelt ge voor dat ik tegen u zal vechten in een duel. De onderdrukking van vrije instel lingen in uw land verontschuldigt het feit dat ge niet weet dat de Speaker van het La gerhuis uitmaakt wat in parlementair debat toelaatbaar is. Ik moet u aan het verstand brengen dat een vrije Engelschman in een vrij land vrij is zijn meening te zeggen over de daden van zijn of die van een andere re geering en. dat geen bedreigingen er een open baar vertegenwoordiger in een vrij parlement van zullen weerhouden uitdrukking te geven aan zijn opvattingen. Uw voorstel dat ik u voldoening zou verschaffen door middel van de barbaarsche en verouderde methode van het duel duidt er op dat ge de zaken die tel len niet kunt onderscheiden. Het feit, dat ge in een gevecht met wapenen mijn meerdere zoudt kunnen zijn heeft niets uit te staan mét de kwestie van het fatsoen van het op treden van uw regeering in Abessynië. Het duel,'afgescheiden van het feit dat de wet het verbiedt, is in dit land lang geleden afgeschaft omdat werd beseft dat het den vechtersbaas loonde. Ik voer hieraan toe dat mijn kritiek beperkt bleef tot de Italiaansche regeering en zich niet uitstrekte tot het land en zijn volk, waarvoor ik sinds lang genegenheid koester. De waardigheid en de macht van het Italiaansche volk zijn veilig in de groote bij dragen van zijn zonen in het verleden voor de bevrijding van den menschelijken geest." Majoor Attlee vertegenwoordigt sedert 1922 het district Iimehouse, Oost-Londen, in het Lagerhuis. In de eerste Labour-regeering wis hij onderminister van Oorlog. Ter gelegenheid van den verjaardag van den Koning dit jaar werd hij onderscheiden met liet lidmaatschap van den Privy Council. ZEILBOOT BIJ KOEPANG VERMIST KOEPANG, 11 Juli (Aneta) Een zeilboot met ongeveer 50 passagiers en lading, die zich tusschen Koepang en Savoe-eiland bevond, werd als vermist gerapporteerd. Op de kust van West-Savoe zijn pir-Ven en andere goede ren gevonden, die wa~ hijnlijk van de boot afkomstig zijn. De p .selijke autoriteiten stellen een onderzoek in. ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLING Michias en Thijs kwamen midden in den tuin van het huisje terecht. Terwijl Michias, verdoofd op zijn rug lag, keek Thijs ver wonderd rond, omdat hem dit huis bekend toescheen. „Ik geloof," dacht hij, „dat ik hier bij vrienden ben!" Toen, plotseling, schoot het hem opeens te binnen; zijn vriend Alasius, de goede toovenaar, woonde hierWie had dat durven droomen, dat zij nu juist in Alasius' tuin zouden neervallen? Geen troost voor de twee millioen Onze Londensche correspondent schrijft: Indien het welvaartspeil in Groot-Brittan nië is gerezen dan is dit indien men Green wood van de Labour-oppositie in het Lager huis over hoort spreken zoo onbeduidend geweest dat de rijzing van stilstand weinig verschilt. Bovendien zegt deze afgevaar digde zijn de regeering en haar beleid vol strekt onschuldig aan de geringe verbetering (waar ze is waar te nemen ten koste van ver slechtering elders). Men vernam .dit in den loop van het debat over de motie van afkeu ring in het Lagerhuis, die uiteraard met een overweldigende meerderheid van stemmen werd verworpen. De teekenen van herstel, welke de regeering allerwege waarnam, wa ren volgens Greenwood geheel dan'kbeeldig. Wat zou er van de vérbetering in den uit voerhandel terecht zijn gekomen, vroeg hij ironisch, indien Engeland den gouden stan daard welke deze regeering met alle geweld zocht te handhaven niet had verlaten? Hij vond het ongerijmd dat de regeering lof ver langde omdat ze den gouden standaard had prijsgegeven, hoewel ze had beloofd hem met haar leven te zullen verdedigen. Besefte men wel hoe zwak en labiel de basis was waarop de export zich wat had hersteld? De regeering ging er prat op het werkloosheidscijfer van ongeveer 2.800.000 naar ongeveer 2.000.000 te hebben teruggebracht. Afgescheiden van de fatalistische houding, welke de regeering tegenover de 2.000.000 rampzalisen bleef aan nemen, was ook die verbetering illusoir. Green wood betoogdé dat de 800.000 die van de werk loosheid-lijstm waren afgevoerd thans ston den ingeschreven op de steunlijsten van de Armenwet. Trsn de Nationale regeering voor het eerst optrad wax-en er 953 000 steuntrek- kers onder deze wet: thans bedroeg hun aan tal 1.620.000. Was dat dan niet lood om oud ijzer? Baldwin had er niet veel tegen in te bren gen. Hij waschte de handen in onschuld door te verklaren, dat hij nimmer had gezegd dat hij een middel had tegen de werkloosheid. De regeering hiad geen plannen maar wel. een politiek en die politiek wierp zegen af. Hij vroeg waardeering voor hetgeen de regeering had gedaan, voor de sluitende begrooting, welke vertrouwen in Engeland's fiaancieelen toestand had hersteld, voor de tarieven die den binnenlandschen handel hadden vergroot, voor Ottawa dat handel met de Dominions had doen groeien, voor de bilaterale handelsver dragen met andere landen die goede vruchten afwierpen, voor het goedkoope crediet ten be hoeve van de nijverheid gëschaoen. Men ver nam niets van de in het vooruitzicht gestelde grootsche Herfstplannen voor bestrijding der werkloosheid. Hij had niet belangrijks op het oog voor verbetering van den toestand in de Noordelijke nood-gebieden waar honderddui zenden werklieden niet meer meedoen aan het productiepi-oces van het Iaiid. Hij kon aHeeen een beroep doen oo de leiders der nieuwe welvarende industrieën in het Zuiden van het land om voor uitbreiding vaxi hun productie terreinen te kiezen in het Noorden er fabrieken te bouwen, er de menschen aan het werk te zetten. De parlementaire ver- tesenwoordigers der nooddistricten signaleer den in hun gezichten ontsteltenis en een hunner, een volgeling wan den Premier vi-oeg hem of dat alles was wat hij had aan te bie den. Lloyd George verliet na Baldwin's rede de vergaderzaal om den' Premier een brief te schrijven waarin hij verlof vi'oeg terstond zijn reconstructieolan bekend te maken. Baldwin ontving den brief een half uur nadat hij zijn rede had uitgesproken en ging naast Lloyd George zitten. Zij waren spoedig in een levendig gesprek gewikkeld. Het verloop van het debat kan Lloyd George slechts aanleiding zijn de campagne voor vrede en herstel met verhoogde inspanning voort te zetten. ^iiiiiiiiiiii'''|||ii|||'''iiiiiiiiiiiiiiiiiii''|I|II||'I''IIII|||||||||||||'''||||II|^'IIIIiiiiiiiiiiiiiI''':''''''^ ZATERDAG 13 JULI 1935. HILVERSUM 1875 M. VARA-Uitzending. 10.00 v.m. VPRO. 8.00 Gram.pl.; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Voor Arb i. d. Continubedr.: De Bohemians o.l.v. J. v. d. Horst; ,,60 voor de VARA" en A. Bouwmeester (declamatie)12.00 Gram.- platen; 1.00 Orvitropia o.l.v. J. v. d. Horst; 2.00 „Hoe de toonkunsigroeide"; 2.2., De Zonnekloppers o1 O. F'-fov no De Flie-'1- fluiters o.l.v. E. Walis; 3.45 Lezing over de Passiespelen te Tegelen; 4.00 Pauze; 4.15 Or gelspel C. Steyn; 4 00 „De Krekeltjes" o.l.v. L. Hulscher; 5.40 Literaire causerie; 6.Q0 VARA-orkest o.l.v. H de Groot; 7.00 Ir. W. C. Köliler spreekt over stadsuitbreiding; 7.20 Gram.platen; 7.30 Mannenkwartet „Votum Nostrum" m.m.v. J. Jong (orgel)8.00 Herh. SOS-berichten, nieuwsber. en VARA-Varia; 8.15 Gi-am.platen: 8.30 VARA-Maandrevue van De Vries en Pleysier: 9.00 Gram.platen; 9.10 C Steyn (accoi-deon)9.30 De Bohe mians o.l.v. J. v. d. Horst: 10.15 Declamatie Fr. Ni3r>h;ttys: 10 is -g door Esther Philipse. 11.45 Gramofoonmu- ziek. HUIZEN 301 M. KRO-Uitzending. 8.00 Grampl.; 11.30 Godsd. halfuur; 12.15 Orkestconcert en gram.platen: 2.00 Voor de jeugd: 2.30 Sportnieuws: 3.00 Kinderuur; 4.15 Gram.platen: 4.45 Schlagermuziek en le zingen; 6.45 Gram.platen; 7.15 Causerie: 7.35 Gram.platen. (Om 8.00 berichten); 9.00 Ör- kestconcert; 11.00 Gram.platen. DROITWICH, 1500 M. 10.35 Morgenwijding; 11.20 Gram.platen; 11.40 Inspectie v. d. troepen door Z.M. den Koning. 1.20 Commodore Grand-orkest o.l.v. H. Davidson: 2.20 BBC-Northern-Ireland-or- kest o.l.v. E. G. Brown; 3.20 Or.gelsnel H. Ramsay: 3.50 Het Squire Celeste Octet; 4.50 Cricket-verslag; 5.00 Mantovani's Tipica-or- kest; 5.35 BBC-Dansorkest o.l.v. H. Hall; 6.20 Berichten: 6.45 Cricketnieuws: 6.55 Sport- praatje; 7.05 Welsch intermezzo; 7.20 Calen der's Senior Band o.l.v. T. Morgan m.m.v. R. Easton (bas)T.20 Fred Hartley's Novelty kwintet m.m.v. Brian Lawrence8.50 Va riété-programma; 9.50 Berichten; 10.20 BBC Theater-orkest o.l.v. S. Robinson m.m.v. P. Zennaro ^bariton)11.20 Ambrose en zijn. Band. KAT.T'NDBORG. t?6ï M. 12.20 Concert uit Rest. ..Wivex". 3 50 Om roeporkest o.l.v. J. Schroder: 6.35 Gram.pla ten; 8.20 en declamatie: 9.20 Fluitsoli; 9.40 Zang; 7 "*.05 dito; 10.35 Walsen en mar- schen o.l.v. Hye-Knudsen; 11.30 Dansmuziek,

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2